terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od Urbino »

Po několika pokusech sladit termín pro návštěvu u Tahery, se tuto sobotu podařilo. V prvé řadě mne pozitivně překvapila samostatná poslechová místnost s akustickými úpravami. Je vidět, že si letos dal za úkol došperkovat poslechovku do možného maxima. I když nynější stav nebyl v počátku zamýšlen, jak podotkl. Provedli jsme poslech několika hudebních vzorků, abych si já udělal porovnání zvuku mé aparatury s regálovými SF reproduktory, proti Taherovým sloupům. Obě apatury v porovnání hrají trochu jinak, ale dost dobře. Hrála moc fajn, rozlišení nástrojů, prostor, atd. Ale co mne nejvíce dostalo, byl gramofon . Zvuk a muzika, která z černé placky vycházela byla super. Maro bylo to pro mne perfektní. Od poslechu gramofonu u tebe se mi honí v hlavě myšlenky, tak si ho pořídit. Je to fakt jiný poslech.

Moro, díky za čas, který jsi nám věnoval. Jdeš správným směrem a já ti držím palce, nechť ti muzika dělá radost ještě hodně dlouho.
Kolega vytváří gramec, takže bych do něj skočil?? :crazy: :lol: :lol:
Po roztočení talíře se, jak říkal točí 18 min. než se zastaví :clap:
20191023_114852.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

Taky jsem se v sobotu zúčastnil. Mára stoupá po "spirále" a poslech v příjemně zabydleném "kutlochu" mne hodně bavil. Nečekal jsem sice takový rozdíl mezi digitálem a gramcem, ale ještě se budou u Oppa měnit kabely a vše se bude po těch změnách dolaďovat, tak dojde určitě k posunu. Mára má výhodu samostatné poslechovky a přitom není od rodiny "odtržený" - jeho děti chodí na pohádky jak do kina - multikanál a velké plátno - paráda. To mne nakonec nejvíc dostalo - koncert na plátně - Hans Zimmer v Praze - opravdu zážitek - byli i zimomriavky, Máro fakt dík za to. Co ty bedny vytvořily za akustický tlak, v tom multikanále, mě vedly k otázce kde má schované ty čtyři "suby"....fakt síla.
Ještě jednou dík za příjemný pokec, super hudbu, občerstvení a půjčení měděného slipmatu. Jen škoda, že jsem si nemohl dát pivko...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Urbino,Vítek
Díky za návštěvu,bylo to super odpoledne :thumbup: Jsem rád,že jsem poznal dalšího člena osobně,Vítka(velký pohodář a nadšenec),Karla už znám z dřívějška(to samé jak Vítek,asi jsou v Ostravě všichni na stejné notě :thumbup: )Je to tak,jak píše Vítek,ještě musím doladit spoustu věcí,mám přeci jen po letošním vítru :lol: v podstatě novou sestavu.A to jsem chtěl letos pouze,jak naznačil Urbíno,jen lehce doladit gramofon :cool: Ale vše nejde hned,předešlý setup jsem ladil skoro 4 roky,než jsem byl spokojen :crazy: Digitál bude asi vždy slabší proti gramofonu(u mně),i když doladím kabeláž,prostě se na analog nechytá.Při různých diskuzích s jinými členy však nejsem sám,kdo to tak má,prostě analog je jiný svět a u mně hlavní zdroj poslechu,proto mu věnuji největší péči.Co se multikanálu týče,tam jsem spokojen a už asi hotov :angel: Jinak nejdůležitější součást každého poslechu,ať už digitál,analog nebo multikanál,je pohoda a dobrá nálada,proto je pivko nedílnou součástí mého poslechového rituálu :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

A občas se pomodlit :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

valderon píše: 19 lis 2019 14:30 A občas se pomodlit :lol:
Asi narážíš na mou letní eskapádu,kdy jsem byl v depresi a chtěl se na celé hifi vykašlat.Šel jsem tehdy na Radhošt se pomodlit k mému bohu Radegastu :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

Přesně! Ale pomohlo to, ne? \:D/
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Pomohlo,ale ještě teď mě bolí nohy :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak včera došel předčasný ježíšek :angel:

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: terahera

Příspěvek od Dieter Burmester »

A co strcis mezi? :smile:
Dieter Burmester
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od Rothaudio »

Verzi Gold RH Furutech ještě neznám :)
Doporučuji Acrolink 8N Cooper :smile:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše: 24 lis 2019 16:54 A co strcis mezi? :smile:
Viablue X60 :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Rothaudio píše: 24 lis 2019 18:51 Verzi Gold RH Furutech ještě neznám :)
To je speciální verze pro Balkán :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

terahera píše: 24 lis 2019 19:06
Rothaudio píše: 24 lis 2019 18:51 Verzi Gold RH Furutech ještě neznám :)
To je speciální verze pro Balkán :angel:
:lol:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Dneska odpoledne sem byl po delší době u Mary poslechnout digitální větev. Šachuje tam s napájecíma kabelami (netuším co tam má teď vše zapojené a jak - to mi časem řekne určitě), ale musím konstatovat, že aktuální zapojení je to nejlepší co v digitální větvi udělal za poslední měsíce a nejspíš i od té doby co má lampový zesilovač. Zmizlo to nesmyslné přeslazené cosi (dobře víš co tím myslím) a vybudoval otevřený,vzdušný, zábavný zvuk, plný detailů a přitom neztratil nic údernosti. Závěrečnou skladba od Lindsey Buckingham - one take, která je velmi náročná na rychlost a tvrdost mě přesvědčila o tom, že jde správnou cestou. Mary výborné :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jj,vzhledem k tomu,že jsem přes víkend chytl pro chlapy smrtelnou nemoc( rýma),tak jsem si hrál s napájením :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zde výsledek mého víkendového snažení,Viablue X60 s koncovkami FI50,model Terahera balkán :cool: Zapojen ze zdi(samostatný přívod) do zesilovače

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

A zde druhý kousek,stejná metráž,koncovky Viablue,zapojen ze zdi do lišty Furugescu

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od Rothaudio »

Balkán zahořuje? 😉
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Rothaudio píše: 26 lis 2019 22:51 Balkán zahořuje? 😉
Jj :angel: Ale nehoří :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Za viablue :thumbup: .
Slysis nejaky rozdil s rozdilnymi koncovkami? ~o)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

kychtax píše: 27 lis 2019 07:36 Slysis nejaky rozdil s rozdilnymi koncovkami? ~o)
Ano,rozdíl slyším a značný,hlavně mezi pozlacenými Viablue,RH FI50.Nebudu se zde rozepisovat jak která hraje,asi sám víš,proč :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Jak nehori tak je to nuda :lol:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

To jo, ale když potom někde zahoří, je to prus@r...
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

To zajisté ano, na to jsou tu jiní experti co umí speciální hořící napajecky :lol:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

terahera
Rozumím tomu správně, že sis na napájecí metráž Viablu X60 za 45,-EUR/m nainstaloval Furutech FI-50 konektory za 600,-EUR ? :shock:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

:lol: To bys nepochopil.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Jiri píše: 27 lis 2019 15:00 terahera
Rozumím tomu správně, že sis na napájecí metráž Viablu X60 za 45,-EUR/m nainstaloval Furutech FI-50 konektory za 600,-EUR ? :shock:
Ano,rozumíš tomu správně,je to v mé sestavě skvělá kombinace :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: terahera

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jirko klid, jsou to fejky za "pár" korun. Ty fotky nejsou nikterak detailní, ale přesto je jasně vidět rozdíly. Jednak originály mají u samce tu zemnící lištu přes dutinku nýtovanou a zde je šroubek na plochý šroubovák, druhak jsou tyto špičkové modely prodávány v luxusním balení, ne v tomto základním, které má na sobě ještě označení gold a zde je světlé pokovení, tedy rhodium, číňan to nějak zvojtil...
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: terahera

Příspěvek od Jiri »

Jirka33 píše: 27 lis 2019 15:46 :lol: To bys nepochopil.
Myslím, že teď tomu rozumím díky N.A.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: terahera

Příspěvek od Jirka33 »

Ale to bylo tajný :ymdevil:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tajný to nebylo,proto jsem dal foto samostatných koncovek včetně papírových krabiček :angel: Origo jsou v dřevěných.Dilenske zpracování je ve své ceně perfektní,nemám s tím vůbec problém,že je to čajna :cool: Zvláštní je,že v podstatě nikoho nezajímá zvukový přínos :???:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 526
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: terahera

Příspěvek od F2014 »

terahera píše: 27 lis 2019 22:38 Zvláštní je,že v podstatě nikoho nezajímá zvukový přínos :???:
Neboj, zajímá, jenže tvé vyjádření jaksi nedává prostor:
Ano,rozdíl slyším a značný,hlavně mezi pozlacenými Viablue,RH FI50.Nebudu se zde rozepisovat jak která hraje,asi sám víš,proč
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Asi jo :angel:Bylo to však vyjádření pro Kychtaxe,ne o přínosu v konkrétní situaci
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem :angel:
Tak dnes jsem si hrál s ustavením a podložením gramofonu.Zjistil jsem,že mé původní ustavení na betonové podložce,která pak byla na magnetických nožkách,už s používáním měděného slipmatu,není ono.Dal jsem tedy beton pryč,na gramofon našroubovoval původní hliník-sorbotan nožky a pak to celé postavil až na magnetické.Usazování byla neskutečná drbačka,ale výsledek stojí zato :thumbup: Ještě mám v plánu časem vyzkoušet mezi gramo a magnety sendvič z mdf,tak uvidíme,ale momentální uložení je zatím nejlepší ze všech kombinací,které jsem zkoušel :thumbup:

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Teď mi volal kamarád,že je můj předešlý příspěvek možná zavádějící,chtěl jsem tím říct,že od doby měděného slipmatu,který je fantastický,není u mě třeba betonu,který fungoval před mědí dobře,ale s nástupem mědi už je na obtíž :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No a ještě jsem teď asi dva měsíce zkoušel prohazovat koncovky na reprokabelech.Zkoušel jsem střídavě rhodiové Audioquest banánky vs banánky z pozlacené mědi Viborg.Nakonec u mě vyhrály zlacené Viborg :cool: :angel:

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak po několika hodinách poslechu lp musím uznat,že odebrání betonové desky z pod gramo byl výborný tah :thumbup: Zvuková scéna se s mým novým uložením gramofonu rozšířila natolik,že jsem místy v šoku :eek: Méně kvalitní desky,kde je slyšitelný hluk drážky,mě zaráží,hluk jde místy ze zadu,jakoby z efektových repro k DK :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

Máro ty mi dáváš... zrovna jsem objdednal kamion betonových desek...
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: terahera

Příspěvek od jisk »

terahera
sendvič vyzkoušej, je to další level k tomu, čeho jsi dosáhl teď s rozšířením scény a slyšení hluku drážky jak z DK (hluk z drážky slyším stejně jako ty)

Zkoušel jsem různé materiály a provedení, mě se nejlíp osvědčila buková "mnohovrstvá" překližka 18mm. Těžké materiály jako beton nebo žula prostor zvuku a živost zatlumovaly, stejně tak to zatlumovala třeba dubová 30mm silná deska nebo mdfka.
Nakonec jsem dospěl k rozdělení podložné desky na dva pruhy cca 10cm široké (mám 4 nohy, tak to tak jde rozdělit). Podložení gramo směrem od police je následující - gumové nohy (vcelku tvrdá pryž, používá se jako zarážky ke dveřím :-) ), pak překližkový pás (2 ks - pod 2+2 nohy), na překližce leží pěnové hokejové puky a na nich stojí gumové nohy gramofonu, chová se to při dotyku jako vzduchový polštář.

ty puky najdeš třeba zde: https://www.decathlon.cz/penovy-puk-na- ... 48751.html
je to pěkná woodoo hifi pomůcka za pár kaček a užiješ si spoustu zábavy při experimentování
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Dasta
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Zkušenosti s podložením gramofonu není přenositelné, neboť jinak se chová těžký gramofon s tvrdým uložením,jinak odpružený systém uložení,jinak belt drive,jinak direkt drive.
U svého direct driveTechnics , jsem dosáhl nejlepších výsledků s tvrdým uložením na žulové desce, v rámu z masivního ořechu osazeným origo cerabally.Pokusy se sorbotanem, či jinou měkčí podložkou degraduje zvuk.
Tvrdé uložení v kombinaci s tvrdým mattem podávají nejlepší výsledky.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět