repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

Ramones
nechci se pouštět do hádky!
můžeš, prosím, popsat své praktické zkušenosti s testováním xlr kabelů, repro kabelů.
nějaké foto?
už jsi mě jednou tak nějak poslal "do háje".
zkouším tedy ten dotaz znovu. bo mě zajímá na zíkladě čeho máš takhle jasno.
stejný názor jako ten tvůj výše jsem za posledních 20 let slyšel tak 150x.
u naprosté většiny jeho "držitelů" se ten názor zásadně změnil. díky praxi.
aneb/add. NA nade mnou.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Ramones »

Na hádku musí být vždy vícero než jeden ... já to však nebudu.
Zde máme diskuzní fórum.
Není v něm zakázáno oponovat a polemizovat můžeme mezi sebou dle libosti.
Rovněž nejsme povinování předkládat jakékoliv důkazní materiály a o sobě navzájem si
můžeme myslel rovněž co chceme.
Koníčka máme společného, ale náš přístup k němu se liší.

A teď věcně:
Určitou úroveň kabelománie subjektivně akceptuji (bezproblémové napájení, stínění proti rušení ..)
Ale různá tvrzení o posunech zvuku o X úrovní neberu.
Pro mne zásadní vliv na zvuk, pokud se mi má líbit, je celkové, pro mne zvukomalebné provedení nahrávky, reprobedny, které ji akceptovatelně zvládnou předat potichu i nahlas bez zásahů korekcí a v neposlední řadě alespoň přijatelná akustika prostoru, kde k poslechu dochází.
Poslední roky si však hudbu raději vychutnávám při detailnějším a déle trvajícím poslechu přes sluchátka, nejlépe v relaxační poloze vleže, což poslech přes bedny neumožňuje, máme-li na mysli ideální poslechové místo.

Na závěr:
Baví mne objevovat stále novou a novou hudbu, která mi přináší potěšení, ne nekonečné zkoušení drátů.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

"Baví mne objevovat stále novou a novou hudbu, která mi přináší potěšení, ne nekonečné zkoušení drátů"

Toto je důležité sdělení stavu mysli, chápu ho a akceptuji.

Pro jedny je půjčování-kupování všemožných kabelů a dalších doplňků jako jsou nožičky a spol. něco čemu nechtějí věnovat čas a energii, protože ve své mysli mají informaci o tom, že vliv je zanedbatelný a protože času i energie třeba ve formě peněz máme každý jen omezené množství. A protože i taková "jednoduchá a obyčejná" věc jako je kabel může stát i jako komponent, dokonce jako osobní auto, tak o to více je tato oblast znechucuje.Proto se raději zaměřují na vyhledávání a pořizování hudby a její poslech.
Pak jsou tu druzí, kteří nejsou v mysli zatíženi představou o nicotném vlivu kabelů a spol. a ke zkoušení je to naopak táhne. Zjistili na vlastní uši jaké změny dokáží přinést a proto si uvědomili, že nechtějí své nákladné sestavy omezit neodpovídajícím propojením a že výměnou kabelu dosáhnou změny jako při výměně komponentu za výrazně dražší. Jde pak o peněženku a soudnost každého jaké kabely a za kolik si do své sestavy pořídí. Já patřím byť jako člověk s jakousi technickou erudicí do té druhé skupiny, a zároveň zůstávám při použití klabeláže za rozumné ceny s co nejlepším poměrem "výkon" cena.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od aretax »

Ramones píše:
aretax píše:
Ramones píše:Kdyz uz tady polemizujeme o ruzne kvalitnich kablech... Vite pres jake kable se zvuk ve studiu z nastroju a mikrofonu nahrava?
To nie je podstatné. Podstatné je, aký zvuk "vylezie" zo štúdia von. Ja chcem počuť rozdiel medzi klavírom Yamaha a Petrof, medzi gitarou Gibson a "španielkou", aby trúbka hrala ako trúbka a saxofón, ako saxofón, aby sa dal identifikovať spevák a nemusel som rozmýšľať, či spieva Peter Lipa, alebo Sting, prípadne Sade, aby činel hral ako činel a neznel ako syčanie hada.
Aryku, rad ctu nektere tve poznatky, ale tohle se fakt nepovedlo.
Kdyz ti kus normalniho dratu nahraje zvuk ve studiu, pak uz to doma nezachrani ani dratek ulozeny v diamantovem prasku a uz vubec nezmeni Lipu na Stinga nebo naopak...
Asi si nerozumieme. Ja som nikdy netvrdil, že kábel má vylepšiť zvuk, ale má ho preniesť čo najvernejšie. Ak je štúdiová nahrávka blbo nahraná, žiaden kábel, ani žiaden prístroj ju nezlepšia. Ak je však dobrá, chcem ju mať v čo najlepšej kvalite doma. Pritom ma nemusí zaujímať, akú techniku použili. Ide o to, aby sa v štúdiu nahraný zvuk čo najlepšie preniesol k Tebe. Ani si nemyslím, že niekto chce zmeniť Lipu na Stinga, alebo naopak. Jednoducho nikto neovplyvní, ako sa v štúdiu nahrávka nahrá. Ani to, aké káble a prístroje používajú. Dôležité je, aby sa v čo najvernejšej podobe nahrávka preniesla k poslucháčovi. Podobne to platí aj o koncertoch. Neexistujú 2 koncerty, ktoré na rovnakom mieste budú znieť rovnako. Keby si použil rovnaké káble, ako v štúdiu, myslíš, že by si mal rovnaký zvuk? Určite nie. Ak sa budeme riadiť tým, čo tvrdíš, tak je nám drahá aparatúra zbytočná. Stačilo by stereo z Tesca, kabeláž z CYKY káblov, prípadne z miešačky. Veď ani v štúdiách nepoužívajú nič kvalitnejšie.
P.S. Aryk, kto je to?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:"Baví mne objevovat stále novou a novou hudbu, která mi přináší potěšení, ne nekonečné zkoušení drátů"

Toto je důležité sdělení stavu mysli, chápu ho a akceptuji.

Pro jedny je půjčování-kupování všemožných kabelů a dalších doplňků jako jsou nožičky a spol. něco čemu nechtějí věnovat čas a energii, protože ve své mysli mají informaci o tom, že vliv je zanedbatelný a protože času i energie třeba ve formě peněz máme každý jen omezené množství. A protože i taková "jednoduchá a obyčejná" věc jako je kabel může stát i jako komponent, dokonce jako osobní auto, tak o to více je tato oblast znechucuje.Proto se raději zaměřují na vyhledávání a pořizování hudby a její poslech.
Pak jsou tu druzí, kteří nejsou v mysli zatíženi představou o nicotném vlivu kabelů a spol. a ke zkoušení je to naopak táhne. Zjistili na vlastní uši jaké změny dokáží přinést a proto si uvědomili, že nechtějí své nákladné sestavy omezit neodpovídajícím propojením a že výměnou kabelu dosáhnou změny jako při výměně komponentu za výrazně dražší. Jde pak o peněženku a soudnost každého jaké kabely a za kolik si do své sestavy pořídí. Já patřím byť jako člověk s jakousi technickou erudicí do té druhé skupiny, a zároveň zůstávám při použití klabeláže za rozumné ceny s co nejlepším poměrem "výkon" cena.
Pod to sa podpíšem aj ja. Iba doplním:
- sú aj tretí, ktorí chcú aj muziku, aj kvalitu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

aretax píše: - sú aj tretí, ktorí chcú aj muziku, aj kvalitu.
Přesně tak. Hudba na prvním místě, ale pokud možno v co nejlepší kvalitě. :-)
I když ne vždy je to možné. Některé nahrávky jsou prostě jen v mizerné kvalitě, ale přesto si je rád pustím a jejich poslech mne uspokojí více, než leckteré technicky dokonalé, ale akademicky studené a nudné nahrávky některých audiophilních lebelů...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od blesk666 »

NA: dovolil by som si doplnit este jeden postreh.
Ked sa pozrieme na “trendy” v hifi komunite za poslednych povedzme 30 rokov, tak nie su stale tie iste. Vplyvom kabaleze sa zacali hifisti v sirsom meradle zaoberat az v priebehu 90-tych rokov a s tym suvisi aj rozmach tohto “priemyslu”. Aj vdaka konjuture (schopnosti ludi si viac dovolit) ostatne 3-4roky je ponuka akablov nebyvala a cenovy median aj sirka ponuky znacne vzrastla

Druha stranka toho je ta, ze priemerne (ne)zdatny hifista chce stale nieco vylepsovat (prirodzena ludska vlastnost je potreba progresu ktora je zaroven ich motivaciou). Takze takto priemerne (ne)zdatny hifista vie lahsie pochopit a akceptovat ze to co mu pomoze sa posunut su kable. Zaroven kable sa daju pomerne lahko menit a pre tych co maju podla nich uz doma nejaku uroven “zeleza” vidia uz len okom a nejakym tym popisom vyrobcov a z diskusii, ze tie kable “vyzeraju” inak (lepsie, prepracovanejsie ako “obyc”). Takze do istej miery je to dnes pre hifi komunitu “nahrada” alebo dalsia “hracka”. V minulosti ked este neboli tak udomacnene digitalne zdroje signalu si tiez mohli hifisti viac “hrat” pri nastavovani gramofonov, vymenou prenosiek, nastavovanin bias, kalibracie, urovne... Taktiez uz nie je tak popularny domaci tweeking (upravy) pristrojov, ktory navyse vyzaduje urcite vyssiu mieru znalosti a zrucnosti ako vymena kablov. Na zaver podotykam ze chapem kabeloskeptikov aj ich uplny protipol. (pozn: chapat neznamena stotoznovat sa)
Naposledy upravil(a) blesk666 dne 23 srp 2018 10:25, celkem upraveno 1 x.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
JAPEX

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od JAPEX »

...občas to tam i píší (CD + vinyl):
IMG_5030.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Ramones »

Aretaxi, Aryk je přátelská přezdívka tvé přezdívky :angel:
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Chci zde přeposlat email,který mi poslal kamarád Zatty z vedlejšího fóra,který měl mé Tri vista půjčené na 14dní na zahoření,protože byl po operaci a nudil se :smile:
Zde jeho email:
Zdar,
tož jak bych začal. Asi takto. Objem niky nenahradíš.
Instalaci si viděl je to hold kus kabelu a cosi váží.
Jelikož si mi ho dal od 0h tak celkem sem na něm najel přes 200h. což je slušná porce. Jel vkuse od rána do večera.
První tři dny testu.: popravdě nic extra, takové tupé to bylo, prostor nic extra a hodně kolísala hlasitost. Někdy to řvalo,někdy sem musel zesilovat abych něco slyšel.Hlavně u filmu to nebylo úplně příjemné.

Tři dny a více: je to kus kabelu takže prostě potřebuje trochu déle na zahoření 100h.je tak nějak OK a pak se začnou dít divy. Po zahoření se kabel neskutečně otevřel a stabilizoval. S hlasitostí sem v konečné fázi šel o 20% dolů než mám běžně nastavený což je super, zbytečně nekřičí a má to sílu. Co se týká hudebního podaní. Basy se po zahoření razantně zklidnily a přidaly na důrazu, to samé platí o středobas. Ten se vytáhl směrem kupředu a byl více výrazný do bočního prostoru. Výšky jsou samy o sobě bez problému, proto tebe budou naprosto akorát bo ty máš rád kulatější hladší projev než já. Já radši trochu ostrosti. Zkoušel sem samostatné nástroje, klavír - čistý,hladce kulatý(na mě moc), kytara - přímá, s výrazným prostorem. Basa - rázná pevná, nikde neuhýbá. Když sem poslouchal instrumentální koncert tak to bylo super jako bych stál s nimi. Takže pro ty tvoje drnkalisty to bude jako božská voda.

Závěr: Asi jak sem začal tak i skončím objem nikdy nenahradíš, možná někomu stačí na hraní k bednám zvonkové drátky a budou tvrdit něco o fyzice atd. a ano mají pravdu bude to hrát stejně jako bude jezdit 2,3tunové SUV s 1.0l motorem.Ale jaký požitek to přinese. žádný jen to bude utrápeně vyhoněné. Tento kabel je skvělý.potřebuje mooooooc hodin na rozjetí ale pak je to radost. jestli někde bude vůbec bych se ho nebál a šel do něho.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Pytell »

Hezky napsané a plný souhlas.

Protože některým majitelům nevyhovuje délka a hlavně vidličky , budou se vyrábět na zakázku stříbrné banánky pro tento průřez, tak snad se to podaří a do budoucna chtějí někteří i stínění .
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Mně sice ty vidličky taky moc neseděli,ale nakonec jsem použil banánky Supra,které mi pytel poradil a v pohodě.Origo banánky na míru těmto kabelům budou jistě super počin,ale stříbro u mých repro bohužel ne,to by byl průser :angel: Ale to stineni :cool: asi ano :thumbup:
Jinak ty hadice v mém okolí zatím přehrávají vše,co se mi dostalo do ruky :razz: Jsem spokojen a Lachim to napsal přesně-hifizjeveni :clap: Jinak porovnaval jsem s kabely pro smrtelníky(rozuměj Valhaly,Odin atd se ke mě nikdy nedostanou a nikdy na ně mít nebudu :smile: )
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

Konecne i nejake trochu kriticke hodnoceni. Po malych castech, ale prece. :thumbup:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od WaVe_99 »

"První tři dny testu.: popravdě nic extra, takové tupé to bylo, prostor nic extra a hodně kolísala hlasitost".

Kabel měnící hlasitost v průběhu hraní v řádu desítek hodin? :-( A potřeba v reálném čase upravovat hlasitost - viz. někdy to řvalo, někdy jsem musel zesilovat... Jsem sám, komu to připadá poněkud "podivné"?
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Jj,je to ale vskutku podivné,asi jako vytrhavat kousky textu z kontextu a pak čekat relevantní odpověď :shh:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od WaVe_99 »

A copak jsem vytrhl z kontextu a špatně pochopil? Vždyť jsem to přesně odcitoval...
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od zatty »

Abych sjednal nápravu tak upřesním svou větu. Kabel se díky svému průřezu choval před zahořením na stejně nastavené hlasitosti - nestabilně.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od WaVe_99 »

Ahoj, já jsem nikdy u změny kabelů hlasitostní rozdíly nepozoroval, tak mě to zaujalo, díky. Ať ti to hraje ke spokojenosti :-)
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Wave_99
Sorry,bylo to ode mě asi zbytečné
Ať ti to hraje a mír v duši :angel:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od WaVe_99 »

terahera píše:Wave_99
Sorry,bylo to ode mě asi zbytečné
Ať ti to hraje a mír v duši :angel:
Ahoj, úplně v pohodě :-)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Pytell »

Včera se u mě na pokec a poslech stavil Honza ( Kychtax ), poslechl si už rozehrané TriVisty, třeba napíše své poznatky.

Jinak příjemný pokec o kabelech, koncovkách, co nového a jak pořád prodejci hifi zdražují,.....
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

Zdravíčko.
Mirkovu sestavu, si troufnu říct, znám. A přesto jsem ji včera nepoznal. :thumbup:
Takhle basující uzavřenky ATC35. Ta kontrola. A přitom objem.. Moc se mi to líbilo.
Mirek upustil od USB a je zpátky u optiky (z PC a Tidal do Myteku).
Líbí se mi, že od Tidalu neodešel a pořád platí, nejlepší zvuk z tidalu, co jsem slyšel.
Koukli jsme se i na reprokabel Viablu SC6. Moc se mi líbí, že němci takový slušný kabel prodávají v metráži.
Mrkli jsme na fotky různých lišt a požádal jsem o pár rad.
Prima večer. Děkuji. A zvuku ... :clap:
PS. Jsme zvědavý, jak to vyřešite s případnými jinými konektory na ten kabel. Myslím, že zajímavá výzva a mohlo by se to ještě posunout dál!?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

Netušíte, zda má modrá "spojka" nějaký jiný význam, než jen spojení těchto dvou kabelů? Přemýšlím, že kdybych ji odstranil, docela by to usnadnilo manipulaci... Pak bych ještě mohl každý kabel zvlášť dát do nějakého opletu, možná i rovnou přidat nějaké stínění...
IMG_20181102_095904_resized_20181102_100133863.jpg
IMG_20181102_100039_resized_20181102_100133052.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od PavelDosko »

si je budes nechavat ? Imho to je jen technologicke spojeni a zadny vyznam ta "spojka" nema.
neni placka, neni highend
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lubos »

Určite to nemá žiadny význam ako spojenie oboch káblov, ale nechápem ten priemer kábelu, môj Acoustic Revive má core vodič o priemeru 2mm a pre mňa hrá super.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

Takto vypadá Acoustic Revive vedle TriVista. :lol:
Ale přímé srovnání v sestavě jsem nedělal. AR jsem měl zapojen jako biwiring, to jsem vyměnil za Singl Sroll Kapton a zapojení do můstku a nyní zkouším TriVista v biampu. Co ale nakonec zůstane zapojeno a co skončí v šuplíku je ve hvězdách.
IMG_20181102_121618_resized_20181102_122121135.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Imho to je jen technologicke spojeni a zadny vyznam ta "spojka" nema.

Ale má, hlavně kvůli kapacitě a impedanci repro kabelu, změní se rapídně charakter zvuku -- vyzkoušeno.

A jak máš Sašo tu spirálu u beden -- to není dobré řešení, zeptej se Lachima, kolikrát jsme to testovali a zkoušeli.
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od bohus »

Mám tento diskutovaný repro kabel již několik měsíců napojený ve své trucovně na trucovní aparatuře tzn. mezi Audionet SAM V2
a Sonus Faber Guarneri Palladio. Změna repro kabelu byla poznat okamžitě, ale úplná spokojenost přišla později.
Můj kolega který slyší i prdnutí komára ke mně nedávno přišel a už ve dveřích "tys vyměnil zesilovač?".
"Ne jen jsem vyměnil Tara Labs (Helix 8) za startovací kabely" :mrgreen: .
Nedávno jsem uvažoval o jejich vyzkoušení na hlavní aparatuře místo repro Valhalla, ale vzhledem k obtížné manipulaci s nimi jsem od
tohoto záměru upustil. Snad se k tomu odhodlám až budu mýt okna v obýváku kdy vždy celou hlavní aparaturu rozeberu, pročistím co
se dá a znovu sestavím.
Takže můj závěr je : velice dobré kabely kdy mě muzika nesere a to v trucovně makám a poslouchám několik hodin denně. Byl jsem spokojen i s Tara Labs, ale teď je to jiná liga.
Tož tak.
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

řešil se tu problém s banánky.. Zkoušel někdo ten kabel zapojit "zprudka" bez bananku/vidličky, tj. holý zakroucený drát (nějak) zašroubovat v terminál?
Protože když vidím ty vidličky, tipuju, že to bude lepší bez "kondomu". :angel:
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Tak to si tak nějak nedokážu představit,vzhledem k jejich průměru a to na svých Aurum Cantus mám docela masivní terminály :crazy:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

kychtax píše:řešil se tu problém s banánky.. Zkoušel někdo ten kabel zapojit "zprudka" bez bananku/vidličky, tj. holý zakroucený drát (nějak) zašroubovat v terminál?
Protože když vidím ty vidličky, tipuju, že to bude lepší bez "kondomu". :angel:
Myslím, že dokud se nenajde/nevyřeší adekvátní alternativní konektor, nikdo si dobrovolně stávající kabel nerozebere a tím pádem ani variantu "napřímo" nevyzkouší...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od PavelDosko »

tak jsem se k nim nakonec taky asi na posledni chvili dostal, jen potvruju jiz napsane - silene hadice, fakt blbe se s nima manipuluje, fakt potrebuji dlouho rozehravat, fakt vyborny zvuk
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od PavelDosko »

cvak

Obrázek
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

Paráda! :thumbup:
Co je to za váleček? To je nějaký splitter? Zrovna totiž řešíme s Mirkem, který mi bude dávat na jeden pár zkušebně dodatečné stínění, jaké "kalhotky" nebo splitter použít...
A dal jsi jen oplet, nebo i stínění?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od PavelDosko »

Saso, dal jsem jen oplet, ten "splitter" je diy prechodne reseni nez naleznu jak to udelat hezky (p.s. jeden valecek 50 Kc a chvilka prace s vyrezanim otvoru pro rozdeleni kabelu ... nabytkova noha z Hornbachu :razz: )
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Dasta »

Dnes jsem mluvil s Michalem, říkal,že kabel Sroll zapojený na basech, v kombinaci s Valhallou na výškách, v zapojení biamping je to nejlepší, co kdy měl k dispozici si doma poslechnout, včetně dříve uvedeného Audioquestu a drahého Kimberu.Z hlasového projevu bylo jasně znát, jakou má z toho radost.
Je veliká škoda, že už sem nechodí a nemůžeme si to přečíst od něho.Vidim v barvách, jaká by to byla skvělá reportáž.Nezbývá než popřát hodně spokojenosti při poslechu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od PavelDosko »

Honzo, o Sroll kabelu je jine vlakno ... tesim se, ze se zastavis
neni placka, neni highend
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Pytell »

Dnes jsem zastínil TriVistu .. 2 x stínění, váha se zvedla 5.5 kg za kus, je to pořádná hadice :
20190210_171233.jpg
. Zítra půjde na ProBurn na 24. hodin. Kapacita mezi + a - je 1.08 nF , mezi stíněním a + nebo - je to 1.8 nF a u nestíněné je to 0.24 nF.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

Vypadá to dobře :thumbup: .
Jsem fakt hodně zvědav, zda a jakou změnu tato úprava přinese.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od PavelDosko »

fajn, uvidime co s tim to stineni udela ... doma se drbu se splittrem, az dodelam tak to cvaknu
neni placka, neni highend
Odpovědět