Krytky konektorů (noise stopper)

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Frogyman »

Ještě raději pohled na konektory v preampu..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Federmann »

zabiny007 píše:Tak jsem zmaten... že nelze zapojit špatně[/img]
Je to mnohem složitější než se zdá, jak je na obrázku vidět, GND má pevnou pozici, ale co vidět není, že má taky kostru a ta může být připojena či nepřipojena, takže "Krytky konektorů (noise stopper)" mohou být připojeny ke GND a jen stínit vstupy, mohou taky zkratovat kostru s příslušným pinem, pak záleží jak je zapojen samotný vstupní XLR, zda má kostru připojenou a jak, a jaký kryt konektoru máte, který pin připojuje a či je vůbec pin s kostrou krytu spojen, takže obecná rada zde není možná :mrgreen:

A máme tu hned několik neznámých:
-XLR má či nemá připojenou kostru?
-XLR pokud má připojenou kostru, je připojena na stínění, signálovou zem či skříň?
-Kryt konektoru má pouze jeden pin a ten je do zdířky 1, 2 či 3?
-Kryt konektoru má spojený pin s kostrou či nikoliv?
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
JAPEX

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od JAPEX »

Všechny XLR konektory mají skutečně GND na pozici 1.
Vzhledem k povaze, proč existuje právě XLR, tak zkratovací kolík pouze na pozici 2 či 3 mi nedává smysl (i kdyby byl propojen GND s pláštěm konektoru)! :-?

Ale i Cardas to tak má...DB bude určitě vědět!
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od F2014 »

zabiny007 píše:Tak jsem zmaten... Zde se píše, že kolik do GND a že nelze zapojit špatně, mne přišla zásilka a mohu zapojit jediným způsobem - kolík do pin 3. Tak jsem to raději nezapojil a prosím o radu - co s tím?
@zabiny007: Mně přisly 2 XLR klobouky a každý měl pin někde jinde :smile: . Dal jsem to do mrazáku a potom bylo možné bílým vnitřkem, ve kterém je zapíchnutý pin, nejen volně otáčet, ale úplně jej vyjmout.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Frogyman »

Fadermann
umím odpovědět jen na poslední dvě otázky:
- ano, pouze 1 PIN
- ano, PIN je propojen s celým krytem

F2014
- díky, inspirován tvým popisem výše jsem hned jeden hodil na mrazák a opravdu pak jde s tím manipulovat a otočit do požadované polohy. Je tedy opravdu správné dát kolíček na zem, tedy PIN 1?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Federmann »

GND bude zbytek stínit, pokud je však XLR kostra připojena, bude jej i zkratovat a výsledek může být diametrálně jiný.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
JAPEX

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od JAPEX »

Takže rozklíčováno: kolík pouze do GND "1"

:arrow: (takže jenom tomu Číňanovi to při vyrobě přišlo divné, že to je šejdrem, tak to dal prostě na střed :mrgreen: )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Dieter Burmester »

No jak sami vidíte, slušný XLR samičí konektor má nejen zámek proti nechtěnému vytažení, ale také malou ''vystouplinku'' tak, aby nebylo možné samce zapojit jinak, než kolíkem do GND. Předpokládá to ale, že na stopperu bude malý výřez (a vzhledem k čínské produkci) i samotný kolík ideálně na správném místě :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Frogyman »

Tak asi Číňan ve Viborgu už měl těch objednávek po dvou/třech ks do ČR/SK dost a trochu zasabotoval přehozením kolíčku do PIN3.
Naštěstí se na ty frcky v mrazáku našlo místo, kolíčky jsou pootočeny a čekám na vyrovnání teplot, ať mohu aplikovat :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PavelDosko »

ted jsem na poste vyzvednul XRL caps od Acrolink, kolik to ma tam kde Cardas, tak su klidne ... :-)

Obrázek
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Pytell »

Ano jak píše Federmann na pinu č.1 je zem ( ground ), ale je zde více neznámých jak je to uvnitř aparátku.

Osobně používám, krytky bez pinu několik let na všechny neobsazené vstupy i výstupy, ve zvuku jsem nic nepozoroval , ale proti prachu super :

https://www.audioquest.com/accessories/ ... opper-caps
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PavelDosko »

zabiny : uz se ti to Saso zahralo nebo byl vybuch ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Frogyman »

Hraje to, nic nevybuchlo, ani se nezakouřilo. Ufff :cool:
Přínos na "první dobrou" neslyším, ale ucpávky zůstanou, spíš ještě budu RCA dokupovat, nějak jsem to špatně odhadl... Myslel jsem, že 3 sady á 12ks budou stačit a ono ne... Udělal jsem totiž minimalizaci propojení - nechal jsem jen ty cesty, co opravdu používám a ostatní zrušil... Třeba z DB32 do SP33 jsem měl propojení 2x HDMI + stereo XLR i RCA + 5.1 v RCA. Nyní zůstalo jen 2x HDMI+1x XLR... Zbytek je potřeba ucpat! :mrgreen:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:Ještě raději pohled na konektory v preampu..
Fotka sa Ti podarila !! Ako máš zapojený anál?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od lidumil »

Anál? No jak? Tím tenkým dovnitř ale musíš to hodně namazat.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Frogyman »

Spíš to vypadá jako pohled do úst nějakého "IN" rapera či návštěvníka z východu :silent:
(sakra, musím od prachu utřít i konektory...)
IMG_20181022_215809_resized_20181022_100044767.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od zatty »

[quote="zabiny007"]Spíš to vypadá jako pohled do úst nějakého "IN" rapera či návštěvníka z východu :silent:
(sakra, musím od prachu utřít i konektory...).... Pekne osazeno,hned to vypada lepe \m/
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Federmann »

Vidí, že konektorů není nikdy dost a krytky by se mohly prodražit :mrgreen:

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Že bych si zašpuntoval i procesor :smile:

Obrázek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PavelDosko »

chcete vicekanal tak trpte :razz:
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od zatty »

terahera píše:Že bych si zašpuntoval i procesor :smile:

Obrázek
neni jednodochusi odpojit desky kteremse nepouzivaji :-?
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PavelDosko »

se v tech narecich ztracim
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše:Že bych si zašpuntoval i procesor :smile:
Levneji vyjde zrusit multikanal :smile:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od JAPEX »

Jestli není škoda to vůbec do toho zesilovače strkat :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Roman2

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Roman2 »

Mám je taky na jednom volném vstupu do předzesilovače.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Japex
Tak to je ale velká nádhera,jak od klenotnika :thumbup:
To bych dal zesak obráceně,ať jdou pěkně vidět :lol: I když Luxman je krasavec i ze předu,takže bych to střídal obden :angel:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Včera mi dorazili XLR stoppery Viborg z pozlátenej medi. Doteraz som mal tie isté, ale potiahnuté rhodiom. Je to naozaj ťažké uveriť, ale rozdiel vo zvuku je výrazný. Rhodiové hrajú veľmi presne, čisto a vzdušne, predovšetkým vo výškach a vyšších stredoch. Basy sú štíhlejšie, presnejšie, ale menej výrazné. Zvuk pri použití pozlátených stopperov je mohutnejší, dôraznejší na basoch a nižších stredoch. Naozaj je ťažko sa rozhodnúť, ktorý typ mi viac vyhovuje. Na rock, orchestrálny jazz a symfonický orchester sú lepšie pozlátené. Pre akustický jazz zas rhodium. Ale kto to má stále meniť?
Skratovacie mi absolútne nevyhovujú. Zvuk ostane sterilný, bez života. Aj keď jednotlivé nástroje hrajú presne a detailne, výsledný zvuk je akoby bez života. Neviem to presne definovať, ale nebaví ma to počúvať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Já mám ty pozlacené a spokojenost,rhodiové ani jiné radši nezkouším,protože jsem přesně věděl,co by následovalo a dopadl bych jako ty :angel: Takhle nemusím spekulovat,co je lepší :angel:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PítrsPraha »

Taky jsem poridil, zaspuntoval a nezaznamenal zadny rozdil :-) .

Aspon se neprasi na konektory ;-) .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Jeliman nautilus »

A nebolo by lepšie rovno to prelepit maliarsku páskou ? Účel to splní tak či tak . Prach sa nedostane , len pozor na tzv inteligentne 24h pásky . Po uplynutí 24h sa odlepia samé. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Jeliman nautilus píše:A nebolo by lepšie rovno to prelepit maliarsku páskou ? Účel to splní tak či tak . Prach sa nedostane , len pozor na tzv inteligentne 24h pásky . Po uplynutí 24h sa odlepia samé. :thumbup:
Tie inteligentné lepiace pásky asi s Tebou nemajú veľa spoločného, že? Aspoň nie v tej podstatnej vlastnosti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:Tak asi Číňan ve Viborgu už měl těch objednávek po dvou/třech ks do ČR/SK dost a trochu zasabotoval přehozením kolíčku do PIN3.
Naštěstí se na ty frcky v mrazáku našlo místo, kolíčky jsou pootočeny a čekám na vyrovnání teplot, ať mohu aplikovat :lol:
Uvažoval som nad tým, čo píšeš. Viborg dáva kolík do PIN 3, teda do "živého" PINu, teda vlastne stopper prepojí zem so živým vstupom a XLR vstup skratuje. Na druhej strane Cardas a Audioquest davajú kolík do PIN 1, teda vlastne nič neskratujú, iba sa prepojí zem zo zemou. Teda sa nejedná o skratovaciu záslepku. Pri cinchových stopperoch je jednoznačne prepojený živý vstup so zemou, teda vstup sa skratuje. Skúšal som XLR záslepky Viborg najprv v pôvodnom stave, teda v PIN3. Zvuk bol čistejší, ale "tenší". Potom som ich podľa Tvojho návodu prehodil do PIN1 a nakoniec som kolík vybral a použil iba krytku. V posledných dvoch prípadoch bol zvuk rovnaký (mne osobne viac vyhovuje bez skratovania a to aj v prípadoch XLR aj cinch).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět