R2R dac

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

zappa píše: 24 led 2021 13:31 Holo dual mono dac bude asi taky dobrý. Na display se ukazuje track a čas přehrávání z cd přehravače. :eek: Za tyto peníze asi super. https://twitteringmachines.com/review-h ... e-may-dac/
diky za nasmerovani, uvazuji o objednani Holo Audio May KTE DACu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 02 úno 2021 12:16
zappa píše: 24 led 2021 13:31 Holo dual mono dac bude asi taky dobrý. Na display se ukazuje track a čas přehrávání z cd přehravače. :eek: Za tyto peníze asi super. https://twitteringmachines.com/review-h ... e-may-dac/
diky za nasmerovani, uvazuji o objednani Holo Audio May KTE DACu
:thumbup: myslím, že to dováží Oudes z Olomouce
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

i ne, maji v zasade system primeho prodeje, resp pro Evropu jeden prodejce v NL a pro ostatni svet mimo Asii jedno zastoupeni v USA
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

noicméně Dan o tom prohlásil, že nechápe jak to mohu za ty peníze udělat, je to dost dobrý, a je na tom malá marže, takže dobře utracený peníze :cool:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

podle par diskusi i recenzi to je zvukove takrka Mola Mola, ovsem "jen" za 5600 Euro ... no uvidime, co s dodanim udela cinsky novy rok
neni placka, neni highend
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: R2R dac

Příspěvek od tujatuja »

Uvažoval jsi taky o Denafrips Terminator? Podobná cena, nadšené recenze ......
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

uvazoval jsem o Denafrips Plus, a ackoliv uplne moc na mereni nedam Holo May KTE je ma vyrazne lepsi (zatim nej mereni napric R2R technologii) a vylepseni KTE verze (stribrne draty, jiny typ usb rozhrani, jine kondenzatory, konektory atd) mi davaji smysl
neni placka, neni highend
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: R2R dac

Příspěvek od tujatuja »

Máš pravdu, podle toho, co jsem se právě dočetl v recenzích Stereophile, to opravdu dává smysl.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Janik »

Aby som uzavrel tento môj dotaz. Objednal som si denafrips ares II. Mal by prísť do 14d tak potom možno niečo k tomu napíšem..
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: R2R dac

Příspěvek od blesk666 »

myslel som ze mieris vyssie a ze riesis riesis nejaky ten miestny DAC
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Janik »

Po opadnuti hype je to stále výborná kúpa. https://headfonics.com/denafrips-ares-ii-review/
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: R2R dac

Příspěvek od Vinco »

Vyborna kupa.....hodne relativny popjem
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Janik »

Objednávku som zrušil. Dôvod písal mi blesk a ma vcelku dosť veľa info a nejaké skústenosti.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: R2R dac

Příspěvek od Yngwie »

Janik píše: 30 kvě 2021 11:50 Objednávku som zrušil. Dôvod písal mi blesk a ma vcelku dosť veľa info a nejaké skústenosti.
Proč to nenapíšete tady? Chtěl jsem ho taky k TV a filmům.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Janik »

Lebo sa nejedná úplne konkretne pre Ares II ale o vyššie modely. Napíš mu spravu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Janik »

Túto moju dilemu som uzavrel výberom rovnakého zariadenia ako majú viacerí na tomto a vedľajšom fóre. Takže nakoniec to nie je R2R ale overené zariadenie. :thumbup:

Gustard X16

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.17419/

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
get picture url
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
kychtax

Re: R2R dac

Příspěvek od kychtax »

10 fotek Gustarda postaveného na SABRE v vlákně R2R DAC... :shock:
jinak gratulka k novému strojku. At Ti dělá radost. :thumbup:
PS. Škoda že ses k tomu R2R neodhodlal.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Janik »

kychtax píše: 09 čer 2021 11:30 10 fotek Gustarda postaveného na SABRE v vlákně R2R DAC... :shock:
jinak gratulka k novému strojku. At Ti dělá radost. :thumbup:
PS. Škoda že ses k tomu R2R neodhodlal.
Rad fotím tieto veci. Mam rad keď sú veci okolo audia dobré odfotene, že ľudia čo to pozeraju majú lepšiu predstavu. Bolo by fajn napísať aj niečo pozitívne. Tu človek dostane len samu skrytú kritiku. Tému som otvoril ja a chcel som to nejak ukončiť.

R2R ma zopár problémov (píšem o Denafrips) a chcel som sa tomu vyhnúť. Je to jedno ci to je ESS Sabre alebo AK pokiaľ je dobre urobená implementacia.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
kychtax

Re: R2R dac

Příspěvek od kychtax »

Aha, to jsem si vsiml az zpetne, ze je to Tve vlakno/ a poradna, tak beru zpatky tu kritiku. Prepsal bych to, ale nejde tu edit.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: R2R dac

Příspěvek od tujatuja »

Když vidím na přístroji MQA, ztrácím jakýkoli zájem ....
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Janik »

tujatuja píše: 09 čer 2021 13:49 Když vidím na přístroji MQA, ztrácím jakýkoli zájem ....
A OFS? :thumbup:

Obrázek
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: R2R dac

Příspěvek od lubin »

Nedávno jsem také měnil DAC. Nakonec jsem rozhodl pořídit R2R Holo audio May DAC Level II. Nehraje asi úplně jako klasický R2R, možná díky naprosto zvládnuté technologii R2R a velmi nízkému zkreslení a dalších měřitelných hodnot. Zvukově bych ho charakterizoval jako mimořádně tichý, přirozeně průzračný s vynikající plasticitou, což jde ruku v ruce asi s vysokým rozlišením. Největším přínosem oproti jiným Dacům, co jsem slyšel, je lepší barevnost napříč celým pásmem, nenucené podání mikrodynamiky, plasticita zvuku a analogovost projevu. Také se mě jeví jako mimořádně tónově vyvážený, tedy na mé sestavě nic nevyčnívá, ani není utopeno. Toto je asi jeden z mála R2R Daců, kde si fakt dali záležet na konstrukci a povedlo se nejen zvukově, ale i měřením. Jinak je citlivý na připojené síťové kabely, doporučuji ten nejlepší co máte, aby "nepatlal" ap. Jen tak se projeví naplno jemné nuance ve zvuku, které často jiný DAC přenést neumí. Tedy, můj příspěvek měl potvrdit, popřípadě přinést názor, že R2R topologie může přinést velmi dobré výsledky...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: R2R dac

Příspěvek od PavelDosko »

pokud jde o R2R DAC
vrele doporucuji Rockna Wavedream Edit XLR, sice za dardu penez (8500 Euro), ale stoji to za kazdy vlozeny cent

gratuluji k novemu DAC, Lubine
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: R2R dac

Příspěvek od Yngwie »

lubin píše: 10 čer 2021 08:42 Nedávno jsem také měnil DAC. Nakonec jsem rozhodl pořídit R2R Holo audio May DAC Level II. Nehraje asi úplně jako klasický R2R, možná díky naprosto zvládnuté technologii R2R a velmi nízkému zkreslení a dalších měřitelných hodnot. Zvukově bych ho charakterizoval jako mimořádně tichý, přirozeně průzračný s vynikající plasticitou, což jde ruku v ruce asi s vysokým rozlišením. Největším přínosem oproti jiným Dacům, co jsem slyšel, je lepší barevnost napříč celým pásmem, nenucené podání mikrodynamiky, plasticita zvuku a analogovost projevu. Také se mě jeví jako mimořádně tónově vyvážený, tedy na mé sestavě nic nevyčnívá, ani není utopeno. Toto je asi jeden z mála R2R Daců, kde si fakt dali záležet na konstrukci a povedlo se nejen zvukově, ale i měřením. Jinak je citlivý na připojené síťové kabely, doporučuji ten nejlepší co máte, aby "nepatlal" ap. Jen tak se projeví naplno jemné nuance ve zvuku, které často jiný DAC přenést neumí. Tedy, můj příspěvek měl potvrdit, popřípadě přinést názor, že R2R topologie může přinést velmi dobré výsledky...
Zkoušel jsi to srovnat s něčím jako DCS ? Jinak gratuluji, vypadá to hodně zajímavě a i provedení vypadá na špičkové úrovni. Škoda, že nemám možnost vyzkoušet, možná to přiměje někoho vzít distribuci. :thumbup:
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: R2R dac

Příspěvek od Janik »

lubin píše: 10 čer 2021 08:42 Nedávno jsem také měnil DAC. Nakonec jsem rozhodl pořídit R2R Holo audio May DAC Level II. Nehraje asi úplně jako klasický R2R, možná díky naprosto zvládnuté technologii R2R a velmi nízkému zkreslení a dalších měřitelných hodnot. Zvukově bych ho charakterizoval jako mimořádně tichý, přirozeně průzračný s vynikající plasticitou, což jde ruku v ruce asi s vysokým rozlišením. Největším přínosem oproti jiným Dacům, co jsem slyšel, je lepší barevnost napříč celým pásmem, nenucené podání mikrodynamiky, plasticita zvuku a analogovost projevu. Také se mě jeví jako mimořádně tónově vyvážený, tedy na mé sestavě nic nevyčnívá, ani není utopeno. Toto je asi jeden z mála R2R Daců, kde si fakt dali záležet na konstrukci a povedlo se nejen zvukově, ale i měřením. Jinak je citlivý na připojené síťové kabely, doporučuji ten nejlepší co máte, aby "nepatlal" ap. Jen tak se projeví naplno jemné nuance ve zvuku, které často jiný DAC přenést neumí. Tedy, můj příspěvek měl potvrdit, popřípadě přinést názor, že R2R topologie může přinést velmi dobré výsledky...
Gratulujem dalsi priklad spickoveho pristroja z Ciny. :clap:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: R2R dac

Příspěvek od lubin »

Děkuji za gratulace :-)
Jinak s něčím jako je DCS jsem neporovnával. Nejsem úplně ten typ, kterému by se chtělo porovnávat několik takto hodně drahých komponentů.
Samozřejmě úplně naslepo jsem do toho nešel, vyšlo to ze zdravé komplexní úvahy , řekl bych.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: R2R dac

Příspěvek od terahera »

A tak to má být :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: R2R dac

Příspěvek od Halys »

Zdravím
V příštím roce budu kupovat Dac , zatím je favoritem Holo May KTE .
Chtěl jsem se zeptat na Vaše typy v ceně do 6000 euro .
Díky
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Vadik prodává skvělý Merging Nadac za super cenu, ale není R2R.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: R2R dac

Příspěvek od Halys »

Četl jsem dvě recenze a podle popisu by to mělo být to co hledám analogově znějící s brilantním zvukem , hlavně kolem basů a středobasů .
Navíc bych zabil dvě mouchy jednou ranou protože potřebuji ještě streamer . Cena lákavá .
Bohužel potřebují to koupit nejdříve v únoru , jinak se žena hodně nase.. . Do té doby to určitě někdo koupí .
Druhá nevýhoda je u téhle cenové kategorii absence srovnávacíh testů . Zatím co Holo vs Chord najdeš bez problémů , Merging vs Holo nebo Mola Mola ne .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: R2R dac

Příspěvek od Vadim »

Halys píše: 29 lis 2021 17:51 Četl jsem dvě recenze a podle popisu by to mělo být to co hledám analogově znějící s brilantním zvukem , hlavně kolem basů a středobasů .
Navíc bych zabil dvě mouchy jednou ranou protože potřebuji ještě streamer . Cena lákavá .
Bohužel potřebují to koupit nejdříve v únoru , jinak se žena hodně nase.. . Do té doby to určitě někdo koupí .
Druhá nevýhoda je u téhle cenové kategorii absence srovnávacíh testů . Zatím co Holo vs Chord najdeš bez problémů , Merging vs Holo nebo Mola Mola ne .
Tak si ho pujc a uslysis na vlastni usi ;)
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: R2R dac

Příspěvek od Halys »

Vadim píše: 29 lis 2021 22:28
Halys píše: 29 lis 2021 17:51 Četl jsem dvě recenze a podle popisu by to mělo být to co hledám analogově znějící s brilantním zvukem , hlavně kolem basů a středobasů .
Navíc bych zabil dvě mouchy jednou ranou protože potřebuji ještě streamer . Cena lákavá .
Bohužel potřebují to koupit nejdříve v únoru , jinak se žena hodně nase.. . Do té doby to určitě někdo koupí .
Druhá nevýhoda je u téhle cenové kategorii absence srovnávacíh testů . Zatím co Holo vs Chord najdeš bez problémů , Merging vs Holo nebo Mola Mola ne .
Tak si ho pujc a uslysis na vlastni usi ;)

Díky za nabídku , pokud to neprodáš během prosince a ledna , tak začátkem února jsem u tebe . :thumbup:
Podle toho co jsem o tom četl , tak jsem zcela určitě nikdy nic lepšího neslyšel .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: R2R dac

Příspěvek od Vadim »

Halys píše: 30 lis 2021 06:03 Díky za nabídku , pokud to neprodáš během prosince a ledna , tak začátkem února jsem u tebe . :thumbup:
Podle toho co jsem o tom četl , tak jsem zcela určitě nikdy nic lepšího neslyšel .
Tak jsme se s Halysem domluvili, ze mu pujcim Merginga na zkousku. Verejne zde prohlasuju, ze mi poslal zalohu ve vysi 150tis predem na ucet. Zitra mu pristroj odesilam. Pokud ho bude chtit vratit, zavazuju se mu vratit zalohu v plne vysi.
Verim, ze az ho uslysi, tak si ho necha :)
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: R2R dac

Příspěvek od Halys »

Aby ten příběh měl nějakou tečku , rozhodl jsem se Merging koupit.
Děkuji Zappovi za první pošťouchnutí a Vadimovi za trpělivost , musel mi ten celý streamovací svět vysvětlit .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: R2R dac

Příspěvek od zappa »

Halys píše: 10 led 2022 07:59 Aby ten příběh měl nějakou tečku , rozhodl jsem se Merging koupit.
Děkuji Zappovi za první pošťouchnutí a Vadimovi za trpělivost , musel mi ten celý streamovací svět vysvětlit .
Gratuluji (y)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: R2R dac

Příspěvek od Vadim »

Halys píše: 10 led 2022 07:59 Aby ten příběh měl nějakou tečku , rozhodl jsem se Merging koupit.
Děkuji Zappovi za první pošťouchnutí a Vadimovi za trpělivost , musel mi ten celý streamovací svět vysvětlit .
Rado se stalo. At slouzi k Tve plne spokojenosti!
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: R2R dac

Příspěvek od koso »

Krátka recenzia Holo Audio Spring 3 KTE DAC + porovnanie s Denafrips Venus II

Všetko, čo nájdete v nasledujúcej recenzii, sa vzťahuje na moju vlastnú stereo zostavu v mojej posluchovej miestnosti (aktuálna zostava - viď podpis). Tieto DAC som netestoval na inej zostave a je možné, že výsledky porovnania sa môžu líšiť v závislosti na zostave a/alebo inom posluchovom priestore.

HOLO AUDIO SPRING 3 KTE
Toto je tzv. KTE (Kitsune tuned edition), čo je najvyššia verzia z troch ponúkaných. Má vylepšenú striebornú vnútornú kabeláž, lepšie trafo (ploché OFC vodiče) a vylepšený USB modul, zhodný s USB modulom, ktorý používa top model May. Spring 3 má decentný design. Výborná kvalita spracovania, pekné, nie príliš veľké, ale ťažké, celokovové šasi. Slušné konektory na zadnom paneli, pekné a akurátne citlivé predné tlačidlá a displej dobre čitateľný z diaľky (nedá sa stlmiť, ako na predošlých generáciách, ale našťastie intenzita je tak akurát a neruší). Diaľkové ovládanie je tiež solídne, celokovové. Jediná vec, ktorú by som zmenil, by bolo vyhradené tlačidlo pre každý vstup na diaľkovom, šípkami sa musí cyklovať. Než začnem hovoriť o kvalite zvuku, musím spomenúť, že tento dac potrebuje extra dlhý čas na zahorenie. A rozdiel pred a po zahorení je podľa mňa prekvapivo veľký. Nechal som ho zahorieť 500 hodín nepretržitým 24/7 signálom zo streamera, ktorý pozostával z playlistu s rovnakým množstvom frekvencií na báze 44,1 a 48 kHz. Rozdiely počas procesu zahorovania boli najvýraznejšie v oblasti basov (od „bez basov“ po „skvelé basy“) a celkovo sa zvuk ukľudnil, sprehľadnil a dostavili sa jemné detaily.
Po zahorení som začal testovať každý vstup okrem optického (nemám slušný optický kábel). V kvalite zvuku sa vstupy líšia, aj keď nie výrazne. Spdif Coaxial je dobrý, rovnako ako AES/EBU. I2S je o niečo lepší ako oba Spdif, ale na moje prekvapenie je na mojej súčasnej zostave je porovnateľne ako I2S výborne znejúci aj vstup USB (priamo pripojený k streameru). Keďže môj streamer má iba USB výstup, ostatné vstupy museli byť testované prostredníctvom DDC Denafrips Gaia. Neskoršie porovnávanie s DAC Denafrips Venus II sa teda vzťahuje na vstup i2S a USB. Spring 3 je čisto NOS DAC, funkcia oversamplingu bola na predošlých generáciách, alebo na súčasnej generácii vyššieho modelu May, na najnovšej generácii Springov ju úplne zrušili. Funkciu PLL som nechal počas testovania zapnutú. Spring 3 KTE znie naozaj dobre. Veľmi dobrá dynamika so skvelými detailmi a výborným priestorovým podaním. Je pomerne neutrálny. Žiadna frekvencia nie je zdôraznená alebo potlačená. Výnimočná je separácia jednotlivých nástrojov a hlasov. Hlasy sú veľmi reálne a prirodzene znejúce. Celkový zvukový charakter je príjemný, muzikálny, zato však extrémne detailný a presný, nie však analyticky znejúci DAC.

holo.jpg

POROVNANIE S DENAFRIPS VENUS II
Denafrips Venus II je presne v rovnakej cenovej a kvalitatívnej kategórii ako Spring 3 KTE. Tieto DAC môžeme považovať za priamych konkurentov. A skutočne, v mnohých oblastiach sú tieto dva DAC prekvapivo blízko v kvalite zvuku. Všetky porovnania boli vykonané v režime NOS na oboch zariadeniach (musím spomenúť, že mi je jedno, či má Venus II „pravý“ NOS alebo nie, kto chce, podrobné vysvetlenie ponúka recenzia GoldenSound na Youtube). Najprv vymenujem charakteristiky, ktoré sú na oboch DAC takmer rovnaké:
- skvelá dynamika (makro aj mikro)
- bohaté harmonické podanie
- veľmi dobré priestorové podanie
- skvelý timing
- veľmi dobré prezentovanie detailov
- veľmi realistické podanie hlasov
- žiadny náznak ostrosti na výškach

A teraz sa pokúsim vysvetliť rozdiely. Venus II má mierne lahodnejší, nazvime to „krémovejší“ zvuk. Inak to neviem popísať. Ten rozdiel nie je veľký, ale je tam. Najprv som si myslel, že je to spôsobené prílišným zvýraznením nižšieho stredného pásma a stredobasovej oblasti na strane Venusu. Ale po dlhom počúvaní (prepínaní medzi Spring 3 a Venus II s rovnakým hudobným materiálom) som si uvedomil, že to tak nie je. Množstvo basov a stredobasov je na oboch DAC-och viac menej rovnaké, ale telá akustických nástrojov (kontrabas, husle, akustická gitara) a ľudské hlasy sú na Venus II mierne väčšie a plnšie. Na druhej strane rovnaké nástroje a hlasy na Spring 3 sú lepšie zaostrené, presnejšie uložené v priestore. Na zložitejších nahrávkach sa to po prvom vypočutí ani nedá postrehnúť, ale na nahrávkach, kde je len jeden alebo dva akustické nástroje (napríklad sólový kontrabas) znie Venus II mierne plnšie, zatiaľ čo Spring 3 znie na oplátku trochu neutrálnejšie a telá nástrojov sú prekreslenejšie.

ZÁVER
Medzi Spring 3 a Venus II nie je jasný víťaz. Obidva sú vynikajúce DAC. Venus II je plnšie a mierne teplejšie znejúci, ale nikdy to nepreháňa (ako napríklad môj predchádzajúci DAC Simaudio Moon 380D, ktorý je až príliš „medový“). Na druhej strane je Spring 3 o niečo transparentnejší a neutrálnejší, čo je vždy veľká výhoda. Ďalšou výhodou Spring 3 je skvelý USB vstup, takže nie je potrebné používať DDC. I2S vstup cez DDC Gaia znie porovnateľne výborne, ale trochu inak, má mierne vzdušnejší prejav. Ale to sú skôr nuansy.
Oba DAC zdieľajú mnoho skvelých zvukových charakteristík a rozdiely nie sú dostatočne veľké na to, aby sa dal určiť víťaz. Minimálne nie na mojej zostave. To všetko samozrejme, ako som písal na začiatku, môže veľmi výrazne závisieť od konkrétnej zostavy, a samozrejme rolu hrá aj použitá kabeláž a posluchová miestnosť.

PS: momentálne testujem čistý USB reclocker Ideon Audio 3R Master Time (momentálne zapojený so Spring 3), mám ho zatiaľ krátko, tak niečo k nemu napíšem nabudúce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: R2R dac

Příspěvek od pepO77 »

Klobuk dole, pekna recenzia. Dakujem za zdielanie Tvojich skusenosti.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: R2R dac

Příspěvek od pepO77 »

.. a zaujimave porovnanie. Zatial u kazdeho Holo Audio Spring 3 KTE DAC vitazilo - jednoznacne. Otazocku ak mozem - je Holo Spring 3 "topidlo"? Spominaju, ze sa to pekne zahrieva.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: R2R dac

Příspěvek od koso »

pepO77 píše: 19 led 2022 16:17 .. a zaujimave porovnanie. Zatial u kazdeho Holo Audio Spring 3 KTE DAC vitazilo - jednoznacne. Otazocku ak mozem - je Holo Spring 3 "topidlo"? Spominaju, ze sa to pekne zahrieva.
Odkedy Holo Spring 3 mam, tak som ho este nevypol a musim konstatovat, ze je len mierne teply. Ziadne velke prehrievanie sa nekona. Viem, ze vyssi model May sa zohrieva trochu viac.
Ano, Spring 3 KTE ma viac pozityvnych recenzii online a “papierovo” sa mozno zda ako lepsi DAC. Co je na nom vyrazne lepsie je iba lepsi USB vstup. Mozno pre niekoho je atraktivnejsi preto, lebo ma displej. Ale ked porovname trebars I2S vstupy, tak su to naozaj rovnocenne DAC. Pravdupovediac, stale mam dilemu, ktory DAC si necham. Obidva hraju krasne, kazdy stipku inak, ale to su len nuansy.
Predpokladam, ze malokto z recenzentov mal obidva DAC na dlhodobe priame porovnanie. Preto som zosmolil tu recenziu, lebo ja taku moznost mam a chcel som sa podelit o dojmy.
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
Odpovědět