analogservis.cz

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Rád bych všem představil nový oficiální web, který najdete na http://www.analogservis.cz .
Analogservis jak už z názvu vyplývá jsou stránky, kde každý z Vás může najít pomoc při potřebě oživit, opravit nebo vylepšit
jakýkoliv výrobek spojený s audiotechnikou.

Provádím servis Hi-Fi zesilovačů, gramofonů, phono zesilovačů a veškeré s tím spojené techniky..

Zejména se soustředím na servis elektronkových zesilovačů a částečně i prodej náhradních dílů.
Pokud máte jakýkoliv problém s Vaším aparátem nebo potřebujete třeba poradit s instalací a výběrem rád Vám pomohu.


Kontakty:

web: http://www.analogservis.cz
email.: info@analogservis.cz
tel: +420 777 299 176
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Obrázek

Představuji Vám sluchátkový zesilovač HP 100. Tento model byl postaven na zakázku pro p. Vaňáčka, který do té doby vlastnil zesilovač Edgar SH1 se sluchátky AKG 701 pro které měl být i nový zesilovač postaven. Po delším rozmýšlením padla volba hybridní konstrukci, která využívá na vstupu operační zesilovače OP627 a v koncovém stupni tranzistory BD139 - 138 zapojené jako diamond buffer. Tím je dosaženo vysokého výkonu i do sluchátek s nízkou impedancí bez většího zkreslení.

Sluchátkový zesilovač HP100 je možné postavit ve dvou variantách. První levnější verze obsahuje operační zesilovač OPA134 a řízení hlasitosti pomocí modrého Alpsu.
Dražší verze je osazena špičkovými konektory AEC, operačními zesilovači OPA627, MKP kondenzátory Solen a řízení hlasitosti je provedeno švýcarským řadičem (atenuátor) ELNA (DACT). Ostatní součástky jako elektrolytické kondenzátory Panasonic, konektory Neutrick, relátka Takamisawa jsou společné pro obě verze stejně jako nepájívá oboustranná maska s plátováním mědi 0,75um.

Napájení sluchátkové zesilovače je provedeno samostatným symetrickým zdrojem, který se skládá z toroidního transformátoru Talema a celkovou filtrační kapacitou o velikosti 24.000uF. Zdroj P100 je propojen se zesilovačem pomocí symetrických XLR konektorů Neutrick a je upraven pro případné spojení s phono zesilovačem PH 100.

Technická data:

Frekvenční char.: 9,00Hz – 220 KHz / -3dB (při výkonu 1,0W)
Zesílení: 3,3 x
Odstup S/Š: 106dB
Max. výkon: 1,0W (9,00Hz – 220KHz při zkreslení THD+N 0,006%)
Zkreslení THD+N: 0,006%

Vstupy: 1x RCA
Výstupy: Jack 6,3mm + 1x RCA

Rozměry: 160 x 160 x 55mm
Váha: 3kg

Záruka: 5let (doživotní záruka pro model HP 100 SE)
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

[img]http://imgbank.cz/images/2013/11/19/PředekCSzLi.jpg[/img]



Neosazená deska s attenuátorovým přepínačem DACT.

[img]http://imgbank.cz/images/2013/11/19/Neo ... m_DACT.jpg[/img]
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Obrázek
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Do nového roku 2015 přicházím s novým prototypem elektronkového předzesilovače. Jeden ks už i využívá spokojeně zákazník v Hradci Králové.
Zapojení je jak jinak ve tř. A, předzesilovač obsahuje také např. symetrické výstupy a je sestaven z velmi kvalitních součástek. Zajímavostí je propracované DO hlasitosti pomocí relátek, které je mnohem lepší než jakýkoliv potenciometr at už třeba Alps. Podrobné informace a měření budou k dispozici později..


Frekvenční char. : 10Hz - 170.000Hz / -2dB
Odstup sign. šum : 88dB/ 1,0V měřeno bez filtru
Max. výstupní nap.: 15,00V RMS (10Hz - 170KHz)
Příkon: 40W/230VAC/50Hz
Elektronky: 2x 6N30P (ECC99)
Výstupní imp.: 600 Ohm (XLR)
Vstup: 4x RCA
Výstup: 2x RCA nebo 1x XLR

Váha: 12kg
Rozměry: 435 x 380 x 130mm


Obrázek



Obrázek
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: analogservis.cz

Příspěvek od horal »

S tímto preampem jsem velice spokojen a stojí za každou kačku do něj vraženou :lol: .
Děkuji tímto Analogservisu za výrobu a přizpůsobení se zákazníkovi ve všech ohledech.
Pro úplnost řetězec s čím si skvěle sedlo - dac nebo gramo > tento preamp > konec marsh > repro xavian dvoupásma > obyvák 4 X 7m
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Rád bych vám představil nové nebo vylepšené stránky na kterých najdete aktuální fotky z oprav. Další fotky samozřejmě budou přibývat. Také přibyla nová sekce v které naleznete postupně nabídku nejpoužívanějších elektronek a nějaké Hi-Fi příslušenství či stavebnice. Děkuji všem za jejich zájem a těším se na všechny stálé i nové zákazníky.

http://www.analogservis.cz/
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Krásný zesilovač Pioneer M90a velice těžko dostupný mi přišel na opravu s vadným napájecím zdrojem spolu s předzesilovačem c90a. Nejen vzhledově pěkný ale i konstrukčně velice dobře provedený s poměrně vysokým výkonem a nízkým zkreslením. Po opravě byl otestován na širokopásmových reprosoustavách Fostex, které jsou velice detailní a musím říci, že to hrálo úžasně. Majitel koupil rozhodně dobře *2thumbsup*


Obrázek

Vice na www.analogservis.cz
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Analogservis 2016

Příspěvek od analogservis »

Dlouho jsem již nepřidal nějaký ten příspěvek. Je to tím, že moje živnost http://www.analogservis.cz se pěkně rozjela a jsem rád, že čím dál více zákazníků se obrací na mě s prosbou o servis, opravu, výrobu či instalaci Hi-Fi techniky.

Jen za letošní rok 2016 mě přibylo více jak 240 nových zákazníků z toho 20% EU, USA, Asie. To je opravdu obrovské číslo a jsem za něj velice rád. Doufám, že příští rok bude zase o něco lepší. Rád bych se přesunul do nových prostorů, kde by bylo možné nejen profesionálně servisovat vaše komponenty ale i také vyrábět a předvádět. Stojí mě to hodně úsilí a občas jsem i dost vyčerpán a však věřím, že to má svůj smysl.

Pokud bude nějaký ten čas, rád zveřejním nové fotky z realizovaných prací aby bylo vidět, že opravdu nespím a věci se hýbou. V roce 2017 bych měl realizovat nový web a nové produkty takže bude se na co těšit.


Tímto Vám všem děkuji a přejí krasné Vánoční svátky.

S pozdravem
Boukal Libor

http://www.analogservis.cz
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Po delší době bych rád ukázal něco ze své zakázkové výroby.

Jde o jednočinný Monoblok ve třídě A s ručně foukanými českými elektronkami Emmision Labs 300B,5U4G a 6SN7 Generals Electric. Konstrukce je bez kompromisů. To v praxi znamená nejen kvalitní zapojení o které je u mnoha firem nouze ale najdeme zde i špičkové součástky jako bez indukční tantalové odpory Audio Note Tantalum Silver, kondenzátory Elna cerafine, Jensen copper foil a již zmíněné elektronky Emission Labs. Velkou váhu zde i hraje výstupní transformátory triple Core na zakázku vyrobené švédskou firmou Lundahl a navinuté čistým stříbrem díky kterým je přenosová char. od 15Hz do 90KHz/-3dB.. Šasí je přesně CNC frézované z leteckého hliníku o síle až 20mm! Elektronky a jejich patice jsou uložené na silentblocích pro redukci mikrofoničnosti. Každý z monobloků má své sériové číslo a uvnitř lze najít podpis s datumem výroby a naměřenými hodnotami které jsou uložené samozřejmě i v elektronické podobě. Záruka na tyto monobloky je doživotní mimo elektronek na které se vztahuje záruka 5let.

Základní info 300B Gold Mono:
Osazení: 300B EML, 5U4G EML, 6SN7 GE
Výkon: 8W RMS / 8Ohm
THD+N: 1,3%/ 8W/8Ohm
Cena: 130.000Kč/pár

Verze 300B Platinum Mono:
Osazení: 2x300B EML, 5U4G EML, ECC99 JJ
Výkon: 20W RMS / 8Ohm
THD+N: 0,1%/ 20W/8Ohm (with feedback)
Cena: 180.000Kč/pár


Obrázek
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Rád bych zde zveřejnil jeden z větších projektů. Pracoval jsem na něm cca rok a půl a však ve skutečnosti ta cesta byla podstatně delší. Největší potěšení pro mě bylo když zákazník z tohoto kompletního systému dojatě zatlačil slzu při poslechu a musím říci, že i já jsem byl trochu na měkko.
Pojdme se tedy podívat podrobněji na přiložené foto a nový projekt.

Celá sestava je dělaná přímo na zakázku. Pouze gramofon a SACD player je kupovaný. Sestava se skládá z:

Obrázek

Gramofon:
Clear Audio Master Reference - tangenciální rameno a MC přenoska Koetsu Rosewood Platinum

SACD player:
Electrocompaniet EMC 1 MK III - limited edision

Phono
JL Gold Phono - elektronkové, MC trafa Lundahl ve stříbře (výroba analogservis)

Předzesilovač:
JL Line Gold - celo elektronkový předzesilovač (výroba analogservis - srovnatelný s Audio Note 5)

Koncové zesilovače:
JL Gold Mono - Elektronkové monobloky s 300B triodami od Emission Labs (výroba Analogservis)

Reprosoustavy:
Revelation 250 - Dvoupásmový systém který se skládá z Horny Oris 250, zakázkově upraveného reproduktoru Lowther a aktivního basu.
Aktivní bas je velmi zajímavá konstrukce která se podobá patentovanému systému Ripole a částečně horně Klipsch la scala. Jeho basy jsou extrémně rychlé a pevné. Citlivost je 96dB/1W/1m a celé se to skládá z 4x 12palcových reproduktorů. Ty jsou krmeny 400W zesilovači schopné jít až do 2Ohm zátěži.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: analogservis.cz

Příspěvek od YamahaMan »

Nepočul som ale vyzerá to zaujímavo!
Aké káble sú použité?
terahera

Re: analogservis.cz

Příspěvek od terahera »

Sorry předem za ot,ale asi jsem v nějaké schizofrenní akci :eek: Ráno procitam fórum a zdálo se mi,že něco podobného bylo v nějakém vlákně o nějakém projektu Oris nebo tak nějak,kde se někdo chlubil svou prací.Teď to vlákno nemohu najít,ale stejné foto vidím zde.Asi dělám něco špatně,nebo se zde taky maže a prolínají se vlakna :shock: Jinak fotka pěkná,ta mě ráno zaujala,proto jsem hledal stejné vlákno i večer,že bych něco napsal,ale ejhle,už tu není :sad:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: analogservis.cz

Příspěvek od valderon »

Buď v klidu, žádná schiza. Taky jsem to vlákno vedle včera ráno četl a kochal se fotkou. Odpoledne to tam nebylo. A objevilo se to zde. Vzhledem k poměrům u sousedů se tomu nedivím a je to pouze důkaz stagnace a sestupne tendence toho fóra. Není divu, že většina těch, co mají o tento koníček opravdu zájem, tam už nepřispívá.
Zpět k fotu... Za mě krása, na oko krásná sestava. Zvuk nevím, ale prostě krása.
Analgoservis: krásná práce, opravdu. Moc rád bych tvé výrobky někdy slyšel. Ať se daří :thumbup:
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Děkuji všem za podporu a pozitivní ohlas. Rád bych samozřejmě dal více lidem možnost to slyšet ale není to tak jednoduché.
Paradoxně i pro mě taková sestava je drahá byt bych si ji sestavoval jen sám pro sebe :D

Co se týče té schízi. Ano měl jsem vlákno kde jsem zval všechny kdo chtějí na poslechovou akci do hotelu. Po akci jsem dal pár fotek do tohoto vlákna z výstavy a pak jsem přidal ještě fotky z instalace u zákazníka. Ovšem pak jsem udělal kardinální chybu. Zeptal jsem se admina na Hifiroom jaké jsou podmínky pro založení Vlákna analogservis v sekci Výrobci z ČR a SK. Bylo mi řečeno, že 200Kč měsíčně a vzápětí mě admin smazal v podstatě všechny mé příspěvky. Tak jsem mu poděkoval s dotazem jestli si nepřipadá trapně, protože na Hifiroom jsem už asi tak deset let a mohl mě třeba na něco upozornit. Něco málo jsem tam také napsal a snad i doufám, že jsem dost hifistům pomohl at už placeně či neplaceně v rámci koníčku. Stálo to dost práce, nejsem žádný běžný prodejce a dělám to protože mě to baví. Tak jsem trochu zamáčkl slzu, protože někomu něco zničit je hrozně lehké. Tak jsem si aspon dovolil napsat něco málo o sobě v sekci Kdo je kdo s fotkou posledního projektu a třeba to nesmažou.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: analogservis.cz

Příspěvek od T101 »

Tak to je mazec :shock:, věděl jsem že je to tam zlé, ale že až tak :thumbdown:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: analogservis.cz

Příspěvek od Yngwie »

Hmm slušnost by byla dát alespoň vědět. Jsi výrobce, tak si zaplať 200 měsíčně. On to má na "byznys", takže se asi není, co divit.
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Yngwie: Divit se je proč. Pokud x let píšete na nějaké foru a tím nemyslím prezentaci něčeho co jsem stavěl pro někoho ale i DIY projekty
nebo někomu radil jako každý jiný člen tak je to problém. Admin měl dát vědět co se mu nelíbí a upravil bych to nebo smazal. O hloupé dvě stovky tu vůbec nejde...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: analogservis.cz

Příspěvek od Yngwie »

analogservis píše:Yngwie: Divit se je proč. Pokud x let píšete na nějaké foru a tím nemyslím prezentaci něčeho co jsem stavěl pro někoho ale i DIY projekty
nebo někomu radil jako každý jiný člen tak je to problém. Admin měl dát vědět co se mu nelíbí a upravil bych to nebo smazal. O hloupé dvě stovky tu vůbec nejde...
Jasně, že nejde o 2 kila, ale spíše o chování. Mě to překvapuje v tom smyslu, že mě přišla domluva s ním korektní. Nicméně, asi fakt mohl být citlivější. On to není nadšenec hifi, ale je to jen jeden z jeho webů, kde má nějaký obchodní model.

Jinak super práce. Vypadá to už hodně dopracovaně takový systém.
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Re: analogservis.cz

Příspěvek od analogservis »

Děkuji. Nebylo to jednoduché a konečně z garážových pokusů už jsem se snad vymanil za ty léta :)

jj přišla odpověd že pokud si chci založit v placené sekci vlákno tak to stojí 200,- a pak se podívám o den později někdo vymazal většinu příspěvků :D
Ale co je to jedno ....
terahera

Re: analogservis.cz

Příspěvek od terahera »

Manýry,které jsou nyní na hifiroom běžnou praxí,byly důvodem mého odchodu z tohoto fóra a jak to tam dál sleduji,tak mě to vůbec nemusí mrzet.Jinak foto instalace u zákazníka vypadá fantasticky,zvukově těžko posoudit,ale každopádně moc pěkná práce a nevidím jediný důvod,se s něčím takovým nepochlubit na fórech z hifi tématikou :thumbup:
Odpovědět