Krytky konektorů (noise stopper)

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Zvláštní a vlastně zde již zcela normální je,že když jsem žádal o radu ohledně zkratovacích spojek,nikdo(krom Aretaxe),neporadil.Když jsem ale napsal,že to má vliv na zvuk,tak se začnou ozývat členové se svými moudry :sad:
kychtax

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od kychtax »

Mohl bych to dat na analogovy vstup di ADI2PRo. Ale otevrene rikam, ze mam strach ze neco odpalim. To radsi necham horsi zvuk a hlodat cervika. (Nez pak nehrat vubec ☹
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Jirka33 »

kychtax: Kdyby se vsichni bali riskovat, tak jsme jeste v jeskyni :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Ja v tom žiadne riziko nevidím. Možno má Merhaut pravdu, ale akosi pozabudol, že sa nejedná o profesionálnu VF prax. Stoppery navrhujú špičkoví inžinieri a vyrábajú špičkové firmy (Synergistic research, Cardas a pod.) a nemyslím si, že by riskovali odpálenie nejakého prístroja.

Terahera: V prvom príspevku k tejto téme som napísal, že som žiaden rozdiel nepočul. Ale to som na vstupy nepoužil skratovacie články. Pri ich použití je zvuk výrazne lepší, v tomto prípade čistejší a mierne dynamickejší. Lepšie vnímam rozmiestnenie jednotlivých nástrojov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Jirka33 »

aretax: Na jaky zesilovac jsi to aplikoval?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

McIntosh C2500
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od merhaut »

Základní vyzkoušení odolnosti zesilovače na rušení z nepřipojeného vstupu je triviální a zabere 20 vteřin: pustím muziku, simulující v tomto pokusu rušení, přepnu se na nepřipojený vstup (v tomto pokusu tedy v roli aktivního) a otočím potenciometrem hlasitosti až na doraz. Podle toho, co slyším z repráků se dá usoudit jak na tom můj zesilovač je. Já na svém Sony s uchem přilepeným na repro cosi slaboulinkého na hranici slyšitelna ulovím, z dvacetí centimetrů už 00NIC.

Když si uvědomím, že tento (v mém případě prakticky neslyšitelně) rušivý signál v podobě muziky měl kolem voltu, tak nějaké "mikrovolty" – poletující ve vzduchu, navíc vf., takže by musely do akustického pásma vzájemně intermodulovat zeslabeny o další desítky decibelů – jsou mně a mému zesilovače úplně volný.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Jirka33 »

U tehle fosilie neco resit, kdyz je na pokraji zivotnosti je zcela zbytecne, radeji nech vymenit kondy atd. Jak je stary, 30 let?
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od merhaut »

Nevíš, neznáš, plcáš. Pro tebe příznačné, konde:-)
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od RoGi »

Zdar ,mam otazku.
Kam tento kryt pasuje ? xlr to asi nebude ? rca urcite nie..

https://www.telos-audio.com.tw/wp-conte ... Cap-02.jpg

inak co som pozeral ,kebyze mam ist na ,,dizajn,,, cize cisto na efektovost sa mi paci cardas..

tu som nasiel roznych vyrobcov


http://www.tophudba.sk/oddelenia/prislu ... onektory-1

https://telos-audio.com.tw/2017/09/28/caps/

http://www.cardas.com/protective_caps.php


a toto je naco dobre ?

http://www.cardas.com/cgsp.php

hifi zdar...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Sú to skratovacie stoppery XLR. Pozri Aliexpress.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od whisp »

Ako mam zistit ci na mojom zosiku mozem vyskusat skratovaci noise stopper?
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od merhaut »

Neboj se, každým zkratem budeš blíž (high)endu.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od whisp »

Ty uz mas mehaut tusim vyskratovane. Vsetko.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

merhaut píše:Neboj se, každým zkratem budeš blíž (high)endu.
Kde sa v Tebe berie toľko zloby? Alebo že by to bola iba obyčajná závisť a hlúposť?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od merhaut »

Zloby? Já se směju. Víc zkratů, víc highend:-)
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od zdeno1 »

Co se týče XLR stopperu z Aliexpressu a obdobného produktu Cardas, je tam obrovský a jasně slyšitelný rozdíl v podání spodního pásma, lehce je možné postřehnout i zúžení prostorovosti nahrávky, určitě je to nejlépe vyzkoušet doma a v klidu, ten Cardas levný není, ale je to investice dlouhodobá, tam už se vyplatí jednoznačně připlatit, je neuvěřitelné, co vše se zvukem dovede udělat tak jednoduchá, nicméně velmi promyšlená a dokonale zpracovaná zástrčka.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

I ta levná z číny jde poznat,na tom se asi schodneme :angel: A věřím,že tak jak u všeho v hifi,čím lepší provedení,tím větší posun
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

zdeno1 píše:Co se týče XLR stopperu z Aliexpressu a obdobného produktu Cardas, je tam obrovský a jasně slyšitelný rozdíl v podání spodního pásma, lehce je možné postřehnout i zúžení prostorovosti nahrávky, určitě je to nejlépe vyzkoušet doma a v klidu, ten Cardas levný není, ale je to investice dlouhodobá, tam už se vyplatí jednoznačně připlatit, je neuvěřitelné, co vše se zvukem dovede udělat tak jednoduchá, nicméně velmi promyšlená a dokonale zpracovaná zástrčka.
Porovnával som to, ale rozdiel som nepočul. Ale pozor !! Nie je Čína, ako Čína. Aj tu sú rozdielne stoppery, napr. klasická pozlátená mosadz, ale aj pozlátená, postriebrená alebo potiahnutá rhodiom - meď. Ani čínske Viborgy nie sú zrovna lacné. To isté tu bolo aj so zástrčkami na káble. Niekto kúpli tie najlacnejšie z Číny a potom ich porovnával s Furutech a tvrdil, o koľko je Furutech lepší.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od kychtax »

o hodně.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od lidumil »

Zkoušel jsem jich několik, jednoznačně nej přínos pro mě mají Cardas - ať to stojí, co to stojí, neměnil bych.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od miero »

Neprebehla tu nejaka absurdna debata?

Staci vziat kompatibilny konektor podla vlastneho vyberu a napajkovat do neho jeden drat...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Dieter Burmester »

miero píše:Neprebehla tu nejaka absurdna debata?
Ne.
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od valderon »

Hmmm, konektor, drát, pajka, atd...i kdyby. Vlezes se do dvacky? :roll:
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Kocmeister »

A jak to bude vypadat? Kdo by chtěl mít vstupy posázený konektory s drátem kromě diy maniaků, kterým je to jedno?
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od RedBaron »

Nejsou náhodou vstupy někde vzádu u zdi? Krom toho, že to nic nedělá, tak to není ani vidět.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
kychtax

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od kychtax »

A kdo bude chtit usetrit za konektor nacpe tam ten zkratovaci drat rovnou. To by taky slo? :lol:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Federmann »

Bouřlivá debata k nedefinovaným problémům, :mrgreen: zaleží co je to za konektor, jak je připojen a podle toho to může i nemůže mít vliv..
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

RedBaron píše:Nejsou náhodou vstupy někde vzádu u zdi? Krom toho, že to nic nedělá, tak to není ani vidět.
Prosím tě,můžeš napsat jaké značky zkratovacích konektorů a na jakých zesilovačích jsi osobně zkoušel,zajímalo by mě,na jakém základě z osobní zkušenosti píšeš své tvrzení o nic nedělání a ještě si nepamatuji,že jsi byl u mě,že s jistotou píšeš,že krytky nejdou i vidět.Předem díky za odpověď
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od zatty »

Připojím se k tomuto tématu.. pročetl sem toho hodně a jestli to je woodu nebo ne nechám na každém. za těch pár korun co ty stoppery relativně stojí i kdyby to nefungovalo tak by se nic nestalo a bylo by to min. pěkné. Na druhou stranu když to vyrábí i Vincent tak to asi něco má do sebe. tak sem je objednal jak došly tak sem byl překvapený, docela pěkný kus železa, pozlacený takže že to bude pěkné min.naplnilo. došlo k instalci, (viz foto v mém vlákně) vše sedí pevně, nikde nic neplandá. tak čekám co zvuk. jelikož sem poslouchal některé písně těsně před naistalováním tak se je měl stále v hlavě. Už u první písně sem byl překvapen docela se zpevnil a zklidnil zvukový projev tak sem pokračoval dál a opravdu nebyl to klam.Tuto instalaci za pár kaček beru jako velmi pozitivní. čekal sem že se třeba zvětší i akustický okruh ale to se nekonalo ale přínos to pro mne má takže zůstavají zapojené .
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od RoGi »

aretax píše:Sú to skratovacie stoppery XLR. Pozri Aliexpress.

http://www.cardas.com/cgsp.php

a mozes my prosim ta presne objasnit na co to sluzi ? ci je to to iste ako kryt na konektor ,(myslim ucinok) alebo teda ine ?!

Dakujem..
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Tento typ som neskúšal, ale predpokladám, že by mal mať ten istý účinok, ako skratovací konektor. Keď to vyskúšaš, daj vedieť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Federmann »

RoGi to je zkratovací spojka, která zkratuje vstup XLR, ty kryty v úvodu vlákna zastíní vstupy XLR, ale také zřejmě zkratují signálovou zem s kostrou, dopady mohou být různé, dle zapojení zesilovače, rozhodně bych to obecně nenazýval "noise stopper".
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Tento príspevok nie je určený pre elektrotechnických teoretikov !!!
Po dvoch týždňoch od zapojenia noise stopperov cinch som dospel k tomu, že vplyv zkratovacích cinchov je výrazný, ale nie je vždy prínosom. Po ich zapojení som bol zvukom nadšený - všetko sa akoby prečistilo. Časom po ich zahorení (na to, že sa musia zahorieť som neveril) sa zvuk zmenil, ale k horšiemu a zahorovaním sa stále zhoršoval. Akoby sa výškové a basové pásmo od seba "odtrhlo", výšky začali byť agresívne a stredné basové pásmo sa dosť potlačilo. Mierne sa zvýraznili hlboké basy a celkový zvukový obraz sa mierne rozsypal. Na mojich noise stopperoch je možné skratovací kolík vyskrutkovať a ostane iba "záslepka". Všetky kolíky som vyskrutkoval a stoppery som použil iba ako pasívne záslepky. Zvuk sa okamžite vrátil naspäť, dokonca proti pôvodnému stavu, t.j. bez stopperov, môžem konštatovať, že sa spevnil a celé pásmo sa vyrovnalo. Hlavne sa stratila agresivita výšok, pričom ostali nádherne kovové a celé basové pásou spevnelo a bas je tvrdší aj v tých najspodnejších frekvenciách. Tieto stoppery sú komplet medené a pozlátené. V prípade XLR stopperov (meď - rhódium) som žiaden rozdiel nepočul.
Dovoľujem si upozorniť, že napriek tom, že píšem o počuteľných zmenách, tak tieto zmeny by som na 100 dielnej stupnici ohodnotil cca 3-4 dielmi. To pre tých, ktorí budú tvrdiť, že na svojom Sony, Denone, Yamahe a pod. nič nepočujú.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Fidji99 »

aretax píše:Tento príspevok nie je určený pre elektrotechnických teoretikov !!!
Po dvoch týždňoch od zapojenia noise stopperov cinch som dospel k tomu, že vplyv zkratovacích cinchov je výrazný, ale nie je vždy prínosom. Po ich zapojení som bol zvukom nadšený - všetko sa akoby prečistilo. Časom po ich zahorení (na to, že sa musia zahorieť som neveril) sa zvuk zmenil, ale k horšiemu a zahorovaním sa stále zhoršoval. Akoby sa výškové a basové pásmo od seba "odtrhlo", výšky začali byť agresívne a stredné basové pásmo sa dosť potlačilo. Mierne sa zvýraznili hlboké basy a celkový zvukový obraz sa mierne rozsypal. Na mojich noise stopperoch je možné skratovací kolík vyskrutkovať a ostane iba "záslepka". Všetky kolíky som vyskrutkoval a stoppery som použil iba ako pasívne záslepky. Zvuk sa okamžite vrátil naspäť, dokonca proti pôvodnému stavu, t.j. bez stopperov, môžem konštatovať, že sa spevnil a celé pásmo sa vyrovnalo.
Velmi casto si pri hifi spomeniem na tento vtip:

Chudý člověk přišel k rabínovi a bědoval: "Rabbi, mám velikou bídu. Já, žena a šest dětí jsme v jedné světnici. Nemůžeme se ani hnout. Co mám dělat?"
Rabín přemýšlel a pak pravil: "Kup si koně."
Chudý člověk se uklonil a zase odešel.
Za nějaký čas přišel zase a lamentoval: "Rabbi, to už je k nevydržení! Mám jenom jednu světnici a v té jsem já, žena a šest dětí, a teď tam ještě máme koně. U nás není vůbec hnutí. Co mám dělat?"
"Prodej koně," radil moudrý rabín.
Brzy na to přišel opět chudý člověk a měl velikou radost. "Děkuji ti, moudrý rabbi, ta tvou radu. Prodal jsem koně a teď máme všichni místa dost."
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od -NIN- »

Tak to je bomba. Rabbi je jeden z mála, který věděl jak se z toho hifi kolotoče vymotat.
Ayon+MF+Tannoy
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Fidji99 píše:
aretax píše:Tento príspevok nie je určený pre elektrotechnických teoretikov !!!
Po dvoch týždňoch od zapojenia noise stopperov cinch som dospel k tomu, že vplyv zkratovacích cinchov je výrazný, ale nie je vždy prínosom. Po ich zapojení som bol zvukom nadšený - všetko sa akoby prečistilo. Časom po ich zahorení (na to, že sa musia zahorieť som neveril) sa zvuk zmenil, ale k horšiemu a zahorovaním sa stále zhoršoval. Akoby sa výškové a basové pásmo od seba "odtrhlo", výšky začali byť agresívne a stredné basové pásmo sa dosť potlačilo. Mierne sa zvýraznili hlboké basy a celkový zvukový obraz sa mierne rozsypal. Na mojich noise stopperoch je možné skratovací kolík vyskrutkovať a ostane iba "záslepka". Všetky kolíky som vyskrutkoval a stoppery som použil iba ako pasívne záslepky. Zvuk sa okamžite vrátil naspäť, dokonca proti pôvodnému stavu, t.j. bez stopperov, môžem konštatovať, že sa spevnil a celé pásmo sa vyrovnalo.
Velmi casto si pri hifi spomeniem na tento vtip:

Chudý člověk přišel k rabínovi a bědoval: "Rabbi, mám velikou bídu. Já, žena a šest dětí jsme v jedné světnici. Nemůžeme se ani hnout. Co mám dělat?"
Rabín přemýšlel a pak pravil: "Kup si koně."
Chudý člověk se uklonil a zase odešel.
Za nějaký čas přišel zase a lamentoval: "Rabbi, to už je k nevydržení! Mám jenom jednu světnici a v té jsem já, žena a šest dětí, a teď tam ještě máme koně. U nás není vůbec hnutí. Co mám dělat?"
"Prodej koně," radil moudrý rabín.
Brzy na to přišel opět chudý člověk a měl velikou radost. "Děkuji ti, moudrý rabbi, ta tvou radu. Prodal jsem koně a teď máme všichni místa dost."
Pre takýchto géniov je Slovanet "raj na zemi". Ale asi si si môj príspevok poriadne neprečítal. V Tvojom mimoriadne duchaplnom vtipe sa jedná o návrat k pôvodnej verzii. U mňa nie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Práve mi prišli noise stoppery cinch meď/rhodium, neskratovacie. Objednal som ich len zo zvedavosti, či budem počuť rozdiel. Večer ich nahodím, som zvedavý na výsledok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od RoGi »

aretax píše:Práve mi prišli noise stoppery cinch meď/rhodium, neskratovacie. Objednal som ich len zo zvedavosti, či budem počuť rozdiel. Večer ich nahodím, som zvedavý na výsledok.

- tak ako to dopadlo ?

ked si pisal ,ze vtedy predtym sa zvuk zhorsoval, ked sa ,,zahorovali,,...

a tieto teraz ?

Zaujimalo by ma ako ,,hraju,, tie cardas noise stopper a ci este niekto pocul zhorsenie zvuku po nejakej dobe ?!

hifi zdar..
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Najlepšie mi hrá pôvodná verzia - pozlátená meď bez skratovania. Rhodiové mi hrajú tenšie s väčším dôrazom na výšky, ale menej vzdušne. Podotýkam, že sa jedná o zvuk u mňa. U inej zostavy to môže byť úplne iné..
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět