Krytky konektorů (noise stopper)

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od RoGi »

aretax píše:Najlepšie mi hrá pôvodná verzia - pozlátená meď bez skratovania. Rhodiové mi hrajú tenšie s väčším dôrazom na výšky, ale menej vzdušne. Podotýkam, že sa jedná o zvuk u mňa. U inej zostavy to môže byť úplne iné..

takze tym myslis ,ze iba krytka, bez tej ,,palicky/stopky,, vnutri ?! Nebolo by potom teoreticky jedno dat tam plastovu ?
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Asi nie. Ako som písal, rozdiel medzi zakrytým a nezakrytým konektorom je počuť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od matori »

aretax
Nejsem technokrat, ale toto se mi moc nezdá. U mne hrají desky, cd, a soubory z disku, ale "kovové štuple" mi ještě nic nezahrály. To už musí být opravdu.... ~x( Ještě rada* vrazil jsem tam korkové zátky. No paráda. A ty od chardoné to provzdušnili víc jak od rulandy. Ta ale byla lepší jak veltlín, ten byl jak pod dekou. Zítra zkusím nějaký od slivovice a věřím, že to nabasuje. =))

Proboha proberte se.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od daliborr »

%-( Držím :silent:
JAPEX

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od JAPEX »

:cool: taky už mám dva. Vyzkouším zítra :roll:
IMG_5137.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

JAPEX píše::cool: taky už mám dva. Vyzkouším zítra :roll:
ale jsou pěkné a to jde :thumbup:
JAPEX

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od JAPEX »

...asi tak ňák =))
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

matori píše:aretax
Nejsem technokrat, ale toto se mi moc nezdá. U mne hrají desky, cd, a soubory z disku, ale "kovové štuple" mi ještě nic nezahrály. To už musí být opravdu.... ~x( Ještě rada* vrazil jsem tam korkové zátky. No paráda. A ty od chardoné to provzdušnili víc jak od rulandy. Ta ale byla lepší jak veltlín, ten byl jak pod dekou. Zítra zkusím nějaký od slivovice a věřím, že to nabasuje. =))

Proboha proberte se.
Nechceš sa prebrať Ty? Ja nikoho nepresviedčam, aby mi veril. Skúsiš - neskúsiš je to iba Tvoj problém. Aj mne sa všeličo nezdá ale kým neskúsim, nehodnotím. Mne totiž nehrajú štuple, ale zosilňovač. Ak nájdeš také zátky od vína, čo Ti budú hrať, gratulujem. Prajem Ti v Tvojom hľadaní veľa šťastia. Určite bú mať silný účinok na zvuk, hlavne ak ich budeš v tej slivovici dlho močiť a potom ich hneď nasadíš. Víno neodporúčam, skorodovali by Ti kontakty (ak by stihli).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od valderon »

.. Po výstavě jsme se já a zabiny007 stavili u Aretaxe. Faktem je, že jsme si po výstavě hodně spravili chuť, protože Aretax má opravdu vymazlenou sestavu, která podává hudbu s perfektním projevem. Krásné prostředí poslechovky, fantasticky zvuk. Aretax je velmi zkušený hifista, který ví co říká. Vše má podložené svou vlastní zkušeností. Jeho hudební lp ukázky nás opravdu přesvědčily o kvalitách sestavy a rozšířily naše hudební obzory :thumbup: Krom toho nám předvedl názornou ukázku stopperů. Nebudu popisovat přesný průběh co a jak, ale ikdyž jsem už pár, pro někoho, "nepochopitelných" věcí slyšel a něco jsem tušil a očekával, až tak velkou změnu jsem ovšem nečekal. Nechci v žádném případě vyvolat war, ale nechápu, jak někdo něco odsoudí, aniž by to slyšel. Bez zkušenosti. Jen od klávesnice? No nic, já jsem za tuto zkušenost moc rád. Tímto Aretaxovi znovu děkuji za příjemné přijetí, ukázku své sestavy i stopperů. Byl to pro mě zážitek...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Ďakujem za Vašu návštevu. Bolo to naozaj príjemné posedenie. Po vašom odchode som ešte aj stihol dokončiť maľovanie kuchyne, čiže aj rodina bola spokojná. Uži si tie "štuple" a napíš, ako sa u Teba prejavili. Naozaj som na to zvedavý. Sám som netušil, aký vplyv budú mať a hlavne, že je počuť taký rozdiel v ich materiáloch. Pretože tie rhódiové sa mi zdajú mierne ostrejšie, už som objednal pozlátené. Aj ja dám vedieť, čo to urobilo so zvukom, ale prídu asi až za mesiac.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od koudelka »

Tak jsem taky zakoupil :)

Obrázek
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Dieter Burmester »

Proti prachu dobry :thumbup:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od JAPEX »

Prach je pěknej prevít! :mrgreen:
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Valderon
A objednal jsi? :angel:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od valderon »

Terahera ;
Neobjednal, protože jsem od Aretaxe rca zaslepky dostal. Ne zkratovací, jen "špunty". Ovšem, opravdu mě to přesvědčilo. Sám Aretax je doporučuje právě před zkratovacími. Do oběda jsem poslouchal a "špuntoval". U mě se projevily větší čistotou hlavně středního pásma, větší prostor a hlasy blíže. Basy mírně tvrdší a přesnější. Jen někdy se mi zdál, například u klavíru, zvuk mírně zaostřený ve špičkách. Musím to pochopitelně poslouchat déle. Ještě jeden postřeh, a to, že můžu hrát víc nahlas, než předtím, aniž by se to rozsypalo. Určitě si objednám i xlr zkratovací.

Aretaxi, ještě jednou děkuji, jsem moc rád za možnost si to doma vyzkoušet.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

valderon píše:Terahera ;
Neobjednal, protože jsem od Aretaxe rca zaslepky dostal. Ne zkratovací, jen "špunty". Ovšem, opravdu mě to přesvědčilo. Sám Aretax je doporučuje právě před zkratovacími. Do oběda jsem poslouchal a "špuntoval". U mě se projevily větší čistotou hlavně středního pásma, větší prostor a hlasy blíže. Basy mírně tvrdší a přesnější. Jen někdy se mi zdál, například u klavíru, zvuk mírně zaostřený ve špičkách. Musím to pochopitelně poslouchat déle. Ještě jeden postřeh, a to, že můžu hrát víc nahlas, než předtím, aniž by se to rozsypalo. Určitě si objednám i xlr zkratovací.

Aretaxi, ještě jednou děkuji, jsem moc rád za možnost si to doma vyzkoušet.
Mierne by som Ťa poopravil - špunty doporučujem bez skratovania na mojej zostave. Na inom prístroji sa môžu lepšie osvedčiť skratovacie. Ako si počul, skratovacie XLR stoppery zvuk síce zaostrili, ale bol mierne "tenší". A ešte je aj rozhodujúci vkus poslucháča.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PavelDosko »

RCA osazeny, vliv u mne 0 tj. SPAudio P1 ma poctive oddelene neobsazene vstupy, necham to tam, je to hezci nez diry ... noise stoppery na XLR na ceste. Konec hlaseni
neni placka, neni highend
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Nie každý prístroj má dobre urobenú vstupnú časť (alebo aj zvyšok). Preto je vhodné kupovať také ktoré majú
poctive oddelene neobsazene vstupy
a nebude treba noise stoppery.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od RedBaron »

PavelDosko píše:RCA osazeny, vliv u mne 0 tj. SPAudio P1 ma poctive oddelene neobsazene vstupy, necham to tam, je to hezci nez diry ... noise stoppery na XLR na ceste. Konec hlaseni
Uf, to jsem si oddechl :lol:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od valderon »

A ty xlr zkratovaci, ta "tyčinka" se strká jedno kam, nebo to má pravidlo? Xlr má tři dirky, že? Takže do které ten čudlík patří? Omlouvám se za stupidní dotaz...
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Federmann »

Nejlíp GND
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od valderon »

Ono se mi jedná i o to, že Japonec to má jinak než Evropa. Mám zesilovač Luxman, kde se dá polarita přepnout právě kvůli kombinaci třeba s evropským zdrojem. Takže diky!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Dieter Burmester »

valderon píše:A ty xlr zkratovaci, ta "tyčinka" se strká jedno kam, nebo to má pravidlo? Xlr má tři dirky, že? Takže do které ten čudlík patří? Omlouvám se za stupidní dotaz...
To stejne zapadne jen do te spravne, protoze jinam to nepujde.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Bubuxin-KILBRU power píše:Nie každý prístroj má dobre urobenú vstupnú časť (alebo aj zvyšok). Preto je vhodné kupovať také ktoré majú
poctive oddelene neobsazene vstupy
a nebude treba noise stoppery.
Máš pravdu, nezáleží na zvuku, ale iba na tom, či majú poctivo oddelené neobsadené vstupy (ale ja ich mám aj na výstupoch, tak ako na to...). Ušetríš "majland" na stopperoch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše:
valderon píše:A ty xlr zkratovaci, ta "tyčinka" se strká jedno kam, nebo to má pravidlo? Xlr má tři dirky, že? Takže do které ten čudlík patří? Omlouvám se za stupidní dotaz...
To stejne zapadne jen do te spravne, protoze jinam to nepujde.
[-x
To není pravda,lze zastrčit do každé polohy!Já mám strceno v gnd
https://www.ebay.com/itm/2Pcs-Noise-Sto ... Sw9fRZxG9t
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Federmann »

Klíč by neměl dovolit zastrčit jinak :mrgreen:

Obrázek
Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše:
Dieter Burmester píše:
valderon píše:A ty xlr zkratovaci, ta "tyčinka" se strká jedno kam, nebo to má pravidlo? Xlr má tři dirky, že? Takže do které ten čudlík patří? Omlouvám se za stupidní dotaz...
To stejne zapadne jen do te spravne, protoze jinam to nepujde.
[-x
To není pravda,lze zastrčit do každé polohy!Já mám strceno v gnd
https://www.ebay.com/itm/2Pcs-Noise-Sto ... Sw9fRZxG9t
Tak to mas nejake osizene zatky, protoze jak spravne pise Federmann, XLR konektor je ze sve podstaty konstruovan se zamkem prave z toho duvodu, aby nedoslo k chybnemu zapojeni.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PavelDosko »

tak te Maro osidili o zamecek na XLR :-)
neni placka, neni highend
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

A mám pocit,že nebudu jediný osizeny :lol: A to i na mnohem dražších strojích :angel:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PavelDosko »

a tak mas stesti treba v necem jinem ... auto uz jsi opravil ?
neni placka, neni highend
Roman2

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Roman2 »

Koupil jsem také dvě sady XLR. Do výstupů CD playeru a vstupů koncového zesilovače. Po aplikaci sice trávu růst neslyším, ale jako prachovky jsou dobré. :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Robíme tu kovbojku zo stopperov. Niekomu pomôžu, inému nič neprinesú, niekomu zvuk poškodia - aj u mňa mali skratovacie stoppery negatívny vplyv na zvuk. Bol síce presnejší, ale "tenší" a menej vzdušný. Po odstránení skratovacích kolíkov nastal presný opak. Rozdiely boli počuteľné. Nebola to iba moja sugescia, ale pri skúšaní boli aj dvaja členovia tohoto fóra. Pretože na fórach je moderné používať pomenovanie "slepý test", tak napriek tomu, že sa dívali (u mňa sa návštevy môžu aj pozerať, ešte som nikoho neoslepil), nevedeli, čo som zapájal a odpájal.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od valderon »

Ano, a právě ta zkušenost mě přesvědčila, že to stojí za zkoušku, protože to u tebe bylo krásně slyšet. A "špunty" tebou darované mě přesvědčily i doma na mé sestavě, že to stojí za pozornost. Opravdu jsou to drobné v rámci sestavy, takže vlastně o nic nejde. A než objednám, tak se chci zeptat ještě na 1 věc. Na mém Oppo105d jsou i koaxial cinch. Technicky, na výstup jen "špunt", ale na vstup? Též jen "špunt" nebo zkratovací? Nejsem technik, nerad bych něco pokazil :???:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od F2014 »

Dieter Burmester píše:
terahera píše:
Dieter Burmester píše:
To stejne zapadne jen do te spravne, protoze jinam to nepujde.
[-x
To není pravda,lze zastrčit do každé polohy!Já mám strceno v gnd
https://www.ebay.com/itm/2Pcs-Noise-Sto ... Sw9fRZxG9t
Tak to mas nejake osizene zatky, protoze jak spravne pise Federmann, XLR konektor je ze sve podstaty konstruovan se zamkem prave z toho duvodu, aby nedoslo k chybnemu zapojeni.
Mně dnes dorazily od Viborgu tyhle dva páry:
https://www.aliexpress.com/item/Noise-S ... 93545.html
Takže mám dva samce a každý má zemnící pin v jiné poloze.

Taky jsem objednal tucet zkratovacich s oddělavacím pinem na cinche, tak to zkusím o víkendu poslechnout. To jsem teda zvědavý :smile:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Pytell »

Na digitál cinch používám několik roků toto : https://www.hifi-zubehoer.shop/oehlbach ... -20359.htm

Ale zkompletoval jsem si to sám ( stačí kvalitní Cinch a odpor 75 Ohm, kvalitní cín ) a máte to za pár kaček.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

valderon píše:Ano, a právě ta zkušenost mě přesvědčila, že to stojí za zkoušku, protože to u tebe bylo krásně slyšet. A "špunty" tebou darované mě přesvědčily i doma na mé sestavě, že to stojí za pozornost. Opravdu jsou to drobné v rámci sestavy, takže vlastně o nic nejde. A než objednám, tak se chci zeptat ještě na 1 věc. Na mém Oppo105d jsou i koaxial cinch. Technicky, na výstup jen "špunt", ale na vstup? Též jen "špunt" nebo zkratovací? Nejsem technik, nerad bych něco pokazil :???:
Ja mám aj na vstupoch iba "špunty". Skúšal som aj skratovacie, ale v predchádzajúcom príspevku som písal, že sa mi "stenčil" zvuk. Ale u Teba to môže byť ináč. Zapája sa na vstup skratovací, na výstup bez skratovania.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od F2014 »

Dneska jsem vyzkoušel v různých zapojeních krytky Viborg. Výsledek je ten, že mne to nechalo chladným a v systému to nebudu používat.

Takže pokud by měl někdo zájem s tím trochu experimentovat, tak je to na prodej (pište na SZ).

Mám 2 sady těchto (celkem 4 kusy):
https://www.aliexpress.com/item/Noise-S ... 4c4db15w82
XLR přišla se špatnou polohou trnu, a když jsem to zkoušel pootočit, trochu jsem to kleštěmi poškrábal. Nakonec jsem to dal na chvíli do mražáku a šlo to pak lehce natočit.

1 sadu (12ks) těchto:
https://www.aliexpress.com/item/12pcs-x ... 4c4db15w82
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem zmaten... Zde se píše, že kolik do GND a že nelze zapojit špatně, mne přišla zásilka a mohu zapojit jediným způsobem - kolík do pin 3. Tak jsem to raději nezapojil a prosím o radu - co s tím?

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět