Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

Terahera kam jsi zmizel? Je to škoda...jestli tě někdo naštval dej vědět "rozbijem mu kokos...." doufám, že to aspoň sleduješ...

Přišly nožičky, bohužel záhadným způsobem ne ty pro mne, (moje budou v další zásilce) ale aspoň je můžu otestovat... Je to docela vychytané. Několik možností použití - balonek nahoře, nebo dole, možnost výměny za původní nožičky, přidání keramických hrotů....
Na první poslech, výměnou za FE - CERABASE slimline, ještě více "klidu" a "zaostření"... vokály - radost...
IMG_0188.jpeg
IMG_0189.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

Docela by mne zajímalo, jaký vliv by mělo rozestavění na tom obrázku. Nožičky pod tenkou deskou ležící na těžké desce. Škoda, že nemám plát nerezu...
product1.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: terahera

Příspěvek od vitek »

Tak jsem zkusil dát nožičky přímo pod gramofon a pod žulovou deskou zůstaly, pak jsem je vyfoukl. Rozdíl jsem nebyl schopen zaregistrovat... Ještě to zkusím přímo na dřevo bez žulové desky, ale ta váha může taky hrát roli. Nemá někdo zkušenost jestli dávat nožičky přímo pod komponent, nebo je lepší pod těžkou desku?

Docela rozdíl oproti FE - slimline
IMG_0193.jpeg
IMG_0198.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

vitek
A ten vliv jsi hodnotil podle poslechu? Já podložky pod gramec zkoušel ještě tak, že jsem na gramci pustil zaváděcí drážku, nastavil relativně hlasitý poslech a pak ťukal a bouchal do desky pod gramcem. No a která měla nejmenší přenos pazvuků do repro, tak zůstala.
Jo a... Mára Tě pozdravuje, děkuje že jsi se ujmul jeho vlákna, a také za foto (které mu přeposílám, protože je nevidí...). Také vzkazuje, že se určitě někdy na fórum vrátí, až mu vyprší banán, který si dal dobrovolně v rámci autocenzury, aby "nenapsal a nezveřejnil něco, za co by jej dostal určitě oficiálně"....

terahera
Máro, toto byla výjimka, víc už Ti čtveráčka dělat nebudu. Raděj se vrať, znovu piš a věci které tě vytáčejí nech plavat a nereaguj na ně. :angel: :silent:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: terahera

Příspěvek od Dasta »

Direct drive by neměl nikdy být uložený na měkkých nožkách, nebo různých měkkých podložkách, např. sorbotanové puky.
Vše toto jsem zkoušel,mám podobné uložení, jako ukazuje Vitek, pouze nemám gramec na nízké podložce, ale v plinthu z masivního ořechu, který je uložen na origo ceraballech.Takto dosahuje nejlepší výsledky ve zvuku.

Máro, myslím, že už je čas se zase vrátit, všem nám tady chybíš, vždycky jsi byl přínosný, prosím popřemýšlej o tom.Jsem přesvědčen , že Ti Viktor, nebo Jarda rád vyhoví.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Jeden z moha pokusů v minulosti vrstvit nožky, podložky a desky... Ve finále byl nejlepší výsledek s Ground It od projectu přimo na desku. Používám jej dodnes i pod Oracle.
IMG_20171112_123211_resized_20171112_123839316.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

Dasta:
Direct drive asi nemám. Ten gramofon, který leží na té hnědé desce s tou tenkou není můj. Použil jsem ho jako příklad, který by mne zajímal, ale nemám tenkou desku. Mám gramec s řemínkem, který je ukrytý v útrobách.... Mám ještě bytelnou dřevěnou desku v garáži s jednu stranou nerezovou - to bych mohl zkusit.

Zabiny007:
Když ťukám na tělo gramce, tak i za chodu nic neslyším. Před tím jsem měl takový "plovoucí" a na něm byl slyšet poklep a taky když jsem šel moc rychle okolo, tak někdy přeskočila jehla... to bylo na starém bytě. Ale zkusím to ještě v té naváděcí drážce.
Zatím ten gramofon mám na dřevěné skříňce pak FE - slimline a na nich originální nožičky, které mají kuličku. Akorát mi přišlo že ta skříňka není tak bytelná, a nějaké zpevnění by to chtělo. Každopádně s balónky a žulou se to posunulo a je jen otázka, jak to nejlépe navrstvit....akorát to teď trošku "plave", ale když buším do skříňky na které je to vše položeno, tak se to ani nehne...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Dasta »

vitek,
Myslel jsem,že ta SL1200 je tvoje, když jsi vkládal fotku.Chtěl jsem se Tě dokonce zeptat, na tu modrou kruhovou misku, co je to zač?
Nerezový plech zkoušel kolega pytel a ztratil se prý zvuk.
Měl bych chuť zkusit měděnou.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Frogyman »

:angel:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Frogyman »

vitek
Pokud bys měl chuť ten nerez zkusit, stav se jak někdy pojedeš přes Brno, mohu ti pár nerezových desek na testování půjčit. (popř. by se to dalo asi i zaslat)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše: 14 zář 2019 16:42 vitek
Pokud bys měl chuť ten nerez zkusit, stav se jak někdy pojedeš přes Brno, mohu ti pár nerezových desek na testování půjčit. (popř. by se to dalo asi i zaslat)
Diky za nabídku určitě dám vědět až budu v Brně.

Jen mě ještě zajímá, jestli existuje nějaké obecné pravidlo na použití izolačních nožiček a zvlášť ke gramofonu. Jde mi o izolaci samotného chvění gramofonu o izolaci desky na které stojí gramofon od "okolí" a o izolaci navzájem....
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od lachim »

vitek, zabiny, dasta
jako absolutní ne-hrnčíř ... (s dovolením)
renown mi kdysi řekl jeden z mých hifi-axiomů .
"pokud nemáš gramec na nosné zdi, nekupuj si gramec high-endový"
lze již dnes "dohonit" pevnost nosné zdi "stolkem" pod gramec ?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Dasta »

To máš Michale v každém případě pravdu.
Mám to v plánu delší dobu, po stavební sezoně se do toho chci pustit.
Slibuji si od toho velký posun.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Frogyman »

Ano, gramec na zeď by měl být první volbou. Ale pokud to opravdu nejde (opravdu jako opravdu, např. u mne za rackem sádrokartonové pouzdro na zásuvné dveře, tím prostě závitovou tyč neprostrčíš), tak je potřeba najít "ten nejlepší možný kompromis". A já jej pořád hledám. Zrovna teď chystám nový pokus - v rámci příprav sestavy na nové bedny mám vše dnes rozloženo, přepojuji, optimalizuji a v rámci úprav jsem si nechal na rack udělat nádstavce, na které se našroubuje cerapuc... Jsem zvěda, zda to bude poznat...
IMG_20190914_200715_resized_20190914_080902284.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

Lachim:
Myslím, že renown v té době neznal "nafukovací nožičky" ty to řeší dokonale (přístroj plave na vzduchovém polštáři), jen najít tu správnou skladbu desek a nožiček....
Teď jsem je přehodil misto FE - Cerabally pod CD, no mazec, už nebudu víc psát a jdu poslouchat staré CD s novým zvukem.... jsem docela v šoku
IMG_0205.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je teda blby, chtel jsem si koupit Clearaudio Statement, ale jak ho dam na zed, to teda nevim :-? To si ho asi budu muset odpustit, kdyz to rikal Renown :roll:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Frogyman »

Buď v klidu, to se týká jen High-endu, clearaudio si klidně kup :lol: :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pravda, ultra high-end muze byt i na podlaze \:D/
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 14 zář 2019 19:57 vitek, zabiny, dasta
jako absolutní ne-hrnčíř ... (s dovolením)
renown mi kdysi řekl jeden z mých hifi-axiomů .
"pokud nemáš gramec na nosné zdi, nekupuj si gramec high-endový"
lze již dnes "dohonit" pevnost nosné zdi "stolkem" pod gramec ?
:thumbup:
Vyskúšané, realizované. Všetky ostatné riešenia sú na 2. a ďalšom mieste. Hlavne nie pod gramo žulu. Mal som ju, zvuk bol tenký. Ako náhle som vymenil žulu za MDF, zvuk sa diametrálne zlepšil. Pribudli basy, zvuk je plný v celom pásme. Nožičky mám originál magnetické od EAT (alebo ProJect).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše: 14 zář 2019 20:13 Ano, gramec na zeď by měl být první volbou. Ale pokud to opravdu nejde (opravdu jako opravdu, např. u mne za rackem sádrokartonové pouzdro na zásuvné dveře, tím prostě závitovou tyč neprostrčíš), tak je potřeba najít "ten nejlepší možný kompromis". A já jej pořád hledám. Zrovna teď chystám nový pokus - v rámci příprav sestavy na nové bedny mám vše dnes rozloženo, přepojuji, optimalizuji a v rámci úprav jsem si nechal na rack udělat nádstavce, na které se našroubuje cerapuc... Jsem zvěda, zda to bude poznat...

IMG_20190914_200715_resized_20190914_080902284.jpg
Ta nožka s cerapucem vypadá dobře. Já mám pod vším cerabally a dneska zjištuju, že je to asi málo. Slimline je nízký, ale funguje líp - nezvedne přístroj, když ho položím na dno - musel bych ho dát pod originální nožky, ale to už se mi nevleze do regálu.... Když vidím, jak má někdo pod přístrojema cer.- clasic, tak si říkám "blázen" tolik peněz za to nedám, ale už vím proč to tam dávají...
Sašo zkus něco s třema kuličkama a na větší váhu, ale už je asi pozdě, když to máš vyrobené...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Frogyman »

JJ, cerabase compact by byl vzhledem k váze ponku adekvátnější, ale cena to zatím odsouvá na "někdy". Navíc potřebuji 9 ks a pokud se někdy objeví, je to vždy á 4ks. To by znamenalo jich koupi 12 a 3 zůstanou ležet ladem... Ale i tak je cerapuc lepší než ceraball. Dokonce u menšího racku dosahuji ideálního zatížení "excellent" (necelých 20kg/ks), u většího jsem již lehce "za" (cca 25kg/ks).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Frogyman »

I když, pokud bych již zvažoval dávat do nožek takové částky, spíše bych se přikláněl k Nordost Sort Füt a zvážil bych i vyšší modely IsoAcoustics Gaia :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Dasta »

Mně žula zase naopak vyhovuje, nejhorší bylo, když jsem měl pod gramcem sklo.
Žula naopak vše zpevnila a lépe vykreslila, na nedostatek basů si také nemůžu stěžovat.Myslím, že je to zásluha racku, který prázdný váží kolem 70kg(bez žulových desek).
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od lachim »

vitek
1. neznám lepší "kombajn" než vip G3. děkuj za krásné foto. vždy se potěším.
(znáš něco universálnějšího a ještě dostupného ?)
2. ty vzduchové "kuličky" vyzkouším! poraď, prosím, optimální podel pod "kombajn". link
(hrnčířský kruh neplánuji)
3. ty přeci musíš znát tabulku od F.E s doporučenou zátěží pro všechny modely!
ceraball jsou na 9-10 kg/ks. při 12 už to nefunguje a při 6 ještě také ne.
doporučené zátěže je třeba přesně sledovat.
4. Nordost Sort Füt jsou, dle mého lepší/přínosnější. nebyl jsem zatím ochoten zaplatit 1000 Euro za 4 ks. proto mám všude F.E.
IMG_0255.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Frogyman »

add 4) jj, nyní oficiálka 1300 EURO/4ks a pokud chceš zámek a podložku, je to na set další 400 navrch. Tedy pro mé potřeby se pohybuji kolem kila v českých. Takže je to odloženo "až někdy" a zkouším alternativy.

add 3) sice to již bylo někde vylepeno snad tisíckrát, přesto znovu :-)

Obrázek

add 2) jj Vitku, postni zdroj, možná také neodolám a vyzkouším...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

Vše podstatné a důležité u výrobce http://pneuance.com
prodejce MD https://www.musicdirect.com/vibration-c ... =APNEUPPOD
V podstatě jsou dva druhy podle váhy komponentu.... cena!!!+clo+DPH... ideální, kdyby to někdo šikovný začal vyrábět, bo je to docela prosté a jednoduché.... ale zase nemusím vrtat díry do zdi pro gramec...

Je fakt, že všechny nožičky, které jsou "funkční" jsou drahé a při vynásobení počtem přístrojů a stojanů je to balík(netřeba to realizovat okamžitě), ale je třeba s tím počítat v rozpočtu, tak jak s kabelama či akustikou..., taky stojany jsou kapitola sama pro sebe a né bezdůvodně..

Lachim:
kdyby bylo něco lepšího než VIP G3 a za "dobrý" peníz, tak už to mám.... samozřejmě mám v hledáčku ( http://www.msbtechnology.com/transports ... -features/ ), ale poměr výkon cena... jsem s VIP v pohodě a "chrochtám si"
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od lachim »

vitek
nádhera. tak to máme opět vybrané to samé.
pod to už bych dal podložky bez ohledu na jejich cenu.
jen ta cenová nedostupnost....VIPG3 prostě nemá konkurenci!

díky za link. poprosím zabiny, aby mi koupil také 1 sadu.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Pytell »

Co se týče gramofonu, také jsem se tomu věnoval. Ano nejlepší je na zeď, ale co mám těžký a masivní ponk ( který má vč. polic skoro 85 kg ), nemám potřebu gramec dávat na zeď.

Zkoušel jsem na mém DENONu snad vše co existoval a nejlepší jsou u mě magnetické nožky od EAT , totální průser byl Ceraball, potom různé gumové nožičky, hroty, atd... Zkoušeli jsme i nerez pro gramec ( byl u toho i Lachim ), úplně zmizelo střední pásmo. Ale říkám je to u mě na mém kolotoči. Např. jeden hifista má pod vyšším model ProJectu Ceraball a pecka.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Frogyman »

lachim píše: 16 zář 2019 07:24 díky za link. poprosím zabiny, aby mi koupil také 1 sadu.
Lachim
no, vzhledem k cenovce toto teď realizovat nebudu - nyní mám priority jinde - bedny + dokompletovat kabeláž...
Více osobně.

Koukal jsem na parametry - pro Garrard bych potřeboval jít do NP-2, i když by stačil set 3ks

Pneupod NP-1
Max weight capacity per foot 20 lbs. (9 kg)
Max weight capacity per set of three 60 lbs. (27 kg)
Max weight capacity per set of four 80 lbs. (36 kg)

Pneupod NP-2
Max weight capacity per foot 40 lbs. (18 kg)
Max weight capacity per set of three 120 lbs. (54 kg)
Max weight capacity per set of four 160 lbs. (72 kg)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

Chlapi budu objednávat pro sebe tři sady NP-1, kdyby se chtěl někdo přidat, dejte vědět podělíme se na dopravě + je třeba počítat se clem a DPH...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od lachim »

vitek
když mi saša řekl ráno u kafe cenu za sadu 4 ks ...
též řeším jiné priority.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

Nezkoušel někdo pod gramcem hliníkovou desku cca 4 cm vysokou?
JAPEX

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od JAPEX »

Že by po době nerezové a měděné začala doba hliníková? :mrgreen:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od YamahaMan »

vitek píše: 16 zář 2019 18:04 Nezkoušel někdo pod gramcem hliníkovou desku cca 4 cm vysokou?
Hliník nie ale mám pod gramcom 4cm sklo o váhe vyše 20 kg
Nedá sa to ani porovnať s tým sklom, čo tu bolo o ňom písané.
U mňa MAX spokojnosť, nepočul som rozdiel medzi 3mm mramorom, ktorý mám pod repro.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Dasta »

Hliníku bych moc nedával, kvůli měrné váze a specifikaci tohoto kovu jako takového.
Mám v plánu již delší dobu nalepit na žulovou desku měď o tloušťce 3 nebo 4mm.
Od toho si slibuji velice kladné výsledky, protože jsem s mědí pod gramofonem laboroval již dříve a chovalo se to velmi přínosně.
Lepidlo měď ke kameni krásně přitáhne, takže nevydává žádný svůj zvuk,
musí se však nanášet celoplošně,použiji bitumenové lepidlo, protože měď přilne ke kamennému podkladu naprosto dokonale.
Pochopitelně po realizaci dodám foto a report
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

Honzo to je zajímavá kombinace. Každopádně asi váha je nejdůležitější a materiál či složení více materiálů pak závisí od toho, na čem to leží a jaký je gramec. Takže docela mraky možností. Teď koukám na nový rack od Magico a je to sendvič hliníku, mědi a ISODAMP - což nevím vůbec co je.... jinak super truper pohlcovač vibrací...
5DF92F7C-9DF6-428F-B77A-505EF04B5460.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

MilanP. píše: 16 zář 2019 18:48
vitek píše: 16 zář 2019 18:04 Nezkoušel někdo pod gramcem hliníkovou desku cca 4 cm vysokou?
Hliník nie ale mám pod gramcom 4cm sklo o váhe vyše 20 kg
Nedá sa to ani porovnať s tým sklom, čo tu bolo o ňom písané.
U mňa MAX spokojnosť, nepočul som rozdiel medzi 3mm mramorom, ktorý mám pod repro.
Takže taky asi váha. Krom toho to může pěkně vypadat.
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

JAPEX píše: 16 zář 2019 18:31 Že by po době nerezové a měděné začala doba hliníková? :mrgreen:
Možná sendvič dvou desek krásně černého eloxovaného hliníku a uprostřed měď, tak jak je to na obrázku výše, by krom funkčnosti i exkluzivně vypadal ...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od Dasta »

Sice by se asi nic nestalo, protože by sendvičová deska hliník s mědí byla v interiéru, ale hliník by se s mědí neměl dávat dohromady, tvoří spolu článek.
V extrémních venkovních podmínkach by hliník s mědí vydržel asi rok.
Možnost by byla udělat sendvič jak říkáš, ale mezi různými kovy by se musel aplikovat bitumenový pás tl.2,5mm(samolepka).
Vypadalo by to tedy: hliník,bitumen, měď, bitumen, hliník.
Bitumen by šel nahradit ještě nerezí,, nebo olovem, to je ale jedovaté, takže bitumen, nebo nerez.Osobně bych se přikláněl k bitumenu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky pod gramofon aneb jak na vibrace.

Příspěvek od vitek »

Dasta píše: 16 zář 2019 19:27 Hliníku bych moc nedával, kvůli měrné váze a specifikaci tohoto kovu jako takového.
Mám v plánu již delší dobu nalepit na žulovou desku měď o tloušťce 3 nebo 4mm.
Od toho si slibuji velice kladné výsledky, protože jsem s mědí pod gramofonem laboroval již dříve a chovalo se to velmi přínosně.
Lepidlo měď ke kameni krásně přitáhne, takže nevydává žádný svůj zvuk,
musí se však nanášet celoplošně,použiji bitumenové lepidlo, protože měď přilne ke kamennému podkladu naprosto dokonale.
Pochopitelně po realizaci dodám foto a report
Povedlo se ti to už realizovat? Chystám se na lepení desek a furt uvažuju, že bych doprostřed dal měděný plát, který zatím nemám....
Odpovědět