Viborg

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Viborg

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Vlákno bylo dočasně uzamčeno pro zklidnění atmosféry, irelevantní a provokační příspěvky byly přesunuty do odpadního vlákna Severní Korea. Prosím nevyřizujte si na HEF osobní antipatie nebo spory z emailové komunikace či jiných zájmových fór. Nebude to zde tolerováno!
Děkuji za pochopení.
Mark Levinson
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Viborg

Příspěvek od zdeno1 »

aretax
To jsem rád, že se to znovu odemklo, už prosím Tě proběhlo to srovnání s Audioqestem?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Viď SS
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Viborg

Příspěvek od Tinariwen »

Tinariwen píše:
Jiri píše:Tinariwen
Včera večer jsem objednal a dnes ráno už mi potvrdili odeslání tak počítám za 4 týdny to mám doma.

Jinak je tam i jiný prodejce co má i delší 3m za 165,-USD:

https://de.aliexpress.com/item/Kostenloser-versand-0
...
Jiri,objednal si si kabel 1,8m s Rhodiovými koncovkami, alebo ten dlhší s medenými ?
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Objednal jsem 2 kabely 1,8m s Rhodium koncovkami.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Viborg

Příspěvek od Tinariwen »

Ďakujem za odpoved,podeľ sa potom s nami o svoje dojmy s touto zaujímavou značkou :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

Jiri, až se Ti to rozehraje, můžu poslat na prohození pořádné konektory, jestli uslyšíš rozdíl.
:thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Kychtax
Oba kabely budou naprosto stejné takže test se značkovými konektory na jednom kabelu lze provést a porovnat s Viborg konektory na tom druhém kabelu. Jsem trochu skeptický ohledně drahých značkových napájecích konektorů tak aspoň budu nezaujatý.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

jojo, A máš sestavu, kde to uslyšíš. Pokud bude něco jinak..což je prima.
-Tak buď já slyším nesmysly (rozdíly v konektorech), přitom žádný rozdíl není a bude to hrát stejně
-Nebo viborg konektor je tak dobrý, že je srovnatelný (rozhodně si nemyslím :smile: )
-Nebo rozdíl uslyšíš ve prospěch některého z nich

Sám jsem zvědavý, co se bude dít. :clap:

Mám často pocit, že někteří výrobci dávají drahé konektory, protože to tam lidi vidí a dají tak hodně peněz za kabel - Můžou opodstatnit cenu kablu jak za středně drahý komponent..
Pak je kategorie, která dá konektor za 5 USD, protože je to nesmysl nebo šetří nebo mají strach to tam dát drahé, bo by se to neprodalo, případně je kvalita drátků nízká a drahý konektor nemá smyslu. Takových máme dost v svém okolí, že.. O:-)
A pak jsou Ti co tomu věří, že to může mít vliv. ~x(
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

Myslíte, že tieto konce /tiež z čistej medi/ budú mať podobné vlastnosti ako tu na začiatku uviedol Aretax?
Pri použití totožného kábla, samozrejme.
Tieto sú skoro o polovicu lacnejšie, uvažujem o ich kúpe aj s C7 koncom pre gramo a CD.

https://www.aliexpress.com/item/Viborg- ... 3c00jeDmBh

Vďaka za názory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Viborg měl svůj stánek na Highend 2019 v Mnichově takže evidentně si věří, že prorazí i mimo Asii.
Viborg2.jpg
Viborg3.jpg
Viborg4.jpg
Viborg5.jpg
Viborg1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Viborg

Příspěvek od valderon »

Zrovna večer jsem se na ebayi na Viborg díval. Aretax je chválil, a protože chci koupit síťové koncovky, Viborg byl ve výběru. Dokonce mají vcelku levný phono kabel za 130$, provedení vypadá dobře ,moc by mě zajímal. Zdá se, že je to mírně dražší číňan, ale zdá se, že i kvalitní, takže dobrý poměr výkon cena?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Ďalší excelentný čínsky výrobca, výrobu má aj v Nemecku - Yarbo. Mimoriadne zaujímavá konštrukcia.
https://de.aliexpress.com/item/Yarbo-SP ... 16dd0f2210
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Tak 2 napájecí kabely Viborg 1501 jsem si dnes ráno vyzvedl na poště a musím říct, že provedení je opravdu luxusní (při ceně cca 2.500Kč/ks si troufám říct bezkonkurenční). Večer nafotím. Už se těším až je zapojím na rozehrání.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
terahera

Re: Viborg

Příspěvek od terahera »

Vzal jsem od Viborg sadu reprobananku,pozlacena měď,a super.Krásné balení,jak snubní prsteny :lol: ,včetně buzirek,výborně drží v terminálech :thumbup: ,budu nimi nahrazovat všechny stávající reprokabely
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Už podle způsobu zabalení vzbuzuje důvěru. Jak jsem již říkal, provedení konektorů je skutečně perfetní. Zvolil jsem rhodiové.
Viborg1.jpg
Viborg2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Viborg

Příspěvek od lachim »

jiri
na tom stánku (na fotkách) jsem od italského dealera pro evropu vymámil uplně stejné koncovky jako máš na svém novém power kabelu viborg ETR1501.
jen koupil provedení gold.
v pytlíku vypadá vážně "high-end-ově" :-))
(oko holt poslouchá s uchem, že?)

jak moc mi letos v mnichově chyběl věrný spolu-cestovatel pytel tobě nemusím popisovat.
porovnání kvality vnitřku konektorů furutech - yarbo - isotek - neotech -richbay (a zvukové rozdíly) by dalo na dlouhý článek a proběhlo tedy až u mirka doma.
mirek totiž rozebírá a zkoumá všechno v mnichově hned na stáncích. takže online víme, kdo jak "pokročil" směrem k etalonu kvality.
(s mirkem na stánku bych asi 35 euro /kus ušetřil)

za kus v provedení "gold" jsem uhandloval 35 Euro. říkal mi, že retail bude min. 55. u goldu!
pokud jsi dal za kabel ETR 1501 s koncovkami v rhodiu 100 Euro, tak jsi koupil koncovky za velkoobchodní
cenu a kabel mezi nimi máš grátis!
super kauf!!
nebo ten kabel mezi koncovkami má cenu 0,- Euro
:-)

(vyzkouším koupený konektor viborg 20A proti yarbo (dle provedení vnitřku to vypadá identicky) na napájecím kabelu "ultra-silver-roth")
Viborg (g) 20A_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

lachim
Tak to se moc těším vyhodnocení vzájemného porovnání těch koncovek věhlasných značek proti Viborgu u tebe a Mirka.
Přesně jak říkáš, za tu cenu nebylo co řešit a tak jsem koupil "na blind" a uvidím jak se kabely Viborg ETR1501 projeví v sestavě.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Jinak ten napájecí kabel VIBORG ETR1501 si lze DIY poskládat z komponent zakoupených v Evropě na https://www.audiophonics.fr :

VIBORG VE512R Schuko Power Connector Pure copper Silver / Rhodium Plated ......55EUR
VIBORG VF512R Connector IEC C13 Pure Copper Silver / Rhodium Plated Ø20mm....40EUR
VIBORG VP-1501 Power Cable OFC Copper 4N Copper Shield 6mm² Ø16mm (1,8m)..72EUR
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Viborg

Příspěvek od komak »

Zdravim,tak ako dopadli porovnania?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Viborg

Příspěvek od lachim »

Komak
To by bylo na dlouhy, dlouhy clanek.
U me v sestave, na zcela specifickem kabelu mezi komponenty filtrace, nakonec zustala kombinace “streva” fururech gold a “telo” yarbo. V tomto umisteni byl konektor furutech rhodium prilis “tvrdy” a “ujeceny”.
Jenze tuto kombinaci pristroju tezko nekde najit a tudiz je porovnani mnou provedene zcela neprenositelne.
To by opravdu bylo na hodinovou debatu pro pochopeni kontextu.
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Viborg

Příspěvek od komak »

Aj tak dik
tak že len vyskúšať na svojom železe :shock:
terahera

Re: Viborg

Příspěvek od terahera »

Já mám od Viborg kromě zatek RCA a XLR na všech přístrojích také jejich banánky na reprokabelech a nic lepšího jsem zatím neměl :angel:
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

A jak dopadly viborgy u Jiriho. Ještě hrají?
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

Hrajete ještě někdo na ten viborg 1501, popř. ETR1501?
Zajímalo by mne srovnání s VIABLUE X-60 Silver nebo X-40. Cenově za metr vycházejí stejně - 40EUR. Zatím se kloním k tomu Viablu. :-?
Hledám alternativu k běžnému kabelu do televize a lišty k tel. atd. Díky.
https://www.audiophonics.fr/fr/cable-me ... c-204.html
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Ano, stále mám 2ks Viborg ETR1501 zapojené k subwooferům. Zatím jsem to s cenově podobnou konkurencí neporovnával.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Viborg

Příspěvek od blesk666 »

ja mam 2ks toho Viborg 1501 s Rhodiovanmymi koncovkami k aktivom a 2ks k predzosiku a streameru s medenymi
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Viborg

Příspěvek od blesk666 »

k streameru som mal predtym Kimber PK14 a k predzosilnovacu Noble Audio Zephyr T
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Viborg

Příspěvek od blesk666 »

k aktivom som skusal Supru 3x2,5 mk1, mk2, Vincent Power mk2, Pangea AC9, 9SE.

na tom Viablue sa mi nepaci ze ma dielektrikum PVC
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Viborg

Příspěvek od fox »

Nedávno jsem si koupil kabel Viborg 1501. Je vybaven posuvným prstencem. Nemůže mi někdo poradit, k čemu je určený, popřípadě do kterého místa ho umístit ? Děkuji za odpověď.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Viborg

Příspěvek od zatty »

Feritovy prstenec,a do 20cm ke konektoru k pristroji
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Viborg

Příspěvek od Steve »

Síťový kabel VIBORG VP1606
Právě jsem ho otestoval. Další příjemné překvapení po kabelu Furukawa. Svými vlastnostmi je charakterem projevu je kabel podobný slavnému Oyaide Tunami - sytý zvuk, podrobný, detailní, dynamický. Na rozdíl od Oyaide je více neutrální.Výborná volba ke koncovému zesilovači a filtru. Výkon kabelu je vhodně podpořen použitými kvalitními měděnými konektory VIBORG, žádnámosaz, bronz a podobné slitiny. Kabel kvalitou daleko přesahující cenu a sám bych s ním mohl ve své sestavě žít. Za ty peníze BOMBA👍
Kabel bude určitě dobrou náhradou za kabely typu SUPRA Lorad, LAPP kabel, PANGEA AC9, Vincent apod.
https://www.aliexpress.com/item/5479272 ... hweb201603_
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Viborg

Příspěvek od fox »

Ten kabel je skoro zadarmo. Jen konektory by stály přes 50 dolarů.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Viborg

Příspěvek od Steve »

Ještě doplním, že průřez jednotlivých vodičů kabelu VIBORG VP1606 je 6mm² a kabel je poměrně tuhý. A skutečně jak píše kolega fox, jen když uvážíme cenu VIBORG konektorů, tak ten kabel je doslova zadarmo. Výrobce nenechává nic na náhodě a volbou kvalitních konektorů sází na jistotu, neb je mu jistě známo, že síťový konektor je důležitou kvalitativní součástí kabelu a má značný podíl na jeho výkonu. Na takový kabel mosazné srandičky typu čínských Oyaide P-079 a C-079 opravdu nepatří. Doporučuji vyzkoušet👍, budete překvapeni. Jeden kousek v délce 1,5m mohu i zapůjčit.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Práve som na skúšku objednal Viborg phono kábel: https://www.aliexpress.com/item/3291739 ... hweb201603_
Som naň veľmi zvedavý. Podľa toho, čo o kábloch Viborg viem, bude určite dobrý. Čo sa týka konektorov, tak sú naozaj kvalitatívne na úrovni WBT, možno aj kvalitnejšie. Na kábli Nordost Tyr sú WBT konektory, ktoré ma sklamali. Konektor už má po obvode plastové kontakty, kovový, teda živý má iba jeden segment. Je potrebné ho pomerne silno dotiahnuť, aby sa zabezpečil kontakt. Viborg má konektory celé medené (nie mosadzné) a veľmi dobre "sedia". Čo sa týka kabeláže samotnej, je to postriebrená meď, tam nie je čo riešiť. Uvidíme. Iba je škoda, že konektory sú potiahnuté rhodiom. Osobne ho nemám rád, radšej Au, alebo čistú Cu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Viborg

Příspěvek od fox »

Steve píše: 07 led 2021 21:54 Síťový kabel VIBORG VP1606
Právě jsem ho otestoval. Další příjemné překvapení po kabelu Furukawa. Svými vlastnostmi je charakterem projevu je kabel podobný slavnému Oyaide Tunami - sytý zvuk, podrobný, detailní, dynamický. Na rozdíl od Oyaide je více neutrální.Výborná volba ke koncovému zesilovači a filtru. Výkon kabelu je vhodně podpořen použitými kvalitními měděnými konektory VIBORG, žádnámosaz, bronz a podobné slitiny. Kabel kvalitou daleko přesahující cenu a sám bych s ním mohl ve své sestavě žít. Za ty peníze BOMBA👍
Kabel bude určitě dobrou náhradou za kabely typu SUPRA Lorad, LAPP kabel, PANGEA AC9, Vincent apod.
https://www.aliexpress.com/item/5479272 ... hweb201603_
Díval jsem se na montážní video. Moc se mi nelíbí čínská montáž konektorů. Nalisované vidličky kleštičkami asi nebudou na kabelu pořádně držet. Je zde zbytečně o jeden spoj navíc. Raději bych vodiče upevnil přímo na šroubované kontakty konektorů a dotáhl ručně. Tím ale nemyslím, že je to špatný kabel.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

fox píše: 08 led 2021 15:41
Steve píše: 07 led 2021 21:54 Síťový kabel VIBORG VP1606
Právě jsem ho otestoval. Další příjemné překvapení po kabelu Furukawa. Svými vlastnostmi je charakterem projevu je kabel podobný slavnému Oyaide Tunami - sytý zvuk, podrobný, detailní, dynamický. Na rozdíl od Oyaide je více neutrální.Výborná volba ke koncovému zesilovači a filtru. Výkon kabelu je vhodně podpořen použitými kvalitními měděnými konektory VIBORG, žádnámosaz, bronz a podobné slitiny. Kabel kvalitou daleko přesahující cenu a sám bych s ním mohl ve své sestavě žít. Za ty peníze BOMBA👍
Kabel bude určitě dobrou náhradou za kabely typu SUPRA Lorad, LAPP kabel, PANGEA AC9, Vincent apod.
https://www.aliexpress.com/item/5479272 ... hweb201603_
Díval jsem se na montážní video. Moc se mi nelíbí čínská montáž konektorů. Nalisované vidličky kleštičkami asi nebudou na kabelu pořádně držet. Je zde zbytečně o jeden spoj navíc. Raději bych vodiče upevnil přímo na šroubované kontakty konektorů a dotáhl ručně. Tím ale nemyslím, že je to špatný kabel.
Naopak, držia veľmi dobre. Problém by som videl skôr v skrutkovaných spojoch. Mám konektory Furutech, ktoré sú skrutkované. Po čase, cca po 2 rokoch som ich otvoril a spoje sa vibráciami uvoľnili. Musel som ich naletovať. Lisované sú podstatne pevnejšie. Samozrejme, ak sú kvalitne nalisované a to Viborg sú. Ak má niekto pochybnosti, nie je problém spoje spevniť aj letovaním.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Viborg

Příspěvek od Steve »

Fox píše:
Díval jsem se na montážní video. Moc se mi nelíbí čínská montáž konektorů. Nalisované vidličky kleštičkami asi nebudou na kabelu pořádně držet. Je zde zbytečně o jeden spoj navíc. Raději bych vodiče upevnil přímo na šroubované kontakty konektorů a dotáhl ručně. Tím ale nemyslím, že je to špatný kabel.

Ivo přístrojový konektor jsem schválně rozebral abych si ověřil kvalitu montáže a pro jistotu i správnost zapojení vodičů a vidličky tam nejsou. Kabel je běžným způsobem utažen stahovacími šrouby, takže OK👍
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Zo zvedavosti som objednal tento kábel: https://www.aliexpress.com/item/4001048 ... hweb201603_. Dnes mi prišiel. Trvalo to síce 2 mesiace, ale výsledný efekt (zatiaľ iba vizuálne) je viac, než vynikajúci. Kábel je doslova umelecké dielo, podobne, ako aj sieťový. Najviac ma prekvapila kvalita konektorov. Din konektor je celokovový s pozlátenými kontaktami z čistej medi. Cinch konektory (typ WBT) sa zdajú byť kvalitnejšie, ako originál WBT. taktiež sú z čistej medi, pokovované Rh a to dosť silnou vrstvou - nedá sa poškriabať na meď (WBT sú mosadzné). Oproti WBT, ktoré z úsporných dôvodov majú na zemniacom obvode iba jeden kontaktný jazýček (aspoň tie, ktoré sú na kábloch Nordost), majú Viborg cinche kovové všetky jazýčky, ktoré sa sťahujú obvodovým prstencom (ako pri WBT). Aj ich hmotnosť je vyššia, ako WBT. Toľko o kvalite spracovania. Je jednoznačne vyššia, ako Nordost Tyr a aj XLO Signature 3. O zvuku budem referovať, keď budú zahorené. Porovnávať ich budem s Nordost Tyr a XLO Signature 3). Zatiaľ u mňa "vedú" XLO Signature, ktorými som nahradil Nordost Tyr.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

aretax píše: 22 úno 2021 11:52 Zo zvedavosti som objednal tento kábel: https://www.aliexpress.com/item/4001048 ... hweb201603_. Dnes mi prišiel. Trvalo to síce 2 mesiace, ale výsledný efekt (zatiaľ iba vizuálne) je viac, než vynikajúci. Kábel je doslova umelecké dielo, podobne, ako aj sieťový. Najviac ma prekvapila kvalita konektorov. Din konektor je celokovový s pozlátenými kontaktami z čistej medi. Cinch konektory (typ WBT) sa zdajú byť kvalitnejšie, ako originál WBT. taktiež sú z čistej medi, pokovované Rh a to dosť silnou vrstvou - nedá sa poškriabať na meď (WBT sú mosadzné). Oproti WBT, ktoré z úsporných dôvodov majú na zemniacom obvode iba jeden kontaktný jazýček (aspoň tie, ktoré sú na kábloch Nordost), majú Viborg cinche kovové všetky jazýčky, ktoré sa sťahujú obvodovým prstencom (ako pri WBT). Aj ich hmotnosť je vyššia, ako WBT. Toľko o kvalite spracovania. Je jednoznačne vyššia, ako Nordost Tyr a aj XLO Signature 3. O zvuku budem referovať, keď budú zahorené. Porovnávať ich budem s Nordost Tyr a XLO Signature 3). Zatiaľ u mňa "vedú" XLO Signature, ktorými som nahradil Nordost Tyr.
zaujimave info. dikes!
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Odpovědět