Nerez pod komponenty/bedny

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od daliborr »

Dasta- omlouvám se , možná to z mé strany bylo trochu drzé . Jinak ať nám hudba zpříjemňuje život. :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dasta »

V pohodě, hudba především
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od YamahaMan »

Možno by stálo pozrieť niečo takéto:
https://stroje.bazos.sk/inzerat/9660411 ... platne.php
Za Martinom v Turanoch je firma, ktorá to vie vyrezať na základe presného vektorového súboru.
Ja som nerez pod repro neskúšal lebo som spokokný s mramorom, možno časom medzi komponenty....
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od daliborr »

MilanP. tak to je hodně dobrý odkaz. Jsou prostě akční lidé. :thumbup:
terahera

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od terahera »

Daliborr
Původně jsem už nechtěl na tvé příspěvky reagovat,ale nedá mi to.Nazývat někoho hifiblbounem jen proto,že razí za dosažením svého vysněného zvuku jinou cestu,než ty,mi přijde už hodně přes čáru a vypovídá to mnohé o tvé osobnosti.Každý přeci máme stejný cíl ale různé cesty,kterými se ho snažíme dosáhnout,co jednomu připadá jako blbost,druhý zase bere jako super nápad.Takže absolutně nechápu tvůj výrok a mně by nikdy nenapadlo někoho nazývat blbounem jen proto,že razí jinou cestu než já
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od malabar »

@PavelDosko: je mi lito, ze ti nemuzu pomoct. U nas jsou nerez placky za babku. " Jinej kontinent, jiny mravy". Jednou, a ja to fakt dam, si pujdu poslechnout to, co mas doma. Ale o tom jindy. :thumbup:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od F2014 »

kychtax píše:už mám na cestě ty koudelkovy. Dám vědět jaký je progres. Resp až někdy budu mít opět komplet kably. Se mi to nějak rozutíkalo do světa..
.. dopadlo už to otestování nějak?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

ahoj. Zatim netestovano
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

Už mám hotové chybějící kably. Ale čekám až manželka odjede. Když jsem ji jen tak letmo řekl, že vyměním podložky pod bednama za nerez... Nebyla nadšená.. :-|
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od YamahaMan »

kychtax píše:Už mám hotové chybějící kably. Ale čekám až manželka odjede. Když jsem ji jen tak letmo řekl, že vyměním podložky pod bednama za nerez... Nebyla nadšená.. :-|
=)) má to v tomto smere každý asi ťažké ...
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Nerez funguje!!! Kamarát dal nerezový plech pod šporák a to by ste mali počuť ten hukot! Teraz to má neskutočný ťah.
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

Bubuxin sis dal závazek, že se tu znemožníš? :lol:
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Ja? Iba v prípade že by mi pár ďalších členov bežalo oproti.
Počujete či je pod komponentom nerez alebo mramor, ale je vám jedno či elox na konektoroch vedie alebo nie. Toto nevymyslíš.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Mark Levinson »

Bubuxin-KILBRU power píše:Nerez funguje!!! Kamarát dal nerezový plech pod šporák a to by ste mali počuť ten hukot! Teraz to má neskutočný ťah.
Bubuxin, je Ti to zapotřebí?
Mark Levinson
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Mark Levinson: Máš pravdu, nie je. Len som sa zase neovládol keď čítam napr. to čo sa deje vo vedľajšom vlákne.
viewtopic.php?f=22&p=67886#p67886
Celý svet sa zbláznil, je škoda sa zapodievať takými malichernosťami ktoré tu píšu pocitári. Technici sú stále vyzývaní aby svoje tvrdenia hodnoverne dokázali, pocitárom stačí povedať že to počujú a koniec. Žiadny dôkaz, však načo.... nech si to každý vyskúša.
Dnes som dal 40 km na bicykli z ktorého som pred jazdou utrel prach a kraje pneumatík som natrel zelenou fixkou..... letel som ako vietor.
V práci som si vymenil sieťový kábel k notebooku za HighEnd sieťový kábel a hneď som spravil kšeft s austrálčanmi za 43616 €.
Pred chvíľou mi dohrala Smetanova Má vlast na mojej DIY aparatúre za cca. 3700 € .... nikomu to nehrá lepšie ako mne.
Howgh
terahera

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od terahera »

Tolik štěstí naráz a zřejmě nejsi spokojen :smile: Tak šup šup,rýpnout na fórum,to je víc,jak 40 km na kole a kšeft s kýmkoliv :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Mark Levinson »

Bubuxin-KILBRU power píše:Len som sa zase neovládol keď čítam napr. to čo sa deje vo vedľajšom vlákne.
Tak tady se nabízí jednoduchá otázka. Proč to čteš?
Mark Levinson
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

Tak uz jsem to tam dal a je to uplne jiny zvuk. Budu si muset zvykat. Az tak. Dokonce jeste mozna i doladit. Ale rozhodne to tam zustane. Cim bych to popsal tu zmenu.. Je znacne zpevneni zvuku ve vsech moznych ohledech. Nepochopitelne. Naprosto..~x(
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od F2014 »

@Kychtax: Tak ... a teď ještě prosím o srovnání se žulou pod repro :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

+proti žule je zvuk víc zaostřený, vyřezaný v prostoru. S žulou je (proti nerezu) malinko mázlý, plnější.
-Trochu menší je s nerezem objem na středech
+basy jsou čistší a
+/-pocitově jich ubylo.
++ Zlepšily se hodně výšky.
+Celkově působí zvuk dynamičtěji, svižněji.
-Ale na druhou stranu může mít pocitově menší objem. Proto to bude i o zvyku a opětovném doladění sestavy..

Je to celkem jiné. Velikost rozdílu je stejná nebo ještě větší jako když jsem dal místo hrotů cerabally.
Nerezy mám pod bednami a jsou myslím 10mm. Těžké je to jak blázen.
Určitě to stojí za pokus. A umím si představit, že to někomu nemusí vyhovovat. Šlo mi o to zjistit, jestli se něco změní. Změní a dost. \m/
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od T101 »

Pěkné :thumbup: a co máš pod tím nerezem?
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

zatím nic , je to jen podlepené nějakou folií a leží na plovoučce. Možná i ta váha dělá hodně. je to cca 2x težší než ty předchozí kameny. Dám se fotku odpoledne.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Kocmeister »

Ano váha dělá hodně, proto by mě zajímalo jestli by přeci jen nestačila "rez" ocel :smile: za úplně jiné peníze. Předpokládám, že ano.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od F2014 »

Kocmeister-Kabelguru píše:Ano váha dělá hodně, proto by mě zajímalo jestli by přeci jen nestačila "rez" ocel :smile: za úplně jiné peníze. Předpokládám, že ano.
Přesně tu otázku si kladu - chtěl bych nejen zkusit pod repro, ale i jako těžítko na přístroje. Jenže se trochu obávám, zda nebude vadit, že běžná ocel je magnetická, zatímco nerez se dá pořídit nemagnetický.. ale ještě jsem se k tomu nedostal. Má k tomu někdo nějaký názor?

@kychtax: Moc děkuji za srovnání se žulou. Podle toho jak to popisuješ bych řekl, že nerez bude ta správnější volba - už kvůli tomu, že při nižší výšce je tam větší váha.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

Kocmeister. Si to trochu myslím taky :angel:
Budu mít rez železnou placku pod lištou a jiní tam mají nerez. Třeba to někdy srovnáme.
Ještě k té váze.. když tady kolegové zkoušeli tenký nerezový plech a pak tlustý. Taky byl rozdíl ve zvuku. Tam už určitě hrála roli pouze a jen ta váha.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od T101 »

kychtax :

Ještě bych pod to vyzkoušel filc http://kutil-florenc.cz/plstena-deska-1 ... filc-p4107

nebo v nějakém obi https://shop.arango.cz/cz-detail-105523 ... 24-ks.html

podle toho co bude vyhovovat víc, mě se osvědčil ten filc.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

T101. Hroty a kontakt.. To už bych se možná trochu vracel zpátky a téměř jistě bych popřel vliv ceraballu, tak jak ho aspoň chápu.
Tady to je trochu vysvětleno a mně to (jako částečnému a bývalému strojaři) celkem dává smysl.
http://www.genesisloudspeakers.com/wp-c ... upling.pdf
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od T101 »

Myslím ten filc dát ještě pod ten nerez.Tedy podlaha - filc - nerez - ceraball - bedny
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Frogyman »

Kocmeister-Kabelguru píše:Ano váha dělá hodně, proto by mě zajímalo jestli by přeci jen nestačila "rez" ocel :smile: za úplně jiné peníze. Předpokládám, že ano.
Váha dělá hodně, ale podle mne bude stejně důležité, ne-li důležitější, i to, že se jedná o nemagnatickou nerez.
O to více budu zvědav na zkušenosti s ocelovým plátem a srovnání s nerezem...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od F2014 »

Pěkný článek. To pak není divu, že se nemůžeme shodnout na tom, jaké uložení repro je nejlepší :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

co hifista, to názor. :smile: :thumbup:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od T101 »

Proto mysím že je dobré zkoušet, každému může sednout něco jiného.Ten filc podle mne za to stojí, proto jsem to sem napsal, ale určitě do toho nikoho nenutím :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od YamahaMan »

A čo tak podlepiť nerezpvu placku bitumenom po celej ploche?
Mám to tak pod 3cm mramorom a funguje to.
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

Mam k mekkym vecem pod bednami neduveru. Spunty bitumen, filc, guma, atd.
Jsou to oddelovace. Ja spis pro efektivni spojeni s podlahou, ale pevne. Tj. Ceraball, ktery trochu funguje jako dioda. Pojida to, pousti dal a omezene nebo mene pousti zpet.
Vim ze hodne lidi jen izoluje a tam ma misto guma, puky, bitumen, atd.
Je to asi vec nazoru. Uvedomuju si, ze kazde oddeleni beden a podlahy bude mit nejaky dopad na zvuk. Treba k jinemu podlozeni jeste dojdu. Ted mi napr. psal lachim ze ma ten nerez jeste v sendvici..
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od YamahaMan »

Možno pomôže pri výpočte hmotnosti nerezu...

https://www.i-plech.cz/on-line-vypocet- ... lechu.html
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od F2014 »

Podlahy jsou u nás udělané z dřevěných/pilinových velkoplošných desek, na tom jsou přímo bez mezery položené staré parkety. Na tom je potom běžná plovoucí podlaha. Dostal jsem radu od zkušenějšícho hifisty, že ten podklad je pro zvuk nedobrý a mám zkusit pod repro nějaký pevnější materiál. Chtěl jsem vyzkoušet nerez, ale jen jako experiment mi to přišlo dost drahé a v případě neúspěchu bych pro něj neměl žádné využití. Tak jsem si objednal dva kusy žuly v síle 20mm. Repro mám sloupové, osazené nožkami Nordost SortFut.
Vložení žuly mezi plovoucí podlahu a SortFut se ukázalo jako jednoznačně nevhodné - zapatlaný zvuk bez prostoru a dynamiky. Nerez už ani zkoušet nebudu.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od zatty »

F2014 píše:Podlahy jsou u nás udělané z dřevěných/pilinových velkoplošných desek, na tom jsou přímo bez mezery položené staré parkety. Na tom je potom běžná plovoucí podlaha. Dostal jsem radu od zkušenějšícho hifisty, že ten podklad je pro zvuk nedobrý a mám zkusit pod repro nějaký pevnější materiál. Chtěl jsem vyzkoušet nerez, ale jen jako experiment mi to přišlo dost drahé a v případě neúspěchu bych pro něj neměl žádné využití. Tak jsem si objednal dva kusy žuly v síle 20mm. Repro mám sloupové, osazené nožkami Nordost SortFut.
Vložení žuly mezi plovoucí podlahu a SortFut se ukázalo jako jednoznačně nevhodné - zapatlaný zvuk bez prostoru a dynamiky. Nerez už ani zkoušet nebudu.

taky mám parkety a na nich koberec,žuly sem měl taky ale upustil sem od nich zkus si tam dát beton. Já tam mám teď dizajnové betonové nášlapy ale prvně sem zkusil za pár korun obyč betonový čtverec ( https://www.babc.cz/vyrobky/kategorie/b ... -5-50x50/1 ) u mně tento materiál měl jednoznačně zvukové zlepšení hlavně v pevnosti basů oproti žule.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od daliborr »

Tak a teď zkusit pod repro břidlici. Mám ji jako zátěž na repro. A zkusím i pod repro. Myslím,že to bude hrát stejně, ale přírodní kámen za ty normální peníze bude hrát. A to nádherně. :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od PavelDosko »

v dalsim dile serialu "co vyzkouset pod bedny" jsem tam strcil beton (kvuli manzelce jsem koupil s dekorem dreva cca podobny jako jsou tramy a nabytek... 40 x 60 x 5 cm asi 30kg ), oproti zule je spodek pevnejsi

Obrázek

Obrázek

hezkou nedeli
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od zatty »

Ten vypada moc dobre...sam mam beton misto zuly uz nejakou dobu a uz bych nemenil pro mne to hraje podstatne lepe nez zula... Kde si je koupil?
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět