Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

:thumbup: ^:)^
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Halíř »

Kychtax
Dneska fouka od jihozapadu, nezapomeň si spravne nastavit kabat. A pozor od zitrka se povětrnostni podminky mohou radikalne měnit, tak ať mas oděv na směrovost větru vzdy pripraven.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od jimmi »

Samozrejme :cool: ked bude fukať cez leto len z juhu kabát si nedá ale len kratke tričko bez rukavov. :clap:

Ale to je všetko mimo temu. Posmech si láskavo rob na inom fore. Dakujem.
Naposledy upravil(a) jimmi dne 26 pro 2019 13:57, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Už jsem objednal další mašinky, které bych chtěl pomocí zkušenějších analytiků vyhodnotit. Třeba to bude další ne-slepá ulička kam posunout radost z poslechu. Například toto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Ještě musím Lachima přesvědčit, abychom zkusili lépe otestovat Nordost Q-Points a Q-Source. Sám si netroufám. Je toho ale mnoho co by stálo za pořádné vyzkoušení. Bude-li čas tak bude ještě spousta testů🤩
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Halíř píše: 26 pro 2019 13:34 Kychtax
Dneska fouka od jihozapadu, nezapomeň si spravne nastavit kabat. A pozor od zitrka se povětrnostni podminky mohou radikalne měnit, tak ať mas oděv na směrovost větru vzdy pripraven.
:thumbup: =)) :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Nj. Jsem nepozorný a nejen v tomto případě. Z toho pramení mé rychlonázory, tak často se měnící a klidně rovnou o 180st a je to do očí bijící protože mám navíc ještě nutkání hned vše psát.
Takže by bylo přínosné se trochu zklidnit, věci lépe zkoumat, zpomalit tempo myšlenek a ne hned vše střílet do veřejného prostoru.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od fox »

fox píše: 22 pro 2019 16:57 Pročítal jsem jedno zahraniční fórum. Nemohlo by to být něco podobného ? https://www.audioshark.org/general-audi ... page7.html
Zajímalo by mě uzemnění, které je popisováno na fóru audioshark. Našel jsem na netu prodejce měděné 5. kg cihly. Možná, že by stačilo do boku cihly vyvrtat díry, do kterých by se zastrčily repro banánky se zemnícími kabely. Měděný ingot stojí 3000 Kč. Banánky a kabel by se snad doma taky našel.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

fox
zkoušel jsem u sebe na stereo, chtíce též ušetřit,
- Cu destičky 15x15. ztráta času
- Cu desku 60x60. -II-
- 2x Cu trubku, 1m dlouhou, též ztráta času.
asi jako když jsem zkoušel motat xlr kabel. abych nemusel kupovat nordost tyr.
:lol:
pokud budeš zkoušet ten ingot, tak by to chtělo zkoušet proti něčemu již u tebe funkčnímu.
tedy nalézt zemnící prvek, kerý ti zvuk zlepší a pak k němu hledat alternativu/zlepšení.
pozor. i tady opět platí, že: "zlepšení často vypadá jako zhoršení!
:thumbup:
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od -Kocour- »

Ja bych tedy byl opatrny nazyvat qkore, podobne systemy, kvetinace ci cu cihly zemnenim. Mozna tak pospojovanim potencialu, cele to bude nejak plavat. Kvalitni zem je podle me neco jineho.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 26 pro 2019 17:57
tedy nalézt zemnící prvek, kerý ti zvuk zlepší
:thumbup:
A čo tak radiátor? :cool:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

aretax
též mě napadlo. naštěstí se mám s kým poradit o správnosti a elektro-fyzice.
topení to mi bylo od osob znalých a obdařených doslova zakázáno.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Kocour
Mas samozrejme pravdu. Tyto blbiny nejsou zemnenim. V tomto vlakne je to slovo spojene s kontextem a obsahem tohoto vlakna. Otazkou by bylo: “ co to vlastne je a jak to spravne nazvat?”
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od PavelDosko »

take hledam rozumne reseni, kvetinace ovsem vynecham. Ve ctvrtem patre rodinneho domu nikam zemnici kolik nezavrtam, fakt nevim ...
neni placka, neni highend
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Rothaudio »

Paveldosko
Raději mažu příspěvek
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od sartel »

Teď jsem se zpětně podíval, kolik ta sranda ve verzi "6" stojí. Gratuluji prodejci k takovým zákazníkům :thumbup:
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Neni to nic pro kenwoodteslaaiwa hifisty. Spis konecna pro ty, co uz maji hotovo a sestavu ekvivalentni. A za list to snad z pritomnych uz nekoupi nikdo, jak poznamenal drive lachim. :-?
Ale chapu to pochybovani.. Kdybych jen byl byval neslysel prinos tech veci. ~x(
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od fox »

Myslíš, že Lachim už má hotovo? Budu zvědavý, s čím novým přijdou s pytlem příště.😊
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

sartel píše: 26 pro 2019 20:17 Teď jsem se zpětně podíval, kolik ta sranda ve verzi "6" stojí. Gratuluji prodejci k takovým zákazníkům :thumbup:
Přidávám se ke gratulacím. Gratuluji nám všem k tomu, že máme možnost si i u našich prodejců zapůjčit a zakoupit výrobky QKORE a jim podobné.
Jistě není jednoduché držet skladem nabídku výrobků z takto vysoké cenové kategorie a těm, kteří toto podnikatelské riziko podstupují, patří dík :thumbup:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Kéž by šlo v ČR tato fidlátka od Nordost zapůjčit... Vše se musí objednat se zaplacenou zálohou předem🥴
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

Začínám se v tom nějak ztrácet tady,co z toho tedy vyplývá :?:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Mark Levinson »

Otikle píše: 26 pro 2019 21:56 Kéž by šlo v ČR tato fidlátka od Nordost zapůjčit... Vše se musí objednat se zaplacenou zálohou předem🥴
Lze zapůjčit i v ČR, já měl zapůjčeno z Amarok studia v Kopřivnici, které má v portfoliu značku Nordost.
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/10-nordost
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Mark Levinson píše: 26 pro 2019 23:40
Otikle píše: 26 pro 2019 21:56 Kéž by šlo v ČR tato fidlátka od Nordost zapůjčit... Vše se musí objednat se zaplacenou zálohou předem🥴
Lze zapůjčit i v ČR, já měl zapůjčeno z Amarok studia v Kopřivnici, které má v portfoliu značku Nordost.
https://www.amarockstudio.cz/nase-znacky/10-nordost
Tak to mají v Kopřivnici pěkný servis.👍 Já v Praze a okolí o takové možnosti neslyšel. V každém případě u Lachima testované QKore a kabely byly zakoupeny, nebyly zapůjčeny dealerem. Ale časem to možná půjde i tady🤗
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Á propós, umí v Kopřivnici zapůjčit taky nejvyšší modely kabelů Nordost? Myslím hlavně všechny typy Odin 2. Zatím jsem vždy kupoval jen podle doporučení a recenzí, což je často jen pokus-omyl. Kdyby konečně bylo možné si kabel předem zkusit doma tak by to byl velký posun. Ale pravděpodobnost, že to půjde, je zřejmě malá🤷‍♂️
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

lachim píše: 24 pro 2019 07:37 beru Cd, které má zde na fóru hodně členů a na něm se pokusím popsat ten neuvěřitelný rozdíl.
EDE_2_web.jpg

sašo, honzo! teď by jste to měli slyšet. neuvěřitlné rozdíly ve zvuku. ta "10ka"... teď je to teprve mazec!


skladba č.1:
zemnění zcela odpojené:
zvuk kytary je malebný, detailní, basy skvělé. drobné kudrlinky. zvuk se zdá dokonalý
hlasitost Sroll B.R. = 40. mohl bych na 44. Takhle je to příjemně akorát.
zemněné připojené:
vidím, že jsou nahrány 2 kytary "vedle sebe". náhle jsem šokován viděním, že to není 1 kytara, ale , že to jsou kytary 2.
je zřetělně slyšet nahraný podkres ze syntezátoru za kytarami.
doslova vidím rozdíl ve stylu hraní na obě kytary. na každé z obou vidím (a cítím) typ strun a styl vybrnkávání
to na sestavě bez zemnění vidět vůbec není.
hlasitost Sroll B.R: = 45. chtěl bych hrát na 50. mám strach o bedny. pocit možnosti neomezené hlasitosti. neskutečný zážitek.
Našiel som tú skladbu na trubke
https://www.youtube.com/watch?v=-c5_-lhZBuQ
a dve gitary a syntezátor som počul na špuntoch pripojených k mobilu...... Tak neviem.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Fidas píše: 19 pro 2019 10:16 Zbude li čas, chci lanko stínit, květináč je cca 3 metry od aparatury a na lanko se může nachytat vf svinčík ...
K čomu pripojíš tienenie? Do ďalšieho kvetináča?
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od WaVe_99 »

Bubuxin-KILBRU power píše: 27 pro 2019 01:20
lachim píše: 24 pro 2019 07:37 beru Cd, které má zde na fóru hodně členů a na něm se pokusím popsat ten neuvěřitelný rozdíl.
EDE_2_web.jpg

sašo, honzo! teď by jste to měli slyšet. neuvěřitlné rozdíly ve zvuku. ta "10ka"... teď je to teprve mazec!


skladba č.1:
zemnění zcela odpojené:
zvuk kytary je malebný, detailní, basy skvělé. drobné kudrlinky. zvuk se zdá dokonalý
hlasitost Sroll B.R. = 40. mohl bych na 44. Takhle je to příjemně akorát.
zemněné připojené:
vidím, že jsou nahrány 2 kytary "vedle sebe". náhle jsem šokován viděním, že to není 1 kytara, ale , že to jsou kytary 2.
je zřetělně slyšet nahraný podkres ze syntezátoru za kytarami.
doslova vidím rozdíl ve stylu hraní na obě kytary. na každé z obou vidím (a cítím) typ strun a styl vybrnkávání
to na sestavě bez zemnění vidět vůbec není.
hlasitost Sroll B.R: = 45. chtěl bych hrát na 50. mám strach o bedny. pocit možnosti neomezené hlasitosti. neskutečný zážitek.
Našiel som tú skladbu na trubke
https://www.youtube.com/watch?v=-c5_-lhZBuQ
a dve gitary a syntezátor som počul na špuntoch pripojených k mobilu...... Tak neviem.
:thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

PavelDosko píše: 26 pro 2019 19:25 take hledam rozumne reseni, kvetinace ovsem vynecham. Ve ctvrtem patre rodinneho domu nikam zemnici kolik nezavrtam, fakt nevim ...
Píše sa tu o zemnení. Zaujímavá diskusia. Ak vychádzam z logických predpokladov, nevidím zmysel uzemnenia do kvetináčov. Možno sa mýlim (tak, ako pri radiátore), ale čo napr. v paneláku jednoducho navŕtať uzemnenie do steny (tá je predsa dokonale uzemnená) a v prípade samostatného rozvodu v rodinnom dome uzemniť samostatne priamo tento rozvod od poistky rovno do zeme? Je to najlacnejšie a najjednoduchšie riešenie. Ak sa mýlim, opravte ma. Tú druhú verziu chcem na jar sám vyskúšať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

bubuxin
" ...a dve gitary a syntezátor som počul na špuntoch pripojených k mobilu...... Tak neviem."

a zase musím napsat, že to je jako u blbejch. bohužel.
použiji (s dovolením) krásně napsaný text člena terahera:

terahera wrote: ↑
Thu 26. Dec 2019 23:17:26
" Vlastně zesměšňování čehokoliv,jen tak od klávesnice,je zvláštní druh přispívání do diskuze o čemkoliv a vlastně už z podstaty nikomu nic nepřinese,možná jen přispívajícímu,který si tím trochu ukojí nějaký syndrom třeba méněcennosti "
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

aretax
podobně jsem uvažoval také. že "zemnit" komponenty do květináče je pěkná blbost.
( pytel mi opakovaně radil, ať o tom raději vůbec nepíši)
vážně vřele doporučuji vyzkoušet. proto jsem to popsal veřejně sem. mě šlo o tu inspiraci. informaci, že to něco dělá.
je přeci škoda si to na své sestavě nezkusit. vzhledem k ceně našich sestav je to celé grátis a
třeba ti to zlepší zvuk. třeba ne.
koupit QKore je jen o penězích. květináče.... to už chce nadšení
:thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Podle mne
aretax píše: 27 pro 2019 06:50 Píše sa tu o zemnení. Zaujímavá diskusia. Ak vychádzam z logických predpokladov, nevidím zmysel uzemnenia do kvetináčov. Možno sa mýlim (tak, ako pri radiátore), ale čo napr. v paneláku jednoducho navŕtať uzemnenie do steny (tá je predsa dokonale uzemnená) a v prípade samostatného rozvodu v rodinnom dome uzemniť samostatne priamo tento rozvod od poistky rovno do zeme?

Já chápu kouzlo těchto "alternativních zemnících prvků" v tom, že se oddělí primární a sekundární zem. Proto napojení na svorkovnici či do rozvodů podle mne nebude fungovat tak, jako Qcore, květináč či zakopaná tyč na zahradě. Ale možná se mýlím a budu rád za technické vysvětlení toho, co je vlastně primární a sekundární zem :angel: .
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

Otikle píše: 27 pro 2019 00:11 Á propós, umí v Kopřivnici zapůjčit taky nejvyšší modely kabelů Nordost? Myslím hlavně všechny typy Odin 2. Zatím jsem vždy kupoval jen podle doporučení a recenzí, což je často jen pokus-omyl. Kdyby konečně bylo možné si kabel předem zkusit doma tak by to byl velký posun. Ale pravděpodobnost, že to půjde, je zřejmě malá🤷‍♂️
Pokud vím, tak "skladem" jsou kabely do úrovně Valhalla2, z QKORE minimálně 1 a 3, QSOURCE, QPOINT, všechny SortKone, SortFut .. lepší se bude obrátit přímo na studio s konkrétním dotazem na schopnost zajistit zápůjčku Odin 2.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

F2014 píše: 27 pro 2019 08:58
Otikle píše: 27 pro 2019 00:11 Á propós, umí v Kopřivnici zapůjčit taky nejvyšší modely kabelů Nordost? Myslím hlavně všechny typy Odin 2. Zatím jsem vždy kupoval jen podle doporučení a recenzí, což je často jen pokus-omyl. Kdyby konečně bylo možné si kabel předem zkusit doma tak by to byl velký posun. Ale pravděpodobnost, že to půjde, je zřejmě malá🤷‍♂️
Pokud vím, tak "skladem" jsou kabely do úrovně Valhalla2, z QKORE minimálně 1 a 3, QSOURCE, QPOINT, všechny SortKone, SortFut .. lepší se bude obrátit přímo na studio s konkrétním dotazem na schopnost zajistit zápůjčku Odin 2.
Děkuju za info. Prozatím mi bylo vždy řečeno, že Odin 2 je moc drahý na to, aby ho prodejci drželi skladem jako demo. Stejně tak jako QKore 6. Proto jsem taky reagoval na to, že si můžeme gratulovat k tomu jaké máme prodejce😉
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Lachim “ koupit QKore je jen o penězích. květináče.... to už chce nadšení”. Ale to se tedy musím trochu ohradit. Bez nadšení bych si QKory taky rozhodně nekupoval. Jen Ty, oproti mně, máš více kreativity, schopnosti organizovat, prostoru v poslechovce, atd., atd. Já to musím kompenzovat přímo nákupem. Ale trochu mě uráží, že je nákup QKore jen o penězích. Určitě bych je uměl utratit i jinak než za QKore, QPoints, apod., nebýt postižený hifi😝
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od F2014 »

Otikle píše: 27 pro 2019 10:11 Děkuju za info. Prozatím mi bylo vždy řečeno, že Odin 2 je moc drahý na to, aby ho prodejci drželi skladem jako demo. Stejně tak jako QKore 6. Proto jsem taky reagoval na to, že si můžeme gratulovat k tomu jaké máme prodejce😉
No je fakt, Odin 2 si asi hned tak nějaké HiFi studio nepořídí. QKORE 6 v Kopřivnici určitě byl, jestli aktuálně je, nevím. Zato vím od majitele, že QKORE 6 je ve srovnání s kombem QKORE 1 a 3 kompromis.
Jinak si opravdu myslím, že si můžeme gratulovat (zejména my, co máme do Kopřivnice kousek). Stačí se podívat na tento odkaz, kde je uvedeno, co prodejce může předvést: https://nordost.com/where_to_buy.php
Kolik najdeš prodejců, kteří drží Odin 2 skladem?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

F2014
No právě. Žádné nenajdu. Čest a gratulace k prodejci u Vás, který zřejmě funguje nadprůměrně dobře.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od sartel »

Otikle píše: 27 pro 2019 10:20 Určitě bych je uměl utratit i jinak než za QKore, QPoints, apod., nebýt postižený hifi😝
No bodejť. Když kouknu na tvou sestavu, za to bych měl malý domek pro 2 se samostatnou poslechovkou, popř. pro klid partnera domek s přilehlou poslechovkou.
Pak by mnozí zjistili, že v odborně udělané akustice, která mění signál v desítkách %, nepotřebují kdejakou hovadinu, kterou jim prodejce v obleku zamává před čenichem, ba ani předražený komponent s vlivem desetin %.
Ale chápu, že to není tak pohodlné, jako si dojet pro další hračku do krámu nebo naťukat čísla z karty v eshopu a dál si prdět s kamarády v obýváčku "jak nám to super hraje".
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dasta »

Sartel,
nač ta jedovatost plná závisti? Až je z toho jednomu na blití, výplod hodný kandidáta nomenklaturní rezervy na ideologického tajemníka, fuj.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dasta »

Dasta píše: 27 pro 2019 11:56 Sartel,
nač ta jedovatost plná závisti? Až je z toho jednomu na blití, výplod hodný kandidáta nomenklaturní rezervy na ideologického tajemníka, fuj.
Aproppo
Prdět si s kamarády v obýváku a říkat jak nám to pěkně hraje, patři k rituálu, který snad můžeš provozovat také.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

lachim: Pocit menejcennosti? Možno. 8meho idem na preventívnu, možno niečo zistia. Že počujem dve gitary bez kvetináča je holý fakt.
Odpovědět