V čem nebo na čem sedíte?

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od motýl »

Ahoj. Konečně jsem se docela zorienoval ve svých požadavcích na poslech hudby a vyskytla se docela zásadní věc. Na čem sedět tak, aby byl zážitek z poslechu dokonalý. Polohovací křeslo koženkové nevyhovuje. Seděl jsem v obchodě s nábytkem v klasickém polohovacím křesle a to se zdálo dost dobré, uvelebení člověka velmi příjemné. Jak vy?
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od zatty »

já mám todle křeslo akorát sem mu zvedl nožky.. sem v něm nadmíru spokojen díky těm volným krajům

https://www.ak-nabytek.cz/cz-detail-800 ... 3-2-1.html
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od motýl »

No já zkoušel tohle a byla to paráda. Relaxační křeslo Forest FC Tak čekám, jestli nemá někdo lepší nápad.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od daliborr »

Tak já měj sedačku s ikea byla měkká a dobře tlumila ,ale nevyhovovala. Nyní mám bazar koupenou za 1500 Kč koženou a naprostá bomba ,pohodlné sezení a zvuk je jiný. Takový ohraničený. Navíc dřevo a kůže bomba. Jinak neleknout se ceny, Opravdu za ty peníze mi ji prodal podnikatel. Byl to dvojsedák a křeslo. ^:)^
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Frogyman »

V mnoha poslechovkách na fotkách (a ve dvou v reálu) jsem viděl toto ikonické křeslo, které se i mne strašně líbí a navíc je maximálně pohodlné. Až budu řešit samostatnou poslechovku, bude to horký kandidát. Jen cena je brutální, pokud chceš originál. Ale na netu je k dispozici spousta napodobenin, najdeš i verzi za desetinu ceny.

Ale - pokud chceš řešit křeslo pro sebe, tak určitě nekupuj naslepo - chce to objet pár shopů a vyzkoušet, jak se v tom sedí. Budeš překvapen, že z deseti křesel je pohodlné třeba jen jedno...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od terahera »

Obrázek

Obrázek

Já měl chvíli tohle,ale musel jsem ho zrušit,usínal jsem při poslechu a trpěla přenoska :cool:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Halíř »

V tom pripade jedine více podlozit repro a při poslechu zůstat stát. Neusneš (pokud nejsi kůň) a přenoska bude ok.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od daliborr »

Halíř ,stát znamená být značně vedle to je hodně špatný. :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od PavelDosko »

Obrázek
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od YamahaMan »

[quote="zabiny007"]V mnoha poslechovkách na fotkách (a ve dvou v reálu) jsem viděl toto ikonické křeslo, které se i mne strašně líbí a navíc je maximálně pohodlné. Až budu řešit samostatnou poslechovku, bude to horký kandidát. Jen cena je brutální, pokud chceš originál. Ale na netu je k dispozici spousta napodobenin, najdeš i verzi za desetinu ceny.

Ale - pokud chceš řešit křeslo pro sebe, tak určitě nekupuj naslepo - chce to objet pár shopů a vyzkoušet, jak se v tom sedí. Budeš překvapen, že z deseti křesel je pohodlné třeba jen jedno...

Kreslo vyzerá úžasne a musí byť pohodlné.
Vidím však jeden dosť velký problém - vyššie repro už má výškáče 30 a viac cm nad ušami a to nerobí dobrotu...
Ja mám klasickú sedačku, meriam 192cm a to si niekedy musím strčiť pod "autocenzura" malý vankúš :roll:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od daliborr »

Pavle , tak to je foto za všechna vnímání. To je nádhera! To je moc velká precizní práce. ^:)^
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Ramones »

To jsou ty paradoxy.
Bedny, kabely, koncovky, přenosky .... a pak se zjistí, že jedno z hlavních kriterií, místo (bod) poslechu, je nedořešeno.
Jak poznamenal jeden z kolegů, že usína .... já také a rád. Není nad příjemnou relaxaci při tichém poslechu :thumbup:
A není to jen o správné výšce posezu, ale také o pozici hlavy (předklon, záklon...)
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od loner »

