jaro.vr

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Rýchlovka...Navštevujem viac menej všetky fóra o HIFI a HIGH END, tak sa predstavím aj tu. Doteraz 30 rokov ženatý s jednou pani, 57 rokov, 2 dospelé deti - chalani, v HIFI s prestávkami cca od r. 1968. 2 zostavy: retro Tesla NZC 431 + repro Tesla a hlavná zostava: repro Stirling LS3/5a, stojany Target MR 70, repro kábel Kimber 4VS, zosilňovač TRI TRV 35 SE - lampy, cinch kábel Dreamcaster od Nordostu, phono predzosilňovač Ri - Audio Ph. 1 mm/mc, gramo Clearaudio Champion Level II vo vlastnom upgrade, DAC Arcam rDac, usb kábel Audioquest Forest, DVD Cambridge Audio DV540 len ako mechanika, sieťovky Cardas a všetko zastrešené filtrom Isotek Vision. Hudobné zameranie - jazz 50´a 60´roky, blues 60´a 70´roky, rock 60´- 80´roky, klasika - Bach a Worldmusic. Zbierka: 250 LP od Classic rec., Speakers Corner a Simply Vinyl, zostatok 45 CD od MFSL a DCC z pôvodných 126, 50 orig. hudobných DVD a ešte nejaký ten Flac - 400GB. Interpréti a skupiny: Miles Davis, John Coltrane, Ella Fitzgerald, Charles Mingus, Muddy Waters, John Lee Hooker, Eric Clapton, Bob Dylan, Neil Young, Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Jethro Tull, Jimi Hendrix, Elvis Costello, Steely Dan,....W o o d s t o c k festival. Výstavy: Viedeň od jesene 1990, Frankfurt, Mníchov, Milano, Praha a všetky Bratislavské.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: jaro.vr

Příspěvek od Mark Levinson »

Jaro,
vítej na fóru. Díky za pěkné představení, trochu jako telegram ;).
Ne, to byl fór, prostě stručné a výstižné, podle toho co čtu, tak určitě budeš na výstavě HEP 2012, tak snad se tam všichni potkáme :thumbup:. Repro Stirling vůbec neznám a myslím, že to bude neznámá i pro mnoho hifistů z Českých a Slovenských končin, mohl by jsi je více přiblížit? Možná by byla fajn i nějaká fotečka z reálu. Ať Ti to hraje :thumbup:
Mark Levinson
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Ďakujem za privítanie. Stirling Broadcast je britská firma vyrabajúca reprosústavy špecifikácie LS3/5 A, ktorá dostala licenciu od BBC. Je to legenda a som s nimi max. spokojný. Keď bude viac času hodím sem môj mini test na zosilňovač, kde sú spomenuté aj tieto monitory. Testoval som si to pred necelými dvoma rokmi. Pridám aj nejaké foto. Viac info na: www.stirlingbroadcast.net
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: jaro.vr

Příspěvek od pajuna »

Ahoj Jaro,
vitej v nasi komunite, skorovrstevniku ;) . Ta vydrz v manzelstvi ve spojeni s muzikou je obdivuhodna :clap:
At se ti tu libi. Vynikajici by byly fotky pro predstavu...
pajuna
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Pajuna,
foto bude, len to neviem vložiť. Hodím to na nejakú stránku. Pozerám na tvoje foto - Liberecká veža. V Liberci som bol 3 roky !? Tam som mal prvú HIFI pauzu.
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Tri TRV 35 SE
[ http://www.triode.co.jp ]


Po dlhom uvažovaní a testovaní zosilňovačov k mojim, v poslednom čase najobľúbenejším reproduktorom, BBC monitorom Stirling Broadcast LS3/5A, rozhodol som sa otestovať elektrónkové zosilňovače. História dáva za pravdu, že tieto reproduktory špecifikácie LS3/5A s licenciou od BBC a firiem ako boli Audiomaster, Chartwell, KEF, Goodmans, Spendor, Harbeth, Richard Allan, hlavne Rogers a v neposlednom rade i Stirling Broadcast sa najčastejšie používajú s elektronkovými zosilňovačmi. Samozrejme pri výbere zavážila okrem zvuku a dizajnu aj finančná stránka. Konečný verdikt bol integráč Tri TRV 35 SE v push – pull zapojení o výkone 45 W na kanál pri impedancii 8 ohmov osadený so 4x - EL34, 1x - 12AX7 (ECC83) a 2x - 12AU7 (EC82). Prvé skúsenosti som s ním mal pred niekoľkými rokmi v susednom Polsku a vo Viedni. Bol horúcim favoritom a aj zostal. Červíka mi navŕtal neskôr aj jeden recenzent, ktorý vymenil svoj vyhlásený Conrad – Johnson práve za tento model od Tri.

Triode Corporation Japan, známa aj ako Tri, je japonská spoločnosť vyrábajúca cenovo prístupné elektronkové zosilňovače. Vo výrobnom programe majú integrované, monobloky, predzosilňovač, phono predzosilňovač a CD prehrávač. Majiteľom a hlavným konštruktérom je Yunichi Yamazaki. Jeho krédom je reprodukcia hudby, ktorá je reálna a príjemná na uši za prijateľnú cenu. Spoločnosť tvorí triumvirát spolu s Oyaide a Leben.

Už pri prvom pohľade na tento zosilňovač Vás zaujme fantastický dizajn, tu sa môže červenať aj talianska dizajnová škola. Totiž zosilňovač je aj červenej farby ako burgundské vína a na prvý pohľad vypadá exkluzívne, celkom z inej cenovej kategórie. V prednej časti je hrubý strieborný panel zo škriabaného hliníku. Na ľavej strane, v šedom vertikálnom páse je osadený hlavný vypínač. Na pravej strane prepínanie vstupov a hlasitosť. V strede, v efektne vyfrézovanom obdĺžníku je vstup pre slúchadla a jeden pár cinch vstupu, čo uľahčuje rýchle napojenie ďaľšieho externého komponentu, najmä pri testovaní. Dávam tomu veľké plus. Po stranách sú priskrutkované drevené bočnice gaštanovej farby. Pri napojení slúchadiel sa vypne reprosústava. Elektrónky sú chránené čiernym mriežkovaným odstrániteľným krytom. Zadný panel je jednoducho riešený a dobre rozložený, 2x cinch vstupy, 1x pre-in a rec-in !!! a CMT-čka so vstupom 6 alebo 8 ohmov. Vnútro je osadené kvalitnými súčiastkami od firiem ako KIWA, Mundorf, Nichicon. Prístroj neobsahuje phono predzosilňovač a nemá ani diaľkové ovládanie, čo môže byť pre niekoho problémom. Pri mojich požiadavkách to ako problém nevidím. Jednoducho pri „ lampáčoch „ nemám pocit držať v ruke ďalšie diaľkové ovládanie.

Zosilňovač k reprosústave Stirling napájam cez kabeláž Kimber 4VS, ostatné napojenia cez cinche Nordost Dreamcaster a Dac-PC s Audioquest Forest . Zdrojom zvuku je zatiaľ Cambridge Audio Azur 540 DV2, ktorý slúži len ako mechanika s DA prevodníkom Arcam rDac, gramofón Clearaudio Champion Level II s ramienkom unipivot Unify a prenoskou Clearaudio mm Beta. Phono predzosilňovač je Ri – Audio Ph 1, mm/mc. Všetko zastrešené filtrom Isotek Vision. Gramo je aj podľa počtu nosičov v zbierke moja priorita. Z času na čas si vypočujem i nejaký ten flac cez Dac.

Prvé, čo som testoval bol slúchadlový vstup cez staršie Sennheisery a AKG 242. I keď s pribúdaním rokov mi citlivosť sluchu klesá, to čo bolo počuť cez ne, sa mi v krátkosti ťažko vysvetľuje. Jednoducho pohoda. Zvuk bol plný a detailný. V minulosti som používal na slúchadlá samostatné predzosilňovače, ale takúto kvalitu v detailoch nebolo počuť ani z jedného (cenové rozpätie 200 – 500 € ). Ten sa skutočne vydaril, dal by som ho na úroveň min. tých 500 €. Pri reproduktoroch už pri prvých tónoch bola počuť dostatočná dynamika. Milo ma prekvapilo ako hlboko ide bas, jeho prekreslenie v okrajových pásmach. Nízke frekvencie boli dobre kontrolované. Masírovanie bránice v najhlbšom base som vôbec neočakával vzhľadom k veľkosti ozvučnice, ale vyšší bas bol pre mňa až prekvapujúco dobrý a príjemný na počúvanie, žiadne dunenie. Výšky tiež príjemné a hladké. A v čom exceloval? Stredné pásmo, pre mňa najväčšie prekvapenie. Hlas konkrétny a prítomný. Akustické nástroje zneli reálne [ Eric Clapton: Unplugged – 2LP, Chuck Mangione: Children of Sanchez – 2LP, Santana: Lotus – 3LP, Doors: Doors - LP, Charles Mingus: Live at Antibes – 2LP, Steely Dan: Aja – MFSL CD, + aj nejaký ten Flac na porovnanie ]. Taký pocit som nemal ani pri zostavách, ktoré boli niekoľko násobne drahšie. Zvuková scéna je dostatočne široká aj hlboká. Limitujúcim faktorom je akustika mojej miestnosti a z časti použitá kabeláž. Nástroje sa dajú dobre definovať. Priestor medzi nimi nie je taký čistý ako som počul pri elektronkových koncákoch, naviac monoblokoch, Manley Labs. a Lamm Industries s BBC monitormi, ale tieto komponenty niekoľkonásobne prevyšujú tohto prcka
[ 34x31,5x18,5 cm ] s váhou 15 kg a cenou na hranici 2-tisíc € + - . A to mám za sebou návštevy a počúvanie u rôznych priateľov doma i v zahraničí v bytových podmienkach, v štúdiách ako i na výstavách vo Viedni, Bratislave, Prahe, Frankfurte, Mníchove a v Miláne . Z tohto pohľadu a skúseností hodnotím kúpu TRV 35 SE ako veľmi dobrú . Čo bude v budúcnosti, uvidíme. Teraz si vychutnávam túto novú hračku s ktorou sa dá experimentovať. V blízkej budúcnosti chcem dokúpiť sadu iných elektroniek a porovnať zmeny. Pri návšteve distribútora v Rakúsku mi bolo doporučené vyskúšať elektrónky z Čadce - JJ electronic, má s nimi konkrétne v náväznosti na značku Triode Corp. veľmi dobré skúsenosti. Ďalšou variantou nebola teda hra s elektrónkami, ako býva zvykom v týchto prípadoch, ale napojenie cez pre - in a využitie Tri TRV 35 SE-čka ako koncového zosilňovača cez predzosilovač Audio Analogue Bellini MK II. Zaujímavé, lampový koncák a tranzistorový predzosilovač. Rockové hudobné nosiče mali v nuanciach väčšiu razanciu, hlavne tie tvrdé odrody ako heavy a trash. V konečnom dôsledku to bol len kus naviac do zostavy za nie málo peňazí. Touto cestou ale nepôjdem. Ako alternatívu som použil stĺpové repro Chario Constellation Cygnus. Samotný lampáč doslova exceloval pri oboch sústavách v akustike a speve. Nadštandartne som bol spokojný s klasikou, jazzom, bluesom, rockom a world music. Elektronická hudba ešte áno, hard rock až heavy metal už tak nie a trash metal prepadák. V tom však problém nevidím, takejto hudbe sa nevenujem, bol to len nápad kolegu. Aj tak to však stálo zato, zistili sme že tadiaľto cesta nevedie. Každý zosilňovač [ a reproduktor tiež ] má predsa len svoje limity.

Záver:
Tri TRV 35 SE je dobre technický spracovaný zosilňovač s použitými kvalitnými súčiastkami ešte za prístupnú cenu, ktorý nezruinuje vašu peňaženku. Zvukovo prekvapil, vynikajúca reprodukcia v reálnom priestore, hlavne pri akustickej hudbe a pri hlase. Viac sa páčil ako konkurent od Prima Luna s identickými elektrónkami – separácia nástrojov, stereo obraz, stredy . Prítomnosť Diany Krall bola jasná. Mal som taký vnútorný pocit, že to dievča stojí predo mnou. Opticky lahôdka, nemyslím teraz Dianu, ale zosilňovač. Jednoznačne odporúčam milovníkom elektroniek. Je to veľmi dobrý zosilňovač, pre niekoho aspoň tip na vypočutie.

Dodatok:
Nastala výmena EL34 za 6CA7 od JJ Electronic. Zvuk narástol, subjektívne to hrá silnejšie a nástroje v priestore sú konkrétnejšie. Jednoznačné veľké plus. Pridaním subu do systému, i keď len základný model Impact 10 od Velodyne v niektorých hudobných žánroch zvýraznil ten chýbajúci bas. Sub sa viac-menej využíval len raz za uhorský rok pri sledovaní DVD. Čiže nevyužitý, tak išiel na predaj . V systéme mi aj tak v súčasnej dobe vôbec nechýba.

Konečný verdikt: maximálna spokojnosť, zatiaľ !!!.

Budúcnosť: ! ??
Pokiaľ by som chcel byť maximalista, v prvom rade by bolo nutné upraviť akustické podmienky miestnosti, vymeniť prenosku na gramci z vyššej kategórie, káble tiež. Tu by som zostal u Kimberov a pridať 2 suby z vyšších modelov od Velodyne alebo REL. Ideálne by však bolo dokúpiť originál basový komponent od Stirling Broadcast AB2 Sub Extender. Kde brať a nekradnúť ??? Toť dilema hifistu !!!
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: jaro.vr

Příspěvek od pajuna »

Jaro,
fotky muzes vlozit bud primo ze sveho pc nebo z nejake stranky kam to nactes...Podivej se do sekce "Informace"
V pripade, ze by ti neslo ani jedno, posli je me nebo zavolej a zkusime to spolu.
Liberec je moje rodiste a bydliste, to vis, hory, hokje fotbal, - vsechno tady nejak jde ;)

Co ty? Prechodny pobyt u vojaku nebo...M
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Pajuna
VŠST, Halkova
futbal sa v tom čase nehral moc dobre v Liberci, hokej bol na tom lepšie.
Pamätám si ešte na zápas, keď tam bola CSKA Moskva, do kina pod stanicou som bral slávne trio Michajlov, Petrov, Charlamov. V tom čase som vedel veľmi dobre po rusky, čo iné ???
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

FOTO
img3425tu.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: jaro.vr

Příspěvek od pajuna »

jaro.vr píše:Pajuna
VŠST, Halkova
futbal sa v tom čase nehral moc dobre v Liberci, hokej bol na tom lepšie.
Pamätám si ešte na zápas, keď tam bola CSKA Moskva, do kina pod stanicou som bral slávne trio Michajlov, Petrov, Charlamov. V tom čase som vedel veľmi dobre po rusky, čo iné ???
No jo, 13-10-17. Na zapase s CSKA jsem byl, nevim, zda to byl ten stejny, na kterem jsi byl ty, protoze oni tam byli vicekrat.Tenkrat nehral Mihcajlov a sedel mezi divaky - nechal jsemsi ho podepsat! Samozrejme ze ten papir s podpisem uz prosel nekde spalovnou.
"Do svidania"
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

img3422l.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: jaro.vr

Příspěvek od martinowsky »

Krásné opravdu krásné. Gramec je parádní a bedny ani zesák opravdu neznám. Vypadá to velmi stylově. :clap:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: jaro.vr

Příspěvek od lubin »

Moc pěkné. Gramec luxusní. Bedýnky neznám. Věřím ale minimálně vzhledek k věku jaro.vr, že Ti to hraje krásně a máš to sladěné. Vyhraněný vkus nepodléhající novodobým trendům vzájemně se prolínající se znalostí hudby jako takové.
Gut. :clap:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Nastala zmena dĺžky jednej sady cinch káblov, tak som si to aj trochu poprehadzoval v stojane.
Pani domáca už menej frfle, vraj je to krajšie na pohľad :lol:
img3426r.jpg
img3428l.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: jaro.vr

Příspěvek od monte »

Další lampička :thumbup: přibývají, pomály, ale jistě :thumbup: :lol:
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Po rokoch došlo k výmene prenosky, stará doslúžila. Zostal som u systému mm aj u značky. Teraz je gramo osadené Clearaudio Aurum Beta S. Prvý dojem dobrý, zatiaľ spokojnosť. I keď je odohraných len cca 5 hodín, vypadá to bez výhrad. Hodnotenie môžem dať najskôr po 100-ke odohraných hodín.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: jaro.vr

Příspěvek od tujatuja »

Jaro, z tvého vlákna vyrozumívám, že jsi měl možnost slyšet slušné množství lampových zesilovačů. Už delší dobu jsem v pokušení nějaký slušný lampový zesilovač si pořídit. Uvažoval jsem o AUDIOMAT OPERA, ale trochu mě odrazuje skutečnost, že francouzský výrobce působí tak trochu v ilegalitě, neboť nemohu najít ani jeho webové stránky. Ten tvůj TRI mě zaujal docela slušným výkonem 2x45 W a rozumnou cenou. Můžeš mi prozradit, u kterého prodejce jsi tento zesilovač koupil? Mimochodem, neměl jsi možnost slyšel nějaký AUDIOMAT?
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Audiomat bola pre mňa drahá značka i keď poznám komplet ich produkciu. Tu sa myslím neoklameš. Ja by som skôr hľadal second hand, nie príliš starý a vymenil elektrónky. Na SK je oficiálny dovozca Interaudio.sk. Pre Tri Audio sa oplatí ísť do Polska. Dovozca je aj v AT a DE. Môj kus bol demo za polovicu. Vymenil som pôvodné EL 34 za 6CA7 od JJ Electronic a mám vymaľované. Som spokojný a to mám 11 ohm bedne. :thumbup:
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

...keď že som tu dávno nebol, zostavu som obmenil a to nasledovne: Moon Neo Ace, NAS server, Wharfedale Linton,
Stirling LS3/5A zostali, Cambridge Azur 540D len ako mechanika prepojená optickým káblom a repro kábel Synergistis Research
Core activ, gramo Clearaudio Champion Level II vo vlastnom upgrade s ramienkom Unify a mm prenoskou CA Beta plus.
Čas ma naučil nehľadať chyby vo zvuku, počúvať iba hudbu a mať z nej radosť. :ympeace:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: jaro.vr

Příspěvek od PGH »

Další majitel MOONu a určitě spokojený.
jaro.vr
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2011 15:26
Bydliště: PE - SK

Re: jaro.vr

Příspěvek od jaro.vr »

Celkom určite, kvalitný, moderný a zvukovo mi sedí, hlavne nemusím riešiť káble.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: jaro.vr

Příspěvek od PGH »

Taky jsem moc spokojený, mám ten sám zesilovač akorát tam není zabudovaný streamer jinak je stejný ale hraje úžasně!
Odpovědět