Návrat do poloviny šedesátých let

Doporučte ostatním členům nahrávky, které se vám líbí.
Odpovědět
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Návrat do poloviny šedesátých let

Příspěvek od tujatuja »

Pokud má někdo rád ranné nahrávky The Rolling Stones a neslyšel dosud The Pretty Things, měl by si poslechnout jejich první dvě alba: The Pretty Things a Get The Picture. Je to skvělá, zemitá hudba, drsnější než byli Rolling Stones. Na tuto kapelu se rychle zapomnělo, ačkoli byla v polovině šedesátých let velmi populární - dokonce i u nás. Důvodem ztráty popularity byl odklon od rhythm-and-blues k rádoby progresivnímu rocku, což nebyl zrovna nejlepší nápad, neboť následoval pád do věčného zapomenutí, ačkoli kapela snad existuje dodnes. Ale ta první dvě alba stojí za poslech i dnes.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Návrat do poloviny šedesátých let

Příspěvek od zappa »

Taky anglický Birds byli stejného ražení.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Návrat do poloviny šedesátých let

Příspěvek od monte »

Další ikona šedesátých let, my známe, ale běžně v radiu slyšet u nás nejsou.

JEFFERSON AIRPLANE - Takes Off, vydáno 1966, remaster 2003 plus bonusy, mám hodně i na vinylech :thumbup:

Obrázek
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Návrat do poloviny šedesátých let

Příspěvek od tujatuja »

Zrovna prožívám nostalgický návrat do let šedesátých a mimo jiné jsem si pouštěl i Jefferson Airplane - pořád se to dá poslouchat.
A co takhle trochu psychedelické hudby z Texasu? The Thirteen Floor Elevators: The Psychedelic Sounds Of .... a Easter Everywhere.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Návrat do poloviny šedesátých let

Příspěvek od zappa »

tujatuja píše:Zrovna prožívám nostalgický návrat do let šedesátých a mimo jiné jsem si pouštěl i Jefferson Airplane - pořád se to dá poslouchat.
A co takhle trochu psychedelické hudby z Texasu? The Thirteen Floor Elevators: The Psychedelic Sounds Of .... a Easter Everywhere.
No to jo.A co Red Crayola?psychadelie jako kráva.RED CRAYOLA . THE PARABLE OF ARABLE LAND . 1967



Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Návrat do poloviny šedesátých let

Příspěvek od tujatuja »

Žádné album Red Crayola doma nemám - budu muset napravit.

Zajímavým projektem byla tenkrát i skupina Pearls Before Swine - na albu One Nation Underground se mi líbila nejen ta reprodukce obrazu H. Bosche, ale především velmi zajímavá hudba. Bohužel, dnešní re-edice na CD je zvukově dost špatná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět