Marillion

Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Marillion

Příspěvek od Dasta »

Přesto byl titul. "Misplaced Childhood" v roce2017 remasterován pro vinylové reediční vydání, sice ne S. Wilsonem, jméno masteringoveho inženýra uvádím v příspěvku výše.
Mastering byl proveden velmi.citlivě, porovnání s původním vydáním je patrné pouze při velmi pozorném poslechu, rozdíl asijako mezi německým a anglickým vydáním.
U počinů S Wilsona jsou rozdíly daleko větší, tam se ale jedná o remixy, takže je to pochopitelné.
Zda jsou lepši či ne, toť námět na jiné téma.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Marillion

Příspěvek od RedBaron »

Zpravidla remix + přímý převod originálního master pásu bez jediného zásahu.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Marillion

Příspěvek od Dasta »

Zajímalo by mně, zda uživatelé, kteří stahují hudbu, mají možnost výběru, např.zde probíraných Marillion,ve všech verzích, jako u pevných nosičů, či zda výběr je omezen pouze na určité vydáni.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Marillion

Příspěvek od jirie »

RedBaron píše: 03 úno 2020 13:14 Zpravidla remix + přímý převod originálního master pásu bez jediného zásahu.
Tady bych si dovolil maličko nesouhlasit. Wilsonovy remixy, jak jsem správně vyčetl jsou pořizovány tak, že nejprve se master tapes jednotlivých nástrojů převedou do digitální podoby, aby nedošlo byť jen náhodnému poškození původních záznamů. Pak už S.W. pracuje jen s tímto materiálem. Jednotlivé operace při míchání se porovnávají s původním provedením, aby se uhlídaly všechny nástupy a každý detail skladby. Rozhodně se nejedná o nějaký bezzásahový proces. Výsledky Wilsonových remixů jsou již prověřeny časem. Pravda, někomu se to nemusí ze zásady líbit, ale zatím nikdo jiný nenabídnul nic lepšího, pokud se ve smyslu oprašování originálů dá vůbec o něčem "lepším" hovořit.

Poslední poslech remixu Clutching at Straws (Stereo 24/48) mě ujistil v tom, že originál je sice originál, ale remixy které dělali Andy Bradfield a Avril Mackintosh mají něco do sebe. Ano je to věc názoru, ale podle mě odvedli výbornou práci. Posledně jmenovaný pán byl navíc i přítomen u originálního mixu v roce 1987 :thumbup:

Pro mne je ve věci jak tohohle nového boxu, tak zřejmě pozdějšího vydání boxu Fugazi rozhodnuto :lol:
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: Marillion

Příspěvek od jarys »

Dasta píše: 03 úno 2020 13:50 Zajímalo by mně, zda uživatelé, kteří stahují hudbu, mají možnost výběru, např.zde probíraných Marillion,ve všech verzích, jako u pevných nosičů, či zda výběr je omezen pouze na určité vydáni.
Jako zdroj hudby používám Roon ( NUC s OS Roon Rock ) a při streamování např. z Tidalu mi to nabídne víc verzí ( pokud je mají v databázi ). Viz přiložené foto
mar.jpg
mar1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
J@nik

Re: Marillion

Příspěvek od J@nik »

Kto nema este nic od Marillion v aprili vychadza https://www.amazon.de/dp/B0848YF3M9/ref ... =8-1-fkmr0
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Marillion

Příspěvek od jirie »

Tak už je to doma.
Vzhledem k mizernému DR jsem čekal nějaký průs.r, ale je slyšet, že ze starých masterů se toho dá hodně vytěžit a ještě skrývají poklady.
Remix na BD má maličko lepší prostor a separaci jednotlivých nástrojů. Zvukové efekty a některé nuance jsou tak nějak více patrné.
Pustil jsem si pár vzorků z remasterovaých live záznamů ze druhého CD a je to fakt pecka jako bych byl na koncertě před skoro čtyřiceti léty :thumbup:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Marillion

Příspěvek od jirie »

Když jsem tak zavzpomínal na stránky "Lopuch" byly tam jak KOMPLETNÍ texty tak i překlady. Stránka z Lopuchu je už 10 let pryč, ale našel jsem nějaké krátké povídání, tak pro ty, kteří si chtějí doplnit informace dávám k dobru.

http://saure.wz.cz/marillion.html
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Marillion

Příspěvek od jirie »

Zajímavý aktuální rozhovor s Pete Trewavasem:
https://www.velvetthunder.co.uk/script- ... ot-topics/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Marillion

Příspěvek od Mark Levinson »

Dneska jsem si musel putit něco co jsem nedávno slyšel u tm.watch a moc se mi u něj líbilo. Vím, že jsem to doma delší dobu nepouštěl, tak jsem to dnes s chutí musel napravit. Marillion - FEAR (vydáno na SACD i vinylu), i když mám raději jejich prvotiny s Fischem, tak tato deska vůbec není špatná. Svou kvalitou bych ji řadil k desce Brave.
Jak to máte Vy?
.
2021-02-07 10.24.49.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Marillion

Příspěvek od dr.fish »

Rád bych podotkl, že FEAR SACD má i mix 5.1, tedy multikanál. Nevím, jestli to má i ta tvoje verze. Jen kdyby si to někdo chtěl koupit, je tu i ta možnost. Stálo to fakt jen pár EUR, teď už to bude ale asi jen na discogs "za tvrdý". Podle mne je to jedna z těch nejlepších věcí od Marillion. Osobně mám nejradši Seasons End.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Marillion

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, ta moje verze je stereo i multikanál a má na zadní straně napsáno:
SACD Hybrid disc, Stereo & Multichanel 5.0, compatible with all SACD and CD players.
Mark Levinson
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Marillion

Příspěvek od tm.watch »

Mark Levinson píše: 07 úno 2021 10:59 Dneska jsem si musel putit něco co jsem nedávno slyšel u tm.watch a moc se mi u něj líbilo. Vím, že jsem to doma delší dobu nepouštěl, tak jsem to dnes s chutí musel napravit. Marillion - FEAR (vydáno na SACD i vinylu), i když mám raději jejich prvotiny s Fischem, tak tato deska vůbec není špatná. Svou kvalitou bych ji řadil k desce Brave.
Jak to máte Vy?
Viktore, díky za připomenutí této desky i když jsme ji poslouchali spíš jako kulisu u kávy a povídání. Od té doby jsem si ji pustil už dvakrát a vidím to podobně jako ty - v post Fishovské době Brave a FEAR. Seasons end mám v hlavě "uloženo" jako něco mezi (Fishem a Hogarthem :o) No a všechny věci s Fishem jsou parádní.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Marillion

Příspěvek od dr.fish »

Zakoupil jsem koncert na BD. Je to velmi příjemné a dosti dlouhé. Zvukově velice slušné.
Obrázek
zdroj obrázek z https://justforkicks.de
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Marillion

Příspěvek od jirie »

Další box od Marillion je na obzoru. Tentokrát FUGAZI. Termín ještě není definitivně stanoven, ale něco o jeho podobě :
Vyjde na 3CD a 1 Blu-Ray .

CD 1 stereo remix alba.
CDs 2 & 3 koncert z Montrealu z června 1984.

Blu-Ray obsahuje 5.1 mix, stereo remix, koncert z Montrealu v hi-res.
Není vyloučeno, že bude obsahovat další bonusy, jako předchozí balení.

P. Trevavase už asi bolí ruka :lol:
PeteSigFug.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Marillion

Příspěvek od jirie »

Termín vydání zatím 10. září 2021

https://www.marillion.com/news/newsitem.htm?id=503
Fugazi vinyl set (2) - kopie.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Marillion

Příspěvek od jirie »

Další remix Marillion - Holidays in Eden:
Marillion - Holidays in Eden remix.png
Více na : https://www.marillion.com/shop/albums/remast58.htm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Marillion

Příspěvek od jirie »

Tak letošní box remixu a dalších bonusů je tu.
Jsem v šoku z úplně jiného provedení obalu!!!
Tohle už je opravdu revizionismus jak prase!!!
Marillion Seasons end box.jpg
Další krabice je tradičně s vinyly:
https://www.marillion.com/shop/albums/remast64.htm


TRACKLIST

CD 1 - 2023 MICHAEL HUNTER REMIX
The King Of Sunset Town
Easter
The Uninvited Guest
Seasons End
Holloway Girl
Berlin
After Me
Hooks In You
The Space

CD 2 - LIVE IN LEICESTER 2022
The King Of Sunset Town
Easter
The Uninvited Guest
Seasons End
Holloway Girl
Berlin
After Me
The Release
Hooks In You
The Space

CD 3 - LIVE IN LEICESTER 2022
Gaza
The Leavers

BLU-RAY
Seasons End (2023 Remix) - 48/24 Stereo LPCM
Seasons End (2023 Remix) - DTS-HD Master Audio 5.1
Seasons End (2023 Remix) - 48/24 5.1 LPCM
Strings Groove (Dalnagar Castle August 1988)
Strings Groove With Synths (Dalnagar Castle August 1988)
Amsterdam (The Space Demo, 1989)
Easter (Demo, 1989)
Hooks In You (Early Version 1989)
At The End Of The Day (The Release Early Version, 1989)
Sunset Town (M8 Idea, h Dictaphone, 1989)
The Uninvited Guest (12" Mix)
The Bell in the Sea
The Release
The King Of Sunset Town (Demo)
Holloway Girl (Demo)
Seasons End (Demo)
The Uninvited Guest (Demo)
Berlin (Demo)
Bell In The Sea (Demo)
Seasons Change (Documentary)
From Stoke Row To Ipanema
Rock Steady Concert Film
Montreal Bootleg (Le Spectrum, 2nd / 3rd February 1990)
Hooks In You (Promo Video)
Easter (Promo Video)
The Uninvited Guest (Promo Video)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět