Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jj, zaslepky funguji. Coz je skoro az skoda, protoze clovek zase za neco utrati prachy :lol:
Dieter Burmester
Quentin

Re: terahera

Příspěvek od Quentin »

Dieter Burmester píše: 13 říj 2021 18:32 Jj, zaslepky funguji. Coz je skoro az skoda, protoze clovek zase za neco utrati prachy :lol:
Záslepky fungují, to máš recht :thumbup: . Ale nejde poznat (vyzkoušeno) jestli je například pozlacená, stříbrná a nebo rhodiová...mám Cardas, Luxman a Acoustic Revive.

A nebo možná jenom neslyším trávu růst :mrgreen:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Nejdůležitější ze všeho je spokojenost s reprodukcí při poslechu.
Jestli s DIY úpravou,nebo tovární verzí není až tak důležité.
DIY však určitě není úprava v Casea, nebo výměna za lepší rameno na gramofonu.
Hodně pohody pri poslechu všem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Quentin:
"A další věcí je, jak Ty víš, že to co slyšíš po DIY úpravě, je lepší?! Slyšíš, že to je jiné, ale nemůžeš přece tvrdit, že to je lepší! Nebo Ty máš patent na UŠI?! :-? (i když Ty možná ano, když slyšíš vliv materiálu CINCH ucpávek na odpojených vstupech zesilovače =)) )"

A Ty vieš, že to tak nie je? Ty máš patent na uši? Písal som už veľa ráz, že ja si ladím aparatúru podľa seba a dôležité pre mňa je iba to, čo sa páči mne. Ak sa to páči aj ostatným, som rád, ak nie, je to len ich vec. Ja zas obdivujem ľudí, čo si dokážu prístroje upgradovať. Medzi iným, robia to aj profesionálne firmy, vrátane Casea. Rozdielje iba v tom, či má niekto záujem si na tom postaviť byznys, alebo to robí iba ako hobby pre seba. Máš pravdu, že firmy investujú veľké peniaze do vývoja, ale pravda je aj to, že vzhľadom na požadovanú maržu musia poriadne prehodnotiť aj náklady, t.j. nemôžu si dovoliť vyrobiť výrobok bez ohľadu na kvalitu a cenu súčiastok. Napr. pri výrobe 10000 ks ak ušetria na každom kuse 10 € určite si vieš spočítať zvyšok. Je to proste obchod. Na druhej strane "nekompromisné" riešenia sa prakticky nedajú zaplatiť. Nikto z výrobcov nie je Mikuláš, aby vyrábal iba pre svoje potešenie a pre radosť zákazníka.
Týmto príspevkom nemám na mysli kutilov, čo si doma "zlepia" zosilňovač, alebo zamotajú káble a myslia si, že "preču.rali" všetkých výrobcov.
P.S. Áno, mám patent na uši - ale na tie svoje...Tvoje neposudzujem.

(Edit by ML)
Na žádost majitele vlákna (Terahera) byly nežádoucí příspěvky přesunuty na smetiště.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Roman2

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Roman2 »

Quentin napsal:

Firmy, a to jak ty s levnějším, tak hlavně ty s tím dražším hifi, investují nemalé peníze, aby mohly nabídnout, se sobě přiměřenou marží, to nejlepší na trhu a byly na míle daleko od konkurence.

A já jen doplním:

To je nebetyčná hovadina! :roll:
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Janik »

Áno je to kktina. Firmy, ktoré sú označované za highend majú najväčšie marze. A najmä na tých najvyšších modeloch.

Kto je šikovný a dohľada si informácie za "malo" peňazí vie mat doma dosť kvalitný zvuk. Kto je lenivý alebo jeho možnosti sú obmedzené ten musí mať hlboko do vrecka.

Malo som dal do úvodzoviek lebo pre niekoho to môže byť zas veľmi veľa. Co znamená, ze za veľmi málo peňazí "bic neupleties".
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Quentin »

Roman2 píše: 15 říj 2021 16:25 Quentin napsal:

Firmy, a to jak ty s levnějším, tak hlavně ty s tím dražším hifi, investují nemalé peníze, aby mohly nabídnout, se sobě přiměřenou marží, to nejlepší na trhu a byly na míle daleko od konkurence.

A já jen doplním:

To je nebetyčná hovadina! :roll:
Bylo by fajn, kdyby sis nejdříve přečetl k jakému tématu to patří, než budeš rozdávat rozumy sám :mrgreen:
Vytrhnout něco z kontextu a potom otáčet oči v sloup ~x(
Quentin

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Quentin »

Janik píše: 15 říj 2021 16:37 Áno je to kktina. Firmy, ktoré sú označované za highend majú najväčšie marze. A najmä na tých najvyšších modeloch.

Kto je šikovný a dohľada si informácie za "malo" peňazí vie mat doma dosť kvalitný zvuk. Kto je lenivý alebo jeho možnosti sú obmedzené ten musí mať hlboko do vrecka.

Malo som dal do úvodzoviek lebo pre niekoho to môže byť zas veľmi veľa. Co znamená, ze za veľmi málo peňazí "bic neupleties".
Janíku, ono je někde v mém textu napsáno něco o malých penězích?! Já to tam nevidím, jestli Ty ano, tak jsi ZBNZ. A za málo peněz málo muziky - správně si to napsal, ale co je málo a co hodně a co je kvalitní a co už ne :-?

Ale jinak původně to byla "diskuze" o DIY tuningu zakoupených zařízení!
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Pitbull »

Dohledal jsem si co vlastníš (přesněji myslím si, že to ještě máš).
RT 707 a RT 909 to vyšší napětí budou snášet relativně nejhůře, protože tam jsou vyvedená napětí z odboček transformátoru na další obvody (a motory) a je tam dost součástek na kterých se to vyšší napětí podepíše. Podobně ( o něco málo lépe) na tom bude CT-F1250.
SPEC3 a SPEC4, tam to bude hlavně o jejich zdrojové části.
Snížil bych to napájecí napětí.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od fox »

Vintage už delší dobu nevlastním. Dotaz zní jinak.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Pitbull »

djrix píše: 14 lis 2021 10:11 fox: Přesně z toho důvodu jsem například pro jednoho pána vyráběl toto:
viewtopic.php?f=24&t=7317

Je pravda, že norma říká, že tolerance je +-10%, obecně ale hlavně starší přístroje větším napětím dost trpí. Odpověď tedy není jednoduchá, záleží jakou rezervu dal výrobce zařízení (byť správně měl konstruovat zařízení na 230V+-10%, mnohdy tomu tak není). Označení na přístroji 220-230V může docela klidně znamenat, že byl primárně stavěn na 220V v síti.
Povětšinou věci, co obsahují pulzní zdroje, snáší odchylky od jmenovitého napětí bez problémů, naopak věci, co mají klasické transformátory trpí vyšším napětím nejvíce.
Přečetl jsem si i to vlákno z odkazu.
Některým diskutujícím tam evidentně není jasné jak to funguje. To z odkazu je autotransformátor s odbočkami, neodděluje samozřejmě galvanicky vstup a výstup, protože je to na jednom vinutí. Tohle zařízení má za úkol snížit, nebo zvýšit napětí na výstupu z závislosti na vstupním napětí. Jestliže je TRVALE napětí v síti nižší, nebo vyšší než požadované, tak tohle jedno z možných řešení. Autotransformátorem se upraví poměr vstupního a výstupního napětí. Zásadní nevýhoda je, že napětí na výstupu přesně kopíruje kolísání napětí na vstupu.
Jestliže např. dopoledne bude v síti 200V a v noci 250V, bude nemožné to řešit autotransformátorem. Jestliže to bude v poměru 230-250V, lze zvolit transformaci na nižší napětí.
Existuje tohle řešení s automaticky přepínatelnýma odbočkama. Dost zásadní nedostatek to má v tom přepínání.
Různé fitry s přepěťovýma ochranama tohle neřeší (to kolísání napětí).
Ultimativním řešením jsou "pračky" a stabilizátory. Něco je přímo od výrobců komponentů - Accuphase......, něco je např. tady:
https://www.thomann.de/cz/stabilizatory_napeti.html
(Zajímavé jsou Furmany P-2300 a P-6900)
Ještě malou poznámku. Některé "zlaté uši" dokáží rozlišit jestli má vidlice na 230V rhodiové, mosazné, nebo niklované kolíky. To nerozliší změnu napětí na vstupu do komponetů o cca 20-30V ? To je totiž běžné kolísání sítě všude (bavíme se o situaci, kdy není použitý stabilizátor napětí).
A můžete do mě :razz:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od terahera »

Pitbull,co je běžné u tebe,není běžné u mně,napětí je furt v rozmezí 228-231,stabilizátor žádný nemám,takže tvé přiblblé odbočení od tématu,což je u tebe zjevně běžné,přejdu,protože to nikomu nic nepřinese(možná jen tobě se od radosti postaví)
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Pitbull »

terahera píše: 16 lis 2021 19:58 Pitbull,co je běžné u tebe,není běžné u mně,napětí je furt v rozmezí 228-231,stabilizátor žádný nemám,takže tvé přiblblé odbočení od tématu,což je u tebe zjevně běžné,přejdu,protože to nikomu nic nepřinese(možná jen tobě se od radosti postaví)
Doporučil bych ti, volit komunikaci bez napadání mé osoby a přejít k argumentům.
Dej mi údaje tvého odběrného místa el. energie a já ti dodám reálné hodnoty napětí.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Urbino »

Pitbull píše: 16 lis 2021 20:21
terahera píše: 16 lis 2021 19:58 Pitbull,co je běžné u tebe,není běžné u mně,napětí je furt v rozmezí 228-231,stabilizátor žádný nemám,takže tvé přiblblé odbočení od tématu,což je u tebe zjevně běžné,přejdu,protože to nikomu nic nepřinese(možná jen tobě se od radosti postaví)
Doporučil bych ti, volit komunikaci bez napadání mé osoby a přejít k argumentům.
Dej mi údaje tvého odběrného místa el. energie a já ti dodám reálné hodnoty napětí.
I od Bohemia Energy??
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od terahera »

Pitbull píše: 16 lis 2021 20:21
terahera píše: 16 lis 2021 19:58 Pitbull,co je běžné u tebe,není běžné u mně,napětí je furt v rozmezí 228-231,stabilizátor žádný nemám,takže tvé přiblblé odbočení od tématu,což je u tebe zjevně běžné,přejdu,protože to nikomu nic nepřinese(možná jen tobě se od radosti postaví)
Doporučil bych ti, volit komunikaci bez napadání mé osoby a přejít k argumentům.
Dej mi údaje tvého odběrného místa el. energie a já ti dodám reálné hodnoty napětí.
=)) A když ti dám rodné číslo,tak mně dodáš i partnerku,se kterou si i reálně budu rozumět,možná i podle údajů získaných virtuálně mi řekneš,jak mi to hraje a kdy se mi to má líbit a kdy ne :roll: Fakt psycho,čeho se tu už dočkám :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od terahera »

Mimochodem Pitbulle,musíš být fakt asi nějak divný,první napíšeš provokativní příspěvek s tím,že ho ukončíš slovy"tak do mně" a pak po první reakci na tebe upozorňuješ,ať volím komunikaci vůči tobě.Psycho,jak píšu :crazy:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Pitbull »

Urbino píše: 16 lis 2021 20:22 I od Bohemia Energy??
Bohemia Energy byla společnost jednoho brouka pytlíka se sídlem původně v obýváku.
Společnosti které u nás vlastní přenosové soustavy jsou ČEZ,EON,PRE... o těch se bavíme.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Pitbull »

terahera píše: 16 lis 2021 20:31 =)) A když ti dám rodné číslo,tak mně dodáš i partnerku,se kterou si i reálně budu rozumět,možná i podle údajů získaných virtuálně mi řekneš,jak mi to hraje a kdy se mi to má líbit a kdy ne :roll: Fakt psycho,čeho se tu už dočkám :-?
Proč kličkuješ?
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Pitbull »

terahera píše: 16 lis 2021 20:38 Mimochodem Pitbulle,musíš být fakt asi nějak divný,první napíšeš provokativní příspěvek s tím,že ho ukončíš slovy"tak do mně" a pak po první reakci na tebe upozorňuješ,ať volím komunikaci vůči tobě.Psycho,jak píšu :crazy:
Vol slušná slova, vyjadřuj se k tematu a nemám s tebou žádný problém.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od terahera »

Rozkaz :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Dasta »

Pitbull,
Myslím, že terahera vůči tobě žádné neslušnosti nepoužil.
Možná,kdyby jsi tolik nepoučoval a uměl včas skončit debatu, nedocházelo by k takovým reakcím, protože neustále poučování a legrácky od rádoby odborníků na adresu zlatoušců, také nemusí každému sednout.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od fox »

A jsme zase v Česku. Tři až čtyři příspěvky k tématu, zbytek o hov-nu. :thumbdown:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Pitbull »

Dasta píše: 16 lis 2021 21:15 Pitbull,
Myslím, že terahera vůči tobě žádné neslušnosti nepoužil.
Možná,kdyby jsi tolik nepoučoval a uměl včas skončit debatu, nedocházelo by k takovým reakcím, protože neustále poučování a legrácky od rádoby odborníků na adresu zlatoušců, také nemusí každému sednout.
Reagoval jsem na příspěvek od uživatele djrix. Jediný další příspěvek k věci byl od uživatele dvader (doufám, že jsem na nikoho nezapomněl, nechce se mi to celé kontrolovat).
Tohle se jmenuje diskusní forum. Jestli ti diskuse vadí, nevyhovuje ti téma, nemáš k tomu co říct...., tak přece můžeš jít dělat něco jiného.
Jestli máš něco konkrétního k tomu co jsem napsal, můžeme o tom diskutovat. Ale o tom, kdy skončím si s dovolením rozhodnu sám.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Dasta »

To si pochopitelně rozhodni,pak se ale nediv, že reakce je taková jaká je.
Sám děláš to co ti vadí a radíš co kdo má dělat.Nemá cenu už na to reagovat.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od terahera »

To se pak těžko diskutuje,když se nám tu zrodil sám generál všech mudrlantů,ještě k tomu bez jakékoliv sebereflexe.Jak píšeš Dasto,nemá cenu reagovat,už vůbec ne na človéka typu pitbull,který až extrémně vyčítá to,co sám dělá ~x(
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od terahera »

Nebo dělá,co vyčítá,no jsem z toho jelen :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od fox »

Je to prostě PITBULL . :lol: :lol: :lol:
Pes, který štěká, nekouše.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Dieter Burmester »

0FCC759F-92EA-41D7-9F87-618BBB2ADE19.jpeg
Nevim, o cem si pisete, ale na otravnou zvirenu funguje tohle :cool:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od terahera »

Super a funkční :thumbup: :lol: Už jsem aktivoval :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: terahera

Příspěvek od Pitbull »

Dieter Burmester píše: 13 říj 2021 18:32 Jj, zaslepky funguji. Coz je skoro az skoda, protoze clovek zase za neco utrati prachy :lol:
¨
Ty záslepky mám úplně všude.
Na zesilovači, CD, na Velodynech 15 DD ......... na všech volných vstupech a výstupech - cinch, XLR,canon ....
Nic lepšího proti prachu není.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od PítrsPraha »

Jak se snažně vtírá :lol: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Pitbull »

PítrsPraha píše: 18 lis 2021 18:50 Jak se snažně vtírá :lol: .
PítrsPraha
Nick už neodpovídá tvému bydlišti.
Ale co máš podnětného k těm záslepkám?
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Přepětí v síti.

Příspěvek od Pitbull »

fox píše: 16 lis 2021 23:23 Je to prostě PITBULL . :lol: :lol: :lol:
Pes, který štěká, nekouše.
Foxi,
nikdy jsi neměl pitbulla. Pitbull neštěká, nekouše, ale ale trhá kusy masa z nepřítele.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od PítrsPraha »

Pitbull píše: 19 lis 2021 00:52 PítrsPraha
Nick už neodpovídá tvému bydlišti.
Ale co máš podnětného k těm záslepkám?
Psal jsem tu o tom asi před dvěma lety, že už pár roků žiju u Sázavy, gratuluji k postřehu :thumbup: .
A téma vlákna je Korea, ne záslepky. Wake up :razz: . O záslepkách jsme tu psali už dávno....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Severní Korea versus Jižní Korea aneb smetiště HEF

Příspěvek od Pitbull »

PítrsPraha píše: 20 lis 2021 06:45
Pitbull píše: 19 lis 2021 00:52 PítrsPraha
Nick už neodpovídá tvému bydlišti.
Ale co máš podnětného k těm záslepkám?
Psal jsem tu o tom asi před dvěma lety, že už pár roků žiju u Sázavy, gratuluji k postřehu :thumbup: .
A téma vlákna je Korea, ne záslepky. Wake up :razz: . O záslepkách jsme tu psali už dávno....
Mám některé kamarády z anglicky mluvících zemí co tady už nějakou dobu žijí. Občas rychle nenajdou český výraz pro myšlenku v AJ.
Jestli je to tvůj případ, tak to samozřejmě respektuji.
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pitbull »

SR Blue:
Nekoupil jsem jí, ale "přišel jsem k ní". Jak dopadlo zvukově porovnání s jinými typy sem psát nebudu, zbytečně bych vytočil většinu přispěvatelů tohoto vlákna.
Napíšu k jiné věci. Poměrně často se objevil názor, že je možné dát bez problémů pojistku o řadu vyšší, nebo pojistka stejně nemá vliv, jestliže je přístroj v pořádku ...... a podobné argumentace.
Uvažuje někdo z dodavatelů těchhle rad nad tím, že to připojené za pojistkou je spotřebič o nějakém max. příkonu a jestliže se bude měnit napětí na vstupu (a to se měnit bude, jestliže tam nebude zdroj stálého napětí), co se stane s tím max. příkonem ? Tomu samozřejmě odpovídá proud procházející tou pojistkou.
Takže až zase někdo bude doporučovat tu "bezproblémovou" pojistku o řadu vyšší, stačí použít rozum.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

Pitbull píše: 23 lis 2021 14:38 SR Blue:
Nekoupil jsem jí, ale "přišel jsem k ní". Jak dopadlo zvukově porovnání s jinými typy sem psát nebudu, zbytečně bych vytočil většinu přispěvatelů tohoto vlákna.
Napíšu k jiné věci. Poměrně často se objevil názor, že je možné dát bez problémů pojistku o řadu vyšší, nebo pojistka stejně nemá vliv, jestliže je přístroj v pořádku ...... a podobné argumentace.
Uvažuje někdo z dodavatelů těchhle rad nad tím, že to připojené za pojistkou je spotřebič o nějakém max. příkonu a jestliže se bude měnit napětí na vstupu (a to se měnit bude, jestliže tam nebude zdroj stálého napětí), co se stane s tím max. příkonem ? Tomu samozřejmě odpovídá proud procházející tou pojistkou.
Takže až zase někdo bude doporučovat tu "bezproblémovou" pojistku o řadu vyšší, stačí použít rozum.
SR blue není SR purple. A zbytek je nějaký názor , O.K. beru v potaz.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pitbull »

kychtax píše: 23 lis 2021 15:32 nebylo by od věci měnit i pojistkové pouzdro za pouzdro s lepšími kontakty? Např. Rhodiovými. Když je pojistka za 5320,- a to pouzdro pojistky za 1,20 Kč, je to mírný nesoulad. :???: Pak se nedá vyloučit, zda jeho přínos nebude stejný jak pojistky samotné. :-?
Určitě. V případě té pojistky je vhodné vyměnit i pouzdro ( stejný materiál kontaktů jako doteky pojistky).
Potom už stačí vyměnit jenom kabeláž k nejbližšímu distribučnímu transformátoru 22/0,4 kV, ale dá se pokračovat i dál.
Quentin

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Quentin »

Ty seš ňákej chytrej, poslouchej :-?
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pitbull »

Quentin píše: 23 lis 2021 17:49 Ty seš ňákej chytrej, poslouchej :-?
Je to dost od věci, ale když jsi začal:
Kdybych nebyl ňákej chytrej, tak jsem u techniksej služeb, jezdím s kuka vozem, poslouchám mini věž LG a ne Accuphase.
Odpovědět