Hifi Studio Panský Dvůr

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od terahera »

Je to takový zvláštní jev,na jedné straně se snaží výrobce vrátit k analogu a starým ověřeným věcem,na straně druhé využívá moderní technologie v tomto segmentu.Ano,vypadá to dobře a sofistikovaně,ale jak píše Japex,v tomto odvětví asi neee :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Bond 007 alias Monte

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ještě k polskému gramu, prostě nemá chybu. Posledních pár let sleduji, jak nám Polsko dává , no víte na co. Ještě nedávno nedovedli bez licence vyrobit ani špunt. Kvalita jejich výrobků každý rok stoupá a mám jen dobré zkušenosti. Nedávno jsem se díval na dokument o Singapuru, vždyť my jsme už jen rozvojová země :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem navštívil studio s tím, že se dozvím co je tam nového. Zaujal mne nově prodávaný rack, moc pěkné provedení, které se dělá na zakázku, takže může být postaven dle požadavku zákazníka (třeba na šířku nebo výška a počet polic dle aparátu) i barva polic může být dle přání. Je to sice made in Ostrava, ale police jsou odpruženy a funkce je ala Acustic Revive, tuhost odpružení se také reguluje dofukováním vzduchu a je to za zlomek ceny originálu.
Pro představu přikládám foto:
.
2020-10-19 18.06.19.jpg
2020-10-19 18.06.25.jpg
2020-10-19 18.06.33.jpg
2020-10-19 18.06.42.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od terahera »

Vypadá to velmi dobře,asi i funkčně,super by bylo to udělat jako jeden kus vždy pro jeden komponent na zem,pro nás bezrackové :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 14 lis 2020 16:59 Vypadá to velmi dobře,asi i funkčně,super by bylo to udělat jako jeden kus vždy pro jeden komponent na zem,pro nás bezrackové :cool:
To jsem opomněl napsat, že i tato verze již existuje jako prototyp a je momentálně na testu u člena Yngwie. Údajně lze také vyrobit na míru dle požadavku zákazníka. Snad zde napíše své postřehy i Yngwie.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od terahera »

Začínám bystřit :angel: :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Yngwie »

Je to rozhodně zajímavá podložka. Dle mého hlavně pro zdroje. Pod zesilovači je zvuk detailnější a analytický, ale to moc nemusím. Spíše pod zdrojem jako gramofon a CD player. Tam to bude fungovat podle mého výborně. Na streameru je posun znát, ale chce to mít hodně neposlouchané věci, aby to šlo poznat. Zkušebně jsem zanesl pod grafomon známého a tam to bylo výborné.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 14 lis 2020 17:14 Začínám bystřit :angel: :cool:
Tak jsem také měl možnost zkusit u sebe a musím říct, že podložka je vynikající. Funguje skvěle, ale musel jsem ji dát zvlášť na zem. Tam bylo slyšet jasné zlepšení, použil jsem pod SACD player. Pokud jsem ji položil na platformu Finite Elemente, tak to nebylo dobré. Dokonce bych řekl, že to bylo i mírně horší, což potvrdilo, že dvoje tlumení může být kontraproduktivní. Bohužel jsem neměl možnost vyzkoušet podložku pod gramofonem, myslím si, že tam to bude markantní přínos.
Doporučuji vyzkoušet, vypadá to dobře, funguje skvěle a oproti originálním výrobkům Acoustic Revive je cena velmi přívětivá.
.
2020-11-25 18.46.25-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od fox »

Ta podložka je nafukovací, nebo štěrková ? Nevidím nikde ventilek. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše: 02 pro 2020 14:33 Ta podložka je nafukovací, nebo štěrková ? Nevidím nikde ventilek. :smile:
Je nafukovací, ventilek je zezadu a je vidět na fotkách celého racku výše.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Yngwie »

Byl jsem si u Pavla před pár dny poslechnout nové zesilovače Westminster Labs REI a QUEST. Byl jsem poměrně dost zaskočen, co z těchto zesilovačů lezlo na řekněme "průměrných" bednách Horns Mummy (cenově si prostě neodpovídají se zbytkem řetězce - ačkoli jsou dobré). Prostor, rozlišení bez známek agresivity ... dynamika bez známek komprese. Klasická hudba se ani vypjatých pasážích neslévala. Jestli tohle je "plovoucí" třída A, tak beru všema deseti. Jsem moooc zvědavý, jak to Pavel doladí s odpovídajícími bednami a vhodnou kabeláží. Pro mě jedno z největších překvapení posledního roku. :thumbup: Škoda, že jsou tak drahé ... moc se mi je nechce půjčovat domů a zkoumat, abych neonemocněl :mrgreen:

http://highfidelity.pl/@main-3859&lang=
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Mark Levinson »

Včera jsem zavítal s malou skupinou na poslech těchto nových zesilovačů (už po druhé), páč mne to celkem oslovilo na původní poslech. Zesilovače vypadají velmi nenápadně až minimalisticky, třeba předzesilovač nemá žádné ovládací prvky (kormě displeje) a je výhradně symetrický, tedy nezapojíte tam nic jiného než XLR. Vše ovládáte jen pomocí dálkového ovladače a koncové monobloky jsou sympatické a úhledné skřínky s plovoucí třídou "A", které dodávají úctyhodný výkon 100W/8, 200W/4 a 400W/2 ohmů.
Rozhodně tato amplifikace stojí za pozornost a poslech a tato mladá značka si zaslouží své samostatné vlákno.
.
2020-12-30 16.16.40.jpg
2020-12-30 16.16.56.jpg
2020-12-30 17.49.39.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Seznam LP na prodej

Pro všechny milovníky prog-rocku, krautrocku a starého hard-rocku a bluesu ze 70. let zde dávám seznam LP titulů na prodej od
německo- francouzkého vydavatelství Longhair, které je podobným vydavatelstvím jako byl Repertoire records, avšak tyto většinou
nejsou v žádných českých shopech nebo za vysoké peníze.

Zde je seznam www.hifi-studio.cz/xls/Longhaircenik2021.xlsx

Zažlutil jsem doporučené tituly, které stojí za poslech a u kterých je odkaz na poslech desky nejčastěji z youtube. Je to vždy v názvu titulu. U titulu s názvem same, to znamená, že titul má stejný název jako interpret.

Při objednání 3 kusů je 5 % sleva, při 5 a více kusech 10 % sleva na celou objednávku.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Mark Levinson »

Včera jsem zavítal na krátkou návštěvu do studia pro zásilku nosičů SACD a všimnul jsem si novinky ve studiu. Reprosoustavy Rakouské manufaktury Trenner & Friedl, konkrétně model Pharoah. Jedná se poměrně velké reprosoustavy klasických tvarů s velmi příjemným zvukem, který je plný detailů a zvládá i poměrně velkou poslechovou místnost naplnit pevnou basovou linkou. Zajímavé reprosoustavy od firmy, kterou jsem neznal, ale stojí za pozornost si je poslechnout.
.
2021-06-08 17.49.24.jpg
2021-06-08 17.48.28.jpg
2021-06-08 17.48.56.jpg
2021-06-08 17.49.04.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Naše novinky v distribuci

Již na začátku roku jsem přivezl předzesilovač Quest, monobloky ve třídě A Rei a mnoho kabelů anglicko - hongkongské firmy Westminsterlab. Monobloky mají výkon 100 W na 8 ohmů a 200W ba 4 ohmy. Jsou to nekompromisní zesilovače, které nabízejí jemný, ale velmi dynamický zvuk.
Jejich kabely považuji za to absolutně nejlepší, co jsem kdy měl ve studiu. Jejich konstrukce je absolutně jedinečná, kterou u jiných renovovaných firem nenajdete. Koho to zajímá, nechť si přečte informace o firmě a jejich recenze na webu https://www.westminsterlab.com/ a kdo to zvládne přijet ke mě do studia, může se seznámit s výrobky WestminsterLab na místě.
questmf.jpg
reimf.jpg
Z kabelů určitě doporučuji vyzkoušet USB kabel Standard, který kdo zatím vyzkoušel, tak jej objednal i za ty peníze, kolik koštuje.
USBStandardm.jpg
Abych využil potenciálu zesilovačů WestminsterLab rozhodl jsem se pro distribuci reprosoustav Lawrence Audio. Firma již existuje 25 let a jejich reprosoustavy lze zařadit do tří řad: Instruments, Birds a Skylux. První řada připomíná hudební nástroje, druhá ptáky a poslední obsahuje modely Star a Sun. Ve studiu je k poslechu model Star, který má reproduktory Accuton a diamantový výškáč Jantzen. Stránky výrobce jsou https://www.lawrenceaudio.com/h/index?key=p2kbz.
star4m.jpg
studio0721m.jpg
Dalším přírůstkem ve studiu jsou zesilovače Moonriver Audio ze Švédska. Je to mladá firma, která vyrábí zesilovače v krásném retro designu, ale s moderním zvukem. Model 404 je výsledkem tříletého výzkumu, jehož cílem je dosáhnout neuvěřitelného výkonu bez ohledu na cenové rozpětí.
Vylepšená verze 404 Reference je asi nejdokonalejším zesilovačem ve svém cenové kategorii. Zesilovače využívají tzv. modulární technologie a lze do nich zabudovat moduly gramofonového předzesilovače MM nebo MM/MC a nebo modul DA převodníku s USB vstupem, ale ten nyní nelze zabudovat, jelikož používali čip AK, ale loni továrna v Japonsku vyhořela, tak nyní modul přebudovávají s jiným čipem. Na podzim přijde nový samostatný phono předzesilovač 505 se 4 vstupy a 3 výstupy. Mrkněte na stránky https://moonriveraudio.com/, kde jsou všechny modely a recenze. Ve studiu jsou k poslechu zesilovače 404 a 404 Reference. Za plnou zálohu, lze zesilovač půjčit.
404reffm.jpg
404refbm.jpg
505fm1.jpg
Ceny Westminsteru a Moonriver Audio jsou na mém webu, Lawrence teprve chystám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od fox »

Obrázek

Nezlob se Pavle, ale já se ještě nechystám umřít. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Halíř »

Jj, dneska jsem měl dvě...se šlehačkou a povim vám, byl to koncert! :lol:
DK76
Příspěvky: 108
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od DK76 »

Za mě 👍, jen ta cena 🙈🙊🙉.
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Novinky v distribuci studia

Pro přehled, pokud to někoho zajímá, začali jsme distribuovat firmu Silent Angel, která nabízí audiofilské switche ( např. jsou i výrobci switchů English Electric a Nu Prime), ke switchům nabízí lineární zdroje a zajímavý je hlavně hudební server Rhein Z1, do kterého lze nainstalovat ROON core a přidat SSD M2 disky, ale lze z něj i streamovat Tidal, Qobuz bez ROONu. Dále nabízejí i levné streamery a streamovací transporty.
https://www.silent-angel-audio.com/

Dále přivážíme z Anglie věci od Townshend Audio a nově reprosoustavy Kerr Acoustic.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Abych se tu zbytečně moc nerozepisoval a dávám zde jeden odkaz na pdf soubor, kde jsou všechny novinky ze studia, které přišly na konci roku a v lednu 2022 a některé budu mít na výstavě Audio-video-show v červnu. V souboru jsou i nové ceníky Luminu, Silent Angel, Kerr Acoustic, Townshend Audio. Na nové firmy zaváděcí ceny při zájmu.

https://hifi-studio.cz/pdf/novinky0122.pdf

A skladem jsou už i nové pračky LP Okki Nokki RCM One v černé barvě.

a nějaké obrázky ze studia. Koho to zajímá zvu na poslech.
kerr01.jpg
kerr02.jpg
kerr03.jpg
kerr04.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Novinky ve studiu, které stojí za to vidět a slyšet.

Gramofony a gramofonové raménka z Nového Zélandu pod názvem The Wand. Ramena jsou v délkách 9,5“, 10,3“ , 12“ a nově i 14“ a lze je namontovat na jakýkoliv gramofon. Ve studiu je k poslechu jejich gramofon s 12“ ramenem The Wand Master.
Tady jsou oficiální stránky - https://designbuildlisten.com/ a zde je náš ceník https://www.diokaudio.cz/user/documents ... y/wand.pdf

Nejzajímavější novinkou jsou však komponenty japonské firmy Soulnote. Firma řadí své komponenty do tří kvalitativních sérií, kde i komponenty první série stojí za poslech.
Ve studiu jsou k poslechu zesilovač A1, A2, gramofonový předzesilovač E2 a ze třetí série SACD přehrávač S3 reference s externími hodinami X3. Stali jsme se referenčním dealerem německé firmy IAD GmbH, která je distributorem pro větší část Evropy.
Např gramofonový předzesilovač je jeden z prvních předzesilovačů, který má možnost připojení všech typů přenosek včetně optických DS Audio a má 144 možností ekvallzačních křivek pro všechny vydavatelství od roku 1914.
Stránky německého distributora jsou zde - https://www.soulnote.audio/soulnote-en a náš ceník je zde https://www.diokaudio.cz/user/documents ... ulnote.pdf.

Další novinkou k poslechu je nejvyšší model britských reprosoustav Kerr Acoustic model K100 mk2, což jsou úctyhodné monstra, která jsme umístili na Townshend pódia.
Zde jsou na oficiálních stránkách https://www.kerracoustic.com/k100 a tady je opět náš ceník všech modelů https://www.diokaudio.cz/user/documents ... y/kerr.pdf.

Kromě těchto novinek vám rádi předvedeme nové modely streamerů Lumin, zesilovače Devialet, switche a streamery Silent Angel a americké reprosoustavy KLH Audio. K zapůjčení jsou ve studiu seismická pódia a další antivibrační podložky, kabely, supertweetery britskýh Townshend Audio.
studiobig1122.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
monte

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od monte »

Sice nemám v plánu měnit, ale tento gramofon bude hodně dobrý HOLBO https://www.diokaudio.cz/holbo-airbeari ... le-system/
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od terahera »

Jen bych měl strach z toho vzduchu,musí být součástí nějaký kompresor,tím pádem hluk :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Fidji99 »

terahera píše: 20 lis 2022 11:57 Jen bych měl strach z toho vzduchu,musí být součástí nějaký kompresor,tím pádem hluk :-?
Asi tak, nejde len o kompresor - ale lacne tangencialne ramienko - toho by som sa asi bal.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od fox »

Kecy, kecy, kecy. Už někdo z vás viděl a slyšel?
Připadám si, jako kdybych četl diskuzi o kabelech na vedlejším fóru.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od terahera »

fox píše: 20 lis 2022 17:07 Kecy, kecy, kecy. Už někdo z vás viděl a slyšel?
Připadám si, jako kdybych četl diskuzi o kabelech na vedlejším fóru.
Ano,slyšel,tak trochu můžeš být mírnější,prosím
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od terahera »

A teď,s odstupem,když nad tvým příspěvkem přemýšlím,tak je mi smutno,to jako fakt myslíš,že jsme jak vedle na fóru,že nemáme srovnání,zkušenost,že vaříme z vody?Nevím Foxi jak to máš tedy ty,když jsi to napsal,ale zde fakt spousta lidí jezdí za zážitky,poslouchá,koumá a vůbec řeší i mimo svou poslechovku.Mrzí mě,že nás bereš tak,jak jsi zmínil a ještě víc mě mrzí,že nás tady srovnáváš s někým vedle,smutné
P.S.Vzduchem poháněné gramce jsem slyšel asi 3,proto můj původní příspěvek zde
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od terahera »

fox píše: 20 lis 2022 17:07 Kecy, kecy, kecy. Už někdo z vás viděl a slyšel?
Připadám si, jako kdybych četl diskuzi o kabelech na vedlejším fóru.
A mimochodem,tvůj radikální soud nad námi postrádá trochu rozuzlení,tedy,že ty jsi slyšel tyto stroje a proto jsi nás tak odsoudil.Jen doufám,že nepíšeš o tomto konkrétním stroji,protože to by bylo fakt žalostné.Předpokládam však,že nás potěšíš zkušeností jak s tímto strojem,tak i s jinými,vzduchem poháněnými abychom si uvědomili,že jsme udělali chybu v úsudku,při psaní svých příspěvků,založených na nějaké zkušenosti
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od fox »

Já tento gramofon dobře znám ze studia. Nikdy js si nevšiml, že by vydával zvuky, které ruší jeho reprodukci hudby. Přístroj vypadá sice jednoduše, ale hraje moc hezky.
Proto mě vytočil váš úsudek od klávesnice počítače.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Fidji99 »

fox píše: 21 lis 2022 06:14 Já tento gramofon dobře znám ze studia. Nikdy js si nevšiml, že by vydával zvuky, které ruší jeho reprodukci hudby. Přístroj vypadá sice jednoduše, ale hraje moc hezky.
Proto mě vytočil váš úsudek od klávesnice počítače.
Tak to je super, ze konecne niekto vymyslel a skonstruoval skutocne spickove tangencialne ramienko za zaplatitelne peniaze. Ako sa hovori - "zdielajte kym nezmazu". Ak to hra skutocne velmi dobre, tak za tie peniaze to je kauf roka.

Par rokov dozadu som sa o tangencialne zaujimal - a vsetky naozaj porovnatelne s dobrymi/nadpriemernymi klasickymi ramienkami stali tak 2-3x tolko. Napr. Clearaudio TT5 v podobnej cenovej triede jednoducho nehra moc dobre a tie prirodzene prednosti su prekryte takou tou nervozitou, ktora z horsich ramienok ide, urcite vies o com hovorim. A je aj oprovsky rozdiel medzi Thales Easy a Thales SImplicity.

Proste tie casti nieco stoja.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 20 lis 2022 11:57 Jen bych měl strach z toho vzduchu,musí být součástí nějaký kompresor,tím pádem hluk :-?
I já jsem gramofon viděl a slyšel na vlastní uši a musím říct, že původní kompresor dodaný s gramofonem byl opravdu mírně slyšet. A to když byl umístěn třeba před rackem, když se dal za rack, tak to bylo v pohodě a nebylo vůbec nic slyšet. Firma Holbo zřejmě obdržela negativní ohlasy v tomto směru ze své sítě prodejců a asi po dvou měsících bezplatně dodala a vyměnila nový kompresor, který je absolutně tichý a není nic slyšet ani z bezprostřední blízkosti. Zapracovali na tom opravdu skvěle, musíte na kompresor položit ruku, aby člověk měl jistotu, že běží.
Funguje to všechno moc pěkně, jak chod talíře, tak i tangenciální raménko.
A jak to hraje? To by si každý kritik měl poslechnout sám, dle mne z velké části záleží i na zvolené přenosce, já to slyšel s nějakou drahou Miyajimou, myslím model Kansui (nevím jistě) a to hrálo moc pěkně.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Právě jsme spustili letošní Black Friday, slevy potrvají do konce listopadu. Zlevnili jsme například všechny produkty značky Silent Angel, velké slevy jsou i na některé příslušenství z Japonska (Oyaide, Acoustic Revive, Spec). Objednat si také můžete americké retro reprosoustavy KLH Audio v unikátní dočasné akci.

BLACK FRIDAY
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Nové gramofony v distribuci

Převzali jsme distribuci highendových gramofonů z Německa Acoustic Signature. Gramofony se vyznačují naprosto precizním zpracováním s 15 letou zárukou na šasí gramofonů a 5 letou na ramínka. Pro první zájemce exkluzivní pořizovací ceny. Pokud někdo uvažuje o gramofonu v těchto cenových relacích zde je maloobchodní ceník https://www.diokaudio.cz/user/documents ... nature.pdf. Na tomto odkaze je kompletní katalog https://www.acoustic-signature.com/file ... -a4-en.pdf.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od fox »

Ahoj Pavle. Budeš objednávat taky přenosky?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Promo akce na přenosky Miyajima Laboratory


V rámci většího zpropagování japonských přenosek Miyajima Laboratory jsme se rozhodli nabídnout do 31.10.2023 speciální promo akci. Na většinu přenosek aktuálně platí 30-35% sleva z doporučené ceny. Přehled zlevněných přenosek zde.

Obrázek
Obrázek
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Fidji99
Příspěvky: 854
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Fidji99 »

Myiajima Zero Mono boli asi najlepsia prenosky ktoru som mal. Ked ma niekto zbierku povodnych vydani zo 60 rokov, tak sa zrazu ukaze, ze co v tej hudbe je.

Kto rozmysla nad niecim vynimocnym, je to dobra prilezitost spravit si radost.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od zappa »

Navštívil jsem včera Panský dvůr, který všem velice doporučuji. Mým cílem bylo poslechnout audiofily opěvované a méně známé značky Soulnote a Westminsterlab, které mají nabízet špičkový highendový zvuk za skvělý úpoměr cenaúvýkon(tedy oproti konkurenci obrů). Byla to jízda. Nečekal jsem tak velké rozdíly ve zvuku, rozdíl řekněme, kdyžn to trochu přeženu Krell vs Acuphase( i když Pavel to tak neviděl) :smile: . Soulnote velmi transparentní a dynamický, menší, ale údernější bas, ve všem méně hmoty, a proto by vyhovoval spíše puristům, Westmionsterlab byl můj šálek kávy, pevný, hutný bas, skvělá rytmika, a hlavně středy jsou přes tento 100w class A systém naprosto boží, neúnavný barevný zvuk, tenhle systém si vzal vše pozitivní z tranzistorů a lamp, ůžasné, a také proto jsem si vzal na zkoušku domů Westminsterlab Quest předzesilovač. Už jsem hned večer poslouchal. Víc řeknu v mém vláknu. Děkuji Pavlovi za vstřícnost ^:)^
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 112
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi Studio Panský Dvůr

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Rok se s rokem sešel, a opět je tu opět Black Friday. Z letošní nabídky bych vypíchl větší slevy na Roon servery Silent Angel Rhein Z1, včetně případného hifi switche Silent Angel Bonn N8 Pro. Akce je taky například pračky Okki Nokki nebo produkty od Myteku, či americké retro reprosoustavy KLH Audio. Slevy platí do konce listopadu, s výjimkou věcí, které jsou ve výprodeji.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Odpovědět