GMG Power - Harmonic Hammer 3000P

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Mark Levinson »

Hercules_Poirot píše: 08 srp 2020 12:58 Mal už niekto možnosť priamo proti sebe porovnať Hammer s inými filtrami českej alebo slovenskej výroby (bubuxin, NA atď.)? Ak áno aký rozdiel počul? Ďakujem za info.
V tomto vlákně výše popisuje člen Parnass, který přecházel z filtrace NA Galaxy ne GMG Power Harmonic Hammer 3000P.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Áno ale to neodpovedá na moju otázku keďže to neporovnaval proti sebe. Ľudská pamäť je mizerna.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Mark Levinson »

Hercules_Poirot píše: 10 srp 2020 06:08 Áno ale to neodpovedá na moju otázku keďže to neporovnaval proti sebe. Ľudská pamäť je mizerna.
Prosím čti pozorněji. Parnass to musel porovnávat proti sobě, když Galaxy prodával až po zakoupení GMG. Navíc měl GMG zapůjčené na zkoušku daleko dříve a to je čas na srovnání s tím co má člověk doma. Někdo si nepamatuje co měl ráno k snídani a jiný má fotografickou paměť, to se nedá paušalizovat.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Čítaj ešte raz jeho koment prosím ta...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

Hercules_Poirot
Máš o filtr zájem? Pokud ano, tak si jej půjč. Nic to nestojí (tedy musíš pro to něco udělat - zavolat, domluvit se, vyzvednout si a pak vrátit) a osobní zkušenost je nad milion planých keců na fóru. Ohledně uživatelských testů proti jiným zařízením - zde je asi jazyková bariéra, pokud psanému nerozumíš.

Pokud chceš slyšet třeba můj příběh, tak ten je:
Nejdřív nic, pak NA. Pak přímé porovnání NA vs Isotec Titan + syncro a NA šel k novému majiteli. A nyní jsem napřímo porovnal Titan vs GMG a Titan šel dál a já dělám místo pro GMG. A shánět někde NA a porovnávat proti GMG mi přijde stejné, jako bych přemýšlet zda eSkový medvěd, nebo sedmičkový bávo, ale po cestě se ještě "pro jistotu" stavit v Dacii (nebo škodovce, Hyundai atd - doplň co chceš), zda to náhodou nebude stačit...

PS: nemohu se zbavit dojmu, že jsi jen nový nick někoho, kdo nedávno odešel. Ale třeba se mílím..
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Fidas »

Zabiny:
Vtipné ... :thumbup:
I já budu brzy měnit svůj hjundéé filtr za lepší.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Halíř »

Mýla Mislíková :silent: .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

Hezký, aspoň jsi se zapojil a konečně jednou věcně. Máš pravdu, můj češtin je bída, vím to...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Vinco »

Ospevovane zariadenie je asi fajn, o tom potom.
Pre apararaturu s poloaktivnymi bednami, dvoma subwoofermi a tiez dvoma koncakmi je jej pouzitie nerealne, resp. sa dostava do cenovo neakceptovatelnej roviny. V tej cene su v ponuke zariadenia od renomovanych firiem s dlhsou historiou a vysledkami.
Skusim si to zariadenie pozicat, len aby som vedel, kde je sever.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

Vinco píše: 10 srp 2020 20:55 ... je jej pouzitie nerealne, resp. sa dostava do cenovo neakceptovatelnej roviny.
nechápu...


Vinco píše: 10 srp 2020 20:55 V tej cene su v ponuke zariadenia od renomovanych firiem s dlhsou historiou a vysledkami.
Prosím, jaké renomované zařízení by jsi stavěl jako jeho konkurenta? Rád bych před koupí ještě nějaké srovnání udělal. Pro jistotu. Přeci jen je to balík a tak budu rád za každý podnět. Díky!


Vinco píše: 10 srp 2020 20:55 Skusim si to zariadenie pozicat, len aby som vedel, kde je sever.
:thumbup: Super"! ideální když se ti podaří udělat přímé srovnání a podělíš se o něj :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zabiny měl předprodukční variantu N.A. filtrace. Lepší je Sunrise, ještě lepší Sunrise V2 a V3 a zase o kus dál je Galaxys, který je nejblíže zde diskutovanému GMG Hammer P3000 a přesto je sedmkrát levnější.
Přirovnávat Galaxys k Daciii a GMG k S Mercedesu se dá zejména podle jejich cen.

Parnass porovnal obě tyto zařízení a v příspěvku 23 čer 2020 14:28 napsal:
„Zapojoval jsem filtr přímo s výrobcem GMG po předchozím krátkém poslechu přes NA Galaxys… No… žádné dramatické “wow” se myslím nekonalo… teď po nějaké době poslechu bych snad řekl, že je pozadí o něco klidnější než bylo předtím… Ale opravdu nejsem schopný popisovat dramatické změny.“
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od parnass »

pro upřesnění - první kolo porovnávání jsem dělal mezi galaxys a xblocker a pár dní srovnával a vs b (xblocker vycházel slyšitelně líp, ovšem nebudu spekulovat o tom o kolik líp a jestli se na výsledku podílel víc filtr nebo jiný přívodní kabel) důležitá okolnost je ovšem to, že jako zdroj jsem tehdy používal úřevodník meitner) // gmg hammer (předvýrobní prototyp) jsem pak už proti galaxys příliš neporovnával, nepřepojoval zpět na galaxys (hlavně kvůli váze a manipulaci) … jak jsem psal dřív, žádný “dramatický wow efekt” nenastal… ALE - podle mě důležitá okolnost - v té době už jako zdroj nesloužil meitner, ale EMM labs DA2 … // čili, pokud odhlédnu od stavu sítě u mě doma, myslím si, že relativně malý posun ve zvuku se zapojením gmg hammeru má na svědomí EMM DA2 který zřejmě není příliš “choulostivý” //
nebo napíšu to ještě jinak - pokud bych musel volit jestli gmg hammer + meitner nebo emm labs bez filtru či s levnějším filtrem, jasně bych volil emm labs /klidně i s prodlužkou za deset korun/
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Diky Parnass! Takže nikto nemôže potvrdiť o koľko je napr galaxy horšia voči Hammeru pretože to záleží od konkrétnych zariadení ako sú nachylne na kvalitu napajania.

Prirovnávat túto filtráciu k dacii je trápne len na základe ceny...
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od parnass »

no..já osobně jsme byl s galaxys spokojený (dacii jsem nikdy neměl, srovnání nemám)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

NA filtry jsou určitě kvalitní a mají neskutečný poměr cena/výkon. Mám hodně kamarádů, kteří je mají a nedají na něj dopustit.
To však nic nemění na tom, že GMG hraje jinou ligu, než NA.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Yngwie »

Je tady zbytečné se o tom bavit, před koupí jsem chtěl po NA půjčit Galaxys, at sedá přímo srovnat. Dostalo se mi dost arogantní odpovědi, asi nejsem zákazník pro NA ... každopádně, pokud by byl Galaxys jenom na podobné úrovni jako X blocker, tak by to byla pecka. Osobně mám ale pocit, že než zájem o objektivní srovnání tu vládnou emoce a potřeba srovnávat nesrovnatelné. Pro mě je GMG špičkový produkt, který snese srovnání s jakoukoli filtrací v podobně cenovce. Dokázal to někdo v české kotlině? To se u nás opravdu úspěch nedopouští?
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Doteraz tu bolo obdobie že oddeľovacie trafo nie, že to blokuje basy a podobne. Potom príde GMG Power a zrazu sa oddeľovák môže zaradiť do zostavy aj pred veľmi výkonné monobloky. Takže to ide, ako niekoľko rokov tvrdím, aj s oddeľovacím trafom. ALE, to trafo musím byť vyrobené tak aby nezvyšovalo impedanciu celého zdroja. Evidentne sa to firme GMG Power podarilo. Bez zbytočných marketingových kecov ponúkli skvelý produkt. A cena? Na to si musí každý odpovedať sám, či ten prínos stojí za kúpu. Takéto prístroje sa testujú o to ťažšie, že je potrebné všetky pripojené komponenty vypnúť, odpojiť, znovu zapojiť, zapnúť a počúvať. Žiadne cvak, cvak, cvak a mám jasno. Nakoniec to aj viacerí napísali, že po dlhšom používaní a následnom vyradení prístroja zo zostavy sa to nedalo počúvať.
kychtax

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od kychtax »

kdyby se náhodou nějaký půjčovací pohyboval po Praze, rád vyzkouším. :razz: ^:)^
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od zappa »

Taky bych vyzkoušel, určitě se kvalitní pořešení napájení aparátů v dražších sestavách vyplatí, odměnou bude další projíždění oblíbených nahrávek s občasnými wow, ty vole, to jsem nečekal, že to takhle bude hrát...takže kdyby s tím chtěl někdo přijet, klidně i s Galaxy či Hammrem, je vítán
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od zappa »

parnass píše: 11 srp 2020 07:35 pro upřesnění - první kolo porovnávání jsem dělal mezi galaxys a xblocker a pár dní srovnával a vs b (xblocker vycházel slyšitelně líp, ovšem nebudu spekulovat o tom o kolik líp a jestli se na výsledku podílel víc filtr nebo jiný přívodní kabel) důležitá okolnost je ovšem to, že jako zdroj jsem tehdy používal úřevodník meitner) // gmg hammer (předvýrobní prototyp) jsem pak už proti galaxys příliš neporovnával, nepřepojoval zpět na galaxys (hlavně kvůli váze a manipulaci) … jak jsem psal dřív, žádný “dramatický wow efekt” nenastal… ALE - podle mě důležitá okolnost - v té době už jako zdroj nesloužil meitner, ale EMM labs DA2 … // čili, pokud odhlédnu od stavu sítě u mě doma, myslím si, že relativně malý posun ve zvuku se zapojením gmg hammeru má na svědomí EMM DA2 který zřejmě není příliš “choulostivý” //
nebo napíšu to ještě jinak - pokud bych musel volit jestli gmg hammer + meitner nebo emm labs bez filtru či s levnějším filtrem, jasně bych volil emm labs /klidně i s prodlužkou za deset korun/
A co Galaxy, už si ji prodal?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od parnass »

galaxy jsme prodal celkem obratem (myslím, že cena/výkon je u NA opravdu dobrá...)
ještě poznámka - moje porovnávání - neporovnávání filtračních jednotek bych vztahoval jednak nechoulostivému EMM labs a taky k situaci v domku, kde je stabilně 236 V a v okolí celkem "el. klid"
někdy 2021 až se finančně maličko vzpamatuju možná zkusím ještě nějaké lepší silové kabely, uvidím...
čili za mě, GMG jistě velmi dobré přístroje, ale (opakuju je to jen můj subjektivní dojem) vzhledem k jejich ceně mají smysl až když člověk nechce (nepotřebuje) upgradovat jiné části řetězce
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od aretax »

K tejto téme by som chcel iba poznamenať, že všetci tu máte pravdu, každý tú svoju. Jednotlivé prístroje reagujú na filtráciu každý inakšie. Niektoré dokonca hrajú lepšie bez filtra, prípadne hrajú lepšie s adekvátnym sieťovým káblom, ako som sa presvedčil ja. Koncáky mi doteraz vždy hrali lepšie priamo zo siete, predzosilňovač McIntosh s káblom AQ Hurrican tiež hrá lepšie priamo zo siete. Zosilňovače Octave hrajú zas najlepšie cez firemný filter. Ešte je veľmi podstatné, aký čistý prúd máme. V mestách a hlavne v panelákoch je to všeobecne horšie ako na dedinách, kde v okolí nie sú žiadne priemyselné zariadenia. Aj to je však dôležité, ako ďaleko sme od rozvádzača. Preto si myslím, že akékoľvek porovnávanie filtrov je bezpredmetné a záleží výlučne od podmienok každého užívateľa (to vlastne platí o všetkých prístrojoch).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Quentin »

Musím s aretaxovými slovy jenom souhlasit :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Yngwie »

Bubuxin-KILBRU power píše: 11 srp 2020 14:05 Doteraz tu bolo obdobie že oddeľovacie trafo nie, že to blokuje basy a podobne. Potom príde GMG Power a zrazu sa oddeľovák môže zaradiť do zostavy aj pred veľmi výkonné monobloky. Takže to ide, ako niekoľko rokov tvrdím, aj s oddeľovacím trafom. ALE, to trafo musím byť vyrobené tak aby nezvyšovalo impedanciu celého zdroja. Evidentne sa to firme GMG Power podarilo. Bez zbytočných marketingových kecov ponúkli skvelý produkt. A cena? Na to si musí každý odpovedať sám, či ten prínos stojí za kúpu. Takéto prístroje sa testujú o to ťažšie, že je potrebné všetky pripojené komponenty vypnúť, odpojiť, znovu zapojiť, zapnúť a počúvať. Žiadne cvak, cvak, cvak a mám jasno. Nakoniec to aj viacerí napísali, že po dlhšom používaní a následnom vyradení prístroja zo zostavy sa to nedalo počúvať.
Já myslím, že tu moc odpůrců oddělovacího trafa není a nebylo ... diskuze vždycky byla spíše o tom, že je potřeba alespoň toho 3kW. Já jsem uvažoval o něčem jako Accuphase, ale nakonec to dopadlo takto. Možná je to výzva pro Tebe, doladit svůj oddělovák a postavit ho proti GMG, což?
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Vinco »

zabiny007 píše: 10 srp 2020 21:15
Vinco píše: 10 srp 2020 20:55 ... je jej pouzitie nerealne, resp. sa dostava do cenovo neakceptovatelnej roviny.
nechápu...
Nooo... kedze dva monobloky, dva suby a dve zosilovace v poloaktivnych bedniach vyzaduju spolu sest zasuviek high current, pytalo by to dve zariadenia....

Vinco píše: 10 srp 2020 20:55 V tej cene su v ponuke zariadenia od renomovanych firiem s dlhsou historiou a vysledkami.
Prosím, jaké renomované zařízení by jsi stavěl jako jeho konkurenta? Rád bych před koupí ještě nějaké srovnání udělal. Pro jistotu. Přeci jen je to balík a tak budu rád za každý podnět. Díky!
Napr, toto :
5DA8EA89-D1D0-4641-A407-55E03CF92365.jpeg

Vinco píše: 10 srp 2020 20:55 Skusim si to zariadenie pozicat, len aby som vedel, kde je sever.
:thumbup: Super"! ideální když se ti podaří udělat přímé srovnání a podělíš se o něj :thumbup:
Skusim niekedy na jesen, bude to makacka...pozapajat to
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: jsi se dobře trefil. :thumbup:
Toto je kousek, jehož porovnání s GMG již s jedním členem plánujeme. Doufám že vše klapne, moc mne výsledek zajímá.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Vinco »

Dajte vediet, prosim.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Frogyman »

Bohužel to bude až někdy na podzim, dřív časové a "půjčovací" možnosti nesladíme... :-(
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Yngwie píše: 12 srp 2020 11:23 Já myslím, že tu moc odpůrců oddělovacího trafa není a nebylo ... diskuze vždycky byla spíše o tom, že je potřeba alespoň toho 3kW. Já jsem uvažoval o něčem jako Accuphase, ale nakonec to dopadlo takto. Možná je to výzva pro Tebe, doladit svůj oddělovák a postavit ho proti GMG, což?
Ja som na dolaďovanie nikdy nebol, ani neviem ako sa to robí. Postaviť svoj oddeľovák proti GMG nemám problém ani teraz.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Jiri »

Včera jsem měl možnost být u porovnání GMG Xblocker vs GMG Hammer ve studiu ELFTON v Černošicích. ELFTON sestava obsahuje zesilovač Sroll Epigram, MELCO transport a Lampizator DAC, reprosoustavy ELFTON Vegas (mimochodem velice dobré reprosoustavy s 13palc. basáky - to už je dnes velká vzácnost).
Bohužel se potvrdilo, že Hammer je jasně větším přínosem než Xblocker. Co mě překvapilo byl fakt, že i za GMG filtry se stejně ještě projevila kvalita špičkových napájecích kabelů zapojených k hifi přístrojům. Škoda, že nebylo možné vyzkoušet vyměnit napájecí kabel i na vstupu do filtru (Hammer používá netradiční Neutrik powercon a Xblocker zase koncovku C19).
Jinak i zpracování obou GMG přístrojů je na světové úrovni. Věřím, že se GMG podaří prorazit i za hranicemi CZ/SK. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od zappa »

Sroll Epigram? Můžeš dát foto z akce?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od jirie »

Jiri píše: 23 srp 2020 14:22
Bohužel se potvrdilo, že Hammer je jasně větším přínosem než Xblocker. Co mě překvapilo byl fakt, že i za GMG filtry se stejně ještě projevila kvalita špičkových napájecích kabelů zapojených k hifi přístrojům. Škoda, že nebylo možné vyzkoušet vyměnit napájecí kabel i na vstupu do filtru (Hammer používá netradiční Neutrik powercon a Xblocker zase koncovku C19).
Jinak i zpracování obou GMG přístrojů je na světové úrovni. Věřím, že se GMG podaří prorazit i za hranicemi CZ/SK. :thumbup:
Mohu vědět jaké kabely byly použity? Výrobce GMG zdůrazňoval použití stíněných kabelů.
Díky.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Jiri »

Foto z akce bohužel nemám.
Byli použity 3x stíněné napájecí kabely.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
elfton
Příspěvky: 82
Registrován: 11 zář 2018 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od elfton »

pár dní jsem měl možnost porovnávat síťové filtry GMG Xblocker , GMG Hammer 3000P a levný Destiny HQ 8100 na repro Elfton Vegas, zesilovač Sroll Epigram, DAC Lampizator Amber 3 a Melco N1A2 streamer, s různými napájecími kabely. Všechny napájecí kabely byly zasunuty stejně s fází na správné straně schuko zásuvky (měřeno zkoušečkou). Začnu Xblockerem. Hned po prvních tónech mi bylo jasné, že se jedná o skvělý filtr. Měl jsem dříve na stejné aparatuře půjčený vynikající Shunyata Denali 6000S (ne ale současně), a u Xblockeru mě přišlo zlepšení více patrné hned na první poslech, pokud si to dobře pamatuji. Ale to jen podle paměti, na definitivní zhodnocení by to chtělo přímé srovnání. Zpracování GMG filtrů je proti Denali mnohem lepší.
Po přepnutí na Hammer tam rozdíl je, jestli velký nebo malý je relativní, jde o to jak berete HiFi vážně. Hlavní rozdíl není v celkové čistotě, v tom oba filtry vynikají. Hammer přidá ještě více vzduchu, i přes malinko větší sílu na base zvuk vychází s větší lehkostí. Na separaci a zaostření vyšších basů (hlubší mužský hlas, violoncello) je malý rozdíl v neprospěch Xblockeru nejpatrnější. Kopák také Hammer zahraje nepatrně energičtěji a pevněji. Pokud ale nevyzkoušíte Hammer, Xblocker vám přijde jako super filtr a bude vám stačit. Pokud na Hammer nemáte, raději si ho nepůjčujte :-). Nedovedu si představit lepší filtr. Funguje úplně na všech frekvencích a aspektech zvuku. Jeho efekt je o dost větší, než sebelepších napájecích kabelů. I s velmi levným (dobře provedeným a dostatečně stíněným) napájecím kabelem bude zvuk o dost lepší, než bez Hammeru s tím nejlepším napájecím kabelem na světě. Přesto je dobré řešit i s GMG filtrem kvalitu napájecích kabelů.
Destiny není špatný, cinkání je zaostřené, doznívání výšek je dlouhé, vše je čisté, nic není horší než bez filtru. Hlavní zlepšení se ale odehrává na výškách. Xblocker ale třeba na úderech klavíru ukáže, že i jeho mnohem vyšší cena má smysl. I nižší středy zpevní a zaostří se, bas je také pevnější.
Filtry GMG prostě umí filtrací slyšitelně zlepšit nejen výšky, ale i středy a basy, u všech přístrojů co do nich zapojíte bez výjimky, a mají zpracování na nejvyšší úrovni. Věřím, že značku GMG power čeká skvělá budoucnost, gratuluji výrobcům!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes ke mně dorazily na test dva kusy napájecích kabelů pro GMG Power Harmonic Hammer 3000P. Jak už bylo napsáno výše, tak HH používá jako napájecí koncovku Neutrik powerCon, takže testy napájecích kabelů nejsou v tomto případě tak jednoduché. První kabel na test je osvědčený a velmi kvalitní Furutech Powerflux, cena dvoumetrového modelu s Piezo Ceramic stojí cca 60.000,- Kč.
Druhý kabel, který se ke mne dostal je Made in Kychtax a vypadá velmi podobně jako výše uvedený Furutech jen je ještě tlustší a koncovka na straně do zdi je použita také Furutech jen model FI-E38(R) na straně přístroje mají oba kabely koncovku Neutrik powerCON 32 A (NAC3FC-HC). Kabel je dodán jen na test bez bližších informací, není známa ani konstrukce ani cena. Tak jsem zvědav na výsledek testu.
.
2020-10-12 12.24.05.jpg
2020-10-12 12.24.34.jpg
2020-10-12 12.23.13.jpg
2020-10-12 12.23.42.jpg
2020-10-12 12.25.23.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Mark Levinson »

Testování napájecích kabelů je komplikované, protože při každé výměně musíte přístroj vypnout. Testování napájecího kabelu filtrace/pračky je ještě komplikovanější, protože z ní jsou napojeny všechny komponenty aparatury, které se musí také vypnout. V mém případě je to SACD player, předzesilovač a 2x monoblok, což celý proces zdržuje a komplikuje. Další komplikací je, že GMG Power Harmonic Hammer používá napájecí koncovku Neutrik PowerCon 32A, což vyžaduje profesionální výměnu koncovky a tím pádem neumožňuje vyzkoušet jakýkoliv síťový kabel.
Nemám rád testy kdy se přehazují komponenty po pár taktech, raději poslouchám celé skladby či alba mých oblíbených autorů, která dobře znám a mohu posoudit změny ve zvuku. Jak je uvedeno výše, tak k testu byly připraveny dva kabely, první je známý Furutech PowerFlux a druhý je kabel bez bližších informací, tedy nevíme ani cenu ani konstrukci, je to kabel Made in Kychtax (známý zde na fóru).
Z mé zkušenosti už dávno vím, že přívodní napájecí kabel má vliv na veškeré komponenty včetně přívodu do napájecích distribučních jednotek (filtr, pes, pračka atd.). Věřil jsem, že výrobce GMG Power dodává k poměrně drahé filtraci i kvalitní stíněný napájecí kabel, ukázalo se, že ano. Přesto test ukázal, že dokonalé může být ještě lepší.
Furutech PowerFlux, tady bylo slyšet, že zvuk se zlepšil v mnoha atributech. Zpevnily se basy, měly lepší kontury, hlavně ve vyšších hlasitostech. Mírně se zlepšily detaily, kabel jako by měl světlejší zvuk a odhalil více detailů.
Kabel Kychtax byl naopak trochu temný a u mne to nebylo lepší než originální kabel GMG Power. Bude záležet na každém jednotlivém systému jak se změna napájecího kabelu projeví, jinde může být ve výhodě Kychtax kabel. Jsem zvědav na názory kolegů, kteří také měli možnost tyto kabely vyzkoušet.
Mark Levinson
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od kulich »

Děkujeme za sdílení testu !!
Já jsem měl možnost díky předchozímu filtru Synergistic research vyzkoušet k Hammeru SR Galileo SX a ten sedl výborně.
Výborný prostor, lokalizace a hlavně živý zvuk.
Bohužel jsem ho prodal, nechtěl jsem o tolik prodražovat Hammer. Jeho cena je 6000 dolarů....
Nyní mám stříbrný Sacco Power by Pytell a ten je také výborný, leč přesnější, sušší.
Problém s koncovkou máme, nedá se zkoušet jiná půjčena kabeláž.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od marks »

A jak je to s kabelama za filtrem , neměly by být ještě lepší než před filtrem ? Nezkoušeli jste ?
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od kulich »

Myslím že nejvíc záleží na kabelu do filtru.
To co ten pokazí, lepší za filtrem nezachrání.
Aspoň tak to vnímám já, nikomu to nenutím.
I přes Accuphase PS 1200 který jsem měl před Synergistic research to bylo tak. I před Isotek Titan byl slyšet lepší kabel.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: GMG Power Harmonic Hammer 3000P

Příspěvek od Mark Levinson »

kulich píše: 18 říj 2020 14:24 Děkujeme za sdílení testu !!
Já jsem měl možnost díky předchozímu filtru Synergistic research vyzkoušet k Hammeru SR Galileo SX a ten sedl výborně.
Výborný prostor, lokalizace a hlavně živý zvuk.
Bohužel jsem ho prodal, nechtěl jsem o tolik prodražovat Hammer. Jeho cena je 6000 dolarů....
Nyní mám stříbrný Sacco Power by Pytell a ten je také výborný, leč přesnější, sušší.
Problém s koncovkou máme, nedá se zkoušet jiná půjčena kabeláž.
Kulichu, také děkuji za sdílení zkušeností. Souhlasím s Tebou, je třeba zvážit poměr výkon/cena, nedává mi smysl kabel za horentní sumy. Je mi jasné, že by byl asi posun ve zvuku např. s SR Galileo SX apod., ale za ty peníze je lépe předřadit před Harmonic Hammer ještě XBlocker a věřím, že i s originálními přívodními kabely GMG Power bude zvukový přínos větší.
Na kolik přijde Sacco Power by Pytel (pokud to není do SZ)?


marks píše: 18 říj 2020 14:49 A jak je to s kabelama za filtrem , neměly by být ještě lepší než před filtrem ? Nezkoušeli jste ?
Dle mých zkušeností jsou napájecí kabely důležité jak do filtrace, tak i z filtrace do přístrojů. Toto se mi potvrdilo i u jiných síťových praček/filtrací. Ideálně je mít všechny kabely stejně kvalitní.
Mark Levinson
Odpovědět