Audioquest Dragon ZERO/BASS

Diskuze o kabelech.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od PGH »

http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... ass-biwire
Pokud někdo nevíte co z prachama tak si přečtěte tuto recenzi.
kychtax

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od kychtax »

když nekoukám na cenu, ten kabel musí být fantastický. A spíš taková výkladní skříň AQ znalostí, technologie atd. Škoda těch špatných fotek - černý kabel na černém pozadí..
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od RedBaron »

Tak se pochlubte, kdo si příští rok místo Superba koupíte tento velejemný drátek :lol:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od fox »

Tady snad už někomu přeskočilo. :crazy:
Za ty peníze bych mohl mít 2 x 2,5 m zlatého řetězu. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od RoGi »

..zdar..
Ja som vcera cital ,popravde -uz som dlhsie pozeral a nic nove a preto ma potesilo ze super nova recenzia na audiodrome a hned top-ka.
no ale mam 3 veci k vyhrade a sice :

1.Kabel AQ dragon bol porovnavany ako kombo voci odinovy serie 1. AKo by obstal voci serii II ??

2.Ked nema dotycny zapojenie bi-wire a nemoze z toho tazit ,tak potom co ? moze pouzit iba jeden dragon ,bud bass ,alebo ten druhy ?

3.Teda ako to potom bude so zvukom ked bude iba klasicky bez bi-wire ?
-tak ten zvuk asi (teoreticky ) nedosiahne tych kvalit ako v teste a totiz -moze byt tak dobry ako odin a spol ?

-to ma tak dost zaujalo...
zdar.. a zdar a :ymsick: :mrgreen:
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od terahera »

Taky mě tyhle nesrovnalosti odradily od nákupu,už jsem byl v podstatě rozhodnut :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Fous »

Jak jsem se včera dozvěděl , tak někdo koupil propocené tenisky za 14 mil. korun , proti tomu je tenhle kabel celkem láce :angel:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Halíř »

Tak oni o tom, ze se máme u určitého sortimentu zboží připravit na zdražování, psali všude možně, ale že by zrovna sportovní obuv takhle vyletěla, to jsem teda nečekal :-? .
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od PavelDosko »

bych to nechal plavat, on se nekdo najde kdo to koupi
neni placka, neni highend
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Halíř »

Přesně, stačí si počkat, určitě na to daj min 10% slevu. Chce to nakupovat chytře =)) .
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od PítrsPraha »

Za mne: těžko si umím představit, že cenovka 1.3 mil. Kč za (velmi přehnaně řečeno) obužírkovaný drát a generátor elekr. pole odpovídá stejné technologické, vývojové, výrobní a materiálové náročnosti, jakou reprezentuje třeba ta Škoda Superb. A to i při vědomí faktu, že zatímco všechny vývojové a jiné fixní náklady se u Superba rozpouštějí do stovek tisíc kusů, u AQ je to jen do několika desítek, maximálně stovek kusů.

Přeci jen v autě je kromě x-násobně většiho množství materiálu jako takového také naprosto nesrovnatelný počet technologicky a výrobně nepoměrně složitějších částí a součástek (v motoru, výfukové soustavě, spousta senzorů, displeje, elektronika, počítače atd. atd.).

ALE: cenová politika je věcí každého výrobce, stejně jako je věcí každého zákazníka, jestli koupí nebo ne. A AQ to asi zase tak blbě nedělá, když existuje dlouhá léta a prodává své produkty po celé zeměkouli...
Nikdo tady nejsme cílovka takových kabelů, proto mi tohle věčné zesměšňování nebo vysmívání od lidí, kterých se tenhle produkt nijak netýká, připadá hodně přízemní.

Jo pokud by někdo napsal mám v sestavě té a té takovou a takovou kabeláž za x % ceny tohodle AQ a zvukově mi AQ nesedí, protože A, B, C, pak by to byla fér zkušenost.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Halíř »

Má pravdu, předseda!!! Je to takové přízemní. Takže jsem se trochu zastyděl a můžeme zas pokračovat.
Třeba az teď jsem si všimnul, ze je k těm drátům doprava zdarma, coz muze mit pri rozhodování o koupi taky svojí váhu, ne :-? .
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

kychtax píše: 19 kvě 2020 10:56 když nekoukám na cenu, ten kabel musí být fantastický. A spíš taková výkladní skříň AQ znalostí, technologie atd. Škoda těch špatných fotek - černý kabel na černém pozadí..
:thumbup: Naozaj je fantastický a je demonštráciou technikov AQ.

Viacerí tu trepú tie svoje zakomplexované bludy, ale kábel nepočul ani jeden z tých mudrlantov. Že je exrémne drahý, prečo je tak drahý, nejaký dôvod tam bude a určite to nebude iba marketing. AQ je komerčná firma, ktorá má záujem vyrábať a predávať masovo a nie iba pre šejkov. Tí si určite nekúpia kábel, aby ukázali svoj majetok. Radšej si kúpia zlatý Rolls Royce. Kábel predsa nikto nevidí. To, že naň málokto má, je druhá vec. Ja som ho počul hrať v bratislavskom BIS Audiu (kde ho mali zapožičaný)a bez ohľadu na cenu môžem povedať, že hral neskutočne fantasticky. Tak sa mi zdá, že sa na toto fórum "nasťahovali" experti od vedľa. K tej cene iba toľko: aj Dacia má volant, odvezie 5 ľudí, 4 kolesá a ide skoro 200 km/hod, presne tak, ako aj Rolls Royce, dokonca majú obaja aj nafukovacie pneumatiky a ani jeden nemá zlatú karosériu. Prečo potom Rolls Royce stojí niekoľko násobne viac? Že by marketing?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Vinco »

Mily PGH !
Je asi zbytocne, hoc aj v dobrom presvedceni, uputavat tu na tieto zaujimave veci.
Ja dakujem, ale ono to pritahuje spusty nighajov, ktori v zivote nic nedokazali, teda okrem okydavania a robenia si posmechu z niecoho, co svojim proletarskym duchom nedokazu obsiahnut.
Mne je len luto, ze tu par prispevkov, ktore su k veci, zanika v mori ostatnej zumpy.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od zatty »

Nevím co brečíte že někdo vydal drahý kabel krom Nordostu či kardasu nebo Mitu ( MIT ACC 268 - stojí 80tis.doalrů ) . Je to přeci High End daného výrobce takže to není až taková hrůza. High end je přeci - třída domácích spotřebitelských audio zařízení na trhu pro audiofily na základě vysoké ceny nebo kvality, esoterické či nové zvukové reprodukční techniky. To tento kabel bezesporu splňuje, stejně jako ten Mit..

Navíc jsou mnohem dražší věci. namátkou tyto dvě:

Transmission Audio Ultimate - 2 milióny dolarů
Hart Audio D&W Aural Pleasure - 5 miliónů dolarů

to se teprve ceny... to by se mělo řešit ne nějaký kabel za 40tis. dolarů ( a to v nejdelší délce výrobce ) :thumbup:

hihi zdar
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od kychtax »

zatty, aretax :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od YamahaMan »

Ja som ich nepočul ale ako tu bolo spomenuté - je to absolútna špička Hi-Endu a za to sa platí.
Kto na to má, zaplatí. Osobne, keby som na to mal - kúpim, ako väčšina z Vás...
Mimochodom, sú aj drahšie káble, ako píše Zatty.
Napr.:
https://www.analogueseduction.net/termi ... ables.html
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od aretax »

Kde až prišla debata o jednom teste a jednom kábli, ktorý väčšina ani nepočula hrať....
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od Jiri »

Aretax, neslyšel ho nikdy z diskutujících.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od jimmi »

