Zatížení beden

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

Jak jsem naznačil ve vlakne o nerezi, rád bych zkusil zatížit bedny, zda to v kombinaci s nerezí bude ještě nějaký posun. Jelikož jsem tuto preblematiku na tomto fóru nenašel, dovolil jsem si založit nové vlákno.
Takže, mé ATC 50 stojí na 4ks ceraball a to celé na 6mm nerezi. Zatížení na 1 ceraball je při váze lehce přes 40 kg jedné bedny cca 10 kg/ceraball, takže jakýsi ideál. Rád bych bednu zatizil, což tento stav rozhodí, ale teprve zkouška potvrdí. Výhoda je, že tyto bedny mají 6 závitů, takže není problém dodat 2 ks na bednu a zatížit ji až cca 20 kilogramy. A má otázka pro ty, co to zkoušeli nebo mají relevantní info, kolik kilo použít? Je například nějaké minimum? Nějaká souvislost a vazba mezi druhem bedny, její váhou atd. na to, jak moc zatížit?
Přinejhorším si vrch beden něčím bezpečným obalím a budu postupně zatěžovat, ještě přesně nevím čím , ale jistě najdu něco rozměrově přijatelného a hlavně těžkého. Až pokud dojdu k nějakému závěru, bych přemýšlel v jaké formě bych potřebnou váhu na repro dostal. Ale tak nějak si říkám, že čím větší váha, tím líp. Jen to zohlednit k možnostem ceraball.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatížení beden

Příspěvek od -Kocour- »

Umisteni vetsiho objektu na reprosoustavu, zvlaste kdyz je to zarovnane s celni deskou a je to vlastne prodlouzeni bedny nahoru o treba 20cm, zmeni znatelne frekvencni charakteristiky nad ~1kHz a difrakce. Otazkou tedy pak je, co je vlastne slyset, jestli urcite potlaceni vibraci ozvucnice, nebo zmena charakteristik nad 1kHz. Tady muze jit o zvlneni jednotky dB, ktere se projevi i mimo osu.
Pokud to chces zkouset, tak bych pred zavazi zkusil nejaky pohlcujici material tloustky ~30mm, a tento zarovnat s celni deskou. Mohlo by to zmirnit vyse popsany vliv.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lachim »

Doplnim kocoura.
2. Zatizeni pro 1 ks ceraball clasic je max. 9kg.pak uz to neni ceraball, ale draha nozicka.
3. Doporucuji vyzkouset kotoucem z posilovny.
4. Nechal jsem so kdysi vyrobit takove hranoly z litiny. Prave kvuli vysce. Na xavian xn360. Viz.kocour.
5. Pokud mas bedny po zaruce,je dobre zacit zpevnenim uvnitr. Bitumen, pisek.pak uz mozna vliv 20 kg kotouc neuslysis a kus litiny ti nebude kazit vzhled.
6. Na vedlejsim foru jsme o tom debatili vcetne fotek nekdy v roce 2005? Mozna najdes jeste fotky
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

Kluci, děkuji za reakce ^:)^
Tak to s těma charakteristikama mě vůbec nenapadlo. To potom snad ani nemá smysl, abych se o něco pokoušel, protože neznaje souvislostí bych mohl napachat víc škody než užitku.
Ohledně té váhy na ceraball... Je možné, že je to tak, jak Lachime píšeš, ale ikdyž jsem zřejmě na hraně, poznat to je, a ne málo. Před ceraball jsem měl soundcary a při porovnání u mě ceraball jasně slysitelny a o něco "jinak" lepší, než soundcary. Navíc podle té tabulky je excelentní zatížení pro 5-10 kg.
Fakt je, když se zamyslím, že se o zatížení mluví a píše, ale ve skutečnosti nevím o nikom, kdo by to měl na stálo. Zřejmě vždycky proběhne nějaký pokus, ale dál nic, nikdo na repro nechce nic mít.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Frogyman »

Já to viděl i slyšel nedávno u jednoho člena, kterému za chvilku dozraje banán, tak třeba se pak o zkušenosti podělí. A jak už jsem psal jinde - za mne jeden z TOP zvuků v domácích podmínkách, co jsem kdy slyšel a pokud by měla být zátěž jedním z dílků do skládačky, která za ten zvuk může, budu to nejspíš zkoušet za pár týdnů taky :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lachim »

Kdybych mel kam ten kus litiny polozit, mam ho na bednach i dnes. Zkus si ty 2 kotouce z posilovny. Budes zirat. Funguje to na kazde bedne co je “neduziva”. Treba mojim by to pomohlo naramne.
Na kharma exqisite nebo wilson maxx uz bych naopak litinu nedaval. :-)
Proac, xavian, bw rady 7, atc.,, tady vsude kotouce fungovaly zcela jasne. Stacily vzdy 2 takty
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Frogyman »

valderon
když se zítra stavíš pro ceraball, mohu ti půjčit na zkoušku dva žulové pomníky, které už nejsou pod bednami. Každý váží dobrých 30kg.
Anebo to můžeme prubnout ze srandy u mne, pokud budeš mít tak půlhoďku čas.
A můžeme i zkusit zatížit bednu s ceraball a pak vyměnit za cerapuck, zda bude změna.
Samotnému se mi takové vopičárny dělat nechce, ale ve dvou by to šlo :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

Tak teď už to zase vypadá tak, že to zase zkusit chci :lol:
Ještě, je nějaké to vodítko, "kolik"?
Stačí třeba 5kg,nebo 10,nebo....?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

Ok Sašo, dle časových možností se domluvíme :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lachim »

10 nema vyznam. Alespon 20. Kotouc z posilky je nejlepsi. Nema rovnou hranu. Aneb zasadnim faktorem bude zmena difrakci. Viz kocour!
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

Lachim : díky! Už domlouvám vše potřebné k testu, a proto jsem rád, že vím váhu, abych nedělal něco od začátku zbytečně,např. s 10kg. Možná by to nakonec zbytečně skončilo po prvním neúspěchu a zabalil bych to. Jakmile něco proběhne, dám vědět.
Pokud by měl ještě někdo něco k tématu, napište.
kychtax

Re: Zatížení beden

Příspěvek od kychtax »

Měl jsem na bednách 7kg a pak i 25kg. pak i obojí. Zvuk: víc se přenášely basy/vibrace byly víc cítit do země. Zvuk se nějak ztěžknul, zmizela lekhost, vzdušnost. Mohlo to být i těmi difrakcemi na výškáči. Asi by to chtělo se tomu věnovat víc a ladit. Ale vždycky když jsem to sundal, dostavila se lehkost a vzdušnost zpátky. Závaží používám nakonec jiným způsoben. Těžká mám pod lištou a lehká na trafu. Nejsou to vyhozené peníze a je rozhodně fajn to závaží mít k ruce. :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lachim »

Kychtax
To je jako se vsim a u vsech.
Nekdy mene znamena vice ( nemyslim hmotnost!) a
zlepseni casto vypada jako zhorseni.
Vyrazne zlepseni jedne casti ukaze problem na druhe strane sestavy....
Zvyseni “mrtvosti” ozvucnice je universalne spravne. Dominovy efekt lze ocekavat a nutno jej take spravne vyhodnotit.
:-)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše:valderon
když se zítra stavíš pro ceraball, mohu ti půjčit na zkoušku dva žulové pomníky, které už nejsou pod bednami. Každý váží dobrých 30kg.
Anebo to můžeme prubnout ze srandy u mne, pokud budeš mít tak půlhoďku čas.
Tak jsme to zkusili - moje bedny, dva gramofony (důležité info - u každého se projevovala zátěž trochu jinak), dvě žulové desky, každá á 40kg (schválně jsem je vážil) a provizorně zapojené a seskládaná sestava (koncáky jsou na modifikaci).
A výsledek? Jednoznačně ANO, ANO, ANO... Kdyby to nevypadalo tak blbě, tak je tam už nechám. :lol:
A kdyby mne nečekal v září upgrade, tak začnu hned řešit, jak to udělat, aby zátěž zůstala a bylo to bezpečné a koukatelné...
IMG_20190712_104510_resized_20190712_105505810.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zatížení beden

Příspěvek od PavelDosko »

Saso, nastupce ProAcu jsi jiz vybral ?
neni placka, neni highend
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

Můžu potvrdit. Rychlý test, ale zcela jasný. Je jedno, že zatížení na ks ceraball bylo přes limit, i tak to bylo zcela jasně slyšet. Jak Saša psal, na každém gramofonu se to projevilo jinak. Když hrál Gerhard a Myiajima, bylo zřetelné zpevnění a zpřesnění basu a vypichnuti středů. U Oracle s A95 byla změna taky, ale tam jsem prohlásil, že oba zvuky jsou natolik top, že bych se rozhodoval podle chuti. Ale paradoxně? bylo slyšet zjemnění středů a výšek u jinak velmi přesné A95ky. Mě se velmi líbil zvuk Myiajimy se zatížením, kdy to hrálo detailně, plně a příjemně a přesnost se posunula k A95. Takže zatížení funguje a těším se na pokusy u mě. Sašo díky!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Frogyman »

PavelDosko
JJ, už mám víceméně jasno. Aktuálně probíhají finální formality kolem domluvy a jak to uzavřeme, dám vědět ve svém vlákně.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lidumil »

Já zkusil dát na repro 20 kg desky z mramoru a nic moc, pak 20 kg nerez a hned zpřesnění basů i středů, ale větší údernost výšek, pak jsem nakombinoval obojí - mramor-nerez a bylo moc zajímavé, že nerez vespod a mramor nahoře bylo o trochu lepší, než samotný nerez, ale když jsem to obrátil, zvuk se významně zpevnil a jakoby povyrostl a měl mnohem víc detailů, rozprostřel se více do stran a přibyla zásadně předozadní hloubka. Jen kdyby to nevypadalo tak divně.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lidumil »

PS: Než jsem příspěvek stačil upravit, tak se to zablokovalo, tak ještě jednou celý znovu.

Já zkusil dát na repro 20 kg desky z mramoru, posun byl, ale nevím zda se mi líbil víc. Pak jsem dal 20 kg nerez a zřetelné zpřesnění basů i středů, jen větší řezavost výšek. Pak jsem nakombinoval obojí - mramor-nerez a bylo zajímavé, že nerez vespod a mramor nahoře byl o trochu lepší, než samotný nerez, ale když jsem to obrátil, zvuk se významně zpevnil, jakoby povyrostl a měl mnohem víc detailů, rozprostřel se více do stran a přibyla zásadně předozadní hloubka a řezavost výšek ta tam. Obě desky jsou mírně mělčí, než hloubka repro, takže nezasahují až nad jejich přední kraj. Jen kdyby to nevypadalo tak divně. Fota bohužel nemám, nějak jsme na to nepomyslel, a všechny desky jsem vrátil. Ale už se vyrábějí v definitivní podobě. Zkoušel jsem z grama jak MM tak MC přenoska.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Frogyman »

lidumil :thumbup:
Pak se prosím pochlub finálním provedením - myslím, že "koukatelné a bezpečné" provedení bude jedním z největších oříšků...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

Tak páni, mám to za sebou...
Na bedně papírový karton, na ním nerez cca8kg. Není to špatný, ale neumím to popsat, jen "vnímám" něco. Tak přidám 17 kg v betonových kostkách a olovu. Dosaženo od přední hrany repro, výška cca 7cm. Tak tady při cca 25 kg je to znát více, nejen pocit, ale přesnější bas, vyčistily se středy a výšky. No tak na to přidám dalších 15 kg, bohužel zatím nemám jiné možnosti, než kulatý plastový kýbl plný stěrky. Jsem na cca 40 kg. Paráda! Neuvěřitelně vysekany bas, tvrdý, přesný, hluboký. Středy a výšky jako naleštené, ale agresi, říz necítím. Podotýkám bez úpravy s ceraball a vědom si problému s difrakcí, přesto jasný a slysitelny posun. Takže tento můj jednoduchý test na mé sestavě mi prokázal, že má cenu se tím zabývat dál a hledat ideální řešení pro vzhled, funkčnost a bezpečnost. Rozhodně to nenechám vyhořet, protože když narychlo shodim ty kýble, tak už se mi to nelíbí ~x(
V tuto chvíli čekám hifi návštěvu, která o tom ještě neví :smile:. Předvedu jí to a potom napíšu, co on na to! Jestli se budeme shodovat. Proto to schválně píši už teď narychlo, aby to bylo prukazné. Třeba sama návštěva něco napíše.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lidumil »

zabiny007: No nejen to. Mám repra na hrotech a 5 cm mramoru a jen tak ze zvědavosti jsem koukl pod hroty a nemilé překvapení - v mramoru pod hroty cca do 1 mm dírky. Musím najít misky pod hroty a dát je tam, protože mám obavu, aby mi ta tíha nezpůsobila nějaký problém na podložkách. Ale to až buď přijde na návštěvu kamarád, nebo přijede dcera se zetěm. V jednom to nejde. Cerebally jsem zkoušel a hroty jednoznačně pro mé ucho lepší.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zatížení beden

Příspěvek od YamahaMan »

Nazdar všetkým, ktorí dvíhajú a zaťažujú!
Tiež som sa tým nechal namotať a položil som na bedne podložky zo starej karimatky a dve 15l bandasky s vodou.
Nič iné doma nemám. Žena sa divne pozerala a radšej išla so psom von tak som to troška osolil ale asi malá záťaž
lebo so zvukom to neurobilo u mňa pri tomto zaťažení nič...
Ináč, rozmýšľal som ako by to bolo reálne zaťažiť a vyzeralo by to relativne "v pohode".
Neviem, či to už niekto skúšal ale mám na mysli ROZPERNÚ TYČ, napr.:
https://jksped.cz/produkt/rozperna-tyc-stojna-3000/
Dá sa napr. celá skryť do hrubšej z chrómu.
Ja to nevyskúšam, lebo by mi to prerazilo sadrokarton na strope ale kto ho má neznížený a oprie to o betónový preklad... :roll:
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Zatížení beden

Příspěvek od THXKO »

MilanP. píše:Nazdar všetkým, ktorí dvíhajú a zaťažujú!
Tiež som sa tým nechal namotať a položil som na bedne podložky zo starej karimatky a dve 15l bandasky s vodou.
Nič iné doma nemám. Žena sa divne pozerala a radšej išla so psom von tak som to troška osolil ale asi malá záťaž
lebo so zvukom to neurobilo u mňa pri tomto zaťažení nič...
Ináč, rozmýšľal som ako by to bolo reálne zaťažiť a vyzeralo by to relativne "v pohode".
Neviem, či to už niekto skúšal ale mám na mysli ROZPERNÚ TYČ, napr.:
https://jksped.cz/produkt/rozperna-tyc-stojna-3000/
Dá sa napr. celá skryť do hrubšej z chrómu.
Ja to nevyskúšam, lebo by mi to prerazilo sadrokarton na strope ale kto ho má neznížený a oprie to o betónový preklad... :roll:
Ako nápad to nieje vôbec zlé s tou tyčou od stropu, ale neviem si to doma predstaviť ako by to pôsobilo v obývacej miestnosti kde chodia dosť často návštevy. Hlavne tie ktorý sa hifi nerozumejú. Asi by mi odporučili nejakého Chocholuška :lol:
Ale dať na bedne nejakú platňu aby nerozpučila repro môže byť dobrý nápad. Možno to bude pri stojanovych repro vynikajúca stabilita kto má malé deti nebude hroziť že ich zhodia :roll:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zatížení beden

Příspěvek od YamahaMan »

Ako nápad to nieje vôbec zlé s tou tyčou od stropu, ale neviem si to doma predstaviť ako by to pôsobilo v obývacej miestnosti kde chodia dosť často návštevy. Hlavne tie ktorý sa hifi nerozumejú. Asi by mi odporučili nejakého Chocholuška :lol:
Ale dať na bedne nejakú platňu aby nerozpučila repro môže byť dobrý nápad. Možno to bude pri stojanovych repro vynikajúca stabilita kto má malé deti nebude hroziť že ich zhodia :roll:[/quote]

Ešte ma napadla jedna výborná firma v ČR, u ktorej som si dal robiť pred pár rokmi platformu pod gramec... /viď foto/
Na repro by to vyzeralo exkluzívne a váhou by to plnilo
stary gramec.jpg
účel.
Cena je vyššia ale dávam na zváženie....
https://www.glass-laser.cz/glass-laser- ... x525-46-kg

https://www.glass-laser.cz/glass-laser- ... ule-300-mm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Zatížení beden

Příspěvek od jirie »

kychtax

Re: Zatížení beden

Příspěvek od kychtax »

zatížil jsem si zesik. Jde to slyšet rovněž. nějakých 25kg k váze 40kg
zesik.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Zatížení beden

Příspěvek od daliborr »

Už dlouho mám zatížené reprobedny i cd. No nemám toliko kila,ale opravdu to zatížení trochu pomůže. mikro vybrace jsou pryč a hudba je příjemná.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lidumil »

Vybrace??? Co to je??? :shock: :eek:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

To je normální lidská chyba, kterou normální člověk pochopí, přejde. Neb nikdo není neomylný...
Já raději přínosný příspěvek k tématu i s chybou, než bez chyb, ale o ničem, víš Lidumile? Copak to máš opravdu jako takový problém?
Jinak na vibrace věřím. Pokud je člověk dokáže eliminovat, za jistých okolností je to i slyšet. Jsou to mnohdy nuance, ale i to dokáže udělat radost, ne?
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Zatížení beden

Příspěvek od daliborr »

Lidumil omlouvám se, vibrace. Jseš tak až uchylný,že neodpustíš nějaký překlep? [-x .To je jak a proč,někdo do Českého fora píše Anglicky. To mě hodně štve. Je to naše forum ,tak pišme česky. A potom nevím ,jestli je to spisovně. :mrgreen:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lidumil »

valderon píše: 19 črc 2019 12:14 To je normální lidská chyba, kterou normální člověk pochopí, přejde. Neb nikdo není neomylný...
Já raději přínosný příspěvek k tématu i s chybou, než bez chyb, ale o ničem, víš Lidumile? Copak to máš opravdu jako takový problém?
Jinak na vibrace věřím. Pokud je člověk dokáže eliminovat, za jistých okolností je to i slyšet. Jsou to mnohdy nuance, ale i to dokáže udělat radost, ne?
Promiň, ale jsme Češi a znalost pravopisu je snad základní věc, která svědčí o kultuře a inteligenci pisatele.
PS: Nevím, proč reaguješ Ty jako první, že-by potrefená husa??? A neodpovídej, ani do SZ, prosím.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lidumil »

daliborr píše: 19 črc 2019 12:55 Lidumil omlouvám se, vibrace. Jseš tak až uchylný,že neodpustíš nějaký překlep? [-x .To je jak a proč,někdo do Českého fora píše Anglicky. To mě hodně štve. Je to naše forum ,tak pišme česky. A potom nevím ,jestli je to spisovně. :mrgreen:
Promiň, ale jak jsem psal výše. A překlep??? I a Y jsou na klávesnici poměrně dost daleko a na telefonu také. Pokud jsi Čech, tak I a Y je základ, čárky ve větách a VELKÁ-malá písmena nekomentuji. Ještě jednou promiň, pokud jsem se Tě dotkl, nebylo to osobní.

PS: Normání reakce by mi přišla "ajo, to jsem ale .."
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lidumil »

Ale k věci - snaha po odstranění vibrací je jeden z důležitých kroků ke zvukové nirváně (samozřejmě po vyřešení věcí základních).
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zatížení beden

Příspěvek od aretax »

lidumil píše: 19 črc 2019 11:43 Vybrace??? Co to je??? :shock: :eek:
Niekedy rozmýšľam, či si rypák, alebo ripák...Na vysvetlenie pre Teba: vibrácie - to je vtedy, keď vibruje prístroj. Vybrácie - to sú tie veľké, napr. keď sa s Tebou trasie autobus.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatížení beden

Příspěvek od ivanb_cko »

měl bych malou poznámku, když už se tu vymýšlí teorie, že vlastně čím těžší, tím lepší... (a k tomu se tedy vcelku hezky přešla faktická poznámka Kocoura ohledně změny frek. chárky a difrakcí :silent: ) co si třeba myslíte o konstrukci exo/skeletu reprobeden jestli vůbec můžou to zatížení vydržet? A možná ještě lépe, co nožičky - nepromáčknou se do "bedny"?

Nemůžu si pomoci, ale poslední dobou se s podbnými nápady roztrhl pytel a přijde mi, že se ve většině případů vynechávají základní technická fakta - typicky: podložím repro X mm tlustým kovem/betonem apod. a řeší se změna zvuku vlivem materiálu, ale už se opomíjí změna výšky umístění repro - přesněji výškáče se posouvají.
Snad jen u slipmatu se zmínilo, že se i přenastavuje výška raménka...

Já nechci popírat, že změna zvuku přichází - nejsem těch testů účasten, tak nechci rozporovat..., ale metodičnost se nějak vytrácí :?:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zatížení beden

Příspěvek od valderon »

Musím přiznat, že tvé pochybnosti napadly i mě, dokonce mi je telefonicky sdělil i hifi kamarád. Já si test udělal a poslouchal, ale zatím nejsem přesvědčený, že to budu dál řešit, nebo že u toho zatížení zůstanu. Pravda je, že by to chtělo změřit před a po. Možná bych hleděl jak bacil do lékárny....
Testoval jsem to i v kombinaci podložek pod přístroji. Až budu mít jasný svůj názor na mém aparátu a pro mé uši, dám vědět. Ale toto chce čas...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zatížení beden

Příspěvek od PavelDosko »

imo dostatecne rigidni bedne to nepomuze
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zatížení beden

Příspěvek od aretax »

Skúšal som zaťažiť aj bedne, aj zosilňovač, aj CD, ale vždy sa to prejavilo stratou vzdušnosti a priestoru.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Halíř »

Navic funguje i optopsychoakustika.....kdybych se mel pri poslechu koukat na ten nevzhlednej hnus na bedýnkách či komponentech,poslech by dostal poměrně vážnou trhlinu v pohodovosti. Poslouchám i očima.
Odpovědět