Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Quentin

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Quentin »

...a nemá to náhodou odvrtané šrouby, aby to nešlo rozebrat? :-?
(myslím bez poškození)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

lachim píše: 22 pro 2019 15:30 Zabiny
Dopadne to uplne, uplne stejne jako posledni test u me s dastou.
:razz:
Ano, tvoje poslechovka a tvůj přístup mi evokuje jednu Doňovu hlášku z nějakého českého filmu: "Můj vkus je jednoduchý - spokojím se vždy jen s tím nejlepším"... :lol: :lol:
Takže vyzkouším u sebe a když to budu fungovat, zůstane. A když ne, budou kamínky do krasohledu a pěkná bedýnka na drobné hifismetí.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Sám jsem zvědavý, co v té krabici je ... sice jsem něco usoudil, ale skutečnost může být jiná.
Pokud se tomu někdo podívá na střeva,asi bude první ....
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

japex: jedině vypáčit to šroubovákem - by mělo jít. :razz:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od fox »

Pročítal jsem jedno zahraniční fórum. Nemohlo by to být něco podobného ? https://www.audioshark.org/general-audi ... page7.html
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Pytel
Mirku, nevim jak Ota... ja bych ti to k destrukci neposkytnul. A nekdo dalsi? Bez nevratneho poskozeni nelze videt vnitrek. Treba si koupis take jeden a riznesho”flexou”
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Rothaudio »

Zeptejte se pana Lába, kdo ho znáte. On vám poví co je skryto vevnitř.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

A ten by to mel vedet proc? Rozebral to snad? :smile:
Dieter Burmester
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Rothaudio ...prosím alespoň napovědět. Či odpovídá obsah ceně?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od fox »

Myslím, že kdyby to stálo například deset tisíc, tak bychom to už dávno věděli. Pokud to stojí takový balík, nikdo do toho neproleze.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Pytell »

Lachim : já určitě takovou předraženou pí.....u si nikdy nepořídím. Když jsem viděl např. co je v těch jejich Qv2 nebo Qk1, tak nikdy. Krásné pozlátko na pohled.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Michal má info, že je QKore uvnitř zalit nějakou hmotou a tudíž nerozebiratelný 🤷‍♂️

Mirku díky za upřímné ohodnocení %-( :lol: :thumbup:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

fidas
obsah nikdy ceně neodpovídá. ptal bych se spíše, zda "výsledek odpovídá ceně".
podobně jako třeba xlr valhalla.... nebo rca odin
:-)

otikle
to neřeš. mirek podobně "smáznul" tvou pračku ps audio za 300.
a hle ! komu to dnes slouží ?
:-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kupte jeden kus navic a jebnete do toho perlikem. Bude jasno hned :smile:
Dieter Burmester
Quentin

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Quentin »

Že Nordost je Obchodník s deštěm? :silent: :silent: :silent:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ono to funguje, sam jsem se na vlastni slechy presvedcil. Ale cena je typicky nordostí, vo tom zadna :thumbup:
Dieter Burmester
Quentin

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Quentin »

To byla legrace, ale obsah nemá spatřit světlo světa...jako recept na Becherovku :mrgreen:
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

u lišty byly ještě šroubky cajk.
Obrázek
Quentin

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Quentin »

...a lhal bych, kdybych tvrdil, že mě to nezajímá, co se skrývá uvnitř. Právě naopak, zajímá, a moc!

:arrow: ale problém je v tom, si myslím, že pokud to někdo rozloží na prvočinitele, že to stejně nepůjde vyrobit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Dieter Burmester »

Rozloz a posli do Ciny, uvidis hned, jak to nepujde vyrobit :lol:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

ten rozdíl je tak fatální, že (ač mi to člen "pytel" rozmlouval) provádím
pokus o popis rozdílů zvuku sestavy
kombajn denon 4010/ satelit Vu+/ pes Furugrescu
když je
- sestava uzemněná
versus
- sestava neuzemněná

co to znamená?
kombajn + satelit jsou uzemněné do 2 květináčů (objem 40l)
pes furugresu je uzemněný do obou květináčů + připojen na QKore1
QKore1 má zásadní vliv a květináče také.
pozor: jedno bez druhého nedělá takový rozdíl ve zvuku.
IMG_1316_web.JPG

beru Cd, které má zde na fóru hodně členů a na něm se pokusím popsat ten neuvěřitelný rozdíl.
EDE_2_web.jpg
sašo, honzo! teď by jste to měli slyšet. neuvěřitlné rozdíly ve zvuku. ta "10ka"... teď je to teprve mazec!


skladba č.1:
zemnění zcela odpojené:
zvuk kytary je malebný, detailní, basy skvělé. drobné kudrlinky. zvuk se zdá dokonalý
hlasitost Sroll B.R. = 40. mohl bych na 44. Takhle je to příjemně akorát.
zemněné připojené:
vidím, že jsou nahrány 2 kytary "vedle sebe". náhle jsem šokován viděním, že to není 1 kytara, ale , že to jsou kytary 2.
je zřetělně slyšet nahraný podkres ze syntezátoru za kytarami.
doslova vidím rozdíl ve stylu hraní na obě kytary. na každé z obou vidím (a cítím) typ strun a styl vybrnkávání
to na sestavě bez zemnění vidět vůbec není.
hlasitost Sroll B.R: = 45. chtěl bych hrát na 50. mám strach o bedny. pocit možnosti neomezené hlasitosti. neskutečný zážitek.

skladba č.2:
zemnění zcela odpojené:
skvělá kytara vlevo, zpěvačka nádherně usazená uprostřed. zvuk parádní. referenční nahrávka.
např. člen žabiny zde takto objevil tuto zpěvačku a vůbec tuto desku.
hlasitost Sroll B.R. = 40. větší hlasitost NE. to forte kapely by mi "zatáhlo" hlavu mezi tricepsy.
zemnění připojené:
kytara zní úplně jinak a hlavně hraje vlevo. ale mimo místnost. rozšíření plochy jeviště mimo stěny poslechovky
hlas zpěvačky je náhle jinak detailní. rozdložení zvuku změněné. detaily a vyhrávky nástrojů , které jsem před tím nikdy nevnímal.
zvuk při "forte" nástupu kapely je náhle příjemný. plný a zcela bez agrese.
hlasitost Sroll B.R. = 45. musím to osolit! je to pecka. neskutečně to valí! vydrží to bedny? vydrží to měniče? nekonečný pocit, že mohu hrát neomezeně nahlas. lituji, že nemám bedny, které bych mohl fakt nasolit. zkusil bych přivést Sroll B.M: do limitace. ač 2x600W/8, chtěl bych ho vidět "blikat".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

dnes jsem díky členům "pytel" a "roth audio" dokončil typ a způsob zapojení zemnění.
dle rad nejobdařenějšího.
mirku a mirku ... děkuji vám. jednomu za kompletaci, trpělivost, měření. druhému za dodávku QKore1!
QKore1 je ode dnes nezbytnou součástí psa Furugrescu.
ještě ty květináče musím vyměnit za větší !

poslech jsem končil v 03:30. objevuji znovu svou sbírku placek. ten pocit zná každý, že?
ebeny poslouchám s otevřenou hubou. novosvětskou na sacd esoteric též.
proč už jsem to takhle nezapojil v roce 2015?
oto .... tady vidíš, že doma není nikdo prorokem.
petře .... prostě přijeď. to musíš slyšet !!
:shock: :shock: :shock:

člen "pytel" měří zemnící jednotku pro květináč č.1
:smile:
IMG_1307_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

největší přínos zemnění
2 květináče + QKore1
vnímám u satelitu Vu+ Ultimo. s lineárním zdrojem Pro-ject Power Box RS Uni.
při poslechu jazz/blues koncertů na MEZZO mám pocit, že satelit hrajé lépe než kombajn Denon.
což se zdá rozumově, při pohled na datový tok satelitu, zcela vyloučené. pocitvě bych se vážně hádal.
že satelit zní lépe než placka! taková pitomost, že?

zvuk vánočních koncertů na kanálu Servus TV ( a OIII) v kódování D3+ /5.1 se zdá neuvěřitelný.
ten zvuk je tak úžasný, že se štípu do ruky. jdu si pro nějaké podobné CD do bedny na půdu!
fakt musím zkusít, co vlastně hraje lépe. Vu+ nebo CD z démon?

satelit VU+ uzemněný na oba RCA - out. přesně podle rady nejobdařenějšího.
výsledek šokující!
Bond 007 alias Monte

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Pře čtyřiceti lety jsem zatloukl 150 hřebík přes parkety až do betonu. Uzemňoval jsem většinou gramofon a věřte, fungovalo to :lol: . Nechcete někdo provést srovnávací test ?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Pytell »

Michale, klobouk dolů před tvojí energií vytáhnout ze své sestavy maximální zvuk, velice a kdykoliv rád pomohu. Díky za možnost si změřit repro kabel ODIN, velice poučné -- protože tento kabel beru jako etalon .
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Jste draci chlapi. :clap: ^:)^
Super ze ses podelil lachime. Treba to za tri roky bude bezna vec. Predstavuju si, jak se lidi tvarili na cerabally a wenge ... a kde to je dnes? :thumbup:
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od sartel »

Díky za sdílení zkušenosti ^:)^ . Nečekal jsem, že se tak brzo z rána tolik nasměju =))
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Vážení na tomto fóru, přeji všem krásné vánoční svátky a radost z dobrého zvuku. Věřím, že cesta přes květináče a vůbec umělé země je správná. Těším se na nové názory, zkušenosti i poznatky.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Lachim "satelit VU+ uzemněný na oba RCA - out. přesně podle rady nejobdařenějšího. výsledek šokující!"

To jsi mi Michale trochu posílil mou myšlenku, že není-li přínosem uzemnit úplně všechny komponenty v sestavě, tak by ale možná bylo u mě přínosné uzemnit jednotlivé komponenty násobně (do aktuálně 13 zemnících konektorů, které mám teď k dispozici). Myslím tím komponenty, u kterých poslechem zjistíme, že jim to prospívá (např. VU Ultimo SAT). Tyto pak uzemním pomocí více než jednoho kabelu a do více než jednoho zemnícího konektoru. Rád bych smysluplně využil co nejvíce zemnících bodů, když už jsem si je trochu zbytečně a neprozřetelně pořídil v multi verzi. Víme už jaký je nejlepší zemnící kabel a teď ještě zbývá testem zjistit co, kromě QBase a SAT, uzemnit. Pak tyto komponenty zkusím uzemnit pořádně, to jest oba stereo kanály (u dual mono konstrukcí asi smysluplné více), nebo například u dCS DACu a nebo OPPO BDP uzemnit jak digitální tak i analogové konektory.

Děkuji za sdílené výsledky Tvého úžasného bádání ^:)^
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Otikle
1. u Tebe to možná bude zcela jinak. je to přeci jen vše metodou "pokus-omyl". co jsem poposal výše, bude platit jen pro mé DK.
2. snažil jsem se si sám sobě snažil dokázat, že ke psu furugrescu (resp. ke QBase 8) mi stačí 2 květináče a QKore1 kupovat nepotřebuji .... bláhové snažení.
proto u tebe začneme QKore na oba QBase a pak časem projít tou spoustou kombinací zapojení.

kychtax
díky. a přesně!
když jsem před mnoha lety (2005 ? ) začal psát o ceraball a jejich fatálním vlivu na zvuk ... ~x(
představuješ si to velmi správně!
:lol:
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Zastavil jsem se dnes u lachima (dekuji Ti za pozvani!) a asi na tom neco bude. Police a dvd queen neskutecne. Zazitek.. nevnimate vubec jak to hraje..jak je ten zvuk uplne samozrejmy. Nebudu nic psat k zv. atributitum, ale proti minule je zmen hodne! Ze tolik udela jedna krabicka a dale opatreni v radove stokorunach.. :-? - nechapu.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Halíř »

Tak hlavne, ze si to od minule pamatujes, pri tzv. slepota testech si zlatoušci většinou stezují, ze prepojovani dokonce i samotných komponentů v řádu třeba jen dvou minutek, je natolik zdlouhave, ze nelze jakekoliv zmeny relevantne poznat. Nektere navstevy, jak tak ctu, jsou schopné posoudit dramaticky posun k lepsimu dokonce i po pul roce, co uvedenou sestavu pánů domácích slysely naposled. Zrejmě zázrak spojený s Adventem, či co.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od aretax »

Je Ti lepšie, keď si rypneš? Alebo to u vás patrí k vianočnému koloritu? Pomýlil si si fóru,.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Haliri, proc by sis nemohl pamatovat zvuk nebo nejaky prevazujici atribut, skupinu atributu? Taky si prece zapamatujes zvuk napr. v Rudolfinu, Obecnaku apod., pokud tam clovek chodi. Provadet u lachima ABX test - toho bych se nekdy velmi zucastnil. :thumbup: Muzu rict za sebe, ze jsem tak jeste The Police u nej neslysel a vlastne ani jinde srovnatelny zvuk. Hlavne prostor se rozbalil do hloubky na vsechny strany. Hudba se krasne nese. Vykresleni sceny je velmi skutecne, spojite, dokonce nejen v sweetspotu.. Dostavil se klid, hloubka, nadhled? Pritom zustala dravost - tam kde je a ma byt. Dalo by se rict ze takovy sroll vlastne
ani neznam a neslysel jsem do techto dni. Toto je potreba uslyset a zazit.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

kychtax
honzo, neber zřetel na příspěvky psané z kádě s kyselým zelím.
viděl jsi v akci QKore1. a oba květináče !
na poslech bez zemnících prvků nakonec nebyl čas. a zřejmě jsi to sám vnímal jako zbytečné ?
cituji tě: "ten rozdíl ve zvuku je slyšet již od kafe u hranatého stolu"
o to déle jsi mohl poslouchat bluray The Police "Certifable". ten koncert je úžasně náročný na reprodukci.
nakonec jsem ti přeci jen chtěl vypojit Qkore1 + obě zemnění kombajnu, ale ... tvé zaujetí basovou kytarou Stinga bylo nakažlivé.
díky za návštěvu.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od sartel »

To je sranda :thumbup: Díky. Jen pište dál =))
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Sartel
Čteš to správně! Je to skutecne myšleno jako vánoční recese.
:shh:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Paradoxní je, že kdybych neznal Lachima a podobně obdařené lidi, tak bych dal Halířovi za pravdu. Mám totiž uši, audio paměť a analytické schopnosti tak ubohé, že bych určitě nedokázal po delší době, dokonce ani po pár minutách, posoudit vliv uzemnění. Musím mít možnost přepnutí během pár vteřin. Pak rozdíly slyším. Ale po mnoha zkušenostech, tj. reálných testech, s Michalem, mohu objektivně potvrdit, že jeho schopnosti každého neznalého naučí tyto rozdíly vnímat, slyšet a i po delší době přesně popsat kde a v čem rozdíly nastaly. Takových lidí je víc. Já a asi i Halíř mezi ně zatím samostatně nepatříme🤷‍♂️😔
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Halíř »

Ja bych si na to vzpomenul hlavne, az se zas bude tvrdit, ze ani u sve sestavy clovek nemuze dat pri změně, výměně toho a toho byť pididílečku, na prvni dojem. Ze je to preci jen beh na dlouhou trat a rychlo posuzovani změn ve zvuku je vzdy unáhlené a relevantnimu zhodnocení je treba doprat casu. V tomto svetle je kazda nadsena reportaz z navstevy u kamaradů (mnohdy i po dost dlouhem case) nesmyslna.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od jimmi »

Halíř píše: 26 pro 2019 11:13 Ja bych si na to vzpomenul hlavne, az se zas bude tvrdit, ze ani u sve sestavy clovek nemuze dat pri změně, výměně toho a toho byť pididílečku, na prvni dojem. Ze je to preci jen beh na dlouhou trat a rychlo posuzovani změn ve zvuku je vzdy unáhlené a relevantnimu zhodnocení je treba doprat casu. V tomto svetle je kazda nadsena reportaz z navstevy u kamaradů (mnohdy i po dost dlouhem case) nesmyslna.
Každá navšteva posuva posluchača dalej, žiješ vo velkom omyle.Každý posluch zbystruje a cibrí sluch a čím viac počuvaš tým viac ho trenuješ. To isté ako športovec ked trenuje.


1. dojem ked si vypočujem v "klude" aj neznámu zostavu tak viem či sa mi zvuk páči alebo nie , čo mi vadí a čo nie a viem to aj povedať otvorene.

To čo sa mne doma páči alebo nie a snaha si to doladiť do želaného stavu je na to dlhé skušanie a ladenie ale ako píšem doma v klude sám. :smile: :cool:
Odpovědět