MFSL

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MFSL

Příspěvek od Frogyman »

Tak to by bylo škoda, nechceš jim zkusit napsat, proč to nejde? Přeci jen ty slevy na MFSL jsou zajímavé a chápu, že na discogs je neuvádí, protože potřebuje vydělat na poplatky...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

vitek píše: 26 zář 2019 07:35 UD1S 011 Thelonious Monk - Monk's Dream - na skladě, začínají rozesílat...
Mám již doma na SACD a je to vynikající, vydali to asi před dvěma měsící.
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše: 26 zář 2019 07:49 Škoda, že jen na mofi, kde zase nemají Lofgrena. Jinak bych zrušil jpc a objednal to společně od MD.
Tak počkám a vezmu od PASKO "bakelitshopu" :-)
Sašo na MD mají jak Lofgrena tam Monka a do textu jim napiš, ať to pošlou společně....

Viktore SACD je samozřejmě na cestě... nemůže chybět...
Borismart
Příspěvky: 57
Registrován: 06 říj 2018 12:56

Re: MFSL

Příspěvek od Borismart »

jupol píše: 26 zář 2019 08:36 chcel som ho vyskúšať a objednať niečo od MoFi, ale zo stránky bakelitfutar žiaľ neposiela do ČR/SR... :thumbdown:
Posílají, před chvílí jsem u nich objednal 7 vinylů.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: MFSL

Příspěvek od jupol »

Tak to je zaujímavé, včera tam ešte Česko nemal a Slovensko tam nemá ani dnes... :crazy:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak mu napis, treba to tam rad prida :thumbup:
Dieter Burmester
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: MFSL

Příspěvek od jupol »

práve sa stalo, som zvedavý ako zareaguje...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od vitek »

Tak už rozesílá i MoFi
19_0927_Thelonious_Monk_UD1S_MoFi_Banner.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od vitek »

KONEČNĚ!!!
19_1009_Dire_Straits_MoFi_Banner2.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na elusivediscu je i konkretni datum :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MFSL

Příspěvek od Frogyman »

JJ, jen konkrétní datum ještě bohužel nic neznamená (píší 31/10/2019) :sad:

Každopádně dobrá zpráva a Dasta má moji omluvu. Včera a předevčírem jsme to řešili s tím, že se již objevil v Anglii prodej a já mu tvrdil, že to musí být podvod, když to ještě MOFI nenabízí... A uběhlo 24 hodin a už jsem měl emailu newsletter a dvě minuty na to již Vítek zveřejnil :thumbup:

Každopádně už také objednám a snad bude dárek do vánoc doma :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Na hoffmannove foru to uz maji vsichni za tutovku. Ja myslim, ze konec rijna je uz definitivni datum.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

SACD Dire Straits už jsou uvedeny i na stránkách MFSL. \:D/
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: MFSL

Příspěvek od jirie »

:thumbup: Pecka!!!
Chlapi tak to je skutečně"překvapení" . Vzhledem k datu vydání posledního kousku Dire Straits od MoFi jsem už nedoufal, že se kompletní řady vůbec dožiju.
Každých 14 dní jsem koukal na stránky Music direct a zkoumal, zda se termín TBA už nezměnil na nějaké konkrétnější datum.
. Nedělám si sice iluze o dodržení ohlášeného termínu, ale doufám a věřím že to konečně klapne. Jak píšete, mohl by to být moc hezký vánoční dárek.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Je o tázka, co bude výhodnější :-?

1. nižší cena v USD + clo + vyšší poštovné
2. vyšší cena v EUR + nižší poštovné
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MFSL

Příspěvek od Frogyman »

Ono to většinou vychází cenově ve finále podobně, v US je to zase podstatně levnější, takže po započtení dopravy a cla se dostaneš na stejnou cenu, jako se prodává v EU. Za mne je spíš otázka:
- z US mezi prvními s jistotou, že se na tebe dostane, ale se špatnou možností reklamace?
- Nebo čekat až se (a zda se) objeví v EU a doufat, že to nebude jen u překupníků s vyšroubovanou cenou.

Já nyní volím US, je nás domluveno více na hromadnou objednávku, takže poštovné pak vychází "snesitelných" cca 10 USD/ks a státu na jeho nezbytné výdaje holt budeme muset přispět, ale to nám nevadí. Všichni máme totiž velké sociální cítění a zvláště my z Brna s pracovními povinnostmi v Praze už chceme mít co nejdříve opravenu D1...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Borismart
Příspěvky: 57
Registrován: 06 říj 2018 12:56

Re: MFSL

Příspěvek od Borismart »

zabiny007 píše: 11 říj 2019 09:31 státu na jeho nezbytné výdaje holt budeme muset přispět, ale to nám nevadí. Všichni máme totiž velké sociální cítění a zvláště my z Brna s pracovními povinnostmi v Praze už chceme mít co nejdříve opravenu D1...
:thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše: 11 říj 2019 09:31...Nebo čekat až se (a zda se) objeví v EU...
Tak toho bych se nebál, po těchto titulech od MFSL bude hlad a to velký :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MFSL

Příspěvek od Frogyman »

No, zrovna jsem přemýšlel, zda opravdu potřebuji další DS... =))
Možná se budu muset začít některých vydání zbavovat, protože když budu mít MoFi, po jiných pravděpodobně už nesáhnu a jen zabírají drahocené místo...
IMG_20191011_102035.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MFSL

Příspěvek od lidumil »

Bohužel to je tak se zásilkami z US. Nebo si to nechat poslat k někomu v US a čekat až pojede do ČR.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: MFSL

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 11 říj 2019 09:31 Já nyní volím US, je nás domluveno více na hromadnou objednávku, takže poštovné pak vychází "snesitelných" cca 10 USD/ks
Kolik toho bereš? Vychází mi minimálně 10 :ugeek: :eek:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: MFSL

Příspěvek od lachim »

zabiny
hustý. tomu říkám fotka sbírky nadšence. fotka impozantní
takhle to máš u všech oblíbených nahrávek?
:clap:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: MFSL

Příspěvek od jirie »

zabiny007 píše: 11 říj 2019 10:39 No, zrovna jsem přemýšlel, zda opravdu potřebuji další DS... =))
Možná se budu muset začít některých vydání zbavovat, protože když budu mít MoFi, po jiných pravděpodobně už nesáhnu a jen zabírají drahocené místo...

IMG_20191011_102035.jpg
No... Vinyly sice nemám, ale několik verzí CD ano.
Právě v období kdy začali vycházet Japonci jsem vahal, zda do nejich nehybridů jít. Nakonec to rozhodl první hybrid od MoFi.
Bude proto zajímavé porovnat Japan SACD a MoFi hybrid?!?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MFSL

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
A to DS není moje TOP... je to jen výsledek dlouhodobého sbírání. U většiny titulů, které mám takto Xkrát, byl vývoj stejný - začíná to dovezenou deskou z jugošky, pokračuje licencí supraphonu, následuje první prskavka sehnaná někde po revoluci a pak s vyvíjející se sestavou snaha na burze koupit něco lepšího a neprskajícího. Do toho zasáhnou reedice a mezitím ještě období LP útlumu a nástupu CD + tam kde to vyšlo ještě SACD, BD či DVD-A. Takže jsou i tituly, které bych našel třeba ve více než 10 různých vydáních na 4 rozdílných nosičích. :angel:
Ale jinak mám většinu věcí tak 2x, něco 3x a najde se i pár kousků, která mám jen 1x =))
A na to něco prodávat nemám čas - musel by to být nějaký garážový výprodej... přijď, vyber si a na ceně se domluvíme. :-)

Ale to jsme již OT...

lidumil
:shh: 30titulů :shh:
Ale "jen" 21 je DS, pak jsou i jiné, co jsem si tam já a ještě i někteří kolegové přihodili...
Objednávat budu nakonec z musicdirect - peníze stahují z karty až opravdu posílají, takže pokud by se třeba objevilo před tím někde jinde, dá se bez problému stornovat. A navíc na DS se vztahuje jejich promo kód s 10% slevou na vinyl...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MFSL

Příspěvek od terahera »

Ten garážový výprodej je dobrý nápad :thumbup: Dej pak s předstihem vědět,ať si vemu volno :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

A hlavně začni shánět garáž, pokud doposud nemáš :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MFSL

Příspěvek od Frogyman »

Dnes se na musicdirect objevila sleva 15% na všechnu hudbu při nákupu nad 99USD, vztahuje se jak na vinyl, tak i SACD od DS. :clap: :clap: :clap:
Takže zajímavá sleva, která pokryje velkou část celních poplatků... :thumbup:
Výstřižek.JPG

Mimochodem - do katalogu dnes zařadil vinyly od DS i PASKU na svém domovském "bakelit webu" (https://www.bakelitfutar.hu/). Ale zatím se nedá objednávat...
Cena vychází cca na stejno, jako z US s aktuální slevou 15% a po započtení nákladů na dopravu (při větší objednávce) a celní poplatky...

Výstřižek.JPG

Jo a aby těch dobrých zpráv nebylo málo, tak i JPC má do 18/10 slevy 10% na vše...


Konec hlášení :razz:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: MFSL

Příspěvek od jirie »

Eeee....
Ale nějak tam ti Germáni pořád nemají ty SACD od D.S. :???:
Snad to z kraje pracovního týdne napraví s německou důkladností!
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: MFSL

Příspěvek od jirie »

Tak na Germány jsem se vybodl, ale v Plzni už mají aktualizovanou nabídku jak SACD, tak LP. Objednáno za docela solidní cenu cca 950 Kč za hybrida :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

jirie píše: 15 říj 2019 12:54 Tak na Germány jsem se vybodl, ale v Plzni už mají aktualizovanou nabídku jak SACD, tak LP. Objednáno za docela solidní cenu cca 950 Kč za hybrida :thumbup:
Jirie pls, kde v Plzni?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: MFSL

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky moc ^:)^
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: MFSL

Příspěvek od jirie »

Dieter Burmester píše: 11 říj 2019 09:14 Je o tázka, co bude výhodnější :-?

1. nižší cena v USD + clo + vyšší poštovné
2. vyšší cena v EUR + nižší poštovné
https://www.musicrecords.cz/catalogue/h ... -(165467)/
Zvolil jsem slušnou cenu v Kč a poštovné zdarma :cool:
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: MFSL

Příspěvek od HonzaE »

Mam toto vydani :
https://www.discogs.com/Dire-Straits-Lo ... se/1986047
zvukove pro me jedno z referencnich CD. Ma smysl jit do noveho vydani SACD, bude hrat jeste lepe ?
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Určitě bude hrát jinak, zvuková filosofie MoFi je dost odlišná od japonských, vesměs světlejších nahrávek.
Jestliže zvolí MoFi stejnou cestu, jako u"Brothers In Arms", nebudou vzniklé nahrávky mít konkurenci. Ani mezi japonskými SHM vinyl replikami.
Sběratelé japonských vinyl replik, při vší úctě prominou.
Osobně čekám na vinylové vydání (všech čtyř titulů od MoFi), též si od toho hodně slibuji.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: MFSL

Příspěvek od jirie »

HonzaE píše: 17 říj 2019 22:06 Mam toto vydani :
https://www.discogs.com/Dire-Straits-Lo ... se/1986047
zvukove pro me jedno z referencnich CD. Ma smysl jit do noveho vydani SACD, bude hrat jeste lepe ?
http://dr.loudness-war.info/album/view/118987

Také mám výše uvedené vydání, ale pak vyšlo i tohle:
https://www.discogs.com/Dire-Straits-Lo ... se/6034468
http://dr.loudness-war.info/album/view/118962

.....a je to opravdu lépe uděláno. Má to rozhodně přirozenější zvuk a na dynamice je znát, že se v nahrávkách někdo hrabal :sad:
Pak jsem to porovnával i s ostatními HR cut, např. Supertramp a také to bylo lépe udělané než "obyčejné" SHM-CD.

No, a pokud mohu přidat ještě zkušenost s porovnáním Supertramp - Breakfast in America (MFSL gold CD vs. MoFi hybrid SACD) .
Letité vydání na CD bylo jakousi referencí tohoto alba, ale SACD je skutečná perla. Tak čistou a prezentnější nahrávkou byl překvapen i majitem ultimátní sestavy, na které se testovalo.

Jsem tedy naplněm maximálním očekáváním.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: MFSL

Příspěvek od HonzaE »

Dasta, jirie
Diky za vase nazory a zkusenosti. Zrejme tedy nezustanu jen u objednani Making Movies, ktere me od DS chybi.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chtel bych jednou prijit na to, proc vsechny reissue labely opomijeji album On Every Street. Jako kdyby vubec neexistovalo. Proc MFSL neudelalo i toto album, aby to bylo komplet co se tyce radovych alb? :-?
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

"On Every Street" (Vertigo 1991)vyšlo v reedici na LP pouze jednou, vroce 2014 na značce Vertigo, buď jako samostatné 2lp, nebo jako součást boxu všech řadových alb, též 2lp.
V Americe reedice tohoto alba nevyšla na LP vůbec.
MoFi opomíjí poslední alba některých kapel, např. The Cars, nevyšlo "Door To Door, Foreigner pouze čtyři alba....
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tu reedici mam, zel je to lisovano v GZ a cely ten proces vyroby je takovy smutny, protoze kdyz lakovky do CR dorazily, tak dve ze ctyr byly poskrabane. Tak se cekalo na nove, ale zase prisly s jinym problemem. Vymyslelo se tedy, ze Vertigo poslalo master a rizlo se to do laku primo v GZ.

Jedna reedice oproti 300 reedici Brothers in Arms je takovy legracni nepomer. Treba WEA taky udelala reedici vsech alb az na On Every Street :sad:
Dieter Burmester
Odpovědět