Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

No tak to musím mít samozřejmě taky,hned objednávám :angel:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PGH »

Kde se dá u nás koupit? Nedaří se mě ho najít.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pytell

Příspěvek od jupol »

Môžete mi napísať, koľko tá kefka u vás stojí?
Dík
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

V Hifi Panský Dvůr 1399Czk
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To Pytell,
Píšeš, že jste slyšeli také to chrčení, ale po vašich zásazích jste byly spokojeni, takže už to nechrastilo?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

NA : Ano, to chrčení zmizelo. A také jsem zjistil , že má kaput baterky u jednoho XLR kabelu Audioquest, tak jsme nahradili jiným párem. Vím , z praxe , že když u Audioquestu není to dielektrikum pod napětím, ovlivní to zvuk,... Ale asi největší průser byl , že nebyla propojená zem na zásuvkách -- stínění na silových kabelech bylo ve vzduchu, což není dobré a potom samozřejmě důvod bezpečnosti.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pytell

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Dielektrikum pod napätím, to je oxymoron, nie?
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pytell

Příspěvek od tm.watch »

Není nutno hned chytat za slovo. Jistě víš jak to funguje.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Bubuxin : Oxymóron neboli protimluva, protiřečení pochází z řeckého oxys (ostrý) + moros (tupý) a označuje v lingvistice spojení slov, která si navzájem protiřečí.

Asi by sis měl nastudoval materiály ohledně výroby nejvyšších modelů kabelů Audioquest, a také několik rozebral a viděl na vlastní oči vo co goo, v případě i změřil, aby si tady neplacal opět voloviny.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od šeďour »

Bubu-> jasně, že pod napětím není dielektrikum, ale stínící pokovená fólie.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

šedour : rozeber si origo Wild nebo WEL a uvidíš jak je to zapojené, potom můžeš tvrdit tvé znalosti .
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pytell

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Ja na to nemám prachy. Stačí nejaký obrázok kde je to vidno, alebo nakreslená schéma zapojenia. Fakt sa chcem vzdelávať.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Pytel to mel rozdelane a zkousel to okopirovat O:-) . Ted jsem to prasknul..a jeste prasknu ze rikal ze neslysi rozdil kdyz je to zaple nebo vyple..psst to uz jsem nemel .. :silent:
Tak ted vazne, ty kably jsou vyborne..mel jsem pujcene nejake AQ Hdmi s tou krabickou za tusim 15 zlevnene na 4, uz si nepamatuji .. a dal jsem to mezi pc a tv a ten obraz byl, jak kdybych vymenil telku. Jasny ostry kontrastni obraz, plne barvy, zadne skubani atd. Fakt zlepseni ve vsech atributech. Od te doby mam k AQ a tem krabickam respekt. ^:)^
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pytell

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Už som si našiel pár obrázkov. Stredom kábla ide jeden vodič, tienenie je druhý vodič a medzi je pripojený ten bazmeg s baterkami. Teda baterka zapojená na nič. Zaujímavé a veľmi poučné.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od šeďour »

Předělával jsem reprokabel AQ ve stříbře s aktivním stíněním DBS 72V a tudíž jeho uspořádání znám.Na kladným potenciálu je stínící pokovená folie.Dielektrikum (izolace kabelů) s tím nemá co dělat.

Ostatně na webu jsou tohle celkem běžně dostupný informace, není to žádná kosmická věda, nic, co by se kdokoliv musel "dovzdělávat".
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

šeďour píše:Předělával jsem reprokabel AQ ve stříbře s aktivním stíněním DBS 72V a tudíž jeho uspořádání znám.Na kladným potenciálu je stínící pokovená folie...
Zasádní otázka je, jestli to má nějaký smysl, resp. jestli když se těch 72V vypne, dojde k nějakému zhoršení. Já mám zkušenost s AQ kabelem pouze pro subwoofer, kde když jsem vyndal z DBS baterku, tak jsem žádný rozdíl neslyšel.
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

šedour : jestli to byl ten kabel co jsem musel potom klientovi předělávat po zásahu jedné České firmy . Ale jestli to nebyla Vaše práce tak se omlouvám.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ještě pro doplnění :

DBS (Dielectric Bias System, neboli sytém polarizace dielektrika) generuje silné a stabilní elektrostatické pole, které polarizuje molekuly dielektrika, čili izolace vodičů. Ta je tak permanentně sycena energií, nedokáže přijímat energii z audio signálu, a tak v rámci vytvořené rovnováhy nemá ani co vyzařovat zpět do signálu s fázovým posunem. Mělo by to prospět přesnosti lokalizace a tranzientnímu časování. DBS systém je napájen baterií, která je součástí pouzdra, umístěného na kabelu, a je vyměnitelná.
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od šeďour »

Dieter -> Ale ten systém nemůžeš vypnout.Jakmile zmačkneš tlačítko, napětí baterií a pokovený folie se vyrovná a zůstane stabilní velice dlouho (i když baterie vyndáš, el. pole zůstane).Je to statický elektrický pole, proto ten jeden "drát", kterej na schematu nikam nevede.

Elektrický pole určitý intenzity je téměř ideální stínění.A pravděpodobně je možná, jako sekundární jev i ta polarizace dielektrika.Ale to nedokážu posoudit.Tak daleko (či vysoko) moje vzdělání nedosahuje.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dík za vysvětlení :thumbup:
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Michal vyfotil jak 3 hodiny kompletuji silový kabel „ultra-silver-roth“ pro zapojení

mezi Isotek SuperTitan a Genesis.
mirek zapojuje ultra-silver-roth_web.JPG


Oholit na každé straně 23 drátků stříbra, nacpat je do otvorů ve fastonu Neutrik …. lahůdka.

2-jité stínění, protahovat drátek do přecpaného konektoru Yarbo 20 A a celé to spasovat,

odvrtat vnitřní plasty na obou stranách…. lahůdkový zážitek.

Musím si to zajet poslechnout. Prý je těch 6mm stříbra „na žíle“ sakra slyšet

ani jsem nevěděl , že mě Michael fotil v soustředění kompletace, protože Michael to chce mít vždy na 110 %.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nejdrive je ale potreba udelat jasno v tom, zda je Lachim Michal nebo Michael. Uz jsem z toho zmateny :-?
Dieter Burmester
demians
Příspěvky: 117
Registrován: 04 úno 2016 09:53

Re: Pytell

Příspěvek od demians »

Lachim = obrátene Michal :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pytell

Příspěvek od Dieter Burmester »

To jsme pochopili asi vsichni, proto me zajima, proc Pytell casto pouziva “Michael” :-?
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Další pacient přežil operaci, výměna drátků v ramínku za VDH stříbro :
20190429_094156.jpg
ramínko na operačním stole před zákrokem.

Zde už sestaven a nastaven :
20190429_171508.jpg
Hraje o třídu lépe a to se bude ještě rozehrávat. Třeba majitel napíše nějaký report.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Jsi prostě machr,to se musí nechat :angel:
Jinak musím souhlasit,zhruba před měsícem jsem taky nechal predratovat rameno stříbrem VDH a skok ku předu minimálně o třídu :thumbup:
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Pytell

Příspěvek od Overgrounder »

Já si ještě k tomu předrátování výše nechal udělat stříbrný VDH kabel mezi gramec a předzes. Do té doby snad smontuji zbrusu nový rack z bílého mramoru a nahoru toho krasavce postavím. Jsem fakt zvědav na ten look :shock:
Jinak Mirku ještě jednou díky!
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Měl sis nechat zrovna udělat stříbrný i mezi phonopre a zes,jak je celá větev ve stříbře,jde to docela dost poznat
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Každopádně podle fotky bych řek,že je to PJ RPM 10,když je člověk vidí vedle sebe s Mirkovym Denonem,tak RPM vypadá jak chudý příbuzný :lol: Přitom RPM 10 je docela kus :smile:
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Pytell

