MOON

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
MEPHISTO
Příspěvky: 7
Registrován: 19 lis 2013 17:49

MOON

Příspěvek od MEPHISTO »

Obrázek

odkaz na stránky výrobcu :

http://www.simaudio.com/

V pondelok som bol v Hloveckom Platane po kable cardas na prekablovanie ramienka gramofonu a rhodiove cinche .Pri tej príležitosti som mal možnosť vypočuť si Integrovaný zosilňovač Moon - Evolution 600i ako prehrávač bol Moon - Evolution 650 D , nakáblované top modelmi od STEALTH audio cables a repro od LEGACY Audio - FOCUS SE . Popísať to pár slovami či vetami sa nedá . Zvuk bol neskutočný , otvorený , čistý , nástroje boli presne definované , vokály išli až pod kožu . Priestor neopísatelný , cítil som sa ako na koncerte . Proste zmizla zostava elektroniky a ostal iba zvuk . Trošku mi vadilo podanie výšok u niektorých náhravok , ale to je páskačmi , ktoré mne nesedia , lenže to už hoodne preháňam a určite by som si zvykol . Niektoré notoricky známe skladby som nespoznával .

Máte niekto skúsenosti s touto značkou ?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Obnovím vlakno. Mate někdo zkušenosti s touto značkou, hlavně s zesilovači?
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: MOON

Příspěvek od Rothaudio »

Ano máme, co vás zajímá?
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Konkrétně zesilovač Moon 240i jak je na tom proti stejné cenové skupinê zesilovaču. Všechny testy co.jsem četl.ho.moc.chválí.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: MOON

Příspěvek od Rothaudio »

Mohu jen popsat model 250i, který hrál výborně. K poslechu máme model 340i
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PavelDosko »

snad ano, obrazek vnitrku tomu nenasvedcuje, cena ovsem ano
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Brzo si ho zajdu poslechnout s mojim přehrávačem. Četl jsem spoustu testu a všechny ho moc chválí proti předchozi 250 velký posun. Vnitřek vypadá jednoduše ale čistě.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Jak si ho poslechnu a rozhodnu a bude doma dám vědět.
Ve hře je ještě vyší 340 nebo Audia nebo Hegel?
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: MOON

Příspěvek od Vinco »

Moon je nekompromisny high-end, napriec vsetkymi triedami su to spickove a cenene zalezitosti pre znalcov.
Hegel vseobecne, je v inej lige.
Ale je to moj nazor, treba si ich porovnat, toto pisanie dojmov je o nicom.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Jak to myslíš že Hegel je ve stejné cenové kategorii lepší?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: MOON

Příspěvek od valderon »

I mě by zajímalo, jak je to myšleno. Já osobně bych na základě několika poslechů jak Moon tak Hegel a to různých typů vybral podle zvuku Hegel. Ale jestli je Moon lépe udělaný, lepší součástky atd netuším, ani tomu nerozumím.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MOON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Já bych rekl, ze Vinco tim myslel, ze Hegel bude v nizsi soutezi :smile: Ale na tom je krasne prave to, ze kazdy ma ohledne toho jiny nazor :smile:
Dieter Burmester
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: MOON

Příspěvek od Vinco »

Ano, je to tak ( v mojich ociach ) hral porovnatelny Hegel vzdy akoby zastretejsie, nevyraznejsie.
Pokial ma niekto za sebou dlhsiu cestu a viac poznania, urcite mi da zapravdu.

S tymito vecami je to ako so zenami, restauraciami, ci vinami....nazorov je vela a gusto ma tiez kazdy ine.
Asi aj preto je v tejto triede siroka ponuka zosilovacov a napriek tomu ma kazdy z nich svoje miesto na trhu !
zdenekJR
Příspěvky: 13
Registrován: 04 bře 2019 11:53

Re: MOON

Příspěvek od zdenekJR »

koncový zesilovač - 330A Stereo měření nic moc...
zdenekJR
Příspěvky: 13
Registrován: 04 bře 2019 11:53

Re: MOON

Příspěvek od zdenekJR »

DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: MOON

Příspěvek od DK76 »

Tak to já mám opačnou zkušenost :shock: za mě určitě Hegel :thumbup:
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: MOON

Příspěvek od DK76 »

Vinco
definuj delší cestu a poznání :lol: docela zajímavá teorie při výběru :crazy:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Vnitřek Hegel 80.
IMG_20200129_133851.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Vnitřek Moon 240i
IMG_20200129_134136.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOON

Příspěvek od Yngwie »

Není lepší jít cestou nějakého ex-dema? ... něco málo připlatit na něco jako Yamaha A-S3000 nebo ATOLL IN 400 ...vše tak okolo 3k Euro.
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: MOON

Příspěvek od DK76 »

Pokud se chceš dozvědět něco o konstrukci, tak zavolej panu Vránovi do Casei, ten Ti k tomu řekne více , tady Ti nikdo víc neřekne. Tvá jediná jistota je tvůj sluch :thumbup: a tomu věř, Ty ho budeš poslouchat, každý to slyšíme jinak.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Yngwie píše: 29 led 2020 15:01 Není lepší jít cestou nějakého ex-dema? ... něco málo připlatit na něco jako Yamaha A-S3000 nebo ATOLL IN 400 ...vše tak okolo 3k Euro.
Nic takového jsem nenašel a z druhé ruky nic nechci, už jsem se párkrát spálil.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

DK76 píše: 29 led 2020 15:14 Pokud se chceš dozvědět něco o konstrukci, tak zavolej panu Vránovi do Casei, ten Ti k tomu řekne více , tady Ti nikdo víc neřekne. Tvá jediná jistota je tvůj sluch :thumbup: a tomu věř, Ty ho budeš poslouchat, každý to slyšíme jinak.
S panem Vránou jsem už kdysi dávno mluvil a tam mě byl doporučen Casea Casiopea a nebo právě některý Moon který jsem do té doby neznal. Takže dám na své uši.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Já bych to tady ukončil.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: MOON

Příspěvek od Yngwie »

Není jiné cesty, než si to jít poslechnout. Já jsem slyšel jejich top dělenec a bylo to dobrý, ale zvuk je prostě jiný než Luxmanu, Accuphase nebo Intoshe. Nemusí to vyhovět každému a mě to třeba neoslovilo. Na klasiku ale potřebuješ rozlišení a nějaké ty watty, což jistě víš. :thumbup:
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: MOON

Příspěvek od Rothaudio »

K tématu
Moon patří jednoznačně k tomu lepšímu co se dnes dá zakoupit. Dokáže rozehrát i hladové reprosoustavy.
Každý má jiné preference, každému se líbí jiné "vdolky"
honza54
Příspěvky: 39
Registrován: 08 lis 2015 17:41

Re: MOON

Příspěvek od honza54 »

Vlastním několik přístroju zn.Simaudio Moon a dělají mi jenom po zvukové stránce radost....
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MOON

Příspěvek od zappa »

Ve čvrtek budeme testovat Moon 650d a AVM 5.2MP a 3.2, už se těším, slyšel jsem chválu na 260d, poměr cena výkon jednoznačně v hledáčku mého zájmu, jsem spokojený s Jadisem, ale nemá xlr výstup což mne výrazně limituje
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: MOON

Příspěvek od Vinco »

Moon je cisty high end, konstrukcia bez kompromisov, ale ved napis, ako to dopadlo.
Len neviem, ci by nestalo za to, ist rovno do 680 D DAC...predsa len novsi stroj a ta funkcionalita.....
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: MOON

Příspěvek od Fidji99 »

na koncak MOON som presiel z AudioResearch REF250 - a rozhodne nelutujem.
Myslim, ze vo velkej zostave, to je takmer urcite konecna, a ked ma niekedy pochyti audioneuroza, nikdy nepomyslim na vymenu zosilovaca.

Ako napisal Vinco, clovek ma skutocne high-endovy pocit zo zvuku - asi ako ked vidi hodinky, kde z 10 metrov je vidno, ze stali viacej ako auto, alebo ked sa zaleskne diamant - a je jasne ze to nie je zirkon.

Poctivych 2x300W [takych "6valcovych nemeckych" a nie "4valcovych korejskych"], kde ani moje repro co pada na 0.5ohmu nerobi ziadny problem.
ELektricky a konstrukcne kompetetny. Vidno ze vela usilia islo aj do vnutra, nielen [bohuzial velmi casteho] dizajnu predneho panelu.
Zvuk velmi presny, transparentny. ktory vytiahne z repro, to co v nich je. Keby som ho mal k niecomu zvukovo porovnat - tak asi vrcholne modely Ayre. Pouzivam ho uplne bez bizuterie - aj vsetko okolo je urobene poriadne a nie je treba.

ked som ho kupoval - rozstrel bol medzi Accuphase M6200 a McIntosh cislo si uz nepamatam - oproti McIntoshu, to ani nema zmysel rozvadzat, Accuphase, to uz bolo vyslovene o synergii s repro a vkuse - mne Accuphase tak uplne na 100% nesedi, ale je to o mne a nie o Accuphase [takisto nemam rad Audi, ale nie su to zle auta]
Skoda je, ze MOON trochu zredukoval svoju ponuku koncakov - momentalne je doste velka diera medzi 860 225w stereo a tym 888W modelom za vyse 100k eur. Pre nieoho moze byt tych 225 W malo.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MOON

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 19 kvě 2020 22:54 Moon je cisty high end, konstrukcia bez kompromisov, ale ved napis, ako to dopadlo.
Len neviem, ci by nestalo za to, ist rovno do 680 D DAC...predsa len novsi stroj a ta funkcionalita.....
No slyšel jsem 680d, fantastický přístroj. Ale půjdu do transportu 280d +380d Neo DSD dac.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Po 4 měsících spolužití s zesilovačem Moon 240i musím napsat jen to nejlepší! Neumím psát basně na zvuk ale hraje naprosto fantasticky, z toho co jsem slyšel v této a mírně vyšší cenové kategorii (do 80 - 90) nemá konkurenci.
Je zajímavé že nemá moc velký vykon papirově ale s přehledem rozehraje kamarádovi Dynaudio Contour 20
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MOON

Příspěvek od Mark Levinson »

Fidji99 píše: 22 kvě 2020 18:02 na koncak MOON som presiel z AudioResearch REF250 - a rozhodne nelutujem.
Myslim, ze vo velkej zostave, to je takmer urcite konecna, a ked ma niekedy pochyti audioneuroza, nikdy nepomyslim na vymenu zosilovaca.

Ako napisal Vinco, clovek ma skutocne high-endovy pocit zo zvuku - asi ako ked vidi hodinky, kde z 10 metrov je vidno, ze stali viacej ako auto, alebo ked sa zaleskne diamant - a je jasne ze to nie je zirkon.

Poctivych 2x300W [takych "6valcovych nemeckych" a nie "4valcovych korejskych"], kde ani moje repro co pada na 0.5ohmu nerobi ziadny problem.
ELektricky a konstrukcne kompetetny. Vidno ze vela usilia islo aj do vnutra, nielen [bohuzial velmi casteho] dizajnu predneho panelu.
Zvuk velmi presny, transparentny. ktory vytiahne z repro, to co v nich je. Keby som ho mal k niecomu zvukovo porovnat - tak asi vrcholne modely Ayre. Pouzivam ho uplne bez bizuterie - aj vsetko okolo je urobene poriadne a nie je treba.

ked som ho kupoval - rozstrel bol medzi Accuphase M6200 a McIntosh cislo si uz nepamatam - oproti McIntoshu, to ani nema zmysel rozvadzat, Accuphase, to uz bolo vyslovene o synergii s repro a vkuse - mne Accuphase tak uplne na 100% nesedi, ale je to o mne a nie o Accuphase [takisto nemam rad Audi, ale nie su to zle auta]
Skoda je, ze MOON trochu zredukoval svoju ponuku koncakov - momentalne je doste velka diera medzi 860 225w stereo a tym 888W modelom za vyse 100k eur. Pre nieoho moze byt tych 225 W malo.
Fidji99 :thumbup:,
velmi trefně napsáno.
Mark Levinson
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: MOON

Příspěvek od Rothaudio »

Moon opravdu rozehraje bez problému hladové reprosoustavy. S B&W je to také naprosto v "pořádku"

Lépe se podívat kolik amper dokáže dodat reprosoustavám.
Quentin

Re: MOON

Příspěvek od Quentin »

A já myslel, že platí ohmův zákon :-?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MOON

Příspěvek od zappa »

Moon nejsou jen zesilovače, ale skvělé digitální zdroje. Test AVM 5.2 a Moon 680d byl jasný jěště neš se začalo, ovšem nečekal jsem tak propastný rozdíl. Uff, ale ta cena, a tak po vyzkoušení 260d+ 280d sázím na dělenec transport 260d a 380d Neo DSD. To co jsem slyšel byl opravdový wow efekt, nebylo možné si nevšimnout dramatické zlepšení na basech a v čistotě ve všech pásmech, ani projekci postoru se nedalo nic vytknout. EX majitel Moonu si opravdu vychutnal jak to s hraje s Tannoy, dle něj na výstavě nehrálo nic tak dobře :smile: Uvidíme jestli se ten dokonalý zvuk nebude po chvíli příčit mým uším. V pondělí příjde Moon 380d a čekám zlepšení, ovšem pozor, přístrje mají dlouhou zajížděcí dobu a tak to nejlepší příjde až po měsících hraní, zvláště středy by se měly výrazně zlepšit. Uvidíme. https://allhomecinema.com/review-moon-n ... ng-module/
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

Jasně, zkoušel jsem jejich transport 260d pripojený k memu zesilovači a jeho převodníku Moon. Hrálo to skvěle! Ale nebral jsem ho neb mám jeden SACD Pioneer a druhý SONY ES používám právě jako transport a oba hrají taky skvěle.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PavelDosko »

tahle nabidka pro pripadne zajemce o Moon vypada dobre - https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -streamer/
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: MOON

Příspěvek od PGH »

:thumbup: Takto teda jo!
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: MOON

Příspěvek od zappa »

Dnes to někdo dal na prodej a mi dnes ze zahraničí přišel v černé barvě, to je gól. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět