repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

v posledních dnech mám zapojený repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista.
zkouším jej v bi-ampu (tedy 2 páry) v DK proti Nordost Valhalla.
Na L+R a v single-wire na C.

pro mě je tento kabel jedním z největších objevů v hifi.
již spoustu let se neprodává.
neskutečně, neuvěřitelně dobrý kabel. kolik by stál dnes nový u prodejce?
osobně bych si ho tipnul někde mezi kimber 3033 a 3035. nebo Cardas Clear Beyond?
více a více mě překvapuje svou zvukovou neutralitou.
pro mě zřejmě jedno z největších zjevení mého audio-života
měl tento kabel někdy někdo zapojený? nějaké reálné zkušenosti ?
IMG_2076_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Jiri »

Nějaký čas jsem měl v sestavě MF Nu-Vista zesilovač. Bohužel jsem neměl možnost otestovat MF Nu-Vista interconnecty a reprokabely (oboje stříbrné vodiče), uvažoval jsem o jejich koupi přes Ebay ale nakonec jsem od koupi "naslepo" upustil z důvodu problematické další prodejnosti.
Je zajímavé, že MF u svého novějšího modelu Tri-Vista zesilovače (což byl nástupce Nu-Visty) zvolili za materiál měď místo stříbra.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

jiri
tušíš kolik tenhle repro kabel stával ve 3m délce?
google mi nepomohl.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Jiri »

MF TriVista speaker cables 2x3m set za 401GBP na Ebay...

https://www.ebay.ie/itm/Musical-Fidelit ... 3b0ff2bd42
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

jiri
jirko...ach... prodejní cena nového kabelu u prodejce.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Vadim »

lachim píše:jiri
jirko...ach... prodejní cena nového kabelu u prodejce.
u americkeho distributora 1400 USD
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Jiri »

lachim píše:jiri
jirko...ach... prodejní cena nového kabelu u prodejce.
K čemu ti to bude když se nový u prodejce koupit nedá? :smile:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

vadim
díky! nebyl jsem schopen to najít. píši si tedy cca. 1300 Euro na nový

jiri
k čemu ??
a čeho se "chytit" při kategorizaci zkoušených produktů než právě prodejní ceny za nové. podle čeho budeš srovnávat tenhle kabel s jiným celoměděným?
snad ne podle délky?
:-)
většina námi používaného hifi se přeci již neprodává. ale originální prodejka je vodítkem pro různá hodnocení, ne?
respektive spojnicí a kritériem
už?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

Ke kabelům se vyjadřoval nebudu, viděl jsem je/slyšel jsem je a zapůsobili na mne tak, že je prostě musím u sebe vyzkoušet. :-)

Ale ten stojánek... To vypadá fakt dobře :-)
Přemýšlel jsem, že by se mi na uspořádání za rackem hodilo něco podobného - jen by to chtělo více pater. Takový kabelový etažér, či spíše kabelová králíkárna :-)- Pěkně čtyři parta - napájecí, repro, propojovací a LAN :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

zabiny
na repro kabel musical fidelity tri vista bych s chutí napsal článek.
z nadšení se dobře píše. jde to od ruky. na tenhle produkt by mě to sakra bavilo!
na stojánky udělej samostatné vlákno, please. třeba člen koudelka by mohl napsat spousty faktů, že?
:-)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Pytell »

Mám ho zapojen už delší dobu na své sestavě :
DSCF0076.JPG
Na to , že je to pořádná hadice z mědi, zvuk excelentní, nic víc nic míň. Špatně se s ním pracuje a zapojuje na terminály, masivní, těžký -- pár má 7.5 kg při délce 2 x 3 m, ale výsledek stojí za to.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Před 10ti lety v second handu za £150.00 + Shipping
https://www.audio-forums.com/threads/mu ... le.103121/
To nemůže být konkurent Valhalle.
Jsou k tomu kabelu známa nějaká technická fakta ohledně izolace a provedení vodiče? Všude je akorát zmiňována váha kabelu. Takhle se to tváří jako dvoulinka alá napájecí kabel k auto hifi zesilovači. Izolace asi nebude teflon, co ? a bude to prosté tlusté lano, odhaduji tak alespoň 2x10mm2.Možná jsou jednotlivé vlásky izolované nějakým lakem, jako se to dělá u VF průmyslových kabelů, jako prosté lano by to hrát nemohlo ani alespoň slušně.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

NA
pavle, opět bych doporučil praktickou zkušenost. teoretizovat od klávesnice přeci nemá smysl.
přijeď. pustím ti bi-amp se 4 páry tri-vista a pak 2 páry valhalla v můstku.
názor si uděláš sám.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od jimmi »

Má to svoju logiku ked lachim píše tu viewtopic.php?f=44&t=5531 o Sroll Bimotore mkII

"zvukově je to jednoduché.
většina posluchačů zvuk odsoudí jako mrtvý, plochý. bez barvy, bez šťávy.
pro mě je to zcela dokonalé. na klasickou hudbu naprosto ideální. v DK pak výkonově ideální."

