Zůstat u poslechu CD ?

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od motýl »

Zdravím vás. Zakoupil jsem dle doporučení přehrávač FiiO s úmyslem, zbavit se "krabice" CD přehrávače a získávat a hrát hudbu ve waw,flac. Svých pár CD jsem si nagraboval do waw. Stalo se, že přímo poslech CD je mi příjemnější. Už se nedivíme návratu LP a gramofonů, na druhou stranu tleskáme streamování a údajně pomalému zániku nově vydávané hudbě na CD a konci výroby nových CD přehrávačů. Ať je to jak chce, buď si koupím CD přehrávač v provedení slim nebo nějak pozměním komponenty tak, abych byl s waw i flac spokojen.
Jakou cestu mi radíte? Díky.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od parnass »

já jsem někdy kolem roku 2008 - 2009 kompletně zrušil sbírku CD a od té doby pak ztratil spousty nervů, času a peněz a divil se, proč ty převodníky a speciálně upravený macmini s lineárním zdrojem nehraje dobře.... vystřídal jsem spousty převodníků, softwaru...prostě dlouhé utrpení. teprve linn akurate (po roce 2010) mě vrátil na úroveň aspoň trochu slušného CD .... kdybych mohl vrátit čas, nikdy bych to znova neudělal...byla to jeden z mých velkých omylů // ok, dnes je technoligie dál, transporrty, streamery a hudební servery mají za sebou nějaký pokrok// ale dostat se na úroveň cd je opravdu celkem drahý.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od dvader »

Jde také o to, v jaké cenové/kvalitativní relaci CD přehrávače se to porovnává...
Pokud já porovnám zvuk CD ze svého NADu T585 a to samé nagrabované CD z NAS přes streamer CA CXNv2, tak je rozdíl neznatelný, možná je streamer lehce lepší.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od parnass »

a cesta? no..donedávna byl převažující trend hudební server(počítač) - streamer (např linn, naim, lumin) - převodník // dnes převažuje řešení hudební server a streamer v jednom (taiko, pink faun, z dostupnějších melco) - převodník
(ale osobně, pokud bych byl na začátku a měl doma dostatečnou kolekci cd, zůstal bych u cd)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od dvader »

Já také svojí kolekci plošně negrabuji a nenahrazuji. Jen jsem dělal pokusy. Streamer mám na nové věci v hi-res.
A k této větvi nás časem vlastně výrobci HW dotlačí sami, když univerzální přehrávače skončily a nabídka SACD přehrávačů se také pomalu ztenčuje...
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od PGH »

Asi před 10 lety jsem se pokoušel o poslech z PC a jelikož nejsem IT tak je to pro mě moc složité a tak jsem se na to vykašlal a zustal u CD a LP, občas si něco pustim z ntb a Foobaru přes DAC do zesilovače a hraje to celkem dobře ale jen dobře, když vidim ty složité sestavy u pár lidí kde jsem byl tak jsem rád že jsem do toho nešel a o zvuku nemluvě. A o fyzickém kontaktu s nosičem ani nemusím mluvit to žadné PC nemuže nahradit.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od blesk666 »

PGH: od 12/2016 pouzivam na hudbu v datovej podobe (z intetneho disku aj streaming z Tidal Hifi) dedikovany streamer Aurender N100H. (predtym nejaku dobu Cambridge Audio stream magic 6 - ktory povazujem u seba za slepu cestu). Predtym PC a MAC a odkedy som na dedikovanom streamery, tak sa nemusim starat o HW a softwerovu stranku (vyrobca stale robi aktualizacie FW a stremer je aj preto stale v aktualnej ponuke vyrobcu)
Napriek tomu CD a LP planujem nadalej plne popri tom prevadzkivat. Ale kvalitativne povazujem streamer+DAC v svojej zostave za kvalitativne rovnocennu vetvu. Takze ak by som mal odpvedat na otazku zakladatela vlakna - ano zostat AJ pri posluchu CD
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od PGH »

Já už natrvalo zustanu u CD/LP a jsem tak spokojený hlavně ted co jsem pořidil nové reprobedny a hraje mě to skvěle.
K tomu zvuku, byl jsem u par lidí na porovnáni zvuku a vzdy hrálo cd nejlíp pak to same cd nagrabované do pc a pak streamer a samozřejmě to vzdy bylo na vyladěné a "autocenzura" drahé sestavě kterou tady na foru má je pár lidi, jestli vubec.
Nechci se dohadovat tak bych to za sebe ukončil :cool:
Za mě zustat u fyzických nosiču a dál kupovat.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od motýl »

Já děkuji za názory. Ještě bych dotaz rozšířit. Supraphon má některé věci pouze ve flac či mp3. Jestli jsem to nepochopil špatně,,, dá se z waw či flac "udělat" CDčko? Nebo jednodušeji, mohla by mít vypálená mp3 na CD disku podobnou barvu zvuku jako přehrávání téhož rovnou z CD, když oba používají stejný převodník?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od PGH »

Někololik Flacu jsem koupil a kamarád mě z nich udělal CD i obal ale nějaké srovnávání u tohoto jsem nedělal
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od dvader »

motýl píše: 24 úno 2021 12:26 Já děkuji za názory. Ještě bych dotaz rozšířit. Supraphon má některé věci pouze ve flac či mp3. Jestli jsem to nepochopil špatně,,, dá se z waw či flac "udělat" CDčko? Nebo jednodušeji, mohla by mít vypálená mp3 na CD disku podobnou barvu zvuku jako přehrávání téhož rovnou z CD, když oba používají stejný převodník?
Ten FLAC má Supraphon ve formátu 44.1/16, takže shodném s CD - pokud se to tedy kvalitně vypálí, tak by to mělo být srovnatelné (předpoklad je, že je použito kvalitní CD-R a přehrávač umí číst CD-R bez chyb, což většina dnes zvládá).
Z MP3 lze CD udělat také, ale kvalita zvuku zůstane samozřejmě odpovídající kvalitě MP3 - pokud přehrávač umí hrát MP3 z datového disku (což některé umí), tak je rozumnější na CD-R vypálit MP3 soubory a nekonvertovat to do CD-Audio.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od motýl »

Jistěže jsem nechtěl převádět mp3 do formátu audio CD .
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od motýl »

Prosím, ještě něco.
Co byste řekli nákupu zesilovače, který umí i třídu A ? Dokáže to zaoblit ten pocit digitálního zvuku z flac,wav přehrávače? Dík.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Ramones »

Jestli je treba zvuk popatlat, pak nejake elektronky.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Yngwie »

motýl píše: 10 bře 2021 17:41 Prosím, ještě něco.
Co byste řekli nákupu zesilovače, který umí i třídu A ? Dokáže to zaoblit ten pocit digitálního zvuku z flac,wav přehrávače? Dík.
Stačí si jen koupit pořádný streamer a nebudeš mít tento problém ... já ho s Luminem X1 nemám (jsou ale i levnější možnosti - otázka ale je, jestli je ochota to řešit nebo to jen takový povzdech). Áčko není žádná žehlička špatného zdroje ... teda pokud to není něco jako Sugden.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od PavelDosko »

pocit z "digitalnosti" je lepsi resit dotazenim digitalni vetve nez vymenou zesilovace
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od terahera »

Ramones píše: 10 bře 2021 17:46 Jestli je treba zvuk popatlat, pak nejake elektronky.
Slovo znalce s nesmírnou praktickou zkušeností :clap:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Vienna »

PavelDosko píše: 10 bře 2021 21:09 pocit z "digitalnosti" je lepsi resit dotazenim digitalni vetve nez vymenou zesilovace
Souhlas. Ještě bych pátral po tom, jestli máš pocit digitálnosti u všeho nebo jen u něčeho. Např. některé digitální nahrávky Deutsche Grammophon nebo digitální mastery z konce 80.let, než se s tím naučili ve studiích dělat, jsou děsivé a pomůže jim jenom dostatečně patlající řetězec, který to zamaskuje. Takže je možný, že jenom nejsi zvyklý na tu pravdu na nahrávkách:)
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Ramones »

terahera píše: 10 bře 2021 23:29
Ramones píše: 10 bře 2021 17:46 Jestli je treba zvuk popatlat, pak nejake elektronky.
Slovo znalce s nesmírnou praktickou zkušeností :clap:
Další fanatik, co nerozumí srandě, že kluku :lol:
...a nezapomeň to vytknout i kolegovi pod nickem Vienna :crazy:
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Vienna »

:) Z toho i vychází dvě dost zásadní informace:
1) Terahera a Vienna jsou kolegové. To jsem nevěděl, ale možné to je. Poptám se v práci.
2) Ramones nazývá teraheru klukem, takže sám cítí značný generační rozdíl. Tzn. že by mu mohlo být někde okolo 70-80? V tom případě je mi jedno, co slyší...
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Ramones »

Kolega je další člen kolektivu fóra.
Je to pouze konstatování, žádná pochvala ani hanění.
O tom "popatlání" jsme se zmínili oba(ty i já), za mne míněno ze srandy a obecně, jelikož i elektronky hrají hezky.
Kolega Tera ovšem nelenil a útočně reagoval, takže oslovení kluku je, myslím ještě v pohodě i v mých 60 letech...nebo je snad holka? :angel:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od F2014 »

motýl píše: 10 bře 2021 17:41 Prosím, ještě něco.
Co byste řekli nákupu zesilovače, který umí i třídu A ? Dokáže to zaoblit ten pocit digitálního zvuku z flac,wav přehrávače? Dík.
Podle Tvé formulace to vypadadá, že očekáváš něco, co obecně není pravda. "Třída A" neznamená větší zkreslení do zaoblenějšího zvuku. Důvod pro použití třídy A je právě opačný - snaha o snížení zkreslení, ale zase to nelze zobecňovat - některé Ačkové zesilovače mohou mít samozřejmě vetší zkreslení než jiné ABčkové.

Takže odpověď na Tvou otázku je NE, Ačkový zesilovač nic neřeší. Ale asi se můžeme shodnout na tom, že zesilovač patlající zvuk zaoblí i ty digitální artefakty. Bohužel, nejen ty artefakty, ale i to všechno dobré, co v zdrojovém signálu být může.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Souhlas s ostatními, kdo radí vyřešit digitální větev a ne to maskovat zesilovačem - to je konina, která k dobrému zvuku nevede.

Taky jsem řešil nepřijemnost digitálního zdroje, ostrost až jsem skončil u lampového Ayona, který tím netrpí ani v náznaku aniž by to mělo jakýkoliv negativní vliv na zvuk ve stylu nějakého rozpatlání. Že lampy patlají je jen předsudek lidí bez zkušenosti nebo bez fungujících uší :-).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od zappa »

Ramones, ale tyhle časté srandy na téma jak elektronky zaobalují a patlají, jsou od tebe dost zavádějící a manipulativní, 100x uvedená lež(i když formou srandy)se stává pravdou, takhle to dělá i naše premierka Babiška, když tvrdí, že živnostník nic nepřináší, a je zloděj, někteří na ty manipulace prostě slyší,přebírají je a šíří, a to je pro hifi komunitu škoda. Sorry za offtopic
Nejen zesilovač, nejen digitální či analogový zdroj, nejen repro, dokáží zbastlit nahrávku. Některou se povede zbastlit tak dobře, že ani super neutrální systém to nezahraje líp.Ale většinu nahrávek spíše zbastlí tak, že je to pak těžko poslouchatelné. Takže nic není všeobecné, ani ten mýtus, že elektronky(množné číslo) zaobalý zvuk. U spousty levných konstrukcí to tak samozřejmě bývá, ale to i u tranzistorů. Jsou totiž špatné a levné konstrukce,Taky jsou dobré a vynikající, elektronkové i tranzistorové, bez ohledu na ceny!!!
U poslechu cd bych zůstal, ale snažil bych se jít cestou kvality, a časem vylepšovat aparát tak, aby hrál podle gusta. Ale zapomen na to, že ti bude hrát všechny nahrávky dobře, z kvalitních budeš sedět v úžasu, a ze špatných budeš smutný, tak to prostě je, nic není ideální. Cílem, ale je, dosáhnout co největší počet nahrávek v super kvalitě, aby poslech hudby byl opravdovým zážitkem, o to nám všem jde.
Streamování je super pohodlná záležitost, a rychlá, někdy máš chut si udělat poslechovou rockotéku,diskotéku, a není pak nic lepšího, ze svých playlistů můžeš rychle a pohodlně najít cestu, nemusíš běhat ke své knihovně hledat tituly a písně. Dále streamování ze serverů , získaš luxusní knihovnu/databázi, kde objevíš tolik úžasné hudby, o kterou bys jinak v životě nezavadil. Prostě streamování je super záležitost. Pokud chceš zůstat u rituálů pak cd/vinyl je taky paráda. Rozdíl ve zvuku mezi fyzickými nosiči a streamováním se úměrně zmenšuje vytuněním audio sestavy, možná na konci cesty zjistíš, o kolik si přišel, pokud zůstaneš u rituálů. Zjistíš totiž, že si přišel nejen o dost peněz, ale i o obrovské množství hudby, kterou bys jinak nikdy neslyšel,a to by bylo velmi smutné, aspon pro mne. Tohle je snad jediná věc, kterou závidím mladé generaci hifistů, přístup k informacím, nevím jak dlouho se budou těšit s tím ZADARMO přístupem k nim, tak užívejte dokud to jde. :thumbup: Music is the best!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od zappa »

PítrsPraha píše: 11 bře 2021 11:20 Souhlas s ostatními, kdo radí vyřešit digitální větev a ne to maskovat zesilovačem - to je konina, která k dobrému zvuku nevede.

Taky jsem řešil nepřijemnost digitálního zdroje, ostrost až jsem skončil u lampového Ayona, který tím netrpí ani v náznaku aniž by to mělo jakýkoliv negativní vliv na zvuk ve stylu nějakého rozpatlání. Že lampy patlají je jen předsudek lidí bez zkušenosti nebo bez fungujících uší :-).
Ha, Pítrs (y) To co , ty jsi napsal ve 2 větách, jsem tu smolil asi 20minut. Výsledek stejný, bravo :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od terahera »

Ramones píše: 11 bře 2021 09:38
terahera píše: 10 bře 2021 23:29
Ramones píše: 10 bře 2021 17:46 Jestli je treba zvuk popatlat, pak nejake elektronky.
Slovo znalce s nesmírnou praktickou zkušeností :clap:
Další fanatik, co nerozumí srandě, že kluku :lol:
...a nezapomeň to vytknout i kolegovi pod nickem Vienna :crazy:
Je až neuvěřitelné,co vše z virtuálního světa umíš vydedukovat :thumbup: Že lampy patlají,že jsem fanatik,že nerozumím srandě :-? Já bohužel tento dar nemám,takže z tvé virtuální komunikace nepoznám,co je sranda a co myslíš vážně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Ramones »

Zappo:
Babiš fůj, Zeman fůj.
Z těch dvou h.o.w.a.d. je mi na blití a nechápu, co jsme to za národ, že "jsme" si je ve volbách zvolili :evil:

CD jsou úplně v pohodě a byť také většinově poslouchám hudbu formou streamu, nezbavuji se jich.

Elektronky mají z principu od jisté hranice vyšší (možná zajímavé) zkreslení, ale neznamaná to, že vždy hrají "zapatlaně", což už jsem výše také uvedl.
(Mimochodem se podobně zmínili a další diskutující, nejen já)
Pro mne je nejdůležitejší zvukové provedení nahrávky a co nejméně rušivá akustika prostoru, kde k poslechu dochází.
Poslech musí bavit a neobtěžovat, ostatní "zbytečnosti" kolem opravdu neřeším.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Ramones »

terahera píše: 11 bře 2021 11:32
Ramones píše: 11 bře 2021 09:38
terahera píše: 10 bře 2021 23:29

Slovo znalce s nesmírnou praktickou zkušeností :clap:
Další fanatik, co nerozumí srandě, že kluku :lol:
...a nezapomeň to vytknout i kolegovi pod nickem Vienna :crazy:
Je až neuvěřitelné,co vše z virtuálního světa umíš vydedukovat :thumbup: Že lampy patlají,že jsem fanatik,že nerozumím srandě :-? Já bohužel tento dar nemám,takže z tvé virtuální komunikace nepoznám,co je sranda a co myslíš vážně :cool:
Jo, to máš pravdu. Naživo bychom se tomu třeba zasmáli. Nechme to plavat :thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Jiri »

zappa píše: 11 bře 2021 11:29 Tohle je snad jediná věc, kterou závidím mladé generaci hifistů, přístup k informacím, nevím jak dlouho se budou těšit s tím ZADARMO přístupem k nim, tak užívejte dokud to jde. :thumbup: Music is the best!
Zappa
Nevím ale ohledně nějaké nastupující mladé generaci hifistů bych nebyl tak optimistický.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od terahera »

Jj,mladí hifíci jsou Iphone v kapse,sluchátka v uších a jestli je to mp3 nebo hires,vůbec neřeší :lol: Jinak já nezatracuji ani stream,ani fyzické nosiče,každé má své a ideální je kombinovat obojí :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od motýl »

Už jsem starší, takže to streamování mne zatím neuvádí v nadšení, stejně bych to prvotně zkoušel přes PC. Není na pořadu dne a nic mi neuteče. Z toho přehrávače to hraje všechno stejně uchopichlavě, není to druhem nahrávky. To je dobrý výraz, nějak to zapatlat. Jistě, s mírou. Tak mne napadlo, předřadit zesilovači elektronku. To ale jen plácám, když si vzpomenu na zvuk starých velkých lampových přijímačů.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od slayers »

Mě se kolikrát zdá že mi Lumin hraje víc analogově než gramec :lol: .
A to jako vážně.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 11 bře 2021 11:59
zappa píše: 11 bře 2021 11:29 Tohle je snad jediná věc, kterou závidím mladé generaci hifistů, přístup k informacím, nevím jak dlouho se budou těšit s tím ZADARMO přístupem k nim, tak užívejte dokud to jde. :thumbup: Music is the best!
Zappa
Nevím ale ohledně nějaké nastupující mladé generaci hifistů bych nebyl tak optimistický.
:lol: bohužel, ale vzhledem k mému věku jseš pro mne třeba i ty mladá generace :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od zappa »

Ramones píše: 11 bře 2021 11:46 Zappo:
Babiš fůj, Zeman fůj.
Z těch dvou h.o.w.a.d. je mi na blití a nechápu, co jsme to za národ, že "jsme" si je ve volbách zvolili :evil:

CD jsou úplně v pohodě a byť také většinově poslouchám hudbu formou streamu, nezbavuji se jich.

Elektronky mají z principu od jisté hranice vyšší (možná zajímavé) zkreslení, ale neznamaná to, že vždy hrají "zapatlaně", což už jsem výše také uvedl.
(Mimochodem se podobně zmínili a další diskutující, nejen já)
Pro mne je nejdůležitejší zvukové provedení nahrávky a co nejméně rušivá akustika prostoru, kde k poslechu dochází.
Poslech musí bavit a neobtěžovat, ostatní "zbytečnosti" kolem opravdu neřeším.
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Opravdu, motýle, dej na draze nabité zkušenosti, že nechávat si pichlavý zdroj a mělnit jej (před)zesilovačem není cesta ke spokojenosti.

Nemáš v podpise svou sestavu, tak nevím, kam míříš cenově, ale za sebe můžu vřele doporučit SACD od Denonu, 2020AE nebo 2500AE. V bazaru za velmi rozumné peníze a poměr zvuk/cena astronomicky vynikající. Přístroj samotný je konstruovaný jako tank, kovová mechanika na odlitku a 3vrstvém šasi, celkem 14 kg...
Denon má přesně ten charakter neagresivnosti, muzikálnosti s malou špetkou medovosti (nebo spíš líp vyjádřeno smyslu pro přirozené plynutí hudby a rytmu) a přesto nehraje nijak patlavě nebo bez detailu a dynamiky. Ty jsou naopak zvlášť vzhledem k bazarové ceně vynikající.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od motýl »

PítrsPraha píše: 11 bře 2021 13:10 Opravdu, motýle, dej na draze nabité zkušenosti, že nechávat si pichlavý zdroj a mělnit jej (před)zesilovačem není cesta ke spokojenosti.

Nemáš v podpise svou sestavu, tak nevím, kam míříš cenově, ale za sebe můžu vřele doporučit SACD od Denonu, 2020AE nebo 2500AE. V bazaru za velmi rozumné peníze a poměr zvuk/cena astronomicky vynikající. Přístroj samotný je konstruovaný jako tank, kovová mechanika na odlitku a 3vrstvém šasi, celkem 14 kg...
Denon má přesně ten charakter neagresivnosti, muzikálnosti s malou špetkou medovosti (nebo spíš líp vyjádřeno smyslu pro přirozené plynutí hudby a rytmu) a přesto nehraje nijak patlavě nebo bez detailu a dynamiky. Ty jsou naopak zvlášť vzhledem k bazarové ceně vynikající.
Neodporuješ si nebo jsem nechápavec? Viz " Taky jsem řešil nepřijemnost digitálního zdroje, ostrost až jsem skončil u lampového Ayona, (zesilovače?) který tím netrpí ani v náznaku aniž by to mělo jakýkoliv negativní vliv na zvuk ve stylu nějakého rozpatlání." Jinak dík všem.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od Dieter Burmester »

[*]Lampovy Ayon je v tomto pripade player 😉
Dieter Burmester
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Motyl:
Mam to v podpise pod kazdym svym prispevkem....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od motýl »

Nečetl jsem poslední přestřelky mezi vámi. %-(
Jelikož jsem líný (už věkem) studovat, rychlejší je dotaz. (pozn: Když jsem byl mladší, často firmy inzerovaly v poptávce " Ochota učit se novým věcem". Tehdy jsem se tomu smál-považujíce to za samozřejmost.....)
Tak k věci: Budu li středně náročný a převedu si CDčka do mp3 a budu to přehrávat na CD přehrávači po vypálení,,, bude to hrát hodně podobně, ne li skoro stejně? Jde jen a pouze o to, na každém CD mp3 toho mít víc a skákat jen d. ovladačem dle chuti. No a jestli vypalovačka za 500 nebo za 1500 udělá stejnou práci a vůbec, jestli poznám rozdíl mezi koupeným CD a stejným přepáleným. Děkuji
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Zůstat u poslechu CD ?

Příspěvek od dvader »

To je dle mého názoru ta nejméně šikovná cesta…
Ovládání bude bude zbytečně krkolomné, žádný pořádný přehled o nahrávkách atd.

Když už by sis dal tu práci vše nagrabovat, tak je lepší to dát na USB klíč nebo síťový disk a hrát to ze stroje, který má dobrou aplikaci na mobil, kde bude možné z toho pohodlně vybírat, dělat playlisty apod.
Odpovědět