Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Obecná diskuze o kvalitě zvuku a možnostech techniky.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PítrsPraha »

Je myslím zbytečný sem tahat zase porovnávání pinďourů ;-).

Každý na to má svůj pohled plynoucí z jeho zkušeností, všechny jsou stejně relevantní. A vzhledem ktomu, že ta vzájemná "přiměřenost" komponentů se nedá exaktně měřit či počítat, neexistuje žádné jediné správné řešení.

Je taky dobrý si uvědomit, že málokdo kupuje sestavu komplet najednou a "napořád". Mnohem přirozenější je postupný vývoj, kdy se s něčím začne, pak se vymění bedny, k nim dokoupí lepčí zesilovač, vymění se zdroj, u gramofonistů nastává laborování s různýma přenoskama, předzesilovačema, ramínkama atd. a cenové poměry se neustále přelévají sem a tam. Myslím, že si tím procházíme všichni... A každý lepší komponent zvuk zase posune. Zároveň posune i roli "nejslabšího" článku na jiný komponent. Posléze se vymění ten a pořád dokola :-).

Nejdůležitější ale je nezapomenout v tom hledání zvuku i poslouchat hudbu :-).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od motýl »

Ahoj. To se nedá celý hned přečíst a vstřebat vaše názory.
1. Rady začátečníkům. Omlouvám se všem, kteří hned napoprvé kupují audio za částku mého ročního platu. To sem nepatří. (neřešme kolik, jako zaměstnanec)
2. Pochybuji, že začátečník řeší více než CD přehrávač, zesilovač a bedny. Příspěvky na téma kvalita sinusoidy z Dukovan sem do tohoto příspěvku nepatří.
3. Všechno to vzniklo tak, že jsem z jedněch reprosoustav nemohl vypáčit basy. A hle-jiné CD a basy se dostavily.
Takže, pokud nenabasované cd pošoupnu korekcema na doraz a basy se objeví, je to (PRO MNE!) správně.
Když hodně nabasované CD pošoupnu korekcema na doraz a membrány skáčou ze svých košů, je to špatně.
4. Vím, že jsem HighEndforu, proč asi? Chci se něco dovědět a posouvat se výš a nějak ty vše názory přetavit do srozumitelnosti dalšímu začátečníkovi. Dobře, mám vyhlédnuté sloupky v ceně 60 000 Kč, takže, už mohu být členem highendfora?
5. Poměr kvalit komponentů byl příklad odjinud, mně vyhovuje. A nemám nic proti tomu , aby to bylo 1:1:1, když na to mám a líbí se mi to tak. Přes všechny názory o nevyužití potenciálu toho či onoho komponentu.
Naprosto bych to zjednodušil: Využít či nevyužít potenciál našeho sluchového orgánu. A nevyužít a být spokojený je taky možnost.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Jiri »

motýl

tak navštiv HIFI studia a některé členy fóra ať si naposloucháš sestavy co lze za celkovou tvoji uvažovanou investici pořídit a kup si přesně takovou odladěnou sestavu co se ti nejvíc bude poslechově líbit (ale ber v potaz obrovský vliv konkrétní akustiky místnosti). Dál už nic řešit nemusíš a jen posloucháš.

Pokud chceš jít cestou neustálého vylepšování ke špičkovému domácímu poslechu tak je to většinou dlouhá cesta a budeš to muset řešit komplexně (akustika místnosti, komponenty sestavy, napájení, kabeláž) a bude to stát peníze. Rozhodně potom doporučuji jít cestou 2nd hand přístrojů abys při následném upgradu moc neprodělal.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PavelDosko »

motyl - jake korekce, proboha ?
neni placka, neni highend
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PítrsPraha »

No, obdobím používání korekcí jsme si prošli asi většina.... Chce to jen čas, hodně poslechu a postupně se zlepšující aparát, aby každý sám došel k tomu, že technicky nedobrý zvuk korekce nevylepší - co se zanedbalo ve studiu, se na hotové nahrávce nedohoní.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od F2014 »

Nejlepší rada, kterou může začátečník dostat je právě ta, aby podobná fóra vůbec nečetl :razz:

Uznávám, to je trochu extrémní: Měl by je číst proto, aby zjistil, zda nemá někde poblíž ochotného hifi souseda a případně získal nějaká doporučení na hifi studia, kam si zajít. Případně se na fóru může dovědět, že místo CD přehrávače třeba vystačí jen se streamerem.

Co by zde rozhodně hledat neměl je:
- doporučení, co má smysl si koupit
- odpověď na otázku, co se mu bude líbit
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše:Je myslím zbytečný sem tahat zase porovnávání pinďourů ;-).

Každý na to má svůj pohled plynoucí z jeho zkušeností, všechny jsou stejně relevantní. A vzhledem ktomu, že ta vzájemná "přiměřenost" komponentů se nedá exaktně měřit či počítat, neexistuje žádné jediné správné řešení.

Je taky dobrý si uvědomit, že málokdo kupuje sestavu komplet najednou a "napořád". Mnohem přirozenější je postupný vývoj, kdy se s něčím začne, pak se vymění bedny, k nim dokoupí lepčí zesilovač, vymění se zdroj, u gramofonistů nastává laborování s různýma přenoskama, předzesilovačema, ramínkama atd. a cenové poměry se neustále přelévají sem a tam. Myslím, že si tím procházíme všichni... A každý lepší komponent zvuk zase posune. Zároveň posune i roli "nejslabšího" článku na jiný komponent. Posléze se vymění ten a pořád dokola :-).

Nejdůležitější ale je nezapomenout v tom hledání zvuku i poslouchat hudbu :-).
:thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PGH
Příspěvky: 3179
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PGH »

PavelDosko píše:motyl - jake korekce, proboha ?
Mam dva kamarady kteří maji super aparat ktery tady na foru ma jen velice malo lidi ale korekce jemně použivaji ale zaleži na nahrávce.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PavelDosko »

to asi nebude tento pripad ... no nic, bezim na koncertik
neni placka, neni highend
Oldear

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Oldear »

KOREKCE !
Audiofilské je samozřejmě bez korekcí a to se také dalo v minulosti bez problému aplikovat, většina nahrávek ( až na malé vyjímky ) byla zaznamenána stejně silně a hlavně tzv. rovně, to asi do roku 1995. Pak se s tím začalo laborovat. Dnes je na trhu spousta vydání nahrávek, ty starší rovně s mírným úbytkem na výškách, nové kromě zmršeného masteringu se slyšitelnou kompresí a převýškované. Jinak hrají nosiče CD, jinak SACD a úplně jinak různé Hi-Res a pod. Jak to poslouchat bez ekvalizace ? Nebo ty více ujeté neposlouchat vůbec ? Jak to řešíte? K tomu "bez korekcí", je také třeba dodat, že v tomto případě musí být tedy poslechovka vyladěna také do roviny a nebo je nutné použít např. Voicing, resp. Smooth, či jiné podobné udělátko.

Pokud bych si mohl přát, tak bych chtěl všechny zdroje zaznamenané v rovině a stejně silně a také poslechovku v rovině, která by zvuk již dále neovlivňovala. Pak přehrávat " bez korekcí " by bylo naprosto super a nejlepší možnost poslechu reprodukované hudby. Bohužel nežijeme v ideálním světě.

Používat ekvalizaci, no jak a na čem. U přístroje za 30000,- nepoužitelná - je to slyšet a zhoršuje to zvuk, u přístroje za 300000,- použitelná a bez negativnéího vlivu na zvuk. Vždy je možnost výběru. Už jsem to psal na sousedním foru ( pominu ty útoky a napadání ze snobismu atd. jsme snad na HighEnd Foru ), vlastním DG 58 a dodávám, že toto zařízení pracuje perfektně a plně to vyhovuje dnešní různorodosti nahrávek a možnosti jejich úprav bez vlivu na zvuk.

Citace z recenze: http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... hase-dg-58

"Než jsem si začal s Accuphase DG-58 hrát, zajímalo mne, jak moc zařízení samo o sobě ovlivňuje hudební signál. Prakticky každý DSP přístroj ho totiž zatím ovlivnil, bohužel k horšímu. Přes nepopiratelný přínos směrem k vyrovnanému frekvenčnímu průběhu to DSP nezvládají v časové doméně - posuny fází se promítají rozmazáním, ztrátou prostoru či jeho zkreslením nebo chybami v lokalizaci. Nevím, jak je naprogramovaná voicingová rutina u Accuphase, ale nic z těchto neduhů jsem neslyšel. A to je první nejlepší zpráva v tomto textu."

Takže u mně: většinu hraju bez korekcí pokud to nahrávka umožňuje, ty velmi špatné rovnou vyhazuji a některé s vadou, ale pro mně zajímavé se snažím korigovat za využití DG 58 do poslouchatelného stavu.
Naposledy upravil(a) Oldear dne 03 říj 2018 19:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PavelDosko »

Oldear : presne
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od aretax »

Oldear: :thumbup:
Korekcie majú slúžiť k tomu, aby nám vyrovnali frekvenčné pásmo. Všetky stroje sú síce navrhnuté tak, aby bolo frekvenčné pásmo vyrovnané, ale to neznamená, že ho aj v tom istom stave počúvame. Viac, ako 70% podiel na zvuku má akustika miestnosti. Môžeme mať akokoľvek vyrovnané frekvencie na prístrojoch, keď ich v miestnosti nepočujeme. Nie každý má možnosť si akusticky upraviť miestnosť. Čiastočne ho dokážeme vyrovnať nastavením frekvencií na zosilňovači (basy, výšky, príp. stredy), najlepšie je použiť equalizér. Akýsi hifi - purismus nie je na mieste. Ja síce nepotrebujem reuláciu frekvencií, ale mám slušnú posluchovku. Ak by mi však nejaké pásmo chýbalo, rozhodne by som neváhal ich použiť. Aj tie najdrahšie predzosilňovače a zosilňovače majú reguláciu minimálne basov a výšok. Tie doslova puristické predpokladajú úpravy posluchovky. Ten istý problém môže nastať aj pri dopasovaní napr. bední k zosilňovaču.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Oldear

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Oldear »

aretax
Nejsem magor, netřeba mně poučovat o poslechovce a k čemu slouží korekce, zbytek reakce si odpustím, protože si nejsem jistý, že chápeš o čem jsem psal, ale musím Tě závidět, že ve "slušné" poslechovce nepotřebuješ reguláciu frekvencí a tedy vlastníš všechny nahrávky zaznamenané v rovině. Já takové štěstí nemám.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od matori »

Opět se to zvrhlo v zástupný problém- korekce. Buď se mi něco líbí jak to je , nebo to není gut a přesto to poslouchám. A o cenách si pořád myslím svoje -ohledně poměru nákupu.
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od svartenatt »

Docela by mě zajímalo, jak korigujete kompresi dynamiky. To album s nízkou dynamikou neposloucháte, když není jiné alternativy a hudba se vám líbí?
Mám pár alb, kde je špatný zvuk záměrem autora, takže tady vám nerozumím.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Fidji99 »

Ja napriklad by som bez Optimizera vobec nevedel existovat.
A odporucam, kazdemu, co sa chysta investovat peniaze do seriozneho Pre/DAC, aby si ho vypocul.

Velmi vela sa dozvie o akustike svojej miestnosti, ako aj o o toma ako mu NAZOAJ hraje zostava.

Ked niekto o vymene kabla povie, ze "spadol zavoj", tak toto je "zmizla betonova stena".

"But whatever speaker I used, I’d describe the Amethyst as excellent therapy against runaway cable spending. In fact having correctly set up the Amethyst, it becomes plain idiocy to insert any expensive cables. Most cable enthusiasts use expensive cable to modify tonal balance and impulse response. And sometimes it really works. Why do you think a own a few precious meter of costly High Fidelity speaker cables? That said, these results could be had far more directly and efficiently with the Trinnov. In a certain way I’d actually suggest getting an Amethyst just to escape the madness of spending big on cables."

http://www.6moons.com/audioreviews2/trinnov/7.html

@Oldear, rozmyslal som nad, aj som pocul GD58, ktore je excelentna, ale nesedel mi ten Accuphase charakter do zostavy,
a ten TRINNOV dokaze trochu viac,
napr, time-domain korekciu, ak je treba, alebo nahratie osobneho audiogramu, niekolko sweet-spotov

+ hlavne ma Master Clock vstup/vystup, cize vies celu digitalnu cast retazca riadit jednym externym Master Clockom.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od aretax »

Oldear píše:aretax
Nejsem magor, netřeba mně poučovat o poslechovce a k čemu slouží korekce, zbytek reakce si odpustím, protože si nejsem jistý, že chápeš o čem jsem psal, ale musím Tě závidět, že ve "slušné" poslechovce nepotřebuješ reguláciu frekvencí a tedy vlastníš všechny nahrávky zaznamenané v rovině. Já takové štěstí nemám.
Oldear: vysvetlenie
Myslím, že Tebe musím vysvetliť môj príspevok:
1. K Tvojmu nicku som dal "palec hore", to je toto: :thumbup: , to znamená, že som s ním súhlasil (s tým príspevkom).
2. Ďalší odstavec nebol určený Tebe, lebo Ty všetko vieš a všetko poznáš..., ale bolo to iba moje zhodnotenie situácie pre ostatných čitateľov.
3. Fórum slúži k tomu aby sa každý mohol slobodne vyjadriť a nemusel sa na to pýtať Teba. To som urobil.
Či si, alebo nie si magor, to nechám, aby si zhodnotil sám. Ale že si vzťahovačný - to Ti píšem ja. Neviem, kde berieš to presvedčenie, že všetko, čo píšem sa týka iba Teba. Tí, čo u mňa boli vedia, o čom som písal. Čo sa týka nahrávok, nie všetky sú v rovine. Niektoré sú aj v kopcovitom teréne, prípadne na šikmine.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Oldear

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Oldear »

Fidji99
Jestli se o DG 58 zajímáš, tak si pročti jeho specifikace a principy činnosti a možnosti nastavení. Je to tam komplet, včetně Tvých výhrad a Master Clock - Fejs používá HS-Link i tady si to prostuduj, jak je to řešeno. Já tady nechci nikoho poučovat, už tak je to tady kritizováno.

Hlavně poslouchejte hudbu, nikoliv hluk.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PavelDosko »

panove, to se ale bavime o specializovanych zarizenich ne o puvodnim postu korekce doprava :-)
neni placka, neni highend
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Fidji99 »

Oldear píše:Fidji99
Jestli se o DG 58 zajímáš, tak si pročti jeho specifikace a principy činnosti a možnosti nastavení. Je to tam komplet, včetně Tvých výhrad a Master Clock - Fejs používá HS-Link i tady si to prostuduj, jak je to řešeno. Já tady nechci nikoho poučovat, už tak je to tady kritizováno.

Hlavně poslouchejte hudbu, nikoliv hluk.
Asi som sa nepresne vyjadril, pocuval som GD58 priamo oproti TRINNOVu, na tom istom retazci,
a vybral som si TRINNOV, ktory bol charakterovo blizsi mojmu vkusu a aparature.

Mna tieto veci velmi bavia, a bolo zaujimave vidiet, ako 2 firmy, jedna audiofilska a druha z korenmi v profesionalnej technike,
riesia rovnaku vec uplne inym sposobom a dopracuju sa k podobnemu vysledku.

Pointa mojho prispevku bola, ze apriori odsudzovanie korekcii, je asi nie uplne spravne. Je to rovnako relevantny sposob vylepsenia zvuku, ako kable, cerabally a podobne veci.

P.S. inac ten HS Link, to je proprietarne Accuphase riesenie? alebo sa tam daju nejako napojit aj externe Master Clocky?
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od F2014 »

@oldear, Fidji99: Oba přístoje vypadají zajímavě. Používáte je v digitální doméně před DAC anebo upravujete analogový výstup za DAC?

PS: Zkoušel jsem řešení pomocí SW Dirac a nějakého free generátoru filtru z měření v REW, ale nějak se mi nepodařilo vyrobit nic, co by se mi líbilo. Sice jsem dosáhl na první poslech lepší prostorovosti, ale celkově mi to nějak neladilo.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PítrsPraha »

Do diskuse o klasických korekcích bych zvukové procesory asi úplně nemotal - je to jiné zařízení s úplně jinými možnostmi.

Proč mně korekce nevyhoví nikdy? Protože fungujou příliš všeobecně. Pokud mám nějakou nevyváženou nahrávku, korekce třeba basová vytáhne baskytaru (to by bylo ok), ale spolu s ní i třeba nižší polohy mužského hlasu (to už není ok). Korekce neumí zasáhnout do proporcí jednotlivých nástrojů, na hotové nahrávce fungujou plošně. Tím (alespoň pro mě) zvuku vždy uškodí.

Někdy je ale opravdu těžký rozhodnout se, jestli u nahrávky, která by si zasloužila úpravu, jde o autorský záměr nebo méně schopného zvukaře....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od kychtax »

Já dělám korekce kablama. Asi žádné překvápko.hihih :clap:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od matori »

Omotáš kabel kolem krku, utáhneš a slyšíš kůry nebeské , z basu se stane fistule? =)) Dobrá korekce :thumbup:
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od svartenatt »

Řada highendistů by mělo navštívit psychiatra. Mnozí mají OKP v rozvinuté fázi.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Fidji99 »

F2014 píše:@oldear, Fidji99: Oba přístoje vypadají zajímavě. Používáte je v digitální doméně před DAC anebo upravujete analogový výstup za DAC?
Ten Trinnov Amethyst je preamp s DAC, a Optimimizerom k tomu.
Digitalne aj analogove vstupy aj vystupy.

Ja taham signal s network playera digitalne, a von analogovo do koncaku.
Ale vies tam spravit aj ADA konverziu, keby si chcel, tak funguje ten ich ST2, ktory sa dava medzi preamp a koncak.

Ale spat ku korekciam, mna nikdy nenapadlo korigovat nahravku. Podla mna korekcia je na to, aby hrala aparatura “Dobre”,
Cize v prebasovanej miestnosti stiahnem basy atd.

Zlej nahravke nepomoze nic. A zivot je kratky na to aby ho clovek premarnil pocuvanim zlej hudby.
Ak mi zvuk vadi, nepocuvam.

Nelejem kecup na presolene jedlo.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Bond 007 alias Monte

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

O čem je vlastně tohle vlákno :lol: o levném hifi, o korekcích, o psychiatrií, o motýlech ? Motýl nedostal ani jednu radu. Několikrát píše o malém příjmu, tak rada je něco na Ebay, Je jedno co, časem poznáš co :cool:
Oldear

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Oldear »

F2014
Před MDSD procesorem a digi.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PavelDosko »

Bond 007 alias Monte píše:O čem je vlastně tohle vlákno :lol: o levném hifi, o korekcích, o psychiatrií, o motýlech ? Motýl nedostal ani jednu radu. Několikrát píše o malém příjmu, tak rada je něco na Ebay, Je jedno co, časem poznáš co :cool:
jen technickou ... motyl nechtel poradit, motyl sepsal rady mene zkusenym ...
neni placka, neni highend
Bond 007 alias Monte

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

PavelDosko píše:
Bond 007 alias Monte píše:O čem je vlastně tohle vlákno :lol: o levném hifi, o korekcích, o psychiatrií, o motýlech ? Motýl nedostal ani jednu radu. Několikrát píše o malém příjmu, tak rada je něco na Ebay, Je jedno co, časem poznáš co :cool:
jen technickou ... motyl nechtel poradit, motyl sepsal rady mene zkusenym ...
Máš pravdu. Malinko nešťastný je nadpis, já myslel, že píše o sobě. Jinak univerzální rada neexistuje. Ač je to divné, osobně nejraději poslouchám zatracovanou a nezbednou Teslu.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od motýl »

Nebudem to hrotit. Já ne a počkám si rok, než se zas neudržím a vytvořím vlákno. Naberu zatím nějaké konkrétní zkušenosti.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od motýl »

Bond 007 alias Monte píše:
PavelDosko píše:
Bond 007 alias Monte píše:O čem je vlastně tohle vlákno :lol: o levném hifi, o korekcích, o psychiatrií, o motýlech ? Motýl nedostal ani jednu radu. Několikrát píše o malém příjmu, tak rada je něco na Ebay, Je jedno co, časem poznáš co :cool:
jen technickou ... motyl nechtel poradit, motyl sepsal rady mene zkusenym ...
Máš pravdu. Malinko nešťastný je nadpis, já myslel, že píše o sobě. Jinak univerzální rada neexistuje. Ač je to divné, osobně nejraději poslouchám zatracovanou a nezbednou Teslu.
Neprovokuj s tou Teslou.
Andrej
Příspěvky: 1
Registrován: 07 dub 2019 09:03

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od Andrej »

No já sem zase kupil Dynaudio Focus MK2 a neviem či hraju lepšie jako moje staré Dynaudio Audience 8, ale asi k stereu budu stačit lebo povodné Audience 8 mám zapojené do 5.1 a to predné Dynaudio Audience 8, zadné Dynadio Audience 62, center Dynaudio Audience C42 a subwoofer Jamo Sub250 to všetko mám na Yamahe RX V471 zapojené jako na filmy stačí no vrátim sa k tým Focusom tie mám na zosíku NAD C315Bee jako hrá to fantasticky ale mal som na nom napojené Audience 8 a tie sa mi zdaju agresívnejšie na BASS Focus zase má myslím o něco lepšie vysoké tony , tak teraz neviem které repro sú lepšie na stereo poslech nikde sa to neviem dočítat ktoré sú na čo určené Audience VS Focus.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od PavelDosko »

co to ?
neni placka, neni highend
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od malabar »

=)) tak jsem se panove dovalel smichy =))
jsem tu novej, takze ucimse, ucimse, ucimse. a pripada mi, ze nektera vlakna by stalo za to publikovat.

oldear:-_____"konektory cesnekem... ! "
svartenatt:__"rada hifistu by mela navstivit psychiatra !"
andrej:_____"tak teraz neviem..."
paveldosko:_"...co to ?"

malabar:____" =)) "
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od DK76 »

Na toto taktéž musím reagovat, když jsem před léty chtěl podebatovat o zkušenostech a pokusil se kontaktovat členy, kteří podle příspěvku ve fórech vypadali, že ví všechno , tak tomu po osloveni vůbec nebylo a časem jsem zjisti, že fórum možná čte spoustu odborníků, ale nepřispívají, protože nechtějí čelit urážkám rádoby všeznalců, kteri vlastně se nesnaží za každou cenu přispět, ale ne k tématu a mnohdy úplně scestně a hlavně urážet :thumbdown: a bohužel jsou to stále ti sami. Takže moje rada, stejně nikdo neví jaký mas vkus na žánr , každý máme jiné uši , obejdi si studia a poslouchej a poslouchej, víš kolik máš na to peněz ( nikdo Ti nepřidá ) a věř mi i za rozumné peníze se dá udělat velmi slušná muzika :thumbup: . Za zálohu Ti dnes slušný prodejce půjčí aparaturu domu, kde to vyzkoušíš v reálu a budeš vědět jestli líbí, nebo nelíbí. Hodně štěstí při výběru :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pokus mírně pokročilého o rady začátečníkům

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše: 01 říj 2018 11:51 Můj názor je, že tyhle vzorečky jsou k ničemu. Pokud bych se tím řídil, měl bych dnes doma mnohem horší zvuk než ze stávající "nevyvážené" sestavy. Největší slabinou zmíněných pravidel je z mého pohledu vynechání nejdůležitějšího komponentu: akustiky. Chybí taky filtrace, kabeláž... Přičemž zrovna u té kabeláže (alespoň z mé nevelké zkušenosti) obecně neplatí vyšší cena = vyšší kvalita. Důležitější než cenové poměry je podle mého názoru zvuková sladěnost celé sestavy jako celku.
:thumbup:
Myslím, že na celkové zhodnotenie situácie to stačí. Iba by som doplnil + uši. Každý človek je citlivý na iné frekvenčné pásmo, na druhe strane má prijímanie niektorých frekvencií potlačené. Rady začiatočníkom? Počúvať a počúvať a podľa seba si vybrať zostavu a hlavne nenechať sa ovplyvňovať druhými. Čo sa páči im, nemusí sa páčiť mne. Samozrejme, že nejaké "zásady" musia existovať, aby napr. saxofón neznel ako trúbka, klavír ako vibrafón a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět