IsoAcoustics - Stage 1

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

http://www.isoacoustics.com/ http://www.isoacoustics.com/iso-puck/
Kanadska firma IsoAcoustics tenhle tyden predstavuje verejnosti nove podlozky pod techniku. Vypadaji pekne a urcite bude stat za to sledovat vyvoj a recenze. Mozna jsem to mohl pridat jinam, avsak myslim, ze tenhle vyrobek si zaslouzi sve vlakno.
Zdravim, Martin
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

Tak zakoupeny 2 baleni IsoAcoustics Gaia III, v krabicce jsou 4 antivibracni podlozky a tri sady sroubu M8,M6 a M5 plus aretacni podlozky.
Zatim namontovany jen na jednu bednu pro porovnami. zcela jiste je rozdil mezi vibracemi, rekl bych tak 20-30% dolu v okoli bedny. Pripada
mi, ze zvuk trosku pridal na basech a stredech se stejnymi vyskami - jako by si ta bedna "lip sedla". Pojedu par dni takhle, pak osadim i druhou
a nakonec zkusim vratit "prkynko Ikea" pod bedny.
Mimochodem, predstaveni Stage 1 bylo fajn. Vyrobek je urcen spis pod techniku (treba bedny Marshall na jevisti a ve studiich). Stage 1 byly
predvadeny solo, nebo namontovane na desce (asi 250x150x30mm) a cele se mi to jevilo jako solidni antivibracni podlozka.
Jak Stage 1, tak Puck i Gaia jsou velmi kvalitne zpracovane vyrobky, zadny naznak osizeni, nedokonalosti nebo odflaknuti.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak potom napiš poslechové poznatky.
Na kolik přijde ta jedna sada Gaia III?
Mark Levinson
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od Jeliman nautilus »

Gaia III vijde na Amazon 225eur a na ebay.at 236,61eur
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

Normalne $249.- CAD, tedy 4200KC, Ja ji mel primo od vyrobce za $199, - CAD, tedy 3380KC
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

Tak jsem trochu pokrocil ve zkouseni Gaia-III podlozek, prvni dva dny jsem mel osazenu jen jednu bednu, pak uz jsem zkousel na obou sloupech. Markantni prinos potlaceni vybraci je zejmena, kdyz je"volume vic na vychod". Drive (50-75% hlasitosti) se zvukove frekvence prenasely nejen do podlahy, ale treba i do stolku a sedacky a to vadilo. Ted je to tam sice taky, ale nepomerne mene, rekl bych ze, cim vic hlasitosti, tim je vic to utlumeni znat. Bedny si jakoby vic sedly a "zprisnily" hudebni projev. Nejvic se mi to libi na klasicke muzice (akusticke nastroje) a zpevu (tenor a baryton), takze si ted u hlasitosti muzu vic dovolit.
Zpocatku jsem byl trochu na rozpacich, vahal jestli je to muze zmenit kvalitu poslechu. Pak jsem si precetl hodnoceni "zabiny007", ktery tady na foru psal o L8R serii racku a rozhodl se koupit. A ano, je to "to prave orechove". Moje bedny uz nebudou na nicem jinem stat. Hroty jsou v supliku nafurt.
Ale abych tady nepsal jen samou chvalu, ma to taky jednu stinnou stranku a tou je stabilita. Na hrotech staly sloupy jako prisite k zemi a na Gaiach, ktere jsou jakesi gumo-vzduchove pistky, maji tendenci se lehounce naklonit, kdyz o ne trochu zavadim. Ale kdo si strka do beden, ze. Na webu pisou, ze optimalni potlaceni rezonanci je kdyz mate napisy na podlozkach jednim smerem dopredu, nebo predni dopredu a zadni dozadu. Jeden den byly na bednach napisy "halabala", druhy jsem je srovnal. Bud neslysim zmenu, nebo tam zadna neni.
Suma-sumarum, jsem rad, ze testy dopadly dobre. Ve finale to byla dobra investice, muzika jede lip a o to prece jde. Mel jsem ikea prkynka pod bednama, ale uz jsou v kosi. Zatim to zustane takhle, jedinou modifikaci v budoucnu muzou byt 4-5cm siroka "prkynka" z tvrdeho dreva a sloupy natvrdo na nich s tim, ze Gaia podlozky dam dolu. Ale tam by se spis hodily vic Stage1.
Jdo poslouchat muziku ! \:D/
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

oprava: zabiny o IsoAcoustics L8R serii psal na HIFIroom foru. :)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od Mark Levinson »

Zajímavé, díky za informace. Je fajn, že to kromě zvukového přínosu i dobře vypadá. :thumbup:
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od aretax »

Pripomínajú mi silentbloky z motora auta. Možno by bol účinok podobný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od jimmi »

Ja som dal pod každu reprosustavu pred týždnom takéto 3ks šedé gumy http://kutil-florenc.cz/zarazka-dveri-g ... punt-p5221 :silent: a tie su položené na betonovej kocke. :razz: :cool:
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

@aretax: neser !!!
Delam tu vsechno mozny (u me doma} - doleva, doprava, nahoru a dolu abych prines' neco novyho do poslechu, neco novyho lidem, kery tu moznost nemaj' : koupit a posoudit", poladit, nastelovat, nebo najit na netu "jak to jiny cejtej" a ty prijdes ze silentblokama do auta !?!!
Lidi jako,ja - dik tvejm nazorm jdou z takovejch "forums" pryc, protoze jim nestoji zato cist nazory lidi jako jsi ty !!! Doprcic, tosemserozzlobil !!! aahoj, Martin
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od aretax »

malabar píše:@aretax: neser !!!
Delam tu vsechno mozny (u me doma} - doleva, doprava, nahoru a dolu abych prines' neco novyho do poslechu, neco novyho lidem, kery tu moznost nemaj' : koupit a posoudit", poladit, nastelovat, nebo najit na netu "jak to jiny cejtej" a ty prijdes ze silentblokama do auta !?!!
Lidi jako,ja - dik tvejm nazorm jdou z takovejch "forums" pryc, protoze jim nestoji zato cist nazory lidi jako jsi ty !!! Doprcic, tosemserozzlobil !!! aahoj, Martin
Tak to nečítaj. Mal by si mať slobodnú voľbu. Asi si nervovo dosť labilný. A to, čo si robíš doma je mi - fuk. Ja som bol presvedčený, že si to robíš pre seba a nie pre iných ľudí. Alebo že by si bol "hifi štúdio"? Ale na nabudúce sa Ťa určite opýtam, čo môžem napísať . :lol:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od Mark Levinson »

aretax píše:Pripomínajú mi silentbloky z motora auta. Možno by bol účinok podobný.
I já jsem to asi špatně pochopil, protože bych od Aretaxe čekal spíše kladnou odezvu než nějaké zesměšnění. Bývá většinou nakloněn různým inovativním řešením nebo hifi experimentům.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od aretax »

Ale ja som nikoho nechcel zosmiešniť. Bolo to iba konštatovanie a fakt, že dlho som silentbloky pod bedne úspešne používal. Aj keď som za všetky novinky v oblasti vylepšenia zvuku, nemusí každá novinka znamenať prínos. Pozrite si poriadne konštrukciu klasického silentbloku z motora starej Škodovky. Zvukový prínos bol jednoznačný. Až pomerne nedávno som ich vymenil za betónové podstavce a za hroty Soundcare. Snažím sa vždy nájsť optimálne riešenie a vyhnúť sa "nablýskaným" pomôckam a nemusí to byť za každú cenu známa značka. Prvoradý je pre mňa zvuk a je mi úplne jedno, či ho dosiahnem pomocou drahých podložiek, alebo lacných silentblokov. Ak tie drahé budú jednoznačným prínosom, tak ich kúpim. Ak si si všimol, aj v oblasti kabeláže, konektorov a pod. sa snažím nájsť pre mňa najlepšie zvukové riešenie. Napr. naposledy to boli čínske koncovky Viborg na sieľové káble, ktoré mi hrajú lepšie, ako násobne drahšie Furutech. Ja osobne nevidím inováciu iba v "slepom" použití novinky, pretože niekto napíše, že je to naj. Teraz mám spomínané silentbloky pod koncákmi a tieto mi hrajú lepšie, ako s nožičkami Cerebal. Čudujem sa Tvojmu príspevku. Ten môj bol myslený s plnou vážnosťou. Opakujem: som zvedavý, akoby spomínané podložky obstáli v porovnaní s obyčajnými silentblokmi. Neviem, čo je na tom urážlivé. Inovatívne riešenie môže byť často to najjednoduchšie. Inovácia podľa mňa neznamená slepo veriť reklame. Dôveruj, ale preveruj !!!
Tým všetkým absolútne nechcem tvrdiť, že tieto podložky sú zlé. Vôbec ich nepoznám a k ich kvalite som sa nikdy nevyjadroval. Zaujíma ma iba porovnanie s inými. To je všetko.
Česť práci (a robote pokoj).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

Jo, v pohode. Ja se jen trochu nazlobil ve viru udalosti a s aretaxem pudu klido na pivo. S lidma, co rozumej muzice je toho k povidani azaz. A ja se porad povazuju za nekoho, kdo se ma jeste mooc co ucit.
Ten vyrobek, vlastne to jejich spektrum, se mi od zacatku zdalo fajn. Nez jsem to sem dal, dival jsem se na ruzna fora a zjistil, ze rezonance od komponentu je vetsi problem nez treba kvalita kabelu. Tak jsem se zacal vrtat v testech toho, co IsoAcoustics delali (i jinych firem) a zjistil, ze jednu podlozku pod zesik (potrebujes 3-4) dokazou jine firmy na netu prodat i za 150 ecek. A prisel ve finale na to, ze Isoacoustics na tom cenove nejsou zas tak zle. Zacal jsem si psat i s lidma kteri to vyrabej a pak se s nima potkal na predvadecce. Pripadal jsem si tam jak malej Jarda, strkali a hejbali jsme se vsim moznym, s ruznymi komponenty a bednami prave na jejich podlozkach. Meli to nainstalovany na leccems ( i ruzny druhy ) a me to pripadalo hodne prima. A ano, delal jsem to pro sebe, jenze taky rad pro vsechny tady okolo. Tady se napr. cerabally hodnotily stylem "dejte to nekdo pod neco a pak napiste jak to vypada se zvukem". Ono to asi jinak nejde. Jenomze ja mel moznost si to vsechno osahat na jednom miste a jeste pokecat s lidma, co to navrhovali. A ted to mam pod bednama. Rikal jsem si, ze kdyz ja - hi-fi analfabet - poznam rozdil u sebe doma, treba ostatni oceni, kdyz o tom napisu.
Zdravim, Martin :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od aretax »

malabar píše:Je, ze rezonance od komponentu je vetsi problem nez treba kvalita kabelu.
Zdravim, Martin :smile:
V tom celkom nesúhlasím. Aj pri kábloch hrá totiž rezonancia rozhodujúcu úlohu popri impedancii atď. Preto sa používajú rôzne dielektriká a výstuže, ktoré okrem ovplyvňovania sa jednotlivých vodičov po elektrickej stránke tlmia aj vibrácie. Aj to je jeden z dôvodov podkladať po káble rôzne "tlmítka". Je to presne ten istý problém, ako pri všetkých prístrojoch. Čím je prístroj citlivejší, tým je náchylnejší na vibrácie. Čo sa týka "hifi analfabetizmu", to sme všetci. Vieme iba o tom, čo si sami "ošaháme" a vyskúšame. A to je v tom obrovskom sortimente strašne málo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od Frogyman »

malabar píše:oprava: zabiny o IsoAcoustics L8R serii psal na HIFIroom foru. :)
Když už se na mne odkazuješ, tak bych rád zpřesnil, čeho se moje zkušenost týkala. Jednalo se pouze o podložení beden u PC, které jsem potřeboval odizolovat od pracovního stolu a také zvednou do výšky uší. Tyto bedny slouží jen k podkresovému poslechu a v tomto případě stojánky svůj účel splnily.
Zkoušel jsem je i do hlavní sestavy pod centr do MCH. Zde neuspěly a já zůstal u osvědčeném setupu: wenge+žula+ceraball.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

@zabiny007: no, vlastne diky tobe jsem se rozhodl je prozkoumat.

Jedine co ja muzu zcela odpovedne rict je ohledne dvou testu, ktere jsem doma provadel. Kabely a rezonance. Ta dopadla jak je uz znamo, k lepsimu poslechu pri vyssi hlasitosti.
V kabelech mam trochu kliku, nase firma s nima dela a ja je pouzivam k navrhovani a realizaci projektu, cili - co spotrebuju pro domaci ucely, nemusim platit (diky, pane sef - ^:)^ ). Zkusil jsem 1,5mm prurez kroucene dvoulinky na sloupy 2m od zesiku a pak 4,5mm tamtez. Stejny zdroj, stejne podminky. Lidsky - neslysim zmenu; odborne - na takovou vzdalenost volne lozenych kabelu se neda zmena slyset, ztraty jsou nula,nula-nic. Zmerit to ano, ale mam-li normalni zesik a k tomu dva sloupy, je to nemozne slyset ztraty. Teda, dovolim si tvrdit, ze po mych pokusech je rezonance dulezitejsi nez kabely.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od Mark Levinson »

aretax píše:Ale ja som nikoho nechcel zosmiešniť. Bolo to iba konštatovanie a fakt, že dlho som silentbloky pod bedne úspešne používal. Aj keď som za všetky novinky v oblasti vylepšenia zvuku, nemusí každá novinka znamenať prínos. Pozrite si poriadne konštrukciu klasického silentbloku z motora starej Škodovky. Zvukový prínos bol jednoznačný. Až pomerne nedávno som ich vymenil za betónové podstavce a za hroty Soundcare. Snažím sa vždy nájsť optimálne riešenie a vyhnúť sa "nablýskaným" pomôckam a nemusí to byť za každú cenu známa značka. Prvoradý je pre mňa zvuk a je mi úplne jedno, či ho dosiahnem pomocou drahých podložiek, alebo lacných silentblokov. Ak tie drahé budú jednoznačným prínosom, tak ich kúpim. Ak si si všimol, aj v oblasti kabeláže, konektorov a pod. sa snažím nájsť pre mňa najlepšie zvukové riešenie. Napr. naposledy to boli čínske koncovky Viborg na sieľové káble, ktoré mi hrajú lepšie, ako násobne drahšie Furutech. Ja osobne nevidím inováciu iba v "slepom" použití novinky, pretože niekto napíše, že je to naj. Teraz mám spomínané silentbloky pod koncákmi a tieto mi hrajú lepšie, ako s nožičkami Cerebal. Čudujem sa Tvojmu príspevku. Ten môj bol myslený s plnou vážnosťou. Opakujem: som zvedavý, akoby spomínané podložky obstáli v porovnaní s obyčajnými silentblokmi. Neviem, čo je na tom urážlivé. Inovatívne riešenie môže byť často to najjednoduchšie. Inovácia podľa mňa neznamená slepo veriť reklame. Dôveruj, ale preveruj !!!
Tým všetkým absolútne nechcem tvrdiť, že tieto podložky sú zlé. Vôbec ich nepoznám a k ich kvalite som sa nikdy nevyjadroval. Zaujíma ma iba porovnanie s inými. To je všetko.
Česť práci (a robote pokoj).
S tím vším se dá v podstatě souhlasit a nikdo netvrdí, že silentbloky nemohou mít lepší přínos pro zvuk než soundcare apod. nebo naopak. Potom ale byla poznámka o silentblocích nešťastně napsána, proto se nelze divit, že jsem to špatně pochopil a napsal svůj příspěvek.
Není nad osobní zkušenost, kterou nám zde Malabar popisuje. A to je třeba kvitovat i když má člověk jiný názor/zkušenost, případně o tom diskutovat.
Mark Levinson
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

Tak ubehl nejaky cas a ja zkusil zase nejakou zmenu. Sundal jsem Gaie z beden a dal je na drevenou desku. Zvukovy rozdil je minimalni (je-li vubec). Bedny se zvedly o 7cm, coz jsem rad a jsou daleko stabilnejsi.

Pred:
Obrázek
image upload

Po:
Obrázek
image upload
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od PavelDosko »

mezi drevenou deskou a bednou je co ?
neni placka, neni highend
kychtax

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od kychtax »

aretax píše: Napr. naposledy to boli čínske koncovky Viborg na sieľové káble, ktoré mi hrajú lepšie, ako násobne drahšie Furutech.
:crazy:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od daliborr »

Možná ty původní nožky. :thumbup:
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

Jedna alternativa byla 2mm filcove podlozky - ty jsou tam ted, a po nejake dobe bych chtel zkusit 1mm gumu (tvrdou "jako kamen"). To, myslim , bude lepsi.
@daliborr: "puvodni nozky", jsou 40mm ocelove hroty (byly)
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od daliborr »

Já myslel ty stříbrné kroužky před tím foto. Jinak Paráda.
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: IsoAcoustics - Stage 1

Příspěvek od malabar »

Dik !
Ty stribrne krouzky jsou nerez stredici podlozky. jsou soucasti gaia setu a slouzi pro nastaveni beden "do vodovahy".

Jestli si chcete jejich veci prohlednout, budou v Mnichove - (asi Shawn a Dave)
Jo, a mimochodem; uz me ty pokusy staly lahev za omluvu sousedce kvuli hluku. \:D/ :lol:
Odpovědět