Ku tomu presnejší reprokábel Nordost Valhalla (mal som ho doma) čo je postriebrená med oproti tomu čisto medenému repro kabelu Musical Fidelity Tri-Vista. Ten bude zvukovo" teplejší a v tej zostave teda muzikálnejší".
Tipujem že aj sieťové a prepojovacie káble u lachima budu ladené viacej do čistoty a detailu a rozlíšenia. :cool:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

jimmy
je dobře, že máš jasno. to mě těší. ale tvůj závěr "o logice vztažený k mému textu" není správný.
bohužel ti zde evidentně chybí praktická zkušenost.
srovnávat low-cost repro kabel s top-cost kabelem takhle od klávesnice je lákavé. chápu
na top stereo sestavě "v single-wire" by nebylo co srovnávat. proti valhalla s aktivním stíněním lze nasadit pouze odin.
respektive osobně jsem nic lepšího s bimotore zatím neslyšel.
tri-vista je low-cost kabel. svou roli zde hraje spousta vlivů.
bez znalosti souvislostí, prostředí mého DK atd. nelze dělat žádné závěry. nebo lze. ale budou špatné.

proto jsem na startu tohoto vlákna uvažoval o možnosti srovnání s kimber 3033. sám nevím, kam bych tri-vista umístil.
ono nám hifi za posledních 10 let sakra zdražilo.
takže těžko kabel z produkce před x roky cenově srovnávat se současnými modely.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od jimmi »

Ale mám praktické skusenosti a dosť.Ty máš ale určite viacej.Ale je pravda že neviem aku máš a ani som nepočul Tvoju aparaturu.
Si to u Teba sadlo a basta. U iného to nemusí byť vždy. Ziadny kábel univerzalny nebude.
Vždy záleží aj a všetkom okolo a na celom vyladenom aparáte.Každý aj inak trocha počujeme a" vnímame roznu" hudbu.
http://percepcia.szm.com/hudba.html
Samozrejme aj kdo aký zvuk preferuje aj rozne žánre počuva ,jednoducho čo sa mu páči. :cool:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

jimmy
přesně jak píšeš. je třeba nejprve vyzkoušet na své sestavě a pak až dělat závěry.
odbočím. sice offtopic, ale k tématu.
slyšel jsem valhalla v mnoha sestavách. ve většině to byl po zapojení totální prů..r.
jaký z toho však vyvodit závěr? většina majitelů těch sestav po testu vyhodnotila repro kabel jako špatný. a totálně předražený.
a tak je to správné.
:-)
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Lachime díky za pozvání, ale ten kabel mě nechává dost chladným, takže jaksi nepřinesl do mé mysli ten potřebný impulz abych kvůli tomu jel do Prahy. Stejně tak nemáš Ty důvod jet do Ústí, nic Tě sem netáhne. Kabely mají tu výhodu, že se dají jednoduše posílat poštou, takto se dá umožnit si udělat vlastní zkušenost na své sestavě. Ale jak Tě znám, nejsi z těch co by něčemu takovému hodlali věnovat energii, a na druhou stranu, proč by měl člověk zkoušet kabely, které jsou téměř nedostupné.

Pro mě je Tvůj report jen taková kuloárová zajímavost, která nabude určité kadence pokud prodáš Valhally.
Mohl bys napsat kde se tyto dlouho nevyráběné a zdá se i exotické kabely tak najednou u Tebe vzaly, a ještě 4 páry.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od efičák »

Antony Michaelson prodává značku MF Projectu.
Třeba se objeví víc takových pozamenutých povedených produktů za rozumné ceny.

http://www.musicalfidelity.com/news/59/ ... ews-Detail
https://www.analogplanet.com/content/pr ... l-fidelity
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

NA-Noble Audio píše:... ten kabel mě nechává dost chladným...
................Mohl bys napsat kde se tyto dlouho nevyráběné a zdá se i exotické kabely tak najednou u Tebe vzaly, a ještě 4 páry.
:-? Takže zvuk Tě nechává chladným, ale nedá ti spát, kde se tak najednou vzaly čtyři páry? :crazy:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

NA
stejně jako se u mě vzaly kabely nordost odin, siltech gold/crown, NBS black label, kimber taralabs,
od těch kamarádů, kteří měli a mají pochopení pro můj zápal. zbytek osobně.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

zabiny007 píše::-? Takže zvuk Tě nechává chladným, ale nedá ti spát, kde se tak najednou vzaly čtyři páry? :crazy:
Máš zvláštní myšlenkové pochody.
Spím velmi dobře :cool:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

:lol: :lol: :lol:
MF.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Co to tam máš zapojené,startovací kabely =))
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

No, ty co mám v autě jsou tenčí, toto musí být minimálně na Boeing :angel:
Mimochodem - zhruba 25kg mědi, musím kouknout, co by to hodilo ve výkupu :lol:
MF2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:Před 10ti lety v second handu za £150.00 + Shipping
https://www.audio-forums.com/threads/mu ... le.103121/
To nemůže být konkurent Valhalle.
Jsou k tomu kabelu známa nějaká technická fakta ohledně izolace a provedení vodiče? Všude je akorát zmiňována váha kabelu. Takhle se to tváří jako dvoulinka alá napájecí kabel k auto hifi zesilovači. Izolace asi nebude teflon, co ? a bude to prosté tlusté lano, odhaduji tak alespoň 2x10mm2.Možná jsou jednotlivé vlásky izolované nějakým lakem, jako se to dělá u VF průmyslových kabelů, jako prosté lano by to hrát nemohlo ani alespoň slušně.
Máš pravdu. Konečne sa mi ho podarilo počuť. Je to slušný kábel v rámci svojej ceny. S káblami, ako Valhalla, XLO Limited, Audioquest Red Wood, alebo Krautwire Fractal sa nedá porovnávať. Je to úplne iná liga. Je naozaj ťažko porovnávať "hovno s pitralonom". Keď si raz kúpiš auto od jednej značky za 20000€, nikdy nebude lepšie, ako auto od inej značky za 70000€.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:Před 10ti lety v second handu za £150.00 + Shipping
https://www.audio-forums.com/threads/mu ... le.103121/
To nemůže být konkurent Valhalle.
Jsou k tomu kabelu známa nějaká technická fakta ohledně izolace a provedení vodiče? Všude je akorát zmiňována váha kabelu. Takhle se to tváří jako dvoulinka alá napájecí kabel k auto hifi zesilovači. Izolace asi nebude teflon, co ? a bude to prosté tlusté lano, odhaduji tak alespoň 2x10mm2.Možná jsou jednotlivé vlásky izolované nějakým lakem, jako se to dělá u VF průmyslových kabelů, jako prosté lano by to hrát nemohlo ani alespoň slušně.
Konečne sa mi ten "vychýrený" kábel podarilo počuť. Úplne súhlasím s Tvojim názorom. Kábel síce búchal a cinkal, mal veľmi dobrú dynamiku, na prvé počutie hral veľmi dobre, ale po krátkom čase unavoval a o nejakých detailoch a presnosti sa nedá hovoriť. V krátkosti - podľa mňa je to kábel na "prvé uhúrenie" neskúseného poslucháča. O nejakom porovnaní s Valhallou, či Tyr, XLO Signature, Audioquest Red Wood, prípadne s Fractalom a pod. v cenovej relácii niekoľko tis.€, sa nedá hovoriť. Ťažko sa porovnáva "hovno s pitralonom". Je to slušný kábel v rámci svojej cenovej triedy, t.j. rádovo 200 - 300 €. Auto od jednej značky za 15000€ nikdy nebude lepšie, ako auto od inej značky za 50000€. Zázrak sa jednoducho nekoná. Možno by bolo dobré porovnať ho s káblom od zváračky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

Ale vždyť je nikdo nesrovnává s Valhalou 1:1. Srovnání u Lachima je o tom, jestli bude na jeho konkrétní sestavě lepší Valhala v singl zapojení, nebo MF v biampu... Samozřejmě by nejlepší byla Valhala v biampu, ale o tom zde není řeč...
Podobné dilema (můstek vs. biamp) neustále řeším u sebe. Mám SROLL KAPTON v zapojení singl a koncáky v můstku. Láká mne zkoušet koncáky v biampu, ale na to bych musel v rámci DK mít 3 sady Kaptonů a to už je ranec. Takže když se naskytla možnost, rád vyzkouším 3 sady MF v biamp zapojení pro L+C+P a uvidím. Možná zůstanou, možná půjdou do světa anebo do výkupu, anebo do šuplíku jako základ druhé sestavy. Vše je možné. Chce to ale čas - nechávám je zatím rozehrát... Už po dvou hodinách hrají jinak, než hned po zapojení (a není to zvyknutím, jsem v jiné místnosti a chodím jen vyměňovat CD...)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

A jaké jsou první dojmy :?:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od valderon »

Terahera : to bys mohl napsat taky, ne? :smile:
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Nechci dělat ukvapené závěry :angel: Zatím ale velice pozitivní dojmy,takže dle aretaxova vyjádření jsem ten nezkušený začínající posluchač,protože mě zatím nadchnul :lol: Ale za pár dní může být vše jinak :angel:
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Nechci dělat ukvapené závěry :angel: Zatím ale velice pozitivní dojmy,takže dle aretaxova vyjádření jsem ten nezkušený začínající posluchač,protože mě zatím nadchnul :lol: Ale za pár dní může být vše jinak :angel:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

terahera
aretax zřejmě špatně četl můj první příspěvek tohoto vlákna.
v něm jsem přeci uvažoval zda lze tento low-cost kabel zařadit např. mezi kimber 3033 a 3035.
přirovnávat jej k jím popisovaným kabelům by mě vůbec nenapadlo.

jsi stejně tak nadšený z poměru cena/výkon jako já?
dle mého v dnešní době zcela unikátní "úlovek". asi jako koupit fungl nové BW801D za 100.000 Kč.
těším se a budu velmi zvědavý na tvé dojmy!
( s dastou jsem krátce mluvil)
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Mam aktuálně doma půjčen KS 3033, takže porovnání je možné.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

na
až bude venku hnusně, rád přijedu. dovezu 2 páry.
na bi-ampu je ten "zvuk" těchto kabelů výraznější.
lze u tebe bi-amp? nebo dovezu bimotore mkII?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Děkuju za nabídku, ale to už ty Kimber mít nebudu.
Pánové, jak jste se k těm kabelům dostali? minimálně další tři píšete o jejich aktuálním vyzkoušení.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

NA
zase ta magie, pavle!
:-)
už jsem ti psal dříve : "více osobně"
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Tak 4 dny dlouhého poslechu a nadšení stále přetrvává :thumbup: Ta lehkost a vzdušnost jakou teď reprodukce je mě prostě baví,přibylo informací,užívám si nových věcí u mě známých a naposlouchanych nahrávkách.Jsem spokojen a zase mě začíná hifi život bavit :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

Máro, super, mám radost i za Tebe!
Já jej hraji druhý den a zatím jsem velmi pozitivně překvapen. Zde je mých pár úvodních postřehů po cca 20 hodinách...
- Nikdy jsem neslyšel takovou proměnu kabelu během prvních hodin hraní. Po zapojení jsem si řekl, že to je průser, protože to nemělo žádné výšky a samé basy. Cca po dvou hodinách se zvuk dostal do opačného extrému, kdy mne po chvilce poslechu začaly bolet uši...
- A najednou (ráno poté, co jsem nechal aparát celou noc hrát) se vše vykrystalizovalo a kabel se velmi příjemně poslouchá. Zatím nedosahuje takového rozlišení, na jaký jsem si zvykl se Sroll Kapton, ale má objemnější tělo, pocitově více basů (ale na "rozumné úrovni") a je celkově "analogovější".
- podobný sound si pamatuji, když jsem měl doma půjčený TaraLabs The2 - myslím, že se kabel k němu docela blíží, ale chtělo by to přímé srovnání. Přeci jen ta paměť není tak dokonalá :-)

Uvidím, jak se bude vyvíjet dál. Slyšel jsem, že chce alespoň 14dní, než se "úplně otevře"... Já jej budu jej hrát ještě přes víkend a pak zkusím dát zpět Sroll. Jsem zvědav. Dám pak sem info. :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Dasta »

Byl jsem přítomen momentu, kdy Mára (Terahera) zapojil kabely Tri-Vista do svojí sestavy.Pred tímto momentem měl předřazeny reproduktorové kabely
TaraLabs v ceně bratru 120.t.Hraly velmi pěkně,s Márovým áčkovým zesilovačem velice decentní reprodukce, avšak plná informací v horním spektru a bravurně zvladnutými basy.Vseho akorát, pohodička.
Po přepojení na Tri-Vista jste měli pocit, že s člověkem s kterým jste před chvílí telefonovali, se objevil pred vámi a vy s ním hovoříte tváří v tvář.
Byl to pro mně šok.Vseho bylo najednou více s neslýchaný čistotou, áčkový zesilovač, jako by se proměnil v bipolární AB zesilovač,ale v tom nejlepším smyslu.Nadherná reprodukce,řekl bych až návyková.
Bohužel jsem poslouchal pouze chvíli,(byl jsem ve Valmezu na dovolené a k Márovi jsem na chvíli odskočil)
Kdyby nás manželky nenutily k vodě (bylo přes třicet stupňů), tak věřím,že budem poslouchat dlouho do večera.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět