Audiofilní switch

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

kychtax píše: 09 říj 2019 11:54 zaujala mne jiná příbuzná věc, ale dám to sem. A to jsou CAT 8 UTP kabely. Zkoušel je někdo?

Našel jsem tento zaplatitelný ... říkám si bych tím nahradil všechny UTP kably doma. Tam mám asi CAT6ky, zatím jsem neřešil.
https://www.ges.cz/cz/patch-rj45-sftp-c ... 05555.html
Supra taky něco prodává.
http://www.supracables.cz/supracables/e ... PATCH-FRHF

A např. zde je dost oslavná "recenze":
https://hifiwigwam.com/forum/topic/1324 ... et-cables/
Já mám ty Supra CAT8. U mne doma je to spíše pro dobrý pocit. Ve studiu na lepším systému byl Audioquest Pearl (CAT7) lepší. Zásadnější změna se konala až s Nordost Heimdall2.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Sleduji průběžně tohle vlákno sponsorované výrobcem EtherRegenu:
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... /#comments
Musím přiznat, že způsob, jakým UpTone komunikuje směrem ke komunitě svých (byť jen potenciálních) zákazníků mi docela učaroval. IMHO je tento způsob marketingu úžasný a evidentně funguje velice dobře.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

První reakce čerstvých vlastníků:
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... pressions/
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Dank
Příspěvky: 21
Registrován: 07 čer 2017 13:14
Kontaktovat uživatele:

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Dank »

F2014 píše: 07 říj 2019 21:51
SOtM sNH-10G je někde poblíž k zapůjčení, anebo se musí koupit?
Switch SOtM sNH-10G je k vyzkoušení v základní verzi:
https://www.avcenter.cz/Audio-Ethernet- ... -d7255.htm

A nebo ve verzi Switch SOtM sNH-10G vč. Master Clock Generator:
https://www.avcenter.cz/Audio-Ethernet- ... -d7271.htm
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: EtherREGEN

Příspěvek od miero »

Vyslo nieco ako recenzia na EtherREGEN:
- https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.10232/
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

viz muj nazor vyse ... smirme se s tim, ze takto funguje kazdy prumyslove pouzivany certifikovany switch/router
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

miero píše: 06 pro 2019 14:34 Vyslo nieco ako recenzia na EtherREGEN:
- https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.10232/
Přesně jak píšeš - je to "něco jako recenze". U amirma bych si vsadil na to, že závěr z testu byl jasný ještě předtím, než dostal ten switch do ruky. Třeba se dočkáme i testu od někoho věrohodnějšího.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

Osobně mi to přijde jako poctivě hodnocené s měřením parametru které být zaměřeny měly. Nic jiného toto zařízení dělat nemá.
neni placka, neni highend
zdenekJR
Příspěvky: 13
Registrován: 04 bře 2019 11:53

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zdenekJR »

Co je na té recenzi nevěrohodné??
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Co je na té recenzi nevěrohodné??
Autor. Stačí si přečíst více jeho příspěvků. Ostatně nejsem sám, který Amirovy manýry nemusí - stačí trochu googlit.
Viz jeho formulace ve smyslu "..rozdíl jsem neslyšel, a pokud jej Vy uslyšíte, pak dokážete nemožné..". Takový "recenzent" používá měření jen k tomu, aby obhájil své dogmatické názory. Dal bych přednost recenzi od technicky erudovaného člověka, který k testu přistupuje s otevřenou myslí a je mu celkem jedno, jak to dopadne.

Zatím jsem zaznamenal k EtherRegenu jen dva nerealisticky vyhraněné názory - nadšených vlastníků nové hračky a dogmatických popíračů.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

..ještě bych pro pořádek doplnil svůj předchozí příspěvek: To, co říkám je, že Amir je pro mne nedůvěryhodný. Nijak se nevyjadřuji k tomu, zda je EtherRegen jen marketingový blábol anebo ne. Možná, že má Amir ve své recenzi pravdu (pak by ovšem jen blázen dal 100 USD za špatný 100MB switch), to nemohu vědět.

Já rozdíl ve zvuku při zapojení různých switchů z kategorie 600-800 CZK slyšel. Proto mne tahle nová hračka zajímá.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

viz vyse - takto funguje kazdy prumyslovy certifikovany ... tj. nehraj si se SoHo plastaky za par set korun a nebudes mit nutkani utratit 1000 USD za EtherREGEN
neni placka, neni highend
kychtax

Re: EtherREGEN

Příspěvek od kychtax »

Tak nejaky slusny doporucis, Pavle?
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Overgrounder »

Taky by mě to moc zajímalo, páč mě čeká rekonstrukce LAN větve, tzn router a dva switche. Co si Pavel mysli o Mikrotiku?
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

jak je potrebujete dimenzovane tj na kolik prip zasuvek , okruhu ... ja mam 2 48 portove i router v provedeni do racku, coz asi nebudete potrebovat, vyuzijete PoE ?
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše: 08 pro 2019 08:42 viz vyse - takto funguje kazdy prumyslovy certifikovany ... tj. nehraj si se SoHo plastaky za par set korun a nebudes mit nutkani utratit 1000 USD za EtherREGEN
BTW, mám kovové Cisco, které je slyšitelně lepší, než kovový Zyxel :)
Nicméně, chápu, co tím chceš říct. Jenže ony ty profi switche jsou ještě dražší než EtherRegen.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

F2014 : za par korun Zyxel se max tvari ze je kovovy, s Ciscem neudelas chybu, stejne tak Ubiquiti, vzdy to vychazi podle potreb jednotlive site, ja mam doma serverovnu, protoze rozvody mam po nekolikapatrovem baraku a naddimenzovane k tomu, proto jsem zvolil reseni jake jsem zvolil, me na celemEtherREGENu vadi zejmena to, ze neni zadna odpoved co je na tom audiofilniho, je to proste normalne provedene zarizeni v kategorii dodrzeni standardu, nic vic, nic min, odkazovana diskuse je husta a zminuje uz i drivejsi vyrobky firmy, ktere mely vse jen ne nejaky dopad na zvuk.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Overgrounder »

To PavelDosko: U mě se jedná o klasickou domácí síť. Na střeše WiFi anténa, poté Mikrotik RouterBoard, odsud CAT6 k WiFi routeru. Ten už bych chtěl nějaký kvalitnější, za ním switch pro elektroniku kromě hifi. Na hifi samostatný switch s MED MI1005 isolatorem.
Ke switchi pro hifi asi i lineární zdroj?
Díky za tip.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

@Overgrounder: Otázka sice není pro mne, ale můžu k tomu dodat své dva centy :)
ANO, na napájení switche záleží. Můj starý HDPLEX100 je horší než HDPLEX200 a ten je zase o hodně horší než Nordost QSOURCE. Vlastně jsem si původně myslel, že to napájení je to jediné, co je ve hře.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
zdenekJR
Příspěvky: 13
Registrován: 04 bře 2019 11:53

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zdenekJR »

F2014 - já naivně myslel, že mi vyvratite ty amirovi měření.. ale technické vzdělání evidentně nemáte. Máte uši..
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

zdenekJR píše: 09 pro 2019 13:39 F2014 - já naivně myslel, že mi vyvratite ty amirovi měření.. ale technické vzdělání evidentně nemáte. Máte uši..
Tento příspěvek je OFF TOPIC, ale dovolím si na tvůj příspěvek reagovat - ač krátký, zaujal mne hned z několika hledisek :thumbup:

Máš totiž naprostou pravdu ve všech tvrzeních, která jsi napsal.

ANO, mám uši.
ANO, technické vzdělání nemám. Jako vystudovaného matematika by mne však docela zajímal myšlenkový postup, kterým jsi došel k tomu, že je to "evidentní".
ANO, je opravdlu naivní si myslet, že bych mohl vyvracet Amirova tvrzení na základě toho, že jsem četl jeho "recenzi".

PS: Jen poznámka k formě komunikace. Na fóru vystupuji a anonymitě svého nicku, stejně jako ty a většina přítomných. V takovém případě je zavedena forma "tykání". Nijak mne neuráží, když se mi zde tyká, a já také nikoho nemám tykáním v úmyslu urážet.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Jirka33 »

PavelDosko píše: 09 říj 2019 13:07 Cat8 mám od switch do zdi (50m) a ze zdi k oddelovaci (5m) a z oddelovace do nuc (5cm)' stinene kovové koncovky rj45, popravdě úplně významný rozdíl oproti zbylym asi 1200 m rozvodu po baráku v Cat7 není úplně dramaticky. Pravdou je, že celé síťové vybavení mám v profi (průmyslovém) standardu a poskytovatelem připojení není upc ani o2 ani strejda od vedle, ale CESNET.

A bohužel na úplném konci se nachází DAC SPaudio D1 s Aurum Cantus V8F :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

hlavne ze mas tuto kombinaci naposlouchanou ...
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

Není to sice Etherregen..

Slepý test switchů:
https://www.alpha-audio.nl/review/zeven ... est-blind/

český překlad je dost krkolomný, angličtina je lepší:
http://translate.google.com/translate?u ... 8&oe=UTF-8
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

Do rodiny high end switchů přibyl na konci roku nový kousek. Je to MELCO S-100. Na první ohled velmi solidně postavený hifi komponent. Doporučená cena bohužel vysoká, 3.000GBP nebo 3.000EUR nebo 3000USD, podle trhu. Vliv na zvuk má být podle různých ohlasů, oproti běžnému switchi, slyšitelný. Samozřejmě asi nebude ohromující, ale protože stream audia se (alespoň u mne doma) stal absolutně dominantní mezi všemi způsoby přehrávání hudby v mém systému (pro svůj komfort a mou neschopnost slyšet velký rozdíl oproti jiným zdrojům), rozhodl jsem se nic nepodceňovat a i tento článek v řetězci upgradovat. Věřím, že to nebudou vyhozené peníze, tak jako nebyly zbytečně vyhozené za jiné novinky z posledního roku (např. propírané paralelní zemnění QKore, nebo QPoints, apod.). Také věřím, že je to další krůček ke zmenšení rozdílu oproti přehrávání z CD. K Melco S-100 se doporučuje (samozřejmě i k jiným high end switchům jako SOtM, AQVOX, Silent Angel, apod.) pořídit krátký top high end kabel mezi switch a streamer. Mezi switch a router pak může být delší a méně nákladný ethernetový kabel.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: EtherREGEN

Příspěvek od F2014 »

@Otikle: Pochopil jsem správně, že ten tvůj upgrade bude právě Melco?
Ale ať to bude cokoli, držím place a doufám, že se pak podělíš o poznatky :thumbup:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

@F2014- ano, objednán switch Melco S-100. :ympeace: Ještě na něj není moc recenzí nebo testů. Spíše jsou všude zatím jen informace původem od výrobce. Ale i tak na mě zapůsobil moc dobře. Spolu se switchem zkusím vyměnit i ethernet kabel. Mezi switch a streamer zkusím místo AQ Vodka nově použít ethernet Wireworld Starlight Platinum8. Snad kamínkem ke kamínku nakonec sestavíme pěknou stream-mozaiku😉.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: EtherREGEN

Příspěvek od zatty »

Na Wireworld sem zvedavy, protoze vodka je docela predrazeny kabel a tak nejak sem se snim nepotkal, viablue 7s ho hrube prehral
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

zatty píše: 18 led 2020 00:09 Na Wireworld sem zvedavy, protoze vodka je docela predrazeny kabel a tak nejak sem se snim nepotkal, viablue 7s ho hrube prehral
Ano, všeobecně jsou kabely Viablue velmi solidně dělané. Myslím, že s ohledem na svou cenovou hladinu jsou asi vůbec nejkvalitněji zpracované vůbec (minimálně je zpracován nejlépe ze všech značek kabelů, které jsem kdy měl možnost používat u sebe v této kategorii). Pytel by to určitě potvrdl. V testu několika ethernet kabelů také Viablue RJ45 kabel dopadl velmi dobře. Ale na druhou stranu bude asi to Tvé hodnocení, že "hrubě přehrál" AQ Vodku, jiné u Tebe a pak v jiném systému. Ve zmíněném testu totiž přišla recenzentovi Vodka evidentně jako best cable a to mezi zkoušenými byl právě i kabel Viablue ethernet. Spíše byl ten Viablue velmi doporučen ke koupi, pro svůj skvělý poměr cena výkon, kdy za slušné peníze hrál první ligu. Ale jako vítěze ho tuším nevyhlásili. Nevím ale už s čím byly zkoušeny. Také si ovšem nemyslím, že by AQ-Vodka byl ideální kabel. Vlastně ho beru jen jako dobrý (i když předražený) kabel, který nenapáchá moc škody. Ale po výměně switche za Melco už raději zkusím ten Starlight Platinum, který by měl lepšímu switchi dělat lepšího partnera a nezazdít hned to co lepší switch u streamu vylepší. :ugeek:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
kychtax

Re: EtherREGEN

Příspěvek od kychtax »

Wireworld jsem mel jako hdmi propojku. A byla vyborna. I co jsem cetl, tak digitalni kabely WW umi. Tesim se na Tvuj report, Otikle.. :thumbup:
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: EtherREGEN

Příspěvek od vitek »

Jinak slušné kablíky má i samotné Melco. Srovnával jsem a za tu cenu není co řešit... Switch je na cestě k testování měl by u nás stát kolem 52tis. Jinak ostatní krabičky hodně dobré...
Omluva za O.T.
IMG_0199.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

kychtax píše: 18 led 2020 17:48 Wireworld jsem mel jako hdmi propojku. A byla vyborna. I co jsem cetl, tak digitalni kabely WW umi. Tesim se na Tvuj report, Otikle.. :thumbup:
Ano. Již je vše objednáno (kabely WW Starlight Platinum Ether.+HDMI). Jen neměli požadovanou délku právě toho RJ45. Takže museli objednat až u výrobce :roll:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

vitek píše: 18 led 2020 18:19 Jinak slušné kablíky má i samotné Melco. Srovnával jsem a za tu cenu není co řešit... Switch je na cestě k testování měl by u nás stát kolem 52tis. Jinak ostatní krabičky hodně dobré...
Omluva za O.T.
IMG_0199.jpeg
Tak tak. Melco má také slušný ethernet kabel a stojí rozumné peníze, ale ta geometrie se mi líbila víc u Wireworld. Všechny nové komponenty pro digi stream od Melca vypadají super. :thumbup:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

Ten Wireworld lan kabel je tento ? : https://www.futureshop.co.uk/platinum-s ... rnet-cable
Jestli ano, tak to vypada za vnitrni pary 4x2 nejsou krouceny, ale jsou vedeny jenom vedle sebe. Coz je uplny poruseni norem pro lan kabely - vzdy by se melo jednat o twisted pair. A i kdyz koukam treba u toho Melca, tak mi tam zase chybi stredovy - distancni kriz, ktery oddeluje kroucene pary od sebe + zarucuje presne krouceni uvnitr kabelu. Ten stredovy kriz, se uz objevuje od Cat6 - tam uz staci trocu viz zatahnout za kabel, dojde ke zmene stoupani-krouceni mezi parama, kabelama a uz nesplni spec. Cat6 - zadna legrace a misto pro sve konstrukce kabelu tady neni. Skoda, ze zadny ( aspon jsem zatim zadny nevidel ) z vyrobcu audio lan kabelu neprilozi protokol mereni. Nehodnotim zvukovy prinos, nezkousel jsem, jen pouze techickou stranku.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

tak tak + co je v krabicich Melco jste videli ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

Me se treba komponenty od Melco libi, hodnoceny jsou taky pozitivne. Ale co bych treba vytkl ze tech. hlediska je pouziti plotnovych HDD : https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... elco-n1a-2 . To musi byt desne slyset. U me v kompu mam jedinej plotnovej a to 2,5 Seagate 2TB 54OO otacky a prehlusi to vsechny ventilatory v nem. A tohle jsou 2x3,5 - kdyby aspon ty 2,5, ale tohle je desna skoda a setreni na spatnym miste.
Ten jejich switch radeji hodnotit nebudu :oops:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: EtherREGEN

Příspěvek od Otikle »

@Tomatsu: to je on. Ww je právě na tuhle zvláštní konstrukci hrdý. V každém případě se jedná už o CAT8. Takže kdyby ta konstrukce byla nefunkční nemohli by dosáhnout parametrů pro kategorii 8. Podle různých komentářů ve světě, kde ho zkoušeli spolu se SOtM a EtherREGEN switch, je jejich Starlight Platinum považovaný za asi nejlepší běžně dostupný ethernetový kabel pro audiofilní svět. Ale to je samozřejmě sporné. Každé hodnocení je subjektivní. Zatím jsem ale nečetl o lepším. Jejich jiná konstrukce mě osobně právě zaujala a uvěřil jsem, že by mohl být jinde i kvalitou.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

tomatsu píše: 18 led 2020 21:49 Me se treba komponenty od Melco libi, hodnoceny jsou taky pozitivne. Ale co bych treba vytkl ze tech. hlediska je pouziti plotnovych HDD : https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... elco-n1a-2 . To musi byt desne slyset. U me v kompu mam jedinej plotnovej a to 2,5 Seagate 2TB 54OO otacky a prehlusi to vsechny ventilatory v nem. A tohle jsou 2x3,5 - kdyby aspon ty 2,5, ale tohle je desna skoda a setreni na spatnym miste.
Ten jejich switch radeji hodnotit nebudu :oops:
a jste je i slyseli ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: EtherREGEN

Příspěvek od tomatsu »

otikle - me se ta jejich geometrie taky libi. Mel jsem od WW tento USB kabel : https://www.futureshop.co.uk/wireworld- ... -to-type-b a byl vynikajici. Ted je na prodej jejich top USB : https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 7-usb-a-b/ a nemit USB od Nordostu, tak do nej urcite jdu. Pomer cena/vykon na USB je urcite pro me tento : https://www.profi-dj.cz/zvukova-technik ... 5B0%5D=142 , mam je taky doma a nedam na nej dopistit.
Ale ta geometriu pro LAN nevim nevim. To ze napisou Cat8 bez mericiho protokolu je jen vystrel do vzduchu. Co se tyce parametru, na ty nase mini datovy toky v audiu by bohate stacila Cat 5e. ( i tan Cat 5 by taky sla a kdyz je dobre nakonektorovana, tak zvladne taky 1Gb )

Pavel Dosko - komponenty bohuzel ne, takze ke zvuku se nemuzu vyjadrit. Ale ty HDD co vydavaj za zvuk jo. Pres den to bude asi poslouchatelny, ale vecer si to nedokazu predstavit.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EtherREGEN

Příspěvek od PavelDosko »

tomatsu : jiste, pouziti 3,5 HDD je zhovadilost, stejne jako zbytek, tedy oblbovani tech co veri a netusi co za nehorazne penize dostavaji ...
neni placka, neni highend
Odpovědět