záhada B&W řady D3

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od whisp »

Zaujimave. Ja som mal doteraz info ze robia voicing na magnepanoch a najnovsie na sonus faber. Predpokladam ze tie b&w potrebuju poriadne ss kladiva. Ja som ich nepocul pocul som 804d3 na ma9000 pekny transparentny zvuk ale moc ma to nebavilo. Okrem toho som vtedy pocuval sf olympica 1 a sf serafino. Obe boli lepsie ale ja mam sonusy takze som na ne zvyknuty.

Hosi netlcte sa nic z toho nemate ani jeden. Vsetci sme trochu zatazeni na to co mame doma je to konicek.
Ted
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2019 07:37

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Ted »

Ja to beru, ale jsem tu abych se tu neco dozvedel, a pokecal o tom a kdyz nekdo vystupuje jako zneuznanej guru a jde do me, tak se ozvu.

Ja hraju doma na tom co mi pripada smysluplny a jde mi vic o hudbu nez o techniku.
Techniku resim, kdyz mi neco vadi, nebo kdyz najdu neco, co me bavi vic. Odmitam vsak tomu byt otrokem.
802d3 to pro me nejsou, tot vse.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Fidji99 »

whisp píše:Zaujimave. Ja som mal doteraz info ze robia voicing na magnepanoch a najnovsie na sonus faber. Predpokladam ze tie b&w potrebuju poriadne ss kladiva. Ja som ich nepocul pocul som 804d3 na ma9000 pekny transparentny zvuk ale moc ma to nebavilo. Okrem toho som vtedy pocuval sf olympica 1 a sf serafino. Obe boli lepsie ale ja mam sonusy takze som na ne zvyknuty.
The circuits of ARC products are tuned using various damping devices, and are voiced using, primarily, speakers made by Wilson and Sonus Faber, and sometimes Magnepan. "We started designing with Wilson Grand SLAMMs in the late '90s, when Dave Wilson brought over a pair," Gordon noted. "We've since used the MAXX, MAXX 2, MAXX 3, WATT/Puppy 5, 6, and 8, Sasha 1 and 2, and now the Alexia 2. The cabling we use with them is mainly Transparent Reference XL and Shunyata, but we've also listened to Nordost, Kimber, Cardas, and AudioQuest to ensure no odd interactions."

Tie Transparenty pouziva WA ako internal cabling, ale nemyslim, ze tie Referency, skor tu 100 dolarovu metraz...
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Oldear

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Oldear »

Ted
jsi tady regnutý cca 1 den. Máš 12 příspěvků, z toho 11 útočí na osobu a jeden je k Hifi. Takové jako Ty, tohle forum přesně potřebovalo.
Chlape, chováš se jako prase a o 802 D3 nevíš vůbec nic a protože se takto chováš, tak se asi ani nedozvíš. Navíc Ty jsi psal, žes koupil 802 d.

Je to zvláštní, že se tady dějí věci, které by člověk u skutečných Hifistů a na Hifi foru nečekal. Vše začalo tím, že v diskusi o ekvalizaci jsem se zmínil jak ji u cca 5 % nahrávek, které kmitočtově nesedí realizuji. Přiznal jsem vlastnictví DG-58 a už to se mnou jelo. Někteří zoufalci se z té cenovky mohli posrat do výšky a pak jsem ještě zveřejnil zbytek Fejse. Nikdy s nikým jsem neřesil cenu, jen kvalitu a hlavně věrnost reprodukovaného zvuku a to bez ohledu na finance.
Okamžitě jsem byl zaškatulkován do kategorie arogantní snob, který neví co s penězi. Smutné na Hifi foru, myslel jsem, že je všeobecně známo, že skutečné Hifi stojí peníze. Bohužel tady se preferují bazaristé, low-endisté a uživatelé tzv. racionálního hifi, popř. tunění spotřebky. Na místo osobních vlastních zkušeností se tady argumentuje jen informacemi zprostředkovanými a hlavně vygůglenými. Z těch, kdo se tady vyjadřoval k 802 D3, tak je pořádně ani neslyšel, nebo na kvalitmím železe. Chvilkový poslech někde na prodejně, či studiu toho moc nenapoví, to je jen orientační. Mně vyhovují v zapojení v jakém je mám a pouze jsem sdělil svoji vlastní zkušenost. Bohužel, příšte si to rozmyslím. Přitakávající sdělení některých borců ke kvalitě mého poslechu a aparatury fakt nepotřebuji.

Lze vypozorovat, že bohužel už i na tomto foru již operují trollové a hejteři od sousedů a Ted bude převlečený jeden z nich. Začal docela s nasazením.

Pánové, kupte si a poslouchejte co Vy chcete, mně je to úplně šumák.

PS. M.L. - prosím smázni moji registraci! Na tohle nemám čas, chuť, ani náladu. Vystačil jsem si v Hifi přes 40 let bez tzv. Hifi fora, vystačím si i nadále. Poslouchat hudbu - hlavně klasiku je pro mně neuvěřitelný relax a žádný Ted, ani nikdo další ze zakomplexovaných jedinců, mně to znepříjemňovat nebude.

Děkuji.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od whisp »

Fidgi99 diki za info to som nevedel
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Yngwie »

Oldear píše:Ted
jsi tady regnutý cca 1 den. Máš 12 příspěvků, z toho 11 útočí na osobu a jeden je k Hifi. Takové jako Ty, tohle forum přesně potřebovalo.
Chlape, chováš se jako prase a o 802 D3 nevíš vůbec nic a protože se takto chováš, tak se asi ani nedozvíš. Navíc Ty jsi psal, žes koupil 802 d.

Je to zvláštní, že se tady dějí věci, které by člověk u skutečných Hifistů a na Hifi foru nečekal. Vše začalo tím, že v diskusi o ekvalizaci jsem se zmínil jak ji u cca 5 % nahrávek, které kmitočtově nesedí realizuji. Přiznal jsem vlastnictví DG-58 a už to se mnou jelo. Někteří zoufalci se z té cenovky mohli posrat do výšky a pak jsem ještě zveřejnil zbytek Fejse. Nikdy s nikým jsem neřesil cenu, jen kvalitu a hlavně věrnost reprodukovaného zvuku a to bez ohledu na finance.
Okamžitě jsem byl zaškatulkován do kategorie arogantní snob, který neví co s penězi. Smutné na Hifi foru, myslel jsem, že je všeobecně známo, že skutečné Hifi stojí peníze. Bohužel tady se preferují bazaristé, low-endisté a uživatelé tzv. racionálního hifi, popř. tunění spotřebky. Na místo osobních vlastních zkušeností se tady argumentuje jen informacemi zprostředkovanými a hlavně vygůglenými. Z těch, kdo se tady vyjadřoval k 802 D3, tak je pořádně ani neslyšel, nebo na kvalitmím železe. Chvilkový poslech někde na prodejně, či studiu toho moc nenapoví, to je jen orientační. Mně vyhovují v zapojení v jakém je mám a pouze jsem sdělil svoji vlastní zkušenost. Bohužel, příšte si to rozmyslím. Přitakávající sdělení některých borců ke kvalitě mého poslechu a aparatury fakt nepotřebuji.

Lze vypozorovat, že bohužel už i na tomto foru již operují trollové a hejteři od sousedů a Ted bude převlečený jeden z nich. Začal docela s nasazením.

Pánové, kupte si a poslouchejte co Vy chcete, mně je to úplně šumák.

PS. M.L. - prosím smázni moji registraci! Na tohle nemám čas, chuť, ani náladu. Vystačil jsem si v Hifi přes 40 let bez tzv. Hifi fora, vystačím si i nadále. Poslouchat hudbu - hlavně klasiku je pro mně neuvěřitelný relax a žádný Ted, ani nikdo další ze zakomplexovaných jedinců, mně to znepříjemňovat nebude.

Děkuji.
Ufff ... to bylo dlouhé :ymdevil: . Good luck

Nemůžu se ubránit dojmu, že sis sám tak trošku narostl v očích.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od aretax »

Oldear
Nenechaj sa znechutiť pár trollmi. Teraz je to už na tomto fóre skoro OK. V minulosti to bolo podstatne horšie. Ostalo iba pár "rypákov". Mňa osobne zaujíma, čo píšeš, na akej aparatúre hráš a aké máš z nej dojmy. A je nás tu takých väčšina. Ľudská závisť je nekonečná a našťastie sa väčšinou odtiaľto presťahovala na iné fóra. To, čo tu ostalo je najlepšie ignorovať. S tým "škatuľkovaním" - to Ťa zaškatuľkoval 1 človek, ale v skutočnosti "zaškatuľkoval" iba sám seba. Pripadá mi to, ako keď večer v krčme pri pive sedí pár "hrdinov" a snívajú svoj sen asi takto:
"Ten sa má, ten podniká, ten má peňazí. Keby mne niekto dal tie peniaze, aj ja by som podnikal...", a celú argumentáciu zdôrazňuje ranami do stola. A žiaľ, je to dosť častý jav.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ted
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2019 07:37

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Ted »

Oldear:
Neustale do me jdes a presvedcujes sam sebe, ze ses lepsi. :)
Nevsiml jsem si, ze mas dg-58. pak ale sam musis uznat, ze hodnotit 802 d3 se zapojenim tohoto komponentu je jaksi mimo standardni debatu.
Promin, nebyls to ty, kdo hlasil, ze tuneni je pro "autocenzura", ze to musi hrat rovnou z krabice?

Netusim kde porad beres pocit, ze ti nekdo zavidi penize?
Kvuli dg-58 za 200000?
Sorry, jen rafky na mym aute stojej vic, proc bych ti proboha mel zavidet?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Yngwie »

Kluciii, už toho fakt nechte :lol: . Jeden má ráfky a druhý DG-58.

Mě by spíše zajímali praktické zkušenosti s DG-58 ... bez DP-720/750 a výše ... tedy bez HS-LINK propojení. Jestli lze ... nelze s jakým výsledkem a podobně.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lidumil »

Pánové a ču*áky si měřit nebudete??? Jeden EQ za 200, druhý dražší ráfky ... založte si vlastní forum abyste se mohli předhánět ... koho si myslíte, že tohle přeměřování přirození zajímá ??? Já mám třeba dražší řadičku v autě - resp. hlavu kvedlačky automatu ... a co?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Oldear

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Oldear »

Pánové ,

nikdy jsem tady nic nepsal o penězích ve vztahu ke kvalitěa nějakého vychloubání. Pokud by se skutečná kvalita dala koupit levněnji, určitě bych šel touto cestou - ale bohužel. Ale vždy jsem jen uváděl značku a typ aparátu a tu " cenovku " jste si pak vyhledali sami a začali prudit. Mimochodem DG-58 za 200 litrů? Tak možná bazar jak je tady zvykem. Jeden "autocenzura" z nickem Ted a druhý útočný zoufalec " od vedle " PGH - co si tady mastí EGO, k hifi nic jen vopruz. To není pro mně. Moje téma je skutečné HIFI a audio. To tady bohužel není.

Yngwie,
Ty jsi taky borec, nejdřív do mně zajedeš a pak se chceš bavit o DG-58. Možná neuvěříš, ale kvůli takovému bavení o takových to přistrojích a zkušenostech s nimi, jako např. DG-58 a podobně, jsem se tady registroval. A ono se tady řeší tunění u nějakého Havrana, či co. Já kupuji přístroje hotové - dodělané a klidně si tomu říkejte snobismus, mně je to u "autocenzura". Ani zveřejnění na čem doma vlastně hraji tady není možné, vždyť sami vidíte co se pak děje. Vůči mým praktickým a osobním zkušenostem s tímto železen, které denně poslouchám, jsem tady konfrontován s vygůgleninami a teoretizováním neználků. Fakt nepotřebuji ve svých očích nikam narůstat, já už jen dožídím, já už mám vyřešeno, chci jen klid na poslech, když diskuse se stejně " postiženými ", která mně baví, vlastně není možná. Mimochodem neprovozuji DP-720/750, ale 950ky a jedině HS-Link.

aretax
Díky za podporu, ať Ti to hraje.

Jinak tady na to forum seru z vysoka a trvám na smazání mé registrace. S některými "autocenzura", kteří se tady bohužel také vyskytují, si fakt nemám co říct. V klidu si budu poslouchat a přijímat Hifi návštěvy skutečných Hifistů a fajn lidí. Se zdejší postiženou skupinou sociopatů, trollů a hejterů už nechci mít nic společného a klidně si tomu říkejte snobismus. Když nepůjde registrace smazat na požádání, tak si to budu muset zařídit přes trvalý BAN, ale to snad nebude potřeba. Jsme snad inteligentní a chápaví lidé a i tento příspěvek by mohl postačovat. Tak do toho.

Těm několika skutečným Hifistů, co se tady pohybují, přeji ať mají skvělý zvuk - co nejbližší realitě a hodně dobře udělaných nahrávek a sorry za ten slovník.

Oldear
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PavelDosko »

v klidu, panove.
p.s. PGH urcite neni odvedle a je to v realu pohodovej chlap
neni placka, neni highend
Ted
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2019 07:37

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Ted »

K tomu uz se nebudu vyjadrovat, me urazit nemuzes...
Ja jsem tady taky kvuli zkusenostem. A ne kvuli nekomu, kdo si mysli, ze ma doma buhvico a zadnou diskusi neunese.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Oldear píše:Těm několika skutečným Hifistů, co se tady pohybují, přeji ať mají skvělý zvuk - co nejbližší realitě a hodně dobře udělaných nahrávek a sorry za ten slovník...
Díky :thumbup:
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PGH »

Pavle diky a on Oldear bude taky v realu asi v pohode.
Na vedlejší forum jsem zabloudil po dlouhé době a musel jsem se zasmat že malé bedny nehrají, nejsem tam ani přihlášený.
Hifi je dost o penězich ale pokud se na to podíváme rozumě tak se dá sestava postavit za rozumné peníze i když bych si mohl dovolit tu dražší variantu.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od blesk666 »

aretax píše:Aj keď výrobca k B&W (podotýkam, že iba k rade 8..) doporučuje Classé, tak mne sa s týmito zosilňovačmi ich zvuk nepáči. Je na môj vkus príliš technický. Čo sa týka predaja v second handoch, konkrétne rady 8.., pochybujem, že tie počty má na svedomí nízka kvalita zvuku. Skôr by som povedal, že väčší počet predaných kusov. B&W patria k najviac predávaným značkám. Napriek tomu, že sa ich dosť predáva, ich cena nenasvedčuje, že by sa predávali pre ich zlú zvukovú kvalitu, ale naopak. Ich ceny sú dosť vysoké a napriek tomu sa predávajú, teda asi majú dosť "fanúšikov". Pripomína mi to predaj áut Škoda. Kvalita slušná, ale podobná všetkým ostatným značkám, plné bazáry, ale ceny pomerne vysoké. Počet v bazároch bude zodpovedať počtu predaných kusov. Taktiež nie sú v bazároch preto, že by boli nekvalitné.
s tymto plne suhlas
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PGH »

Jen jsem chtěl řict že se dá postavit sestava za rozumné penize pokud ji dobře sladíme a upravíme a pak bude hrat jako vyrazně dražší pro naše ucho. To je zase moje zkušenost. Ted už nic dalšiho psát nebudu.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od aretax »

Oldear, škoda že sa na podobné napádania nedokážeš povzniesť. Je tu oveľa viac tých "pravých hifistov", ako .......tých druhých. Ako som už písal, závisť je mocná pani a z ľudí dokáže urobiť hlupákov. Osobne si myslím, že pre toto fórum si viac užitočný ako tí, čo budú všetkých presviedčať o tom, ako nás výrobcovia a predajcovia okrádajú a tvrdiť, že "šunt" z Tesca bude hrať rovnako, iba za nižšie peniaze a nikto nás neokradne, To už nepíšem ani o kábloch, poistkách, nožičkách a pod. Nemajú odvahu si priznať, že na niečo nemajú, že si to nemôžu dovoliť, v čom nevidím žiadnu hanbu, ani menejcennosť. Každý môžeme "skákať" iba do výšky svojich možností. Ani ja nepatrím k tým, čo môžu mať všetko a taktiež musím veľmi zvažovať, čo si kúpim. Ale to neznamená, že keď niečo stojí nad môj limit, je to na ho... a niekto ma chce iba okradnúť. Skús ešte porozmýšľať, či sa neoplatí nad tie útoky povzniesť a jednoducho ich ignorovať. Škoda prísť o niekoho, čo má prehľad.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od aretax »

PGH píše:Jen jsem chtěl řict že se dá postavit sestava za rozumné penize pokud ji dobře sladíme a upravíme a pak bude hrat jako vyrazně dražší pro naše ucho. To je zase moje zkušenost. Ted už nic dalšiho psát nebudu.
V tom máš pravdu. Ale druhá strana rovnice je tá, že keď si zladíš výrazne drahšiu zostavu, tak tá bude hrať výrazne lepšie, ako tá lacná. Tou drahšou zostavou som samozrejme myslel aj kvalitnejšiu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od focus.boy »

Já sem přišel hlavně kvůli tipům na dobrou a kvalitně nahranou muziku, z velké části od PGH, označit ho za útočného zoufalce od vedle, co si mastí ego, mně příjde tak sprosté, že se to nedá snést.

Věděl jsem, že na žádné hifi fórum nemám lézt, navíc když mám doma jen hromadu šrotu, co skutečnému hifi nesahá po paty, takže se vlastně se skutečnými hifisty bavit nemůžu, neb plácám nesmysly.

Takže se tady mějte, mé čtyři příspěvky a profil mazat netřeba, unesu to, že jsem sem omylem přispěl.
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Yngwie »

Oldear píše: Yngwie,
Ty jsi taky borec, nejdřív do mně zajedeš a pak se chceš bavit o DG-58. Možná neuvěříš, ale kvůli takovému bavení o takových to přistrojích a zkušenostech s nimi, jako např. DG-58 a podobně, jsem se tady registroval. A ono se tady řeší tunění u nějakého Havrana, či co. Já kupuji přístroje hotové - dodělané a klidně si tomu říkejte snobismus, mně je to u "autocenzura". Ani zveřejnění na čem doma vlastně hraji tady není možné, vždyť sami vidíte co se pak děje. Vůči mým praktickým a osobním zkušenostem s tímto železen, které denně poslouchám, jsem tady konfrontován s vygůgleninami a teoretizováním neználků. Fakt nepotřebuji ve svých očích nikam narůstat, já už jen dožídím, já už mám vyřešeno, chci jen klid na poslech, když diskuse se stejně " postiženými ", která mně baví, vlastně není možná. Mimochodem neprovozuji DP-720/750, ale 950ky a jedině HS-Link.
Já bych ale na předchozím postu nezměnil ani čárku. Jsi trošku arogantní, když zdejší označuješ za bazarníky, když většinu z nich neznáš, ale to je tvůj boj. Já jsem rád, že znám dalšího "accuphasistu", byť mé komponenty (koupené a plánované nebudou z top řady ... a světe div se ani z bazaru ... nejsem totiž ještě ani zdaleka na sklonku kariéry:)). 950ky jsem slyšel pořádně jednou a vím, že to jsou top stroje ... daleko lepší než 720ka (750 neznám), na kterou jsem si myslel, ale nakonec skončil u CD-35 Signature.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lidumil »

focus.boy píše:Já sem přišel hlavně kvůli tipům na dobrou a kvalitně nahranou muziku, z velké části od PGH, označit ho za útočného zoufalce od vedle, co si mastí ego, mně příjde tak sprosté, že se to nedá snést.

Věděl jsem, že na žádné hifi fórum nemám lézt, navíc když mám doma jen hromadu šrotu, co skutečnému hifi nesahá po paty, takže se vlastně se skutečnými hifisty bavit nemůžu, neb plácám nesmysly.

Takže se tady mějte, mé čtyři příspěvky a profil mazat netřeba, unesu to, že jsem sem omylem přispěl.
Pokud Ti to, co máš doma, vyhovuje, tak si užívej poslechu. Já jsem se svou sestavou, resp. oběma, spokojený, hraje mi to po libosti. Ale když bych tady napsal, na čem že poslouchám, hned bych byl opovrženíhodný bazarník s mainstreamovými šroty a pes by ode mě kůrku nevzal. Stejně tak, když mi někdo bude tvrdit, že JPN a MFSL nehrají ... Mně se jejich zvuk líbí a vyhovuje mi. Tisíc lidí, tisíc chutí.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Ted
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2019 07:37

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Ted »

PGH píše:Jen jsem chtěl řict že se dá postavit sestava za rozumné penize pokud ji dobře sladíme a upravíme a pak bude hrat jako vyrazně dražší pro naše ucho. To je zase moje zkušenost. Ted už nic dalšiho psát nebudu.
Timto ti PGH dekuji za radu ohledne upgradu CA 851w
Kdyz jsi spokojen, zkusim to take.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PavelDosko »

PGH nema CA ...
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PGH »

Já to upravené CA slyšel v Casea a pak u kamaráda několikrát před úpravou a po úpravě na bednach BW 804
Ted
Příspěvky: 16
Registrován: 09 bře 2019 07:37

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Ted »

A jak to hralo?
Mam z toho trochu obavy, vymena relatek a kondiku za lepsi je jasna vec, ale zmena operacniho zesilovace za ruchlejsi uz by mohla zvuk zmenit a udelat ho sussi, nachylnejsi na vysokofrekvencni ruseni. Proto vyzvidam...
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Fidji99 »

Yngwie píše:Kluciii, už toho fakt nechte :lol: . Jeden má ráfky a druhý DG-58.

Mě by spíše zajímali praktické zkušenosti s DG-58 ... bez DP-720/750 a výše ... tedy bez HS-LINK propojení. Jestli lze ... nelze s jakým výsledkem a podobně.
Yngwie,

mal som DG-58 nejaku dobu doma, ked som vyberal DRC system, nakoniec som ho nechal ist svojou cestou.
Urcite sa mi nepodarilo dostat k uplnemu 100% objavu potencialu tohto pistroja, ale asi myslim, ze mozem povedat nazor.

Technicky to je 720 prevodnik od Accuphase s integrovanym ekvalizerom [zjednodusene].
Ponuka relativne solidne automaticke moznosti + rucny ekvalizer, pracuje len vo frekvencnej domene.
Ak je treba nejaku zasadnejsiu korekciu v oblasti stredov a vysok, tak tie digitalne artefakty su jasne pocutelne.

Pre skalnych fanusikov Accuphase mozno zaujimave, ale v kontexte DRC systemov relativny technicky priemer.
Silne stranky asi ten prevodnik, slabe stranky - samotny DRC system + divne ovladanie [stylusom na LCD obrazovke priamo na pristroji]

Nemyslim, ze poskytuje dostatocny protihodnotu za uvadzanu cenu. Plus to je uz asi aj vybehovy model, neviem ci nie je na trhu uz od roku 2013??. a za ten cas najma DRC urazilo velky kus cesty.


Ja som po priamom porovnavani skoncil pri TRINNOVe, ten je z hladiska technologii uplne inde.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od dr.fish »

PGH píše:Já to upravené CA slyšel v Casea a pak u kamaráda několikrát před úpravou a po úpravě na bednach BW 804
Tak takto to mám já...jen ne v Casea
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od dr.fish »

V CA holt sestrojili dobrý zesilovač, který hraje na 70% svého potenciálu, to výrobci stačí ke štěstí. Když se to dotuní, překvapení je na světě. Uvažoval jsem výměně těch dvou 851W za lepší, teď už ale ne. Zvuk se zpevnil a hlavně hodně na basech. Celý projev je takový sebejistější, rozhodně ne chladný. 804D reagují na jakoukoli změnu v zesilovači výrazně. Už jsem jich pár zkusil. Je těžké je rozehrát. Kdybych to věděl předem, asi bych volil jinou značku.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

vrátím se zpět k tématu.
výše popsanou záhadu jsem částečně vyřešil.

měl jsem teď možnost zapojit k špičkové sestavě zakončené repro B&W 800 D3
filtraci / regenerátor Isotek SuperTitan a Genesis.
Rozdíl ve zvuku "bez" a "s" mě doslova šokoval.
s tímto napájením se mi zvuk 800 D3 líbil ohromně.
takhle bych to chtěl u sebe v DK také!!

díky víkendovému hraní si s high-endovou sestavou kamaráda jsem poprvé zatoužil po vlastnictví modelu BW z řady D3.
nikdy a nikde jsem totiž neslyšel 800ky D3 takhle zahrát.
ač jsme měli podivné kabely (z důvodu prozatimní instalace) a všechno jen tak, aby to hrálo....
pecka. bomba. neskutečný zvuk.
mix z technopárty, Rudolfina, Ungeltu atd. Nelze popsat slovy.

takhle jsem basy slyšel snad jen z Kharma v Mnichově.
žádné BW v mé poslechové historii ještě takhle nezahrály výšky. ani šneky asi nee.
přenést tuto sestavu do ideální poslechovky, vše ze svého DK prodám a dám se na lovení ryb.
(pytel by mě to snad naučil)

ač nebyly podmínky poslechu vůbec optimální, tenhle zvuk mě ohromil.
takhle řešené napájení je zřejmě alfou-omegou zvuku?
u sebe teď poslouchat tu svou starou tragédii pár dní nemohu.

výškáče se jako by přesnuly do prostředku středových měničů. neskutečně jemné a přitom detailní výšky.
středy 1AA s 5ti hvězdičkami.
ty ultra hluboké, suché a nááádherně vybarvené basy se z beden přesunuly někam za sestavu.
do virtuálního wooferu pomyslně zabudovaného do zdi za sestavou.
jenže ten woofer měl pocitově tak 150 cm průměr basového měniče. a byl uzavřený.

neuvěřitlně dokonalá 2-pásmovka s ultra skvělým wooferem bez omezení hloubky tóny a velikosti prostoru.
bomba.
poslech musím zopakovat a záhadu dořešit.
navíc ....po tomto zážitku si zřejmě 802D3 pokusím poslechnout u sebe.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od jimmi »

lachim to už začína dalšia Audiophilia Nervosa :shock: v "priamom prenose" :crazy:

:angel: https://www.stereophile.com/content/aud ... -nervosa-1 ~x( :roll:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Jiri »

Pokud vím, tak i L.Šroll se chystá vyřešit záhadu zvuku B&W 800D3 s tím, že měniče jsou kvalitní ale je potřeba odladit vyhybku. Nechme se překvapit jaký bude výsledek toho tunningu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od PGH »

Myslite že pan Šroll je chytřejší jak inženýři od BW? To by je mohli propustit a najmout si ho.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

Jimmy
Nebylo by lepsi pozitivni mysleni a kdyz uz, tak k tematu vlakna?

Jiri
Tez se k tesim k Ludkovi na poslech.
Obdivuji odvahu majitele novych 800d3!
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od lachim »

Pgh
Zrejme kazdy vyrobek lze nejak vylepsit, ne?
Dalsi rozdil bude mezi idealnim resenim konstrukce( napr. kondy ve vyhybce) a potrebnou cenou vyroby
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od -Kocour- »

To je uplne spatne polozeny dotaz. Vubec to neni o chytrosti. Je to o preferencich, konstrukterskych volbach, uprednostneni ruznych reseni pred jinymi, vyber ze sady kompromisu, zamereni se na jedno a prehlizeni druheho. Takto to proste delaji, je to jejich (pozor, znacky, ne nutne jednotlivych konstrukteru v BW) zvuk a predstava idealu.
Uvedu podobny priklad, treba WIlsovy kde pada impedance k 2Ohm. Pritom staci kompenzacni clen za par set korun. Rozhodli se to tak ponechat, ma to prinos celkove vyssi citlivosti reprosoustavy o asi 2dB, a to se pocita. Bohuzel uz to nejde krmit kazdym zesilovacem ale co, rekneme zakaznikovi, at si k tomu pripoji radne monobloky co to zvladnou.
PGH píše:Myslite že pan Šroll je chytřejší jak inženýři od BW? To by je mohli propustit a najmout si ho.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdyby padala ke 2 Ohm, bylo by to jeste fajne. Ona ale pada k 1.5 Ohm :smile:
Dieter Burmester
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od Vadim »

lachim píše:...měl jsem teď možnost zapojit k špičkové sestavě zakončené repro B&W 800 D3...
Michale, prozradis co bylo tou spickovou sestavou mezi Isotek a B&W?
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od jimmi »

lachim v klude ja mám tiež Neurozy a asi aj 3. :eek: :mrgreen: :cool:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: záhada B&W řady D3

Příspěvek od jimmi »

To su tie veci že nie všetko dokonalé je vždy dokonalé ..ako píšeš hore..a možno práve taká kombinacia si ku sebe sadla :smile:

"ač jsme měli podivné kabely (z důvodu prozatimní instalace) a všechno jen tak, aby to hrálo....
pecka. bomba. neskutečný zvuk. "

"ač nebyly podmínky poslechu vůbec optimální, tenhle zvuk mě ohromil. "

:roll:
Odpovědět