Pes Furugrescu

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
terahera

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od terahera »

lachim píše:terahera
pro návrat k tématu...
pohled na jednu z "evolucí" stojánku pod psa furugrescu.
vzadu lze zahlédnout 2 kus furugrescu v jiném stojánku.
hrál jsem si s tím tak rok.
ty jsi již přišel k hotovému. jak easy, že?
Proto jsem rád,že ještě toto fórum funguje,psal jsem do i v Dastově vlákně.Lze zde načerpat inspiraci,zkušenosti a ašetřím tím spoustu času a peněz :thumbup:
terahera

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od terahera »

kychtax píše:Jsem necekal ze hrajes na tolik mainsserveru, Michale.
Ma na mne trochu mekci zvuk a vetsinou ho musim vyvazovat v sestave necim ostrejsim. Ale jinak jsou to vyborne kably. Fantasticke (v dane cene za metr)
Tak to u mě žlutá září ve všech pozicích :smile: Mám mainsservery a mainstreamy všude a vyhovuje mi to :smile:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

JAPEX
výborně jsi mi to nandal. setřel jsi mě ukázkově.
velmi správně jsi určil stahovací pásky za 0,70 Kč /ks.

jak ti funguje ta lišta furutech?
už jí máš zapojenou?
fotku nám asi odmítneš vložit, že?
stál ten její "nezvuk" za 380 euro?
nebo na ní stále ještě čekáš?
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

Nerej, je to zbytečné :!:

...ale možná tady by ses našel: https://www.diy-forums.com
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

japex
jaké pak "nerej"?
26.07. jsi nám napsal (mě +kychtaxovi), že čekáš na lištu furutech za 380 euro.
před tím jsi psal o magii, že vymýšlíme vymyšlené.
zřejmě máš praktické zkušnosti s různými lištami.
a mě zajímají praktické zkušenosti.
proto na ně od tebe čekám.
máš tu furutech nebo to byl jen výkřik a kec?
(odkaz na fórum diy fórum má jaký smysl v tomto vlákně ??)
Roman2

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Roman2 »

Moc, by mě zajímalo jaký vliv na zvuk má u tohoto psa jeho dřevěné obložení a podložky Ceraball. Kristova noho to už je na chocholouška! :-t
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Roman2 píše:Moc, by mě zajímalo jaký vliv na zvuk
Ma to celkem velky vliv. Nezanedbatelny.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

roman2
tak tyto vlákna (už z 1. příspěvku ti muselo být vše jasné) vůbec nečti a máš klid.
pro tebe a tvou sestavu je to rozhodně pitomost. teoreticky je to jasné a máš samozřejmě pravdu.
pro lidi co sem o tom píší na základě své praktické zkušenosti to zase pitomost není.

určitě však nelze věřit tomu, že nějakých 22 lidí, kterým jsem lištu se stojánkem půjčoval/předváděl patří hromadně do blázince.
ti všichni totiž slyšeli rozdíl. opět na základě praxe. větina u sebe doma. na svých sestavách.

nebo sem někdo z účastníků napíše o slepém testu "bez stojánku / se stojánkem"v long play studiu, pha 3, u dana kutiny ?
(majitel studia sem bohužel "nechodí"/nepíše)
Roman2

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Roman2 »

kychtax,
poprosím tě tedy o jasné a stručné vysvětlení toho jaký konkrétní přínos tyto úpravy mají a zda je lze doložit. Tvrzení typu já to slyším neberu jako důkaz.

Děkuji.
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Romane, rád.
Stínění, velmi kvalitní vodiče/stříbro v teflonu, velmi kvalitní kontakty/konektory NCF, všechno v nemagnetickém nerezu, vč. práce s vibracemi, podložky, bitumen atd. Všechno na co si vzpomeneš dovedeno ad absurdum. A výsledkem je krásný jemný čistý zvuk (v odpovídající sestavě). Neslýchané, co kvalitní napájení dokáže. \:D/
(lištu jsem měl cca 14 dní zapůjčenou)
Roman2

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Roman2 »

Vibrace mají vliv na provoz stíněného psa? :crazy: . Začíná se to tady podobat spolku šarlatánů a zaříkávačů kabelů.
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Podívej se, mám to vyzkoušené. Lepší fotku nemám. Můžeš dát svou fotku ze Tvého zkoušení?


(Furugrescu bohužel vyfocenou nemám)
lista 1.jpg
lista 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kulich »

KYCHTAX
Pěkně, okázána platí.
Není nad praktické zkušenosti než pindy.
Ať Ti to hraje!
Roman2

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Roman2 »

Možná, by nebylo od věci nechat toho psa levitovat ve vzduchu. Pravděpodobně, by se dosáhlo ještě lepších výsledků a ušetřilo by se za Ceraball a celá sestava, by se pak posunula ne o jeden, ale minimálně o několik levelů výš!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od aretax »

Roman2 píše:Vibrace mají vliv na provoz stíněného psa? :crazy: . Začíná se to tady podobat spolku šarlatánů a zaříkávačů kabelů.
Naozaj majú a to veľmi výrazný. Vyskúšaj.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od F2014 »

Roman2 píše:Možná, by nebylo od věci nechat toho psa levitovat ve vzduchu. Pravděpodobně, by se dosáhlo ještě lepších výsledků a ušetřilo by se za Ceraball a celá sestava, by se pak posunula ne o jeden, ale minimálně o několik levelů výš!
Posmívat se zkušenosti jiných není zrovna dobrou vizitkou. Co kdybys místo rádobyvtipných příspěvků napsal taky něco o své vlastní praxi s testováním napájení?

A přestože tvůj příspěvek je jen a jen jedovatost, já ti na něj odpovím: Kdyby lišta mohla levitovat ve vzduchu, pak by to bylo asi lepší, než když je položena přímo na podlaze, ale velice pravděpodobně by to nebylo lepší než umístění na antivibračních podložkách.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Roman2

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Roman2 »

FS2014,
děkuji ti za srozumitelnou odpověď.

aretax,

jsem ochoten akceptovat vliv vibrací na zvukový projev u gramofonu, lampového zesilovače a zdrojů, protože to mám odzkoušeno. Co se týká psa, nebo síťových filtrů, ať jsem to podložil čím chtěl, tak jsem neslyšel absolutně žádnou změnu.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od aretax »

Roman:
Ja som zas prišiel na to, že najviac citlivá na vibrácie je práve napájacia sekcia. Všetky "lepšie" sieťové káble sú konštruované predovšetkým na potlačenie vibrácií. Výrobcovia káblov k tomu používajú rôzne materiály, najbežnejší je teflón, Nordost napríklad používa vzduchovú izoláciu a pod. Cena týchto káblov nie je v materiáloch vodičov, ale práve v tom "okolo nich". Podloženie a odizolovanie (myslím mechanické) má na každú lištu výrazný vplyv. Nemám na mysli lišty - rozvodky za 10€, ale kvalitné lišta, ako napr. Gigawatt, Furutech a pod. Tak je to aj s prístrojmi. Práve dnes sme skúšali nožičky, ktoré vyrobil kamarát (na keramických guľôčkach), konkrétne pod McIntosh C 2500. Skúšal som viac typov, doteraz sa najlepšie osvedčili originálne (to je dôkaz, že aj výrobcovia sa u vyšších modelov zaoberajú výberom nožičiek), ale tieto boli naozaj prínosom. Zvuk sa počuteľne prečistil a prevzdušnil. Zmenu vo zvuku bolo však poznať pri každej výmene, nie však vždy bola kladná. Aj výmenou dosky pod prístrojom (žula, MDF, betón, mramor a pod. sa zvuk zmení. Zas sú to iba vibrácie a následná rezonancia). Mne sa tiež veľa vecí zdá nezmyselných, ako napr. výmena koncoviek na kábloch a pod.. Ale snažím sa najprv veci vyskúšať a potom to komentovať. Skús to aj Ty. V high end vyššej triedy hrajú vibrácie a následná rezonancia významnú úlohu (samozrejme, aj ďalšie faktory, ako teplo, impedancia prístrojov atď). Ak je hifi Tvoje hobby, tak čas, ktorý na tom stratíš nemusíš ľutovať. Finančné náklady nemusia byť žiadne. Všetko sa dá požičať. Sám píšeš, že akceptuješ to, čo máš vyskúšané. Tak skúšaj ďalej.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Jiri »

Roman2 píše: Co se týká psa, nebo síťových filtrů, ať jsem to podložil čím chtěl, tak jsem neslyšel absolutně žádnou změnu.
Roman2
Napiš na jaké konkrétní sestavě si získal danou zkušenost aby si každý mohl udělal komplexní představu proč tomu u tebe tak bylo.
Řešení kompenzace vibrací v sestavě dává smysl až od určité kvalitativní úrovně sestavy. Buď rád, že to nemusíš řešit a užívej si poslech muziky.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lubos »

Jiri úplne súhlasím. Zažil som to minulý rok, známy chcel kúpiť lepšie káble a zavolal ma na posluch a bol som prekvapený , že medzi káblami boli minimálne rozdiely. Ja som mu poradil nech najprv vymení bedne a až potom rieši káble. Mal staré B&W 802 Matrix a minulý rok ich vymenil za nové s keramikou Accuton na stredoch a čuduj sa , zrazu rozdiely medzi káblami sú veľmi výrazne...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

jiri

díky.
vyjádřil jsi důvod, proč jsem některým hifi-kamarádům furugrescu nepůjčil.
nebo půjčil s upozorněním "pro tebe je to naprostá ztráta času. ale když na tom trváš...".
naposledy jsem jej takto u člena "vadik" ani z tašky nevytáhl.

vkládám fotku z poslechu v long play studio na praze 3.
zde byl naopak přínos lišty ve stojánku na zvuk sestavy sroll lyric mkII + focal nebo canton ref
slyšet zřetelně. na to je cca. 10 svědků.

a to jsme zde zkoušeli jen nordost QB8. ve zcela identickém stejném stojánku.
(nebo i furugrescu? byly to 2 dny. už si nepamatuji)
u této Qb8 je přínost "odhmotnění" od podlahy proti furugrescu slyšitelně menší.
též vyzkoušeno na min. 10 lidech a 10 různých sestavách.
_LUS8366_web2.JPG
_LUS8364.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Michale a nemohl si byt ovlivneny tim, ze vedle sedel Ludek Sroll? Trochu Te to k nemu na foto tahne nebo se mi to zda?
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Kdyz jsem poslouchal sestavu s Furugrescu mel jsem casto pocit, ze jsem zapojil spickovy filtr, ktery zvuk uplne vyhladil. Kdyz jsem pred ni mel titana, tak ten zvuk jeste pocitove zrychlil a zpresnil. Bez titana to melo "analogovy feeling". S, to bylo vyrazne lepsi. Nekolikrat jsem Michalovi rikal, ze to snad vyvijeli "s", "pro" Isotek Titan. On neodporoval. :thumbup:
Po odpojeni a vraceni mne jeste dost dlouho nebavilo poslouchat.
terahera

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od terahera »

Tak domeček pro Furugescu již doma a vše zapojeno :smile: Je to těžké jak prase :shock:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vypada to spravne DIY :thumbup:
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od valderon »

Terahera : těším se na tvůj popis, zda se něco stalo se zvukem :thumbup:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od daliborr »

Mám lištu 5 vstupů dub dřevo,zapojeno 2,5 licna a filtr EzK, postavím ji proti té hrozně drahé liště. Jsem zvědavý, o kolik procent bude hrát hůře. Dalibor ,nejsem kabeloskeptik.
terahera

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od terahera »

Ahoj Dalibor :smile:
Kdysi jsme se na lištu od tebe domlouvali,ale nějak to neklaplo,pak se mi naskytla Furugescu a nebylo co řešit :thumbup: Rád porovnam s tvou,nemáš to ke mě tak daleko,ale myslím,že dopadnes jak s kabelama u Pavla Doska :angel:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od PavelDosko »

listy u Dalibora jsem videl, poctiva prace, neporovnavali jsme je, ale inlety ok a truhlarska prace prvotridni. Nastesti uz psa resit nemusim, RiAudio ma zasuvek az dost
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Tak už mám taky novou lištu..
Zatím je to příjemné seznamování. Ještě čekám na hezčí šroubky a dodělat drobnosti. jen kosmetika.
lista.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět