Galvanické oddelenie

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od zdeno1 »

No ty jo, jsi jako psal, že to funguje.....myšleno tak, že internet to pustí?
Jsem od Tebe čekal líčení úžasných poslechových zážitků. :)
No nic, počkám, co dál a později poreferuješ, jestli teda něco povíš a nebo snad něco tajíš a rád bys měl nejlépe zvučící internet široko daleko? :)
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

p.s. na hrani nepotrebuju internet

a nejakych vyjadreni o levelech nahoru se u mne asi nedocka nikdo
neni placka, neni highend
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od zdeno1 »

Jasně, jen žertuji.
Koupím to asi u nás, mám ten dojem, že se to dá do čtrnácti dnů vrátit, pokud to nic nepřinese, tak.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

tak po par dnech poslechu s/bez galvanickym oddelovacem LAN doplnim - nezdalo se mi to, s galvanickym oddelovacem MED MI 1005 jsou slysitelne tranzienty, ambienty, doznivani tonu tj. cistsi pozadi, myslim ze to stoji za zkousku
neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

Zkusím i toto, objednám galvanický oddělovač. Mám bezdrátový internet, anténa na střeše a nelíbí se mi, že je to po UTP či STP kabelu napájené spínaným zdrojem. Dále to vede na wifi router, ke kterému mám připojený pár media converterů, tedy po bytě to vedu optikou. Z media coverteru do streameru používám zatím kabel cat.6. Objednal jsem metrový STP cat 8.
Kabel z antény k routeru bude asi nic moc, chtěl bych použít ten nejlepší, je toho cca 20 metrů ze střechy do bytu. Dále mě zajímá, zda se to naindukované rušení může “namodulovat” na užitečný datový signál, že to projde i přes optiku ..ví to někdo? Napájení pro anténu si zbastlím lineární. Omlouvám se za neodborné termíny, v tom vůbec nemám znalosti.
Jinak aparaturu /. streamer Aurender N100, Dac Sroll, zes Sroll Rhythm/ filtruji NA filtem, streamer a a Dac ještě Isotekem Evo Genesis One, ze strany napájení je snad učiněno zadost :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

Ještě jsem zapomněl napsat, media convertory napájím lineárními zdroji ..:-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Pytell »

Pavle , mám stejné poznatky -- hlavně ta čistota pozadí a proti Wifi -- se nekoná žádný vypadek signálu..

Fidas : na NET bohatě stačí UTP CAT 6e, cat.8 už je uplný nesmysl a vyhozené peníze. Co se týče optiky, tak osobně propojení mezi hlavním PC mám, abych oddělil spínané zdroje a neřesti PC -- dokonalé oddělení od hifi.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

Pytell píše:Pavle , mám stejné poznatky -- hlavně ta čistota pozadí a proti Wifi -- se nekoná žádný vypadek signálu..

Fidas : na NET bohatě stačí UTP CAT 6e, cat.8 už je uplný nesmysl a vyhozené peníze. Co se týče optiky, tak osobně propojení mezi hlavním PC mám, abych oddělil spínané zdroje a neřesti PC -- dokonalé oddělení od hifi.
Díky, kvalita reprodukce se občas docela mění. Z poslechu “v plné palbě” se všemi atributy dobrého poslechu se to občas celé zhorší, hlavně v podání výšek, doznívání. Pak chvíli poslouchám a raději vypnu ...abych následující den poslouchal zase v pohodě. Jak jsem psal, filtraci napájení mám dobrou, tak přičítám vliv ze strany Netu. Bydlím kousek od radiokomunikační věže, v okolí je spousta wifin a dalších zdrojů rušení. Tak bych rád ten internet udělal co nejlepší.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
kychtax

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od kychtax »

Optika mezi pc a dac je dle mne krok zpatky. :ympeace:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

To nemam mezi pc a dac, mam to mezi routerem a pc ...
neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

To samé i já, mezi routerem a streamerem.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

Tady jsem narazil na povídání o galvanickém oddělovači LAN:
https://www.emosystems.com/audio-applications/
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od tomatsu »

Fidas - Než bych začal laborovat s kabelama a vrtáním červíka ohledně naindukovaného čehokoliv, zapůjčil bych si od nějaké firmy specializující na STK měřák a celé si to doma pořádně proměřil. ( dřív jsme si počovali Fluka ( stál v tý době 350K ) od https://www.nwg.cz/ za 1k na den )Trasu po trase. Pak budeš mít jistotu, co je a co není v pořádku. Takhle bez měření je to vaření z vody. Může být třeba vnitřně poškozený kabel - zvenku to nepoznáš, ale měřák ti to ukáže. Ohledně strachu z rušení ( už jsem to na fóru asi psal ) bohatě stačí 5e SSTP - neproleze "nic"

Dle mě by byla optika nej řešení - tím ale nemyslím nejlevnější optočleny + plastové vlákno :thumbdown:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od WaVe_99 »

Fidas píše:To samé i já, mezi routerem a streamerem.
To zapojení optiky do Aurenderu bych chtěl vidět :-) Je tam jen ethernet, ne?
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od WaVe_99 »

WaVe_99 píše:
Fidas píše:To samé i já, mezi routerem a streamerem.
Myslis oddelovac?
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

WaVe_99 píše:
Fidas píše:To samé i já, mezi routerem a streamerem.
To zapojení optiky do Aurenderu bych chtěl vidět :-) Je tam jen ethernet, ne?
No jasně, jen jsem odpovídal Pavlu Doskovi, že mám galvanický oddělovač mezi routerem a streamerem :-)
Vím přeci, co mám doma :thumbup:
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od WaVe_99 »

Promin, jsem blbej, ono bylo trosku pozde a ja si neuvedomil kontext, tak jsem premyslel, kde ma Aurender vstup pro optiku, u streameru by to bylo celkem revolucni :-) A koneckoncu i u bezneho routeru :-)
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

WaVe_99 píše:Promin, jsem blbej, ono bylo trosku pozde a ja si neuvedomil kontext, tak jsem premyslel, kde ma Aurender vstup pro optiku, u streameru by to bylo celkem revolucni :-) A koneckoncu i u bezneho routeru :-)
Vůbec by to nebylo ke škodě :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od tm.watch »

Nevím, jestli je to revoluce, ale např. Lumin x1 síťovou optiku má i klasiku lan. Jen ta cena :o(
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od WaVe_99 »

338.000,- za streamer... No, cena je to šílená :-(
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

Existuje zřejmě velice dobrý filtr na galvanické oddělení nebo spíš filtraci od routeru ke streameru či k compu.
https://www.djmelectronics.com/gigafoil ... ilter.html
Bohužel jej ta americká firma do Evropy nepošle ....
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

Nakonec to poslat jde, objednáno. Jsem zvědavý na přínos.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

teda drahe a osklive je to az az
neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

PavelDosko píše:teda drahe a osklive je to az az
Drahé je to nechutně, ale znamená li to přínos, za streamerem pro něj je dostatek místa.
Ošklivá cihlička už je objednána a potvrzena, :-)
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

Bezdrátový internet je dobrá věc, ale také zdroj svízele. Na střeše činžáku mám acces point, napájený po UTP kabelu zdrojem, samozřejmě mi dodali spínaný ...a to je první bolístka, vyměněno za lineární. Druhá nepříjemnost byla použití Cat 5, bohužel v místě silného rušení v zástavbě. Připojeno na router, který byl taky napájený spínaným zdrojem, nyní vyměněno za Ifi I Power. Slyšitelné k lepšímu. Od routeru kabel Cat 5 vyměněný za Cat 7, přínos. Nedávno mi přišel poštou lékařský galvanický oddělovač z Německa. Veliký přínos. V tom oddělovači jsou pouze transformátorky, myslím, že vf svinčík možná zeslabený, ale projde dál do streameru.
Proto jsem objednal tu “ošklivou cihličku”, kterou, jak se uvádí, projdou pouze pakety. Tolik tvrdí výrobce.
Co to udělá se zvukem, uvidím. Předpokládám to dobré. Celkové zklidnění, větší “analogovost” a přirozenost, ještě věrnější zvuk.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

Tak mi taky dorazil galvanický oddělovač:
https://emosystems.de/shop/emosafe-netw ... rs/en-85e/

Mám jej zapojený do AudioPC (vybral jsem si model s káblíkem). Dopad na zvuk systému je malý. Nedokázal bych říct, že ten či onen konkrétní úsek nahrávky zní jinak a už vůbec je proti sobě porovnávat. A přesto se nemohu ubránit tomu, že je tam jakýsi pocitový rozdíl, kdy je zvuk s oddělovačem srozumitelnější, možná méně líbivý. Asi jako když Vám někdo něco řekne, Vy nerozumíte, požádáte o zopakování a napodruhé ten dotyčný lépe artikuluje, aniž by si toho byl vědom, ale Vy ten rozdíl jasně vnímáte. Dotyčný by přitom mohl přísahat, že to řekl i napoprvé úplně stejně. Takže zůstal jen ten pocit :smile:
Nechám oddělovač v systému nějakou dobu, pak jej odeberu a pak se uvidí, zda zůstane natrvalo.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

Ono zřejmě záleží i na úrovni a složení rušení, co přichází po drátě. Podobnou věcičku mám a přínos byl dost veliký.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

jsem se ani ve specifikaci toho EMOSAFE EN-85e nedocetl, ze by to melo byt galvanicke oddeleni ethernetu
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

Našel jsme ty oddělovače EMOSAFE na této stránce:
https://www.emosystems.com/audio-applications/

Konkrétně EN-85e tam není uvedený jako doporučený výrobek, tak jsem jim napsal a ujistili mne, že jsou všechny jejich moduly stejně aplikovatelné i pro audio. Víc o tom nevím :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od F2014 »

F2014 píše:Tak mi taky dorazil galvanický oddělovač:
https://emosystems.de/shop/emosafe-netw ... rs/en-85e/
...
Nechám oddělovač v systému nějakou dobu, pak jej odeberu a pak se uvidí, zda zůstane natrvalo.
S odstupem času jsem se vrátil k otestování (ne)přínosu LAN isolátoru v mém systému.

Potvrdil se mi úvodní dojem, že bez LAN isolátoru je zvuk méně zřetelný, s isolátorem je konkrétnější a muzika více "šlape". Předtím jsem testoval LAN isolátor v pozici mezi switchem a AudioPC, kdy jsem použil formulaci, že zvuk je "méně líbivý". Za tím si stojím i nadále a to do té míry, že bych možná upřednostnil i provoz bez něj.
Vyzkoušel jsem také jeho umístění mezi router a switch (ze switche je pak připojen už jen AudioPC a media server). S isolátorem v této pozici je zvuk detailní a jaksi ucelenější s pocitem větší hudební scény. Rozhodně si jej v systému ponechám.

A protože se jedná v mém systému o nuance, požádal jsem o názor manželku, která z sice kuchyně rozdíl neslyšela :smile:, ale při soustředěném poslechu u systému identifikovala tytéž rozdíly co já (jen mne pěkně bere, že ona to vyhodnotí za pár minut a já si to musím nechat v systému týden :oops: ).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od Fidas »

F2014 píše:
F2014 píše:Tak mi taky dorazil galvanický oddělovač:
https://emosystems.de/shop/emosafe-netw ... rs/en-85e/
...
Nechám oddělovač v systému nějakou dobu, pak jej odeberu a pak se uvidí, zda zůstane natrvalo.
S odstupem času jsem se vrátil k otestování (ne)přínosu LAN isolátoru v mém systému.

Potvrdil se mi úvodní dojem, že bez LAN isolátoru je zvuk méně zřetelný, s isolátorem je konkrétnější a muzika více "šlape". Předtím jsem testoval LAN isolátor v pozici mezi switchem a AudioPC, kdy jsem použil formulaci, že zvuk je "méně líbivý". Za tím si stojím i nadále a to do té míry, že bych možná upřednostnil i provoz bez něj.
Vyzkoušel jsem také jeho umístění mezi router a switch (ze switche je pak připojen už jen AudioPC a media server). S isolátorem v této pozici je zvuk detailní a jaksi ucelenější s pocitem větší hudební scény. Rozhodně si jej v systému ponechám.

A protože se jedná v mém systému o nuance, požádal jsem o názor manželku, která z sice kuchyně rozdíl neslyšela :smile:, ale při soustředěném poslechu u systému identifikovala tytéž rozdíly co já (jen mne pěkně bere, že ona to vyhodnotí za pár minut a já si to musím nechat v systému týden :oops: ).
Podle mě také záleží, do jaké míry je síť zarušena. Proto někde izolátor pomůže víc, jinde nemusí být přínos téměř znát. Myslím, že izolátor, sestávající z traf určitě nějaký elektrosvinčík propustí. V pondělí mi přijde, jak mi sdělili, LAN izolátor, kde je použita optika. Tož jsem velice zvědavý....popíšu.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

i na strukture a delkach kabelu v dane siti, nevim jak rozsahlou ma FS2014, ale u mne dat oddeleni mezi router a switch by znamenalo ze mezi oddelovacem a streamerem by bylo cca 45m kabelu a neresilo by to nic (koukni treba na Acoustic revive oddelovak, drahy jak prase a zcela jiste do koncoveho zarizeni retezce s tim svym 15 cm cancourem)
neni placka, neni highend
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od malabar »

Ahoj Pavle a vlastne ahoj vsichni, tohle vlakno je docela zajimave. Ja jsem na foru uplne novy a nemam v umyslu nikomu radit, spis ctu, koukam a spousu veci se ucim. Moje audiosestava nestoji za zminku, je asi tak v cene, Pavle, tve jedne zulove podlozky pod V8F. Nicmene pred casem jsem delal par zmen na mem LAN (prisel jsem vinou prepeti o par komponentu) a zajimal by me vas nazor, jestli ty zmeny muzou mit vliv na zvuk. Audiosestava v obyvaku na Cisco SG300-10Mpp, v pracovne pc+repro, qnap a router na stejnem typu switche (byl tam SG300-28P, ale mel vetrak-cili sum), kabely jsou cat6 oddeleny, nestineny (byl cat5E). Pred tim vsim UPS a pracka napeti. Krome toho jsem dal obe zasuvky (obyvak na audio a pokoj na pc) pod stejny jistic, tedy stejna faze (bylo jinak). Myslim, ze s mym zdrojem muziky nemam sanci to slyset, ale myslite si, ze tohle vsechno by mohlo mit vliv na kvalitu muziky ?
Diky, Martin
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od zatty »

malabar píše:Ahoj Pavle a vlastne ahoj vsichni, tohle vlakno je docela zajimave. Ja jsem na foru uplne novy a nemam v umyslu nikomu radit, spis ctu, koukam a spousu veci se ucim. Moje audiosestava nestoji za zminku, je asi tak v cene, Pavle, tve jedne zulove podlozky pod V8F. Nicmene pred....
Diky, Martin

Ahoj, všechno má vliv na všechno. tak jako mají vliv repro kabely na zvuk všech beden tak má vliv stav Lan sítě na strýýýmovaní. dnešní možnosti sou neomezené a záleží na tobě co chceš podstoupit proto abys byl spokojený. za mne pro dobrou Lan síť jsou potřeba tyto věci. 1) kvalitní vysokorychlostní internet(nejlépe optika). 2) kompletní kabeláž min. třídy Cat 6a s dobrýma koncovkama ne obyč plasťaky. 3) dobrý switch pokud není rozvod na přímo do zdi. 4) galvanické oddělení ale to třešnička na dortu s tou má nej zkušenost Pavel.
co se týká jaký Lan kabel jakou značku, neurčito protože každá sedí každé sestavě jinak. já osobně sem jich měl několik a poctivě otestoval viz vlákno.
teď má v testu zapnuté jeden stříbrný tak až ho řádně testnu budu informovat.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
terahera

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od terahera »

malabar
Jak píše zatty,vše má nějaký vliv a chce to být trpělivý a zkoušet.Jak píšeš,že tvá sestava nestojí za zmínku,tak to se šeredně mýlíš,každá sestava stojí za zmínku,když dělá radost a na ceně vůbec nezáleží,takže šup,šup,založ své vlákno a představ se :angel:
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od malabar »

@terahera: .. hele, u me to neni "s houfnici na komara", spis neco jako "s prakem na jelena" :smile:
@PavelDosko: nejsem zadnej inzenyr (SPSE) a zaregistrovat jsem se musel, abych stravil noc u tvych vlaken. Hoodne, hoodne se jeste mam co ucit. A jelikoz ( a za to se omlouvam, jsouc kratce na foru, neznaje kvality ostatnich ^:)^ ), Pavel je proste pro me reference, prave kvuli te "tresnicce na dortu".
Zivim se zabezpecovackou, resp. integraci bezpecnostnich systemu pro efektivni zabezpeceni ... osob a objektu. Vim, co dokaze sum, ktery prichazi od komponentu do site ( i pres LAN extenders) odkudkoliv a co obnasi uvest sit na stejny potencial. Prave proto, ze moje sestava vs. moje usi je system nedokonaly, zajima me z hlediska zvuku, jestli audiosestava (treba obyvak) na jednom jistici a fazi, proti NAS (treba pracovna) na jinem jistici a jine fazi (tedy fazovy posun), muze prenaset urcity sum pri prenosu dat NAS > audiosestava.

Diky, Martin
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, zalezi na tom jakou ma dana sit architekturu a kde je a na cem poveseny NAS, jinak obecne na jakem jistici je koncove zarizeni nema na prenos dat vliv,pokud se bavime o LAN.
neni placka, neni highend
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od malabar »

Ahoj, diky za odpoved panove. Tzn, jsem ty switche asi menil zbytecne :-?
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od parnass »

eth kabel a "oddělovač" (LAN cable + LAN isolator
Acoustic Revive LAN-1.0 PA + RLI-1) byly testovaný Paculou v polském High Fidelity...
http://highfidelity.pl/@main-272&lang=en

snad ten odkaz trochu pomůže
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
kychtax

Re: Galvanické oddelenie

Příspěvek od kychtax »

Prosím, kde nejlépe koupit ten MEDMI1005. Platí ty odkazy, které se tu dávaly? Děkuji. Jdu do něj.
Odpovědět