HDMI kabel v sestavě

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od Frogyman »

Na fórech se řeší, jak galvanicky oddělit od sestavy LAN i USB kabel, tak mne napadá, jak je to vlastně s HDMI? Mám z AVP zapojeno přes HDMI TV a projektor a ty jsou napájeny z jiného okruhu, než je ten určený pro hifi.
Řešíte nějaké oddělení? Nebo máte vše zapojeno do "hifi okruhu" ? Nebo je blbost si tím zatěžovat hlavu?
Koukal jsem, že existuje řešení v podobě HDMI Optic Externeru, které se ale hlavně používají pro vedení signálu HDMI na několikasetmetrové vzdálenosti. Ale může fungovat i jako galvanické oddělení. Nemáte s tím někdo zkušenost?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od Pytell »

Výborné zkušenosti mám s tímto : http://www.supracables.cz/supracables/e ... 0m/2803143
kychtax

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od kychtax »

Ahoj, potřeboval bych 6-10m který zaručeně zvládne 4k a 60fps. Velmi levný, do 2000kč. Pokud máte tip (nebo i něco na prodej), děkuji. ^:)^
omlouvám se za trochu OT.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od Fidji99 »

kychtax píše: 29 čer 2020 16:48 Ahoj, potřeboval bych 6-10m který zaručeně zvládne 4k a 60fps. Velmi levný, do 2000kč. Pokud máte tip (nebo i něco na prodej), děkuji. ^:)^
omlouvám se za trochu OT.
Skus pozriet Inakustik, nemam ziadny problem ani s 8m dlzkou.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od zatty »

Já mám v DK všude od AQ vodky.

ke stereu mám, ale HDMI optiku 10m. Tu u nás na moravě využíváme na dlouhé vzdálenosti, jak k projektorům tak na TV. její přínos je na 10m+ velmi pozitivní. nic se nekouše při 4K streamigu atd. rozhodně co se týče kvality obrazu a rychlosti je tato varianta velice efektivní.

https://www.ebay.com/itm/Ugreen-HDMI-to ... Sw-~lez6cG
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od kychtax »

Dík vzal jsem ten inakustik Premium. Vyzkouším :thumbup:
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od Steve »

BOMBA kabel za neuvěřitelnou cenu. :thumbup:
https://www.aliexpress.com/item/4000360 ... 4c4dzz6GUV
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od lubin »

Chlapi....oddělí mi Optical HDMI galvanicky přístroje? Ví to někdo, jak je to udělaný? Funguje to pro oddělení pro přístroje jako třeba klasická optika?
Mám na mysli třeba tohle: MOSHOU Optical Fiber HD 2.1 Cable
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od valderon »

Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od lubin »

Takže chlapi...dorazila mi odpověď od českého výrobce obdobného kabelu, jako je v linku. Pro zajímavost kopíruji:

Vážený pane,

neexistuje HDMI kabel, který by galvanicky oddělil dvě HDMI zařízení.
Přinejmenším má jakýkoliv HDMI kabel stínění a to je spojené s kovovým stíněním
konektorů. Náš optický kabel má datové linky vedené po optice, ale obsahuje další
napájecí a synchronizační vodiče a samozřejmě stínění, které vám dvě zařízení
spojí.Všechny dnešní optické kabely jsou tzv hybridní.Kabel má optiku a vodiče a
hlavně stínění.

Jediná možnost je Toslink, ale to je spojení pro audio.

Nebo zařízení standardně spojit HDMI, ale všechny zařízení napájet z jednoho
napájení a uvézt je na stejný potenciál.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od terahera »

To zní docela logicky a hlavně smysluplně :thumbup: Díky moc za sdílení ^:)^
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: HDMI kabel v sestavě

Příspěvek od F2014 »

Oživím téma HDMI z trochu jiného důvodu. Potřebuji propojit transport a DAC - jde tedy o I2S.

Nejprve jsem zakoupil bez vyzkoušení tento 1.5 metru dlouhý Inakustik - rozhodoval jsem se čistě podle konstrukce a rozumné ceny. Musel jsem jej vrátit, protože nebyl zcela kompatibilní s mými přístroji.
Teď používám starý 1 metr dlouhý HDMI kabel, na koncovce je napsané PURE AV, takže možná nějaký Belkin - co se týče kompatibility, je vše v pořádku, ale po výměně za původní Inakustik jsem se nemohl zbavit pocitu, že je zvuk mého systému jaksi "hubenější".
A to mne vede k otázce, zda tady někdo používá HDMI kabely pro I2S a jakou zkušenost s nima udělal?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Odpovědět