Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od pajuna »

Padl zde dotaz na nase konicky, zejmena fotografovani. Vim take, ze je zde mnoho lidi, kteri se tim zabyvaji, maji slusne stroje a mohli by se i podelit o sve zkusenosti, dat take nejake rady tem, kteri by treba radi svuj zesilovac ci bednu slusne vyfotili.
Toto tema zasahuje do fotografovani, zejmena ve vztahu k hifi, mineno fotografovani kompenentu, vystav, koncertu, hudebniho deni, setkavani se v hifi ci HE komunite.

Jak a cim toto fotime(te)? Mame zrcadlovku, kompakt, film, digital. Co preferujete, malou clonu, vetsi ISO, stativ ci blesk? Automat ci o tom vice premyslite, s volbou programu apod. Samozrejme jde o indivudialni praktiky, poznatky a misto, kde fotak vytahneme. Fotka samozrejme muze vypadat dle toho, viz. nahodne ukazky.

Tak s chuti dotoho.

Mala hloubky ostrosti + blesk
Obrázek

PLAC bleskem
Obrázek

Mala clona + slusne svetlo
Obrázek

Trosku jednoduche
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od jirie »

Při fotografování s bleskem je třeba se vyhnout odrazu záblesku zpět do objektivu, pokud snímáme leštěné nebo vysoce reflexní povrchy, které mnohdy komponenty Hi-fi mají. Neměli bychom pak fotografovat kolmo na zmíněný předmět. Nežádoucí efekt může potlačit "bouncer" (difuzér), který bleskové světlo hezky zjemní.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od fotolaik »

fotim zasadne bez blesku .. Vsechny hifi strojky a repro v zablesku vypadaji hnusne ... v nejhorsim( kdyz je opravdu krize) , tak odrazem a vzdalenou plochu s rovnomernou barevnou plochou ... Pokud je neco utopene ve stinu, vytahnu v PS ... na detaily vyuzivam vetsi DOF, jinak se snazim co nejvyssi clonove cislo na celky ...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Maretti »

Zkusím taky trochu něco napsat, přeci jenom fotografování je pro mě ještě větším koníčkem než HiFi. Pouze poslední dobou, kdy mám vice práce, rodinu, tak focení zanedbávám a spíše si najdu chvilku na poslech hudby.

Já fotím většinou zrcadlovkou, kvůli snadné práci s hloubkou ostrosti, pokud je to full-frame tak o to více. BLESK na focení detailů v podtatě nikdy nepoužívám. Kromě problematických odlesků většinou zabije atmosféru vytvořenou přirozeným světlem nebo žarovkama při večerním poslechu, navic - blesk vám zvýrazní každé smitko prachu a otisk prstu. Není nad to za krásného slunečného dne přes jemnou záclonu propouštět světlo na hifi komponent. Pokud umělé světlo - tak to už chce trochu zkušenosti, jak to nasvítit, ale vysledek pak je super. Tady fotím vše na manual, expoziční čas i clonové čislo, pomůžu si i stativem. Pokud to barevně ujede, upravim WB v kelvínech v PC - fotím do rawu.

Díky práci s malou hloubkou ostrosti můžete za komponent dát třeba modré led světlo, bude vzadu jako v oparu rozmazané a celé tomu dá barevnost.

Pokud fotíte celý poslechový koutek, tak tam naopak zvolte větší clonu (větší hloubka ostrosti), a klidně zkuste i s bleskem, ať prosvítíte tmavé kouty. Ale opět pozor na odlesky, třeba to flešnete o strop.

:geek:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od pajuna »

No, vidim, ze se ozyvaji ti zkuseni fotografove a urcite jsou jeste nekteri v "zaloze".

Maretti
Fotky hor na tve i jinych strankach jsou vazne povedene :thumbup: . Da to ale fusku se s tim batohem po tech vrcholcich vlacet, co?

Ja fotim take zrcadlovkou od svych asi 18let. Canon stale vitezi. Chystam se dokoupit (vymenit) nejake svetelnejsi objektivy, napr. abych nemusel casteji pouzivat blesk. Jeho pouziti o strop se stava casto prijemnym osvetlenim. Stativ je castym pomocnikem v interieru a pri foceni nocnich snimku. Jinak nejvice fotak pouzivam pri cestovani, v prirode...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Tony »

Maretti píše:a klidně zkuste i s bleskem, ať prosvítíte tmavé kouty. Ale opět pozor na odlesky, třeba to flešnete o strop.
:geek:
Len by som podotkol, že by mal byť radšej biely - to ako ten strop ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Maretti »

Tony píše:
Maretti píše:a klidně zkuste i s bleskem, ať prosvítíte tmavé kouty. Ale opět pozor na odlesky, třeba to flešnete o strop.
:geek:
Len by som podotkol, že by mal byť radšej biely - to ako ten strop ;)
AHA to mě nedošlo - já maluji všechny stropy na bílo, tak jsem předpokládal to samé u ostatních :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Maretti »

pajuna píše: Maretti
Fotky hor na tve i jinych strankach jsou vazne povedene :thumbup: . Da to ale fusku se s tim batohem po tech vrcholcich vlacet, co?
To jo, vyšplhat někdy na tří-tisícovku v Dolomitech s batohem, stativem .... občas si nadávám do blbců. A druhý den místo dvou objektivů vemu jeden + láhev pití, stativ nechám rovnou dole a prubnu to z ruky :D

Ono to focení HiFi je přeci jenom pohodlnější.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Davidus »

Moje zkušenosti s focením hifi.
Asi jste si všimli, že mám rád menší hloubku ostrosti. Je to dáno tím, že jsem se ještě nedokopal k nákupu blesku a hlavně mám raději fotky bez blesku. Zvlášť u hifi, kde je hodně lesklých ploch, to nedělá dobrotu. Je to sice řešitelné výše popsanými prostředky, ale přirozené světlo se mi stejně líbí víc. A rád se soustředím na detaily (např. logo přístroje, přenoska na ramínku a tak...) Jak už bylo zmíněno, určitě je velmi vhodné fotit ze stativu. Hifi nám nikam neuteče, tak se s tím dá dost vyhrát.
Fotím hlavně na digi zrcadlovku, ale nemám k ní jediný originální objektiv. Mám pouze samé manuální objektivy cca 30 a více let staré. Dají se pořídit za levný peníz a dávají velmi slušné výsledky.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
monte

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od monte »

Doufám, že nebude na místním fóru HighEnd, jako reportáž s výstavy 2012, jen fotografické seno. Dejte si čas, práci a napište aspoň nějaké maličké hodnocení. Času dost. :clap:
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Maretti »

když už jsme u toho focení ... vím, že to tu moc nepatří ale do inzerce taky ne:

** prodám CANON EOS 7D (pouze tělo)
** v bezvadném stavu, cca 1,5roku staré
** koupeno rovnou od CANON ČR (jsme distributor)
** PC 36.000 Kč ............ nabízím za 16.000 Kč
** pouze do dobrých rukou ... ;)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Kokin »

Skvělá mašinka, hlavně na sport, zvířata a pohybující se objekty díky množství křížových zaostřovacích bodů, za tu cenu bych neváhal, ale jelikož fotím spíš krajinu a statiku, šetřím na 5D Mark II.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Tony »

Kokin píše:ale jelikož fotím spíš krajinu a statiku, šetřím na 5D Mark II.
Chlape, a čo takto rovno 5D MkIII ? ;)
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Kokin »

Tony píše:
Kokin píše:ale jelikož fotím spíš krajinu a statiku, šetřím na 5D Mark II.
Chlape, a čo takto rovno 5D MkIII ? ;)
Vím o ní, horká novinka, ale myslím že takový cenový skok neodpovídá vylepšením. Nový systém zaostřování je lákavý, ale ne zásadní. Mk II by mohla jít s cenou mírně dolů, chci full-frame hlavně kvůli využití L-kových objektivů(hlavně širokáče), které na menším snímači hůře kreslí a není využit jejich potenciál. Do těchto cenových hladin se pouštět už nechci, taky si musím něco nechat na hifi :smile:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Tony »

Kokin píše: Do těchto cenových hladin se pouštět už nechci, taky si musím něco nechat na hifi :smile:
Múdro uvažujete pán kolega ;)
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od lubin »

dneska jsem si trošku hrál...:)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od martinowsky »

prozradíš co to je ???, :smile:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od pajuna »

No prece - ty cary jsou noty a to bile mezi je to ticho:-)!...a citim z toho tu lehkou nadcasovou hudbu ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od Kokin »

Nesměle tipuji makro LP desky? :oops:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od lubin »

Ano, Jarda a Kokin to odhalili...shora focená gramodeska..:) Chystám se koupit objektiv se zvětšením 5x na tyhlety hračičky, to bude pak jiná :)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od martinowsky »

Můžeš ještě prosím pro mě pro blba vysvětlení? To jsou opravdu drážky v gramodesce při extrémním zvětšení? Proč je to černobílé když je deska celá černá? Působí to na mě jako pěkná zvětšenina a super ostrá, ale tu LP desku v tom nějak nevidím. Asi nemám představivost. :sick:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od lubin »

Není to extrémní zvětšení....je to výřez 100% zvětšení fotografie na monitoru v reálném zvětšení 2x, je to foceno téměř kolmo k desce. Pouze černá a bílá je tam jen proto, protože určitá část vrypu je pod leskem světla a ta druhá je ve tmě. Fotografie tudíž není "plastická a prostorová", ale působí spíše jako grafika....pro názornost přikládám celé (byť zmenšené) foto tak, jak "vylezlo" z čipu....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od martinowsky »

husté :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
monte

Re: Jak fotografovat hifi a vse s tim spojene

Příspěvek od monte »

Doma s běžným přístrojem se toho moc nenafotí. Tyto věci se fotí mikroskopem. Někde jsem elektronický v obchodě viděl, připojení USB počítač. Aspoň je vidět drážky, jak se při chladnutí deformují.

Obrázek

Obrázek
Odpovědět