Miles Davis Box Set ESOTERIC

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Frogyman »

Nemáte někdo zkušenost s tímto boxem? Jedny z nejlepších nahrávek klasiky, co jsem kdy slyšel, byly na Esoteric labelu.
Umí ale tak kvalitně i jazz?

http://www.elusivedisc.com/Miles-Davis- ... SOSA90154/
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Mark Levinson »

Také jsem se na toto vydání díval a lákalo mne to, ale odradilo mne to, že dvě desky jsou Mono. Navíc mám čtyři z těchto desek na SACD od MFSL, což považuji za jedno z nejlepších vydání. Jo a to páté album (Porgy & Bess) už je na cestě, také SACD od MFSL, takže už není co řešit.
(MFSL má mono jen jednu desku - Milestones)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem neodolal skvělé nabídce z jpn na rozbalený box s jedním ohnutým rožkem za super cenu.Už je na cestě, jsem docela zvědav.
Jen jej bohužel neporovnám s MFSL SACD, protože žádné nemám. Tituly vlastním jen na "obyč" CD či "obyč" vinylu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak to Tě zvu na návštěvu a porovnání uděláme u mne.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Frogyman »

Super, díky za pozvání, rád se zastavím. :thumbup:
Už delší dobu plánuji zajet "na sever", takže je hned o důvod víc nějaký termín najít. Ozvu se, jak bude box doma a cesta aktuální...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od tm.watch »

zabiny007 píše:Tak jsem neodolal skvělé nabídce z jpn na rozbalený box s jedním ohnutým rožkem za super cenu....
Můžeš dát odkaz na zdroj z japonska? EBay nebo nějaký e-shop? Dík.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Frogyman »

Kupuji převážně přes Discogs, kde můžeš srovnat nabídky identických titulů od různých prodejců, takže se dá podle toho docela orientovat. Navíc také hned vidíš reference a můžeš před nákupem s prodejcem komunikovat, požádat jej o dodatečné fotky, cenu za dopravu, navrhnout jinou cenu, slevu při koupi více položek, domluvit nestandart podmínky atd.
Tento titul jsem objednal od prodejce KanaBanana (https://www.discogs.com/user/KanaBanana). Je to první nákup u něj, ale má tříletou historii a reference neuvěřitelných 100% při téměř 900 obchodech. A když mi poslal fotku ohnuté fotky, kvůli které prodává box s výraznou slevou, tak jsem nemohl jinak, než objednat.
IMG_2391.JPG
IMG_2390.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od tm.watch »

Díky. To ohnuti je to na první fotce? Pokud ano tak to skoro nestojí za rec.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Frogyman »

Přesně tak. U nás by to nestálo za řeč, někteří prodejci by se nezdráhali box prodávat jako nový kus, rozbalený jen kvůli kontrole.
Ale Japonec je jiná nátura, ten kvůli tomuto jedinému "poškození" označil celý box za stav VG+ a prodával se slevou 100 USD...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od tm.watch »

Tak to gratuluji ke skvelemu ulovku. Teď už tam (na Discogs) je jen jeden, ale drahy :o(
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Frogyman »

Ano, vím. proto jsem jej bral hned, jak mi to naskočilo do mailu. Když se totiž zaregistruješ, můžeš si nastavit hlídacího psa na tituly co tě zajímají či které sháníš. A pak pravidelně, dle tebou zvolené frekvence, ti chodí upozornění na novinky z tvého seznamu. Já mám třeba na wantlistu skoro 200 položek (některé tituly v několika různých vydáních) a čekám, až se nějaká raritka objeví, nebo až se u nějakého titulu objeví zajímavá cena.
Jen bacha - pořád je potřeba si hlídat, od koho nakupuješ. Zajímavé nabídky např. z Ruska vůbec neberu, stejně tak od obchodníků s nízkým skóre (což už je např. hodnocení pod 99%...), nebo bez historie (skóre 100% u 20 nákupů během posledního měsíce atd). A u "mimo EU" dodavatelů musíš při zvažování výhodnosti nabídky kalkulovat i se clem a DPH...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od tm.watch »

Opravdu moc díky za tvé zkušenosti a taktiku.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Mark Levinson »

To i já se připojuji s gratulací k super nákupu. Esoteric je pojem a věřím, že to bude hrát výborně. Tím pádem se těším na to porovnání s obavami, jestli potom nebudu mít brouka v hlavě..... :ymdevil:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od lidumil »

OT:
zabiny007 píše:Jen bacha - pořád je potřeba si hlídat, od koho nakupuješ. Zajímavé nabídky např. z Ruska vůbec neberu, stejně tak od obchodníků s nízkým skóre (což už je např. hodnocení pod 99%...), nebo bez historie (skóre 100% u 20 nákupů během posledního měsíce atd). A u "mimo EU" dodavatelů musíš při zvažování výhodnosti nabídky kalkulovat i se clem a DPH...
Včera jsem se přesvědčil, že není radno věřit nikomu. Přišlo mi LP od prodejce s takovýmhle hodnocením - 99.8% positive (2,155) - psal NM - M-, ale již pohledem je to VG+ a poslechem jen VG. Praská v tichých pasážích a na jedné skladbě i v hlasitých asi na 10 otáčkách. Samozřejmě jsem vinyl vypral na nejdelší proces. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Dieter Burmester »

Otázkou je, jakou optikou prodejce stav vinylu hodnotí. Někdo to dělá pouze na základě vizuálu a tam může klidně hodnocení odpovídat. Někdo stav uvádí na základě poslechu a tam je to nejednoznačné, protože pakliže desku přehraje na nějakém low-end gramci s koulí, tak většinu lupanců ten hrot stejně mine. Koupě vinylu starého i nového je prostě pořád o štěstí, které se zakládá na principu mechanického záznamu a výrobním procesu. A nenaděláš nic :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od lidumil »

To je pravda, ale ten konkrétní je i vizuálně VG.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Frogyman »

Tak BOX je doma, stav absolutně luxusní, vše komplet a "poškození" je přesně jak na fotce - tedy skoro není poznat... Takže maximální spokojenost. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Mark Levinson »

Gratulace :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem se dostal k poslechu boxu a vybral jsem dvě nahrávky, které mám i na LP od MFSL (Miles Smiles a Sketches of Spain) a mohu velice orientačně srovnat (i když je to ve skutečnosti nesrovnatelné). První co hned na Esoteric SACD zaujme je neskutečná čistota, rozlišení, detail a dynamika. Zvláště u alba Sketches of Spain překvapí rozmanitost všech zvuků, jejich plasticita, identifikace každého nástroje, jeho přesné určení v prostoru. Je jasně slyšet sebemenší dotyk nástroje, objeví se netušené zvuky perkusí někde v pozadí, z šumu se vyloupne velice lehké a jemné "hlazení" šroťáku štětkou. Opravdu s takovým drobnohledem jsem tyto nahrávky nikdy neslyšel. Když člověk po tom pustí LP na MFSL, tak první dojem je plochý zvuk bez detailu. Ovšem..., když LP poslouchám déle, tak vnímám, že MFSL zvuk je pevnější, níže posazený, ale pro mne přirozenější a uvěřitelnější. Většinu detailů tam také nacházím, jen jsou skromně v pozadí a nepoutají tak okatě na sebe pozornost. Za jednotlivými nástroji vnímám muzikanty. Když přepnu zpět na Esoteric tak mám pocit, jakoby se nástroje vznášely v prostoru.
Ale jak jsem psal na úvod, je to porovnávání neporovnatelného, takže finální závěry z toho vynášet zatím nebudu. Přeci jen je to LP vs SACD a analog větev je u mne na jiném levelu, než digi. Těším se na srovnání srovnatelného - tedy dvou SACD verzí u ML. Věřím, že se mi podaří v nějaké rozumně dohledné době zrealizovat cestu "na sever". Už se na to těším.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Mark Levinson »

zabiny007 píše:Těším se na srovnání srovnatelného - tedy dvou SACD verzí u ML. Věřím, že se mi podaří v nějaké rozumně dohledné době zrealizovat cestu "na sever". Už se na to těším.
I já se těším. Poslal jsem email.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Miles Davis Box Set ESOTERIC

Příspěvek od Mark Levinson »

zabiny007 píše:Těším se na srovnání srovnatelného - tedy dvou SACD verzí u ML. Věřím, že se mi podaří v nějaké rozumně dohledné době zrealizovat cestu "na sever". Už se na to těším.
I já se těším. Poslal jsem email.
Mark Levinson
Odpovědět