Příspěvek od Overgrounder »

Je to jen 9ka. A souhlas, proti Denonu vypadá jak hračka pro děti :lol:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
terahera

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

Jj,RPM 9,kdybych se podíval pořádně,tak to máš napsané ve své výbavě :thumbup: ,asi budu muset ten chlast fakt omezit :thumbdown: Ale fakt je,že když jsem byl letos před výstavou u Mirka na návštěvě a viděl ten jeho Denon,tak jsem se malém vyvrátil :shock: Znal jsem jeho sestavu z fotek na fórech,ale takový tank,jak ve skutečnosti doopravdy vypadá,jsem nečekal
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Zabiny007

Sašo, s tou diagnózou bych možná tiše souhlasil.

Michael už zase dovezl ten kabel ultra-silver-roth na opětovnou přestavbu.

Předělával jsem ho už 6x?
IMG_1130_web.JPG
Teď zase zpět koncovku yarbo (g) a předělat jinak stínění.

Takže dnešní verze je téměř 7mm2 stříbra od Paola na žílu, 3-vrstvy stínění.

Prý ještě budeme dávat keramický písek.

Co nadělám. Mladé, nadějné hifisty je třeba podporovat, že?

Tebe navíc také čeká hledání správného kabelu k té Ref5!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Ano ten Denon je pořádný tank a po upgradu váží přes 20 kg. Ale poslední dobou jsem měl na opravu, nastavení i tyto drobečky , kdy musel Denon s ponku , aby se tam vešly.
20181114_122721.jpg
20181114_134321.jpg
20181116_163219.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Pytell píše:Tebe navíc také čeká hledání správného kabelu k té Ref5!
Ano, čeká, ale já to tak moc nehrotím. Dostal jsem mnoho rad a naprosto protichůdných ( "co nejtenčí kabel - pořádný kabel, "žádné stříbro" - "jedině stříbro" , "jedině rhodium" - "jedině Gold" atd + několik zaručených typů na konkrétní kabely), takže vyzkouším nejdříve varianty, které jsou "snadno a pohodlně dostupné" a z nich si vyberu to nejlepší s vědomím, že "pořád je kam se posouvat". Ale dokud nebudu mít top akustiku (což v obýváku nikdy nebudu) a předřazenou ultimativní filtraci (zde vážně uvažuji o tom, posílit Titan a pro zdroje pořídit One modul Genesis EVO3), tak to stejně nedocením. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dnes jsem si vyzvedl nerez pod bedny, přeleštil ho a šup pod bedny :
20190507_135245.jpg
Věděl jsem co čekat od zvuku, první skladba z testovacího CD, ihned je slyšet přesnost basové složky a neskutečné podání středů a výšek. Co mě dostalo, kolik detailů vylezlo ze známých songů, koukal jsem v pravo , vlevo, dokonce jsem i stlumil zvuk, jestli to není od sousedů -- neskutečný prostor. Nyní točím gramofon a plná spokojenost.

Odbočím, dnes jsem byl u Lachima, zapojovat kabel pro klimatizaci . Poté chtěl odpojit 3. stínění na kabelu stříbro Paulo, před odpojením byla kapacita mezi L/N 320pF a po odpojení 3. stínění ( ale nechalo se na kabelu ) kapacita L/N 220 pF. Nebyl čas k testu, ale určitě mi večer zavolá jak to nyní slyší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Pytell

Příspěvek od YamahaMan »

Slušný BasTrap od Metaxy! :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

ne ne ne, pokusiteli ... a to jsem se s myslenkou na nerez uz skoro rozloucil ...
neni placka, neni highend
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Pytell

Příspěvek od koudelka »

Kdo si počká, ten se dočká :thumbup: Vypadá to Mirku parádně, na poslech se těším :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

koudelka : Honzo, děkuji za výrobu a dodání, určitě musíš přijet na poslech. Užívám si ten zvuk.
Odpovědět