Nerez pod komponenty/bedny

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od PavelDosko »

pratele, vim ze nekteri z vas jiz zkouseli nerezove plechy pod komponenty i bedny ... rad bych znal vase zkusenosti s timto materialem popr. jakou tlousku nerezu pouzivate. Diky
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nerez

Příspěvek od Pytell »

Škoda , že sem už nechodí Lachim, byl propagátor nerezu. Myslím i Koudelka je má v sestavě, třeba napíše.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez

Příspěvek od PavelDosko »

ja vim, blahove jsem si myslel ze se da nerez plech pomerne lehce ziskat (aspon na test), ale budto se prodavaji cele tabule nebo na miru a drahe to je az az ... nechce se mi to tedy kupovat jen tak, asi prepadnu Sasu :razz:
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nerez

Příspěvek od Frogyman »

A já myslel, že je to vlákno o mé oblíbené kapele... :lol:

Každopádně o nerezu jsme se spolu už bavili a já jej mám, takže když si přijedeš a pak zase dovezeš, mohu ti to na test půjčit.
Jen upozorňuji, že to nemám vyřešeno tak, jak je by to mělo být v ideálním světě - tedy s přesahy (nebo v dokonalém se zahnutím kolem komponent, jak jsem viděl na jedné návštěvě, kde je navíc nerez ošetřen povrchovkou v barvě Ferrari, což je funkčně i esteticky dokonalé řešení... :lol: :thumbup:)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Nerez

Příspěvek od kychtax »

ja jsem efekt nerez neviděl. Ale jsem dost na vážkách (a to jsem pocitář), jestli nejde jenom o změnu zvuku než jeho zlepšení. Sám jsem takových "zlepšení" zažil dost. Když jsem si po nějakým čase uvědomil, že šlo jenom o určitou změnu zvuku. :crazy:
terahera

Re: Nerez

Příspěvek od terahera »

Ten nerez tuning ferrari jsem viděl také :thumbup:
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Nerez

Příspěvek od koudelka »

Něco jsem taky zahlédl :silent: a k nerez problematice mohu napsat, že troje uši nezávisle potvrdili, že změna ve zvuku je slyšitelná. Sílu používám 5-15 mm. 5 a 10 pod a na komponenty, 15 pod bedny.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez

Příspěvek od PavelDosko »

diky za info, tak v tehle tloustkach je to slusnej ranec i vaha
neni placka, neni highend
Kutil191
Příspěvky: 78
Registrován: 06 lis 2018 10:21

Re: Nerez

Příspěvek od Kutil191 »

Nerez , železo, bronz nebo měď - síla plechu má to mít nějaký efekt?
Vím že nic nevím.
kychtax

Re: Nerez

Příspěvek od kychtax »

efekt je stínění. Dle mého názoru může být efekt i váha?, změna odraz. ploch v stereobázi? A v neposlední řadě u koudelky, aby mu zespodu netáhlo do beden na výhybku. \:D/
Kdyby tu byl lachim, už by do mně zase bušil.. :lol:
Kutil191
Příspěvky: 78
Registrován: 06 lis 2018 10:21

Re: Nerez

Příspěvek od Kutil191 »

Olovo to asi bude ten správný materiál na stínění!
Vím že nic nevím.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nerez

Příspěvek od Frogyman »

OT
add LACHIM
je docela zábavné, že i když tu nepříspívá, tak bývá neustále citová a zmiňován. Teď jsem to schválně spočítal a od začátku roku 16 příspěvků, kde zaznělo jeho jméno... Slušný výkon. Je vidět, jak některým chybí :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Nerez

Příspěvek od pajuna »

A proc by sem nemel lachim chodit? Po 17.a naposled :silent:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
kychtax

Re: Nerez

Příspěvek od kychtax »

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez

Příspěvek od PavelDosko »

a tak jsem se k nerezu jeste proste nedostal, poprosil bych ty, kteri to zkouseli o hruby nastin rozdilu u beden s ceraballem na zule a beden na nerezu (popr. od jake vysky nerezu to ma cenu zkouset). Diky moc
neni placka, neni highend
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Nerez

Příspěvek od Zdeny »

Otázkou zůstává, jaký nerez by to měl být? Je jich asi tak milion druhů :-) Určitě bych to nedělal z AISI304, to kdyby náhodou hudbeník slastí při muzicírování učurával, aby to ten nerez vydržel. Potravina toho moc nevdyží. Aby to mělo tu správnou "váhu", tak nic horšího, jak AISI316Ti bych rozhodně nebral :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Nerez

Příspěvek od Zdeny »

Zdeny píše:Otázkou zůstává, jaký nerez by to měl být? Je jich asi tak milion druhů :-) Určitě bych to nedělal z AISI304, to kdyby náhodou hudbeník slastí při muzicírování "autocenzura", aby to ten nerez vydržel. Potravina toho moc nevdyží. Aby to mělo tu správnou "váhu", tak nic horšího, jak AISI316Ti bych rozhodně nebral :-)
JOKE :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez

Příspěvek od PavelDosko »

nejake nove poznatky, pratele ?
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nerez

Příspěvek od Pytell »

Lachimovi jsem vrátil jeho nerezy. Nyní mám pod ATC opět žulu, ano hraje to , ale ztratil se potenciál -- na nerezu hraly bedny hlasitěji, malinko více basů, ale ta přesnost je překvapivá. Bohužel byly jen 4mm a velké a na koberci to nebylo pravé ořechové. Objednal jsem z 8mm nerezu , tak až budou, napíši report. Jen prosím nerez nikdy pod gramofon --- zmízí středy, vyzkoušeno u mě -- ale třeba u řemínkového pohonu tomu bude jinak. Mám DD a třeba při testu Ceraball u meho kolotoče totální průser, ale pozor nedávno jsem drátoval nějaký vyšší model ProJectu stříbrem a hifista měl místo původních nožiček Cerabally a zvuk byl výborný. Chce to chlapci jen a jen zkoušet a pro své uši vybrat to nejlepší.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nerez

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pod gramofon svedskou zulu, s tim mam nejlepsi zkusenost zase ja (a jeden prodejce, ktery mi totok doporucil) :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez

Příspěvek od PavelDosko »

diky Mirku, problem je ze se mi nerez na vyzkouseni ne a nedari sehnat, naslepo kupovat dve zamyslene plotny 400x500x10 mm pod bedny je u tech nekolika malo dodavatelu dost balik
neni placka, neni highend
terahera

Re: Nerez

Příspěvek od terahera »

Každá sranda něco stojí :crazy:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez

Příspěvek od PavelDosko »

kazda sranda v jine sestave muze fungovat jinak ...
neni placka, neni highend
terahera

Re: Nerez

Příspěvek od terahera »

Pravděpodobně bude všude fungovat jinak,takže ti stejně moc nepomůže zkušenost jiných uživatelů a nezbyde než vyzkoušet u sebe :angel: Jasně,ideální by bylo půjčit několik šířek nerezu a vyzkoušet,ale vzhledem k rozšíření nerezu mezi hifisty to bude asi problém :sad:
kychtax

Re: Nerez

Příspěvek od kychtax »

lachim mi říká na výstavě "jdu nahorů pro Nerez" a zajdu dolů poslechnout BWčka. Říkám si. Ty voe, co blbne. To vytáhne nerez zpod bedny a potáhne ho dolů pod nautily.??? ... měl jsem dost.. =)) :lol:
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Nerez

Příspěvek od koudelka »

Asi budu prodávat 500x650x10, pokud by byl zájem, já jdu do větších :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
kychtax

Re: Nerez

Příspěvek od kychtax »

Půjčil bys je na test? Pokud nespěcháš/nemáš už zájemce.. :-c
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nerez

Příspěvek od Pytell »

Nedávno mi psal jeden hifista ze Slovenska ( zdravím Tě Jaro ) , že pořídil nerez pod ATC 40, potvrdil mi co jsem při testech pozoroval ve zvuku u mě -- bedny hrají hlasitěji a hlavně ještě lepší zpřesnění basové složky. Třeba jsem dá fotky, má to nádherný -- nerez je kartáčovaný a hrany vyleštěné -- . Já ještě čekám na nerezy a až dorazí určitě dám foto.
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

už mám na cestě ty koudelkovy. Dám vědět jaký je progres. Resp až někdy budu mít opět komplet kably. Se mi to nějak rozutíkalo do světa..
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od daliborr »

Ptal jsem se zámečníka a deska 40x40X10 se rovná 1000Kč bez dph a řezání laserem přípočet. To teda ne vím za ty prachy co to přinese za geniální zvuk. =))
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dieter Burmester »

Podle mne daleko větší, než špalky pod káble :lol:
Dieter Burmester
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od daliborr »

Tak špalky pod kabely jsou jen na vzhled (vyzkoušeno), nerez pod bedny je jenom neskutečná blbost pro hifi blbouny. Měl jsem doma a nic. Čekal jsem změnu a světe div se nic. Možná mám přístroje, které nejsou citlivé a nerozlišují kabely a doplňky. :-| Kdo má dražší a lépe hrající přístroje bude mít určitě jiný názor , ale dokaž že to není tak.
kychtax

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od kychtax »

to máš ale od nějakého kámoše.. tady to je krapet dražší.
http://plechynamiru.cz/kalkulator.html
1000Kč je zlomek ceny materiálu..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od RedBaron »

Řekl bych, že o co je to dražší, o to to hraje stejněji. Aneb jak vyházet co nejvíc peněz :clap: Důvod, proč by bedna podestlaná nerezem měla hrát jinak než bedna podestlaná ocelí :?:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dieter Burmester »

daliborr píše:Tak špalky pod kabely jsou jen na vzhled (vyzkoušeno), nerez pod bedny je jenom neskutečná blbost pro hifi blbouny. Měl jsem doma a nic. Čekal jsem změnu a světe div se nic. Možná mám přístroje, které nejsou citlivé a nerozlišují kabely a doplňky. :-| Kdo má dražší a lépe hrající přístroje bude mít určitě jiný názor , ale dokaž že to není tak.
Dokazovat není nic potřeba. Když si dá někdo pod bedny nezez a má za to, že to zvuk změnilo k lepšímu, tak ho tam logicky nechá. A naopak. Vyřešeno :thumbup:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dasta »

daliborr,
Mnoho mojich hifi kamarádů vyzkoušelo nerez pod bedny i komponenty, všichni zaznamenali změny, ve většině případů k lepšímu.V žádném případě se nejedná o nějaké "hifiblbouny"jak píšeš, ale většinou o velmi zkušené lidí, kterou se věnují hifi i několik desítek let.Poznámka o hifiblbouny hodně, zdá se mně vtomto případě velmi neuctívá a zcela mimo. To ale bude zřejmě můj problém, že?
Red Baron,
Nerezové desky se budou pravděpodobně chovat jako ocelové, ale v porovnání nerez/žula bude chování odlišné. Co bude přínos a co ne, je třeba posoudit individuálně na každé sestavě.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od PavelDosko »

kychtax píše:to máš ale od nějakého kámoše.. tady to je krapet dražší.
http://plechynamiru.cz/kalkulator.html
1000Kč je zlomek ceny materiálu..
tam to mam objednane uz dva mesice, strejda vubec nekomunikuje ...
neni placka, neni highend
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od daliborr »

..Dasta- je to jen sranda hifi blbouni, já se snažím hifi dostat do konečné od roku 1983. Samozřejmě do výše peněz ,které si mohu dovolit. Pořád mám v mozku názor špičkového mechanika, který mě řekl -"vy blbci hifisti ,kdy byste vyřešili akustiku místnosti, tak by jste mohli hrát na o hodně levnější přístroje." Napsal jsem jeho komentář hodně slušně. Jinak nerez a nebo kámen pod bednama u mě žádný rozdíl. Naštěstí nerez jsem měl jenom půjčený. Protože ,Gravinol za 100 Kč z Hornbachu a nerez za možná 1500 Kč -cena a výsledek zvuku není absolutně u mě adekvátní, protože není žádné zlepšení.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od aretax »

RedBaron píše:Řekl bych, že o co je to dražší, o to to hraje stejněji. Aneb jak vyházet co nejvíc peněz :clap: Důvod, proč by bedna podestlaná nerezem měla hrát jinak než bedna podestlaná ocelí :?:
Aj mňa by to zaujímalo. Nerez je prakticky oceľ s pár percentami Cr. Aj oceľ sa dá krásne povrchovo upraviť. Dnes existujú také farby, že sa nástrek Cr farby sa nedá rozoznať os leštenej nereze. Nakoniec aj ocelí je množstvo druhov - žiaruvzdorná s prímesou Mn, uhlíková, rýchlorezná a pod. Z hľadiska rezonancií by bola možno vhodná liatina, prípadne hliník, meď, mosadz, bronz a pod. Možností je nekonečne veľa. Prečo práve nerez?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nerez pod komponenty/bedny

Příspěvek od Dasta »

daliborr,
mně zkrátka ta poznámka o hifiblbounech připadala už přes čáru.
Jsem pro vše vyzkoušet, komentáře až potom. Co vyhovuje mně, ostatní můžou považovat za krok stranou, nebo i zpět a naopak.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět