terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: terahera

Příspěvek od fox »

U cilkularky mám zapojení do hvězdy a trojúhelníku. :lol:
Vysvětli jak to máte v liště. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Pochopitelně do kosoctverce, jak jinak. :roll:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Mark Levinson »

Vypadá to moc pěkně, jaké jsou použité zásuvky?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zásuvky jsou použity Furutech FI E30(G i R) a FI E30 NCF
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: terahera

Příspěvek od Vinco »

Este by som ich poslal na osetrenie sem : https://cooltech.at/tieftemperaturbehan ... mponenten/.
Potom to len bude parada !
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

@vinco
To je fakt zajímavý. Máš zkušenosti, jak to u nich funguje, co to stojí atd?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Jestli smim vypomoci s Vincovym napadem a neurazim svou zbytecnou snahou kolegy. :lol:

Kryoterapie tekutym dusikem je dostupna na kazde poliklinice u kozniho lekare. Vezmemež sve hvezdy a dalsi piktogramy a prochladme je na bod varu dusiku.
Elektrony radostne zamihotaji a vsechny nedostatky prenosove soustavy stanou se neslysitelnymi.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: terahera

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Aj inseminačné stanice držia tekutý dusík.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Takže to,že jsem to montoval o půlnoci za úplňku za doprovodu šamanských písní teda nestačí :-? :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: terahera

Příspěvek od Vinco »

zabiny007 píše: 19 lis 2021 12:56 @vinco
To je fakt zajímavý. Máš zkušenosti, jak to u nich funguje, co to stojí atd?
Este som sa neodhodlal na konzultaciu ohladom osetrenia mojich kablov ( metalizovy amorny uhlik ), ci elektroniek.
Davnejsie som vsak mal moznost vydatne porovnavat takto osetreny sluchatkovy kabel, vs. neosetreny.
Vyznamny rozdiel bol hlavne ( co si pamatam ) v zmiznuti toho typickeho sluchatkoveho praveho a laveho vnemu - ostalo proste len podium, jeden priestor....
Inak americka kablova firma JenaLabs sa tomutu osetreniu s uspechom venuje uz dlhe roky ( ponukaju to priamo pri objednavani kablov ).
Musim vsak aj podotknut - nik mi nebol schopny vysvetlit, ako to funguje, cim to je, ze dochadza k signifikantnemu zlepseniu bez negativnych vedlajsich prejavov.
Netrapi ma to, uz som si zvykol, ze je vela veci a rieseni, ktore vnimam a neviem preco.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

JJ, že kryo ošetření výrobků dělá spousta firem jsem věděl. Ale netušil jsem, že to někdo nabízí jako službu na hotové produkty. To je pro mne dosti zajímavé a dovedu si představit na takovou "léčbu" svoji lištu poslat.

@efičák
I různé lázně nabízejí kryokomory a kryogenní terapii. Vím že před mnoha lety bylo jako jedny z prvních kousek od Ostravy. Snad Polárka v Čeladné?

@ terahera
Máro, koukám že kryokomoru mají i v Teplicích nad Bečvou. To máš kousek. Nechceš si tam skočit na proceduru a vzít lišty pod župan? :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše: 19 lis 2021 15:52 Polárka v Čeladné?
NA Čeladné ☝🏻
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Nj, když já raději vždy V než NA. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak musím zde u sebe uvést jednu asi anomálii,která i mě zarazila.Jak jsem v minulosti zde psal,mám Technics SL1210 mk2 již delší dobu s tím,že jej trochu potuním a bude to můj druhý kolotoč.Tak jak jsem předesílal,tak se i stalo,Technicse jsem trochu potunil stím,že pak se do něj vrhnu úplně,ale....Zvuk mě vůbec neoslovil,nenadchl,proti hlavnímu gramci úplně špatný v mých očích(samozřejmě uších),takže i když je to legenda,neskutečný technologický skvost,kor na svou dobu,prostě v mých očích umřel.Takže jednoho krásného večera,samozřejmě posílen kvalitním mokem,který je u mně při poslechu a všeho kolem hifi samozřejmostí,jsem se vrátil ke kořenům a koupil Pioneer PL12.Ten gramec mě prostě fascinival už kdysi a nějak fascinuje dodnes.Takže můj druhý gramec prostě bude Pincek,vintage krám pro mnohé,pro mě stroj,který přesně naplnil má očekávání jako druhého zdroje analogového zvuku.Zatím jej jedu se základní přenoskou AT 95,ale i tak už vzbuzuje respekt u mě a pro spoustu lidí by to byla konečná,co se zvuku týče(ve spojení se zbytkem řetězce,který by si asi nikdo k takovému gramci nepořídil :cool: ).Bude na něm pak sálat SPU Classic ve spojení s trafem od frantíka(Sculpture),kde se mi spojení strašně líbilo.Minulý čtvrtek byl u mě Saša a měl jsem tím pádem i možnost tohle vyzkoušet,což je super,protože né vždy to,co si představujem,ve finále funguje.Tohle spojení bylo super a i jiné,mnohem,mnohem dražší Sašovi přenosky Pincek uvezl :cool: Zkoušeli jsme i SPU Century a zvuk neskutečný,samozřejmě přenoska mimo mé ambice,ale zvládl ho.Krásná byla Sašova hláška,když ji tam instaloval"na gramofon z popelnice montuju přenosku za víc jak kilo"
Tak jsem se kua nějak rozepsal :eek: ,toť tedy vše k mému druhému,nečekanému kolotoči :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zde ještě foto :angel:
20211104_181419.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A zde jako celek :cool:
20211118_132119.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A samozřejmě jsme při Sašově návštěvě u mně zkoušeli i dost kombinací jeho traf a káblů u mého hlavního gramofonu,ale ve finále jsme se shodli oba,že mé stávající zapojení sedí nejlíp :angel: Každopádně velké díky Sašovi,za trpělivost i ochotu jako vždy,u mě zas něco zkoušet,je to pro mě velký přínos a zkušenost,jak se říká,k nezaplacení :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

JJ, mohu potvrdit, že Mára má project classic gramofon vychytaný a dotažený. Zde už jakákoliv snaha o vylepšení trafem či kabelem nepomohla, přestože by teoreticky měla. Pro mne překvapení a Márovi gratulace :clap: .
Stejně tak jsem nechápal, jak se lowcost Pincek popasoval s přenoskami, které Xnásobně převyšovaly jeho cenu. Občas to bylo dosti bizarní a působilo to na mne stejně, jako vidět na stupačce kuka vozu borce, oblečeného do bílých hader s vyšitým krokodýlkem. :cool:
Prostě jeden z dalších mnoha důkazů, že zkušenosti jsou nepřenositelné a člověk by v hifi neměl mít předsudky, protože vše je možné. :thumbup: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,co se týče předsudků,tak třeba v poslední době mě docela vyškolila přenoska SPU Classic.Vždy jsem žil v přesvědčení,že elyptický hrot je lepší,než sférický,ale SPU Classic se sférickým hrotem mě docela brutálně přesvědčila o opaku :eek: :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Možná by bylo lepší napsat: Mně se líbí vic kulový hrot na SPU, než eliptický, než ,že kulový je lepší, než eliptický.
Jiný posluchač to může slyšet přesně naopak.
Vliv může mít zvyk, preference....
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ano Honzo,proto píšu ve svých příspěvcích mě,u mě,na mém aparátu....
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A jak píše výše Saša,zkušenosti jsou nepřenositelné,což je svatá pravda a já tohle razím už dlouho.Co funguje u jednoho,u druhého může být naopak,co se jednomu nelíbí,druhý naopak vyhledává.Krásný příklad za všechny je třeba zrovna ten Technics Sl 1210,u mě to prostě nebylo ono(pro mě,na mé sestavě),u tebe naopak neskutečný zážitek,na který se vždy těším :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od ivanb_cko »

zabiny007 píše: 03 pro 2021 00:54 ...
Stejně tak jsem nechápal, jak se lowcost Pincek popasoval s přenoskami, které Xnásobně převyšovaly jeho cenu. ...
A není to Sašo důkaz, že drtivou většinu zvuku gramofonu prostě dělá přenoska a pokud je nosič přenosky jako celek v pořádku, tak by to vždycky mělo hrát vlastně dobře? Neshazuji vliv ramena, kabeláže, tuhosti základny, oddělení motoru atd., ale elektricky je to přenoska, která vytváří signál... Myslím, že je to skvělá inspirace k zaměření se u gramofonu na slušný základ a pak hned na přenosku a až po ní ladit ostatní :thumbup:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Mohlo by se to po zkušenostech u Terahera tak zdát, ale není to tak. Opravdu záleží na každé sestavě i na každém jednotlivém gramofonu. U mne byl vždy po pořízení kvalitnější přenosky limitem gramofon, když přenoska přenášela pazvuky z motorku, pohonu atd. Proto jsem pořizoval lepší a lepší. Otázkou je, jak by zahrál Pincek, kdybychom jej přenesli do mé sestavy. Nebo kdyby se dal vyměnit ten napevno připojený drát od ramene k preampu. To by mohlo být také zajímavé...
Když před nějakým časem u mne proběhla seance s testem přenosek a osadil jsem na jeden z gramofonů " ze srandy" OM5E, tak všichni přítomní konstatovali, že když máš kvalitní gramofon, můžeš tam dát špendlík a bude to hrát jak z praku (pochopitelně lehce přeháním). Sice to nemělo rozlišení a detaily, jako třeba A95, ale prostě to bylo zábavné a bavilo to. A rozhodně to nebyl 100 násobný rozdíl, jak by odpovídala cenovka.
Stejně tak je to i nyní s přenoskou SPU Classic se sférickým hrotem. Tato patří relativně k těm levnějším co mám, ale je neskutečně zábavná a u některých desek ji preferuji.

Samostatnou kapitolou jsou ramena, ale to víš sám. Na stejné sestavě gramofonu s více rameny se dá lehce vyzkoušet, jak velký rozdíl to je. Už delší dobu chystáme s "hifi nejbližšími" test, kdy chceme věnovat čas a s jednou přenoskou na jedné sestavě porovnat vliv několika různých ramen. Zatím to vázne na tom, že chceme získat ještě do tohoto testu i nějaké z "nových" typu Glanz, Groovemaster, ThomasSchrick atd. Podmínkou je, aby měly systém SME headshell, protože testovat chceme jejich "vhodnost" pro SPU. Zatím máme k dispozici:
SME 3009 SII imp; SME 3010; FR64; FR64S; Ikeda407, Ortofon RMG 309i.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidji99
Příspěvky: 856
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: terahera

Příspěvek od Fidji99 »

Gratulujem k tej PL12 - az ma zaliala nostalgia ;-)

Je to sice na pohlad velmi jednoduchy gramofon, ale dobre urobeny, a da sa s tym vyhrat - pruziny + dampery, cele to pekne odtlmit, trocha udrzby a je z toho krasny vintage.

To dokonca aj vyzera ako originalne ramienko, az si dobre spominam :thumbup:
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Fidji99 píše: 03 pro 2021 10:20 Gratulujem k tej PL12 - az ma zaliala nostalgia ;-)

Je to sice na pohlad velmi jednoduchy gramofon, ale dobre urobeny, a da sa s tym vyhrat - pruziny + dampery, cele to pekne odtlmit, trocha udrzby a je z toho krasny vintage.

To dokonca aj vyzera ako originalne ramienko, az si dobre spominam :thumbup:
Jj,rameno je origo,celý gramec je původní,takže jej samozŕejmě čeká tuning :cool: Kdybys měl nějaké tipy na pružiny,dampery,dej vědět třeba do SZ,budu jedině rád :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Na přelomu tisíciletí se prodával asi za 1200 kč.dvd player Sencor,který měl pověst, že v pohodě přehraje v režimu cd playery až do 20000.
Vzpomněl jsem si na to v souvislosti s přenoskami SPU Classic, které nicméně mají velmi zábavný a strhující projev,zrovna jako výše jmenovaný player Sencor.
Do té doby, než dojde ke konfrontaci s vyšším modelem.
Pozorně jsem poslouchal rozdily mezi spu classic a spu85, když jsme porovnávali u mně v říjnu spu přenosky.
Obě mely eliptický hrot, stejný charakter zvuku,ale nižšímu modelu chyběla přesnost,detail,hloubka,plasticita.
Rozdíl jako mezi základním modelem cd playeru a druhým nejvyšším v modelové řadě, která má pět přehrávačů.
I u spu platí to co v celém hifi "za málo peněz...."i když nízké modely jsou velmi zábavné.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,SPU s každým vyšším modelem hrála líp a líp,u nejvyšších modelů už byl projev téměř jako u audiofilských přenosek(vysokých modelů).Proto se mi líbí právě SPU Classic,na mé použití k druhému gramci,který chci hlavně používat na bigbít,kde se neřeší až tak detaily atd,ale celkový sound,kde SPU Classic je výborná,taková plnotučná,což já přesně chci
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Terahero máme synchronicitu, brácha Pioneera - CEC 2000 s MM přenoskou Yamaha CG 7700 davají zábavný zvuk.
Překvapení. Proti Sony PS X60 s MC Hana SH by to nemělo mí šanci. Vyjma klasiky baví víc odpružený klasik s nerezovým ramínkem.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: terahera

Příspěvek od fox »

terahera píše: 02 pro 2021 22:29 Tak musím zde u sebe uvést jednu asi anomálii,která i mě zarazila.Jak jsem v minulosti zde psal,mám Technics SL1210 mk2 již delší dobu s tím,že jej trochu potuním a bude to můj druhý kolotoč.Tak jak jsem předesílal,tak se i stalo,Technicse jsem trochu potunil stím,že pak se do něj vrhnu úplně,ale....Zvuk mě vůbec neoslovil,nenadchl,proti hlavnímu gramci úplně špatný v mých očích(samozřejmě uších),takže i když je to legenda,neskutečný technologický skvost,kor na svou dobu,prostě v mých očích umřel.Takže jednoho krásného večera,samozřejmě posílen kvalitním mokem,který je u mně při poslechu a všeho kolem hifi samozřejmostí,jsem se vrátil ke kořenům a koupil Pioneer PL12.Ten gramec mě prostě fascinival už kdysi a nějak fascinuje dodnes.Takže můj druhý gramec prostě bude Pincek,vintage krám pro mnohé,pro mě stroj,který přesně naplnil má očekávání jako druhého zdroje analogového zvuku.Zatím jej jedu se základní přenoskou AT 95,ale i tak už vzbuzuje respekt u mě a pro spoustu lidí by to byla konečná,co se zvuku týče(ve spojení se zbytkem řetězce,který by si asi nikdo k takovému gramci nepořídil :cool: ).Bude na něm pak sálat SPU Classic ve spojení s trafem od frantíka(Sculpture),kde se mi spojení strašně líbilo.Minulý čtvrtek byl u mě Saša a měl jsem tím pádem i možnost tohle vyzkoušet,což je super,protože né vždy to,co si představujem,ve finále funguje.Tohle spojení bylo super a i jiné,mnohem,mnohem dražší Sašovi přenosky Pincek uvezl :cool: Zkoušeli jsme i SPU Century a zvuk neskutečný,samozřejmě přenoska mimo mé ambice,ale zvládl ho.Krásná byla Sašova hláška,když ji tam instaloval"na gramofon z popelnice montuju přenosku za víc jak kilo"
Tak jsem se kua nějak rozepsal :eek: ,toť tedy vše k mému druhému,nečekanému kolotoči :cool:
Kdysi jsem sbíral staré Pionýry. V začátcích jsem měl i tento gramofon. Divím se, protože mě nijak nepřekvapil. Hrál asi tak, jak jsem byl zvyklý v mládi v 70. létech. Nakonec skončil ve sběrném dvoře a ve vintage sbírce ho nahradil Pioneer PL-L1000.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Fox
No vidíš,někdo jej hodí do popelnice,u někoho zas dělá radost,jak je ten přístup k hifi individuální :smile:
P.S.Saša ani nevěděl,jak je blízko pravdě,když jej u mě nazval gramofon z popelnice :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 84
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: terahera

Příspěvek od jisk »

Tak já se taky přidám k chvalozpěvům :smile:

Gramce mám dva - jeden jako stálici, druhý občas jde do světa a koupím jiný, v domění, že tu stálici překoná, zatím se nestalo
Stálice je CEC BD-2000, jak zmínil efičák.
Je to vše ze stejného období sedmdesátek, firma CEC to dělala pro různé jiné firmy, jako třeba i Pincek, občas se to lišilo provedením raménka nebo tvarem ovládacích páček, ale princip byl stále stejný.
Už je částečně potuněný - nová větší (na výšku cca 13cm) masivní skříň z mnohovrstvé překližky, vyrobená truhlářem (možná někde najdu výres). Oproti původní "fórové" skořepině posun ve zvuku, byl to pokus naslepo, tak jsem měl originální stále v záloze, ale už se k ní nikdy nevrátil. Na skříni jsou RCA konektory a jsou prodrátované stříbřenou mědí od konektoru na destičku, kde ústí drátky z raménka.
Nejlíp se na tom osvědčila přenoska Ortofon 2MM Blue s obyčejným plechovým headshelem za cca 350 Kč.
Na talíři používám měděný slipmat 3mm, 2,5mm silný už tak nehrál, taktéž jiný materiál slipmatu nebyl oproti mědi ono.
Nohy jsou obyčejné gumové + pod nima dva pásy ze stejné překližky jako krabice s opět gumovýma nohama (pod 2+2 nohama), má to u mě významný vliv na prostor scény. Pevné podložky jako žula nebo dřevěná deska z masivu byly vždy na škodu zvuku.
Víko není na pantech, jen ho na gramec pokládám, když nehraju, pasuje na něj na položení kryt na pračku vynylů od Projectu.
Celkově velmi zábavný emoční zvuk s výborným prostorem.

Chystám se prodrátovat raménko, přece jen 45 let staré drátky z nejasného materiálu mě trochu vrtají v hlavě, ale zatím sbírám odvahu, abych to zvukově "neroze..al". :smile:
Teď v týdnu na tom experimentuju taky s AT-95, nejlíp mě to s ní hraje, když přidám nad přenosku závaží 4g (zvýšení hmotnosti = zatížení raménka)
A: PJ 2Xperience - AT95ML/O-Quintet - PJ DS2
D: RPí Tidal streamer DIY (nulová SW manipulace s daty) - EverSolo Z8
HK-970 mods pre + A-800 reference - Shan 330mk2
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: terahera

Příspěvek od efičák »

Jisku hluboký respekt!
Máš znalosti a dovednosti které nezvládám. A velmi trpím, Sony má původní kabel, věřím v problém s kvalitou.
CEC BD2000 má nové měděné kabely v ramínku od člena Jazzz a k phonu je Supra phono kabel.
Můžeme udělat nové vlákno ať Mára nehosti DIY úpravy.

Odpružení je samostatná věda. Linn LP12, Thorens TD150, a tihle OM fešáci Pioneer-CEC přidávají k záznámu něco atraktivitě.
Vlastně i odtažený Project Classic od Máry je zvté školy jen nekomplikované vibracemi pružin. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,The Classic od PJ je konstrukčně hodně podobný a také jsem tunil :cool: Pincek budu v dohledné době předrátovávat,signálovou cestu stříbrem VDH,napájecí kabel mu také dopřeji lepší.Tělo jsem přemýšlel hned od prvního dne,co jsem jej koupil,takže díky za každou inspiraci :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

JJ, nová bedna by mu slušela :thumbup:

stažený soubor.jpg

Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Máro, zde je i videodokumentace výroby té druhé bedýnky :clap:

https://youtu.be/TP0uxD-ZkMc
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,už jsem se na to nedávno díval :lol: Ale bedna ala hurvínekgarrard by byla bomba,co :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Vzhledem k tom, že vše drží v rámci horní desky a jen tomu uděláš podporu v nové bedně, tak se velikosti meze nekladou. Tedy klidně i mastodont alá hurvajzův gramec. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Byla by to bomba, vypadá to v tom plinthu nádherně, šel bych do toho i přesto, že plinth bude asi třikrát dražší než gramofon.
Když blbnout,tak důkladně,se všemi důsledky.Mám pro tyhle věci veliké pochopení.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Třeba by se to dalo vymyslet i ve variantě na dvě ramena. I když by to asi bylo komplikované (ne-li nereálné) díky odpružení. A vlastně i v důledku zbytečně a neadekvátně drahé. Beru zpět. :silent: :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět