B&W 802 D2

Diskuze o reprosoustavách.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

zde i vlákno o modelu 802D2.
výroba probíhala v letech 2010-2015.
(stejně jako 803D2)
po týdnu poslechu této bedny je mi opět jasné, proč modely D2 drží cenu!
pár netradičních pohledů oko třeba někomu potěší.
IMG_0693_web.JPG
IMG_0696_web.JPG
IMG_0697_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

pohled na osazení 1. základny pro F.E. Cerabase přímo pro modely 802/800.
3 otvory vypadají takhle po vyšroubování transportních koleček.
originál hroty jsou robustní, velice pěkně zpracované.
vyzkoušet originál hroty proti cerabase (N.C. 1400 Euro!!) je v plánu
IMG_0606_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

a ještě obecně k BW.
řada D4 by se zřejmě měla objevit příští rok.
(odstup řad je 4-5 let)
na model 802 D4 bude opět velmi, velmi zvědavý.

osobně navíc doufám, že řada D4 bude povedenější než D3.
určitě zajímavé bude sledovat pohyb cen modelů řady D2 / D3 po prvních dojmech z řady D4.
\:D/
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Otikle »

Krásné Michale! Těším se na výsledek testu originálních hrotů oproti Finite Elemente BW i na test samotný. Také na to až u mě konečně vyzkoušíme hroty Nordost Sort Kone a Isoacoustic Gaia na BW800D3. Všechno máme ready v krabicích, takže až se vrátí bedny z výletu, můžeme testovat.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Rothaudio »

Pěkné foto, hlavní rozdíl vidím ve vyvedení bassreflexu, oproti 803. Michale, jak se ti jeví tato změna?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

roth audio
mirku, děkuji Ti za ochotu a pomoc při výměně beden.
bez tebe by u mě tyto třešňové 802D2 nestály.

basy jsou výrazně jiné. to je jasné.
zcela jiná koncepce bedny. zda je lepší bassreflex do podlahy nebo do čelní stěny...
celý zvuk se fatálně změnil.
chce to čas.
aneb od nerezu zpět ke kamenům ...?. :shh:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

vyzkoušel jsem za 3 týdny také návrat k zapojení "nováčka".
tzn. bedny na podlaze a originál propojky BW.
přál bych každému slyšet. nepoužitelné.
zajímavé mít všechna ta "woodu" po ruce a moci si vyzkoušet ten jinde vysmívaný přínos.

praxe1:
že BW 802D2 mají proti 803D2 slyšitelně "přidané" výšky.
nerez strkám pod woofery + bedny stavím na žulu. (desek mám na menší hřbitov)
výšky jsou klidnější. vše ostatní je horší.

praxe2:
woofery pryč od beden. hledání vhodného místa pro bedny v elipse 60x90cm.
originál kolečka by rozhodně zničila podlahu. ještě, že mám cerabasse!

praxe3:
přidány 4 akustické závěsy.
bedny na žule. tohle by mohlo být ono..
bedny na nerez. ubrány 2 závěsy.
už se to rýsuje. 2 dlouhé závěsy na správném místě... přesně tohle 802D2 potřebovaly.

praxe4:
člen "stereokulich" zapůjčí 2-4 kulichory.
těším se na jeho vizitaci velmi.

...skvělý tělocvik bude pokrčovat ještě pár měsíců!
:roll:
kychtax

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od kychtax »

Tak plechy jsou :thumbdown: . Neprekvapive. Mne by spis zajimalo a vim ze je to nerealne, co by udelalo se zvukem, spojit vsechna pasma vevnitr bedny "dratnadrat".
Myslim ze by to byl jeste zcela jiny zvuk. Hladsi zvuk.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

Kychtax
Honzo, asi jsem to popsal zmatecne.
Nerez se opet osvedcil.
Takze naopak!
plechy :thumbup:
kychtax

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od kychtax »

ne, já jsem to napsal zmatečně. Plechy jsem měl na mysli propojky pásem. :-|
Ani vlastně nevím, jak u těchto BWček originál propojky vypadají.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

kychtax
BW nemá plechy. Kadý model řady 800 má terminál jinak rozložený.
takže drát v bužírce. kvalitní. viz. foto.
ale už takový jumper z HGA je mnohem lepší.
jumpers BW.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

nechal jsem zkontrolovat stav modelu 802D2 (koupeného v 2hndu a ještě k tomu v Brně)
odborníkem povolaným. členem "kocour".
stav obou beden 1A.
zde souběh impedance levé s pravou
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od PavelDosko »

to se to ale pekne sebehlo
neni placka, neni highend
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od kulich »

Tak jsem byl včera poslechnout nový přírůstek do Lachimovy sestavy a musím konstatovat, že neudělal chybu s těmi 802kami:-)
Zvuk je dospělý,oproti 803 , s úžasnou dynamikou a vynikajícími basy, kéž bych jednou takové měl.......
Ale s mým propadem v místnosti to nehrozi asi nikdy.
Novosvětská z sacd lahůdka, Pražský výběr, Daň Bárta pecka!!
Děkuji Michalovi za výborné pohoštění , Kocoura jsem moc rád poznal, příjemný pokec a káva!
Užívej si to Michale!
kychtax

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od kychtax »

co řekl kocour na zvuk u Tebe? V které je skupince :?: :smile:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

Kychtax
Pokud pouziji nadsazku tak asi ve smyslu:
“Slyseli jsme horsi, merili jsme lepsi”

Kulich
Dekuji za mila slova. Jsem rad, ze po technicko-osvetovem seminari clena “kocour” jiz lepe chapes proc bedny BW povazuji za bedny vynikajici jen na to kino.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Dnes jsme s Lachimem zmerili blize jeho 802D2. Prvni vec, jedna bedna je jak druha, moc pekna shoda. Tentokrat jsme ale merili navic smerovky obou beden, to uz bylo trochu vic chystani a manipulace s bednama. Merilo se na tocne, mikrofon ve vysce tesne pod vyskacem, vzdalenost 1m. Na impulsku je aplikovano casove okno 4.2ms, znamena to, ze mereni je platne nad asi 200Hz, nicmene presnost jiz kolem 500Hz a niz jiz neni nic moc. Kazdopadne takto jsme vyloucili vliv mistnosti, mereni jsou tedy cista bedna. Prvni graf jsou smerovky 0-90 stupnu v kroku 10 stupnu. Druhy graf ukazuje dole smerovky a nad tim je modra cara power response, cervena je Directivity index. Je tak jasne videt problematicka oblast 1-6kHz.
802D2 H 0-90.png
802D2 DI and Power.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Jeste porovnani leva a prava bedna, podminky mereni stejne jako mereni vyse. Jeste dodam, ze vse bylo mereno s mrizkou na vyskaci.
802D2 left right.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Fidji99 »

Nemeral si nahodou vertikalnu smerovost?

Co si pamatam, moj dojem bol ze tie B&W nutili cloveka sediet rovno jak pravitko, lebo tam bola obrovska zmena uz pri cca 10 cm hore dole .....
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od vitek »

-Kocour- píše: 05 led 2020 15:38 bylo mereno s mrizkou na vyskaci.
---a s odpojeným basákem?!? Nic ve zlém, ale Kocour mohl bys nám "amatérským měřičům" vysvětlit - polopatě - co ty grafy znamenají a co z toho pro nás vyplývá? Víš, že jsem na grafy poleno... dík.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Vertikalne jsme nemerili, kazda rozumne udelana ne-koaxial bedna bude mit vertikaly tak do plus minus 15 stupnu ok, pak se zacnou delat propady. do tech plus minus 15 stupnu se da merit i s normalne postavenou bednou, jenze pro vetsi uhly by se musely dat bedny nalezato, pricemz osa otaceni je u vyskace, ale teziste bedny je nekde v miste horniho basaku. No na toto uz moje tocna nestaci, to by byl potreb prumer aspon 1.5m, plus k tomu podstavce.... No u takovychto beden dost prace.
Fidji99 píše: 05 led 2020 16:37 Nemeral si nahodou vertikalnu smerovost?
Co si pamatam, moj dojem bol ze tie B&W nutili cloveka sediet rovno jak pravitko, lebo tam bola obrovska zmena uz pri cca 10 cm hore dole .....
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od PítrsPraha »

vitek píše: 05 led 2020 16:41 ---a s odpojeným basákem?!?
-Kocour- píše:Na impulsku je aplikovano casove okno 4.2ms, znamena to, ze mereni je platne nad asi 200Hz
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Horizontalni smerovky znamenaji, ze mikrofon je stale umisten ve vysce tesne pod vyskacem, je to zvolena osa, slo by tez zvolit primo osu vyskace, nebo osu stredadu,... Bedna stoji na tocne, osa rotace prochazi celni stenou bedny, jakoby stredem vyskace.
Pro zmereni pouze bedny je nutne vyloucit mistnost, coz jde pouze omezenim zmerene odezvy repra v case, do prvniho odrazu, toto ale zaroven omezi dolni frekvenci, ktera je jeste zmerena. Pro bezodrazove okno 4ms, coz lze prakticky rozumne dosahnout v normalni mistnosti, je tak nejnizsi zmereny bod na asi 200Hz. Delka vlny pod 200Hz je proste delsi nez 4ms. Zaroven rozliseni nad temi 200Hz je nizke, merenych bodu je tam malo, proto je to tam tak hladke.
To, ze to na 200Hz jakoby pada, muze byt vice veci, prvne, spis bych to videl, ze na 600Hz je hrb. Dale, mereno z 1m, ty basaky jsou uz trochu z uhlu, jsou dva, a trochu se muze uplatnovatjejich smerovost, tzn pri mereni treba ze 3m by to uz bylo lepsi. Dale to muze byt, ze napojeni basy-stredy nemaji moc dobre udelane. Dale, neco naznacuje mereni poslechovem miste, obe bedny, kdy i ze je videt na 600Hz mensi zdvih, a pod touto frekvenci mensi lavor. Bylo to mereno s gaucem na svem miste, mikrofon v pozici hlavy, vyhlazeni 1/6, i s mistnosti. A opet, je tam velmi dobra shoda, coz by se u Lachimovy poslechovky dalo cekat.
Ze smerovek vyplyva vice veci:
- vyskace maji vyborne smerove vlastnosti, horizontalne smeruji velmi malo.
- na 600Hz, i s prihlednutim k mereni v poslechovem miste, je vice energie
- pod 600Hz, opet s prihlednutim k mereni v poslechovem miste, je mene energie, bude tam mensi lavor, tezko rict, jestli je to dano vyhybkou, jestli se jim to odecita se stredakem, horsi sfazovani, zamer,....?
- na smerovkach se tvori propad mimo osu kolem 2kHz, toto je jednoznacne velka smerovost stredaku, ktery je deleny vysoko. Co se tyka smerovosti, jsou ty stredaky na tom spatne, velmi brzy zacinaji silne smerovat. Kdyz se k tomu prida malosmerujici vyskac, coz je kolem delici frekvence 3kHz kazda kalota bez zvukovodu, tak to dopadne jak na zmerenych smerovkach.
- cerveny graf-cara je DI, urcuje to na dane frekvenci rozptyl referencni (0 stupnu) odezvy a ostatnich, tak nejak zjednodusene rceno, co je ale dulezitejsi, prubeh DI by mel byt pomerne hladky, bez velkych skoku, coz je zde velmi nesplneno.
- power response, opet na dane frekvenci matematicke vyjdreni vykonu zohlednujici vsechny uhly. Je tedy videt diru kolem 2k. Opet by to mela byt relativne hladka krivka.

Tohle vsechno vede k tomu, ze bedna neni neutralni, odrazy jsou velmi frekvencne zavisle, bedna je vybirava na elektroniku a kabely, respektive je potreba to necim nejak udelat poslouchatelne, a velmi to polarizuje posluchacstvo.

A aby to nevypadalo, ze jen hanim, ta bedna ma atributy, ktere se mi velmi libi. Basy jsou vyborny, pevny, velky zvuk, vysky tez ciste, a jsou slyset, poznat uz pri mereni.

Nejjednodusim resenim pro BW by bylo tam dat ctvrty rad mezi stred a vysku, a take tu vysku zasunout trochu dozadu, coz by vedlo k symetrickemu ctvrtemu radu. Vyskac by mohl zvladnout i druhy rad na 2kHz, to by pak slo slusne sfazovat, a myslim i smerovky by vysly lepe.
Nej reseni by bylo dat tomu vyskaci zvukovod.


vitek píše: 05 led 2020 16:41 ---a s odpojeným basákem?!? Nic ve zlém, ale Kocour mohl bys nám "amatérským měřičům" vysvětlit - polopatě - co ty grafy znamenají a co z toho pro nás vyplývá? Víš, že jsem na grafy poleno... dík.
802D2 posl misto.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od vitek »

Kocour, opravdu moc děkuji.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Jiri »

-Kocour-
předpokládám, že měřící testovací signály šli přes Lachimův Sroll bimotore a jeho top Nordost repro kabeláž do B&W, je to tak?
Nebyl třeba prostor to změřit i s běžným reprokabelem a propojkami? Opravdu by mě zajímalo, zda by se standardním měřením dala zachytit výrazně jiná odchylka vyzařování reprosoustavy (poslechově na ucho je to jasně slyšitelné).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

jiri
není.
na měření se použil noťas, nějaký zesilovač a obi-dvoulinka.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Merilo se pres muj merici zesilovac a obycejny kabel. Jen je dodrzena symetrika ze zvukovky do zesilovace, a tez zpatky z mikrofonu do zvukovky. S Bimotore si moc nedovedu predstavit hybat, bednu jsme pro mereni museli vysunout do stredu misnosti, no muselo by se hybat s kabelazi atd. S Bimotore a jeho kabelem by mozna byla zmena nekde nahore, desetiny dB, nebo rekneme nejake zvlneni prenosove charakteristiky kabelu dane nejak exotickymi parametry, a to asi prehanim. A i tak by to nebylo nijak vyznamne ci zajimave, smerovky se tim nezmeni, a ta oblast 1-6kHz uz vubec ne.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Jiri »

Jasně, rozumím.
Opravdu mě to zajímalo, protože doposud jsem na CZ/SK fórech nikde neviděl sofistikované měření vyzařování reprosoustav připojené různými typy reprokabelů.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

V blizke dobe budu merit u sebe smerovky. Mam doma obyc dvoulinku, vdh royal jade, kimber qwik 12. Muzu zkusit. To uz neni moc prace navic. Nicmene jsou to vse porad dost levne kabely.
Jinak vyzarovani by se kabelem nemelo menit. Vyzarovani je dano menici, celni deskou a vyhybkami, urcuji akusticky vysledek. Tzn pokud zmena kabelu nevyvola zmenu osove charakteristiky, tak se nemuzou zmenit ani smerovky.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Jiri »

Kocoure, to jste měli aspoň na chvilku zapojit u Lachima tu OBI dvojlinku místo N.Odin. Je to škoda, že si neměl tu možnost hodně zajímavého porovnání jen poslechem.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Myslim, ze prilezitost jeste bude.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od blesk666 »

chvalim ze majitel 802D2 siel do toho merania a ze sa aj zverejnilo. Stereophile robilo len merania 800D a tam je to v urcitom smere podobne ale aj rozdielne

https://www.stereophile.com/content/bam ... asurements
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Fidji99 »

Jiri píše: 06 led 2020 08:40
Nebyl třeba prostor to změřit i s běžným reprokabelem a propojkami? Opravdu by mě zajímalo, zda by se standardním měřením dala zachytit výrazně jiná odchylka vyzařování reprosoustavy (poslechově na ucho je to jasně slyšitelné).
@Jiri,
trochu som meral reprosustavy [v ramci kalibracie DRC [pre tych co poznaju DEQX]] a hral som sa sa z hocicim - repro kable, napajacie kable atd.
Mikrofony aj "hobby" Umik aj spickovy B&K. Repro - WA Sasha, ATC, Neumann.

Rozdiel medzi jednotlivymi kablami bol cca rovnaky ako medzi dvoma meraniami za tych istych podmienok.
[cize uplne minimalny a skor ovplyvneny okolim]- aj jednotlive merania na tych istych kabloch ukazuju drobne odchylky.
Len pre uplnost - od dvojlinky az po cisto strieborne kable. Mikrofonom to nezmeras, to je mimo rozlisovaciu schopnost.

Zato napr posun miesta merania o 15 cm, tak to je vidiet velmi vyrazne
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od Fidji99 »

@Kocour - a tento graf by si interpretoval ako? [vertikalna smerovost]

https://www.stereophile.com/content/bw- ... asurements
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Graf je pouze pro +-15stupnu. Krivky vepredu jsou pod vyskacem, a to vypada jeste rozumne, mereni vzadu jsou nad vyskacem, a tam se tvori velmi brzy pomerne hluboky ostry propad. Vetsinou, u rozumne technicky udelanych beden, se do techto uhlu tvori propad tak 5dB, viz treba mereni na VMAudio. Tohle plati pro tradicni oddelene stredak-vyska bedny, ne koaxialy.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

Kocour
pozor!
ten odkaz je na jinou bednu. 802D (link) není reprosoustavou tohoto vlákna.
toto vlákno je o D2
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od -Kocour- »

Aaa ano, vsiml jsem si toho. Jen tedy upresnim, ze to co jsem napsal plati ciste pro 802D, nemusi to byt platne pro D2. Ackoliv cekal bych podobnost.

Mimochodem, jaky je presne rozdil mezi D a D2? Nepodarilo se mi to uplne vygooglit.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

jiri
to máš recht. to jsme mohli zkusit. škoda!
plánovaným cílem měření bylo:
- kontrola stavu obou beden. především pak jejich stejnosti. to zajímalo mě.
viděl jsem totž "graf (ne)shody" více beden. u některých výrobců to vypadalo tak, že každou bednu z páru bednu vyráběl někdo úplně jiný a asi někde jinde.
BW je přeci etalon kvality.
- data pro debatu o možnosti stavby zcela nové výhybky.
když se lo povedlo luďkovi .... kocour to vidí pragmaticky. proč to nezkusit ?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od lachim »

Kocour
rozdíl mám pouze z doslechu...
- jiný středový měnič. udajně i ten "hadr" je vylepšený
- lepší součástky ve výhybce
- lepší kabeláž
- jiné naladění

rozdíl z poslechu ti popíšu osobně
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: B&W 802 D2

Příspěvek od aretax »

Čiže: iná bedňa...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět