Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

zabiny007 píše:
- Pak už cesta do Pelhřimova a kafe u Dasty. Plánované podrobné srovnávání třech vydání Supertramp - MFSL vs JPN vs US nakonec proběhlo jen krátce, protože bohužel u MFSL desky jsme po vybalení objevili škrábanec, takže jsme ji přehráli jen kousek a zabalili zpět k reklamaci. Naštěstí jsem při objednávání vzal 1ks navíc pro "strýčka příhodu", takže jej Dastovi dovezu příští týden, kdy nás čeká další společný hifivýlet, tentokráte do Prahy. Poškozený kousek budu reklamovat a jsem zvědav, jak se k tomu musicdirect postaví. Určitě dám vědět.

...to je trága to MFSL :evil:
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

Tak ještě trošku znečistím Sašovi vlákno a podělím se o včerejší zážitek s novým nastavením přenosky - The B-52's - 1979, MFSL Silver Label, číslované vydání...asi tisíckrát slyšené, a přesto včera zcela nový, úžasný prožitek. Sroll na hlasitost 40 a hudba bavila a bavila. Takto jsem si gramo snad nikdy neužíval.
A ještě poslední odstavec - využil jsem pozvání od Zappy a zajel si poslechnout jeho sestavu v novém prostoru a hlásím, že i přes nižší strop a absenci tlumících sametových závěsů, je zvuk výtečný, kombinace CD a předzesu Jadis a monobloků Manley, dodává jeho Tanoyům v dostatečné míře vše, co potřebují k vytvoření opravdu velkého a bohatého zvuku.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JAPEX
To není jen MFSL, to se stává běžně snad u všech vydavatelství, i když člověk by si přál, aby za ty prachy takové na první pohled viditelné poškození odhalila výstupní kontrola. To je ale sci-fi. Stačí dohledat video, které tu někde nedávno běhalo a kde bylo vidět, jakým způsobem mašina "háže" desky do obalů...
Za poslední rok jsem kupoval cca stovku nových desek (nepočítám v tom 2hand) a z toho cca 30-35 MFSL. Na reklamaci byly celkem cca 3-4 kousky, MFSL teď jediné a první. Je blbý, že zrovna toto byla zásilka přes vodu, kde je přeci jen reklamování náročnější.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Já koupil letos celkem 36 alb od různých vydavatelství a z toho 6 alb reklamoval (17%). A to čtyři (!) MFSL, jedno IMPEX a jedno RR.

Buď ty máš šťastnější ruku, nebo já mám jiné nároky...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

To je otázka... Pravda je, že nad lehce ohnutým rožkem, či protrženým vnitřním obalem jsem schopen většinou mávnout rukou, i když mne to vytáčí. Beru to ale jako daň za to, že většinou nakupuji v zahraničí za ceny podstatně nižší, než v kamenných obchodech či eshopech v ČR a tak se reklamace se započtením nákladů na poštovné nevyplatí.
A taky je pravda, že to procento se může během zimy zvětšit, protože je spousta desek, které jsem pohledově kontroloval při praní, ale ještě jsem je neslyšel...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

S těmi obaly máš pravdu, to někdy zamrzí!
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Taky jsem tento rok (můj první) koupil opravdu hodně lp. A reklamoval jich bohužel taky hodně. Některé 3x a pořád špatné. Teď v musicrecords mám 2 lp v reklamaci. Nad něčím už mávnu rukou. Ale moc štěstí taky nemám :lol:
Nemám to v číslech jako Japex. Ale fakt je, že u drahých lp to naštve pochopitelně více, a když je to z venku, tak to i nas.... O:-) kvůli složitosti a ceně reklamace. Občasné prasknutí a lupnutí neřeším, víc mi vadí hukot drážek. Ale když ro prska jako bych měl zapalenou prskavku v uchu, je zle a reklamuji. Bohužel často řeším fyzické poškození, rýhy, zataveny papír v drazce, hrozné deformace lp, dokonce díra jako kdyby do ní stříleli ze vzduchovky. Ani drahé vydavatelství není záruka, mnohdy lp za "pár" kaček je úžasné po všech stránkách. Co ale, možná štěstí, ale japonské desky mi přijdou super, až dokonalé. A ještě chci říct, že někdy hodně pomůže praní. Hlavně starší, když 1 cyklus nezabere, po více, třeba až 5 cyklech praní je to mnohem lepší. Ale už se mi to stalo i u nové. A z toho nová bez praní ok, a po vyprání chvíli trochu prská :lol:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Ramones »

U ambientních kousků to fakt naštve.
Proto už LP nekupuju a zbyvající zůstávají pouze jako vzpomínka na jejich éru.
Takové problémy se mi, třeba u CD, zcela vyhýbaly.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Jen bych zde navázal na zmínku o společném výletě s Dastou ve vlákně "co právě poslouchám na vinylu", kde se psalo:
koudelka píše: Parádní zážitek na kterém má hlavní zásluhu zabiny007 který mi LP dovezl, ale hlavně...opakuji HLAVNĚ mi seřídil gramofon, který nyní hraje opravdu FAMÓZNĚ!!!
Nevím kam jinam to napsat, tak alespoň to tohoto vlákna. Díky za skvěle odvedenou práci a také díky Dastovi za příjemnou návštěvu. Rád Vás chlapci zase brzy uvidím, snad bude více času.
Dasta píše:Děkuji koudelkovi za umožnění poslechu výjimečné sestavy.Zvukové podání předčilo všechny moje představy, zvláště po nastavení gramofonu na křivku UniDin.Struktura a pružnost basů neslýchaná, podání stredovýškového pásma s nebývalou šíří, čistotou a jemností, která bere dech.Zvláště u desky Jeff Beck " Wired", asi to bylo tím, že desku znám skoro nazpaměť.
V prostředí ve kterém posloucháte, ve spojení s takto špičkovým zvukem na vás dýchne kus anglické aristokracie.
Rád bych doplnil pár detailů zde, ať to ve vlákně o vinylech neplevelím...

Takže spíše telegraficky:
- zatím všichni, u kterých jsem SMARTraktorem nastavil křivku UniDIN, jsou nadšeni (více informací zde: http://www.arche-headshell.de/uni-din-a-new-approach). U Koudelky to bylo docela náročné a "taktak", protože original přenoska LINN má tři upevňovací šrouby, které ji na firemním ramenu fixují ve výrobcem preferované pozici (přeměřením identifikováno nastavení „Loefgren A / Baerwald DIN“), navíc těsné napojení drátků nedává moc prostor k manipulaci, který je u UNI potřeba - přenoska se posunuje totiž o cca 5mm směrem k tělu ramene. Přesto se nastavení UniDIN podařilo a jsem zvědav, zda nadšení u Koudelky přetrvá i po vystřídání více druhů muziky. Nyní se mi ozvali další dva členové, kteří chtějí toto vyzkoušet, tak jsem sám zvědav, jak se projeví u nich. A také jsem zvědav na UniDIN u sebe - zatím jsem jej na Graham ramínku nezkoušel a "jedu" podle originál šablony. U A95 se mi zdá nastavení dokonalé, ale u Miyajima KANSUI mám neustále pocit trochu, že z přenosky pořád nedostávám maximum. Tak uvidím/uslyším.

- od Koudelky jsme se vydali na oběd za Zappou, od kterého jsme byli jen pár km. Zastihli jsme jej zrovna ve chvíli, kdy stěhoval své 130kg monstra (tannoy westminster) do nové poslechovky. Krátce jsme pokecali o tom, jak si rockovou hospůdkou a festiválky plní své sny a jak takového nového souseda vnímá místních cca 750 obyvatel... Máme vyřídit pozdravy s tím, že "už zase bude hrát". Tak se těším na další cestu kolem, určitě se zastavím na poslech. Jsem zvědav, jak bedny zahrají v prostoru ještě větším, než měl doposud.

- Pak následovala cesta do HK a krátká návštěva u zde spíše pasivního člena, takže nebudu jmenovat. :silent: Rychlé kafe, dezertík (který po pizze u Zappy bodl - děkujeme!) a krátký, spíše orientační poslech beden Dynaudio C4 s "kladivy" MF750 a preampem ARC LS27, zdroj gramo project RPM 5 (???) s přenoskou 2Mblack. Zde jsme se s Honzou shodli, že sestava by si určitě zasloužila lepší zdroj, minimálně v podobě MC přenosky. V přímém porovnání s Koudelkou (poslouchali jsme stejnou desku) totiž nahrávce chybělo rozlišení na výškách i dynamika.

- Pak už cesta do Pelhřimova a kafe u Dasty. Plánované podrobné srovnávání třech vydání Supertramp - MFSL vs JPN vs US nakonec proběhlo jen krátce, protože bohužel u MFSL desky jsme po vybalení objevili škrábanec, takže jsme ji přehráli jen kousek a zabalili zpět k reklamaci. Naštěstí jsem při objednávání vzal 1ks navíc pro "strýčka příhodu", takže jej Dastovi dovezu příští týden, kdy nás čeká další společný hifivýlet, tentokráte do Prahy. Poškozený kousek budu reklamovat a jsem zvědav, jak se k tomu musicdirect postaví. Určitě dám vědět.
Supertramp MFSL.jpg
Z te fotky to neni dobre videt, ale je to skutecne ryha? Pac to vypada spise jako odrenina a to nemusi mit na zaznam vubec zadny vliv.
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Cd má zase jiné neduhy, aby jsi věděl o čem mluvím, porovnej si poslechem třeba desku Genesis "Seeling England By The Pound"na japonském nebo anglickém vinylu s tolik vychvalovanou cd verzí z roku2008.
Praskot, nebo lupance mohou být na vině, jak špinavé desce, tak řezu hrotu, své muže udělat i špatně nastavený gramofon.
Ostatní neduhy, které popisuje Valderon, velmi dobře zdůvodnil již dříve Dieter Burmester.
Za výše popsané v příspěvcích výše nemůže vinyl, ale lidský šlendrián, nic jiného.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Dieter,
Zkoušeli jsme desku u mně a je to slyšet, a to hodně a dlouho. Jedná se o soubor velmi nepříjemných lupanců.
Je to odřenina s rýhou.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem vytáhl nádstavec "mikroskop" na mobil, který mi přišel nedávno z Číny. Původně jsem myslel, že jej budu používat na kontrolu hrotu, ale on se hodí i na desky. Docela zajímavá hračka :cool:
IMG_20181206_203352.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak z musicdirect mi Rodrigo Aguilar píše, že desku vymění, ale ponesu náklady na dopravu, nebo že navrhuje kompenzaci ve výši 15 USD.
No, vzhledem k tomu, že výměna s náklady na dopravu by u jednoho ks převýšila cenu desky, tak asi budu brát kompenzaci.
Desku vyperu na UV, přehraji a uložím. A buď s ní časem udělám někomu radost, nebo bude titul za čas tak nedostupný a přitom žádaný, že jej někdo rád se slevou koupí ve stavu, v jakém je. Pokud by měl někdo zájem už teď, dejte vědět :razz:
P.S.: ještě že mne v nějakém momentálním osvícení napadlo objednat o 1ks navíc, aby byl "do rezervy". Nikdy jsem to neudělal a teď jsem v poslední chvíli přihodil ještě kousek navíc. Uff...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Tak jsem vytáhl nádstavec "mikroskop" na mobil, který mi přišel nedávno z Číny. Původně jsem myslel, že jej budu používat na kontrolu hrotu, ale on se hodí i na desky. Docela zajímavá hračka :cool:
IMG_20181206_203352.jpg
Ach, to je slast takovy nastavec :thumbup: Pekna ryha :ymsick: Ale taky je videt na te drazce zhruba uprostred to silene zakriveni sten zpusobene vysokymi frekvencemi o vysoke intenzite - tohle prehrat beze ztraty kyticky pouze hrotem MicroLine/Ridge/SAS a to jeste kdo vi jestli :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ, ta drážka mne na fotce docela vyděsila - v první chvíli jsem se lekl, že je tam ještě nějaká podélná rýha... :-)
Jinak nádstavec super, už se těším, jak si za dlouhých zimních večerů budu s ním hrát - např. stejný úsek vyfotit na klasické desce a na MFSL. Nebo vydání na 33 a 45. Docela mne to zajímá. Pak pochopitelně nafotím všechny hroty a také desku novou nevypranou vs. po vyprání, nebo desku donesenou z burzy před a po :-).
I když - pokud bych nebyl líný, vytáhnu zrcadlovku, nasadím mezikroužky a věřím, že fotky na makro by po vyzvětšování vypadaly lépe... Ale to už je moc práce, chce si to hrát se světlem a stativem, to už není "rychlosranda", jako s mobilem :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od samcus »

zabiny007 píše:- Pak následovala cesta do HK a krátká návštěva u zde spíše pasivního člena, takže nebudu jmenovat. Rychlé kafe, dezertík (který po pizze u Zappy bodl - děkujeme!) a krátký, spíše orientační poslech beden Dynaudio C4 s "kladivy" MF750 a preampem ARC LS27, zdroj gramo project RPM 5 (???) s přenoskou 2Mblack. Zde jsme se s Honzou shodli, že sestava by si určitě zasloužila lepší zdroj, minimálně v podobě MC přenosky. V přímém porovnání s Koudelkou (poslouchali jsme stejnou desku) totiž nahrávce chybělo rozlišení na výškách i dynamika.

Děkuji za sic krátkou ale o to příjemnější navštěvu. Na gramu se musí zapracovat. To je mi jasné. Ale mám v plánu celý kombajn a tak si musím dát chvilku finanční pauzu. Mezitím se nahlásim na poslech k víše jmenovanému vinylistovi a prokozultujeme jak dál. Pánové rád jsem vás uvítal a těším se na další hifistění.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Pytell »

Sašo a Honzo, už se těším na středu až přijedete, sice budete mít v uších zvuk z největších beden od Xavianu, ale ATC budou mít už nahráno více jak 120 hodin , dnes byla trochu chvilka tak jsem z beden vyhodil origo propojovací pásky a nahradil ( měl jsem v pytlíku ) zbytky Nordostu a ten zvuk , to se musí slyšet a vidět :
20181207_192955.jpg
Až bude čas tak určitě udělám upgrade a vyměním původní za WBT repro terminály a všechny pásma pod jedem repro terminál, k tomu určitě i WBT fastony , u původních 35 toto mělo neskutečný posun ve zvuku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kychtax »

tohle vidět moje teta, tak by nechápala co to je. :lol:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Pytell
Mirku, už se těším! Jsem dost zvědav, zda bude s novými bednami posun.

kychtax
Myslím, že když to tetičce vysvětlíš, tak pochopí. Narozdíl od jiných na jiném fóru. :shh:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak dopoledne jsem věnoval přenastavení gramofonu na UniDIN pro Miyajima KANSUI, při tom jsem udělal celkovou kontrolní údržbu nastavení - vyrovnání celého gramce do váhy, seřízení otáček podle Adjust+ atd. Jen se mi už nechtělo přeměřovat přes Adjust+ azimut. Zkoušel jsem to jen přes Fozgometer, ale i přes kalibraci mi vychází pořád divné výsledky, podle kterých by hrot na Miyajima musel být "kur*vsky" křivě nalepen. Ale kalibraci Fozgometeru jsem dělal přes zvukovku v ntb, tak předpokládám, že v tom by mohl být ten problém. No uvidím, zkusím si s tím ještě v brzké době pohrát a pak porovnat výsledky Fozgometer vs. Adjust+.
Pokud by měl někdo s Fozgometerem zkušenosti, budu rád za vaše postřehy. Díky!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Mimochodem, abych nezapomněl - myslím, že UniDIN pro Kansui zůstane. Po přehrání prvních desek to vnímám jako jednoznačný přínos v čistotě a pevnosti.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

UniDIN je prostě kouzlo :eek: :) u mne na LINNu taky určitě zůstane, ještě jednou díky za nastavení :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:Mimochodem, abych nezapomněl - myslím, že UniDIN pro Kansui zůstane. Po přehrání prvních desek to vnímám jako jednoznačný přínos v čistotě a pevnosti.
A to je dôležité - ako to hrá. Ja som Transfiguration nastavoval protractorom, ale napr. VTA som musel doladiť podľa ucha. Jednoducho si prenoska "žiadala" mierne uhol doladiť. Podobne aj nastavenie antiskatingu. Najlepší výsledok som dosiahol jeho úplným vypnutím, t.j.nastavenie "0". Pri tomto nastavení mám najlepšiu stereobázu. Hold - prístroj je prístroj, je dokonalý, ale naše uši dokonalé nie sú a chcú počuť to, čo sa im páči. Aspoň moje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Tak dopoledne jsem věnoval přenastavení gramofonu na UniDIN pro Miyajima KANSUI, při tom jsem udělal celkovou kontrolní údržbu nastavení - vyrovnání celého gramce do váhy, seřízení otáček podle Adjust+ atd. Jen se mi už nechtělo přeměřovat přes Adjust+ azimut. Zkoušel jsem to jen přes Fozgometer, ale i přes kalibraci mi vychází pořád divné výsledky, podle kterých by hrot na Miyajima musel být "kur*vsky" křivě nalepen. Ale kalibraci Fozgometeru jsem dělal přes zvukovku v ntb, tak předpokládám, že v tom by mohl být ten problém. No uvidím, zkusím si s tím ještě v brzké době pohrát a pak porovnat výsledky Fozgometer vs. Adjust+.
Pokud by měl někdo s Fozgometerem zkušenosti, budu rád za vaše postřehy. Díky!
Fozgometr byl jiz davno seznan jako zarizeni naprosto nepouzitelne. Pekny clanek o tom napsal Fremer na Analog Planet. Fozgometr hod do žmoly, vzdyt mas Adjust +! :clap:

https://www.analogplanet.com/content/fo ... wner-alert
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:
zabiny007 píše:Tak dopoledne jsem věnoval přenastavení gramofonu na UniDIN pro Miyajima KANSUI, při tom jsem udělal celkovou kontrolní údržbu nastavení - vyrovnání celého gramce do váhy, seřízení otáček podle Adjust+ atd. Jen se mi už nechtělo přeměřovat přes Adjust+ azimut. Zkoušel jsem to jen přes Fozgometer, ale i přes kalibraci mi vychází pořád divné výsledky, podle kterých by hrot na Miyajima musel být "kur*vsky" křivě nalepen. Ale kalibraci Fozgometeru jsem dělal přes zvukovku v ntb, tak předpokládám, že v tom by mohl být ten problém. No uvidím, zkusím si s tím ještě v brzké době pohrát a pak porovnat výsledky Fozgometer vs. Adjust+.
Pokud by měl někdo s Fozgometerem zkušenosti, budu rád za vaše postřehy. Díky!
Fozgometr byl jiz davno seznan jako zarizeni naprosto nepouzitelne. Pekny clanek o tom napsal Fremer na Analog Planet. Fozgometr hod do žmoly, vzdyt mas Adjust +! :clap:

https://www.analogplanet.com/content/fo ... wner-alert
Otázka k nastavení anti-skatingu:
Příspěvek o patro výš, je o tom, že podle ucha bylo nejlepší pro vyváženou stereobázi nastavit antiskating na 0. To já bych k přístupu k LP asi nikdy neudělal. Přijde mi to jako vytloukání klínu klínem... Podle mě je tam někde chyba (vyrovnání do vodováhy snad ani nemá smysl zmiňovat), a to buď vadná přenoska, poškozený anti-skating a nebo vadná geometrie uložení ramínka vůči rovině talíře. Já třeba na "Benzce" vidím, že když ji spustím (plně nastavenou) na zastavenou desku (všiml jsem si toho na čističi DS Audio ST-50), tak se cantilever mírně, avšak viditelně "ohne" směrem, jak ramínko tahá ven. Ale na točící se desce tento efekt vůbec není patrný. Skoro se až diví, že to při "0" anti-skating nevypadne při hraní z drážky.

Nevím, jsem amatér a saji tady informace...ale nerad bych sosal blbosti :-? ale klidně budu za blba :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:Fozgometr byl jiz davno seznan jako zarizeni naprosto nepouzitelne. Pekny clanek o tom napsal Fremer na Analog Planet. Fozgometr hod do žmoly, vzdyt mas Adjust +!
Já spíš článek vnímám tak, že je to nepoužitelné, pokud člověk neudělá přesnou kalibraci. A tu jsem udělal. Ale uvidíme, příští týden budu mít více času na hrátky s Adjust+, tak jsem zvědav na srovnání i na celkové přeměření. Mám verzi Adjust+ PRO a tam se dá nastavit a proměřit téměř vše. Jen je potřeba mít dostatek času a trpělivosti, protože např. ladění azimutu mi přijde jako neskutečná onanie. I když to vlastně platilo pro headshell s nastavováním kroků pomocí inbusu. Nyní u Graham to už bude snad trochu pohodovější práce. Určitě se pak o zkušenost podělím.

JAPEX
Antiskating podle nějaké poučky by měl být nastaven na stejnou hodnotu, jako cca přítlak, ale to podle mne nefunguje. Já jej nastavuji poslechem přes měřící desku.

PS: Amatéři, kteří v tom plavou jsme tu téměř všichni... Bohužel ti, jejichž příspěvky o analogu jsem zde i na jiných fórech před časem hltal, už tu nejsou. Tak si musíme nějak pomoci sami...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Při seřízení anti-scatingu je na něm nastaveno číslo, které se shoduje s číslem stejným jako je na přítlaku...ale gramy to nejsou, to vím.

Ale nastavit anti-skating na čistou 0 mi přijde jako hloupost. Fyziku oklamat nejde...jestli to tedy, při použití správného postupu, hraje šejdrem, tak musí, chce nechce, být přeci někde chyba?! Výš jak musí trpět vnitřní drážka na desce? :-? Navíc u dynamičtějších nahrávek musí mít hrot tendenci drážku opustit. Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Pokud to tak poslechově vychází, hloupost to podle mne není. Je o sladění systému, ramínka, přenosky atd.
Např. u mne:
U minulého gramofonu s přenoskou s přítlakem 1,7 mi poslechem vycházelo nastavení kolem 3.
U stávajícího mám na Grahamu přenosku s přítlakem 2,3 , ale nastavuji poslechem někde v rozmezí +- 0,75 (i když to je můj odhad, graham číslování nemá...)

Nastavení dělám pomocí desky HifiNews. Na straně 2 jsou tři testovací signály - na začátku, na konci a uprostřed a nastavení poslechem tak, aby byl ve všech drážkách tón co nejčistší. Ale pokud má někdo jiné doporučení, budu za něj rád!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

To jsi mě asi špatně pochopil. Já nemám namysli "rozumné" odchylky od předpokládaného nastavení, ale čistou 0.

PS: Jinak ta deska HiFiNews mi tedy zrovna jako etalon kvality moc nepřijde. ANALOGUE PRODUCTIONS THE ULTIMATE ANALOGUE TEST LP 180G se mi jeví o třídu lepší a signálově chudá Ortofon Test Record také...

Ale každý má metody jiné. Třeba ale nastavování anti-skatingu na slepé desce bez drážek je fakt úplně mimo... :smile:
Oldear

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Oldear »

Pár postřehů a zkušeností. Antiskating lze nastavit podle testovací desky jak píše zabiny007 ( těch desek existuje spousta ) podle zvuku, dále vůbec bych nezavrhoval speciální "čistou", resp. hladkou gramodesku ( někdo jako náhradní řešení používá dokonce CD, či lépe Laserdisc - starší vědí ). Funguje to bezpečně, pokud je nastaveno vše ostatní se zdůraznění přesné roviny do vodováhy. Další metoda je skutečně ta, že antiskating se nastavuje na stejné číslo jako přítlak přenosky. V mém případě na hladké desce, tak aby přenoska nejela ke středu, ani k okraji to odpovídá cca tomu číslu přítlaku přenosky. Nemusí to však být stejné u všech aparátů.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Čistá nula tam nikdy nebude, pokiaľ máš magnetický antiskating. Jeho nastavenie závisí predovšetkým od hmotnosti systému. Keď som mal na tom istom ramienku prenosku Ortofon Xpression, ktorá je mimoriadne ťažká a pracovala s prítlakom 2,6 p, antiskating som mal nastavený na čísle 3,7. Teraz mám mimoriadne ľahkú prenosku (7g) a antiskating je na 0. Ako si písal, aj ja sa pozerám na ohyb chvejky - pri 0 sa neohýba. Navyše viac extrémne ľahkých ramienok (teraz sa mi nechce hľadať ich značky) sa vyrába bez antiskatingu. Ak nastavím antiskating do teoreticky správnej polohy, t.j. na 2, zvuk mám posunutý doprava. Možno bude niekto namietať, že je to v predzosilňovači, v koncoch a pod., ale nie je. CD prehrávač hrá OK a pri nastavení na mono je zvuk presne v strede. Aj gramofón je presne vo vodováhe, aj ramienko je nastavené správne, prenoska tiež.
A ešte niečo: doporučované nastavenie, t.j. koľko je zaťaženie, tak také číslo antiskatingu nastaviť, je somarina. Tu sú práve tie zákonitosti fyziky. Číslo na antiskatingu je pre všetky prenosky, čo je blbosť. Odstredivá a dostredivá sila je priamo úmerná hmotnosti a hmotnosti prenosiek sa od seba veľmi líšia - nie iba prítlakom, ale hlavne hmotnosťou. Najlepšie sa antiskating nastavuje na čistej, bezdrážkovej platni.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

aretax píše: A ešte niečo: doporučované nastavenie, t.j. koľko je zaťaženie, tak také číslo antiskatingu nastaviť, je somarina. Tu sú práve tie zákonitosti fyziky. Číslo na antiskatingu je pre všetky prenosky, čo je blbosť. Odstredivá a dostredivá sila je priamo úmerná hmotnosti a hmotnosti prenosiek sa od seba veľmi líšia - nie iba prítlakom, ale hlavne hmotnosťou. Najlepšie sa antiskating nastavuje na čistej, bezdrážkovej platni.
S tímto posledním s tebou nemohu souhlasit. Dostředivá síla, která je právě kompenzovaná anti-skatingem není vůbec úměrná samotné hmotnosti přenosky, ale přítlačné síle a hlavně tvaru hrotu a jeho třením v drážce. Takže nastavovat anti-skating při tření pouze samotné špičky hrotu o hladkou podložku je, podle mě, blbost :angel: Tento stav totiž při přehrávání LP vůbec nenastává...

Ale naopak s vámi souhlasím, že díky různým tvarům hrotů, tedy různým třecím silám hrotu v drážce, se nemusí obecně rovnat stejné číslo nastavení přítlaku a anti-skatingu navzájem. Ale 0 je prostě nula, a je fuk, jestli je anti-skatinkg na péro nebo na magnet (bývají tam navzájem se otáčející magnetické kroužky)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jak píše Aretax, jsou i taková ramínka, která antiskating vůbec neřeší, tedy je u nich 0... Tuším, že se jedná u lehká unipivot, ale jist si tím nejsem a teď to narychlo nikde nemohu dohledat. Večer na to zkusím schválně kouknout.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

zabiny007 píše:Jak píše Aretax, jsou i taková ramínka, která antiskating vůbec neřeší, tedy je u nich 0... Tuším, že se jedná u lehká unipivot, ale jist si tím nejsem a teď to narychlo nikde nemohu dohledat. Večer na to zkusím schválně kouknout.
To se ale nevylučuje s tím, co jsem tu psal. Navíc to, co jsem popisoval, se týká pouze radiálních ramínek. Tady jde prostě jen o krouživý pohyb diamantového "střepu" v drážce kolem jedné osy (ložiska uchycení ramínka)... :smile:

Unipivot (okraj mého zájmu) hifi (či high end) radiální ramínka sice neznám, ale pokud existují, tak to vůbec neznamená, že když se něco takového vyrábí, tak je to k něčemu dobré! Tangenciální ramínka to mají jinak...vedení hrotu není uchyceno k jednomu otáčivém bodu.
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Sašo, sorry za OT :cool:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

JAPEX:
https://www.audio-markt.de/_markt/item. ... 0566271411&
Jeden z mnohých príkladov. Čo sa týka tej 0 pri magnetickom antiskatingu, aj keď nastavíš 0-vú polohu, vždy tam bude nejaký magnetizmus a práve tá čistá testovacia LP Ti to dokáže. Asi som sa v predchádzajúcom príspevku zle vyjadril, ale do zaťaženia cca 2p ho nemá zmysel riešiť. Pri vyššom nastavení prítlaku je to o inom. Súhlasím s Tebou, že efektívna hmotnosť sústavy (rameno + prenoska) by nemala mať na dostredivú silu vplyv, ale iba v teoretickej rovine. V praxi má. Skús si tú istú prenosku nainštalovať na 2 rôzne ramená a zistíš, že nastavenie antiskatingu je úplne iné na každom z nich. Nechcem tu nikomu radiť, čo má urobiť, je to každého osobná vec, ale ja nastavujem antiskating nasledovne:
1. na testovacej hladkej platni
2. vizuálne - lupou skontrolujem, či je pri "zábere" chvejka kolmo na LP, resp. či sa po spustení na LP neohne do strany
3. akusticky - podľa rozloženia stereobáze na viacerých záznamoch.
Teŕia sa málokedy zhoduje s praxou.
Saša, myslím, že tieto príspevky nie sú veľmi mimo tému, nakoľko je Tvoje vlákno prevažne o gramofónoch. Ale ak áno, ospravedlňujem sa.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jen sem pište cokoliv, co je k tématu gramofon, nemám s tím problém, právě naopak. :thumbup:

Add nastavovací desky
Ano, taky jich mám více (asi 6), ale málokterá se dá použít bez dodatečných měřících přístrojů. O tom, že HifiNews není nejpřesnější se již psalo, ale pro moji potřebu nastavení antiskatingu slouží dobře...

Japex - Add Unipivot
Myslím, že Unipivot tak špatný není, když jej řeší spousta firem. Mimochodem, i Graham Phantom je v podstatě unipivot (i když konstrukčně se jedná - jak jsem se dočetl - o obrácený Unipivot s magnetickou fixací).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

zabiny007 píše:Jen sem pište cokoliv, co je k tématu gramofon, nemám s tím problém, právě naopak. :thumbup:

Add nastavovací desky
Ano, taky jich mám více (asi 6), ale málokterá se dá použít bez dodatečných měřících přístrojů. O tom, že HifiNews není nejpřesnější se již psalo, ale pro moji potřebu nastavení antiskatingu slouží dobře...

Japex - Add Unipivot
Myslím, že Unipivot tak špatný není, když jej řeší spousta firem. Mimochodem, i Graham Phantom je v podstatě unipivot (i když konstrukčně se jedná - jak jsem se dočetl - o obrácený Unipivot s magnetickou fixací).
Sašo, to že je unipivot na okraji mého zájmu automaticky neznamená, že je špatný! Já znám prakticky jenom jeden, a to na gramofonech VPI...
Ale s unipivotem bez anti-skatingu jsem se ještě nesetkal.
P.S.: o Tvém ramínku říkat něco jiného, než chválu, by byl hřích :!:

aretax: k bodu 1, jsem se už vyjádřil, s bodem 2, se zabývám opakovaně znovu a znovu i po "úspěšném" nastavení, se kterým jsem "spokojen" a bod 3, no to je něco (!), to zkoumám furt :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Mám nějak zafixováno, že právě u některých VPI ramen antiskating chybí... Zkusím to někde dohledat.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

dokud neni spona soumerna, neni soustruh serizen

pardon
neni placka, neni highend
Odpovědět