Správná pozice poslechu je důležitá
Důležité je také vybrat správné křeslo, tady si nejsem jistý jestli kratší opěradlo, hlava je výš než opěradlo
nebo vyšší - hlava se opírá, ale zacloni zadní odrazy?
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
terahera

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od terahera »

Tak já z praktických důvodů musím mít vyšší opěradlo,abych se při záklonu nevyvrátil i s lahvacem :cool:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od aretax »

Posluchovka 004 - kópia.JPG
Čo sa týka zvuku, najlepšie je sedieť tak, aby hlava bola nad operadlom a bol za ňou voľný priestor. Ale je to nepohodlné. Ja som po viacerých pokusoch "pristál" pri polohovacom kresle, ktoré je čalúnené "jutovinou". Rôzne kožené a koženkové kreslá mi odrážali zvuk a aparatúra mi najlepšie hrala, keď som mal hlavu min. 10 cm. od opierky. Juta je priezvučná tkanina a zvuk sa pohlcuje do operadla za hlavou, teda neodráža sa. Navyše sa kreslo dá nastaviť tak, aby boli meniče v optimálnej polohe - Zabiny v ňom sedel.
Pôvodné kreslo je v pozadí na obr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Frogyman »

MilanP. píše:
Kreslo vyzerá úžasne a musí byť pohodlné.
Vidím však jeden dosť velký problém - vyššie repro už má výškáče 30 a viac cm nad ušami a to nerobí dobrotu...
Ja mám klasickú sedačku, meriam 192cm a to si niekedy musím strčiť pod "autocenzura" malý vankúš :roll:
To mi nějak nesedí... Co máš za bedny? To máš výškač ve výšce 130, nebo ještě výš? Moje bedny mají výškač cca 100cm nad podlahou (vč. podložky a hrotů), což přesně odpovídá sezení v sedačce. Tedy sedák cca 35 cm a ucho při pohodlném sezení cca 65 cm nad sedačkou... U křesel je sedák cca o 5 cm níž, ale určitě ne na zemi, jak by odpovídalo tvým propočtům...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od YamahaMan »

zabiny007 píše:
MilanP. píše:
Kreslo vyzerá úžasne a musí byť pohodlné.
Vidím však jeden dosť velký problém - vyššie repro už má výškáče 30 a viac cm nad ušami a to nerobí dobrotu...
Ja mám klasickú sedačku, meriam 192cm a to si niekedy musím strčiť pod "autocenzura" malý vankúš :roll:
To mi nějak nesedí... Co máš za bedny? To máš výškač ve výšce 130, nebo ještě výš? Moje bedny mají výškač cca 100cm nad podlahou (vč. podložky a hrotů), což přesně odpovídá sezení v sedačce. Tedy sedák cca 35 cm a ucho při pohodlném sezení cca 65 cm nad sedačkou... U křesel je sedák cca o 5 cm níž, ale určitě ne na zemi, jak by odpovídalo tvým propočtům...
Konkrétne u mňa - Focal Aria 948, na hrotoch + 3 cm mramor s bitumenom.
Stred výškača od zeme je 117 cm. Keď sa pododlne opriem v normálnej sedačke, uši mám vo výške 95 - 100 cm /preto ten vankúš :roll:
Rozdiel tých 30 a viac počítam pri uvedenom kresle, keď sa sklopí do "pololežma" - asi tak...
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od motýl »

Opravdu je potřeba si do toho sednout naživo, v obchodě. Tak jsem zjistil, že pokud mi padají ruce z područek, je to nepoužitelné. Takže tuto část hodně širokou. No a jedno CD vydržím neusnout.
Dovolím si navázat na toto téma: Mnozí posloucháme hudbu i za jiných podmínek, než takhle správně a na vážno. Třeba při práci, v autě a tak. Zajímalo by mne, kam až jste ochotni ustoupit v kvalitě zvuku. Já totiž pracuju v dílně se ženami a kdybyste slyšeli, jaký chraplák se tam poslouchá, hned byste hledali kladivo. Musel jsem si tam přinést svůj stroj a během mé směny nesmí ten jejich šrot hrát.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od YamahaMan »

Náhodou sa mi to objavilo v lište reklám a ponúk pri prezeraní úplne inej veci.
Napadlo ma, že tu bola o tom reč a vyzerá to zaujímavo...

https://www.nabytokmirek.sk/kozene-leha ... d287ddfb90
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od samcus »

MilanP. píše: 22 bře 2020 13:58 Náhodou sa mi to objavilo v lište reklám a ponúk pri prezeraní úplne inej veci.
Napadlo ma, že tu bola o tom reč a vyzerá to zaujímavo
Ale zdravý to nebude. Z toho by mě má stařecká záda upadla. Nehledě na téměř nemožnou změnu polohy. Auuu
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Dasta »

Já sedím na tomto křesle, nechal jsem ho přečalounit a potáhnout kůži.
Nechá se v něm v pohodě sedět pohodlně hodiny.
IMG_20200322_141852.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Vinco »

Niekto vyssie pisal, zei mu koza na sedacke “ odrazala “ hudbu.
Ty tento problem nebadas ?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Dasta »

Ne , žádné odrazy jsem nikdy nepozoroval, poslouchám v blízkém poli,vše dostanu napřímo, jestli něco uteče, pohltí to stěna s nosiči.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od PítrsPraha »

Momentálně sedávám na tomhle. Pořídil jsem ji, protože se mi líbila, dobře se mi na ní sedí, má nízký opěrák a je rozkládací. To se občas hodí, když přijede početnější návštěva a moje poslechovka slouží jako druhý pokoj pro hosty.

Ale není to finální řešení. Svou velikostí a materiálem bohužel zasahuje do akustiky, žere výšky. Výhledově tedy také osvědčené křesílko pro jednoho.

Obrázek
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od PítrsPraha »

Dasta:
Skromná sbírečka :thumbup: ^:)^ .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Ramones »

Čím pohodlnější křeslo, tím častější usínání při poslechu :cool:
Ale ať sedím na sedačce nebo v otáčivém, nízkém křesle, prakticky nikdy nesedím sám ... kočka na klíně :lol:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Dasta »

Když usneš v křesle, znamená to, že je všechno v pořádku, protože kdyby při poslechu něco vadilo, nikdy neusneš.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od PítrsPraha »

Někdy mě až překvapuje, u jak velkýho akustickýho tlaku si schřupnu :crazy: :lol: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od komak »

Někdy mě až překvapuje, u jak velkýho akustickýho tlaku si schřupnu :crazy: :lol: .

Jo jo, taky tak a hodne často..... :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od YamahaMan »

Ramones píše: 22 bře 2020 16:48 Čím pohodlnější křeslo, tím častější usínání při poslechu :cool:
Ale ať sedím na sedačce nebo v otáčivém, nízkém křesle, prakticky nikdy nesedím sám ... kočka na klíně :lol:
Kočka dvoj alebo štvornohá_? :lol:
Ináč, pri mne tiež často drieme na sedačke pri počúvaní môj štvornohý kamoš....
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od aretax »

A čo sedieť v teplákoch na zadku?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od Ramones »

MilanP. píše: 22 bře 2020 18:40
Ramones píše: 22 bře 2020 16:48 Čím pohodlnější křeslo, tím častější usínání při poslechu :cool:
Ale ať sedím na sedačce nebo v otáčivém, nízkém křesle, prakticky nikdy nesedím sám ... kočka na klíně :lol:
Kočka dvoj alebo štvornohá_? :lol:
Ináč, pri mne tiež často drieme na sedačke pri počúvaní môj štvornohý kamoš....
Tak ta moje, kdyz zacne hrat hudba, uz sedi a ceka kdy si sednu nebo lehnu ja. Akorat, nez se uhnizdi a doslape, jdu měnit cd nebo prehodit platňu.... 👍
J@nik

Re: V čem nebo na čem sedíte?

Příspěvek od J@nik »

Ja som si kupil lacnu sedacku z ikea kde sa mozem/-e aj natiahnut :thumbup: (netflix/hbo). Ked sedim mam usi priblizne v jednej rovine s kompresnym driver-om. Tiez ked dojdu kamarati/znami maju si kde sadnut :lol: . A najpodstatnejsia vec je velmi pohodlna. Nedavam jej vsak dlhsiu zivotnost ale tak je to spotrebka.
2020-03-23 11.28.19 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět