SROLL

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: SROLL

Příspěvek od PGH »

Například BVa hraje skvěle ale netvrdím že lip a stojí zlomek ceny Srolla. Nikomu.nechci radit, každý má svu rozum. Už bych to fakt uzavřel.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: SROLL

Příspěvek od PGH »

Pitrs od tebe chytráku to fak sedí. Hele já uz toho fakt slyšel opravdu hodně a mám nekolik kamarádu co mají opravdu velice kvalitní a skvěle hrající sestavy takže mám s čim porovnâvat.
Poprosil bych admina o smazání mého učtu. Diky.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: SROLL

Příspěvek od PítrsPraha »

Škoda, že neumíš / nechceš napsat, s čím konkrétně a na jakých sestavách jsi Sroll přímo porovnával. Pokud máš takové rozsáhlé zkušenosti, jaké deklaruješ, bylo by to mnohem přínosnější než forma hejtu, kterou jsi zvolil. Takový styl účasti na fóru bude myslím chybět málokomu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bond 007 alias Monte

Re: SROLL

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

PGH píše: 03 zář 2020 11:58 Pitrs od tebe chytráku to fak sedí. Hele já uz toho fakt slyšel opravdu hodně a mám nekolik kamarádu co mají opravdu velice kvalitní a skvěle hrající sestavy takže mám s čim porovnâvat.
Poprosil bych admina o smazání mého učtu. Diky.
Nic nemaž, pak tady už nikdo nezbude. Jak to má jeden v niku, hlavně klid :lol:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

PGH píše: 03 zář 2020 11:53 Například BVa hraje skvěle ale netvrdím že lip a stojí zlomek ceny Srolla. Nikomu.nechci radit, každý má svu rozum. Už bych to fakt uzavřel.
Aha, takže BVa zesilovač hraje skvěle ale Sroll zesilovač hraje tvrdě, ostře a nervózně?
Tak to bych tedy opravdu rád byl u toho testu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: SROLL

Příspěvek od tesarpa »

Asi si naběhnu, ale ano, já tu zkušenost měl. Nebyl to přímo SROLL, ale Casea Cassiopea, tedy "bejby Sroll". Oproti BVa bylo ve zvuku mnohem více detailů, výšky cinkaly, středy hodně zřetelné. Ale nějak se ztratilo tělo hudby, zbylo hlavně to cinkání a detaily. Měl jsem ho doma déle než dva týdny, dal jsem poslechu opravdu dost času a skoro jsem se těšil, že konečně dojde k tomu "usazení", kdy si mozek zvykne na příval nových informací a dokáže to nakonec vnímat celistvě, ale nedošlo k tomu a vždy po přepnutí na PA300SSE jsem si slyšitelně oddychl, áách, to je pohoda. Vůbec nechci říct o Cassiopea nic špatného, myslím, že se to může v různých sestavách a různých místech projevovat hodně odlišně, ale u mně to proběhlo takhle.

Na doplnění, pak jsem si ještě zkusil integráč od Norma Audio, a tam naopak zas tak velký rozdíl od BVa nebyl. Možná maličko více středů, ale ne zásadně. Co byla hodně zajímavá zkušenost, to byl Simaudio Moon 340ix. Ten když se rozehřál, což trvalo nejméně půl hodiny, začal generovat tak obrovské vlny basů, že už to moje bedny a poslechový prostor nepobíraly.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

tesarpa
Díky za podnětný příspěvek a gratuluji k Moon 340ix. Casea Cassiopeu jsem nikdy u nikoho ještě neslyšel.
Jak píšeš, na různých sestavách se může testovaný zesilovač projevovat různě a také záleží na poslechových preferencích posluchače. Super by bylo pokud bys popsal jaký zdroj signálu a reprosoustavy používáš, ono by to mohlo dát chybějící střípky do mozaiky. Nerozumím přesně jak si porovnával Cassiopeu (integráč) proti PA300SSE (koncák).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: SROLL

Příspěvek od tesarpa »

Ten Moon jsem si taky nekoupil, takže není k čemu gratulovat :-) U Moonu byl problém s tím, že použitelný rozsah hlasitosti u mých citlivých repro byl příliš malý, resp. dálkové ovládání reagovalo příliš rychle a po velkých skocích. Jinak bych o něm asi mohl uvažovat.

Původní problém, který řeším, je regulace hlasitosti, kterou koncový PA300SSE nemá. Aktuálně hraji tak, že DAC (Schiit Yggdrasil) je napřímo připojen do zesilovače. Na něm je stažený gain zhruba na 1/4 plného výkonu - to BVaudio má, jsou tam regulátory. Zbytek, tak +/- 20dB už řídím v SW přehrávači (ROON na MacMini). Hraje to fajn, ale nemám dálkové ovládání a nemůžu přepínat vstupy, když si do beden chci pustit TV. Po celé řadě předzesilovačů, které jsem si vyzkoušel a které mi do jednoho připadaly jako kvalitu degradující zařízení, jsem si řekl, že si prostě vyberu nějaký integráč a bude to. Ale to se také ukázalo jako ne zrovna jednoduchá úloha. Takže teď mám objednanou pasivní krabičku (viz https://www.passivepreamp.com) a uvidím, jak ta bude fungovat. Jo, a bedny jsou Audio Note postavené z kitu a ještě trochu vytuněné u Libora Boukala z Analogservis.cz.

Nicméně, toto už asi nepatří do vlákna značky SROLL...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: SROLL

Příspěvek od Yngwie »

Troška tolerance navíc by neuškodila ... všem :thumbup:
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: SROLL

Příspěvek od Horizon »

Já hraju cca dva měsíce na Sroll Epigram a jsem spokojen, a to tak že hodně,cena mi vůbec nevadí ..... Jestli je to hi-end nebo ne neřeším,poslech mi dává možnost luxusně strávit čas u hudby,asi tak ....... Za mě super zesilovač
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: SROLL

Příspěvek od PGH »

PítrsPraha píše: 03 zář 2020 12:06 Škoda, že neumíš / nechceš napsat, s čím konkrétně a na jakých sestavách jsi Sroll přímo porovnával. Pokud máš takové rozsáhlé zkušenosti, jaké deklaruješ, bylo by to mnohem přínosnější než forma hejtu, kterou jsi zvolil. Takový styl účasti na fóru bude myslím chybět málokomu.
Slyšel jsem tři sestavy plus na výstavě a ani jedno se nelíbilo ale nikomu to nechci rozmlouvat je to každeho věc a peníze, to je jen můj názor na tento zvuk. BW je trochu jiná záležitost tam se musí najit a dost obtížně zesilovač jinak to nehraje.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SROLL

Příspěvek od terahera »

Když to tady tak čtu,tak mi z toho vychází jediné,a to,že se PGH prostě zvuk Sroll a repro BW nelíbí,slyšel ho na několika hotových sestavách u majitelů,kteří si s tim určitě vyhráli a přesto nelíbí.To,že PGH není tak obratný ve virtuální komunikaci snad ještě neznamená,že je nesvepravny a nerozezná zvuk,který se mu líbí a který ne.Na to ani já nepotřebuji porovnání a nevím co,abych byl schopen jednoznačně říct líbí,nelíbí.Další věcí je,jestli jste to někdo zaregistroval v čase,že PGH dlouhodobě přispívá na fóra hlavně o hudbě a interpretech,což jej u mě řadí do kategorie hifistu posluchačů hudby,ne ladičů.Takže bych očekával trochu shovívavosti a pochopení,když jednou za uherský rok se i vyjádří ke komponentůn :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: SROLL

Příspěvek od m+m »

:thumbup: :thumbup:
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: SROLL

Příspěvek od Fidas »

Dovolím si říct, že dle svých zkušeností Sroll zahraje podle toho, co se do něj pustí. Záleží na kvalitě zdroje hudby a kvalitě filtrace. Ano, umí zahrát suše, nervózně, ale i umí navodit opravdu příjemný poslech.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SROLL

Příspěvek od terahera »

To jistě umí,ale asi se tak chová spousta jiných značek,což nic nemění na faktu,že prostě nějaký člen fóra,který převážně poslouchá hudbu a věnuje většinu svých příspěvků právě hudbě,při poslechu téhle značky na několika různých sestavách,různě přizpůsobených svými majiteli,došel k zjištění,že se mu ten zvuk nelíbí.Není tedy důvod ho kvůli tomu dehonestovat a není důvod o jeho názoru pochybovat :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: SROLL

Příspěvek od m+m »

terahera píše: 03 zář 2020 21:32 To jistě umí,ale asi se tak chová spousta jiných značek,což nic nemění na faktu,že prostě nějaký člen fóra,který převážně poslouchá hudbu a věnuje většinu svých příspěvků právě hudbě,při poslechu téhle značky na několika různých sestavách,různě přizpůsobených svými majiteli,došel k zjištění,že se mu ten zvuk nelíbí.Není tedy důvod ho kvůli tomu dehonestovat a není důvod o jeho názoru pochybovat :angel:
Máš pravdu :thumbup:
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: SROLL

Příspěvek od ciro69 »

Taky jsem se zúčastnil poslechu předělaných B&W přímo u p.Srolla v Náchodě. Jedno repro originál,druhé předělané.Můžu říct,že originální repro hrálo podstatně lépe...byli jsme tam čtyři a bál jsem se říct svůj názor :smile: ,ale jejich rekce byla stejná.Předelané repro zvuk bum cink tralala.Ani bych nechtěl slyšet obě najednou...přesně zvuk na první dobrou wow a po půl hodině poslechu začně všechno srát...připomíná mi to Nordost :silent:
Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: SROLL

Příspěvek od PítrsPraha »

terahera píše: 03 zář 2020 20:46 Když to tady tak čtu,tak mi z toho vychází jediné,a to,že se PGH prostě zvuk Sroll a repro BW nelíbí,slyšel ho na několika hotových sestavách u majitelů,kteří si s tim určitě vyhráli a přesto nelíbí.To,že PGH není tak obratný ve virtuální komunikaci snad ještě neznamená,že je nesvepravny a nerozezná zvuk,který se mu líbí a který ne.Na to ani já nepotřebuji porovnání a nevím co,abych byl schopen jednoznačně říct líbí,nelíbí.Další věcí je,jestli jste to někdo zaregistroval v čase,že PGH dlouhodobě přispívá na fóra hlavně o hudbě a interpretech,což jej u mě řadí do kategorie hifistu posluchačů hudby,ne ladičů.Takže bych očekával trochu shovívavosti a pochopení,když jednou za uherský rok se i vyjádří ke komponentůn :angel:
Když ses tedy ujal role mluvčího :-), tak proti tomu, že někomu se něco nelíbí samozřejmě ani ťuk. To, proti čemu se více lidí unisono ozvalo, byly prázdné výkřiky ve stylu "hraje to strašně" doprovázené opakovaným "naposledy" a povzdechem o ztrátě času psaním na téma Sroll, zatímco se chrlily další a další příspěvky.
Vycházím z předpokladu (možná mylně...), že každý gramotný člověk je schopen rozumně popsat, co konkrétně a proč mu ve zvuku nesedělo, popř. na jaké sestavě poslouchal a s čím bezprostředně porovnával. Při tak silné averzi k nějaké značce je dost možné, že nějaká chyba jinde v řetězci (akustika, bedny, zdroj...) byla přisouzena zesilovači.

Bezobsažný výkřik "hraje to strašně" a smysluplně s odstupem formulovaná zkušenost "poslouchal jsem na řetězci A, B, C, přímo porovnával s D a na zvuku mi nevyhovovalo 1, 2, 3 a naopak se líbilo 4, 5, 6" mají k sobě tak daleko, jako bubnování 3letého děcka do kýble a symfonický orchestr. Takže kromě pochopení by to chtělo především elementární minimum snahy o smysluplnou formulaci názoru s nadhledem a odstupem, pokud se někdo chce vyjádřit k nějakému komponentu. Každá mince má dvě strany.

Příspěvky v jiných tématech s tím nijak nesouvisí.

Já osobně jsem Sroll (Lyric) poprvé slyšel před lety na pražské výstavě, kde ve velké místnosti krmil Vividy G1. Tehdy jsem tuhle značku neznal, ale strávil jsem v poslechovce asi hodinu a půl. Nirvána. Pak ještě několikrát Lyric i Rhythm v různých sestavách, na výstavách, u D. Vrány a vždycky to bylo víc než příjemný poslouchání.


Klidný večer všem.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SROLL

Příspěvek od terahera »

Už první věta ve tvém příspěvku mi říká,že jsi mimo mého sdělení,ale děkuji za vnuceni mi role mluvčího,nic jiného jsem ani od tebe nečekal :angel: Jinak taky ti přeji pěkný večer a po dlouhém létě,kdys neměl čas na hifi a poslech,tak si něco pěkného pusť,a pokud u toho vydržíš bez nutnosti někomu něco podsouvat aspoň hodinu,tak budem spokojeni všichni :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: SROLL

Příspěvek od PítrsPraha »

Jestli jsi nepsal o PGH, nevysvětloval jeho názory (nelíbí se mu zvuk Sroll a BW) a neomlouval jeho jednání (není obratný ve virtuální komunikaci), tak se omlouvám za podsunutí toho, žes to dělal. Mimochodem, za tou mou větou je smajlík... Proč? Správně, je tam proto, abys to vzal takhle vážně.... Ach jo :crazy: .

A děkuji za radu, co mám dělat. Co bych si já jen počal... ^:)^ .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Quentin

Re: SROLL

Příspěvek od Quentin »

Já miluji svíčkovou. A když si ji někde dám a je už na pohled divná a po prvním soustu nepoživatelná, tak ji prostě nejím. A nikdo, ani číšník ani moje maminka, netrvá na tom, ať přesně popíšu, co mi na ni nechutná...a s jakou svíčkovou a od koho ji porovnávám...

Když se to prostě nedá žrát, tak ji nejím a dál to neřeším.

PS: je jedno, co je to za vlákno, ale jakmile je v něm zmíněn LŠ, tak je plné emocí a vždy končí hádkou :silent:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SROLL

Příspěvek od Dasta »

Měl jsem doma Sroll Rhytm mk2 na porovnání se svými zesilovači.
Zvuk se mi líbil, byl hodně otevřený a muzikální zároveň, tak jak to mám rád.
Hodně podobné tomu, co mám doma, mohl bych s tím žít.
Zároveň dovedu pochopit, že každému se takovýto zvuk nemusí líbit.
Těmto strojům nejvíce škodí prezentování jako něčeho nejlepšího oproti strojům jiných značek, jak výrobcem, tak členy sekty.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: SROLL

Příspěvek od daliborr »

Tak Dasta to řekl moc pěkně. A ten hoch má zase pravdu. Můj názor, sekta se bude stále hádat. Ale,asi je lépe :silent:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

PGH píše: 01 zář 2020 15:09 Já a nekolil lidí jsme poslouchali B&W 800 d3 no nic moc ale v takzvaném vylepšení LŠ to je ještě horší.
Daliborr
Pamatuješ si ještě vůbec proč takový flame tady vzniknul? Zappa se ptal na rozdíl mezi Sroll Epigram a Lyric, kde jsem mu s Kulichem předal svoji praktickou zkušenost. Nevím co přimělo vekého milovníka hudby PGH aby vstal z křesla, přerušil poslech svých mini monitorů a sdělil svůj názor porovnání originál BW 800D3 a jejich tunning u L.Š. (což Zappu vůbec nezajímalo).
Pokud tedy někdo chtěl vědět od PGH detaily, kdy takové zkušenosti nabral, tak je prohlášen za sektu. :roll:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: SROLL

Příspěvek od daliborr »

Jiri, mám svůj názor. A flame to určitě není.Překupníka CD ,který je lotr, který ,kupuje za málo peněz a za draho prodává. je :lol:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: SROLL

Příspěvek od PGH »

Pro bude nejlepší přispívat jen do rubriky Co poslouchám. Hudbu mám radši než ty strojky.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: SROLL

Příspěvek od daliborr »

PGH, neboj se a piš , Hudba je tvůj život. :thumbup:
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: SROLL

Příspěvek od HonzaE »

Dasta píše: 04 zář 2020 08:16
Těmto strojům nejvíce škodí prezentování jako něčeho nejlepšího oproti strojům jiných značek, jak výrobcem, tak členy sekty.
To jsi mne pripomnel starsi fora a znacky jako NAD, Harman Kardon, .... (nic proti nim sam jsem HK mel)
:smile:
Skoda pak pro obe strany.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: SROLL

Příspěvek od macher »

Otazky pro zaryte fanousky znacky:

Nevadi Vam neseriozny postup, ze prodejni cena je uplne jinde nez inzerovana?
Nevadi Vam, ze kazdy stroj je pomalu unikat, tzn. delat testera namisto obdrzet final produkt?
Nevadi Vam, ze i kdyz zaplatite zalohu, tak klidne cekate dlouhou dobu na dodani, navzdory slibum?
Nevadi Vam, ze z Vas delaji blbce?
Nevadi Vam, ze kdyz uz Srolla prodavate, tak Vam kupujici odrekne, protoze primo majitel znacky podhodi Vasi bazarovou cenu?

Pokud Vam to prijde ok, tak neni potreba resit zaden flame. Osobne jsem par verzi slysel, nijak me to neoslnilo, nicmene rozumim, ze nekomu to muze vyhovovat. Sto lidi, sto chuti... Vadi mi vsak obchodni praktiky (nepraktiky?) znacky, a to je duvod, ze i kdyby dle kecu o nejlepsim pristroji na svete fakt nekdy byl, tak si ho nikdy z principu nekoupim.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SROLL

Příspěvek od terahera »

:thumbup: :thumbup: :thumbup: Vadí mi všechny body a u všech bodů vím,že se tak doopravdy děje,proto bych si z principu taky nic nekoupil :angel:
P.S.Znám i konkrétní majitele,kteří teď díky těmto praktikám nejsou schopni na.bazaru nic od.téhle značky prodat :oops:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SROLL

Příspěvek od Dasta »

Zvukově proti jeho zesilovačům nemám sebemenších výhrad, ovšem po výše přečtených příspěvcích, které se zakládají na pravdě(staly se mým přátelům) se nezbývá než zeptat: Pane Šroll, jste při smyslech?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: SROLL

Příspěvek od Fidas »

1) Nevadi Vam neseriozny postup, ze prodejni cena je uplne jinde nez inzerovana?
2) Nevadi Vam, ze kazdy stroj je pomalu unikat, tzn. delat testera namisto obdrzet final produkt?
3)Nevadi Vam, ze i kdyz zaplatite zalohu, tak klidne cekate dlouhou dobu na dodani, navzdory slibum?
4) Nevadi Vam, ze z Vas delaji blbce?
5) Nevadi Vam, ze kdyz uz Srolla prodavate, tak Vam kupujici odrekne, protoze primo majitel znacky podhodi Vasi bazarovou cenu?

ad1) Prosím o upřesnění, cena bývá vyšší nebo nižší než uvedená na jeho webovkách? Dohoda?
ad2) Pokud jde o mě, je lépe průběžně vylepšovaná verze, než zastavený vývoj. Kdyby za vámi jezdil technik od renomované firmy ze zahraničí a upgradoval, vnímali byste to jako být testerem nebo jako péči o zákazníka?
ad3) K tomuto nemám co dodat, pan Šroll mi po dohodě strojky dovezl a já je celé zaplatil bez záloh.
ad4) ...
ad5) s tím nemám zkušenost, ani nemám v úmyslu prodávat :-)

... asi tak to vidím a jako blbec se necítím.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: SROLL

Příspěvek od whisp »

Ak su tie praktiky pravdive tak to tu znacku pochova. Je to iba otazka casu. 100% istota. Nestaci predavat dolezite je zachovanie hodnoty inac sa kupci minu.
kychtax

Re: SROLL

Příspěvek od kychtax »

to nebude tak horké. Např. zesilovače jsou bez konkurence v CR.
MuVo
Příspěvky: 6
Registrován: 09 dub 2015 21:38

Re: SROLL

Příspěvek od MuVo »

Súhlasím, že pokiaľ sa predajca naozaj takto správa tak je len otázkou času kedy to ľudia prestanú kupovať.
Ostane pár ktorí to vezmú ako final pri najvyšších modeloch s miernym pocitom podvodu na cene, ale zvyšok "testerov" so záujmom o nižšie modely to obíde oblúkom a dá prednosť značkám s istotou neskoršieho predaja a rastu zostavy.

Všetci vieme že ideál a najlacnejšie je kúpiť hneď na začiatok ultimatnu zostavu, všetci to aj tak postupne budujeme... 😂
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SROLL

Příspěvek od Dasta »

kychtax,
Proč myslíš, že nemají u nás konkurenci?
Já si to nemyslím, Stranka dělá výborné zesilovače, Říha také a v daleko lepším poměru cena/výkon.
Strankův dělenec jsem slyšel a bomba.
Sroll hraje super, ale ten dělenec taky.
Navíc nikde jinde asi nebude problém s tím, co se dohodne a to je také velké kritérium konkurenceschopnosti, možná to největší.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

Dasta
Ty si měl možnost přímo porovnat např. Lyric proti SPaudio dělenci, když tvrdíš že produkt p. Stranky má daleko lepší poměr výkon/cena?
Ono totiž potom můžu takto teoreticky tvrdit, že třeba BVaudio má daleko lepší poměr výkon/cena než SPaudio.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: SROLL

Příspěvek od Dasta »

Jiří,
nepodsouvej to zase někam, kde to nikdy nebylo.
Řekl jsem, že Sroll hraje super
Řekl jem, že dělenec od Stranky je taky super.
O zesilovači BVa nepadlo ani slovo, nemůžu o něm psát protože jsem ho neslyšel.
Sroll jsem přímo neporovnaval proti SPaudio dělenci, ale slyšel jsem oba dostatečně dlouho, abych si udělal závěr.
Akorát mně udivuje, jak majitelé Srollů jsou nedutkliví vůči jakékoliv poznámce, jak o majiteli, tak jeho produktům.
Kdybych napsal, že to hraje na hovno, tak se tomu nedivím, ale takhle?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: SROLL

Příspěvek od Jiri »

Dasta
Já bych si bez přímého porovnání netroufl prohlašovat, který zesilovač má daleko lepší poměr výkon/cena.
Nejsem nedůtklivý, spíš mě zajímali detaily. Já jsem třeba u víkendu u sebe doma porovnával 4 sety reprokabelů (kategorie 1tis, 3tis EUR, 5tis EUR a 12tis EUR) a není tak úplně jednoduché říct, že některý z nich měl daleko lepší poměr výkon/cena než ostatní.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: SROLL

Příspěvek od Horizon »

Na všechno se dá nahlížet z více stran ... podle mě jsou zesilovače - jak Casea Cassiopeia tak Sroll Rhytm ... (neberu Lyric - ten jsem slyšel taky,ale dle mě byl konstruován ve své době s úmyslem být TOP - což se "slušně řečeno" nepovedlo) ... teda - ty stříbrné zesy jsou postaveny PRÁVĚ proto aby kvalitou přeskočily vše ve svojí cenové kategorii (opět nelze nikomu nařizovat - toto je lepší - tak se ti to bude líbit a budeš to poslouchat ... )
-
Dasta: slyšel jsem Sroll Rhytm,i Sroll Lyric (současně)na repro Xavian XN350 a kdybych si měl vybírat zesilovač po tomto poslechu - nekoupil bych ani jeden,ale ani ty Xaviany .... asi tolik k tomu srovnávání , slyšel jsem malý zes Casea Cassiopeia na repro Ocean Way za 1,2 mil a super .... koupil bych to celé :smile:
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Odpovědět