matori píše: 21 kvě 2020 22:15 Já nevím proč mi tu někdo pořád podsouvá, že chci být bohatý a byt snob, a že navážím do snobů. Nebudu jmenovat. Nebo naopak, že jsem chudý zakomlexovaný, ubožák. Netrefili jste. Nikdy jsem nikomu nedělal gastarbaitra. Dělali pro mne Němci, Rakušáci, Američané, Indové atd. Jsem možná bohatší než si myslíte-někteří. Já ale na majetno moc nejsem, Firmu jsem prodal, hodně zisku rozdal protřebným, a hodně mi zbylo. Těším se z toho, že mi zůstal zdravý rozum. Vzděláním jsem se dostal hodně (v oboru) nahoru a byl či jsem pořád ceněn. A skutečně vím, jak se dělá marketing. Už jsem tu dokonce psal, že osobně znám jednoho spolumajitele firmy z Hi-Endu . Má se dobře díky vám, kteří - např. řešíte otočení pojistky a hustotu včelího vosku v ní.
O drátech se nebudeme bavit. Já už k technickému šarlatánství nic nenapíšu. Je tu hodně odborníků, kteří tu erudovaně dovedou dost věcí vysvětlit i vám pocitářům. Ale... každý mele svoje. Obyčejně jsou zabanovaní a dehonestováni, protože si dovolili zpochybnit totální kraviny. Pak si přečtu delegovanou blbost zdejší persony, která je vzdělaná z marketingových brožur a padá mi čelist. Proto nepíšu nic k měření a grafům, které mají oporu ve fyzice a chemii. To se tu nenosí. Tu se pořád mění a zkouší. Dostali se hodně daleko. Rozvedu to. Máte základní zvuk A. A hraje vám to. Vyměníte cokoliv a hraje to B. Pak vyměníte pojistku, Hraje to C. Otočíte ji a hraje to D, nebo se to vrátilo na A, na které jste mezitím zapomněli, protože zvuk si nejde určit jak kilo, metr. Pak dáte nový komponent s těmi "doplňky" a je z toho F- deka spadla, kulaté středy atd., nebo jste znovu objevili jak to hrálo za B, či C. Nic nevíte jen jestli je wenge lepší než dřevo buxusu. No a pak koupíte koberec z delším vlasem a je to zvuk M,N,O ..... nebo se to vrátilo opět k D, o kterém jak to hrálo už nemáte ponětí, protože mezitím se to xkrát změnilo. A tak dále a dále. Jste v tom natrvalo zamotaní. A přitom hlavní jádro pudla je v kvalitě nahrávky. (Pusťte takové 10cc a uvidíte jak to hraje i na obyč. aparatuře bez woodoo). Tam jsou ty emoce co slyšíte. A prodáváte to co bylo nej. a hledáte svatý grál. Nenajdete. A je to jen o tom že jeden druhého šidí a všichni jsme z toho živí. U některých mám pocit, že je nezajíma ani tak muzika, ale pouze to jak ji změnit a vylepšit. Ale je tu krásný jazyk o tom jak to hraje. Ty přívlastky dá hodně práce vymyslet. A ještě více pochopit jak to opěvovatel vůbec slyšel.
Slibuji, že se budu zajímat jen o rubriky hudbou a nahrávkami.
Omlouvám se všem za ten výlev . Nemám nic proti věcem kvality a tech složení, aparátů, kabelů, akustiky, ani proti některým věcem označovaným jako woodoo. To ne, ale vadí mi osobně to hnaní za grošem a podvodem, či spíše nepravdou některých věcí. A je to tak i u nahrávek. To musíte uznat.
Mne sa práveže páči ten zvyraznený názor a má v tom dosť pravdy. :cool:

Ale....bez základnej kvalitnej vyladenej aparatury to počuť nebude a skušanie a ten "pocit" sa nedostaví. :razz: To zase nachapu a nepočuju "posmeškári".https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/s ... A1k%C3%A1r

Ale je to Náš koniček tak si to možeme vylepšovať. " čo si kdo kupi a vyskuša a porovná a odvaži svoj názor na to napísať " na to treba aj odvahu aj chuť a čas to verejne prezentovať.

Ja osobne dakujem hifistom čo to dokažu aj napriek posmeškom iných.

Tu aj na hifiroom som jimmi a na hifi.slovanet.sk BlackBerry. :cool: :smile:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od jimmi »

A tie "Recenze na Audiodromu" treba čítať a hlavne trocha pochopiť, čo je jemne písané v texte teda "medzi riadkami si aj to domyslieť" :angel: :cool:
To platí ale na všetky recenzie a články. :razz:
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Recenze na Audiodromu

Příspěvek od svartenatt »

Ta recenze je úměrná zaplacení od AQ dle mě.
Chtělo by to nezávislé posouzení a hlavně měření.
Výrobní cena může být pár tisíc a díky marketingu, který AQ umí, si mohou tu konečnou požadovat. Pár lidí si to koupí a firma je v pohodě.
Tady vznikly zbytečné dohady o nějakém kabelu, ale ono jde o schopnost firmy prodat produkt.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od F2014 »

To, že se diskuse o drahých kabelech svrhne až na úroveň dna žumpy, jsem si již zvykl (fakt je tak těžké připustit, že si někdo koupí drahý kabel prostě proto, že mu to za to stojí?).
Již méně často však vidím, že úroveň diskuse vymezí již úvodní příspěvek :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od kychtax »

Jsou tu lidi, co jej doma slyšeli. :-? Psal mi lachim sms, že měl zapojen v sestavě a byl u něj výborný, cituji.. "k BW to byl overkill" . :smile:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od terahera »

Asi moc lidí,na rozdíl od Lachima,tu možnost nemá :-? U mě by byl totální overkill,ale mít tu možnost,vyzkouším a budu nadšen,už jen proto,že se mi té možnosti naskytne :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od RedBaron »

Pokud to dobře chápu, základním principem tohohle kabelu je, že na basové větvi má útlum do vyšších frekvencí, které pro bas nejsou třeba. To je ale věc za pár korun a pokud se nepletu, česká konstruktérská komunita podobný kabel kdysi i vyráběla. Je nasnadě aby se místní kabeloví experimentátoři typu kychtax k něčemu takovému dobrali i doma.

Někdo další v tom ovšem opět hledá těžkou vědu, esoterické tajemno a z pozice zarytého příznivce onoho tajemna napadá lidi, kteří zcela racionálně odmítnou upgrade sestavy nákupem drátku když za stejnou cenu mohou v sestavě přibýt například šneky B&W Nautilus. Podiv nad takovým jednáním není žádná žumpa, ale naprosto legitimní věc, ovšem jen pro člověka který uvažuje zdravým rozumem.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od YamahaMan »

...ja by som bol vďačný za požičanie a odskúšanie aj za oveľa lacnejšie káble od AQ /napr. Rocket88 alebo AudioQuest Type 9+DBS (FR)/ :roll:
Sorry za OT
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od Mark Levinson »

Nemyslím si, že tento kabel bude pro Audioquest stěžejním ve výrobním programu. Spíše bych řekl, že je to jen demonstrace technologické vyspělosti firmy a tak je to třeba brát. Kabel bude určitě skvělý a také bych byl rád, kdyby bylo možné jej slyšet na domácím hřišti nebo ve studiu. Jak už tu někdo psal, je vícero kabelových firem, které vyrábějí extrémně drahé kabely např. Nordost Odin a nikdo se nad tím nepozastavuje. Audioquest uvedl nový kabel, svou vlajkovou loď, která je extrémně drahá a pravděpodobně dobrá a je fajn, že ji mohl otestovat i někdo z Českých luhů a hájů. Dokonce je možnost tento kabel i slyšet v některých studiích ČR/SR nebo jej měl někdo i doma na test (Lachim?). To je přece skvělá doba, byly časy kdy bychom o takovém to výrobku četli jen v zahraničních časopisech.....
Je to jako např. VW, stěžejní pro firmu jsou modely Polo, Golf nebo Passat apod., ale klidně si střihnou Bugatti Veyron jako ukázku technologické vyspělosti. Přesto může někdo namítat, že jízda v tomto autě musí být utrpení, protože má tvrdý podvozek a vytřepe v Vás duši nebo nemá takový kufr jako Octávka apod., takže za ty peníze nestojí. Přesto se to auto prodává a dokonce jsou majitelé i v ČR.
Mark Levinson
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od RedBaron »

U Veyronu je něco takového opravdu ospravedlnitelné, byla to výkladní skříň koncernu, ostatně náklady na každé auto byly 300 mega a prodával se za 30, VW tam byl v naprosté a beznadějné ztrátě. V podstatě se jednalo o prezentaci technické vyspělosti a o tom, že jde vyrobit naprosto použitelné auto pro normální silnice, které má 1000 koní a jezdí 400 km/h. Bohužel tuhle paralelu tady u drátku nevidím...
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od bh69 »

Mark Levinson píše: 24 kvě 2020 10:51 demonstrace technologické vyspělosti firmy
v cema ta technologicka vyspelost spociva ? nikde neni popsano co se uvnitr vlastne skutecne ukryva (nebo ano ?) a pri te cene si to samozrejme nikdo nekoupi, aby to vykuchal. Takze jediny, co tvrzeni o zazracne vyspelosti podporuje, jsou ta marketingove plky, nad kterymi ale technik a logicky myslici clovek muze jenom kroutit hlavou nebo se tomu smat ...
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od jimmi »

bh69 píše: 24 kvě 2020 11:24
Mark Levinson píše: 24 kvě 2020 10:51 demonstrace technologické vyspělosti firmy
v cema ta technologicka vyspelost spociva ? nikde neni popsano co se uvnitr vlastne skutecne ukryva (nebo ano ?) a pri te cene si to samozrejme nikdo nekoupi, aby to vykuchal. Takze jediny, co tvrzeni o zazracne vyspelosti podporuje, jsou ta marketingove plky, nad kterymi ale technik a logicky myslici clovek muze jenom kroutit hlavou nebo se tomu smat ...
bh69 píšeš a ani recenziu si poriadne neprečítaš a čomu sa tu chceš smiať nechápem.
Píšu v nej z čoho je vyrobený ten reprokábel.


"Všechny vodiče jsou stříbrné Perfect-Surface Silver (PSS). AudioQuest nepoužívá lanka, ale pevný průřez, což podle firmy předchází nežádoucím interakcím jednotlivých drátků ve svazku, které jsou pak zdrojem zkreslení signálu. Stříbro nemá úplně dobrou pověst v audio kruzích kvůli ostřejšímu a tenčímu zvuku, nicméně AudioQuest tvrdí, že to je důsledek nedotažené krystalické struktury a nehomogenního povrchu, a set Dragon je důkazem toho, že když se to udělá správně, měď nemá šanci."

:cool:
Naposledy upravil(a) jimmi dne 24 kvě 2020 11:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od Mark Levinson »

bh69 píše: 24 kvě 2020 11:24
Mark Levinson píše: 24 kvě 2020 10:51 demonstrace technologické vyspělosti firmy
v cema ta technologicka vyspelost spociva ? nikde neni popsano co se uvnitr vlastne skutecne ukryva (nebo ano ?)...
Myslím, že je to popsáno právě v té recenzi, alespoň já se to tam dočetl. Tím samozřejmě nechci ospravedlňovat cenu, která je opravdu extrémní.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od Mark Levinson »

Jimmi mne předběhl.
Mark Levinson
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od Halíř »

Baron
Ani videt nemuzes, protože neustale srovnavani sveta aut a hifi je proste nesmysl. Ten kablik je v tom samozřejmě zcela nevinně, v AQ vědí, co dělají, určitě moc dobře. Ale PGH nezaložil tohle vlákno kvůli tomu, abychom se všichni oblékli do smokingu, utvořili videokonferenci a se zapáleným doutníkem a kapkou zlatavého moku v ruce, odborně diskutovali nad vhodností speciálního opletu či hrubojakosti zrna uvnitř vodiče. Od začatku to bylo mysleno jako narážka na extrém. Je nutné se divit, ze se lidi diví, ze může stát kus drátu jako novej éčkovej medvěd? To, že takové extrémismy "všeholid" k narážkám provokovaly, provokují a dál provokovat budou napořád, to je prece jasné. Ale jak vidno, názorový problém se dá vyřešit poměrně jednoduše. Přirozená evoluce původně satirického záměru vlákna se uklidí do "Kim vs Samsung" a v tomto případě samozvaná, vážně a důstojně se tvářící opozice, zůstane na původně "cizím území".
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od zatty »

Az dudu o neco starsi tak si ho koupim a nahradim tim svuj milovany AQ OAK uz se tesim.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od terahera »

Jj,vyberes důchodové spoření :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od Quentin »

Poslední volba při nákupu AQ Dragon ZERO on-line:

Snímek.png
Sorry za OT :silent:
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od bh69 »

> Dielectric Bias System (DBS), kde baterie drží dielektrikum vodiče pod konstantním DC napětím 72V
> a tak odstraňují nutnost opakovaného zahořovacího procesu.
> U Dragon je DBS inovován o karbonová pouzdra s RF filtrem, který potlačuje rušení.

O co se jedná - samotný AQ pisou, ze je to vyjimecne jednoducha (a proto asi tak draha) technologie - do kabelu je jenom pridany stredni vodic, pripojeny na
zaporny pol baterie, kladny pol je pripojen na vnejsi stineni (takze stineni neni uzemnene ?) a ma se tak dosahnout polarizace a usporadani dielektrika. Tim
se ma odstranit potreba zahorovani po delsi dobe mimo provoz.

> Dragon Zero | Bass potřebuje zahořet pořádně, dlouho a opakovaně.
> Zvuk nového setu se měnil poměrně značně v průběhu prvních čtyřiadvaceti hodin
> a pokračoval v tom v již menší míře dalších asi 300. Tento proces se dotknul otevřenosti, lehkosti,
> zjemnění nahoře, pevnosti dole, fajnovější mikrodynamiky, a koneckonců
> částečně i toho, že se dostanete z prvotního šoku a jste schopni se na Dragon podívat více kriticky.
> DBS systém by měl kabel udržovat ve stálém stavu poslechové připravenosti, je to ale trošku jinak.
> V okamžiku, kdy je kabel rozehraný a posloucháte každý den nebo třeba obden, DBS jej v pohotovostním stavu udrží.
> Pokud si ale dáte třeba týdenní nebo delší pauzu, trvá pár hodin hraní, než je AudioQuest opět v top kondici.

Tak jak to teda je ? A rad bych poznal cloveka, ktery po 300 hodinach (tj. napr po 2 mesicich
v pripade poslechu 5 hodin denne) si dokaze zvuk pamatovat, porovnat a kvetnate popsat rozdily ...


> vodiče jsou stříbrné Perfect-Surface Silver (PSS). AudioQuest nepoužívá lanka, ale pevný průřez,
> což podle firmy předchází nežádoucím interakcím jednotlivých drátků ve svazku, které jsou pak zdrojem zkreslení signálu.

opet zadna specialni technologie - proste vylesteny stribrny drat

> Při objednávce kabelu si můžete pochopitelně vybrat mezi vidličkami a banánky,
> v tomto případě stříbřenými a zastudena pomocí stříbrné pasty ´svařenými´s vodiči.
> AudioQuest nepoužívá hliníkové splittery a objímky, podle firmy jsou zdrojem EM rušení.
> Těla konektorů jsou proto z lakovaného plastu.

zni mi to jako naprosta blbost, a opet je to korunova zalezitost

> Dragon Bass obsahuje prvek, který firma nazývá „phase cancelling network“ a který funguje jako high-pass filtr,
> ořezávájící vysokofrekvenční rušení na výstupu zesilovače.
> Logika je jednoduchá – na vstupu k basovým měničům vysoké frekvence nejen nepotřebujete, ale hlavně nechcete. Dragon Bass proto nemůžete
> použít jako samostatný reprokabel, neboť nad 10 000 Hz jeho přenosové schopnosti rychle padají.

tezko rict co se za tim skryva - pokud je to dolni propust (tj. vyhybka), zajimalo by mne jak resi zmenu faze.
A hlavne nevim k cemu to je dobry - oriznuti nad 10KHz pro basy ? Reproduktor to stejne neprenese,
nehlede na to, ze signal orizne vyhybka reprosoustav (resp. propust basoveho vstupu v pripade bi-wiring soustav).

> AudioQuest používá lineární způsob potlačení šumu, tedy kombinaci vícenásobného stínění
> a filtračních prvků, které převádějí většinu tohoto rušení na teplo.

> Lineární v tomto případě znamená, že je celý systém účinný rovnoměrně přes všechna pásma
> a nezaměřuje se jen na jednu část signálu, jak to u některých jiných řešení bývá obvyklé.

nevím proč je použit termín lineární, když podle popisu je míněn spíš širokopásmový, ale to je detail. Žádné bližší informace o tom jak tohohle zázračného chování dosáhli a v čem se liší od běžného stínění nebo filtrace jsem nenašel.

> K bi-wiringu říká AudioQuest toto: “Bi-wiring odděluje magnetická pole basové energie od výškové sekce,
> jejiž signál tak s ní nemusí zápasit. Je to něco jako když plavci odstraníte z hladiny vlny.“

:-)


Takže se na mně nezlobte, ale nějak tam ty zázračné technologie ani skutecný popis nemohu najít .. Ani nemluvim o tom, ze bych rad zkouknul nejaka mereni, kde by bylo porovnano jak se treba chova kabel se zapojenou baterkou a bez pouziti toho "predpeti" atd.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od jimmi »

Vieš vôbec čo je reklama? Ak nie tak o čo Ti ide?
:shock:

Káble (repro a prepojovacie ) sa použivaju na to aby sa zapojili v aprature a prenesli cez ne signál do pristrojov. :razz: :thumbup:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Audioquest Dragon ZERO/BASS

Příspěvek od jimmi »

A reprokáble do reprosustav. :cool:
Odpovědět