Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od jirie »

Rád bych si poslechl výše uvedené repro.

Mám zkušenost se starším a nižším modelem D 28.
ProAc Response D 28.jpg
Jedná se bohužel o výrobu na objednávku, takže je velmi těžké si je poslechnout v nějakém studiu.

Neznáte v naší nebo Slovenské republice nějakého majitele těchto sloupů:
ProAc Response D 48 (2).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od Yngwie »

Koukal jsem po nich také a také po Living Voice. D48 by mohly byt hodně zajímavé. Bohužel osobní zkušenost nemám :thumbdown:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od jirie »

Ano, série Avatar je konstrukčně velmi podobná a také měla vynikající recenze.
Cena je srovnatelná, ale v našich končinách nemá žádné zastoupení.
Osobně jsem je neslyšel, ale na pohled mě děsí ty pěnové závěsy :???:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od Frogyman »

Když jsem před časem měnil své D28, chtěl jsem původně jít do D48 podobně, jako to zvažuješ teď ty. Ale na doporučení prodejce jsem nakonec vzal jen nástupce 28 a to D30. Hlavním důvodem byla nutná větší poslechová vzdálenost a taky potřeba větší místnosti. V té mé by D48 oproti D30 neměli žádný přínos, právě naopak by se nejspíš objevily komplikace...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od terahera »

Jj,aD30 hrají skvěle :angel: v místnosti cca 25m2 :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od blesk666 »

Cim to predajca odovodnil preco nie D48? Su to repro kde je vyskac vcelku nizko (odhadujem cca 90cm od zeme), takze nie je problem sa nastavit s posedom do jeho osi aj pri pomerne malej vzdialenoszi od repro. Iny dovod tam nevidim
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od Frogyman »

Oboje jsou osazeny podobně, výškáče jsou ve stejné pozici, jen D48 má zdvojený středobas (ten druhý je nad výškáčem), mají trochu vyšší citlivost a jsou 4ohmové, na rozdíl od D30, které jsou 8 ohm...
D48 jsou dělány do větších prostor, v mém poslechovém rovnostranném trojúhelníku cca 2,3m v obýváku bez speciálních akustických úprav by byl přínos nulový, spíše naopak by mohl být problém. A tato informace byla pro mne dostačující. Už to, že mi doporučoval levnější řešení bylo pro mne dostatečným argumentem... (a není to proto, že by se jednalo o výprodej skladů, bedny byly na objednávku a docela jsem si na ně počkal...)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od jirie »

A to je právě ten problém. Zajímám se o tyhle bedýnky už skoro 10 let, proto jsem viděl hodně fotek z domácích instalací, ale že by byly provozovány v nějakých velkých místnostech to nemohu potvrdit. Proto jsem se rozhodl pro takový podivný nápad. Kontaktovat nějakého majitele beden. Ani u prodejce na Slovensku je logicky nemají ve studiu. Jsou tam jen D 18 a D 28.
Také jsem to svého času řešil s panem Kalinou a opravdu mi tenkrát ty větší D 38 nedoporučil.

https://www.youtube.com/watch?v=1cbcq1oUvyg
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od PavelDosko »

jak velkou mas vlastne poslechovku ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od jirie »

Obývák 4x4,5 a vpravo ještě arkýř 3x1m.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od PavelDosko »

to je cca jako zabiny007, tam byly D30 akorat, a dal jak pise Sasa
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od jirie »

Jo a stropy jsou 2,7 m. To jsem zapomněl.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od Janik »

Neviem ci som duty ale v com je akože problém s 2 x 165mm stredobasmi v priemerne veľkej obývačke?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od terahera »

ProAc Response má dost basů i s jedním středobasem,takže se dvěma už v menší místnosti ho může být moc a být docela problém jej zkrotit :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od -Kocour- »

Jeden sestipalec nebo dva stejne sestipalce a 2x stejny objem budou basovat uplne stejne. Zalezi jestli tvurci nenatahnou ladeni nize nebo nezmeni ladeni vyhybky, pridani basu treba sklonem charakteristiky.

ProAc maji nejaky druh transmission line, tyhle veci se muzou chovat v mistnosti trosku jinak, nebo spise jejich vnimani posluchacem, lisi se to od BR v group delay.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od PavelDosko »

kazdy reproduktor potrebuje sve litry ... a projev v d'Apollito je taky kapku jiny
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od -Kocour- »

Prvni cast chapu ze se mnou souhlasis, a druha cast ano, horsi vertikalni smerovky. Jako zdvojena plocha na basech pocitove neco udela. ale za podminek co jsem napsal dva basaky neznamenaji ani rozsah dolu ani vice basu. Nicmene pocity nijak nerozporuju.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od PavelDosko »

tak nejak, v mensi mistnosti se ta smerovost projevi vic
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od jirie »

Super :thumbup:
Jsou to sice s páskovým výškáčem, ale i tak konečně dobrý tip.
Díky!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od terahera »

To jsou ti vietnamci z Prahy :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od jirie »

terahera píše: 07 dub 2021 23:04
To jsou ti vietnamci z Prahy :lol:
:shock:
...A to je dobré nebo špatné???
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od terahera »

V podstatě pro zákazníka asi dobré,je snima docela dobrá domluva,vždy buď nabízí docela výraznou slevu,nebo nějaký přístroj zdarma :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od koudy42 »

Na tom neni vubec nic spatneho, zvlaste kdyz vsechno spojojene s nalepkou hifi je predrazene, I kdyz si ho drtiva vetsina necha vyrobit v Cine :thumbup: :silent:. Kazda konkurence je dobra pro zakaznika.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od terahera »

koudy42 píše: 24 dub 2021 22:21 Na tom neni vubec nic spatneho, zvlaste kdyz vsechno spojojene s nalepkou hifi je predrazene, I kdyz si ho drtiva vetsina necha vyrobit v Cine :thumbup: :silent:. Kazda konkurence je dobra pro zakaznika.
Nechci nesouhlasit,nechci ani souhlasit,ale kde bereš jistotu,že vše s nálepkou hifi je předražené.Kolik přístrojů kabelů a vůbec všeho kolem hifi jsi vyzkoušel porovnávat,čína vs předražené značky,kolik zkušených lidí,co ty předražené značky mají uznalo,že to hraje stejně jak čína.Kolik jsi toho porovnal ty,čína vs předraženci.Jaký je z toho všeho závěr pro ostatní,jaký je z toho závěr pro tebe.Zkus to trochu rozvinout ať je přínos kolektivní :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od koudy42 »

Prinos pro me, koupim levneji, shrnuto v jedne vete :razz:. Nemluvil jsem o zkousenosti a kupovani produktu, Cina Vs vyrobeno jinde. To je cele. Kdyz nekdo chce prodavat za nizsi ceny, jen dobre :clap:. Zadny Platon, zadny Cicero, zadny Aristoteles.... :shh:.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od PavelDosko »

koupis levneji STEJNY produkt, Davide ?
neni placka, neni highend
koudy42

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od koudy42 »

Ano, koupim, diky akcim, vyprodejim ap., jak znamo prodejni retezec je dlouhy a levneji neznamena mene kvalitni ani nesmysl. Diky za dumping i damp faktor :mrgreen:.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od PavelDosko »

prosim o upozorneni az nejaky original "HiFi" vyrobek bude za dumpingovou cenu

jirie : jak to dopadlo s ProAC D48 ? Poslechnuto ? Koupeno ?
neni placka, neni highend
koudy42

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od koudy42 »

Zmineny pan z Prahy ma pekne studio, hodne dobre ceny a solidni jednani. Vice SZ. Doporucuji!
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od jirie »

PavelDosko píše: 25 dub 2021 10:20 prosim o upozorneni az nejaky original "HiFi" vyrobek bude za dumpingovou cenu

jirie : jak to dopadlo s ProAC D48 ? Poslechnuto ? Koupeno ?
Zatím je to jen ve stádiu několika vyměněných mailů. Jmenovaný pán sice nevládne perfektní češtinou, ale přesto cítím, že mají obavy
z COVIDu a opatření kolem toho prevítu. Navíc je to provedení s páskovými výškáči, a to já osobně nepreferuji, takže bych si to jen poslechl, ale určitě bych se to nich nepouštěl. Povrchovka je na můj vkus také docela "divočina".

Během května slíben poslech D 80 u jiného člověka.
Vše je hodně otevřené. Ale nedělám si iluze o možnosti poslechu v ČR ani jinde.
Nejsou ve studiích ani v Německu, ani v Rakousku.
Zkoušel jsem i nějaký second hand, ale tam je situace hodně podobná. Levnějších Tablette je relativné dost.
Sem tam obrovské D 100, ale ty "normální" modely jsou zkrátka na doživotí a majitelé nemají důvod měnit za nic jiného.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od PavelDosko »

treba najdes jinou znacku ktera ti bude vyhovovat
neni placka, neni highend
koudy42

Re: Repro ProAc D 48 neznáte někoho ???

Příspěvek od koudy42 »

Pan je uplne v pohode, kupoval jsem od nej zesilovac a nedavno malem i streamer. Covid opatreni dodrzuji a resi striktne jako cela vietnamska komunita. Hifi ma hlavne jako konicek, proto takove ceny.
Odpovědět