TANNOY

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

monte píše:Tož, Foxi, Zappo, napište přímé zkušenosti. Já si ho koupím, řadu 200, ono to prostě k Tannoy patří, jako střevíčky ke kabelce :lol:

:arrow:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Podívej se do manuálu STeček. Mám dojem, že dvoustovka se hodí pouze k řadě Prestige. K tvým bednám bude asi víc vyhovovat ST100 nebo ST50.

Obrázek

Super Tweeter vřele doporučuji !
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Ivo, ale ony jsou zařazené do řady Prestige http://tannoy.com/Residentialsummary.as ... BikYm88Q==

Jde mi spíš o zvuk, co vlastně slyšíš ve zvuku za rozdíl, co vlastně zlepší, co slyšíš ? Ten jejich popis je zas takový pompézní, ale nakonec nic neříkající. Dnes se mi zdá, jako celek, některé nosiče zahrají super a druhé prach mizerně i ze zkreslením nástrojů hlavně na středech. Když hraji vinyl Lenku Filipovou, tak mám sykavky, na Tesle nic. Teď nevím, kde je chyba, jestli předzesilovač Projekt nebo bedny a to mne se-re. Spíš to bude phono předzesilovač. který je dost mizerný.........
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Já jsem bez něj moc dlouho neposlouchal, proto si to až tak přesně nepamatuji. Vím jenom, že to byl skok kupředu. Taky, když jsme poslouchali u Zappy, měl ho vypnutý, když jsme ho zapnuli, zvuk se podstatně zlepšil i když se hrálo pouze z CD.
Problém ze sykavkami to určitě nevyřeší. Některé české desky na vinylu se nedají moc poslouchat. Lupou a syčí.
Díval jsem se do manuálu ST200 a tvoje bedny tam nebyly uvedené. Asi by to chtělo kontaktovat výrobce, protože návod je asi starý. V manuálu se uvádí nastavení výhybky STeček.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

V prospektu k bednám nemám nic. Taky jsem si říkal, že napíši do Tannoy. V Krakově mi říkal, že ST200 se osvědčil nejlíp. Kdyby ho měli, tak jsem ho asi koupil hned a byl pokoj. Dnes zas jen špekuluji jako debil a nic z toho :lol:. Počkám ještě, jak dojde Goldring, už je objednaná přenoska 2500. Jak jsem různě zkoušel ohledně sykavek, tak jsem snížil phono předzesilovače na 50db a dal kabel E214, který hraje dost dobře na basech. Tím jsem to dost zkorigoval, jinak mi z toho stoupaly vlasy na hlavě :lol:. U CD žádný problém není, jen mi trošku chybí lepší basy, které mám rád.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Prostě upgrade repro potřebuje upgrade zbytku řetězce,čím kvalitnější aparát tím náchylnější na jakýkolv nedostatek v řetězci.ST200 jestli se nepletu je stejný jako ST100,jen jiná barva.U mne je se zapojením ST200 vylepší prostor,taková ta aura kolem nástrojů a zdá se mi,že to ovlivnuje i prezentaci basů k lepšímu,posun ve zvuku je opravdu citelný,doporučuji ST100.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

zappa píše:Prostě upgrade repro potřebuje upgrade zbytku řetězce,čím kvalitnější aparát tím náchylnější na jakýkolv nedostatek v řetězci.ST200 jestli se nepletu je stejný jako ST100,jen jiná barva.U mne je se zapojením ST200 vylepší prostor,taková ta aura kolem nástrojů a zdá se mi,že to ovlivnuje i prezentaci basů k lepšímu,posun ve zvuku je opravdu citelný,doporučuji ST100.
Michale, u těch basů máš asi pravdu. Taky mám podobný pocit. Kdysi jsem o tom psal, ale sklidil jsem kritiku. Někteří se divili, jak může výškový reproduktor ovlivnit basy ? Možná, že jeho připojení má vliv na výhybku bedny.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: TANNOY

Příspěvek od monte »

Myslím lepší zesilovač , no nevím. Možná vyřežu díru a mrsknu tam TVM http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 ... l=2&catg=1 :lol: , asi Tannoy mají středo-bas a nic nenadělám, prostě cosi chybí. Ano silnější dynamika tam napumpuje lepší signál a pak hrají skvěle, jenže staré věci, nahrávky, myslím jen rock, pak už to skřípe. Můj čong je jednoduchý zesilovač, deset součástek, ruční pájení a hraje rockově drsně, lampově. Není tam extrémní čistota zvuku, ale něco jiného, líbivého. Který integrovaný lze přepojit na dva monobloky, zatím jsem nic nenašel. Vyměním až chcípne, dříve ne :lol: ......





Obrázek
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

Tak se mi zdá, že tahle značka se montovala do AQ, možná nějaké podobné, vypadalo to stejně.... rockové či metalové bedny. :lol:
Až mi to vypadne, tak vím kam jíz za levno.
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: TANNOY

Příspěvek od Tinariwen »

Tannoysti,všade kde vidim foto tychto nadhernych reproduktorov rôznych typov,myslim tym stlpove,nikde nevidim hroty,cerebally a podobne,viem ze Monte ma antivibračne podložky,absorbér rezonancí Oehlbach...
Použivate ich, alebo radšej nie...
Vďaka za zaujimave postrehy:-)
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Používám levnější obdobu a jsem spokojený. :D

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: TANNOY

Příspěvek od RSC »

Tinariwen píše:Tannoysti,všade kde vidim foto tychto nadhernych reproduktorov rôznych typov,myslim tym stlpove,nikde nevidim hroty,cerebally a podobne,viem ze Monte ma antivibračne podložky,absorbér rezonancí Oehlbach...
Použivate ich, alebo radšej nie...
Vďaka za zaujimave postrehy:-)
Nepoužívám nic než mám vyobrazeno na obrázku - vysoustružené podložky, aby mi to ladilo a nezabodávalo se to do podlahy, proč bych si kazil pohled na věc, vizuální vjem je pro mne také důležitý. Stačí, když jsem spokojen, proto se nemíním tímto nějak extra zabývat... bylo by to jak hledáná svatého grálu. :lol:
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: TANNOY

Příspěvek od -NIN- »

Já mám u svých DC8T hroty Soundcare. Jednak se mi líbily dizajnově víc než Cerabally a taky jsou cenově někde jinde. Co se týče rozdílu, jelikož nejsem netopýr a zároveň nevlastním největší aparátovou lupu na světě, určitě bych rozdíl nepoznal. O antivibračních podložkách jsem nikdy nepřemýšlel.
Ayon+MF+Tannoy
Martinski
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2014 10:30

Re: TANNOY

Příspěvek od Martinski »

KRAT píše: Všeobecně se ví, že výhybky Tannoy jsou "lahůdkové" plus to, že jen při určitých basových frekvencích papír "bzučí"
o kovový okraj tulip středu a netopýr to slyší, jsou už známé Tannoy-speciality po celém světě.

Ja bych to tu radši nerozmazával. To už se "řešilo" na jiných forech
Zdravím, pročítám vlákno o Tannoyích a zaujala mně tahle poznámka. Můžeš sem nebo do PM prosím napsat, kde se tohle řešilo a jestli se to nějak vyřešilo? Sám jsem šťastný majitel Tannoy Little Red Monitor a přesně jak popisuješ mi jeden z páru repráků při určitých konkrétních frekvencích bzučí. Když se papíru repráku lehce dotku prstem, přestane to. Naštěstí se to týká z celé mé hudební sbírky zatím jen 2 skladeb u nějaké perkusní muziky, ale i tak to zamrzí.
Martinski
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2014 10:30

Re: TANNOY

Příspěvek od Martinski »

monte píše: Pak mi nejde do hlavy, proč se lidé na Ebay bijí o prastaré Tannoy 40let staré ?
To je jednoduchý, protože hrají naprosto skvěle. Navíc v UK jsou dostupné služby, kde ti udělají tzv. "reconing", čili vymění ti skoro celý vnitřek měniče. Tannoy měl tehdy filosofii stavebnice, takže náhradních dílů je tam k dispozici asi dost. A zvuk takového tannoy monitor gold 15" v kvalitní bedně je úchvatný. Určitě je to o osobní preferenci, ale rozhodně to stojí za to.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: TANNOY

Příspěvek od bigjoe »

Asi to víte, ale připomenu, že v UK byly Tannoy tak známé a slavné, že se začalo říkat všem reprosoustavám Tannoy (asi jako se se u nás říkalo džínám Rifle - to mladí nepamatují - zeptejte se rodičů :D ). Dokonce v některých slovnících, když člověk hledal výraz pro reproduktor, tak bylo uvedeno Tannoy :thumbup: . Komu čest, tomu čest :clap: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: TANNOY

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: TANNOY

Příspěvek od Teti »

bigjoe píše:Asi to víte, ale připomenu, že v UK byly Tannoy tak známé a slavné, že se začalo říkat všem reprosoustavám Tannoy (asi jako se se u nás říkalo džínám Rifle - to mladí nepamatují - zeptejte se rodičů :D ). Dokonce v některých slovnících, když člověk hledal výraz pro reproduktor, tak bylo uvedeno Tannoy :thumbup: . Komu čest, tomu čest :clap: .
Ano mas pravdu bigjoe, diky za pripomenuti
JJ ten vyraz uz se skoro nepouziva pro reproduktor. Spise jako oznaceni pro maly reproduktorek jako interkom, nebo radio po drate, skolni rozhlas. Tomu se rika Tannoy.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: TANNOY

Příspěvek od martinowsky »

Mi je taky fuk ze mi kamen k baraku vozi MAN nebo MERCEDES ci SCANIA. Hold k nam dnes prijede tatra kameni. ;-)
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Bond 007 alias Monte

TANNOY

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tady nebylo vlákno ? Nevadí, oprášili Arden https://www.tannoy.com/Categories/Tanno ... EN/p/P0CQT



Na Tannoy se mi líbí, nevnucuje žádný cizorodý zvuk a kam je člověk postaví, tam hrají. Nádherná klasika. Nepotřebuji bedny, které se kroutí po místnosti a zahraji jen trubku.
tannoy_legacy_series.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: TANNOY

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

nakonec se našlo a ještě od boxera, kde je mu konec
Uživatelský avatar
kosva
Příspěvky: 34
Registrován: 07 lis 2011 16:13
Bydliště: Liberec

Re: TANNOY

Příspěvek od kosva »

Trochu mrtvé vlákno. Ale stal jsem se majitelem Glenair 15 a naprostá Nirvana. Ano neřeším netopýři ucho nicméně velmi krásné rozlišení umístění nástrojů a hlasů. Čisté podání v rámci A třídy zesilovače. Jasně že bude spousta odpůrců zvuku Tannoy, ale proti jejich argumentů se dají velice líbivě poslouchat celý den. Asi potřebujeme trochu přiklášlit ten náročný pracovní den. Děkuji aTannoy za krásný večer
Audio Cambridge 851N, CARAT Topaz, Musical Fidelity A1001, Tannoy Glenair 15, Sennhaiser HD 650
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: TANNOY

Příspěvek od valderon »

K 15-kam ti blahopřeji! Dlouho jsem si svého času myslel na Glenair 10,které jsou teď v inzerci. Šťavnatý, neúnavný zvuk. Moc se mi líbí. Je jedno komu se co líbí,úžasný je, že jsi našel. Přeji dlouhou spokojenost. Vzpomínám si na blues, který jsem ns nich poslouchal. Je to zvláštní pocit, kdy člověk najednou neřeší co kde jak cinkne, jen se uvolní a poslouchá hudbu. Takto si je pamatuji, takto to umí. Co víc je potřeba? :thumbup:
Bond 007 alias Monte

Re: TANNOY

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Další do rodiny :thumbup: , Tannoy jsou prostě retro zvuk, bez lží.
Uživatelský avatar
kosva
Příspěvky: 34
Registrován: 07 lis 2011 16:13
Bydliště: Liberec

TANNOY

Příspěvek od kosva »

Mám doma ještě Tannoy glenair 10 takže vím o čem mluvíš, mimochodem budu také prodávat dál jen se s nima nemohu rozloučit :-)
Jinak ano naprostá pravda jen poslouchej a nech se unášet a za chvilku nesedíš doma před bednou, ale jsi tam uvnitř toho všeho. Miluji ten pocit, trochu droga Tannoy, ale legální. Blues, Jazz prostě akustická muzika je parádní. Mám fajn křeslo, kde se večer uložím a nechám se unášet zvukem Tannoy. Nejsem netopýr jsem člověk a s Tannoykama to bylo zamilování na první pohled (před 10lety). Dík za vaše odpovědi a názory.
Audio Cambridge 851N, CARAT Topaz, Musical Fidelity A1001, Tannoy Glenair 15, Sennhaiser HD 650
Uživatelský avatar
kosva
Příspěvky: 34
Registrován: 07 lis 2011 16:13
Bydliště: Liberec

TANNOY

Příspěvek od kosva »

Tak tady je holka moje :-)
Screenshot_20190211-113940_Gallery.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio Cambridge 851N, CARAT Topaz, Musical Fidelity A1001, Tannoy Glenair 15, Sennhaiser HD 650
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj,

je nás tu víc :) nejsou to náhodou ty, které prodával jeden pán z Olomouce? Vypadají úžasně, já procházím fází poslouchání a šetření na něco "pořádného" a tobě se to povedlo, přeji báječný poslech :) ^:)^
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
kosva
Příspěvky: 34
Registrován: 07 lis 2011 16:13
Bydliště: Liberec

Re: TANNOY

Příspěvek od kosva »

Ano jsou :-)
Rostoun píše:Ahoj,

je nás tu víc :) nejsou to náhodou ty, které prodával jeden pán z Olomouce? Vypadají úžasně, já procházím fází poslouchání a šetření na něco "pořádného" a tobě se to povedlo, přeji báječný poslech :) ^:)^
Audio Cambridge 851N, CARAT Topaz, Musical Fidelity A1001, Tannoy Glenair 15, Sennhaiser HD 650
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: TANNOY

Příspěvek od pajuna »

kosva píše:Tak tady je holka moje :-)
Screenshot_20190211-113940_Gallery.jpg
Pekne kousky, kdysi hooodne davno jsem zvazoval desitky. Jak jsou stare?
Gratulace.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
kosva
Příspěvky: 34
Registrován: 07 lis 2011 16:13
Bydliště: Liberec

Re: TANNOY

Příspěvek od kosva »

Tak to přesně nevím. Nevím zda to lze zjistit podle výrobního čísla :-?
pajuna píše:
kosva píše:Tak tady je holka moje :-)
Screenshot_20190211-113940_Gallery.jpg
Pekne kousky, kdysi hooodne davno jsem zvazoval desitky. Jak jsou stare?
Gratulace.
Audio Cambridge 851N, CARAT Topaz, Musical Fidelity A1001, Tannoy Glenair 15, Sennhaiser HD 650
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: TANNOY Glenair 15 tuning

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zrovna jsem dodělal tuning vyhybek pro Glenair 15, jsou to komplet nové vyhybky včetně podkladové desky se zápustnými matkami. Mam již oměřené i délky drátů opatřených fastony pro připojení měničů, které jsou k vyhybce připájené a jsou tedy její součástí.
Takže nyní již mohu vyrobit vyhybky pro tento model včetně patřičné kabeláže s konektory, tedy ve stavu který umožňuje i běžnému uživateli výměnu jednoduše doma. Stačí vyšroubovat reproduktor a odpojit konektory. Nic není třeba letovat, jen odpojit starou a připojit novou vyhybku. Toto umožňuje upgrade vyhybek i bez stěhování beden. V případě požadavku na výměnu kabeláže od přípojných terminálů k vyhybce, náhrada fastonových spojů za letované či zpevňování skříně se to bez dovozu beden už neobejde.


TANNOY G15 orig. a NA.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: TANNOY

Příspěvek od valderon »

Paráda, sice tomu nerozumím, ale vypadá to dobře. :thumbup:
Teď vážně. Ty Mundorfy dávají předpoklad slysitelnemu rozdílu zvuku. Napíšeš i co se stalo se zvukem? Je mi jasný, že to není tak snadný, než člověk vše udělá, uplyne spousta času a těžko se porovnává před /po. Navíc, zřejmě i nová výhybka chce zahořet...? Ale kdyby, prosím o pár slov.
A technicky, je zvukově lepší faston, pájení a nebo je to jedno?
Glenair 15 jsou parádní bedniska, tak ať majiteli dělají po opgrade jen radost!
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 36
Registrován: 09 kvě 2016 11:29

Re: TANNOY

Příspěvek od kutilka »

V čem jsou lepší ty zelené rezistory oproti bílým keramickým?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: TANNOY

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jednoduše řečeno je přínos podobný jako u výměny standardních kabelů za špičkové.
Mnoho lidí si nechává dělat upgrade starších zesilovačů a přehrávačů, nebo levnějších kompromisněji postavených, ale u reprosoustav se to u nás zatím ještě moc nepraktikuje. Přitom kompromisně, vyloženě na cenu je postavena většina vyhybek a to překvapivě i u mnoha milionových beden. Zrovna u Glenair 15 se na vyhybce dost šetřilo, ale třeba před dvěma lety jsem dostal zakázku na Kensington GR a tam to bylo o dost lepší alespoň na klíčových pozicích, takže jsem navrhl s tím nic nedělat, nebyla by to moc vhodná investice.


Ty zelené rezistory jsou bezindukční metalizované a bílé jsou drátové s určitou parazitní indukčností, která je závislá na velikosti hodnoty daného odporu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: TANNOY

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ano, vodiče, kondenzátory a cívky ve vyhybkách se také zahořují.
Fastony by alespoň z počátku neměly způsobovat problémy, zejména pokud jsou zlacené, což zde ale nejsou. Postupem času vibrace pevnost spoje snižují a oxidace nezlacených povrchů zvyšuje přechodový odpor. Používají se pro výrazné zjednodušení instalace při výrobě.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bond 007 alias Monte

Re: TANNOY

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Myslím si, že třeba zrovna u Tannoy tyto úpravy naruší originalitu zvuku. Hrají lépe, nehrají lépe, podle čeho posuzovat ? U starých beden 45 let tohle má význam, nebo u vadných. Když jsem dával nové na Wotanech, tak hrály prostě jinak než originál. Tesly, tak tam byl posun velký, ty plecháče skoro hořely, až jsem se leknul :lol:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: TANNOY

Příspěvek od NA-Noble Audio »

1.Pokud by byl pravdou výrok „ u Tannoy tyto úpravy naruší originalitu zvuku“
tak by museli návrháři použít levné součástky ne kvůli cenovým limitům nákladů na daný model s nižší třídy, ale kvůli dosažení konkrétního - horšího zvuku (hrubšího, zapatlanějšího, méně rozlišujícího).
Z tohoto také vyplývá, že by TANNOY mohl zcela identický měnič co je v Glenair 15 osadit do luxusněji provedené skříně s pevnější a tedy do zvuku se méně projevující skříní a s identicky vyladěnou vyhybku (stejné hodnoty součástek) ale z kvalitnějších součástek a byl by to vyšší a dražší model poskytující kvalitnější zvuk.

2. Vyšší třída této značky již používá kondenzátory vyšší řady od na audio specializované značky ClarityCap, stejně třeba jako B&W kteří používají v řadě Nautilus kondenzátory Mundorf.

3. Pokud se někomu libí zvuk přesně jak ho teď má, a nechce jakoukoli změnu, tak ať do upgrade vyhybek nechodí, ale stejně tak ať nemění jakýkoli prvek své sestavy včetně byť jediného kabelu, protože i to změní výsledný vnímaný zvuk. A který byl ten originál zvuk TANNOY, ten před výměnou kabelu, nebo po ní? A s kterým zesilovačem a v které místnosti budu mít ten originální zvuk, vždyť každý kdo má stejné bedny poslouchá doma zvuk více méně jiný, každý ten zvuk tvoří přece celý řetězec, nelze si poslechnout zvuk produkovaný samotnou bednou. Ale je pravda, že pokud v jedné místnosti a na jedné sestavě pustím bedny s původní vyhybkou a s upravenou, tak budou zvuky rozdílné a ten při zapojení prvního páru bude originální TANNOY daného modelu, a ten druhý zvuk bude jiný- pravděpodobně blíže modelu vyššímu, na jehož vyhybce výrobce už tolik nešetřil.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Bond 007 alias Monte

Re: TANNOY

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

81938297_10156396841600738_4466997039900655616_o.jpg


Rádi s vámi sdílíme tyto staré obrázky z Tannoy.

Před téměř 40 lety zahájena tyto sady monitor monitor téměř před 40 lety. V roce 1981 byli považovány za daleko před svou dobou. 


Můžete si je postavit a sestavit do vlastních skříněk a vozit je s našimi průkopnické aktivní přejezdy. Aktivní přejezdy jsou teď samozřejmostí, ale tenkrát to bylo průkopnické.

Řidič Tannoy duální Soustředné dokáže vystopovat své kořeny až do roku 1947. Unikátní atributy naší legendární jednotky jsou stále pravdivé. 


Nyní s sedmi desítkami let noblesa za sebou, řidič duální Soustředné představuje téměř dokonalý zdroj bodu, který zachovává na charakter a harmonické struktury programu, jak žádný systém diskrétní. 


Výhody jsou okamžitě zřejmé s plochou reakcí, kontrolovaných disperze a širším sladké v oba i vertikální letadla. Jednoduše řečeno, dodávají přirozený zvuk, jak by měl být slyšet.

Za Tannoy opravdu není žádná náhrada. Trusted hudebním kreativce po celém světě, nainstalován na nejlepších místech a místech na světě, ideální pro poslech doma. 

Tannoy - Hlas umělce

google překlad
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: TANNOY

Příspěvek od Jirka33 »

Pěkná reklama, ovsem značka je dnes na tom kvalitou zvuku bídně. Jsou jine mladé znacky stejné koncepce které je překonávají.
Fyne Audio.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: TANNOY

Příspěvek od Mark Levinson »

Fyne Audio jsem slyšel ve studiu Navratilaudio a zvuk se mi moc líbil na poměrně levné bedny. Také jsem slyšel, že firmu Fyne Audio založili lidé, kteří odešli z firmy Tannoy.
Mark Levinson
Odpovědět