Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Trochu si protiřečím, díky za upozornění! Titan je filtrace! nikoli distribuční blok. Distribuční blok je lišta.
Lišta JO, Titan NE. Aby to bylo jasné. :razz:

"tzn.. u mně skoncováno s Isotek Titan" ^:)^
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

U mě ještě ani nezačal :lol: (titan aspol)
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

terahera
hlavně si žádnou filtraci nekupuj.
dáš za to desítky tisíc.
pak budeš složitě hledat ztracenou dynamiku zvuku.
pak zjistíš, že jsi koupil jen kompresní prvek.
pak se budeš bát sám sobě přiznat, že jsi koupil úplně špatně.
pak si to necháš zapojené a budeš to řešit třeba stříbrnými kabely.
nebo jinou derivací filtrační komprese
(přeci nechceš dopadnout jako třeba já nebo pytel)
^#(^ :smile:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Jiri »

Bohužel i já jsem takto dopadl a teď musím dát ranec peněz za stříbrné "sacco power".
Přeci tu filtraci nevyhodím.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Všem majitelům filtrací přeji příjemné ladění zvuku s filtracemi a posílám píseň. :thumbup:
https://youtu.be/3PypweyDO_g?t=98
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od PavelDosko »

a navic se do tech bazmeku blbe shani praci prasek
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

Jiří - ty jsi nepoučitelný, vždyť řešení je tak snadné. Vyhoď Srolla, kup nějaký koncák, napoj jej napřímo na čínský DAC a budeš mít vyřešeno. Ušetříš nejen za filtraci, ale i za kabely, bude stačit to, co doma najdeš či sám upleteš... :silent: :silent: :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

:lol: =))
Abych to uvedl na pravou míru,nejsem filtrskeptik,ale jak už jsem někde psal,filtry v mých finančních možnostech(cca 70000,-),u mě vždy prznic zvuku,věřím ale,že jednotky jako např PS Audio co má Pytel a jiné v podobných a vyšších cenových fungují skvěle.Ale na ty prostě nemám,takže než filtrovat špatně,tak radši nefiltruju vůbec :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

:thumbup:.. vítej a poď na mou hruď.
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... mmer-3000p

Videl jsem to zapojene do srollu v Praze v Don Giovanni, je li to ono?
Ten privodni kabel je mi povedomy.. kabelguru reptilian? :razz:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Federmann »

"Výrobce udává filtraci radiofrekvenčního a elektromagnetického rušení v pásmu 30 kHz - 1 GHz a to s účinností až 100 dB."

A co akustické pásmo, třeba 100Hz až 5 či 10kHz, kde je toho nejvíce, navíc přicházející po vedení a ne elektromagnetickým polem :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Rothaudio »

Ano kluci z Kabel Guru jsou hlavní dodavatelé kabelů pro mnoho firem zde v ČR.
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

jj podle opletu a toho "aliexpres" konektoru. Na filtru za čtvrt mega..
Oplety berete stejný, že rothaudio. Vy máte červené jestli se nepletu, jinak stejný. To berete spolu ne? :smile:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Pytell »

Cituji p. Březinu : - cena je mimořádně prémiová -- za pasivní filtr s oddělovacím trafem, sice hezké provedení a s průměrným sítovým kabelem , to bych raději Ri-Audio za 1/4 cenu nebo už plnohodnotnou pračku .
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od aretax »

Naspäť k téme. Ja osobne by som filtrácie nezatracoval. Ako som písal, svoju som predal, lebo sieťový kábel, čo používam, mi hrá lepšie priamo zo siete. Ale ja bývam na dedine, kde v širokom okolí nie je žiaden väčší odberateľ elektriny a navyše cca 100 m od trafo stanice, teda mám pomerne čistý prúd. Väčšina hifistov však býva v mestách, kde je znečistenie siete oveľa väčšie, navyše v cinžiakoch, kde sú často hliníkové rozvody a hlavne susedia, čo majú v zásuvkách pozapájané kde-čo a všetky rozvody sú poprepájané (často nepomôže ani sólo prívod od poistkovej skrine), tam je použitie filtra bezpodmienečne nutné. Čiže otázka neznie: filter áno, alebo nie, ale skôr kedy filter áno a kedy nie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

kychtax
srollu byl předřazený filtr sroll. tento oddělovák, za pěkných 280t, tam luděk určitě neměl.
á propós... bojovník proti filtracím odkazuje na oddělovák s filtrem?
že by nějaký svěží větřík zavanul ? :-c
(nechceš si to vypůjčit a vyzkoušíme to u tebe a u mě?)
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

fakt si nejsem jistý, ale myslím že to tam měl. Protože mě zaujal název "harmonické kladivo" a hned jsem to googlil. :lol:
Škoda že jsem ho nevyfotil. Bylo to překrásně provedené, což je i tato "kysna". :razz:
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Rothaudio »

Co jsem se doslechl, tak tento produkt měl Sroll zapůjčený na chvíli. Takže jste ho mohli chvíli vidět v "jeho" pokoji na výstavě.
Jen škoda, těch konektorů.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Jiri »

Chtělo by to porovnat třeba s Pytlovo PS Audio. Já jsem trochu skeptický vzhledem k tomu, že je to jen pasivní filtrace od neznámé firmy za cenu, co už lze koupit ověřené regenerátory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Na druhou stranu, jsou asi i filtrace v této ceně, které přehrají např. Supertitan. Když budou dobře udělané.
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

jen trochu prudím hihi. :D
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

A co bys proti dvojici SuperTitan & Genesis postavil? Bavíme se o cenově relaci +- 10tis Euro za novy, tedy odhadem 150tis Kč v 2handu. Docela by mne to zajímalo, protože si často kladu otázku, kam se po titanu posunout, když na SuperTitan nedosáhnou


Edit: Aha, jen plácání... A já ti na to skočil :crazy:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Zas tak úplně ne. Mrkni sem, je to na konci té stránky.
https://www.audioaficionado.org/showthr ... 71&page=21

After 2 weeks listening to Extension LE I once again compered the both against each other (Isotek Supertitan vs Purist Audio AC extension LE). I also used my wife in a blind test.
The results were clear. Both of them does a good job. But Extension LE is better in my system.
It's sounds smother, more air around the instruments and they are more easy to place in space. Extension LE makes it sound more Hi-resolution in a way. Micro dynamics is better to and that's also better when I play at lower volumes.
I'm still impressed of Extension LE. You have to try if you get near one.


Ale je to jen povídání z netu...Vím že to lachim nemá rád. :-ss ^:)^
Ten purist audio vychází na 9300EUR - taky žádná levnota.
https://avcorp.pl/product-eng-2618-Puri ... on-LE.html
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

kychtax
1. tak to se ti omlouvám. byl jsem u Srolla opakovaně a neviděl tam nic jiného než jeho filtraci.
a jelikož znám Luďkovo názor na filtrace za "statisíce"... došel jsem ke špatnému závaru.
paolo viděl stejně jako ty. sorry, please.
2. též by mě zajímalo co bude lepší v pasivní filtraci než isotek super titan a v aktivní "regeneraci" než isotek genesis.
doma jsi zkoušel jen isotek titan, že ? nebo i ri-audio ?
jenže bez odpovídající předzesilovače + neutrálního zdroje zvuku to u tebe spíše nemělo smysl hodnotit, ne?
u mě to byl postupný "vývoj" přes různé pasivní filtry až po regenarce od ps audio a accuphase.
proto na kopírovaný názor z googlu neberu žádný zřetel.
aneb ... horší se často jeví jako lepší a naopak. však to již sám musíš dobře vědět.
:smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše: 26 lis 2019 11:43 A co bys proti dvojici SuperTitan & Genesis postavil? Bavíme se o cenově relaci +- 10tis Euro za novy, tedy odhadem 150tis Kč v 2handu. Docela by mne to zajímalo, protože si často kladu otázku, kam se po titanu posunout, když na SuperTitan nedosáhnou
Za 150.000 Kč lze koupit stroj, který ti elektřinu ze zásuvky uloží do baterie a protože má i generátor a hodiny, tak z toho stejnosměrného napětí z té baterie vyrobí úplně nové a čisté napětí střídavé, s dokonalými padesáti herzi a skálopevnými dvěstětřiceti volty. Navrch dokáže kupodivu ve špičkách dodat větší proud než samotná záskuvka ve zdi a když vypadne elektřina, nějakou tu hodinu můžeš klidně poslouchat dál \:D/
Dieter Burmester
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

lachime, Začíná mi ten můj chybějící předzesilovač připomínat pytlův spálený výškáč. :lol: Přitom slovy PMA mi sestava dostatečně rozlišuje..
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kulich »

kychtax

ty zase perlíš #:-s
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

kulich, Ty máš taky isotek - nesleduješ popsané? Já se můžu bez váhání přidat k těm poznatkům toho pána z ciziny. A to dokonce ve srovnání bez filtru vs s filtrem. Bez filtru - It's sounds smother, more air around the instruments and they are more easy to place in space
Chtělo by to míň poznámek a podělit se o víc zkušeností, kulichu...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aby bylo bez filtru více airu kolem instrumentů, je krajně podezřelé, protože (a teď tedy ty zkušenosti) na základě zkušeností mých tomu bývá přesně naopak ;)
Dieter Burmester
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Ale docela rád bych si půjčil NA Galaxys. Upřimně. Je to několikátá generace, slyším velmi hodně chvály na NA filtry z poslední generace.. Asi je to povedený produkt. Jak znám Sunrise v2, který měl některé zv. atributy jinak než např. Isotek, pokud je Galaxys ve všem o kus dál. Může to být již výborný filtr! Za super peníze.. Ani frekvence prodejů Sunrise na bazaru není velká a když se prodává, tak za půlku ceny, popř. ještě víc.. Třeba ten titan byl za 80? a teď přes 30 za něj nedostanu. Prodával jsem ho již 2x. To myslím taky něco vypovídá.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 26 lis 2019 15:57, celkem upraveno 1 x.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Jiri »

kychtax píše: 26 lis 2019 15:32 Přitom slovy PMA mi sestava dostatečně rozlišuje..
Copak ti PMA řekl na tvá wenge dřívka pod kabeláží a tvé ladění zvuku napájecích kabelů podle materiálu koncovek?
Máš to holt těžké Kychtaxi, vybrat si svého "guru", když se rozhoduješ mezi Lachimem a PMA :lol:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

To jsem ještě wenge neměl, Jiří. Zkušené hifisty je potřeba brát s "grain of salt" Upnout se na jednoho guruJáru není dobré, líbí se mi názory cougha, lachima, ale i PMA a BVa. No a co, že jsou v protikladu. Člověk už tak nějak po těch letech vybere, kde která věc je jeho zkušenosti bližší..
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Na ty koncovky bacha, jiri, zacházíš s neprobádaným. :smile: Jsem zvědav jestli si na mně vzpomeneš.. Někdy..
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

dieter burmestr
uveď takový přístroj, prosím ! snad tím nemyslíš nějaké UPS pro počítačové sítě? to už jsme řešili někdy kolem roku 2005-07.
(ještě s renownem)
osobně žádný tebou takto popsaný přístroj neznám.
buď konkrétní, please! za 150t bych chtěl takový přístroj hned.
ps audio 20, accuphase 1220, genesis/supertitan.... vše je výrazně dražší! díky.

kychtax
1. pma je legenda. proti té nemám co nabídnout. snad jen kávu + grappa.
2. máš pravdu. jsem otravný. jenže mi pořád hlava nebere, že děláš soudy nad komponenty na sestavě bez předzesilovače.
ač všichni kolem tebe preampy používáme.
takovou vrstevnici "bez preampu je to jednodušší" máme za sebou asi všichni.
při letitém výstupu na audio-horu. ještě na hifipassion jsme to zkoušeli všichni z původní, staré party. třeba mark levinson by ti mohl vyprávět.
jenže dnes všichni "pod vrcholem" víme, že bez preampu to směrem nahoru ( po tom audio-kopci) nejde.
a i každý matador tohoto fóra ti to zřejmě potvrdí. tudíž omluv mou otravnost, prosím.
:-)
sorry za offtopic. ale ono to má i s bojem proti filtraci něco společného. :shh:
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Zkousel nekdo ten galaxys ze zdejsich clenu?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

lachim píše: 26 lis 2019 17:34 dieter burmestr
uveď takový přístroj, prosím ! snad tím nemyslíš nějaké UPS pro počítačové sítě? to už jsme řešili někdy kolem roku 2005-07.
(ještě s renownem)
osobně žádný tebou takto popsaný přístroj neznám.
buď konkrétní, please! za 150t bych chtěl takový přístroj hned.
ps audio 20, accuphase 1220, genesis/supertitan.... vše je výrazně dražší! díky.
http://www.hifistore.cz/sitove-pracky-p ... de632.html

Akorat teda novejsi verze je ponekud drazsi, ale furt je to levnejsi nez tebou zminene.
Dieter Burmester
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

lachime, vím že to myslíš dobře. Vše pro zvuk - jsme v tom stejně. Jeden preamp classe mám ve skříni, jeden preamp ATC jsem prodal, další preamp jsem prodal. Aby mi preamp nějak zlepšil zvuk, nikoliv jen měnil. Nevím jaký a kolik bych si musel připlatit. 60? 100?. To už je mi bližší integráč. Proto se do toho nehrnu. A názory na komponenty a filtrace jsem si dělal s preampy i bez nich (s pre v RME). Měření udělal PMA a graf je na výstupu z RME pěkně hladký. Pre zatím vždycky pouze měnil zvuk. Asi jsme nenarazil na správný Pre, asi pre za 100 nebo 160tis by byl přínosem. Ale jak jsem naznačil, to už je mi bližší vypiplaný integráč. Sroll Epigram, Hegel 390 a podobné krásné zesilovače.
... KZ+Pre+nap.kabel+ICkabel vs int.zes. už vyjde i u těchto drahých zesilovačů na cca ekvivalentní peníz. Proto nikam nespěchám. Možná přestavba v obýváku..víc schovat nebo zmenšit sestavu. Aktivy. I nabídka na Pre32 už byla, ale v světle toho zmíněného bych pak nerad měnil záměry a směr, prodával apod. Hodně nad tím v téhle době přemýšlím, jak dál.. :-h
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

DB
Díky. Zajímavé. Zkusim časem prozkoumat

Kychtax
:angel:
Odpovědět