Hegel H190 fixed high volume

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

Zdravím a požádal bych o radu. Chci vyzkoušet Lumin jako předzes s ovládáním leedh processing.
Na Hegelu mě stačí nakonfigurovat vstup balanced jako fixed high volume a nebo se do konce dostanu pouze přes tím určený rca vstup?
Za rady předem díky.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od Kocmeister »

Ahoj Jirko, jestli si jen u toho fixed volume nepleteš vstup s výstupem. Normáně to zapoj do Analog 1 nebo 2 nebo do symetriky, viz foto.
test-hegel-h190-04.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

Čau Tome, jasně takhle to mám normálně ale chci se dostat do koncového stupně. Takže asi budu muset do rca fixed.
Právě nevím jestli když jsou xlr konfigurovatelné a dáš na nich fixed high volume jestli to taky obejde předzes a nebo je to jen tak pro ovládání hlasitosti jiným zdrojem.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od djrix »

H190 nemá Power Amp In, takze preampovou cast a regulaci nelze zvenku obejit. Reseni bez zasahu do pristroje je, nastavit si vysokou Power Up Volume a s hlasitosti pak nehybat a regulovat na preampu (ale zachovat si tim moznost dodatecne v pripade potreby regulovat) nebo nastavit prislusny vstup jak pises na Fixed High Volume.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

No tohle jsem se dočetl u p. Březiny:

Analogový svět reprezentuje jeden pár symetrických XLR vstupů a jeden pár nesymetrických cinchů - krom toho je tu ještě přes další pár cinchů možnost pustit signál naplno do koncového stupně (zejména v kombinovaných stereo / multikanálových sestavách se takové řešení hodí). Krom toho, že H190 může fungovat jako čistý koncák, můžete z něj udělat i čistý předek pomocí variabilního cinchového výstupu. Spíše pro formu (nebo druhou zónu nebo nahrávání a podobné účely) je tady i linkový výstup.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od PítrsPraha »

S tím koncákem se Březina nejspíš mýlí. Ani podle návodu nemá H190 přímý vstup do koncáku, jen přes standardní vstupy, u kterých lze zablokovat úroveň na vysokou hodnotu (a tím se začnou trochu tvářit jako vstup do konce).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

Jo je to tak vzal jsem si brejle :lol: a není to kam zapojit. Chtěl jsem vyzkoušet jak je Lumin dobrej předzes jestli by s ním šlo chvíli žít v případě koupě monobloků.
No a z toho vyvstává ještě jedna otázka jak v tom případě řešit hlasitost gramce, věděl by někdo?
Díky.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

Tak mám doma na zkoušku Kinki Studio EX-M7, což je výkonový zesilovač, hraje opravdu parádně a to i s Lumin D2 jako předzesem. Slyšel jsem ho ještě s firemním pre a bylo to ještě lepší.
Co mě ale trápí je poměrně výrazný šum do repro.
V podstatě šum je stálý, ať už je zapojen pouze do repro bez zdroje hudby. Při zapojení Luminu nezáleží ani na zvolené hlasitosti.
Je slyšet i v poslechovém místě, takže poměrně dost.
Štve mě to protože hraje fakt super, pokud má někdo radu v čem je problém.
Vše jsem již přepojil, bez výsledku.
:shock:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od PavelDosko »

sum nebo brum?
neni placka, neni highend
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

Šum z obou repro v bedně a z obou beden.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od dvader »

Blbej kus?
Quentin

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od Quentin »

A dělá to jak propojení RCA tak XLR? :-?
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

Dělá to i jen samotný konec jenom s připojenýma repro.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Quentin

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od Quentin »

slayers píše: 05 pro 2020 12:25 Dělá to i jen samotný konec jenom s připojenýma repro.
Jako že i když přizemníš vstupy (např. tímto ) ? Pokud ano, tak je to buď vada a nebo vlastnost. Ale při deklarovaném odstupu S/N 130dB spíš vada...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od dvader »

Tady v recenzi na žádný problém se šumem ani náznakem:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... udio-ex-m7
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

A tak když připojím přes RCA tak je po šumu. Proč tomu tak je?
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od djrix »

Evidentne problem v zapojeni XLR. Samotny koncak bez cehokoliv zapojeneho do vstupu sumet muze, protoze vstup vidi jen vysokou impedanci odporu vstupu. Po propojeni s preampem, ten vstup "vidi" vystupni impedanci preampu. Pokud to na RCA nesumi, je nejaka bota v zapojeni kabelu XLR, nebo je to vadny kus,na XLR vstup vetsinou byva dodatecny obvod.
Uživatelský avatar
Juri
Příspěvky: 6
Registrován: 27 bře 2020 17:45

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od Juri »

slayers píše: 05 pro 2020 09:59 Tak mám doma na zkoušku Kinki Studio EX-M7, což je výkonový zesilovač, hraje opravdu parádně a to i s Lumin D2 jako předzesem. Slyšel jsem ho ještě s firemním pre a bylo to ještě lepší.
Co mě ale trápí je poměrně výrazný šum do repro.
V podstatě šum je stálý, ať už je zapojen pouze do repro bez zdroje hudby. Při zapojení Luminu nezáleží ani na zvolené hlasitosti.
Je slyšet i v poslechovém místě, takže poměrně dost.
Štve mě to protože hraje fakt super, pokud má někdo radu v čem je problém.
Vše jsem již přepojil, bez výsledku.
:shock:
Ahoj, prosím jak tato věc dopadla? Vadný kus? díky
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Hegel H190 fixed high volume

Příspěvek od slayers »

Konec jsem vrátil a bral jsem onehdy integráč, víc jsem v tom nepátral. Jestli ale dobře vzpomínám dělalo to pouze při připojení přes jeden typ konektorů a přes druhý ne. Tipoval bych vadný kus. Problém byl nejen u mě ale i v Xavianu tam to též šumělo.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět