Nordost - QKORE

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Zemnit do květináče ... dobrý nápad a zkusím. Přinejmenším se dopracuji k pravidelnému zalévání :thumbup:
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Pytell »

Tak se mi ozvalo několik hifistů, jestli si nedělám pr..l, a dokonce jeden , prý , že ve svým věku pomalu důchodce , už nemohu slyšet rozdíl,.....

Ale fakt to ze zvukem něco udělá, jestli je to lepší nebo ne si musí každý rozhodnout a může si to doma kdoliv vyzkoušet.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Jsem zvědavý, zda to někdo vyzkouší a jestli ano, přizná, zda to funguje a slyší změnu. Mně se zvuk zdá méně ostřejší a je jemnější. Zvuk je ... organičtější. Zkusil jsem připojovat na kostru zesilovače, DACu nebo streamer. Vždy podobný dojem.
Doporučuji zkusit.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Pytell píše: Na jaře chce Lachim, zkompletovat dokonalou zem, už to máme vymyšlené, u baráku se zakope deska a do poslechovky se vyvede na zemnící sběrnici pořádný vodič.
xxxxxxxxx

Nevím, zda nebude právě problém s délkou vodiče od uzemnění k přístroji, aby částečně nefungoval jako anténa.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Fidasi, zkusil jsem to dnes pripojit na nerez pod bednou I kostku ...zatim se spis klonim k nazoru merhauta.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

kychtax
honzo, neznám tebou zmíněný názor mehauta, ale:
- postup v experimentu není z mé hlavy. je z hlavy člověka nejpovolanějšího
- k mému výsledku popsaného členem "pytel" je potřeba dodržet důležité parametry.
- přijeď si to vyzkoušet ke mě. budu velmi rád za test na někom bez subjektivního zájmu
- dle souboru informací, které jsem dostal při hledání názoru je každý "zemnící" experiment vlastně "výkřikem do tmy".
Qkore, květníky, zemnící svorkovnice s drátem do zahrady ... každé z těchto opatření řeší zřejmě něco jiného.
- koupím si i 1ks QKore 1 pro další "zemnění" psa Furugrescu a
budu s tím experimentovat dlouhodobě
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

lachim: Hlava nejpovolanější viděla to zemní boží dopuštění na můj způsob také u mě :-)
Přemýšlím o koupi “zemnítka” dle předchozího odkazu Foxe, soudím, že v útrobách Nordostu Qkore je to samé ... a cena je podle mě slušná.
Merhaut uvádí, že uvnítř Qkore je ekvipotenciální svorkovnice ... doufám, že jeho tvrzení nepřekrucuji.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

JJ, odkaz foxe mne také láká a pravděpodobně něco objednám. Jen přemýšlím, jakou variantu. Píší, že na každý komponent by měla být jedna bedýnka... Tak asi nejdřív na testy vezmu dvě velké a vyzkouším, zda je lepší zemnit koncáky, preampy nebo psy...

fidas
můžeš ještě prosím upřesnit podrobnosti svého květinového testu? Jak velký květináč jsi použil? Bojím se totiž, že pro nějaký pozorovatelný výsledek to bude chtít spíše nějaký větší, tak 10litrů minimálně, než okenní "litrový"...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Zabiny007:
Květináč je zhruba vysoký 20 cm, průměr vršku je to samé. Udělal jsem to po svém, pouze jako pokus, zda to bude mít vliv ...vzal jsem kus měděného plechu o rozměru 8x15 cm, připájel jsem na něj lanko a plech jsem vtlačil do hlíny. Zbude li čas, chci lanko stínit, květináč je cca 3 metry od aparatury a na lanko se může nachytat vf svinčík ...
Používám obdobu dle toho odkazu Foxe, ...jednotlivé komponenty obsahu se dají u nás bez problému koupit. Spíš níkde se nedovím, kolik čeho vložit. Jako pokus jsem to vyrobil do sklenic od kompotů, připojeno stříbrným drátem k přístrojům.
No a i přes již připojené “kvékory” se projevila popisovaná změna květníkového “uzemění”. Samozřejmě to chce několik dnů poslouchat, v tu chvíli mohl být pokles rušení ...
Tento pokus s květníkem je téměř zdarma, mohu doporučit a zajímá mě, jak se to projeví i jinde.
Kytkám zdar :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od fox »

Dají se u nás sehnat komponenty, které jsou uvedeny u prodejce z Aliexpressu ?
- Turmalin / granule, písek /
- Krystalová zrna
- Grafit
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od zatty »

fox píše: 19 pro 2019 11:53 Dají se u nás sehnat komponenty, které jsou uvedeny u prodejce z Aliexpressu ?
- Turmalin / granule, písek /
- Krystalová zrna
- Grafit
jj dají, turmalín beru přímo v obchodě tam kde prodávájí korálky atd. používám ho na vysypávání podložek.

zbytek by neměl být problém taky.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Ještě stříbrný prach ...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

A co tato verze z China? :lol:
Ta má alespoň zajímavou náplň :lol:
Weight: 5.2kg
Size: 215*240*70mm
Material: aviation aluminum alloy
Connector: copper rhodium plated + carbon fiber
Internal filling: silver conductor + three-dimensional copper + 17 synthetic materials (recipe)
Process: Aesthetic Engineering + Brushed + Scrub


https://www.aliexpress.com/item/4000182 ... b201603_55

Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

A tady je detail vnitřku dřevěné verze...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od zatty »

jak jednoduché :-)
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od fox »

Ještě tak do toho nachcat ! :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od terahera »

fox píše: 19 pro 2019 13:19 Ještě tak do toho nachcat ! :lol:
To by v mém případě mohlo být dost nebezpečné,riziko vzplanuti téměř jisté :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

Terahera: neglgé tu gořalu a nevzplane to :thumbup:
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Urbino »

Fidas píše: 19 pro 2019 16:36 Terahera: neglgé tu gořalu a nevzplane to :thumbup:

:lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

tak v mem DK funguje nejvíce QKore na “zemneni” psa Furugrescu.
Ovšem v akci spolu se “zemnenim” do kvetinacu.
Kombinace těchto opatření u me funguje podobně jako třeba výměna reprosoustav.
Vyzkoušel jsem všechny možné kombinace.
v praxi vyzkoušené doporučení pro majitele psa Furugrescu:
- 1 ks QKore1 připojit na psa Furugrescu
- 2 ks dostatečně velikých kvetinacu s velkou kytkou připojit též.
( postupoval jsem nakonec přesně podle rad nejobdarenejsiho)

Ostatní zemneni komponentu by bylo na dlouhý článek. A zde offtopic.

Z výsledku jsem nadšený. Nejlevnejsi zlepšení zvuku, kterého jsem kdy dosáhl.
Tragické je, ze Furugrescu mám zapojeny min. 10 let!!
A až po 10 letech musel přijít člen “otikle” a doslova mi vnutit QKore do sestavy.
Přitom vznik Furugrescu byl následek experimentu s QBase u kterých jsem samozřejmě četl o podmínce zemneni koliku.
3:-O
kychtax

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od kychtax »

Jako vymena beden..hm
Neplanujes si to i nechat promerit? Co se tam napr zmenilo elektricky. To by bylo zajimave .. hledat nejaky vztah-duvod.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od jirie »

Konečně zajímavá diskuze bez invektiv se spoustou praktických nápadů :thumbup:
Časem to asi také prubnu, protože Qbase používám a v budoucnu zřejmě pořídím ještě jednu a zkusím doplnit i udělátky Qv2 a Qk1 :angel:
unplugged
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2019 19:40

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od unplugged »

Osobně jsem nejlépe přínos zemnění qkore do květináče slyšel na této nahrávce
[url=https://www.brainyquote.com/quotes/frie ... iller_1095[/url]
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Zemnit Qcore do květináče?
[-x :-?
Možná si vše přečti ještě jednou, trochu se zorientuj a pak to zkus znovu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
unplugged
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2019 19:40

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od unplugged »

Zkusím to, ale fakt hádám: psa do květináče? Nebo manželku?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Kychtax
Zajímavé by to bylo. Jen netuším kdo a čím by to změřil.
Pokud to zvládneš.... směle do toho
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od jimmi »

unplugged

Býva to opačne lebo manželka sama svojho manžela dokaže niekedy dobre uzemniť. :cool: :lol:
unplugged
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2019 19:40

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od unplugged »

jimmi
ano, to je pravda :smile:

Pánové, omlouvám se, už nebudu prudit. Přeju příjemné svátky a spoustu dobré hudby,

^:)^
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Fidas
Add vnitrek QKore.
Mas fotku vnitrku QKore k dispozici? Dej sem, please. Ma ji Merhaut? At Ti ji posle, prosim a poustni sem.
Jinak bych radeji nic nesoudil. Stejne “soudy” se resili pred lety QBase. Take bylo hned jasne, ze je to jasne. A houby s octem...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Souhlas Lachime. Rád bych viděl jak to Amíci vlastně postavili. Nebude-li foto vnitřku tak klidně otevřeme ty moje Q-Kory (jeden z nich :shh: ). Tedy musí to udělat někdo šikovný. Mirek Pytel by určitě mohl dostat svolení k odbornému zásahu :angel:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Otikle
Nejsi prvni, koho to napadlo. V nordostu nejsou hloupi.
Najdes na webu fotky vnitrku?
:?:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Otikle »

Lachim

Mr. Google mi žádný takový obrázek nenašel. Možná bude někdo šikovnější a vygoogluje to. Nemyslím, že by ten case nešel otevřít. Ale jak na to jít musí říct někdo manuálně zdatnější. Záruku asi nikdy uplatňovat nebudu, takže porušení nějakého nýtku nebo vnitřní plomby mi je fuk.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

lachim:Bohužel nemám, ale všechny výrobky ve stylu umělé země obsahují dost podobné prvky, jako je turmalín, křišťál, stříbrný prach, grafit a podobně. Nějak si neumím představit, že by v QKore ylo něco jiného ...snad to samé, v jiné kvalitě a čistotě. Podle mě by to měly být směsi, co umí částečně nebo více pohlcovat vf. Ale to si jen myslím ... jinak co jiného by tam mohlo být?
Google nic od Nordostu nenajde, co se týče kvékorů ... :-) Dobře si to hlídají...
Spíš by to chtělo porovnat levnou čínu s Nordostem ...
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Frogyman »

Objednal jsem dva kousky čínské země s tajemným obsahem 16 různých příměsí, tak jak dorazí, uděláme u Lachima porovnání...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Fidas
Z doslechu vim neco o obsahu. Tak jednoduche, jak popisujes, to nebude. Bude to podobne jako s xlr nebo speaker kabely od nich. kazdy to umi napodobit “na kolene” a nakonec si stejne koupis original produkt
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Fidas »

lachim: tak bohužel nic víc nevím. Kdysi jsem goodlil i po zahraničních fórech a neměl jsem štěstí. Tak tady jsem v koncích.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Zabiny
Dopadne to uplne, uplne stejne jako posledni test u me s dastou.
:razz:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od lachim »

Fidas
No prave. Nic nevim= tak nesoudim.
:thumbup:
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nordost - QKORE

Příspěvek od Pytell »

Chlapci , přivezte to a podíváme se co je uvnitř za poklady, samozřejmě se bude muset porušit garanční plomba.
Odpovědět