Rudy Linka

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

V posledních létech jsem objevil výbornou hudbu Rudyho Linky a proto bych ho zde rád představil.
Rudy Linka se narodil v roce 1960 v Praze a kromě toho, že je vynikající jazzový kytarista, tak je i skladatel, aranžér a producent. Rudy začal hrát na housle ve věku pěti let a o devět let později přešel na kytaru.
V roce 1980 se přestěhoval do Švédska, kde pokračoval ve studiu klasické i jazzové kytary a skladby. V roce 1985 získal stipendium Jim Hall a studoval na Berklee College of Music v Bostonu a v roce 1986 získal stipendium na Nové škole v New Yorku. Rudy studoval s třemi legendárními kytaristy v oboru: Jim Hall, John Abercrombie a John Scofield. Po desetiletích studií našel vlastní hlas, který dnes označuje hudbu Rudy Linky.
Rudy má v současné době pořad v Českém rozhlase s názvem "Přímá linka" a vlastní televizní show "Linka" v České televizi.
Rudy je zakladatelem a uměleckým ředitelem mezinárodního hudebního festivalu Bohemia JazzFest, který se koná každý červenec dva týdny v několika městech v Česku. Akce každoročně přiláká více než 90 000 návštěvníků.

http://www.rudylinka.com/


Diskografie:
Rudy Linka Quartet - 1991
News From Home - 1992
Mostly Standards - 1993
Live It Up - 1994
Czech It Out - 1995
Always Double Czech - 1997
Emotions In Motion - 1999
Just Between Us - 2000
Every Moment - 2001
Simple Pleasures - 2002
Trip - 2005 (Rudy Linka Trio)
Lucky Southern - 2006
Jazz Collection
Beyond The New York City Limits - 2006
Songs - 2008 (spolu s Paulem Motianem a Larrym Grenadierem)
Re:connect - 2012
Acoustic and Electric RETROSPECTIVE (2CD) - 2014
American Trailer - 2017
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Ještě bych doplnil alba
Acoustic and Electric RETROSPECTIVE (2CD-2014)
American Trailer (2017)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše:Ještě bych doplnil alba
Acoustic and Electric RETROSPECTIVE (2CD-2014)
American Trailer (2017)
Ahoj,
díky za opravu, už jsem to doplnil. Na jeho stránkách je možnost některá CD zakoupit, ale ty starší jsou asi již rozebrány.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Já jsem si s nim psal a ty první alba nejsou a asi ani nebudou a pravě proto je skvělé koupit to 2CD je tam spoustu starších skladeb a navíc to je krásně udělané se spoustou fotek, ale dá se koupit jen u něho na stránkách.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

http://www.rudylinka.com/
Tady na jeho strankách jsou k shlédnuti i jeho několika dílný pořad co běžel na ČT ART a spoustu dilu pořadu co dělá pro rádio Vltava, oboje mužu doporučit.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... a-je-droga
A tady je teměř hodinový dokument RUDY LINKA: KYTARA JE DROGA co běžel na ČT ART
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Frogyman »

PGH píše:..... pravě proto je skvělé koupit to 2CD je tam spoustu staršich skladeb a navic to je krátasně udelané se spoustou fotek ale dá se koupit jen u něho na strankách.
Anebo na koncertě :-)
Rudy Linka.jpg
Jen škoda, že American Trailer vyšel na LP v tak omezeném nákladu, že byl hodně brzo vyprodán a na mne se nedostalo...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Těch LP bylo fakt malo asi jen pár stovek, kamarad si ale koupil i CD protože LP je asi o 3 skladby kratší. Já mám zase podepsané CD SONGS.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Frogyman »

PGH píše:Těch LP bylo fakt malo asi jen pár stovek, kamarad si ale koupil i CD protože LP je asi o 3 skladby kratší. Já mám zase podepsané CD SONGS.
JJ, také jsem nakonec na koncertě koupil a nechal podepsat CD American... Osobně bych totiž stejně ve finále - pokud by to šlo - koupil oboje... :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

To LP má hlubší a jakoby prokreslenější bas ale cd má zase o něco lepší prostor ale oboje hraje v rámci svého formátu vyborně.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

Zatím mám jen dvě CD, Beyond The New York City Limits - 2006, Re:connect - 2012, obě výborné jak hudebně, tak i zvukově. Tady je vidět jak to může vypadat, když se muzikant zajímá i o zvukovou stránku nahrávky.
PGH, celkem jsi mne navnadil na tu dvoudesku Acoustic and Electric RETROSPECTIVE ^:)^
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Nevahej a objednej je parádní a ten obal s knížkou je super udělaný.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

Včera na koncertě se mi podařilo koupit dvou CD Rudy Linka - Acoustic and Electric RETROSPECTIVE. Respektive před koncertem při vstupu, kolega, který zaváhal a chtěl ho koupit po koncertu už jej nesehnal, tak jsme ulovili alespoň podpis. Dnes jsem desku poslouchal a PGH měl pravdu, je to vynikající. Jsou tam opravdu všechny jeho pecky a kvalita provedení (i zvuk) je úžasná včetně 100 stránkového bukletu. Snad jen jedinou pihou na kráse jsou ty CD vložená přímo do papírových obálek bez nějakého přebalu, takže jsem ihned po vybalení použil originální, mikroténové obaly na CD Japan. Jinak ten papír umí časem CD pěkně poškrábat.
2018-11-05 15.47.05.jpg
2018-11-05 16.00.52.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PavelDosko »

4 alba jsou na Supraphonline
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Kde se daji ty mikrotenove obaly na Japan CD koupit.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

PavelDosko píše:4 alba jsou na Supraphonline
Ale jen jako Flac. Ale konkretně tyto CD jsem ještě stihl koupit. Flac použivam pouze pro informaci jaké to je a pak chci CD nebo vyjimečně LP.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PavelDosko »

mel bys nekdy prijit, chlape ...
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Určitě přijdu ale zatim nevim kdy, náhodou jsem šel kolem tvého domu tak už bych i trefil. On ten flac hraje gocela dobře i u mě doma ale ja potřebuju tu nahrávku fyzicky vlastnit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše:Určitě přijdu ale zatim nevim kdy, náhodou jsem šel kolem tvého domu tak už bych i trefil. On ten flac hraje gocela dobře i u mě doma ale ja potřebuju tu nahrávku fyzicky vlastnit.
S tím se naprosto ztotožňuji :thumbup:

PGH píše:Kde se daji ty mikrotenove obaly na Japan CD koupit.
Obaly mám už delší dobu od jednoho kamaráda, tak nevím kde to kupoval. Zeptám se.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PavelDosko »

mate pravdu, chlapi, napriklad takove telefonovani z budky je oproti mobilu neuveritelne intimni zazitek a radost z preskakujici desky nebo slozite sehnaneho titulu ktery ovsem vznikl na dosluhujici matrici je nesdelitelna. Hlavni je ze nas to bavi, chodime po koncertech a poslouchame doma (ja tedy ted mam kus aparatury fuc tak jsem nervozni :smile: )
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Dasta »

Obaly na Japan vinyl repliky kupuju na burze ve Vídni. Prodávají se v balení po různém množství, nejmenší množství je 10 ks. za 5 euro.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Jasně že hlavní je aby nas to bavilo a pak už je jedno z čeho to hraje jestli flac, CD, LP nebo pásek. Mam dva kamarády jeden upřednostnuje LP a má jich několik tisíc a druhy flac a oběma to hraje skvěle. Já mám jako hlavní zdroj CD/SACD a LP a Flac jako doplněk i když jednu dobu jsem z PC poslouchal téměř pořad ale zase jsem se vratil k CD co mě pan Vrána poladil aparaturu.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Rudy Linka

Příspěvek od lidumil »

PGH píše:Kde se daji ty mikrotenove obaly na Japan CD koupit.
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4 ... +&_sacat=0
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše:Kde se daji ty mikrotenove obaly na Japan CD koupit.
Mají je i v prodejně CD v Ostravě (stojí 4,- Kč/ks), odkaz na prodejnu TNT:
https://www.tntshop.eu/obaly/obal-cd--- ... eny-detail
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Mark Levinson píše:
PGH píše:Kde se daji ty mikrotenove obaly na Japan CD koupit.
Mají je i v prodejně CD v Ostravě (stojí 4,- Kč/ks), odkaz na prodejnu TNT:
https://www.tntshop.eu/obaly/obal-cd--- ... eny-detail
Díky moc!
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

Nevíte někdo jestli se dá někde koupit deska "Always Double Czech!"? Na jeho stránkách je již vyprodaná a není k sehnání ani na jeho koncertech, podle poslechu vzorků na Tidalu se mi album hodně líbí a chtěl bych ho mít doma.
I na stránkách Allmusic je velmi dobře hodnocená: https://www.allmusic.com/artist/rudy-li ... iscography
Mark Levinson
Bond 007 alias Monte

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Kdo to vlastně je Rudy Linka ? Přečetl jsem si na Wiki jeho životopis, kdo si mohl chodit před rokem 1989 půjčovat LP na americkou ambasádu ? Jako rocker nebudu posuzovat jazz :cool:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Tak desky si tam chodil pujčovat muj Pražský bratranec (já jsem si je od něj nahrával) tehdá student VŠ, možná ho pak sledovala stb ale co vím nikdy problem neměl.
Jenyk
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2014 10:34

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Jenyk »

Šlo to volně, ale....jednou jsem tam šel na výstavu o Space Shuttle. Při odchodu u mne zabrzdila Volha a týpek se z auta moc přátelsky vyptával, co to tam je a jestli se mi to líbilo. Výstava o raketoplánu, ano, jdi se podívat sám a neotravuj. Zatáhl okénko a odjel. Hned jsem se cítil bezpečněji :evil:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

Bond 007 alias Monte píše: 15 lis 2019 22:20Kdo to vlastně je Rudy Linka ?
Vlastíku,
Rudy Linka je výborný jazzový kytarista, který vydal mnoho alb (viz. první příspěvek). Mimo jiné v ČT zajímavý seriál, který se zaměřuje na různé osobnosti z oblasti hudby (v každém díle jeden host). Nyní běží druhá série na ČT Art vždy v pátek večer kolem 21. hodiny. Včera byl velmi pěkný díl, hostem byl p. Suchý. Lze to i zpětně prohlédnout na stránkách ČT nebo Smart TV a to včetně první série.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11687510498-linka/
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Musím reagovat, už běží třetí řada a všechny dily se daji shlédnout na stránkách právě Rudyho Linky.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše: 23 lis 2019 18:15 Musím reagovat, už běží třetí řada a všechny dily se daji shlédnout na stránkách právě Rudyho Linky.
Díky za opravu, samozřejmě běží třetí řada. Jsem se přepsal, omlouvám se.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes má Rudy Linka narozeniny, krásných a kulatých 60, tak přeji vše nejlepší a hlavně hodně zdraví a štěstí.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Já se k blahopřání připojuji.
Rudymu v těchto dnech vychází knížka co napsal o svém životě.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

Již čtvrtá série úspěšné hudební talk show Linka opět přináší desítku českých i zahraničních hostů, kteří s moderátorem a uznávaným jazzovým kytaristou Rudym Linkou vedou přirozený a přátelský rozhovor nejen o muzice.
V nové sérii tentokrát vystoupí pestrá řada významných hudebních osobností, jako jsou například Václav Neckář, Vladimír ’’Guma’’ Kulhánek, Lenka Filipová, Vojtěch Dyk, Dan Bárta, Debbi Kahl, Vladimír Merta, Ivan Mládek a další.

První díl je 2.10.2020 ve 20:15 hodin na ČT Art, prvním hostem je Václav Neckář.
Mark Levinson
roberts
Příspěvky: 29
Registrován: 08 zář 2017 20:54

Re: Rudy Linka

Příspěvek od roberts »

Jedno starší cd R. Linky na bazaru
http://shop.cdkrakovska.cz/cs/37952-rud ... czech.html
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Rudy Linka

Příspěvek od PGH »

Čtvrtá serie pořadu je už nic moc hlavně hosté Mládek, Šporcl a další a to vaření madam Linkové.
Čekal bych že tam bude Deczi, Koubková, Roman Pokorný, David Doružka, Emil Viklický a další...
Jestli bude pátá serie tak se bojim že bude už hlavně o vaření a kutilství.
Jo a mužete si koupit hrneček na jeho stránkách kus za 300 nebo dva za 550 plus 150 doprava.
Zde odkaz https://www.rudylinka.com/cd-shop/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rudy Linka

Příspěvek od Mark Levinson »

V dnešním díle hudební talk show Rudyho Linky bude hostem Peter Lipa, Slovenský jazzman. Na to se docela těším.
4.12.2020 ČT Art ve 20:15 hodin.
Mark Levinson
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Rudy Linka

Příspěvek od jupol »

Mark Levinson píše: 04 pro 2020 13:08 V dnešním díle hudební talk show Rudyho Linky bude hostem Peter Lipa, Slovenský jazzman. Na to se docela těším.
4.12.2020 ČT Art ve 20:15 hodin.
Super, dík za tip... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Rudy Linka

Příspěvek od dvader »

Právě Rudovi vyšla něco jako autobiografie:
https://www.booktook.cz/p/rudy-linka-na ... u-vzdycky/

Už jí mám doma, vypadá parádně!
Odpovědět