Krytky konektorů (noise stopper)

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od lidumil »

Já teda bez zkratovacích kovových krytek nedám ani ránu. Úžasně to pročistilo prostor a významně zlepšilo dynamiku, hudba je transparentnější. :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od daliborr »

Tak to teda smekám klobouk, já teda ty konektory ,mám akorát na prach. Jinak zvuk stejný.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

A máš ty skratovaci,nebo bez té tyčinky uvnitř?
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od daliborr »

Bez :roll:
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Tak to je v podstatě jen prachovka
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Veď tá "tyčinka" to skratuje. Bez nej stačí aj korková zátka proti prachu. Ja som si objednal tu:
https://de.aliexpress.com/wholesale?cat ... per+viborg
konkrétne:
https://de.aliexpress.com/item/Hi-End-N ... autifyAB=0
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

:smile: Já objednal tyhle
https://de.aliexpress.com/item/10pcs-x- ... autifyAB=0
Tyčinka jde odmontovat,takže do výstupů dám bez tyčinky :smile:
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od T101 »

Pak dej vědět jestli to mělo vliv na zvuk, přecijen nějaké to železo máme stejné... :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Jj,a i kdyby to nefungovalo,tak za těch pár kaček to bude aspoň pěkně vypadat :angel:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Pytell »

Používám krytky na všechny neobsazené konektory RCA, XLR, USB a HDMI --- ve zvuku nebo obrazu jsem žádné zlepšení nezjistil, ale kvůli prachu je to super.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od lidumil »

Já mám zkratovací.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

terahera píše:Jj,a i kdyby to nefungovalo,tak za těch pár kaček to bude aspoň pěkně vypadat :angel:
Aj ja som ich objednal na cinch vstupy. A je to aj moja teória - aspoň sa zakryjú všetky otvory, nedude sa do nich prášiť a budú menej oxidovať. Keď to zlepší zvuk, o to lepšie. Za tých pár € to stojí. Navyše mám tie najlepšie skúsenosti s čínskymi koncovkami a terminálmi, tak prečo nie aj toto. Tieto prachovky sú z pozlátenej medi, XLR sú zas medené s rhodiom, čiže materiál je OK.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Tak krytky dnes dorazily,vypadají dobře,hlavně XLR,fakt poctivě udělané a docela těžké :angel: Ještě než zapojím,chci se zeptat,jestli to chápu správně :smile: Do RCA vstupů zkratovací-tedy s tyčinkou,do RCA výstupu bez tyčinky,to samé XLR-vstup zkratovací,výstup pouze záslepka.Ještě nevím jaký mám dát do RCA digitální koax vstup?Předem díky za radu,mám strach,ať něco neodpálím :shock: Vše myšleno u integráče
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od PavelDosko »

cau Maro, slysis nejaky vliv ?
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

terahera píše:Tak krytky dnes dorazily,vypadají dobře,hlavně XLR,fakt poctivě udělané a docela těžké :angel: Ještě než zapojím,chci se zeptat,jestli to chápu správně :smile: Do RCA vstupů zkratovací-tedy s tyčinkou,do RCA výstupu bez tyčinky,to samé XLR-vstup zkratovací,výstup pouze záslepka.Ještě nevím jaký mám dát do RCA digitální koax vstup?Předem díky za radu,mám strach,ať něco neodpálím :shock: Vše myšleno u integráče
Aj mne dorazili práve dnes. Idem ich vyskúšať. Presne, ako píšeš. Do vstupu skratovacie. Výstup nie je tak dôležitý. Je to skôr iba ochrana. Napíš, či si počul zmenu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše:cau Maro, slysis nejaky vliv ?
aktuálně spíš slyší ještě vrtačku. v 17.00 sem mu volal že ještě vrtá držáky na gramec.ale prý to vypadá designově :-) .takže to vidím na zítra si ho odchytnu jak bude bačovat v práci :-)
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Aretax
Dík za odpověď,nebyl jsem si jistý :angel:
Jinak narovinu,vyzkoušejte,za těch pár kaček to stojí :shock:
Nechci se moc rozepisovat,ať mě nemá důvod nikdo napadat s nějakým měřením nebo něco podobného,ale fakt zkuste,nic to skoro nestojí a fakt to aspoň pěkně vypadá :thumbup:
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

A rozdíl tam je,zkoušel jsem za provozu vytahovat a dávat zpět :angel:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Jirka33 »

vytahovat a dávat zpět :lol: A prijemny pocit ? Z toho zlepseni? :clap:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Naozaj tam rozdiel je a je ho dosť počuť. Zvuk je čistejší, kľudnejší a hlavne presnejší. Tiež so na to išiel s nedôverou a hovoril som si, že za tých pár € sa mi aspoň nebude v konektoroch usadzovať prach. Prekvapenie je veľmi príjemné.
Jirka 33: áno, je to veľmi príjemný pocit.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od F2014 »

Myslím, že to je zase pěkná kravina!

... takže jsem to objednal a za cca měsíc (snad) zjistím, že "myslet" a "vědět" jsou dvě různé věci... :lol:
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Aj ja som si to myslel, ale nie je ! A navyše sa Ti neusadí v konektoroch prach a dobre to vyzerá. Myslím, že to nebude až taká položka na zosilňovače rádovo v tis. €.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od terahera »

Utracime za jiné kraviny,tohle fakt stojí suché z nosa a pro skeptiky to bude mít aspoň dizajnovy účel :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

A možno niektorí začnú aj počuť !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Kocmeister »

To nehrozí, měřáci i kdyby to slyšeli, tak to nikdy nepřiznají. Případně si to v hlavě nějak vysvětlí, aby mohli v klidu spát.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

Súhlasím s Tebou, už sa to veľa ráz potvrdilo. Ale čo keby? Nádej umiera posledná...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od merhaut »

Kvalitně řešený zesilovač přepojuje vstupy přes relátko, zbyvší kapacitní vazbu u neaktivních někteří konstruktéři řeší přidáním zkratovacího relé. U mého Sony TA-FA777ES nemá dodatečné zkratování sebemenší vliv na zvuk (slyšeno) ani úroveň vf. signálu za nepřipojeným vstupem (měřeno, H45).
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od efičák »

Pan Dudek mi napsal, že krytky mít můžu a že čím horší zesilovač, tím větší vliv. :thumbup:

Densen B-100 má pasivní předzesilovač přes modrý Alps a koncák s velkým ziskem. Tam byly krytky velkým přínosem.
Vypadá to moc hezky, když jsou dírky zalepené pozlaceným zdobným konektorem. A když se dáme pozor na vyzkratování výstupu z předzesilovače, který může začadit, nic tím nezkazíme. A vždy je dobrý turmalín.
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

merhaut píše:Kvalitně řešený zesilovač přepojuje vstupy přes relátko, zbyvší kapacitní vazbu u neaktivních někteří konstruktéři řeší přidáním zkratovacího relé. U mého Sony TA-FA777ES nemá dodatečné zkratování sebemenší vliv na zvuk (slyšeno) ani úroveň vf. signálu za nepřipojeným vstupem (měřeno, H45).
Podľa Teba teda sú kvalitné všetky lacné šunty, kde prínos stopperov nie je počuť. Všetky drahé zosilňovače sú na ho, pretože stopperov a ďalších doplnkov prínos je výrazný. Na Tvoju radu asi predám celú aparatúru a kúpim si niečo kvalitné v Nay. Na takýchto aparatúrach nie je počuť rozdiel v kábloch, nemajú na ne vplyv nožičky, ani stoppery, jednoducho nič. Iba to zapneš a kravál je stále rovnaký. Možno by to chcelo podať nejaké zlepšováky do firiem, ako napr. Levinson, Accuphase, Luxman, atď. Môžeš zarobiť balík. Určite o Tebe ešte nevedia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od merhaut »

aretaxi, dej na mou radu, svěř se lékaři, nutkavost se dá léčit. Mimochodem, chceš snad zpochybňovat názor konstruktéra zesilovačů Pavla Dudka?
Naposledy upravil(a) merhaut dne 21 zář 2018 17:54, celkem upraveno 1 x.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od whisp »

Merhaute kazdy ma svoju modlu ty mas Dudka my mame konicek.
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od merhaut »

Zkus to česky.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Jirka33 »

Pavla Dudka ? =)) Radeji bez komentare...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od aretax »

merhaut píše:aretaxi, dej na mou radu, svěř se lékaři, nutkavost se dá léčit. Mimochodem, chceš snad zpochybňovat názor konstruktéra zesilovačů Pavla Dudka?
Pokojne budem spochybňovať názor kohokoľvek. Snažím sa používať vlastný mozog (čo sa o Tebe povedať nedá - viď Tvoje príspevky). Ja som však svoj príspevok adresoval Tebe a nie p. Dudkovi, ktorého nepoznám a navyše jeho zosilňovač ma po zvukovej stránke neoslovil. Tvoj názor sa spochybniť nedá, lebo žiaden vlastný názor nemáš. Keby si to potreboval preložiť, použi prosím, Google.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od kychtax »

A v cem je to po aplikaci lepsi. Vycisti pozadi? Zpresni? Nebo dokonce posun ve vsech atributech.. :smile:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od jimmi »

Nechytá sa tak rušenie a minimálne prach nelezie do vnutra konektora a ked ho časom chceš použiť je logicky potom lepší kontakt( ale aj tak odporučam zoparkrát do roka stačí 1-2-3x použiť na koncovky káblov a pristrojov aj spray alebo rozne čistiace a konzervačné "vodičky" , ja osobne použivam Gold 2000 a aj ked mením a skušam poistky :smile: ) aj menej oxiduje ked je menší pristup vzduchu a samozrejme to aj lepšie vypadá. :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Dieter Burmester »

Co se stane, kdyz clovek treba omylem prepne na krytkou “vyzkratovany” vstup? :-?
Dieter Burmester
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od merhaut »

V profesionální vf. praxi v případě nutnosti používáme pro nevyužité vstupy zesilovačů impedančně přizpůsobené zakončovací odpory v podobě záslepek. Víme proč (nezkratujeme).
Oldear

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Oldear »

Krytky nepoužívám a s merhautem většinou nesouhlasím, ale tady má pravdu. Navíc proti prachu lze použít samotný konektor - zaslepený, nikoliv vyzkratovaný. Zkratování - no to bych svým "mašinkám" neudělal.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Krytky konektorů (noise stopper)

Příspěvek od Jirka33 »

Víme proč (nezkratujeme) a to proc? Cemu to muze skodit? Takze kdyz mam zesilovac napr za 250tis, tak je lepsi tohle vubec nedelat?
Odpovědět