Co pod repraky?

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od YamahaMan »

lidumil píše:Chlapi já vím, že tu není češtinská stránka, ale aspoň základní pravidla by se měla dodržovat ku*va
???????, nechápem "o čom točíš"
Ako znie názov témy?
JAPEX

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od JAPEX »

:arrow: ale ty hrubky
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od YamahaMan »

JAPEX píše::arrow: ale ty hrubky
Ak máš na mysli "typ", áno - máš pravdu, v tomto som sa zmýlil,
ale nevedel som, že sa tu rieši gramatické okno.
Ľudia, ktorým vadí diskusia tu píšu o pravidlách.
Aké pravidlá som porušil?
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od MAR »

Ano pane ,,lidumil ", váš podnět mohu tak akorát zaslat firmě google, za špatnou podporu češtiny T9 na virtuální klávesnici tabletu. :lol:
Fakt mě to nebaví pořád přepisovat automaticky doplněná slova.
Zřejmě je to pro svět zcela bezvýznamný jazyk, navíc s diakritikou.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od lidumil »

Pravopis patří k základnímu vzdělání a vymlouvat se na T9 - trapné..... Učí se už ve 3. třídě ZŠ. Asi máte pan MAR zvláštní T9 ... Nikam můj podnět neposílejte, stačí trocha sebereflexe, začít u sebe ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od lidumil »

MilanP. píše:
lidumil píše:Chlapi já vím, že tu není češtinská stránka, ale aspoň základní pravidla by se měla dodržovat ku*va
???????, nechápem "o čom točíš"
Ako znie názov témy?
Správně - i ve slovenštině je tip a typ podstatný rozdíl. A s tématem to nemá nic společného - konec OT
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od YamahaMan »

lidumil píše:
MilanP. píše:
lidumil píše:Chlapi já vím, že tu není češtinská stránka, ale aspoň základní pravidla by se měla dodržovat ku*va
???????, nechápem "o čom točíš"
Ako znie názov témy?
Správně - i ve slovenštině je tip a typ podstatný rozdíl. A s tématem to nemá nic společného - konec OT
Máš pravdu, konec.
S takými ako ty si tu veru písať nebudem, končím s týmto fórom lebo nie som si vedomý, že som porušil pravidlo -
mal som snahu sa podeliť so skúsenosťou v rámci témy ale buzerovať sa tu nenechám paradoxne "lidumilom"...
Tak nech Vám to fajn hrá.... :-ss
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od lidumil »

to nemá smysl ani komentovat.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

MilanP. píše:
MAR píše:Mám také dřevěnnou podlahu,
trámová konstrukce,dřevotřískové desky,miralon,lamino.
Mněl jsem v minulosti betón, žulové bloky a 2x hroty soundcare pod bednama i bloky.
Nyní mám jiné repro a nedávno jsem jen tak ze zvědavosti obědnal toto :

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 8553.pic_2

puvodně jsem to chtěl dát pod komponenty, ale při testovaní mně to doslova posadilo na P..DEL, když jsem to dal pod podložky hrotu beden.
P_20190202_194556.jpg
Ahoj, nevyzerá to zle.
Ak si spokojný, to je hlavné a splnilo to účel.
Pozrel som si tú stránku, tiež objednávam z AE ale nikde nepíšu koľko to má nosnosť.
Ja zatiaľ absolútna spokojnosť s mramorom a bitumenom...
Dik za typ, možno inšpiruje ďalších, ktorí majú problém s podlahou.
Chcem Ti dať iba jednu technickú radu: medzi bitumen a podlahu si daj kartón, igelit, alebo niečo iné, aby si bitumen nemal priamo na podlahe. Nemá to nič spoločné so zvukom, ale časom sa Ti bitumen tak pevne prilepí k podlahe, že podložky jednoducho neodlepíš a poškodíš si podlahu. Mne sa to stalo, mám palubovku a pri nastavovaní bední som musel na oddelenie podstavcov použiť "pajcer" a následne vybrúsiť a vytmeliť podlahu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Není to zbytečné? Skrze jednoho i/y se tady zbytečně rozhádat? Ostatně upozornit na chybu se dá i veselejší formou. Ač sám se snažím o nějaký pravopis, tak si myslím, že nikdo nejsme neomylní. Hoďme to za hlavu, chybu jsem opravil.
Díky všem za pochopení.
Mark Levinson
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od matori »

lidumil píše:to nemá smysl ani komentovat.
Věta začíná velkým písmenem. :smile:

aretax: Co místo bitumenu?
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od MAR »

MilanP - nenech se znechutit od nudicího se ko.ota, který zapleveluje téma.
lidumil píše:Pravopis patří k základnímu vzdělání a vymlouvat se na T9 - trapné..... Učí se už ve 3. třídě ZŠ. Asi máte pan MAR zvláštní T9 ... Nikam můj podnět neposílejte, stačí trocha sebereflexe, začít u sebe ...
Do té ZŠ jsem chodil a byla tam třetina PL,SK a CZ a jediní kdo nebyli schopni napsat tvrdé a měkké i byli CZ.
JÒ vole a denně jsem zavaleného horou spisovný češtiny z rádijí a teď i veřejnoprávní tíví, tak to musí bejt země plná vzdělanců, vole.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od YamahaMan »

matori píše:
lidumil píše:to nemá smysl ani komentovat.
Věta začíná velkým písmenem. :smile:

aretax: Co místo bitumenu?
Ahoj,
Aretax napisal k veci a vidno, ze ma skusenosti.
Myslel tym, ze pod bitumen podlozit /podlepit/este nejaky iny material,
ktory bude izolovat bitumen od podlahy, aby sa po case bitumen neprilepil na podlahu.
Osobne tam dam zajtra tenku lepenku alebo lepsi by bol ASTRALON, len neviem kde
ho zohnat...
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od matori »

Já mám dotaz jestli jde ten bitumen nahradit něčím jiným. V praxi vyzkoušeným. Ten bitumen jsem měl v merku, ale moc se mi ho tam dávat nechce. Je mnoho materiálů, ale zajímá mne to odzkoušené.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od YamahaMan »

matori píše:Já mám dotaz jestli jde ten bitumen nahradit něčím jiným. V praxi vyzkoušeným. Ten bitumen jsem měl v merku, ale moc se mi ho tam dávat nechce. Je mnoho materiálů, ale zajímá mne to odzkoušené.
Ahoj,
ano - je toho mozno viac ale ja som vyskusal /ako pisem vyssie/ tuto kombinaciu a naozaj to funguje.
A bitumen je fakt lacny:
https://www.ahifi.sk/tlmiaci-material-s ... ilver.html
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od lidumil »

MAR píše:MilanP - nenech se znechutit od nudicího se ko.ota, který zapleveluje téma.
lidumil píše:Pravopis patří k základnímu vzdělání a vymlouvat se na T9 - trapné..... Učí se už ve 3. třídě ZŠ. Asi máte pan MAR zvláštní T9 ... Nikam můj podnět neposílejte, stačí trocha sebereflexe, začít u sebe ...
Do té ZŠ jsem chodil a byla tam třetina PL,SK a CZ a jediní kdo nebyli schopni napsat tvrdé a měkké i byli CZ.
JÒ vole a denně jsem zavaleného horou spisovný češtiny z rádijí a teď i veřejnoprávní tíví, tak to musí bejt země plná vzdělanců, vole.
Tak pokud nestačí argumenty, nastupují urážky v osobní rovině - jak příznačné a ubohé. Souvisí to bohužel s poklesem obecné inteligence národa jako takové. A není to omluva jak ZŠ tak i to další. Jo a nejsem vůl, to možná ty, ale ve stádu jsem s tebou nebyl, to sis spletl fórum.
matori píše:Já mám dotaz jestli jde ten bitumen nahradit něčím jiným. V praxi vyzkoušeným. Ten bitumen jsem měl v merku, ale moc se mi ho tam dávat nechce. Je mnoho materiálů, ale zajímá mne to odzkoušené.
A teď k tématu - koukni na nějaké auto-audio stránky, kde je materiálů, kterými tlumí dveře a kufry aut, plno.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od MAR »

Kdysi jsem měl pod betonovými dlaždicemi nalepenou karimatku. Tloušťka cca 5mm, i při 40 kg váhy reprobedny se nedeformovala, ale vliv na zvuk už dnes nedokážu ohodnotit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

Zatiaľ sa v dostupnej cenovej hladine nič lepšie, ako bitúmen nevyrobili. Ale nedoporučujem klasický bitúmen, ale ako písal Lidumil, existuje materiíl na utlmenie vibrácií v aute, najviac sa používa na vytlmenie dverí za reproduktormi. Je to prakticky bitumen, ale v "inteligentnejše" forme. Hrúbka je od 2 do 5 mm, je pevnejší, ako stavebný bitumen a má samolepiacu vrstvu. Predáva sa asi po 5 ks v rozmeroch cca 500x250 mm a dostaneš ho v autopríslušenstve, prípadne v e-shope v sekcii "tlmiace materíaly" (auto hifi). Karimatku neodporúčam, zbytočne pruží a je hrubá. Tlmiace účinky má podstatne nižšie.
https://jfauto.sk/autohifi/tlmiace-mate ... iace-platy
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Frogyman »

TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Dasta »

Aby bitumenové pásy neušpinily podlahu, lze koupit pás, který je z bitumenu tl. 2,5 mm, z jedné strany opatřen samolepící vrstvou, z druhé strany je plechová fólie, buď měď,zinek, nebo hlinik.
Prodává se v desetimetrových svitcích, šíře od 10 do 30 cm pod obchodním názvem"Ekobit". Lze koupit v Čechách u společnosti Tegola Bohemia, na Slovensku Tegola Slovakia.Je to čistý bitumen(modifikovaný asfalt), my jsme ho používali jako pojistné pásy pod asfaltové šindele s měděným povrchem.
Dále doporučuji, pro aplikaci, kdy nebo třeba brát ohled na zašpinění podlahy, koupit v prodejně stavebnin, kde prodávjí živičné pásy obyčejnou zivičnou samolepku.Jedná se o klasický bitumen, desetimetrová rolička o šířce 1metru vás vyjde kolem tisícovky.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od matori »

Dík za rady a nápovědy. Já mám z bitumenem už nějaké zkušenosti a zrovna proto se mi ho tam aplikovat nechce. Hledám něco jiného. Taky mne napadlo to s tím materiálem na tlumení v automobilech. Ale pořád hledám ještě něco jiného. No a po dlouhém hledání, se asi stejně vrátím k bitumenu. Pokud naleznu něco cool, tak to sem písnu.
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od feco64 »

Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od matori »

Prostě a jasně.
Podlaha - skladba stropu-podlahy. Hurdis, styrodur, beton, mirelon, plovoucí podlaha.. Doposud bedny na hrotech. Mnoho pokusů se vším možným.
Resumé- skladbu nezměním po plovoučku. Pak něco těžké na podlahu plus hroty a "bedny". Ale něco mezi "těžké"( žula, beton). Prostě něco aby nepoškodilo podlaho a přitom to dostatečně přeneslo váhu, která eliminuje "vibrace" do podlahy.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od T101 »

Mám to podobné, beton, miralon, plovoučka...
osvědčilo se mi Repro - OneA - 5 cm žula nero - 1 cm filcu http://kutil-florenc.cz/plstena-deska-5 ... filc-p4113 (2x5mm) - podlaha
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od WaVe_99 »

Asi zkusim zatim klasiku zulu a uvidime :-) Dekuji :-)
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od lubos »

WaVe_99
Ja mam bedne oddelene od podlahy trochu netradične, 3x gúľa a som spokojný :lol: .
20190215_110940.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Sroll Bimotore mkII

Příspěvek od koudelka »

Taky jsem fanoušek nerezu :thumbup:
Nerez.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od Vadim »

Ja jsem taky pro nerez, ale trosku vic minimalisticky. Pod hroty :)
8x-stainless-steel.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od WaVe_99 »

Ty nerezovy cepicky pod hroty mam, ale to me stejne pri vaze bedny znici podlahu :-)
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od lubos »

WaVe_99 ja som pod Lucid AMT mal zulove dosky a hrali super.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od PavelDosko »

mam bitumen - zula - ceraball - bedna a uz to dal resit nebudu (krom vyzkouseni nerezu :-) )
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Co pod repraky?

Příspěvek od aretax »

lubos píše:WaVe_99 ja som pod Lucid AMT mal zulove dosky a hrali super.
žula je vhodná tam, kde je potrebné utlmiť, prípadne mať presnejšie basy. Dáva dosť do popredia výšky a vyššie stredy. Preto keď má niekto problém s "dunením" basov, čiastočne to môže žula vyriešiť. Materiály, ako napr. pieskovec, travertín, mramor, betón a pod. zas fungujú presne naopak.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět