Zesilovače na bázi LM3886

Diskuze o výkonových zesilovačích.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od ivanb_cko »

opět se to zvrhává v demagogii :sad:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od sekal »

Bubuxin-KILBRU power píše:Zosilňovač na báze LM3886 nie je HighEnd riešenie nech je výrobcom ktokoľvek.
To jsem také nikde nenapsal. Měl jsem na mysli takovou koncepci přístroje, která by ve výsledku vykazovala (alespoň) takové parametry, které by byly v souladu se specifikacemi výrobce daného IO. To je podle mého názoru naprosté minimum (pro kompetentního konstruktéra). A právě tento elementární požadavek nebyl v případě diskutovaného zesilovače Moonriver splněn. Já osobně bych si něco takového za bezmála 85.000,- Kč nikdy nekoupil. Každý ale nechť se rozhodně dle vlastního uvážení.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Dasta »

Proč tolik humbuku už druhý týden kolem zesilovači,který by normálně téměř všichni zúčastnění prošli bez povšimnutí?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od roberto »

Protoze je to prezentovano jako nejlepsi reseni do 100tis. A pritom je to nepovedeny zesilovac s integrovanym obvodem za par euro, ( nekdo by rekl podvod na zakaznika..)

Cele to hifi je bizar.. hifisti resi reprokabely (nejlip tluste jak ruka a z cisteho stribra) , ruzne cerenbaly, sitove kabely, pojistky ... Abych to nasledne pripojil na odflakly, zkreslujici, sumici zesilovač (vyznamny prvek v retezci) za premrstenou cenu :D fakt bizar
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Halíř »

Dasta píše: 08 srp 2021 18:52 Proč tolik humbuku už druhý týden kolem zesilovači,který by normálně téměř všichni zúčastnění prošli bez povšimnutí?
Proč? Ty nevíš? Protože v tématu došlo k necitlivé, násilné cenzuře a na to bejvaj dospělí lidé hákliví!
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Dasta »

Ale to bylo i před přesunem příspěvků.
U toho stroje se řeší věci o kterých 95% členů fóra nemá ani ponětí a zvuk posuzují podle jiných kritérií, než jaký čip je ve stroji implementován.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od skypi »

Zarážejí je ovšem opakovaná adorace takového výrobku např. od vrchního "uvaděče na pravou míru" a zjevného majitele zlatých uší, PR popis "supervlastností" zcela se míjící s technickou realitu a rétorika ala "prodejce na předváděcí akci" ...
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od skypi »

Dasta píše: 08 srp 2021 20:22 Ale to bylo i před přesunem příspěvků.
U toho stroje se řeší věci o kterých 95% členů fóra nemá ani ponětí a zvuk posuzují podle jiných kritérií, než jaký čip je ve stroji implementován.
A jaká to tedy jsou - ta "kritéria" ???? :shock:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Dasta »

Nejjednodušší kritérium je poslech a následné posouzení líbí-nelíbí.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od skypi »

Dasta píše: 08 srp 2021 20:28 Nejjednodušší kritérium je poslech a následné posouzení líbí-nelíbí.
Tak to tady máme potom exeplární případ, jak je jen poslech , tak jak v tomto případě proběhl, zcela zavádějící....
Navíc, s nějakým zvukových "high-endem" toto zařízení nemá nic společného, s technickým už vůbec ne...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Dasta »

Nevím,co je zavádějící na tom, že si zájemce poslechne stroj ve studiu, eventuálně oproti záloze si půjčí zesilovač domů a na základě poslechu se buď rozhodne ke koupi,nebo ne.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Vienna »

Jiste, ti co to slyseli, podavaji zavadejici informace o tom co slyseli tem, co to videli jen na obrazku a vedi, ze to proste nehraje.
Skypi, pripominas mi manzela z toho vtipu, co volal na manzelku, kdyz ho nachytala v posteli s jinou "Ja ti to vysvetlim, to neni to, co vidis" =))

By me zajimalo, kdyby neexistovalo to mereni v recenzi Stereophile a jen a pouze Serinusuv nadseny text a robertova teoreticka opozice, o cem byste se tu vlastne bavili?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od PavelDosko »

imo kdo ma zajem ma sanci to poslechnout, kdo zajem nema at necha byt
neni placka, neni highend
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od skypi »

Vienna píše: 08 srp 2021 20:52 Jiste, ti co to slyseli, podavaji zavadejici informace o tom co slyseli tem, co to videli jen na obrazku a vedi, ze to proste nehraje.
Skypi, pripominas mi manzela z toho vtipu, co volal na manzelku, kdyz ho nachytala v posteli s jinou "Ja ti to vysvetlim, to neni to, co vidis" =))

By me zajimalo, kdyby neexistovalo to mereni v recenzi Stereophile a jen a pouze Serinusuv nadseny text a robertova teoreticka opozice, o cem byste se tu vlastne bavili?
Plácáš nesmysly. Zařízení s tím čipem jsem měl doma. Krátce... :razz:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Dasta »

Skypi,
a proč jsi neporeferoval a neobohatil fórum o svoji nabyté zkušenosti?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od roberto »

LM3886 jsem slyšel několikrát, několik zesilovačů s nimi jsem postavil. Možná dohledám fotky..Nějak to hraje, porovnatelné s diskrétním zesilovačem to ale není ani náhodou. Je to holt takové instantní audio- IO, trocha smetí okolo a hraje se..

http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/kmd3886.htm cena stavebnice 380,-/ kanál :mrgreen:

https://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm3886.pdf

nezvládá to náročné bedny které mají impedanční propady nebo složitou výhybku, zvuk se rozplizne.
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od DK76 »

Poslech je rozhodující o tom žádná, buď se líbí, nebo nelíbí. Pokud by se mi zvuk tohoto zesilovače líbil, já si ho koupil a následně se dozvěděl, že je to zesík složený ze součástek za pár korun, který jsem si mohl koupit podstatně levněji, tak to hodně zamrzí. Ruku na srdce, nevím kolik z Vás by po tomto zjištění ještě skákalo radostí jaký super kup to vlastně za 85K byl 🤔. Většina z nás nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci a každý snad chceme za daný peníz to nejlepší a odpovídající snad dané ceně, nebo né 🤔. Jsem rád, že se tady konečně objevují lidé, kteří takto přispívají a ví o čem píšou a nebojí se to napsat 👍😎.
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od roberto »

Přesně tak..jsou daleko namakanější stroje za ty prachy :cool: Chápu ale že když nemá někdo zkušenosti, elektro-vzdělání a nezná souvislosti,netuší která bije a může se snadno nechat opít rohlíkem. Takových příkladů v hifi je hodně.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od sekal »

Na tom opíjení rohlíkem je do značné míry Hi-Fi byznys založen. Ten předmětný Moonriver je toho flagrantním příkladem.
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od roberto »

jj 80% ceny hifi přístroje tvoří iluze.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od aretax »

DK76 píše: 09 srp 2021 08:54 Poslech je rozhodující o tom žádná, buď se líbí, nebo nelíbí. Pokud by se mi zvuk tohoto zesilovače líbil, já si ho koupil a následně se dozvěděl, že je to zesík složený ze součástek za pár korun, který jsem si mohl koupit podstatně levněji, tak to hodně zamrzí. Ruku na srdce, nevím kolik z Vás by po tomto zjištění ještě skákalo radostí jaký super kup to vlastně za 85K byl 🤔. Většina z nás nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci a každý snad chceme za daný peníz to nejlepší a odpovídající snad dané ceně, nebo né 🤔. Jsem rád, že se tady konečně objevují lidé, kteří takto přispívají a ví o čem píšou a nebojí se to napsat 👍😎.
Nechápem jednu vec: ako som už veľa ráz písal: "koľko ľudí, toľko chutí..." V tomto prípade Teba a niektorých ďalších by mrzelo, keby si kúpili menej "namakaný" zosinovač za väčšie peniaze. Iných by zas mrzelo, keby si kúpili zvukovo horší zosilňovač za väčšie peniaze. Sú to 2 názory, ktorý je ten správny? Pre každého iný. Prečo potom odsudzujete ľudí, ktorí nehľadia na to, čo je vo vnútri, ale iba na to, ako to hraje? Prečo by mal byť správny názor iba ten váš? Pre mňa osobne môže mať hociktorý prístroj vnútri vesmírnu, resp.mimozemskú technológiu, ale keď je zvuk na ho.no, nechcem ho ani zadarmo. Niekomu stačí, keď sa utešuje špičkovou technológiu, ukážkovým spracovaním a výhodnou cenou, zvuk rieši až následne, iní zas naopak.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Vienna »

roberto píše: 09 srp 2021 07:52 LM3886 jsem slyšel několikrát, několik zesilovačů s nimi jsem postavil
[....]
nezvládá to náročné bedny které mají impedanční propady nebo složitou výhybku, zvuk se rozplizne.
No a nenarocne bedny s jednoduchou vyhybkou to zvlada? A jak to pak hraje? Zase spatne?
Narocne bedny s komplikovanejsim prubehem impedance nebo blbou citlivosti nezvlada ani Accuphase (vlastni zkusenost) nebo Audio Research (vlastni zkusenost), takze vlastne jsou to taky zesilovace nanic, protoze my v Cesku hledame stroj, co zvladne vsechno, krasne hraje, vyborne meri a hlavne s tim vsichni souhlasi. Ach jo...
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od roberto »

Slovíčkaříš...žravé bedny to zvládá obvlášt špatně. Což je dáno tím levným 3886 určeným pro nenáročné učely. A můžeš ho dát do pozlacené bedny potažené tulení kůží, s čudlíky z platiny atd. Porád to bude 3886- monolitický obvod s kvazikompementárním koncovým stupněm s malým klidovým proudem, ve třídě "skoro B". Vše podstatné se děje na pidi čipu 10x10mm který má z principu funkce příliš mnoho kompromisů.

Chtěl bych vidět kolik z Vás, obhajovačů 3886 by s ním dokázalo žít a užívat si ten "zvouček" :mrgreen:
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Horizon »

Aretax .... ďalších by mrzelo, keby si kúpili menej "namakaný" zosinovač za väčšie peniaze. Iných by zas mrzelo, keby si kúpili zvukovo horší zosilňovač za väčšie peniaze. Sú to 2 názory, ktorý je ten správny? ............ jak to čtu já - tak to nejsou 2 názory ale pořád jeden ... ,
- uvedený Moonricer neznám,ale je rozhodně dobře že to někdo takto rozebral , jsem zvědav až dojde na "můj" zesilovač :smile: , .... dobře se sleduje jak se některé věci chválí až do nebe , pak se v poklidu bez komentáře prodávají v bazaru , a ticho je vždy do té doby než se to podáří prodat .... posunout někomu dalšímu ... ale to je taky život - nechat se občas vypéct
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od aretax »

Horizon píše: 09 srp 2021 12:41 jak to čtu já - tak to nejsou 2 názory ale pořád jeden ... ,
Tak to čítaš zle...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od DK76 »

To Aretax, je smutné, že jsi to nepochopil, mnozí k tomu líbí, nebo nelíbí, řeší, jestli to má opravdu tu cenu a kvalitu za kterou se to prodává, nebo je to nehorázně natažené, jestli se to s velmi podobným, ne-li stejným zvukem nedá sehnat u jiné značky za úplně jinou cenu atd. Je jasné, že recenzenti to nenapíší úplně na rovinu, ale je potřeba číst mezi řádky. Domnívám se, že k tomu by toto fórum mělo sloužit, že zde někdo upozorní na šíleně předraženou věc a tím poradí těm, co tomu až tak nerozumí, ať nenaletí, protože jak za ty léta víme hifi je neskutečný byznys. Je fajn, že Ty řešíš jen to jediné a nevadí Ti, že Tě někdo šíleně natáhne, to je Tvoje věc. Mě to celkem vadí.
kychtax

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od kychtax »

spíš se v tom pořád někdo musí opět vrtat jak klacíčkem v exkrementu. A to mi byli ty technické argumenty ze začátku sympatické. Ale jak vidno, tomuto foru chybějí témata/lidi. Kdyby žilo dalších namátkou 6 vláken, na tento nešťastný chudák zesilovač MR už by si nikdo nevzpomněl. howgh. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od aretax »

DK76 píše: 10 srp 2021 12:01 To Aretax, je smutné, že jsi to nepochopil, mnozí k tomu líbí, nebo nelíbí, řeší, jestli to má opravdu tu cenu a kvalitu za kterou se to prodává, nebo je to nehorázně natažené, jestli se to s velmi podobným, ne-li stejným zvukem nedá sehnat u jiné značky za úplně jinou cenu atd. Je jasné, že recenzenti to nenapíší úplně na rovinu, ale je potřeba číst mezi řádky. Domnívám se, že k tomu by toto fórum mělo sloužit, že zde někdo upozorní na šíleně předraženou věc a tím poradí těm, co tomu až tak nerozumí, ať nenaletí, protože jak za ty léta víme hifi je neskutečný byznys. Je fajn, že Ty řešíš jen to jediné a nevadí Ti, že Tě někdo šíleně natáhne, to je Tvoje věc. Mě to celkem vadí.
Pochopil - nepochopil...Aby som Ti to vysvetlil, moje príspevky boli o tom, že každý má svoj názor. Nemusíme súhlasiť, ale mali by sme sa tolerovať. Keď si posledný môj príspevok poriadne prečítaš, možno na to prídeš. To, že niekto na niečo upozorní je dobre, ale na každom je, aby si konečný názor urobil sám. Myslím, že nie je potrebné, aby sme si navzájom "vymývali mozgy" a presviedčali jeden-druhého o svojej absolútnej pravde. Nech si každý sám rozhodne, čo má preňho cenu a čo nie. Upozorniť - áno. Presviedčať - nie !!!. Capito?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od aretax »

kychtax píše: 10 srp 2021 15:56 Kdyby žilo dalších namátkou 6 vláken, na tento nešťastný chudák zesilovač MR už by si nikdo nevzpomněl. howgh. :thumbup:
Prečo ich nezaložíš?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od DK76 »

Aretaxi, nevím komu a hlavně co vnucuji a o tom pořádném přečtení ……., myslím, že na Tvou hlavu již tady toho padlo dost a je dále zbytečné se již k tomu vracet. Co je na tom vymývající a vnucující, když slušně napíší svůj názor na danou věc, jak to cítím, dále, že se mi líbí, když tady někdo upozorní podle něho na předraženou věc a ještě se to snaží věcně doložit (třeba u Tebe jsem nic takového nezaznamenal) a kam se to celé nakonec posunulo. Napsal jsem taktéž, že poslech se ničím nedá nahradit atd. a určitě ať si každý koupí co uzná za vhodné. Pravě přispívám málo, protože se mi nelíbí jak jsou mnohé diskuze vedené a kolik urážek v nich padne. Za mě už asi vše, hifi zdar :thumbup:.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od aretax »

DK76 píše: 10 srp 2021 18:23 myslím, že na Tvou hlavu již tady toho padlo dost
Buď pokojný, moja hlava to určite vydrží...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od terahera »

A to je velmi relevantní,kolik komu čeho padlo na hlavu =)) Podle toho se budem řídit :cool: Hifi zdar :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od Vienna »

Hele, tenhle je taky na bazi LM3886, vypada retro cool a cena je privetivych 24tis/950 euro. A mam-li verit robertovi, muze hrat obdobne...
http://www.audiodrom.net/cs/integrovane ... stereo-130
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od sekal »

Soudě podle vnitřku přístroje, jde jen o další generikum jedné firmy (IAG).
roberto
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2020 09:50

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od roberto »

Má to DAC s čipem ESS Sabre32 ES9018, ten osobně nemusím..ale at si to každý poslechne a zhodnotí.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Zesilovače na bázi LM3886

Příspěvek od motýl »

Tak já se přiznám, že poslouchám LM 3886 v ložnici na Xavianech Delizia. Což znamená, že takový "hezký" zvuk je na relax OK. Není potřeba takový zes. konfrontovat s nároky do hlavní sestavy. Ale už jsem si dlouho neudělal radost, takže koukám na finančně přijatelný Rotel A11 Tribute. Jestli ho přehraje o něco nebo dokonce výrazně. Přece jen, i sluch je nutná proměnná....? Asi koupit a zkusit. :-?
Odpovědět