ivanb_cko

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

A tak tady jsem taky!

Prací jsem produkční manažer v kultuře, přesněji technická realizace hudebních akcí všeho druhu. Tuhle práci dělám, protože hudbu jsem vždycky miloval a tak ji tímto podporuji. Navíc jako životní cesta se mi tak stalo vůbec objevování umění ve všech možných mutacích, za což jsem nekonečně vděčný.

Zkušenosti s hifi jsem jako mnozí jiní nabíral postupem let přes první repro a zes Tesla (které i v základu byly zvukem daleko před 5.1 bedničkama od počítače) jsem se přes DIY období a hledání smyslu tohoto koníčku, dostal až do doby kdy si myslím, že mám slušné vybavení k potěše oka a především uší. Nezapřu, že hifi je pro mě koníčkem z několika důvodů - hudba! Dále miluju krásné věci a kombinace funkčnosti a designu v hifi světě je výjimečná. A v neposlední řadě je to pro mě i investiční záležitost - samozřejmě v malém. Díky tomuto pohledu tíhnu spíš k u nás neobvyklým značkám a modelům komponent.

V současnosti mě hudbu přináší:
gramofon 2-ramínkový s přímým náhonem: Luxman PD 444
ramena: Nottingham Analogue Ace Space + Dynavector DV 505 (již velice brzy) + headshell Ortofon SH-4 (pro začátek)
ramena do budoucna v záloze: Kuzma Stogi S, Eminent Technology Tonearm 2, Tesla P1101
přenosky: LO van den Hul MC-10 + HO Sumiko Blue Point Special
externí phono pre: Pro-Ject Phono Box RS
DAC: Luxman DA-06
CD přehrávač: Denon DN-961FA
zesilovač integrovaný: Jeff Rowland Concentra I s vlastním phono pre
reprobedny: [audio physic] Scorpio
kabely: signálové pokud to jde, tak symetrikou Klotz MC5000 a Sommer Cable Albedo mkII, USB Oyaide NEO d+ S class

Pár věcí k řešení zbýva - repro-kabely, rack, CD player atd. - tak když se bude dařit v práci, tak se bude ladit :ymdevil:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: ivanb_cko

Příspěvek od efičák »

Děkuji ivanb_cko za tohle odvážné představení. Ač máš značné zkušenosti, píšeš mladě. :thumbup:
Tvé audio je velmi zajímavé, opravdu nejdeš vyšlapanými cestami. Integrovaný Jeff Rowland by byl k diskuzi s elektrikáři na slovanetu na mnoho stránek.
Zkušenosti s profi audiem jsou fajn. Nechybí ti bezmezná dynamika koncertů doma ? Ať se daří.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: ivanb_cko

Příspěvek od jirie »

Dávám 5 hvězdiček za odvahu k sebeprezentaci :thumbup:
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Přídám i pár fotek sestavy níže. Za rack-em se skrývá lišta Isotek Gemini (ne, nemyslím tu plastovou co na jedné fotce vykukuje :smile: )

Co se zesilovače a názoru na něj, tak jsem již na Slovanetu narazil na jasný názor k zapojení. Je mi to jedno! Proti předchozímu Brystonu B100 SST nemá zdaleka takovou kontrolu a čistotu, ale je víc muzikální, má úžasný phono pre, zpracováním komponentu a ten design. Je to prostě nádhera, která hraje krásně hudbu. Aspoň pro mě :thumbup: A koncertní dynamika doma? Te jasný. Chybí! Teda dát bednám "kouř" taky umím a dělám to rád, ale koncert je koncert. Proto se jimi taky živím, že.. Velký špičkový aparát...to se nedá srovnat.

Co se hudby týče, tak dnes už poslouchám téměř všechno, co je dobré - díky své práci a konzumaci "tun" nové hudby, si myslím poznám kvalitní hudbu. Každopádně hodně se věnuji elektronické hudbě, kterou oblíbení umělci posouvají do v podstatě nových forem vážné hudby. Ale taky spoustu rocku, jazzu, blues, country, metalu i popu a mnoho MNOHO dalších. Umělci jako Plas... - zkoušel jsem vypsat alespoň průřez oblíbených, ale tolik jich sem napsat skoro ani nejde! Konzumuji hudbu ve velkém a tak je hlavní zdroj hudby počítač - starší MacBook Pro s Audirvana+ přes DAC. Vinyly kupuji málo, což mrzí a CD si rád kupuji oblíbená alba z doby kdy vinyl již téměř nebyl.
Zvláštní kategorie jsou pro mě audioknihy. Naučil jsem se je poslouchat v autě v době, kdy jsem hodně jezdil a stále mě to baví. Díky tomu čtu poměrně hodně knížek (teď zrovna "čtu" TO od Stephena Kinga - úžasný překlad s neskutečnou slovní zásobou)
fullsizeoutput_165.jpeg
Dynavector je prozatím jenom volně položený zhruba v pozici kde se bude nacházet.
fullsizeoutput_166.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Mark Levinson »

Velmi zajímavá sestava, aparát ač různých značek je vyvážen a ten gramec je famózní :thumbup:.
Jeff Rowland je designová pecka, kdo neviděl na vlastní oči neví o čem tu mluvíme. Ten rack je vlastní tvorba nebo nějaká značka? Nějak jej nemohu zařadit. Audio Physic není u nás neznámá značka, jejich zvuk je mi blízký a Scorpio jsou velmi dobré bedny.
Máš to pěkný, gratulace.
Mark Levinson
terahera

Re: ivanb_cko

Příspěvek od terahera »

Pěkný,zajímavý a ten gramec :eek: :thumbup:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: ivanb_cko

Příspěvek od blesk666 »

Zaujimava zostava aj pribeh. Prijemne kompaktna. Ak sa ti chce napis aj co vyuzivate za techniku v praci. Ten CD Denon pocuvas z analogoveho vystupu, alebo cez prevodnik? Ak mas porovnane ako by si zhodnotil rozdiel priamo z jeho analog out a cez DAC? (ktory digital OUT pri tom pouzivas?)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

to Mark Levinson: jj, gramec jsem měl vysněný dlouho! Dík za uznání. Před tímto jsem měl jedno-ramínkovou verzi PD 441, ale ta dvou-ramínková mi prostě nedala spát. Takže jak se objevil za rozumnou cenu v evropě, tak jsem do něj šel. Pak hend na kompletní renovaci a je jako novej! Jen kryt bude časem potřeba - původní je prasklý.
Rack je úplně obyč - nějaká velkosériová "šunka" pod TV z minulosti. Jak jsem psal v úvodním příspěvku - je to jeden z budoucích cílů. Chtěl bych Solid Tech Rack of Silence Regular, jen ještě nevím jestli verzi 2, 3 nebo 4. Na rozmyšlenou mám ovšem ještě hodně času :-?
square-4.jpg-2-2.jpg
to blesk666: na otázku co v práci používáme za techniku je trochu záludná otázka, protože neznám všechny komponenty v racku hlavního zvukaře. Navíc se akce od akce mění a to i v průběhu času. Taky záleží na zuvkaři, kapele atd. Obecně mám ovšem štěstí, že můžu dělat se špičkou a tak nejčastěji L'Acoustic (nejvyšší model K1 mám fakt rád, K2 už moc ne. A nové basovky KS28 jsou prostě neuvěřitelný), mnohem méně Meyer Sound (masivní čístý zvuk - muzikální), D&B Audiotechnik (přesný, studiový a jednoduše skvělý!), NEXO (STM není špatné, ale asi díky jejich basovkám mě úplně nenadchly), Funktion1 a Adamson (nemám zatím názor - málo jsem je zatím slyšel)
K tomu Denonu - mám jej zapojený jak analog přes symetrické kabely Canare L-4E6S, tak přes AES/EBU kabelem od Supra Cable do DACu, takže ano, porovnat můžu. Ve zkratce - napřímo je zvuk uřvanej a přes DAC klidný a spojitý - na první poslech nudný proti přímemu propojení, ale po delší době je to právě přes DAC dlouhodobě poslouchatelný a dokonalý.

Malá poznámka právě k tomu DACu - před ním jsem měl Antelope Audio Zodiac Silver, který má syrový studiový zvuk, ovšem oba DACy se u mě časově minuly a tak nebyl prostor si je srovnat. Škoda. Moc by mě zajímalo srovnání se Zodiac Gold verzí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Mark Levinson »

Jóó, tak to jo, ten Solid Tech Rack of Silence Regular je špička, to je opravdu skvělá volba. Bohužel není za hubičku jak už to High Endu chodí, že? Pokud není rozhodnutí pevné, tak z vlastní zkušenosti mohu doporučit ještě Finite Elemente - Pagode, opravdu kvalitní a dobře fungující rack.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

sice není čas pouštět muziku, když jsem minimálně doma, ale za to jsem si v průběhu času pořídil 2 headshelly, kterou budou brzy doma.

Audicraft AS-12K
Audiocraft-AS-12K.png
Audio Technica AT-MG10
Audio-Technica-AT-MG10.png
Ty už budou důstojnějším partnerem k Dynavectoru!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ivanb_cko

Příspěvek od aretax »

Čo sa týka headshellov, veľmi dobré sú ProJect - dajú sa nastaviť aj vertikálne. K rackom iba toľko - ani na tom najlepšom nebude hrať gramofón lepšie, ako keď ho dáš na policu do steny. Ja som si nechal urobiť poličku z nerezových joklov, pod gramofón som dal 30 mm MDF na hrotoch a je to naozaj super. Pritom mám gramofón EAT Forte, ktorý váži cez 40 kg a je naozaj mimoriadne veľký. Celá záležitosť ma nestála viac, ako 60 € (nerez som si obrúsil a vyleštil sám). Od nákresu po inštaláciu to trvalo 2 dni. V stene je ukotvený na chemických kotvách (chemická kotva v tube, 8 mm závitová tyč a matice, na každej strane 2 kotvy - ani pár koní to nevytrhne, to by skôr zbúrali stenu).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

po X letech jsem si nechal udělat krabice na můj lampový zesilovač a DAC/preamp, které jsem měl a znovu mám v kanceláři! Už se těším na chození do práce! Zapojit a hrát - to bude paráda :)

A jelikož byl letošní rok opravdu mimořádně náročný a víc jsem nakupoval než poslouchal a nejmíň dával do kupy novinky, tak se hned po novém roce vrhnu na montáž Dynavector ramínka, k čemuž mám již několik přenosek na hraní si - nejnověji...na posledním obrázku :D
IMG_2403.JPG
IMG_2404.JPG
IMG_2402.JPG
IMG_2405.JPG
IMG_2407.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

tak se na ty reprokabely přes víkend podíváme! Dnes dorazili Kimber Kable Monocle X :)
fullsizeoutput_1c5.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Tinariwen »

Paradne hadice :thumbup: Ked to zapojíš nehodíš foto svojích Audio Physic a popíšeš zvuk oproti pôvodnýcm kablom? :angel:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
terahera

Re: ivanb_cko

Příspěvek od terahera »

:eek: A nemáš strach,že tě pokoušou :smile:
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

tak zatím hadi-ce nepokousali (spíš se ukázalo opět jak debilní rack mám a jak jej chci mít na kolečkách!) No a na prvních pár písniček se zdá, že zvuk má pevnější spodek - i když se zdá, že nejde tak do hloubky - lepší separaci nástrojů a čistější/výraznější výšky. Tak snad mě to bude bavit...
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: ivanb_cko

Příspěvek od aretax »

ivanb_cko píše:tak zatím hadi-ce nepokousali (spíš se ukázalo opět jak debilní rack mám a jak jej chci mít na kolečkách!) No a na prvních pár písniček se zdá, že zvuk má pevnější spodek - i když se zdá, že nejde tak do hloubky - lepší separaci nástrojů a čistější/výraznější výšky. Tak snad mě to bude bavit...
Napíš, keď nahráš aspoň 100 hod. Skôr nič nezistíš. Zvuk sa Ti bude ešte dosť meniť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: ivanb_cko

Příspěvek od F2014 »

ivanb_cko píše:No a na prvních pár písniček se zdá, že zvuk má pevnější spodek - i když se zdá, že nejde tak do hloubky - lepší separaci nástrojů a čistější/výraznější výšky.
Tohle je podle mých zkušeností i mnoha příspěvků na fórech docela typická změna po nasazení neutrálnějších kabelů (ve smyslu menší "przniči" než porovnávané kabely).
IMHO je to správná cesta - pokud v projevu systému chybí bas, je potřeba najít takové komponenty, které jej přes ten kabel pošlou, a ne hledat kabel, který si ten bas prostřednictvím patlání zvuku vymyslí.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Se zahořením je otázka jak se k tomu stavět, když jsem kabel kupoval z druhé ruky - předpokládám, že už má hodin nahraných dost.

Co se týče hloubky basů - jak jsem psal, zdá se, že nejde tolik do hloubky, ale za "lepší" zvuk to rozhodně stojí - takže s tím nemám vůbec problém a co píše F2014 mohu jedině kvitovat.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
kychtax

Re: ivanb_cko

Příspěvek od kychtax »

Mohlo to byt predtím přiduněné a více basů. To u levnějších kablů bývá. Taky může hrát roli zvyk. Co se týká výměny komponentů.. Můžou hrát roli další kably. Nikoliv komponenty. Je to komplex všech kablů a komponentů. Vždycky. Reprokabelem je dobré začít, protože je nejdražší. Pak to doladit zejména nap. kabeláží. licna vs solid, měď vs. Ag měď. I tím "zbytkem" kabelů se to dá poladit ještě tak, že z toho vypadne úplně jiný zvuk. Ale je to piplačka. #:-s Což nevadí. hihih :clap:
Zahořovat se to nebude, pokud není nový. Spíš nějak stabilizuje. To pozoruji, když proházím kably a nechám to déle zapojené. Proto první dojem a že něco přehrálo něco jiné... je. ~x(
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: ivanb_cko

Příspěvek od sonofstars »

F2014 píše:
ivanb_cko píše:No a na prvních pár písniček se zdá, že zvuk má pevnější spodek - i když se zdá, že nejde tak do hloubky - lepší separaci nástrojů a čistější/výraznější výšky.
Tohle je podle mých zkušeností i mnoha příspěvků na fórech docela typická změna po nasazení neutrálnějších kabelů (ve smyslu menší "przniči" než porovnávané kabely).
IMHO je to správná cesta - pokud v projevu systému chybí bas, je potřeba najít takové komponenty, které jej přes ten kabel pošlou, a ne hledat kabel, který si ten bas prostřednictvím patlání zvuku vymyslí.
Obe cesty jsou mozne. Zalezi na uzivateli a pomeru cena/vykon.

Drive jsem sel prvni cestou, byla to take cesta zkoumani a objevovani.

Pote jsem sel druhou cestou. Ale velmi individualni. Neni pro kazdeho. :thumbup:
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

tak tento týden se snažím mít aspoň pár hodin denně puštěnou muziku (na úkor práce, ale stejně zas budu odjíždět na malou tour, tak se to vyrovná :cool: ) Jinak kabel je si myslím prostě "otevřenější" a nemám žádnou potřebu jej jakkoliv řešit - proti předchozímu posun, investice nelituju a tak je to myslím zcela v pořádku.
A když tak koukám na terminály reprobeden, tak jsem i rád, že nejsou možné připojit bi-amp/wire, tak nemusím řešit další pár kabelu (a hlavně zesilovače!)

ps: proč je ta fotka v příspěvku otočená, když se mi jinak zobrazuje správně nechápu..
IMG_2532.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: ivanb_cko

Příspěvek od lidumil »

No a když ji rozklikneš, je správně.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

tak po víc jak měsíci a snaze pustit si aparát a poslechnout muziku v klidu domova mohu k repro kabelům napsat, že změna ve zvuku proběhla. A proběhla v basovém části spektra - zpevnění a jasnější kontury. Mělo by to odpovídat teorii, kterou jsem před lety četl o konstrukci repro-kabelů, ve které se psalo, že pletení kabelu ovlivňuje - a teď si nejsem jistej co přesně - kapacitu nebo indukčnost a to má vliv na basy proti výškám... Zkusím dohledat přesnější znění! Každopádně pokud to tak je, tak zde se zelpšení basů dík konstrukci kabelu projevilo a naopak se neprojevil problém s výškami - asi dík kvalitě vodičů. Zda je to tak nebo není je stejně jedno, protože jsem spokojenej ;)
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Úprava armboardů na gramo se nečekaně protáhla, z čehož začínám být docela smutný. Čeká mě konečně zapojení raménka DV505 a vyzkoušení jak Phono Box RS preampu, tak přenosky Kiseki Milltek Aurora a dnes příchozí Dynavector DV-50X. Už se toho sešlo nějak moc... Mimochodem tu DV-50X mám doma už dlouho, ale byla z nějaké příčiny nefunkční a tak jsem ji poslal na opravu do VAS Audio Asi je velká otázka adekvátnosti ceny opravy vzhledem k modelu přenosky, ale ze zvědavosti jsem do toho šel! Komunikace perfektní, rychlost přímo neuvěřitelná a ani ne po měsíci kdy jsem přenosku z ČR odesílal je zpět opravená doma :) Tak už jen zapojit...je teda fakt, že z tohoto servisu mi poslali i video přenosky namontované na jejich gramofonu a hrající.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

byla to doba! Ale toužené se stává funkční realitou :D Prozatím pouze základní nastavení, resp. Space Ace arm je nastaveno a může hrát, ale nepochopitelně levý kanál nehraje (vyměněn kabel, vyzkoušen vstup zesilovače, takže problém bude buď v kabeláži ramene nebo v přenosce. Druhá varianta by mě hodně mrzela..) Dynavector rameno pouze v základu nastaveno společně s AT-MG10 headshellem a zrestaurovanou DV-50X přenoskou (hraje skvěle!) - spolu s phono-pre to hraje a přináší obří radost. S nastavením jak preampu tak i ramene si musím ještě pohrát a s tím i s nastavením dalších přenosek k možnosti výměň - na Kiseki jsem hodně zvědavý...
IMG_3142.jpeg
IMG_3144.jpeg
IMG_3151.jpeg
IMG_3154.jpeg
IMG_3156.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Pokud mě někdy doma něco fascinovalo, tak je to určitě současný gramofon! Především po zprovoznění raménka Dynavector jsem z něj opravdu nadšenej! Raménko teda není úplně jednoduché na pochopení a k plnému nasazení mi chybí druhý/těžší sub-veight k sub-arm k užití těžších kombinací cartridge-headshell (což matematicky vychází na většinu!) a koupeného kusu tento těžší sub-weight nebyl k dispozici. A sehnat jej není úplně jednoduché! Ale i tak sjíždím AT-MG10 v kombinaci s DV-50X a nehraje to vůůůbec špatně! :thumbup:

Na druhou stranu jsem docela rozčarován z headshellu Audiocraft, který má "dviné" uchycení do ramena a abych jej přitáhl, tak musím použít poměrně velkou síluk dotlačení, což se mi nějak nezdá - někdo podobnou zkušenost? Tohle mě vedlo k nákupu dalšího headshellu a tentokrát přímo Dynavector (z modelu ramena DV507) 3koda, že je taky dost těžký a musí si na montáž počkat až na těžší protizávaží...tak aspň kablíky na připojení přenosky jsem nasadil už dnes :smile:
Dynavector D507 & Audioquest HL-5.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Frogyman »

Řešíš nějak fixaci ramínka u DV 505, když jej zrovna nehraješ? Mne pořád děsí, že si do něj nechtěně brnknu, magnetek povolí a jak je hedshell v "parking pozici" směrem dolů, s jehlou pod úrovní hrany hrany talíře, tak že o jehlu přijdu. Navíc ta manipulace bez zvedáčku je tak nekomfortní, až občas přemýšlím, zda jej nepošlu dál a nezkusím místo toho sehnat SME 3010, které by se mi tam vešlo...

Jinak - kdybys zadával někde do výroby ta závažíčka, nebo objevil jejich zdroj, dej vědět, přidal bych se. Originálně jsou tři ks, já mám dva...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

Fixaci neřeším - magnet mi přijde poměrně silnej a navíc poloha ramene na gramofonu je "vzadu" a drcnout do něj je tedy prakticky nemožné. Nasazování na desku mi taky nepřijde úplně ideální, ale s trochou cviku s tím nemám problém. Obavy ovšem chápu!

S tím SME já nevím - mě ta ramena vůbec nepřijdou ničím zajímavá. Mrkni ze starších ramen třeba na SAEC nebo Fidelity Research...taková Micro Seiki MAX 282 je fantazie ^:)^ Osobně toužím po Technics EPA100, které mi už párkrát proklouzlo mezi prsty.

Závažíčka řeším a dám vědět jak postoupím. Ty máš jaké hmotnosti? A jak jsi na tom vůbec s instalací?
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Frogyman »

Rameno jsem si včera dovezl po předrátování, dnes narychlo nasadil, zlehka seřídil a zkusmo přehrál desku, zda je vše Ok a v pořádku.
Víc jsem neměl čas si s ním hrát, ten budu mít až v druhé půlce června.

Závaží mám 22g a 42g, tedy podle mne je to je to A a B a chybí mi C, které bych ocenil nejvíc, protože A i B jdou při nastavení do okrajových pozic a C, pokud by to bylo 32g, mi vychází jako ideál. Ale je možný, že moje B je nějaký atyp, co si předchozí majitel nechal dělat, protože je to jiný matroš než zbytek, vypadá to na bronz či měď. "A" vypadá na hliník či něco podobného.

A SME 30XY se mi líbí a láká mne právě i jejich 10" verze 3010. :smile: Jen není tak běžná, jako 3009 či 3012 a proto je i adekvátně naceněna...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Ramones »

Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Frogyman »

Pokud jde o mne, tak pokud dojde na nové ramínko, tak budu vybírat spíše ve vodách micro seiki, SME, fidelity research, ikeda, graham, SEAC... atd.
Ale to není na pořadu dne, nejdříve si budu chvilku hrát s DV505 a pak uvidím.
Navíc jsme zde OT :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

to Ramones: ano, to je ono. Každopádně ty nabídky v odkazu mi přijdou extrémně podezřelé! Včetně toho, že reálně se tohle ramínko prodává minimálně za víc jak dvojnásobnou cenu...i v Japonsku.

to zabiny007: myslíš, že bys mi mohl poslat fotky těch protizávaží, které máš? Jaké váhy Ti vychází vcelku cartridge+headshell?
Kontaktoval jsem dovozce Dynavector s žádostí o pomoc sehnání tohoto portizávaží (když už mi sehnali zavažíčko antiskatingu), tak uvidíme. Dám vědět :thumbup:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: ivanb_cko

Příspěvek od rOn »

U headshellu si skús z nejakého tuhšieho materiálu vyrobiť malú podložku, niektoré moje orginálne Micro-Seiki headshelly ju majú z materiálu podobného gume (zmršťovacej bužírke), mám i jeden SAEC headshell ktorý má podložku z pliešku.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

rOn píše:U headshellu si skús z nejakého tuhšieho materiálu vyrobiť malú podložku, niektoré moje orginálne Micro-Seiki headshelly ju majú z materiálu podobného gume (zmršťovacej bužírke), mám i jeden SAEC headshell ktorý má podložku z pliešku.
k čemu se tahle rada váže?
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Frogyman »

ivanb_cko píše: to zabiny007: myslíš, že bys mi mohl poslat fotky těch protizávaží, které máš?
IMG_20190605_233741_resized_20190605_113956320.jpg
IMG_20190605_233755_resized_20190605_113955651.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

to zabiny007: info pro Tebe - dovozce se neozval (a já neměl čas jej popohánět), ale zato jsem našel na jednom Norském fóru člověka, který prodával tato protizávaží - originály + další součásti raménka + asi 4 Dynavector headshelly. A díky jeho cenové politice jsem nakonec od něj vše koupil...tak bych měl mít celkem 3 "A"čka :lol: + "B" i "C" protizávaží.

Každopádně brzy budou nějaké Dynavector headshelly v bazaru :thumbup:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

náhradní díly z Norska dorazily (mimochodem zásilky z Norska se proclívají! Docela pro mě překvápko a moje blbost) Každopádně jsem teď vybavený origo headshelly Dynavector a především všemi typy protizávaží k sub-raménku a 2 typy závažíček k antiskatingu. Ostatní je prostě navíc, takže půjde spousta věcí do bazaru (sleduj ebay apod. :smile: )
IMG_3433.jpeg
a tak jsem se rovnou dnes odpo vrhnul na nastavení těžšího headshellu s přenoskou a kolotoč se točí \:D/
IMG_3435.jpeg
Příští týden se bude zkoušek Kiseki Milltek Aurora přenoska...která se při jednom zkušebním poslechu zdá být velmi detailní a muzikální...tak uvidíme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: ivanb_cko

Příspěvek od Frogyman »

Já takto "zapomněl" před časem u Švýcarska... Stálo mne to nějakých 5tis navíc.

Jinak super kauf - blahopřeji! :thumbup:
Až budeš mít jasno, čeho se chceš zbavit, dej vědět. Pár kousků by mne z té hromady zajímalo.
Díky
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ivanb_cko

Příspěvek od ivanb_cko »

zabiny007 píše: Až budeš mít jasno, čeho se chceš zbavit, dej vědět. Pár kousků by mne z té hromady zajímalo.
Díky
budu se určitě chtít zbavit základny s gumou pod ní a se základní "nohou" ramena vč horního krytu této "nohy". Dále to budou 2 ze 3 DVS-2A headshellů s tím, že jsou všechny poškrábané a u jednoho je (nepochopitelně) v konektoru vytržené měděné tyčinky, tzn. že konektor, resp. ta plastová část s propojením je nefunkční - kovové části včetně zvedáčku jsou funkční. Taky se kliděn zbavím těžšího ze závažíček antiskatingu.
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Odpovědět